Menu

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat Nedir?Astral Seyahat Nedir? Astral seyahat parapsikolojide ve metapsişikte ayrı ayrı ele alınmıştır. Parapsikolojide astral seyahat, “beden dışı deneyim” veya “beden dışı seyahat” olarak tanımlanırken; Metapisişikte ise “Şuur projeksiyonu” olarak ifade edilmektedir. Bildiğimiz manada beden dışı seyahat tanımına en yakın parapsikolojik yaklaşımdır çünkü şuur projeksiyonu tabiri tam olarak beden dışı, madde ötesi seyahati tanımlamak için yeterli gelmemektedir. Projeksiyon, bir görüntünün başka bir noktaya iletilmesi ile ilgilidir ki aşağıda astral seyahati çeşitlendirirken bu ayrım daha net bir şekilde anlaşılacaktır.

Madde ve madde ötesi beden olarak iki temel bölümden oluşan insanın madde bedenini aşarak maddesel boyut dışında yaptığı seyahatler Astral seyahat, yani beden dışı seyahatler olarak tanımlanmaktadır. Ancak bu noktaya gelinceye kadar insanda bulunan farklı katlar yanılmalara neden olmakta bilinçaltı ve zihinde meydana gelen görüntüler gerçek bir astral seyahat deneyimi ile karıştırılabilmektedir.

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Gerçekten Mümkün mü?

Madde temelli bilim için Astral Seyahat Nedir? sorusununz cevabı her zaman “asla mümkün değildir” olacaktır. Çünkü Madde bilim madde ötesinde var olan hiçbir şeyi kabul etmez, gerçeklik edinimlerinin sadece duyu organlarına dayalı olması nedeni ile ruh bilim için kanıtlanamaz, gözlemlenemez ve değerlendirmeye tabi tutulamazdır. Astral seyahat gibi olguların gerçekliğini sorgulamak için bilimin ölçütleri dışına çıkmanız gerekmektedir. Astral seyahatin gerçekliği ile ilgili sorgulamalara ruhun sorgusundan başlayabilirsiniz. Belki basit olacak ancak rüyalar ruhun ve madde ötesi yaşamın en büyük delileri arasındadır.

Rüyanızda elinizi bıçakla kestiğinizde canınız yanar, acıyı hissedersiniz ancak gerçekte eliniz kesilmemiştir. Bir ortama ilk defa girdiğiniz halde o ortamı daha önce gördüğünüzü hatırlarsınız, yaşadığınız bir anı, yaşadığınız duyguları daha önce gördüğünüzü farkedersiniz. Örnekler artırılabilir ancak konumuz ruhun gerçekliği ve ispatı olmadığı için çok fazla uzatmak istemiyorum.

Kısaca Ruhun (Enerji beden) varlığına inanıyorsanız, Madde ötesi, zaman ve mekanda belli ilahi kurallar çerçevesinde sınırı olmayan bir ruh olduğuna inanıyorsanız beden dışı yolculuğun da mümkün olduğunu bilirsiniz. Çünkü madde olmayan bir yapı madde ile bağ kurabilir ancak maddeye mahkum edilemez. O’nu sadece madde ile olan bağları sınırlandırabilir.

Astral Seyahat Nedir? Astral Seyahat Katları (Astral Seyahat Çeşitleri)

Astral seyahatin gerçekliğinin sorgulanmasına sebep olan astral seyahat katlarıdır. Her görüntü gerçek değildir. İnsan beyni evrenin küçük bir kopyası gibidir ve muazzam bir görüntüleme kapasitesi vardır. Astral seyahatle ilgili yanılgıların en büyük sebebi de işte bu noktadır. Astral seyahat çalışması yapanların büyük kısmı gerçek bir çıkış deneyimi yaşamadan sadece hipnoz altında bilinçaltının her komut sonrasında oluşturduğu görüntüler gibi görüntülerle meşgul olmaktadırlar. Astral seyahat olarak adlandırılan ruhsal seyahatlerin gerçekliğini nasıl anlayabiliriz? Bu konuyu astral seyahat çeşitlerini görerek irdeleyelim.

1- Nefsi – Zihinsel Astral Seyahat:

Bu aşamada aslında gerçek bir astral seyahat yapılmamaktadır. Görülen tüm görüntüler bilinçaltının o zamana kadar ki edinimleri ile ortaya çıkar. Tıpkı hipnoz altındaki bir kişiye “Şu an İstanbul’a gittin neler görüyorsun?” sorusuna karşılık İstanbul ile ilgili o zamana kadar gördüğü görüntüler ve edindiği bilgilerden yola çıkarak zihninde oluşturduğu görüntülere göre verdiği cevaplarda olduğu gibidir. Kişi aslında ruhsal olarak hiçbir yere gitmez ancak sadece zihninde oluşan görüntüleri izler. Astral seyahat yaptığını iddia edenlerin büyük kısmı bu noktadadır ve aslında kendi iç aleminde dolaşmaktadır. Benzer görüntüler hipnoz altında, meditasyon sonrası trans halinde ve iç alemimize daldığımızda da oluşur. Rüyaların büyük kısmında oluşan görüntüler de bu aşama ile ilgilidir. Bilinçli rüya görülebilir ancak oluşan görüntülerde bilinçaltının etkisi ile oluşur. Çok kısa süreli ani çıkışlar ve bilincin yerine gelmesine sebep olan geri dönüşler yaşanır.

