Menu

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal BoyutuDMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu – Ruh ve Madde arasında köprü, ruhsal bağlantıları nedeni ile Ruh molekülü olarak ta adlandırılan tam adı Dimetiltriptamin olan molekül. Beynin tam orta yerinde bulunan, beynimizin en büyük parçası olan Epifiz bezi tarafından salgılanan bu madde psikedelikler içerisinde tam bir dönüm noktası oldu. Bu molekül hakkındaki tüm detayları tek bir yazıya sığdırmak çok güç. Bu nedenle DMT hakkındaki bilgileri bir dizi halinde sunmayı uygun bulduk. Yazı dizisi içerisinde arkadaşlarla birlikte uzun süredir yaptığımız çalışmaların sonuçlarını da sunmayı düşünüyoruz. Öncelikle DMT’yi kısaca tanıyalım.

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu – DMT Teknik Bilgiler

Formülü: C12H16N2

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu

Kaynağı: Epifiz bezi, Doğada varolan tüm canlılar ve bitkilerde bulunur.

Halüsinojenler arasında gösteriliyor. DMT, Tüm canlıların ortak iletişim aracı denilebilir. Telepatik iletişim ve ruhsal bağlantı ile ilgili. Bazı bitkilerde yoğunluğu daha fazla. Şamanların dini ayinlerde transa geçmek için kullandıkları içeceklerdeki miktarı oldukça yüksek. Ayahuasca bitkisinin ünlenmesini sağlayan molekül diyebiliriz. Farklı uygulamalarla ruhsal deneyim yaşayamayanların kestirmeden giderek bir anda çok daha yoğun bir deneyim yaşamak istemeleri ile sık sık anılan molekülün adı.

Dimetiltriptamin – DMT Hakkında İlginç Notlar

1960’lı yıllarda başlayan çalışmalar sonunda psikedelik maddeler üzerinde yapılan çalışmalar uzun süre yasaklanmış, sonrasında gönüllü kullanıcılarla birlikte yapılan çalışmalarla DMT ile ilgili ilginç bulgulara ulaşılmış. DMT etkisi hakkında gönüllü deneklerin ortak kanaati Ruhsal yoğunluğun artması, İlahi bir gücün varlığı, birlik, bütünlük şuuru ve madde ötesi yaşam.

DMT ile ilgili benim en çok ilgimi çeken bilgi İki noktada miktarı en yoğun seviyeye çıkıyor olması; “Doğum ve Ölüm Anında” Okuduğum bu bilgi zihnimde cevapsız kalan çok sayıda sorunun cevap bulmasını sağladı. İnsan madde aleme gelirken ve bu alemden ayrılırken DMT en yüksek seviyelerde. İki boyutun birleşmesinde rol oynayan önemli bir molekül. Ölüm ve Doğum anı dışında ilginç bir nokta daha var rüyaların yoğun olduğu uyku evresi. Ruhsal yolculukların, zaman ve mekanda ruhsal gidiş gelişlerin yoğunluk kazandığı anlarda…

DMT’nin salgılanması ve aktif hale geçmesinde ruhsal yaşamın etkisi büyük. DMT kullananların anlattıkları derin trans halinde iken yaşanan deneyimlere yakın. Ancak deneklerin ve kullananların anlattıklarına bakılacak olursa harici olarak yüksek dozlarda verildiğinde etkisi çok büyük boyutlarda olabiliyor. Bu şoku atlatamayıp gerçeklik algısını yitirenler de olmuş. DMT deneyimi yaşayan ve sadece 15 dakika sürdüğünü söyleyenlere çok şaşırarak 1000 yıl süren bir deneyim yaşadığını anlatan bir kullanıcının ifadesi bana göre çok yoğun bir ifade. Bunu bir an yaşamaya çalışın; tam 1000 yıl yaşıyorsunuz sonra gözleriniz açılıyor ve 1000 yıl önce gördüğünüz insanlar karşınızda duruyor. Size sadece 15 dakika sürdüğünü söylüyorlar. Bu yoğunluğu her insan kaldıramıyor.

Eğer uzun süre meditasyon yapmışsanız, derin transa geçip farklı şuur hallerini deneyimlemişseniz DMT etkisi size çok yabancı gelmeyecektir. DMT’nin gündeme çok fazla gelmesi daha çok dışarıdan harici olarak alınması ile ruhsal deneyimlere yabancı olanların yaşadıklarını anlatmalarından ileri geliyor. DMT, modern yaşamda ruhunu arayan insanların uzun zamandır unuttukları bir hissi yeniden keşfetmeleri için sarıldıkları molekül olarak gibi algılanabilir.

DMT (Dimethyltryptamine)- Spirit Molecule (Ruh molekülü)

Konu hakkında araştırma yaparken bulduğum çok önemli bir belgesel var. Böyle bir belgesel varken ansiklopedik verileri aktarmak istemiyorum. Okumayı sevmeyenler derlediğim notların sonundaki belgesele geçebilirler. Aktaracaklarım belgeseldeki bilgilerden derleme olacaktır.

