Menu

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT EtkisiÜzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi – Bu yazımızda yaklaşık 3 ay kadar ağırlıklı olarak üzerlik tohumu ve DMT etkisi üzerinde yaptığımız çalışmanın sonuçlarını aktarmak istiyoruz. İlk etapta kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile birlikte yaptığımız çalışmayı daha sonra sadece üzerlik tohumu ile devam ettirdik. Etkileri, farklı boyutları ile değerlendirebilmek amacıyla çalışmayı 5 arkadaşla birlikte yürüttük. Bir çoğunun adını daha önce hiç duymadığı halk arasında Nazar Otu olarak ta bilinen Üzerlik Tohumu (Peganum Harmala) hem içeriğindeki etkin maddeler, hem DMT bağlantısı ve hem de etkileri itibari ile bizi gerçekten çok şaşırttı.

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve Çalışmamızın Amacı

Yediğimiz ve içtiğimiz hemen herşeyin ruhsal çalışmaları etkilediği bilinen bir gerçek. Bedenimize giren her madde ruh ve beden arasındaki irtibatı da etkiliyorsa Üzerlik tohumu, Epifiz ve Dmt üçgeninde bu etki ne kadar olumlu yönde kullanılabilir, sağlığımızı riske atmadan hangi dozlar denenebilir ve bünyesel etki farklılıkları nelerdir bunları ortaya çıkarmaya çalıştık.

Farklı konularda da belirttiğimiz gibi, günümüz yaşantısı insanın madde düzeyinden sıyrılıp trans yoluyla ruhsal seviyelere ulaşmasını oldukça zorlaştırmaktadır. Gündelik, maddesel yaşam ile Ruh arasında örülen duvarı aşmada hızlandırıcı bir etken oluşturabilecek bitkilerin özellikle üzerlik tohumunun etkilerini test ederek paranormal çalışmalarda bizlere neler katabileceğini araştırmak istedik.

Çalışmaya katılan arkadaşların her biri, belli seviyelerde trans halini meditasyon, nefes egzersizleri ve benzeri çalışmalarla yaşamış arkadaşlar. Ruhsal çalışmalarda doğal DMT deneyimlerine sahipler. Bu çalışmada DMT denilince ilk akla gelen Ayahuasca’yı veya yüksek dozlarda belirli karışımları kullanarak ruhsal uçuş deneyimleri yaşamak ve aktarmak gibi bir amacımız olmadı. Bu yönde bir beklenti içerisine girilmesini istemiyoruz. Derin transa giren hemen herkes DMT hakkında araştırma yaptığında Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimleri kendilerinin de yaşamış olduklarını göreceklerdir. Bunun için ek bir çalışma yapılmasına gerek yok.

DMT konusunda ayrıntılı bir bilgiye sahip değilseniz bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yazının son bölümünde edinimlerimiz ve test edilen üzerlik dozları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Üzerlik Kullanımı İle İlgili Uyarılar

Etkiler her insanda farklı olacaktır. Hangi metabolizmanın nasıl etkileneceğini asla bilemeyiz. Özellikle alerjisi ve hassasiyeti olanlar kesinlikle denememeli. Yazdıklarımız asla bir tavsiye, tedavi veya reçete değildir. Kullandığınız ilaçlar, bitkisel ürünler, aldığınız gıdalar ve alkol kullanımı bu gibi bitkilerde yan etki ortaya çıkarabilmektedir. Amacımız sadece ruhsal boyutu hakkında elde ettiklerimizi paylaşmaktır. Asıl risk yüksek oranda DMT’nin aktif hale gelebilmesi için kullanılan mao inhibitörleri sonrası bedenin çok sayıda kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşmasıdır. Eğer uygun dozlar ve bileşimler kullanılmazsa sonucu hayati risk taşıyabilmektedir.

Üzerlik tohumlarının, içeriğindeki etken maddeler ve etkileşiminin doğurabileceği sonuçlar nedeniyle, uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında kullanımı tavsiye edilmemektedir. 3 gr. Üzerlik tohumunun oral alımının, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde değişimlere yol açtığı görülmüştür.

Bitkinin tohumlarının uzun süre veya yüksek dozlarda kullanımının zehirlenmelere, organ işlevleri ve merkezi sinir sistemi hasarlarına yol açtığı kaydedilmektedir..

Uzun süreli kullanımda etken maddelerin sonuçları net değildir. Uzun süreli kullanımlarda tüm bitkilerde olduğu gibi ara verilerek kullanılabilir. İki hafta kullanıp iki hafta kullanmama, 20 gün kullanıp iki hafta kullanmama gibi. Sonuçlar tüketilen gıdalara ve metabolizmaya göre değişecektir. İdeal olan doktor veya uzman kontrolünde tüketmektir.

