Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme

Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları GörmePrekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme – Ruhsal yapısı gereği algıladığı görüntüleri bilinç düzeyinde görüntüleme, meydana gelecek olayları önceden görme yeteneğine verilen addır. Öngörü olarak ta ifade edilebilir. Prekognisyon özelliği ile görülenler kesin ve mutlak değildir. Ancak Premonisyonların hislerine göre doğruluk oranları daha yüksektir. Görülenler yer, zaman ve oluş olarak değişikliğe uğrayabilir veya hiç olmayabilir. Bu görenlerin yanlış gördükleri anlamına gelmez. Hiçbir görüntü olacak son görüntü değildir. Kahin adı verilen Prekognisyonlar ve kehanet olarak ilettikleri bu duruma örnektir.

Olacak olaylar insanın madde seviyesine iki şekilde yansır.
Prekognisyon: Olacak olaylar net bir şekilde görüntülenir.
Premonisyon: Sezgi hakimdir. Birşeylerin olacağı sezilir ancak net bir şekilde ifade edilemez.

Bilimsel Açıdan Prekognisyon

Prekognisyon ile geleceğin görülmesi sayısız olayla net bir şekilde ortaya konulmuştur. Yalnız bu noktada parapsikologlar geleceğin önceden dizayn edilmiş olamayacağını belirtirler. Neo-Spiritüalistler ise gelecekte yaşanacakların geçmişte yapılanların sonuçları olarak kısmen belirlenmiş olduğunu iddia ederler. Oysa her iki grubunda atlamış oldukları bir nokta var ki inceleme olanağı mümkün olmadığı için bilimsel olarak izaha yatkın olmadığından değinilmemiş olabilir.

Ruh için zaman ve mekan kısıtlaması yoktur ve kendi evreninde hem geleceğe hem de geçmişe gidip gelebilir ve ruhsal bağ kurduğu her noktayı görebilir. Bu gidip gelmeler sırasında gördüklerini madde düzeyine aktarabilir veya bu özelliğe sahip insanlar bu durumu bilinç düzeyinde okuyup görebilirler. Aslında bunu hemen herkes yaşar “Ben bu olayı daha önce yaşamıştım”, “Ben buraya daha önce gelmiştim”, “Ben seni daha önce görmüş gibiyim” tarzı sözler bu olayın bir yansımasıdır.

Olaylar Yaşanmadan Nasıl Görülür?

Prekognisyon hadiselerinde görüntülerin büyük kısmı rüyalar ile aktarılır iken bir kısmı da günün herhangi bir anında görüntü şeklinde alınabilir. Dalıp gitme halleri, derin düşüncelere dalma gibi trans halinin yaşandığı alpha ritminde veya yakın evrelerinde ruhsal katların açıldığı durumlarda ani görüntüler oluşabilir. Genelde görüntüler 2-3 gün içerisinde gerçekleşebilecek olaylarla ilgili olur. Uzun vadeli görüntüler görenlerin sayısı azdır. Görülen görüntülerin büyük kısmı ruhen bağı olan kişilerle ilgilidir. (Ruhsal temas da denilebilir) Diğer görüntülerse kişiyi dolaylı yoldan etkileyecek görüntülerdir ki bu olaylarda duyulacak, görülecek veya bir şekilde bağ kurulacak (Öğrenildiğinde etki bırakacak) olaylardır. Çok sayıda insanı etkileyecek felaketler gibi.

Prekognisyon büyük oranda doğuştan gelir ancak yaşanan bir olay, ağır travmalar veya kazalar bu özelliğin ortaya çıkmasına neden olabilir. Ruhsal yönden hassas olan kişilerde, parapsikoloji ile ilgili konularla ilgilenenlerde, derin transa girilen meditasyon gibi uygulamaları yapan kişilerde de Prekognisyon olayları gözlemlenebilir. Buradaki önemli nokta kişinin ruhsal katları ile ne kadar irtibatta olduğudur. Kontrol dışı ortaya çıkan veya doğuştan gelen ve denetlenemeyen, ne olduğu bilinmeyen durumlarda korkutucu olabilir ancak ruhsal özellikler araştırılıp normal karşılanmalı ve gerekirse akademik yardım alınarak araştırılmalıdır.

Genelde Neptün’ü 9. evde olanlarda bu özellik belirgin bir şekilde doğuştan gelen bir özellik olarak görülmektedir.

Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme ve Neptün 9. Ev etkisi

Olacak şeyleri doğru olarak önceden hisseder. Çok rüya görülür ve rüyalar çıkar. Geleceği görebilme yeteneği vardır. Bu görüş geleceği bilme değildir. Ruhsal bir özelliktir. Ruh için zaman ve mekan kavramı 3 boyutlu yaşamla kısıtlı olmadığı için kısa veya uzun vadede görüşler yakalanabilmektedir. Görüntüler her zaman olayla birebir örtüşmeyebilir, sembolik görüşlerde olabilmektedir. Kahin adı verilen insanların anlatımları buna örnek verilebilir.

Medyumluk ve yüksek ölçüde ilham veren doğaya sahip olabilirler ve psişik olgular, din, psikoloji, felsefe, tinselcilik, yıldızlarla ilgili projeksiyon ve diğer derin konuları araştırmak için muhtemel olan potansiyeli sağlar. Sezgi gücü, altıncı hissi çok kuvvetlidir.

