Menu

Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar

Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid RüyalarAstral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar. Siz Astral Seyahat için çalışma yapmaya başladığınızda hem zihinsel hem de ruhsal olarak bazı değişimler yaşamaya başlarsınız. İnsan muhteşem bir mekanizmaya sahiptir ve bu mekanizmanın temel görevlerinden biri de meydana gelebilecek tüm değişimlere uyum sağlamaktır. Astral Seyahat çalışmalarına başladığınız andan itibaren yaşayacaklarınız tümüyle bu uyum sürecinin sonuçlarıdır ve bu sürecin temel yapılarından biri de Lucid rüya diye tabir edilen bilinçli rüyalardır.

Neden Bilinçli Rüyalar

Astral seyahat maddesel düzey dışında meydana gelen bir olaydır ve uyum sürecinin de buna uygun olması gerekir. Bilinçli, değiştirilebilir ama madde boyutunun dışında… Bir bütün olarak insanın maddesel yaşam dışında istediklerini yapabilmesi için daha önce benzer durumlar yaşaması yani tecrübe etmesi gerekir. Bilinçli rüyalar bize bunun için mükemmel bir ortam hazırlamaktadır. Hatta ilerleyen zamanlarda doğrudan bu evreden Astral Seyahate çıkabilirsiniz.

Astral seyahat sırasında insanı en fazla zorlayan etmenlerden biri çıkış anı ve ani geri çekilmelerdir. Aşırı karıncalanmalar, kontrolsüzlük, kasılmalar, sebebi bilinmeyen ruhsal durumlar ve insanda şok etkisi yapabilecek ani değişimler yaşanabilmektedir. Rüya sırasında bilincin açılması ve kapanması sırasında da benzer durumlar daha alt düzeylerde yaşanır, tecrübeler arttıkça bunları kontrol etme imkanı doğar ve süreç ilerledikçe bilinçli olarak yaşayacağınız beden dışı yolculuk size büyük bir şok etkisi yaşatmayacaktır.

Rüyada Bilinç Nasıl Açılabilir?

Normal şartlarda siz ciddi bir Astral Seyahat araştırması ile çalışmalara başlamışsanız bilinçli rüyalar kendiliğinden ortaya çıkmaya başlar. Sebebi basit ruhsal katlar aralandıkça rüyaları bilinçli olarak izleyebileceğiniz mesafelere yaklaşırsınız. Eğer bu süreç uzun sürmüş ve hızlandırmak – geliştirmek istiyorsanız (Doğal olan her zaman iyidir o aşamaya gelmeyi bekleyin) basit bir teknikle bunu sağlayabilirsiniz.

Bilinçli Rüya Teknik Uygulama
  • Ağır uyku -Rem- evrenizi tespit edin. (Rüyalar bu evrede görülür)
  • Eğer Rem evrenizi bilmiyorsanız saat 03:00 – 04:00 arasını kullanın.
  • Telefonunuzun çalar saatini rem saatinize veya saat 03:00 ‘e kurun.
  • Aşağıdaki telkini iki şekilde kullanabilirsiniz. Alarm çaldığında telefonu elinize alıp okuyabileceğiniz bir not olarak veya doğrudan ses kaydı olarak (Zil sesi olarak kullanabilirsiniz.) Her iki durumda da telkini duruma göre değiştirmeniz gerekir.
  • Şu telkini telefonunuza kaydedin “Uykuya daldığımda rüyalarımı istediğim şekilde kontrol edebiliyorum/edeceğim. Bilincimi gördüğüm rüyalarda açılmak üzere programlıyorum. Rüya görmeye başladığımda bilincim açılacak ve rüyalarımı istediğim şekilde kontrol edebileceğim” (Telkini kendinize göre düzenlemelisiniz)
  • Telkini benzer şekilde yatmadan öncede kendinizi programlamak için kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken noktalar.

  • Eğer telkini not olarak okuyacaksanız (Bu daha etkili olacaktır size uyku ile uyanıklık arasındaki evreyi yaşatacaktır) Telefonun sesini sizi uyandıracak şekilde ayarlamanız gerekir.
  • Uyku sırasında dinleyecekseniz kaydettiğiniz ses çalmaya başlamadan önce yüksek bir ses kullanın (Kırılma, çarpma, yüksek bir zil sesi, çığlık vs.)

Bilinçli Rüyaların Yönetilmesi

Bilinçli rüyalar konusunda yeni iseniz ilk denemeleriniz uyanma veya uykuya dalma ile sonuçlanabilir. Rüya sırasında bilinciniz açıldığında bir süre sadece izleyin ve hiçbir şekilde müdahalede bulunmayın (Bu aşamayı daha önce zihninizde programlayın) herşeyin yolunda olduğunu gördüğünüzde küçük müdahaleler yapın. Ani yapılan herşey suyu bulandıracak ve ya bilinç tümüyle açılacak veya sürekli tepkisizlik bilinci kapatacaktır. İlk denemeleri dene sürüşü olarak değerlendirin ve sonuçları olağan karşılayın. Tecrübe kazandıkça astral çıkışları çok kolay bir şekilde yapabilecek duruma geleceksiniz.

Suya düşmüş bir bütünsünüz; ya batarak uykuya dalarsınız, ya yüzeye çıkarak uyanırsınız. Siz ikisi arasında bölünmeden sabit kalmaya bakın ve küçük sürprizlere hazırlıklı olun.

 

Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar

www.parapsikoloji.net
9 Nisan 2017

E. Emre Sönmez

Yönetici, Editör, Yazar at http://www.parapsikoloji.net
Gri, serin ve bilinmeyene uzanan bir çabadır aslında tüm yolculuğumuz.

Latest posts by E. Emre Sönmez (see all)

Advertisements

One Reply to “Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar”

  1. […] Eğer telepatik mesajlarınızın madde ötesi iletişiminin güçlenmesini istiyorsanız bilinçli lucid rüya evresinde bunu yapmalısınız. Parapsikoloji ile ilgili konular birbiri ile bağlantılıdır. Yani bu konuda ileri seviyelere ulaşmak istiyorsanız önce kendinizi bilinçli rüya konusunda eğitmeniz gerekir. (bkz Astral Seyahatte Bilinçli Rüya ve Basit Bir Bilinçli Lucid Rüya Tekniği) […]

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın

İzinsiz ve link ile kaynak gösterilmeden yapılmış alıntılar veya kelimeler değiştirilerek yapılan yayınlar tespit edildiğinde yasal yollara başvurma hakkımızı saklı tutuyoruz.

error: Korumalı İçerik!
Araç çubuğuna atla