Üzerlik tohumu hakkında internette gün geçtikçe daha fazla yazı okumaya başlayacaksınız ancak dikkat ettiğimiz bir nokta yan etkileri ve içeriğindeki maddelerin neden olabilecekleri hasarlar hakkında çok fazla bilgi bulunmaması. Bu konuda Jim DeKorne‘nin bizzat kendi deneyimlerini aktardığı “Psikedelik Şamanizm” adlı eserindeki aşağıdaki ilgili bölümü okumanızı öneririm.

Sayfa. 178

“MAO önleyici maddenin, Ayahuasca ya da ona benzer maddeleri denemek niyetinde olan herhangi biri tarafından iyice anlaşılması gereken, insan metabolizmasının son derece önemli bir prensibi olduğunu vurgulamak önemlidir. Nedeni şu: Monoamin oksitlenmesi (MAO) beyaz kan hücrelerimizin kimyasal bir versiyonu gibi bir işlev gören, insan bedeninde üretilen bir enzimdir; yani, onun işlevi besinlerimizde bulunan potansiyel olarak istikrarsız aminleri parçalamak ve zararsız hale getirmektir. Monoamin oksitlenme metabolizmayı düzenlemeye ve bedenlerimizde sağlıklı bir kimyasal dengeyi korumaya yardım eden bir tür ‘kimyasal bağışıklık sistemi‘ içindeki aktif madde olarak düşünülebilir.

Bir monoamin oksitlenme önleyici madde (MAOI) monoamin oksitlenmesinin koruyucu işlevini önleyen herhangi bir maddedir. (Mecazımızı genişletirsek, bunun kimyasal bağışıklık sistemini hareketsiz hale getiren geçici bir ‘kimyasal AİDS virüsü’ gibi iş gördüğü hayal edilebilir.) Pek çok madde MAOI olarak belirlenmiştir, fakat bunların hepsi şu iki kategoriden birine girer: tersine çevrilebilir MAOI’ler ve tersine çevrilemez MAOI’ler.

Tersine çevrilemez bir monoamin oksitlenme önleyici maddesi bedendeki monoamin oksitlenmeyi gerçekten yok eden herhangi bir kimyasal maddedir. ‘Tersine çevrilemez‘ denmesine rağmen, bu etki ‘ebedi’ değildir, fakat metabolizmanın yeni MAO’yu sentezlemesi yaklaşık iki hafta alır.

Sayfa. 179

Tersine çevrilebilir bir MAOI, isminin ima ettiği gibi, daha kısa süreli etkili ve herhangi bir triptamin sanrılandırıcısıyla akıllıca birleştirildiği zaman potansiyel olarak yararlı bir maddedir. Banisteriopsis caapi’de bulunan harmala alkaloidleri (harmine ve harmaline), bedende ortalama bir Ayahuasca tribinin süresi olan altı saat kadar bir yaşamı olan tersine çevrilebilir MAOI’lerdir.
Olan şudur: Ayahuasca içeceğinin harmala yarısı bedendeki monoamin oksitlenme eylemini engeller, böylece bu iksirin DMT yarısının beyin nevronlarını birbirine bağlamasını sağlar.

Şöyle düşünün, harmala oyuncusunun diğerlerini engelleyerek oyunu idare eden DMT’nin bir gol atmasını mümkün kılar. Maalesef, bu engelleme edimi seçici değildir; pekçok başka maddenin de sayı yapmasına olanak verir. Bunun için MAO savunması engellendiği zaman, beden potansiyel olarak tehlikeli pekçok kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşır. Besbelli herhangi bir monoamin oksitlenmesini önleyici maddenin kullanılmasıyla ilgili esas sorun, eğer bu madde akıllıca, yani şamanist yolla, kullanılmazsa, bu kolaylıkla ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle MAO-önleyici bir madde yutulduğu zaman beslenmede kısıtlama yapmak zorunludur, Ayahuasca kullanan tüm Güney Amerika şamanlarının katı bir şekilde uydukları bir disiplindir bu.”

Sayfa. 180

MAOl’lerle şiddetli zehirlenme çok tehlikeli olabilir. Zehirlenmenin belirtileri çoğunlukla alındıktan 11 saat sonrasına kadar veya daha uzun süre ortaya çıkmaz… Aşırı dozun en büyük özelliği mantığa aykırı yüksek tansiyondur. Kan basıncının yükselmesi akciğer ödemine, dolaşım bozukluğuna ya da kafatası içi kanamasına hız verebilir.

Şiddetli, tipik olmayan bir başağrısı genellikle ilk işarettir ve beyin damarlarında bir anda ve ölümle sonuçlanabilecek yaklaşan bir krizin habercisi olabilir. Tansiyon yükselmesinin belirtileri genellikle baş ağrısı, çarpıntı, yanma, mide bulantısı ve kusma, ışık fobisi ve bazen yüksek ateş ve akciğer ödemidir… Yüksek tiramin içeren besinler büyük bir sorundur. Bu kimyasal mayalanmanın bir yan ürünüdür. Bu nedenle yıllanmış protein içeren her besinden kaçınılmalıdır.