 

Gelecekte olabilecek kesinleşmemiş olaylarla ilgili hisler, önsezileri konu alan Premonisyon Gelecekteki Olayları Hissetme

Doğum haritanızda hangi konumlarda Prekognisyon ve Premonisyon yeteneğiniz olabileceğini öğrenebileceğiniz bir konu Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme – www.parapsikoloji.net 1 Şubat 2017
BİR YORUM YAZIN

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 39 YORUM
 1. Adem Çelik dedi ki:

  Ben bir ortamda oturdugum zaman, aniden ben bu ortami daha once olduğumu ve gördüğümü hatırlıyorum, ama ruyamda ama normal hayatta. Daha once cocukken musallat olayi olmuştu. Onun etkisi kalmismidir.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bu konuda “kesin ve net” konuşmak doğru olmayacaktır çünkü bir sonucun çıkmasında çok fazla etken olabilmekte. Ancak yaşadığım, şahit olduğum benzer durumlardan yola çıkarak “olabilir” diyebilirim. Olabilme ihtimali olmama ihtimalinden daha mantıklı. Psişik Kategorisi Linkindeki bazı konularda bu tür etkilere dolaylı değinilmişti.

   Ama tümü bu nedenlerle ilgili değil. Büyük kısmı doğuştan alınan etkilerle de ilgili olabilir. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

 2. Esra dedi ki:

  Merhaba,Araştırdığım halde sonucunu bulamadığım bi durumdan bahsetmek istiyorum.İlk olarak önceki rüyamdan behsedicem yanımda bi bayan vardı ve bana yapmam gereken duruşu gösteyordu yerde oturup duvara karşı ellerimi uzatıp her iki yana doğru kıvırarak belli şeyler daha vardı ve söylicek olduğum sözleri söylüyordu bende onları tekrar ediyodum ve öğrenmek istediğin şeyi düşünüyorsun ve o ana gidip öğreniyosun önceki rüyamda bunu yapmıştım ve öğrenmiştim ama rüyadan uyanınca unuttum cevabını bugün tekrar rüyamda gördüm bu durumu 1.denememde öğrenemedim ama 2.de giderken uyandım ve ben bu tür şeyler araştıran bi insan değilim ama rüyamda bunu 2.kez görmem aynı şekilde aynı konumda aynı kişiyle çok garip geldi.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, Sorduğunuz sorunun bir benzeri bilimsel olarak ele alınmış ve bu konuda bir çalışma yapılmış. Telepati ve Telepatik Çalışmalar Konusunda “Rüyalar ve Telepatik Etkiler” başlığına bakar mısınız. Aradığınız cevap orada sanırım.

 3. Sude dedi ki:

  Merhaba,
  Son zamanlarda parapsikoloji ile ilgili konuları araştırmaya başladım. Ben bi rüya görmüştüm (lucid rüya) ve bu rüyadan sonra bu olayı tekrar yaşamak istedim çünkü çok hoşuma gitti araştırdım araştırdım ama bi daha görmedim bu olayın üzerine astral seyahat olsun üçüncü göz olsun trans olsun böyle şeyleri araştırmaya başladım ve araştırdıkça ilgimi çekti ben müslümanım ve Allaha çok büyük inancım var dualar bile ettim daha fazla güce sahip olmak için hatta önceden bilmediğim ikinci, üçüncü evren paralel evrenler gölge insanlar (her ne kadar alakasız olda da) ruh hayvanları gibi şeyleri de bu araştırmalar sayesinde öğrenmiş oldum ben lucid rüya görmeyi arttırmak istiyordum ama arttıramadım yani bir daha göremedim daha sonra acaba astrali mi denesem diye düşündüm astrali denedim yine yapamadım (büyük ihtimalla astral evrende görmeye korktuğum varlıklar olduğu için) sonra dedim ki üçüncü gözümü mü açmaya çalışsam ama üçüncü gözle ilgili o kadar kötü yorum görüyorum ki açmaya da korkuyorum siz bana olabilecek kötü şeylerden birazcık bahsetseniz bana neden açmam ya da açmamam gerektiğini biraz anlatsanız bende sizin yardımınızla Bir karar versem vallahi üstümdeki yük kalkacak..

  Ve benim hislerim de kuvvetli ayrıca mesela kötü birşey olmadan önce kalbime oturur o olacak kötü his ya da bugün güzel geçecek gibi hisler..

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle kendini tanımakla başlamalısın. Özelliklerini, yeteneklerini; hangi alanda çalışırsan daha fazla verim alabilirsin? Görsel, duyuşsal, dokunsal ve hissel özelliklerinden hangileri daha aktif bunları öğrenmen gerekir. Kendini tanımadan çıkacağın yolda ne öğrenirsen öğren ne yapacağını bilmediğin için tüm çabaların boşa çıkacaktır.

   Öncelikle kendini tanımak adına şu iki konudan başlayabilirsin.

   1- Parapsikoloji Astroloji ilişkisi ve Paranormal Kabiliyetlerin Belirlenmesi
   2- Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

   Korkularınla ilgili olarak

   1- Karabasan Nedir Nasıl Oluşur? (Korkunun ruhsal mekanizmasını kavramak için)
   2- Astral Seyahat Riskler ve Önlemleri

   Astral seyahate kolay çıkış ve bilinçli rüya (lucide) ile ilgili

   1- Astral Seyahate Çıkışta Uykuya Dalış Anı
   2- Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar

   Üçüncü Göz ile İlgili Ayrıntılar için

   1- Üçüncü Göz Konuları

 4. Edanur dedi ki:

  merhabalar nasil ifade edicegimi bilmiyorum ama yasadigim olaylarin bazilarini onceden ruyamda görmüş gibi hissediyorum sanki yaşayacaklarımi ruyamda goruyorum o an gelincede ben bunu hatirliyorum diyorum kendi kendime anlam veremiyorum sonucu iyi veya kotu olsun ben bunu yasamamismiydim dusuncesi veriyor bana . goruslerinizi merak ediyorum . sanki onceden yasicaklarimi goruyormusum gibi