>> Küçük bir test <<

Eğer yaptığınız seyahatin gerçekliğini merak ediyorsanız basit bir deney yapabilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce başka bir odaya bir kitabın sayfalarını rastgele açarak bırakın. Sayfa numaralarına bakmayın. Çalışma sırasında kitabın yanına gelip sayfa numaralarına ve sayfada yazılanlara bakın. Çalışma sonrası bilgileri karşılaştırın.

2- Ruhsal Astral Seyahat:

Madde ötesinde yapılan gerçek bir seyahattir. Madde beden dışına tam olarak çıkılmış ve görünenler de gerçektir. Önceki aşamada takılı kalanların büyük kısmı aslında astral seyahatin gerçek olmadığını vurgulayıp bu noktaya gelemeden çalışmayı bırakırlar. Yapılan çalışmalardan dolayı bilinçli rüyadan çok kolay bir şekilde astral seyahate geçiş yapılabilir. İlk aşamaya göre ulaşmak daha uzun sürer ve nefis terbiyesi de diyebileceğimiz madde bedenin terbiye edilmesine de ihtiyaç duyulur. Çünkü madde bedenden ruh ile tam bir irtibat kurulabilmesi için maddenin ruh üzerindeki üstünlüğünün yok edilmesi yani dünyevi katlardan geçilmesi gerekir. Bunu modern anlatımda diyet yapmak, çakraları üzerinden çalışmak, vejetaryen yemek alışkanlığı kazanmak vs. şeklinde de açıklayabiliriz.

Rüyalar mana alemi ile iç içe geçer ve görülen rüyalar çoğu zaman bilinçli bir şekilde görüntülenir ve gelecekte olabilecek görüntüler çok defa yakalanabilir. Ancak bu görüntüler değişken kader içerisinde yer aldığı için hayatı buna göre şekillendirmemek gerekir. İnsanın henüz madde ile kirlenmemiş saf ve temiz evresinde yani çocukluk döneminde (hatırlama evresi dışına yakın) sık yaşanır. İnsan dünya ile bütünleşip ruhundan uzaklaştıkça yani madde bedeni ile bütünleştikçe bu evreden uzaklaşır.

3- Fiziksel Astral Seyahat:

Eski tabirle Tayy-i Mekan. Mekan yani bulunulan madde boyutundan çok daha farklı yerlere fiziki olarak ta yapılabilen bir seyahattir. Bunun nasıl mümkün olabildiği ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için “muhyiddin-i arabi marstaki yazilar” ve “ayni anda iki farkli yerde bulunma ve quantum fizigi” adlı makalelere bakabilirsiniz. Normal gündelik ve Dünyevi bir yaşantı ile yapılması mümkün olmayan bir seyahattir. Maddeyi aşabilmek ve ruhsal katlarda her iki halde gezinebilmek yani için Materyalizasyon ve Demateryalizasyon aşamalarını geçmek gerekir. (bkz. Apor – Aspor, materyalizasyon ve demateryalizasyon) Hem İslam aleminde hem de doğu ve batı kültürlerinde dünyevi yaşam dışında yaşantı ile bu noktaya gelenler bulunmaktadır. Yaşam bütünüyle ele alınır, asıl gerçeklik görülür. Tüm yaşam bütünüyle keşfedildiği için zaman ve ötesinde gelip gidebilmek mümkün olmaktadır. Büyük evliyalar bu noktada bulunmaktadırlar. 

Konuya “Astral seyahat nasıl yapılır” ile devam edeceğiz.

Daha fazla bilgi için www.astralseyahat.net adresine Astral Seyahat ile ilgili diğer makalelere ulaşmak için Astral Seyahat Hakkında Diğer Makaleler linkine bakabilirsiniz.

 

Astral Seyahat Nedir?  16 Mart 2017

www.parapsikoloji.net

E. Emre Sönmez

Yönetici, Editör, Yazar at http://www.parapsikoloji.net
Gri, serin ve bilinmeyene uzanan bir çabadır aslında tüm yolculuğumuz.

Latest posts by E. Emre Sönmez (see all)

Advertisements

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın

İzinsiz ve link ile kaynak gösterilmeden yapılmış alıntılar veya kelimeler değiştirilerek yapılan yayınlar tespit edildiğinde yasal yollara başvurma hakkımızı saklı tutuyoruz.

error: Korumalı İçerik!
Araç çubuğuna atla