Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

Paranormal kişilikler ve sosyal normlara sığmayan yaşamlarParanormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Sığmayan Yaşamlar – Eğer parapsikolojiye ilginiz varsa normal bir yaşantınızın olmasını beklemek büyük bir hata olur. Acaba normal bir yaşantınız olmadığı için mi parapsikolojiye ilgi duyuyorsunuz, veya parapsikolojiye ilgi duyduğunuz için mi normal bir yaşantınız olmuyor. Belli başlı konularda çalışmalar (Veya hiçbir şey yapmadan bekleyenler) yapanlar bir süre sonra bir şeylerin normal olmadığını farkettiğinde bu soruyu mutlaka kendilerine sormuşlardır. Bu sorunun cevabını bulmak gerçekten güç. Net bir cevap verebilmek için uzun süreli istatistiki bir çalışma yapmak gerekebilir.

Yalnız kalmayı seversiniz, geceleri daha çok tercih edersiniz, sessizliği seversiniz, gizemli konular ilginizi çeker, başkalarının korku duyduğu konular size heyecan verir, içinizde bir şeyler vardır ancak tam olarak ne olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz.

Sosyal yaşam sizin için tam bir felakettir, hayatta birçok şey size anlamsız gelir. Başkalarının havalara uçtuğu olaylara siz hiç tepki vermeyebilirsiniz. Uykularınız ve rüyalarınız çok ilginçtir. Anormal bir yaşamınız olduğunu düşünürken aslında kendinizin bu anormalliğin en büyük parçası olduğunu keşfedersiniz. Çok şey yapmak istersiniz ancak yapılacak hiçbir şey yoktur. Hayatı çok sıradan görürsünüz. Etrafınızda yaşadığınız, hissettiğiniz çoğu şeyi paylaşacak birilerini bulmakta zorlanırsınız. Paylaştıklarınızın da sizi ne kadar anladığına şüphe ile bakıp onlardan da vazgeçebilirsiniz.

Psikoloğa gitmeniz gerektiğine karar verirsiniz veya birileri sizi bu zahmetten kurtarıp sizin yerinize bu kararı alır. Teşhisler, terapiler, ilaçlar… Geçici güzel mutluluklar…

Sorun Siz misiniz?

Sorun sizde mi? Ya da acaba sorun, herkesi aynı kefeye koyup ona göre değerlendirmeye çalışan ve sosyal yaşamı tüketimin birinci basamağı haline getirip bu basamaktan tırmanmayanlara uygun bir alan sağlamayanlar da olabilir mi? Eğer şanslı iseniz iyi bir ortamda yetişmiş ve sizi anlayacak sizin frekansınıza uyum sağlayabilecek birileri ile yaşamınızı sürdürürsünüz. Karşılaştığınız sıkıntıların büyük kısmına gülüp geçebilirsiniz.

Buraya kadar yazdıklarım genelde çevresinde kendi düzleminde hareket eden birilerini bulamayanlar için geçerli. Yaşamı yönlendirme ve çevrenizi etkileme kabiliyetiniz varsa çok fazla olumsuzluk yaşamadan sahip olduklarınızı bir şov malzemesi haline de getirip eğlenmeyi tercih edebilirsiniz.
Konu bir şekilde parapsikoloji eğitimine önem verilmemesine gelecek biliyorum ancak bu konu günümüzde mazeret olmaktan çıkmak üzere. İnternete girme imkânı olan herkes bir şekilde aradığına ulaşma imkanına sahip. Bilgiler düzensiz, dağınık, aynı metinler defalarca değiştirilerek kullanılmış hatta birçok bilgi orjinalliğinden uzaklaşmış olsa da aradığınızda istediğiniz tüm bilgilere artık ulaşma imkanına sahipsiniz.

Eğer parapsikoloji eğitiminin olmamasını (dünyada artık doğrudan parapsikoloji eğitimi adı altında bir eğitim sistemi de yok bunun yerine bölümlere ayrılmış klinik psikoloji veya alt dallar almaya başlıyor.) çizgi dışı yaşamınıza bir mazeret olarak görüyorsanız buna dayanmaktan vazgeçin. Siz acaba kendinizi geliştirmek adına neler yapıyorsunuz. Kendinizi yeterince tanıyor musunuz? Kendinizi tanımak ve geliştirmek adına neler yaptınız?

