Menu

Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir?

Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir? Telekinezi Nedir? Telekinezi orjinal adıyla Telekinesis Yunanca bir kelimedir. “Uzak” anlamına gelen “Tele” kelimesi ile “hareket” anlamına gelen “Kinesis” kelimelerinin birleşmesi ile meydana gelmiştir. Uzaktan kontrol, uzaktan etki etme, uzaktan hareket ettirme gibi anlamlara gelir. Metapsişikler “Telekinezi” kelimesini kullanmayı tercih ederken Parapsikologlar “Psikokinezi” Yani ruhsal etki, zihnin veya ruhun maddeye tesiri demeyi uygun görmüşlerdir.

Telekinezinin Gerçekliliği

Telekinezi nedir sorusunun cevabını bulabilmek amacıyla çok sayıda araştırma yapılmıştır. Telekinezi alanında şu ana kadar adları en çok duyulan iki isim bulunuyor. SSCB döneminde yaptığı çalışmalar kayda alınan Nina Kulagina ile “Parapsikoloji Kurumu” kurucularından olan Uri Geller. Her ne kadar telekinezi bilimsel olarak “ispatlanmamış” olarak zikredilse de yapılan çalışmalara bakıldığında hiçte öyle olmadığı görülmektedir. Youtube üzerinde Nina Kulagina ile ilgili kayıtları izleyecek olursanız doğrudan bir devlet tarafından çalışmaları kayıt altına alınan birisi için hile olduğunu veya olmadığını iddia etmek çok komik olacaktır. Burada her zaman olduğu gibi gene karşımıza bilimin gerçek kabul edebilmesi için aradığı nitelikler çıkıyor. Aynı şekilde tekrar edilebilir olması, bir başkası tarafından da koşullar sağlandığında yapılabilir olması. Oysa mevcut bilimin henüz anlayamadığı, çözemediği hatta kabullenemediği ruhla ilgili konularda kabul etmediği bir olgu üzerinden “yoktur” demesi pekte bilimsel görünmemektedir. Bu kabul etmediğiniz elma ağacının meyvesi olan elmanın var olup olmadığı konusunda fikir yürütmeye benziyor.

Telekinezi Nedir? Nazar ve Telekinezi

Kültürümüzde “nazar” olarak bilinen etki de aslında bir nevi telekinetik bir konudur. (Psikolojik etki ile her olumsuzluğun sebebi olarak gösterilen nazar konusu değil) Bazı insanlar doğuştan gelen bir yetenekle bir maddeye aşırı ihtiraslı baktıklarında veya aşırı sevinç kızgınlık gibi duygularla baktıklarında doğrudan etki etme yetisine sahiptirler. İnsanların rahatsızlanmaları, cisimlerin kırılması, aletlerin bozulması vs. bir çoğumuzun şahit olduğu durumlardır. Telekinezi ile arasındaki fark Telekinezinin kontrollü, Nazarın ise kontrolsüz oluşudur. Burada aslında telekinezi olgusunun anlaşılması ile nazar ve etkilerinin de kontrol altına alınabilmesi mümkün olabilecektir. Peygamber Efendimize (S.A.V.) inen Nas ve Felak sureleri doğrudan olumsuz etkilerden korunmak için indirilmiştir. Bu sureler okunduğunda ortaya çıkan frekanslar acaba nasıl etki ediyor, hangi mekanizmaları harekete geçiriyor ve aurada nasıl bir onarım yapıyor? Acaba bu frekanslar ve etki tersine çevrildiğinde telekinetik ne gibi etkiler ortaya çıkarılabilir? Üzerinde durulması ve araştırılması gereken konulardır.

Telekinezi Nedir? Telekinetik Mekanizma Nasıl İşliyor?