(Yasaklanmış yiyecekler listesi şunları içerir, fakat sadece bunlarla sınırlı değildir: peynir, bira, şarap, tuzlanmış ringa balığı, salyangoz, tavuk karaciğeri, bira mayası ürünleri, incir, kuru üzüm, turşu, lahana turşusu, kahve, çikolata, soya sosu, krema ve yoğurt. ( Monoamin oksitlenmesini önleyen maddeler ve pekçok farmakolojik etken madde birlikte çalışır ve bazen yüksek tansiyon krizine yol açar.

Şu ana kadar bulduğumuz yapılacak diyette sakınılması gereken ürünler:

 • Kabuklu deniz ürünleri,
 • tuzlanmış ringa balığı,
 • salyangoz,
 • bira mayası ürünleri,
 • bira,
 • şarap,
 • muz,
 • karaciğer,
 • tavuk ciğeri,
 • avokado,
 • bakla,
 • çikolata,
 • kahve,
 • krema,
 • yoğurt,
 • peynir,
 • incir,
 • kuru üzüm,
 • turşu,
 • lahana turşusu ve
 • soya sosu
 • yıllanmış protein içeren tüm besinler ve bazı diğer gıdalar. (Bulundukça eklenecektir)

DMT Hangi Bitkilerde Bulunur?

Yapılan çalışmalar DMT’nin tüm bitkilerde varolduğunu gösteriyor. Ancak bazı bitkilerdeki DMT oranları diğerlerine nazaran daha yüksek veya birlikte etkileşime girdiklerinde epifiz bezinin DMT salgısını artırıyor. Bazı bitkilerse DMT’nin etkin hale gelmesini sağlıyor.

Yem Kanyaşı (Psychotria Viridis), Kuş Otu (Phalaris), Akasya (Acacia), Kargı Kamışı (Arundo Donax) gibi DMT içeren bitkiler, harici olarak DMT elde edilmesinde kullanılan bilindik bazı bitkiler arasında.

Harici DMT Kullanımı ve Etkileri

Önceki makalede belirttiğimiz gibi DMT epifiz bezi tarafından salgılanır, harici bir alıma gerek kalmadan belirli bir süre yapılacak ruhsal çalışmalarla (Derin trans çalışmaları, nefes egzersizleri, meditasyon vb.) istenilen etki doğal olarak elde edilebilir. Dış müdahale ile DMT oranının artırılarak aktif hale getirilmesi istenilen sonuçların kısa sürede ve ani olarak alınmasına neden olur. Özetleyecek olursak bitkilerden elde edilen karışımlarla DMT kullanımı yıllar süren bir tırmanışı bir anda yaşatıyor. Ruhsal olarak buna hazır olmayanların nasıl bir etkiye maruz kalabileceklerini sanırım tahmin edebilirsiniz.

Ruhsal arayış içerisinde olan insanların internette buldukları bilgiler ve okudukları yaşanmış olaylarda etkilenerek girdikleri yolda işin uzmanları olmadan yaşamak isteyecekleri deneyimler sonu çok iyi olmayan neticeler alınmasına sebep olabilmektedir. DMT şu ana kadar bilinen psikedelikler içerisindeki en etkili madde ve doz aşımı dönüşü olmayan sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecek etki düzeyindedir.

DMT doğal halde en yüksek seviyelere doğum, ölüm ve uyku sırasında rüya görüldüğü evrede salgılanmaktadır. Yani madde alem ile madde ötesi alem arasında bağ kurulurken yüksek oranlarda salgılanıyor. Harici DMT kullanımı insana madde ötesinin kapılarını kontrolsüz bir şekilde ardına kadar açmış oluyor.

Kargı Kamışı ve Üzerlik Tohumu

Şaman karışımları içerisinde birlikte telaffuz edilen bir ikilidir. Kargı kamışı DMT kaynağı, Üzerlik tohumu ise DMT’nin aktif hale gelmesi için gerekli Mao inhibitörü olarak kullanılmaktadır. Ancak doğru bir formül uygulanmadığında risk oluşturabilmektedir.

Kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile yaptığımız çalışmaları 7 gün sürdürdük. Yüksek dozlar denemediğimiz için Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimler tabiki yaşamadık. 7. gün en yüksek dozu uyguladık ancak dozlar arasında belirgin bir farklılık göremedik. 1. Gün ile 7. gün arasında sadece üzerlik tohumu miktar artışının etki yaptığını Kargı Kamışı sıvısının sadece etki süresini değiştirdiğini gözlemledik. Tam bir formül uygulamasında durum mutlaka değişecektir ancak ruhsal değişimde üzerlik tohumunun bu kadar etkili olabileceğini hiçbirimiz beklemiyorduk. Şifalı bitkiler arasında yer alan, eskiden nazara ve büyüye karşı kullanılan bu tohum nasıl bu kadar etkili olabiliyor?