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Edanur Hanım,
   Ruh için zaman ve mekan sınırları bizim bildiğimiz anlamda olmadığı için, uyku sırasında veya trans halinde iken bilincimiz kapandığında geçmiş ve gelecek arasında (bize göre) gidip gelebilir. Bu gidiş gelişi yolda araba ile giden birisini uçakla takip eden arkadaşının ondan önce gittiği yerleri görmesi gibi algılayabiliriz. Ruhsal hassasiyeti fazla olanlar bu durumu daha yoğun yaşayabilirler. Bu konuda size önerim, bu ve benzer durumları rüyalarınızla birlikte not edin. Daha fazla ayrıntı hatırlamaya başlayacaksınız. Bir dönem her gün gördüğüm tüm rüyaları not aldım. İki kalın defter tümüyle doldu. Yaptığım bazı pratiklerle birlikte sonraki zamanlarda yaşadığım hayatın büyük bölümünün daha önce kaydettiğim rüyalarla bağlantılı olduğunu farketmeye başladım. Zaman zaman açıp o defterlerdeki notları karıştırdığımda, anlamlandıramadığım bazı görüşlerin oradaki rüyalarla bağlantılı olduğunu görüyorum. Siz de deneyebilirsiniz.

 5. Meho Can dedi ki:

  Merhaba
  Bu konuda tecrubeli bu kadar insanı gördüğüme sevindim
  Belki araştırma yapanlara veya benzer olayları tecrübe eden arkadaşlara faydası olur diye yazmak istedim
  Bir zamanlar bende biraz sonra olacak olayları insanlara söylerdim ve gerçekleştiğinde herkeste bir şaşkınlık
  Olayları sanki görmekten ziyade yaşıyordum betimlemeyeceğim çünkü zor.
  Nasıl başladığına gelirsek
  Işığı gördüm önce kara basan sandım besmele çektim gitmiyor bildiğim sure ve duaları tekrar tekrar okudum ama gecmedi sonra ses geldi ikiside durmadan artıyor elimden bişey gelmiyor kurtulamıyordum sonra hayatım geçti gözümün önünden
  Tamam dedim hersey bitti genç yaşta ölüm geldi bu olsa olsa ölümdür dedim. Yânimdakileri göremiyor yardim isteyemiyordum belki de bana yardim etmeye calisiyorlardi ama ben farketmiyorum diye dusundum.
  Ailemin haberi yok helallesemedim sevdiklerim geride kaldı hayatı degerlendiremedim dedim. İnançlı bir insanım muazzam dizaynın hayraniyim Allah’tan korkarım. Durumu kabul ettim yapacak bir şey yok. Bekliyorum sanki fişimi ceksinler diye daha önce tecrübe etmediğim bir durum anlatmaya çalıştım. Kısa keseyim bir türlü ölmedim bu daha suruyorda sürüyor bir türlü bitmiyor. Sonra birtakim konuşmalar olaylar değişik şeyler bitti ve kurtuldum.
  Ondan sonra da başladı bu olacaklar meselesi. Korktum üzülürüm elimden birşey de gelmez diye. Dua ettim sığındım bir daha istemiyorum diye çok şükür kurtuldum.
  Bence boylesi daha güzel çünkü ne geregi var. Sizde durumu kimseye caktirmayin farklı gözle bakarlar sizede bir faydalari olmaz. Herşeyde dengeli olun. İyilik üzere yaratıldınız.
  Sevgiler…

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, Teşekkürler bu hassas ve önemli noktaya dikkat çektiğiniz için.

 6. Çağla dedi ki:

  Merhaba, benimle ilgilenirseniz çok sevinirim. Ben rüyalarımda geleceği görüyorum, gördüklerim çıkıyo. Eski sevgilimin şu an konuştuğu kızı rüyamda görmüştüm ve o kızı daha önce hiç görmedim hiç tanımıyorum. Bu rüya tamamen gerçekleşti. Yani rüyamda tanımadığım insanı gördüm ve tip olarak da tıpa tıp aynısı çıktı. Dün gece rüyamda ismi akın olan birisini gördüm. Böyle birisinin benden hoşlandığını gördüm ve ben böyle birisini hiç tanımıyorum. Sizce isimlere ve tipe kadar tanımadığınız insanları görmek normal mi? Hislerim kuvvetli, arkadaşlarım bana sürekli ne hissediyorsun diye soruyolar kendileriyle ilgili konularda.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Çağla Hanım,
   Bazı insanlardaki ruhsal hassasiyet o kadar yoğundur ki kısa veya uzun bir süreci kapsayan görüşler elde edebilirler. Ancak bu görülen herşeyin birebir yaşanacağı anlamına gelmez. Çünkü görülenler genelde olması muhtemel olanlar ile telepatik etki ile bağ kurulan insanlarla ilgilidir. Daha önce hiç tanımadığınız birisini görmeniz sadece maddesel yaşam boyutu ile değil madde ötesi yaşamla da ilgili olabilir.
   Bu gibi durumlar anormal olaylar değildir. Yani sizin karşılaşacağınız veya yaşayacağınız olayları daha önceden görmeniz sadece sizin ruhsal hassasiyetiniz ve ruhsal algılarınızla ilgili normal bir durum. http://www.parapsikoloji.net/dogum-haritasinda-ruhsal-yetenek-konumlari/ linkindeki makaleyi dikkatli bir şekilde inceleyin genelde bu özelliklere sahip insanların doğrum haritasında bu konuyla ilgili önemli ipuçları bulunur. Yengeç, balık ve akrep burcu konumları ile mars, jüpiter, neptün ve pluton konumları bu etkilerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

 7. merve dedi ki:

  Merhaba ben arkadaşlarımla ya da tekken bir yere gideceğim yada birşey yapacağım zaman birşey hissediyorum ve gittiğim zaman bu oluyor arkadaşlarıma size demiştim diyorum veya bazen hiç arkadaşlarıma söylemiyorum o hissettiğim şey çıkıyor genelde olumsuz olan şeyleri hissediyorum. bu arada 1 haftadır farklı farklı rüyalar görüyorum bazen rüyamda inlediğimi duyuyorum hemde uzun zamandan beri hiç beklemediğim anda hep birşeyler kırılıyor. gerçekten artık korkuyorum kendimden lütfen bir bilginiz varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkürler.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım,

   Eğer olağandışı bir durum yoksa Premonisyon ve Prekognisyon özelliklerine sahip olabilirsiniz. Bunun dışında madde ötesi müdahaleler de söz konusu olmuş olabilir.
   Premonisyon Gelecekteki Olayları Hissetme Adlı konu, olacakları önceden hissetmeyi konu alıyor. Premonisyon ve Prekognisyon özelliklerinin hangisinin daha ağırlıklı olduğunu öğrenmek için o konuya da bakabilirsiniz.