Gündelik yaşantımızda farkında olmadan maddeye ve canlılara ne gibi etkilerde bulunduğumuzu tam olarak bilmiyoruz. İnsanın ruh dünyasında meydana gelen tüm değişimler tıpkı yoğunlaştırılmış radyo dalgaları veya enerji olarak etrafa yayılıyor. Bunun sebebi de aslında insanın hem bedenen hem de ruhen enerji üreten bir varlık olması ile ilgilidir. Hücreler ve özellikle nöron hücreleri bedenin ve düşüncenin aktivitesine göre enerji üretirler. Düşünce gücü ile daha fazla ilgili olan nöronlar bu açıdan bedenin sinirsel yapısı ile de ilgili oldukları için enerji santrali ve dağıtım şebekesi gibidirler. Enerji beden aracılığı ile aktarıldığı gibi aynı zamanda düşünce ile de belli bir noktaya odaklanarak iletilebilmektedir. Bir ortama girdiğinizde “Burada hoşuma gitmeyen bir şeyler var” demeniz veya arkadaşınızı görmeden az önce arkadaşınızı hatırlamanız gibi. İster kontrollü ister kontrolsüz olsun her insanın ruhundan kaynaklanan ve kimliğini belli eden ve sürekli etrafa salınım yapan enerji uzantıları mevcuttur.

Telekinezide başarı elde edenler eğer doğuştan bu salınımı yapabilecek kabiliyete sahiplerse mevcut bu enerjiyi bir noktaya odaklayarak maddeye etki edebilmektedirler. Güzel ve çirkin sözler söylenen ve dondurulan suda oluşan buz kristallerini bir çoğunuz görmüşsünüzdür. Bizim canlı olarak nitelemediğimiz su sözlerden etkileniyor. Tıpkı bunun gibi zihinsel enerjide düşünce ile kontrol edildiğinde madde üzerinde şaşırtıcı etkilere sahip olabilmektedir. Ancak bu etkinin süreklilik arzedebilmesi için uzun ve sabırlı bir süreçten geçmek gerekmektedir. Telekineziyi başarmak için az da olsa çalışma yapanlar farketmişlerdir genelde ilk denemeleri başarılı olur. Şartlanmamış, denemekten bir şey çıkmaz denilerek yapılan çalışmalar sonrası Psi Wheel adı verilen çalışma ile iğnenin ucuna tutturulan kağıt hareket eder. Ancak beyin normal yaşantı için kabullenemediği bu durumu manipüle ederek sizi gerçek olmadığına inandırmaya çalışır. Çünkü o ana kadar ne aileniz, ne okul hayatınız, ne okuduklarınız ne de çevreniz bunun varolduğuna dair bir kanıt sunmamıştır.

Sadece bir web sitesinden okuduğunuz ve ilginizi çeken bir yazı sonrası deneme yaptınız o kadar. Hava akımıdır, tesadüftür, nefesiniz etkilemiştir vs. vs. Sonra beyniniz size gerçek olmadığını ispatlamak için tekrar ettirir. Tabiki başaramazsınız çünkü artık şartlandınız ve tüm yaşamınız boyunca edindikleriniz yaptığınız denemenin başarısız olması gerektiği üzerine kurgulu. Az sayıda kişi başarmak için devam eder ancak şartlandırılmış düşünce ile artık serbest kalamayan enerji maddeye etki etmeyecektir.

Telekinezi Çalışmalarında Başarılı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