Etkinin sırrı barındırdığı maddelerde gizli. Adeta madde ötesine uzanan sihirli ama bir o kadar da  riskli ve zehirli bir karışım.

Üzerlik Tohumu İçeriği

Harmin, Harmalol, Harmalin, Harmol, glikozitler, yağ, eskiden kırmızı boya yapımında kullanılan boyar madde, A ve C vitaminleri bulunuyor.

KaynakPeganum harmala L. (ÜZERLİK) TOHUMLARINDA HARMOL, HARMALOL, HARMİN VE HARMALİN ALKALOİTLERİNİN YBSK YÖNTEMİ İLE ANALİZİ M. Kartal, M. L. Altun, S. Kurucu – Bitkisel İlaç Hammaddeleri Toplantısı, Bildiriler, 29-31 Mayıs 2002, Eskişehir, Eds. K.H.C.Başer ve N.Kırımer 228-233

Harmin

İnsan vücudunda merkezi sinir sistemini uyaran geri dönüşümlü bir MAO inhibitörü (monoamino oksidaz inhibitörü) görevi görür. Bu durumda, MAO-A enzimi bloke edilir, ancak benzer şekilde etkili MAO-B enzimi engellenmez. Bulantı ve halüsinasyonlara neden olabilir. DMT’nin aktif hale gelmesinde etkindir. (Harmin – Department of Pharmacology, University of Liège, Sart Tilman, Belgium.)

Harmalol

Harmalol biyoaktif bir beta karbolin ve harmala alkaloidlerinin bir üyesidir. Harmala alkaloidleri, Zehirler Standardı (Ekim 2015) kapsamında Çizelge 9’da yasaklanmış maddeler olarak kabul edilmektedir. Bir Çizelge 9 maddesi, tıbbi veya bilimsel araştırmalar için veya analitik öğretim veya eğitim amacıyla Topluluk tarafından onaylanması dışında istismara uğrayabilen veya kötüye kullanılabilen, üretimi, bulundurulması, satılması veya kullanılması yasalar tarafından yasaklanabilen bir maddedir. (Sarkar S, Bhadra K (2014) “Binding of alkaloid harmalol to DNA: photophysical and calorimetric approach.”. J Photochem Photobiol B. 130: 272–80.) Uyarılma, kaygı, bilişsel disfori (istek kaybı), öfori (kontrolsüz mutluluk, coşku), aşırı duygulanım, baş ağrısı, göz yorgunluğu ve kas konvülsiyonlarına neden olabilir. Harmala Alkaloid

Harmalin

Harmalin, harmala alkaloidleri ve beta karbolinleri grubundan bir psikoaktif alkaloididir. Harmalin, merkezi sinir sistemi uyarıcısı ve “geri dönüşümlü MAO-A inhibitörüdür. Harmalin, monoamin oksidaz A’nın geri döndürülebilir bir önleyicisi olduğundan, teorik olarak, tiramin, serotonerjik, katekolaminergik ilaçlar veya ön ilaçlarla kombinasyon halinde hem serotonin sendromu hem de hipertansif krizler oluşturabilir. Ayahausca brews’ta harmaline içeren bitkiler ve triptamin içeren bitkiler kullanılır.

Monoamin oksidaz üzerindeki önleyici etkiler, karışımı içerisindeki psikoaktif olarak önemli kimyasal olan dimetiltriptamin (DMT)’nin metabolizmayı atlamasına izin verir; kimyasalın psikolojik olarak aktif bir miktarının beyinde algılanabilir bir süre boyunca var olmasına izin verir. Harmalin, serotonin’in anabolik metabolizmasını normelatonine veya n-asetilserotonin’e, ardından da melatonine, yani vücudun uyku düzenleyici hormona ve güçlü bir antioksidana dönüştürür. (Peganum Harmala: The Hallucinogenic Herb of the American Southwest by Albert Most Venom Press Copyight 1985 Albert Most – Shen, HW; Jiang, XL; Winter, JC; Yu, AM (October 2010). “Psychedelic 5-methoxy-N,N-dimethyltryptamine: metabolism, pharmacokinetics, drug interactions, and pharmacological actions.” – Massaro, E. J. (2002). Handbook of Neurotoxicology. Totowa, NJ: Humana Press. p. 237.)

Harmol

Harmol doğadan izole edilmiş bir β-karbolinidir. Monoamin oksidazı tersine çevirebilen bir şekilde inhibe ederek bağırsaktaki dimetiltriptaminin parçalanmasını önleyerek psikoaktif hale getirerek önemli bir rol oynamaktadır oral uygulama üzerine. Bazı beta-carbolines, özellikle triptoline ve pinoline insan vücudunda doğal olarak oluşturulabilir. Β-karbolin, benzodiazepin reseptörü inverse agonistidir ve bu nedenle, konvulsif, anksiyojenik ve bilinci açıcı, hafızayı güçlendirici bazı etkilere sahip olabilir. (Abe A, Kokuba H (2013). “Harmol induces autophagy and subsequent apoptosis in U251MG human glioma cells through the downregulation of survivin.” –  Venault P, Chapouthier G (2007). “From the behavioral pharmacology of beta-carbolines to seizures, anxiety, and memory”. ScientificWorldJournal. 7: 204–23.)