Sahip olduklarınız sizin içinizde kullanılmayı bekleyen üzerleri örtülü hazır cevherler gibidir. Onların üzerini açmadığınız sürece varolduklarını bilecek fakat varolanın ne olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceksiniz. Sizi sıradanlıktan alıkoyanların neler olduğunu bilmediğiniz için de bir süre sonra, sönenler ve zoraki sıradanlaşanlardan olacaksınız.
Unutmayın bu hayatı sadece bir kez yaşayacaksınız. Kendinizi keşfetmek adına bir şeyler yapın. Kendinizi keşfettikçe daha mutlu olacağınızı ve kendinizi daha çok seveceğinizi göreceksiniz.

Neler yapabilirsiniz?

• Yüzeysel olarak astroloji öğrenin, doğum haritanızı çıkarın ve aldığınız etkileri kontrol edin. Cevapsız kalan soruların bir kısmına orada cevap bulacaksınız. (Eğer astroloji = fal, ne ilgisi var diyor ve tek pencereden bakıyorsanız çekilebilirsiniz. Astroloji insanın gen haritası gibidir. Kendinizi orada bulabilirsiniz.)
• Parapsikolojinin alt dallarını inceleyin. Hangileri size daha yakın onları not alın.
• İlginizi çeken ve sizde varolduğuna inandığınız konuları tatmin oluncaya kadar araştırın ve önemli gördüğünüz noktaları not edin.
• Şunu unutmayın, şov amaçlı bir iş edinmeyecekseniz parapsikoloji alanında ülkemizde para kazanmak zordur. Sadece kendinizi tanıyın ve bunları hayatınızda hangi alanlarda değerlendirebilirsiniz, kendinizi geliştirmek adına nasıl fayda sağlarsınız, çevrenize nasıl yararlı olursunuz bu noktalara odaklanın.

• Eğer henüz üniversiteye gitmemiş ve alt eğitimleriniz devam ediyor ve uzun vadeli akademik bir eğitim amaçlıyorsanız üniversiteyi adını duyurmuş iyi bir yerde mümkünse psikoloji alanında okuyun. Okuduğunuz sürece yurtdışında parapsikoloji ile ilgili eğitim veren okullarla bağlantı içerisinde olun.
• Parapsikoloji ile ilgili konularda kendinizi bireysel olarak geliştirecekseniz Hipnoz, Meditasyon (Nefes egzersizleri ve konsantrasyon), İmajinasyon, Hipnoz-Oto Hipnoz, Telekinezi, Telepati, Astral Seyahat, Durugörü vb. konularda bilgi sahibi olun. Birçoğu birbiriyle bağlantılıdır. Bir alanda yapacağınız çalışma diğer alanları da etkiler.
• Uzakta bir yer olduğunu öğrenmek veya öğrendiğiniz yere gitmek. Buna karar verin. Yeterli gördüğünüz noktada bırakın.

Hangi kelimelerin sizin için daha etkileyici olduğuna karar verin!

– Gece, ay ışığı, gün batımı, gölgeler, sessizlik, yıldızlar, sonbaharda kuruyan yapraklar, terk edilmiş ahşap bir ev, karınca yuvası, kilitli bir kapı, siyah, kahverengi, gri tonlar

– Gündüz, güneş, gün doğumu, coşku, düğün, yeşeren yapraklar, lüks daire, güvercinler, açık bırakılmış kapılar, mavi, yeşil, beyaz

 

Konunun devamı: Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Sığmayan Yaşamlar – www.parapsikoloji.net

16 Temmuz 2017

BİR YORUM YAZIN

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. sezgi gül dedi ki:

  Bana uyan ifadeler bunlar. Küçüklüğümden bu yana kendimi hep farklı hissettim, psikolojik bir vakaya konu değil bu. algı ve kavrayış farklı. beni anlayacak kimse bulamadığım için yaşadıklarımı anlatmakta hep zorlandım, sonrada vazgeçtim. bu yaklaşım insanı narsist bir yaşama doğru sürüklüyor. kendimizi doğru tanımakla başlamak en akıllıca yol, kendimizi tanımadan geliştirmemiz zor görünüyor.
  Teşekkürler bu konuyu sunduğunuz için, anlayan ve aynı durumda olduğunu bildiğim insanların varolmasını bilmek güzel bir duygu.

  1. Fərid Məhmərzəyev dedi ki:

   Bendede Kardeşim.Kendimi sen söylediğin gibi hep farklı hissetdim.Benide anlayan biri yok hala.

 2. Tly dedi ki:

  Yukarida yazilanlar beni anlatiyor ve dogumumdan itibaren psisik yada bi takim seylerin benimle oldugunu dusunuyorum.Lutfen bana yardim edin

error: Korumalı İçerik!