   Doğuştan hangi yeteneklerin sizde daha yoğun olduğunu öğrenmek için Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları adlı konuya bakarak doğumunuzda aldığınız bir etki var mı yok mu öğrenebilirsiniz. Eğer doğuştan gelen bu iki özellik sizde yoğun değilse farklı bir durum olabilir.

   Psişik Konulu Yazılar arama linkinde çıkan; Psişik Nedir, Psişik Saldırı Nedir, Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri ve Psişik Saldırılardan Korunma Yolları adlı yazıları okursanız bir sonuca varabilirsiniz. Cevap olarak yazılması gerekenler o yazılarda mevcut.

 8. İzzet dedi ki:

  Gördüğüm rüyalar bir kaç ay sonra gerçek oluyor bunların içinde olacağı zaman çok yakın hissediyorum sonrasında bir boşlukta oluyorum tekrardan rüyalarımda gelecekle ilgili rüyalar tekrar görüyorum ben bile inanamıyorum en enterasan bir rüyam süper lotodan 1 hafta önce rüya görsüm aynı numaraları sabah uyandığımda yazdım olan haftada o numaralar çıkmadı 2.haftada çıktı

 9. meraba ben çocukluğumdan beri geleceğe dair hem vizyon hem rüyalarımda gelecekte olan bazı şeyleri gördüm.bunun sonucunda kendimi geliştirdim ve gözümü kapatıp görüntü vizyon görmeye çalıştım. Ve gördüm gelecekten bir görüntüydü. Gözümü kapattığımda gördüğüm görüntü ilerki zamanda karşıma çıktı bu sayede kendi kendime geleceği azda olsa görebiliyorum

 10. Esra Topcu dedi ki:

  merhaba benim normal bir hayatım var.İki üç ay öncesine kadar daha önce başıma gelmeyen durumları yaşadım. Geceleri ders calısıyorum uyanık oluyorum haliyle annem babam da uyuyor oluyorlar evde gündüzleri de tek başımayım yalnızlığa o kadar alılştım ki huzurlu hissediyorum . bebekliğimden beri de kalabalığı sevmiyormuşum ama annem öyle anlatıyor. kalabalık ortamlara girdiğimizde ağlamaya başlıyormuşum. Neyse başıma gelenleri anlatayım yorumlamanızı rica ediyorum.Bir gün öğleden sonra evimin içinde ayaktayken gözümün önüne bir görüntü geldi bir tanıdığımız ölmüş ve kızı ile karısı üzgün bir halde oturuyorlar rüya görmüşüm gibi oldu ama uyanığım bilincim yerinde bir kaç dakika sonra dalgınlığım geçti ve kendime geldim tabi bi anlam veremedim bu da nerden çıktı allah allah deyip geçtim akşam babam eve gelince o gördüğüm kişinin gün içinde öldüğünü söyledi,şaşkına uğradım. Daha sonra geceleri ders çalışıyorum ya kalbimin tam ortasına bir sıkıntı girdi öyle bir his ki anlam veremiyorum ama yorumlamaya calısıyorum kendimce dedim ki sevdiğim birine bir zarar gelicek ama ne gelicek başına kim acaba diye düşünüyorum aklıma 2 isim geliyo ve sonra uyudum rüyamda en yakın arkadasımın evine gökyüzünden bi ateş düşüyordu. uyandım telefonuma bir baktım mesaj atmış besin zehirlenmesi geçirmiş aklıma gelen 2 isimden biriydi ayrıca. ondan sonra bir kere daha bu hissi yaşadım ama öyle bir hiski dayanılır gibi değil bir şe yolacak diyorum ama ne tanıdığım herkesi dikkatli olması için aramak istiyorum. bu da çıkıcak diyorum bi yandan kendme bi yandan hayır saçmalıyosun panik atak mı oldum nedir diyorum anlam veremiyorum tabi. ertesi günü yakın arkadaslarımdan biri motor kazası geçirdi. . öyle kötü birhis ki kalbimin tam ortasına birbıçak gibi saplanıyor. Bir daha böyle bir şey yaşamak istemedim ve dua ettim Allahım bir daha yaşatma diye ondan sonra da hissetmedim bir daha .ama öncesinde ufak tefekşeylerde yaşadım mesela uyanıyorum ve aklıma 2-3 yıl önce aldığım botlar geliyo birden kimbilir hangi köşeye atmışım sonra annem çıkarıp geliyo önüme bunları kullanıcak mısın diye. bir süredir hissetmiyordum bir şey sonra 2 gün önce dışarı çıkıcam dolaşmaya evden çıkmadan önce bugün yaşlı bir teyze görüp ona yardım edicem dedim kendi kendimeöyle bi şey doğdu içime ve yolda çok yaşlı bi teyze çıktı karşıma benden yardım istedi karşıdan karşıya geçmek için. ben de yardımcı oldum tabii. acaba tekrar bir şeyleri hissedebilir miyim bilmiyorum. Sezgileri kuvvetli biri mi sayılıyorum yani. 20 yaşındayım . cevaplarsanız çok sevinirim . bu yaşadıklarıma bir anlam veremiyorum

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Anlattıklarınıza göre evet sezgileriniz güçlü. Olacakları önceden görüyorsanız yazıda okuduğunuz Prekognisyon, sadece hissediyorsanız http://www.parapsikoloji.net/premonisyon-gelecekt… yazısında belirtilen Premonisyon özelliği var demektir. Bu özellikler çoğunlukla doğuştan gelen ruhi hassasiyetle ilgili olmakla birlikte sonradan da çalışılarak elde edilebiliyor. Veya bu özellikleri yaşanan bazı ruhsal olaylar tetikleyebiliyor.