Üzerlik tohumu içerisinde bulunan maddeler, bu tohumun neden ve nasıl bir etki mekanizmasına sahip olduğunu açıklamaya yetiyor.

Kullanılan Dozlar ve Kullanım Şekli Üzerine

Şifalı bitkiler arasında bulunan üzerlik tohumunu kullanırken çok dikkatli olunması gerekiyor. Neden dikkat edilmesi gerektiği içeriğindeki maddelerle ilgili. Bizde çalışmamızı, önerilen günlük iki çay kaşığı miktarını maksimum limit olarak belirleyerek yaptık. (İbrahim Saraçoğlu Şifalı Bir Bitki Olarak Üzerlik Tohumunun Faydaları) Ölçü olarak hassas ölçülerin herkeste bulunmayacağını düşünerek çeyrek, yarım ve tam çay kaşığı olarak belirttik.

Üzerlik tohumu şifalı bir bitki olarak genelde demlenerek veya doğrudan yutularak kullanılıyor. Ancak gördük ki asıl hızlı etkiyi çiğnenerek tüketildiğinde ve bir çay kaşığı üzerine çıkıldığında göstermeye başlıyor. Tohumlar çiğnenmeden bütün olarak yutulduğunda tümüyle sindirilmeden atılıyor. Ayahuasca konusunu araştıranlar bitkilerin uzun süre kaynatıldığını görmüşlerdir. Üzerlikte tohumu demlendiğinde veya bütün olarak yutulduğunda tümüyle ayrışmıyor. Eğer kesin ve net bir etki almak istiyorsanız ya bir süre ılık suda bekletip blendırda çektirin veya tümüyle ezilinceye kadar çiğneyin bir süre ağzınızda bekletip o şekilde yutun. Tadı ve kokusundan dolayı bir çoğu için yaptıkları ilk deneme aynı zamanda son deneme olacaktır. Eğer bu şekilde kullanmakta zorlanıyorsanız çay olarak demleyip tüketebilirsiniz veya tohumları bütün olarak yutabilirsiniz ancak arzu ettiğiniz etkiler çok uzun sürede kendini gösterecektir.

Yukarıda tarif ettiğimiz şekilde kullanmayı düşünenler günlük çeyrek çay kaşığı kullanmaya başlayarak test edebilirler. Etki süresi fazla olduğu için bir kaç gün arayla çeyrek miktarda 2 çay kaşığını geçmeden miktarı artırın. Kullanmaya başlamadan önce “Şifalı bir bitki olarak üzerlik tohumu ve yararları” altında yer alan buhar ile alerji testini yapmayı unutmayın.

Aç karna alındığında etki daha sert ve hızlı olmakta. Tansiyon sorunu ve midesi hassasiyeti olanlar çok dikkatli olmalı.

Yan Etkileri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yukarıda bahsettiğimiz tümüyle ezilerek, çiğneyerek ve ağızda bir süre bekletilerek kullanıldığında çok kısa sürede etkisini göstermeye başlıyor. Bünyesi zayıf, kokuya ve acıya hassasiyeti olanlar mide bulantısı yaşayabilir.

 • Bulantı ve kusma hissi.
 • Gözlerde yanma ve göz kapaklarında ağırlık.
 • Hissizlik ve dikkat kaybı.
 • Tad almada değişim ve iştahsızlık.
 • Dikkat kaybı…

Bizim karşılaştığımız etkiler arasında yer aldı. Özellikle dikkat gerektiren bir iş yapacaksanız, uzun süre risk teşkil eden yerlerde yürüyecekseniz, araç kullanacaksanız ve risk grubunda yer alan alet kullanacaksanız üzerlikten uzak durmak daha sağlıklı olacaktır.

Not: Çalışma sırasında fabrikasyon ürünler tüketilmedi. Aşırı yemekten uzak duruldu. Gerekmedikçe doğal olmayan gıdalardan uzak durulmaya çalışıldı. Etkiler tükettiklerinizle ve tüketim oranlarınızla doğrudan ilgili olacağı için sonuçlar çok daha farklı olabilir.

Belirlenen Olumlu Etkiler
 • İçeriğindeki Harmalol nedeniyle ortaya çıkan mutluluk ve coşku hissi. Bu his meditasyon ve trans halindeki herşeyle bütünleşmiş olma, herşeyden kopma, yüksek benlik hissi ile benzerlik gösteriyor. Maddesel bağlardan uzaklaşma ve özgürleşme hissi ile benzer.
 • Bedensel hafifleme hissi. Meditasyon, nefes egzersizleri ve trans çalışmaları sonrası tümüyle gevşeme haline benziyor.
 • Daha derin ve rahat bir uyku. Uyku üzerinde olumlu etkilerini hepimiz yaşadık. Daha rahat ve derin bir uyku sağlıyor.
 • Rahatlama hissi. Hem sinirsel hem de psikolojik bir rahatlama sağlıyor.
 • Maddesel baskıları hafiflettiği için dıştan içe ve içte dışa yönelim daha kolay sağlanabiliyor. Ancak oran aşıldığında dikkat dağınıklığı ile birlikte konsantrasyon zayıflıyor.