 • Öncelikle yapacağınız bu çalışmanın normal yaşam standartlarına uygun olmadığını ve sıradan yaşam normlarını aşarak bir çalışma yaptığınızı kabullenmeniz gerekmektedir.
 • Eğer gerçekliği konusunda şüphe duyuyorsanız Nina Kulagina gibi kişilerin yaptığı çalışmaların videolarını izleyebilirsiniz.
 • Yeterince bilgi edinin. Beynin enerji potansiyelini araştırın. 
 • Telekinezi yapacak kişinin ruhen durgun bir durumda olması gerekir. En azından Alpha dalga ritmini yakalamanın ne olduğunu biliyor olmak gerekir.
 • Çakra adı verilen enerji kanallarını araştırın ve ilgili kanalları açık tutarak enerji akışını maksimuma çıkarmaya çalışın.
 • Eğer kendinizi ruhen nasıl hazır hale getireceğinizi bilmiyorsanız hafif meditasyon “Nefes alıp verme” egzersizleri yapabilirsiniz. Bu noktada konsantrasyonunuzu sağlamak için dikkatinizi sadece alıp verdiğiniz nefesinize verebilirsiniz. Dış dünya ile bağlantınızın kesildiğine kanaat getirecek kadar derinleşmeniz yeterlidir.
 • Nefes alıp verme egzersizleri ile transa geçerek bedeninizdeki enerjiyi hissetmeye çalışın. Düşünce ile bu enerjiyi bedeninizde istediğiniz noktalara hareket ettirmeye ve biriktirmeye çalışın. Kolay olduğunu ve başaracağınızı göreceksiniz.
 • Eğer telekinezide ellerinizi kullanacaksanız trans halinde iken enerjiyi ellerinizde yoğunlaştırmaya çalışın eğer elleriniz ısınıyor ve karıncalanıyorsa başarıyorsunuz demektir. Aynı ısınma ve karıncalanmayı çalışmalar sırasında da hissedeceksiniz.
Devam Edelim
 • Bedeninize ve enerjinize hakim olmayı öğrenebilmek için oto hipnoz konusunda araştırmalar yapın. Mümkün olduğunca alıştırma yapmaya çalışın çünkü telekinezi konusunda enerji hakimiyeti kadar İmajinasyonda çok işinize yarayacaktır.
 • İmajinasyon yani hayal kurma konusunda bilgi sahibi olun. Nefes alıp verme egzersizleri ile transa girerek imajinasyonunuzu güçlendirmeye çalışın. İlerki safhalarda enerjiyi imajinasyonla maddeye etki etmede kullanacaksınız. Aynı zamanda İmjinasyon size telepati ve astralseyahat konularında da yardımcı olacaktır.
 • Telekinezi tekniklerini inceleyin ancak hiçbir tekniği birebir uygulamaya kalkmayın. Her insanın özelliği farklıdır. Teknikler onları geliştirenlere uygun olabilir ancak size uygun olduğunu kimse garanti etmez. Teknikleri kendinize göre yorumlayarak uyarlayın. Hatta kendi tekniklerinizi kendiniz geliştirin.
 • Çalışmalara başladığınızda kendinizi belli bir zaman dilimine hapsetmeyin. Bunu sadece hayatınıza renk katacak bir çalışma olarak görün. Unutmayın telekinezi başarmak sizi zengin etmeyecek, ders notlarınızı yükseltmeyecek, iş hayatınızı mükemmelleştirmeyecek. Eğer gösteri dünyası ile ilgili bir alanda çalışmayı düşünmüyorsanız telekineziyi sadece hayatın ve insanın sahip olduğu perde arkası bonusları keşketme çabası olarak görün.
 • Telekineziyi asla filmlerde, dizilerde izlediğiniz intikam alma aracı gibi gücünü yetiremeyeceği kişileri devirmek için ruhsal bir güç olarak görmeyin. İnsanlara zarar verme veya zor durumda kaldığında etrafı dağıtma düşüncesi ile telekinezi yapmayı düşünüyorsanız şu an bu düşüncenizi gerçekleştirebilecek bir yaşama sahip olmadığınızı da bilmelisiniz.

Konuya daha sonra Telekinezi Teknikleri ile devam edilecek.

Daha fazla bilgi için:  www.telekinezi.com 

8 Ocak 2017

Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir? – www.parapsikoloji.net

E. Emre Sönmez

Yönetici, Editör, Yazar at http://www.parapsikoloji.net
Gri, serin ve bilinmeyene uzanan bir çabadır aslında tüm yolculuğumuz.

Latest posts by E. Emre Sönmez (see all)

Advertisements

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın

İzinsiz ve link ile kaynak gösterilmeden yapılmış alıntılar veya kelimeler değiştirilerek yapılan yayınlar tespit edildiğinde yasal yollara başvurma hakkımızı saklı tutuyoruz.

error: Korumalı İçerik!
Araç çubuğuna atla