   1. Esra Topcu dedi ki:

    Cevapladığınız için çok teşekkür ederim.Peki bu özelliklerimi geliştirebilir miyim ve bana zararı olur mu etrafımdaki insanlara da her hissettiğimi anlatmıyorum bel bağlamalarını istemediğimden.

    1. E. Emre Sönmez dedi ki:

     Rica ederim. Evet geliştirmek mümkün. Derin trans halinde üçüngü göz olarak adlandırılan alnın ortasına yoğunlaşarak kendinizi serbest bırakın. Nasıl Transa Geçilir? Bu noktada hiçbir şeye müdahale edilmemeli. Sadece pasif bir şekilde izleme yapılmalı. Bu en basit uygulamalardan biridir. Ancak gelişim sonrası ortaya çıkacak tablo yaşantınızı olumsuz etkileyebilir. İstenmeyen çok sayıda istemsiz görüntü ortaya çıkabilir. Öncelikle bu özelliği geliştirmeye ihtiyacınız var mı? Geliştiğinde nasıl değerlendireceksiniz? Nasıl yararlı hale getireceksiniz? gibi sorulara cevap bulmalısınız. Neden-Sonuç ilişkisi çok önemlidir.

     Anlatmamanız daha doğru. Belki çok kritik durumlarda farklı şekilde müdahaleler olabilir ama her hissedilenin anlatılması beklenti doğuracağı için farklı sonuçlara neden olabilir. Her hissedilen ve her görülen mutlaka olacak diye bir netlikte yoktur. Kesin ve kesin olmayan kader çizgisinde bizim ulaşabileceklerimiz sadece kesinleşmemiş olanlardır.

 11. Defne dedi ki:

  Merhabalar.. ben çocukluktan berri olacakları görebiliyor,sezebiliyorum örneğin bir ara hiç unutmam 7,8 yaşlarında televizyonda çizgi f.izlerken aniden aklıma hatta gözümün önüne babamın araba ile kaza yaptığı geldi bunu çok net bir şekilde gördüm ve o akşam babam eve geldiğinde bize kaza yaptığını söyledi… başka var mesala birilerinin ne söyliyeceğini,ne yapıcağını seziyorum,görüyorum bir olay olmadan onu görüyor zaman geçtikten sonrada (1,2,3,4,5gün/saat) aynısını yaşıyorum yani görüyorum hemde çok fazla mesala arkadaşımın sınavdan kaç alıcağını direkt söylüyorum ona yani bilemiyorum ama ister istemez insan rahatsız oluyor çünkü iyi/kötü her şeyi görmek,sezmek bir süre sonra rahatsız ediyor.. Teşekkürler.

 12. Leya dedi ki:

  Bana bir getirisi olurmu bilmiyorum ben insanlara anlatmam genelde böyle şeyleri ve onlar hakkında hissettiklerimi ve düşünceleri mi da onlarla paylaşmam falda bakmam baktırmam da fal ortamlarında üzerim e çok fazla ağırlık cokuyor yani bunu kullanmak gibi bir düşüncem yok önemsediğim ve ucu bana dayanan şeyleri hissediyorum zaten ben aslında başka şeylerde yaşıyorum kaçıyorum bu durumdan gerçekliğe yönelme ye zorluyorum kendimi kaybolmak istemiyorum yaşadığım şeyleri araştırıyorum ama hiçbirşekilde tam anlamıyla istediğimi bulamıyorum bio-enerji uzmanlarına da gittim ama hiçbirinin söyledikleri beni tatmin etmedi bana yardımcı olabilirmisiniz gercekten beni anlayabilirseniz özelden bana yazabilirmisiniz

 13. Leya dedi ki:

  Merhaba ben kendimi bildim bileli mantık dışı olağan üstü şeyler yaşıyorum hepsini anlatmak çok çok uzun zaman alır ama ben merak ettiğim birseyi sormak istiyorum size benim rüyalarımı yorumlayacak tek bir insan olmadi şu zamana kadar çok garip rüyalarım vardır hep bir şeyler anlatılmaya çalışır da ben bir türlü anlayamıyorum gibi birsuru boyle ruyam vardir birde ruyalarimda testler den sinavlardan cok gecirildim çok çok eski tarihlere giderim o zamanlar bana okadar tanıdık gelirki aynı zamanda başka gezegenlere de sık sık giderim hayatımda görmediğim duymadigim bi atmosferler hisseler ilk defa sadece rüyamda gördüğüm şeyler ruhlar alemine bile gittim rüyalarımda hiçbirşey insanların anlattığı gibi değil sik sik farkli boyutlara giderim bütün rüyalarımda farkında olduğum ama sadece rüyalarımda olan bir yeteneğim vardır uzay boşluğunda gibi uçabilmek ama çok hızlı da ucabiliyorum isteyince bu yeteneğin rüyalarımda hep bilincindeyim uyanık olduğum zamanlarda ruhumu çok yorgun hissediyor um ve hep bir yanım rüyalarımda kalıyor gibi bazen ruhumu kaybedeceğimi düşünür korkarım birde ben insanların 6. Hissim kuvvetlidir demelerinden onlarda benim gibi sanıyordum ama değilmiş ben günümün iyi yada kötü yada sorunlu olacağını çok net hissedebiliyorum planladığım birseyinde iyi yada kötü sonuçlanacağına emin oluyorum belirsiz bir durum varken herkes o merak içindeyken bile ben sonucuni biliyorum kafam okadar karışıkki yaşadığım hiçbirşey normal değil bu yetenegimi ı bunun da üstüne taşıyıp gelistirebilirmiyim hiç denemedim istemsizce olacakları biliyorum ama daha ötesi de olabilir mi peki yada yaşadığım bu durum nedir anlatamadığım okadar çok şey varki ve ben bazen çıldıracak gibi oluyorum beni aydinlatabilirmisiz