Tüm arkadaşlarda veya çoğunda görülmeyen etkileri eklemedik. Bazı arkadaşlarda etkiler o anki ruhsal durumlarına göre değişkenlik gösterdi. Tüm sonuçlar aynı zamanda ve sürede görülmedi ancak genel olarak ruhsal bir rahatlama söz konusu. Hafif trans halini andıran insanı maddesel boyuttan uzaklaştıran ve daha sakin bir ruh haline kavuşmasını sağlayan bir etki. Ancak etkiler o anki ruh halinize göre veya sürdüregeldiğiniz zihinsel aktivitelerle de doğrudan bağlantılı olarak değişkenlik gösteriyor. Daha kolay trans haline geçiş gibi. Normal şartlarda 10 dakikada ulaşılabilecek bir ruh haline ortalama 3 dakika içerisinde ulaşılabiliyor. Özellikle Meditasyon, dini aktiviteler ve trans çalışmalarında derinlik daha kısa sürede ve etkin bir şekilde artıyor.

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi – Ruhsal Edinimler

Bizi asıl ilgilendiren bölüm yaptığımız çalışma sonrası ruhsal anlamda elde edeceklerimizdi ve istediğimiz neticeleri aldığımıza inanıyoruz. Etkiler herkeste farklı olmakla birlikte ruhsal hassasiyet ortak edinim oldu.

 • Başka herhangi bir çalışma yapılmasa dahi kısa süreli bir meditasyon sonrası elde edilen rahatlama hissi
 • Rüyalarda netlik ve kolay hatırlama
 • Baş çevresinde özellikle enseden ön kısma doğru uzanan bölgede titreşimlerin artması. Dua, meditasyon ve ruhsal aktiviteler sırasında bu titreşimlerin daha belirgin oluşu.
 • Telepatik algıda artış.
 • Sezgilerde artış.
 • Ruhsal algılamada ve bakış açısında olumlu değişimler.
 • Farkındalık, algı ve bilinç seviyesinde artış.
 • İmajinasyon çalışmalarında yoğunlukta artış.
Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi – Kişisel Bazda Farklılıklar

Ortaya çıkan sonuçlar alınan gıdalara dikkat edilmesi, az yeme, az uyuma ve az konuşma gibi etkenlerle birlikte değerlendirildiği için belli bir süre bu uygulamaya üzerlik kullanılmadan da devam edildi. Az yeme, az uyuma ve az konuşma başka hiçbir ek çalışma yapılmadan da ruhsal algılarda değişime neden oluyor ancak buna üzerlik kullanımı da eklendiğinde bu etkilerin arttığını gördük.

Önemli bir nokta da sonuçlar kesinlikle kişinin bakış açısı ve zihinsel aktivitelerine göre de değişiklik gösterebiliyor. Çalışmanın bilimsel bir nitelik kazanabilmesi için eklememiz gereken notları, ayrıntıları, karşılaştırmaları ne yazık ki yeterli zaman olmaması, laboratuvar çalışmalarının yapılmaması ve daha çok bireylerin edinimleri üzerine kurgulandığı için eklemiyoruz. Bu nedenle sayfalar dolusu notlardan ve günlüklerden alıntıları da buraya ekleyerek konuyu çok fazla uzatmak istemiyoruz. Bizim için bilimsel kabul edilebilecek kısmı üzerlik içerisindeki maddeler ve bu maddeler hakkında yapılan çalışmaların belgeli olarak ulaşılabilir oluşu.

Konuyu daha ilgi çekici hale getirmek veya tümüyle konudan uzaklaştırmamak adına edindiğimiz tüm ayrıntıları eklemenin de bilimsel olmayacağını düşündüğümüz için tüm verileri ve sonuçları eklemeyi uygun bulmadık. Kişisel ve ruhsal bazda sonuçları etkileyen çok fazla faktörün bulunması, laboratuvar ortamında değerlendirme imkanımızın olmayışı ve sağlığı etkileyebilecek bir konu olması son ana kadar bu yazıyı da yayınlayıp yayınlamama konusunda kararsız kalmamıza neden oldu. Konuyu daha çok üzerlik tohumu ve dmt konusunda bir ön bilgi olarak değerlendirmenizi öneririz.

Son olarak üzerlik tohumu hakkında araştırma yaparken derlediğimiz ve kendimizin de ekleme yaptığı yararlarını eklemek istiyorum.

Şifalı bir bitki olarak üzerlik tohumu ve yararları.