* Çok basit bir moleküldür. Bütün organizmalar DMT sentezine yol açan iki anahtar enzime sahiptirler.
* Bitkiler arasında bir nevi iletişim aracı görür.
* Bitkiler diğer organizmalarla olan bağlantısını bu molekül aracılığı ile sağlar.
* DMT Madde ile madde ötesi arasındaki filtreleri ortadan kaldırıyor. – Dennis McKenna (Psychologist)
* Doğadaki tüm bitki ve hayvanlarda görülür. – Graham Hancock (Yazar)
* Bilinç için DMT’den daha güçlü bir araç düşünemiyorum. Beyin bilincin kaynağı değil. Gerçek biz değiliz adeta kendisinden çok daha büyük bir şeyin frekans ayarlayıcısı, çözücü dekoderi gibi. – Leanna Standish (Naturopathic Physician)

DMT Oranını Artıran Etkenler

* Yaşanan tüm fenomanlerde DMT’nin rolü vardır. Yalnızlık, Travmalar, Hayaller, Rüya, yalnızlık, travmalar, rüya, hayaller, ilahi duygular DMT salgısında artışlara neden olur.
DMT çok kısa sürede aktive olur. Vücut tarafından çok hızlı parçalanır.- Steven Barker (Psychologist)
* Derin trans ve açlık gibi durumlarda DMT oranı artmaktadır. DMT’nin kaynağı epifiz bezidir. DMT oranının artması ruhun bedenden ayrılmasını (Psikedelik) sağlarken, yetersiz DMT ise dünyayı donuk, düz ve renksiz görmemize neden olur. – Rick Strassman (Psychologist)
* DMT ruhun vücuda girip çıkmasını kolaylaştıran maddedir – Joel Bakts (Haham)
* DMT oranı gerçeği algılama oranımı değiştirmektedir. – Neal Goldsmith (Psychologist)
* Ruh iç dünyadır, molekül ise dış dünya. DMT bizi bilimden ruha taşıyan uyarıcılardır. – Alex Grev (Artist)
* DMT tüm doğayla, bitkiler ve hayvanlarla iletişime geçmenin en kolay yolu gibi. Adeta tüm varlıklarla bir bütün olarak iletişim haline geçişi sağlıyor. – Jeremy Narby (Psychologist)
* DMT etkisi vücuttan ayrılmış bir bilincin varlığını açıkça ortaya koymaktadır. – Terence McKenna (Yazar-Psychologist)

DMT araştırmalarında gönüllü olanların ortak kanaatlarından biri benlikten uzaklaşıp herşeyle bütünleştiklerine dair söylemlerdir. Bu da DMT’nin Tüm varlıkları ruhsal boyutta ortak bir iletişime geçiren bir molekül olabileceği düşüncesine sebep oluyor.

DMT Etkisi

* Neden beyinde “Tanrı dedektörü” gibi görünen bir bölüm var. Transandantal deneyimleri tetikleyen bir bölümün bulunmasının avantajları nelerdir?- Dennis McKenna (Psychologist)
* Uzun zamandır ruh ile olan bağımız kopuktu. Öğrendiklerimiz maddi alemin tek yaşam boyutu olduğunu ikna etmeye çalıştı. Yaşadığım deneyimlerden edindiklerim ise gerçekleri öğrenmenin tek yolu Ruh ile tekrar iletişime geçmenin yollarını bulmaktır. Bunu yapmak için de beynimizde madde ötesine geçiş için dekoderlerin açılımını sağlayacak bitkilerden yararlanabiliriz- Graham Hancock (Yazar)

* DMT sonrası yaşananlarla düzenli olarak meditasyon yapanlar, derin trans tecrübesi yaşayanlar aynı aleme gidiyorlar. Aynı deneyimleri yaşayıp aynı bilgileri alıyorlar. Eğer bunu daha bilimsel olarak yapalabilirsek hayatta kalma yeteneğimizi ve zekamızı geliştirebiliriz. Bizler ölümlüyüz, yaşadığımız gezegeni de kendimizle birlikte öldürüyoruz yani durumumuz çok ciddi.
Bu alanda yapılacak çalışmalarla entellektüel bir yaşam standardı yakalayabiliriz. – Ralph Metzher (Mathematician)

  • Epifiz bezinin DMT salgısını olumsuz etkileyen en önemli madde Florürdür. Florürür büyük oranda Epifiz bezi tarafından emilmektedir.

Çeviri için okyanusum.com’a teşekkürler.

Konuya DMT – Dimetiltriptamin kategorisi altında farklı başlıklarla devam edilecek.

DMT Etkisini yaşamak için Derin Transa geçişi deneyebilirsiniz Derin Transa Geçiş

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu – www.parapsikoloji.net

19 Ekim 2017

Elif Sude

Elif Sude

Elif Sude Naz'ın Kaleminden at http://www.parapsikoloji.net
Paranormal pencereden gerçekleri zorlayan, aykırı yazılar
Elif Sude
Advertisements

One Reply to “DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu”

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın

İzinsiz ve link ile kaynak gösterilmeden yapılmış alıntılar veya kelimeler değiştirilerek yapılan yayınlar tespit edildiğinde yasal yollara başvurma hakkımızı saklı tutuyoruz.

error: Korumalı İçerik!
Araç çubuğuna atla