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba,
   Premonisyon Gelecekteki Olayları Hissetme yazısını da okumuşsanız her iki yeteneğinde sizde belli oranlarda olduğunu görmüşsünüzdür. Yetenekler geliştirilebilir evet ancak bu uzun bir süreç gerektirebilir. Herşeyden önce alacağınız ve uygulayacağınız karar öncesinde ne yapmak istediğini net olarak bilmelisiniz. Geliştirmeyi neden istiyorsunuz? Bunun size bir getirisi olacak mı? Eğer bu soruların sizde bir cevabı yoksa büyük ihtimalle bir süre sonra sıkılıp bırakırsınız.

   Doğuştan gelen yetenekler çoğunlukla kontrolsüz ortaya çıkıyorsa bunlar kontrol altına alınabilir ancak geliştirme çabaları durumu içinden çıkılmaz bir hale de sokabilir. Gerçeklik duygusunu yitirmenize neden olabilir. Rüyalar, hayaller, gerçekler birbirine karışabilir. Eğer gerçekten geliştirmek istiyorsanız öncelikle Prekognisyon ve premonisyon konularında detaylı araştırmalar yapın. Doğum haritanızda bu tür yeteneklerin ortaya çıktığı konumlar var mı bakın Paranormal Kabiliyet Konumları Parapsikoloji, meditasyon, imajinasyon, aura, durugörü, astral seyahat, nefes egzersizleri ve diğer benzer konuları araştırın ve yeterli düzeyde bilgi sahibi olun. Sonra gelişim için uygulamanız gereken teknikleri belirleyin. Çükün ama emin adımlarla ilerleyin.

 14. Nimesay dedi ki:

  Merhaba ben Nimesay

  Ben arkadaşlarımla sohbet ederken eğlencesine gözlerimi kapatıp onların yaşıyacakları olayları hissederek tahmin etmiştim ve bunu 6 kişi üzerinde yaptım ne dediysem çıktı aslında ilk olarak bi arkadaşımın ilişkisi üzerinde yorum yapmıştım hatta ayrılacaklarını ve birkaç bişey daha söylemiştim söylediğimde küsmüştük ama ne dediysem yaşamışlar iki ay sonra geldi ve benden özür diledi bu olaylara ne denir bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Nimesay, Hoşgeldiniz.

   Bahsettiğin özellik daha çok Premonisyon ile ilgili. Hislere bilinç, mantık ve duygu katılmadığı sürece olacaklar his olarak algılanabiliyor. Premonisyon Gelecekteki Olayları Hissetme Linkinde konu hakkında bilgi edinebilirsin. başak sude'nin mesajına yazdığım yoruma da bakabilirsin.

 15. başak sude dedi ki:

  Yaşadıklarım konusunda bir uzman görüşüne ihtiyacım var. Aslında tam olarak ne olduğunu ben de bilmiyorum bazen rüyalarımda gerçekleşecek olan çok önemli hadiseleri görürken bazense oldukça gereksiz şeyleri görüyorum ve gerçekleşiyorlar .Aslında bir keresinde gerçekleşecek olan bir kaza zihnimde canlanmıştı yaklaşık 10 saniye sonra da oldu.İlk rüya dışı deneyimim buydu.Bunlar tamamen isteğim dışı gerçekleşiyor. Odaklanıp bir şeyler hissetmeye çalışınca koca bir boşluk hissediyorum.Yani eğer bir yeteneğim varsa bunu geliştirmek istiyorum çünkü rüyalarım küçük çaplı da olsa gerçekleşiyor.Hiç tanımadığım birinin evinde kaldığım gece o kişinin daha bebekken ölen abisini görmem 1 hafta öncesinde rüyada bayılıp gerçek hayatta da aynı şekilde bayılmam sevgilimin beni aldattığını görmem ve doğru çıkması bunun gibi artık hatırlamadığım unutulmuş bir çok rüya. Aslında o kadar çok rüya görüyorum ki rüyalarımın sadece %10 u filan gerçekleşiyor ve ben tamamını bu şekilde inceleyemeyeceğimi biliyorum belki bir püf noktası vardır.Umarım bana yardımcı olursunuz…

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Prekognisyon ve Premonisyon -> http://www.parapsikoloji.net/premonisyon-gelecekt… özellikleri herkeste farklı oranlarda ortaya çıkmış olabilir. Doğum anında alınan etkiler, aile ve çevre eğitimi, ağır travmalar, kişinin özel çabası ve kendisini geliştirmesi bu oranları etkiler. Eğer sadece doğuştan gelen kabiliyetler bulunuyorsa genelde paranormal özellikler kontrolsüz bir şekilde ortaya çıkıyor. Geliştirmek için çaba sarfedilebilir veya müdahale edilmeden istemsiz kalınabilir.

   Paranormal kabiliyetlerin doğuştan gelen etki konumlarını araştırmak için bir çalışmamız var dilerseniz tamamlanmamış haline bakabilirsiniz Paranormal Kabiliyetlerin Astrolojik Konumları Bu konumları belirlemek için doğum haritası çıkarmanız gerekir. İnternet üzerinden ücretsiz alacağınız haritalara bakarak belirleyebilirsiniz. Bazı konumlarda ağır etkiler söz konusu iken bazılarında yüzeyseldir.