* Sinir sistemini uyarır
* Balgam söktürür
* Saç dökülmelerine karşı faydalıdır
* Sulu egzama ve Sıtmaya karşı faydalıdır
* Mide ağrılalarına iyi gelir
* Parkinson hastalığına iyi gelir
* Uykuyu düzenler ve uykusuzluğa iyi gelir
* Bağırsak parazit ve bakterilerini öldürür
* Basurun iyileşme sürecini olumlu etkiler
* Adet sancılarına iyi gelir
* Romatizma, Varis ve Baş ağrılarına iyi gelir
* Kalp çarpıntısı ve nefes darlığına iyi gelir
* Antioksidan ve Anti Tümör özellikleri ile kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Özellikle Kolon, Lenf ve Meme kanserlerinde etkili olduğu belirtiliyor. (Kaynak ve İçerik Makale Sonunda Güncellendi)
* Afrodizyak etkisi vardır.
* Ruhsal rahatlama sağlar
* Depresyona iyi gelir.
* Antibakteriyel özelliği vardır.

* Tohumu yakıldığında böcek öldürücü olarak kullananlar da olmuştur.

Çayı demlenerek veya kavrulup balla karıştırılarak yenilebilir. Aşırı tüketimi bulantı ve kusmalara neden olabilir. Depresyona karşı buharından faydalanılabilir. Ağız yolu ile alınacaksa en fazla iki çay kaşığı alınabilir. İki çay kaşığından fazlası risklidir.

Üzerlik ile ilgili basit bir alerji testi için bir tatlı kaşığı üzerlik tohumunu bir su bardağı su ile kaynatın, suyun rengi değişmeye başladığında çıkan buharı içinize çekin. Eğer çektiğiniz buhar sizde rahatsızlığa sebep oluyor, nefesinizi daraltıp buharı içinize çekemez hale getiriyorsa üzerlik tohumu kullanmamalısınız. Bu test yalnızca bir aşamadır ileri seviyeler için en ideal olan laboratuvar testidir.

 • Üzerlik Tohumu faydaları ile ilgili yapılan derlemelerde ana kaynak belirtilmediği için kaynak kullanılmamıştır. http://www.sifamarket.com ve https://aktarland.com sitelerinde yayınlanan bilgilerin benzerleri çok sayıda sitede de geçmektedir. Bunların bir kısmı Sayın Saraçoğlu tarafından da dile getirilmektedir. Ancak bilgilerin derlendiği sitelerde belirtilen bazı faydalar için kitap, tahlil sonuçları veya kişi adı kaynak olarak belirtilmemiştir. Bulgulara dayalı kaynaklar aşağıda belirtilmiştir.

Anti Kanser Özelliği
 • Üzerlik içerisinde bulunan Harmin maddesinin Antikanser etkisi üzerine yapılan araştırmayı Xanthomicrol is the main cytotoxic component of Dracocephalum kotschyii and a potential anti-cancer agent linkinden inceleyebilirsiniz.
  – Harmine, HL60 ve K562 hücre dizilerine karşı sitotoksisite gösterdi ve bu P. harmala’nın bu hücrelere karşı sitotoksik etkisini açıklayabildi.
 • Peganum harmala ağrı tedavisinde ve deri kanserleri de dahil olmak üzere cilt iltihaplarını tedavi etmek için kullanılmıştır. – Farouk L, Laroubi A, Aboufatima R, Benharref A, Chait A (Şubat 2008). “Peganum harmala L. alkaloid özütün analjezik etkisinin değerlendirilmesi: olası mekanizmalar”. J Ethnopharmacol. 115 (3): 449-54. 10.1016 / j.JP.2007.10.014
 • P. harmala’da bulunan başka bir alkaloid olan harmin , veziküler formlarda hücre içi parazitleri yok etmekte dikkate değer bir etkilidir. [1 – 2]
Antibakteriyel Özelliği

Son Güncelleme 2 Şubat 2018

İlgili Konular:

DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyut
DMT ve Zaman Algısı Üzerindeki Etkileri
Yüksek Bilinç Seviyeleri ve Beyin Dalgaları
Nasıl Transa Geçilir?

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi – Yararlanılan ve ayrıntılı araştırmak isteyenler için kaynak: Psikedelik Şamanizm – Jim DeKorne Okyanus Yayınları

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi – www.parapsikoloji.net

27 Ekim 2017 – Deneme ve Test Süreci (Temmuz – Ağustos – Eylül ve Ekim Ayları)

Bukra Tarık Dora

Madde ötesinin kapılarını zorlayan kelimeler peşinde

Latest posts by Bukra Tarık Dora (see all)

Advertisements

30 Replies to “Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi”

 1. İnsanı rahatlatıcı bir etkisi var. İlginç bir bitki. Kokusu ve tadı anlatılmaz, herkesin kaldırabileceğine ihtimal veremiyorum. Çayını yaptığınızda kokusu uzun süre etrafta kalıyor. Hayatımda tattığım en acı ve ağır kokulu bitkilerden biri oldu.