   Sahip olduğunuz kabiliyetleri geliştirmek için sabırlı ve uzun süreli çalışmanız gerekebilir. Ayrıca her edinimin hayatınızı farklı şekilde etkileyebileceğini de unutmamanız gerekir. Madde boyutu ile madde ötesi boyutun dengeli olması yaşamınızı düzenli bir şekilde sürdürebilmeniz için gereklidir. Dengenin kurulamaması sizi olumsuz yönde etkileyebilir.

   Uzun süreli bilgi edinme ve çalışma süreci gerekebilir. Hepsinden önemlisi önemli bir amacınız olmalı. Neyi neden istediğinizi net olarak bilmeniz gerekir.

 16. Müberra dedi ki:

  Merhaba benim yaşadığım şey aslında tam olarak ne bende bilmiyorum. Birgün durakta dolmuş beklerken arkaşımla sohbet ediyorduk sonra karşımdan bi adam geçti adam tam karşimdayken kafasını bana çevirip baktı biz gözgöze geldik ve ben o an arkadaşımın anlattığı şeyleri duyduğumu ama algilayamadigimi fark ettim kendini boşlukta gibi hissettim sanki o an orada değildim. Çünkü gördüğüm kisi benim sevdiğim çocuğun daha büyük belki bi 15-20 yil sonraki hali falandı. Bu şoku atlatmam kolay olmadi ki hala atlatabilmis değilim. Yürüyüşü, tipi her şeyiyle resmen oydu. Bu olaya bi anlam verememistim ama bu yazıyı okuduktan sonra bu konuyla bi alakası olabileceğini düşünmeye başladım .

 17. simeranya dedi ki:

  Merhaba çocukluğumdan beri çok ağır rüyalar görür ve çoğunda bağırarak uyanırım bazen ise hiç bağırdığımı hatırlamam o gün evde duyan birileri söylerse bilrim. Rüyalarımın bir kısmını geleceğime dair gördüm 4 ayrı şehirde yaşadım ve hepsi plansız gerçekleşti rüyalarımdan belli kesitler hatırlıyorum Örnek veriyorum bir köprü üzerindeki demirler ya da etrafındaki evler o zaman anlam veremediğim şeyi o şehre gittiğimde evet işte burasıydı diyebiliyorum. Rüyam sıkıntılı ise gerçekten yıllar sonra aynı yerde aynı sıkıntılı durumda oluyorum. Diğer gördüğüm rüyalar ise yakınlarımdan ölecek kişileri görmemle ilgili bazen direkt ölecek kişileri gördüğüm gibi bazen de ölecek kişiyi görmeyerek sadece birinin öleceğini hissediyorum. Genel olarak mezarlık ve mezarların üzerinde yürüdüğüm bir köy görüyorum. kısa süre sonra etrafımdan birinin ölüm haberini alıyorum. Önceleri hiç umursamazken bu rüyalar çıktıkça çok önemsemeye başladım. Genel olarak hisleri kuvvetli biriyim fakat bu rüyalar beni rahatsız ediyor artık. Ertesi güne çok yorgun uyanıyorum ve mutsuz bir gün geçirmeme sebep oluyor.

 18. zehra dedi ki:

  Merhaba orta okuldan beri çok sık rüya görüyorum ve bu rüyaların bazıları gerçek çıkıyor bazen bire bir olmasa da çıkabiliyorlar orta okuldayken sınıfımda bir kızı bir oğlanla gezerken gördüm ve kıza anlattığımda tanımadığını ve böyle birşeyin mümkün olmayacağını söyledi ve birkaç hafta sonra gördüğüm oğlanla aynı şeklide yürüdüklerini gördüm bu olay olduğunda ikimizde çok şaşırmıştık çünkü rüyamın neredeyse aynısı gerçekleşmişti liseye başladığımda ise bu tarz birkaç şey daha oldu ve bazen rüyada olduğumu farkına varıp rüyamı kolayca bitirebiliyorum ve bazı rüyalarım sürekli görüyorum her gördüğümde ise yeni birşeyler ekleniyor sanki bir diziyi her yeni bölümü çıktığından baştan başlayıp yeni çıkan bölümü izlemek gibi bazı geceler uyanıyorum ve rüya gördüğümü bildiğm halde hatırlayamıyorum aslında rüya görmüş gibi de değil istemeden birşeyler yapmışım gibi hissediyorum aynı zamanda hissettiklerim genelde doğru çıkıyor bu durum beni biraz korkutmaya başladı

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Korkuyu bu özelliğinize yaklaştırmayın. Her insanda ayrı bir özellik ve ruhuna açılan kapı var. Bu gibi olayları doğal karşılayın.

   Rüyalarınızın gerçekleşme oranını kontrol ettiniz mi? Her rüyanız çıkıyor mu? Hangi durumlarda gördüğünüz rüyalar gerçekleşiyor? Rüyalarınızı düzenli olarak kaydeder misiniz?

   1. zehra dedi ki:

    her rüyam çıkmıyor fakat bazen yaşanmış bazı şeyleri de görüyorum yani yaşandığını daha sonradan öğreniyorum bir gün içinde üç dört rüya görüyorum ve sürekli gece aynı saat aralığında uyanıyorum

    1. E. Emre Sönmez dedi ki:

     İki ay süreyle gördüğünüz tüm rüyalarını kaydeder misiniz. (Hatta mümkünse sürekli kaydedin) Bir konuya odaklanarak o konu hakkında gerçekçi rüyalar görebiliyor musunuz? Mesela bir eşyanız kaybolduğunda o eşyanızı bulmaya çalıştığınızda eşyanızın nerede olduğunu, merak ettiğiniz birinin ne durumda olduğunu? Yani bilinçli bir şekilde görmek istediklerinize odaklanabiliyor musunuz?

     1. zehra dedi ki:

      evet tabi ki kaydederim rüyamda kimi veya ne görmek istiyorsam yatmadan önce o şeyi düşünüyorum ve rüyamda görebiliyorum ve sevdiklerimin nasıl olduğuna odaklanmaya çalışıyorum kötülerse zaten genellikle hissediyorum

     2. E. Emre Sönmez dedi ki:

      Ve tabiki bir karar da vermeniz gerekir. Dikkatinizi üzerine/ilgili alanlara yoğunlaştırınız özellikler daha da belirginleşir. Yani rüyalarınızı kaydettiğinizde büyük ihtimalle yaşadığınız olayların büyük kısmını daha önce doğrudan veya dolaylı olarak rüyanızda gördüğünüzü hatırlamaya başlarsınız. "Bu anı daha önce yaşamıştım" dediğiniz anlar artacaktır. Eğer parapsikolojiye ilginiz varsa, kendinizi ve kabiliyetlerinizi geliştirmekten hoşlanıyorsanız dikkatinizi yoğunlaştırın. Eğer bu durum size sıkıntı veriyorsa üzerine hiç düşmeyin, dikkate almayın. Zamanla sönecektir (Bazı durumlarda uzun sürebilir)

      Eğer geliştirmek isterseniz araştırın, bilgi edinin, her önemli gelişmeyi ve rüyalarınızı not edin. Aradan yıllar geçtikçe zamanı algılama biçiminiz ve hayata bakış açınız değişmeye başlayacaktır. Şu an ülkemizde yok ama yurtdışında parapsikoloji (klinik psikoloji) eğitimi alabilirsiniz. Psikolojiye ilginiz varsa yan alan olarak mesleki yaşantınızda da değerlendirebilirsiniz.

 19. E. Emre Sönmez dedi ki:

  Merhaba Ramile. Hüzünlü bir birikim olmuş seninkisi.

  Aslında doğru konu başlığı altına yazdığın için neler olup bittiğini, ne tür bir kabiliyete veya özelliğe sahip olduğunu da anlamış olmalısın. Bu durum müneccimlikle ilgili değil. Nasıl ki resim yapmak, bir sanatı icra etmek bir kabiliyettir ve doğuştan gelen (Veya sonradan geliştirilen-edinilen) özelliklerle ilgilidir, Senin sahip olduklarına da aynı şekilde bakabilirsin.

  Öncelikle bazı konuların netleşebilmesi için Senden birkaç makale okumanı istiyorum.

  http://www.parapsikoloji.net/premonisyon-gelecekt

  http://www.parapsikoloji.net/parapsikolojik-hassahttp://www.parapsikoloji.net/paranormal-kisilikle

  Ve belli bir konuya odaklanıp o konu ile ilgili zaman ötesinde edinimlerin oluyor mu? Bunu denedin mi?

  (Bu soruyu istersen mail adresime cevap olarak ta yazabilirsin)

 20. Ramile dedi ki:

  Merheba. Ben Azerbaycanda yaşıyorum. Bende çocukluğumdan bazı tuhaf olaylar olmuşdur. Doğuştan belimin sağ tarafında bulut şekline benzer buyuk ben mevcut ve bunu gören her kes ben doğduğumda peygamber soyu olduğumuzdan dolayı olduğunu iddia etmiştir. Ben 07.03.1993-de doğdum. Çocukken bazen duymazdım yanımda bağırarak beni çağırırlarmış duymazmışım fakat ne duşunduyumu bilmiyordum. 1998-de anneme "benim içim sıkılıyor ve ağlamak istiyorum" demişim annem baykuşmusun falan diye bana kızmış, babamsa -"hayır bir bildiyi var" demiş..1998-de nerdeyse bir hafta suresinde devamlı böyle olmuş ve babam vefat etti. Ogünden bana evde kardeşlerim de annem de senin suçun gibi sözler söylerdi. Sonralar çok fikirli gezerdim kardeşlerim Ramile kalk yerinden oturcam derken kalkıb ayakta durarmışım bir de kimse otur deyince oturmak aklıma gelmezdi, o kadar fkirliydim. Universiteyi kazandığımda bir kaç gun öncesinde rüyamda gördum olayı ve kazandım. Çocukluğumdan beri ne ruya söylersem gerçekte olurdu. Fakat daha gerçekleşmemiş ruyalar da var. Bu yüzden de benim ruyalarıma evde çok inanırlar. İşimle ilgli bir görüşmüm vardı aslında her şeyin iyi gideceyinden emindik ki işe kabul edileceğime de onceki görüşlerimde de emindik, sonuncu aşamada gece ruyamda gördum ki, adam bana hayır geçmedin dedi ve sabah olunca son kez neticeği oyrenmek için gittiyimde aynı adamı orda gördum şaşırdım ve herşey iyi gidiyordu ya işte ruyaymış falan dedim çıkarken bana yeniden bakıp hayır olmadı üzgünüz dediler, nerdeyse hayatımın şokunu yaşadım. Bu olay iki hafta önce yaşandı. Böyle bir olay sevgilimle ilgili de oldu ruyamda gördum ayrılıyor benden . Sabah oldu herşey iyiyken bana ruyamdakı gibi annem istemedi dedi ve …. işte boyle . Amma ben neyinse nasıl olacağını istediyim halde bilemiyorum , yani müneccim deyilim sadece yaşanmışlardan bir kaç olayı yazdım. Bana bunlarla , yani yaşadıklarımla ilgili bir izahda bulunursanız çok sevinirim. Sağolun.

error: Korumalı İçerik!