 2. Üzerklik tohumunun ilk deneyimi. Akşam saat 20 gibi 1,5 çay kaşığını çiğnemeden yuttum. Saat 22.30 gibi yattım.

  Sirt ustu ve gunluk dualarimi falan okudum. Sonra deney başlattim. Önce alnıma topladim enerjiyi ama cok acayip birsey oldu. Ayni anda vucudumda bir enerji depremi oldu. Gözum kapaliyken acayip yogun. Acarsam hafifliyor. Nerden nasil akim sagliyor anlayamadim. Asiri yogundu. Deneyi devam ettirdim. Önce tum enerjiyi sol elime yönelttim. Elim adeta titredi enerjiden. Bilek ve parmaklarim ton agirliga geldi. Ayni zamanda da o yogun elektirik akimi var ve bana rahatlamakla tedirginlik arasi bir his veriyor. Sonra sag elime yönelttim enerjiyi ve vucudumdaki elektirik akimi bitmeye yakin hafifledi ama sag bilegimdeki atar damar gerildi ve ciddi bir agri girdi bilegime. Bir sure zonkladi sonra gecti. Burda korktum biraz. Damara zarar verir bir gucteydi.

  Aklima zikirler geldi. Unutmustum. Neyse dedim yeter bu kadar ve sag tarafima döndüm ve ellerim deneyimi yaparken amacsizca karnimin ustundeydi. Döndugumde ellerimin oldugu yerde uzunca bir sure agri hissettim. Öylede uyumusum.

  Ruya gördum ama herzaman bir kac seyde olsa net hatirlarim. Hic hatirlamiyorum bugun.

 3. Dünyanın en iğrenç tadına sahip olduğu için minnettarım🙏Tadından dolayı ekstre ile devam ettim yolcuklara. Ortalama %4 alkaloid içerdiğini farz ederek hareket edersek;

  Yüksek miktarda: Ekstrenin genelde 40dk çayın ise 20dk da etkisi başlıyor. Peak 2 saat sonradır. Zihinsel aktivite artar. Deli düşünceler dediğim 5-10saniye de değişen düşüncelere maruz kalınır. Düşünceler hemen çözümlenir ve yenisi başlar. Her sesin titrşimli vızıltısı gibi bir ses duyulur. Yatar yatmaz bedeni terk edecekmiş hissi duyulabilir. Gözler kapalıyken değişik renkler, bilmediğiniz suratlar görebilir, çocukluğunuza dair olmadık şeyler hatırlayabilirsiniz (bu etkileri sizin ruhsal seviyenize göre deneyimlersiniz. Salgılanan dmt miktarı ile ilgili olabilir)
  Yüksek miktar alınmışsa uyku kaçırır, düşünmekten dolayı uyumak zorlaşır(düşük miktar ise harika uyutur). Bilinç değişikli etkisi genellikle 6 saat sürer. Ama baş dönmesi ve uykulu olma hali 12 saat kadar sürebilir.
  Ertesi 2 gün oldukça stressiz geçer. İş yapmaya olan istek artar 🙂
  Melatoninden dmt sentezi ile ilgili:
  https://ibb.co/hYGmaw

  Kargıya hiç bulaşmayın denemeye bile değmiyecektir. Üzerlik çayınıda yüksek dozda içerseniz bir daha içebilceğinizi sanmıyorum, kokusu bile mide bulandıracaktır. İçmeden kusabilirsiniz 😀

 4. Ben her gün sabah aç karnına bir kase yogurda Bir tatlı kaşığı çörek otu ve bir tatlı kaşığı keten tohumunu bilendirda un kıvamında çeker döker ve yerim bu gün bir tatlı kaşığına yakın üzerlik tohumunuda çekerek ilave ettim bunu sabah saat 08:00 da yaptım saat şuan 14:00 ve hala hiç birşey yemedim . Ne olduğunu soranlara söyliyim sadece baş ağrısı yani tam baş ağrısı da değil , tam tarif etmek ağrı olarakda tanımlanamayan bir yogunluk gibi bişi midemde herzamanki ufak tefek sıkıntılarım dışında bi sıkıntım yok . genel olarak mide iiyi denebilir .Durumu birazdaha iyi analiz ederek tarif etmem gerekirse , yukarda belirtilen “kişiye ve ruh durumuna göre değişir” ibaresini destekleyecek ve merak eden herkesin bu ibareden ne denmek istendiğini kavramasını sağlayacak yorumumu yazayım .
  Üzerlik tohumunu almam ile bu yukardaki makaleyi okumam arasında yaklaşık 3 saat gibi bi zaman geçti bu 3 saat içinde hiç farkında olmadığım şeyleri bu makaleyi okuduktan sonra farketmeye başladım , örneğin sesler daha rahatsız edici veya şöyle söyliyeyim odaklandığınız herşey farklı . umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir . kısaca birine 1 tatlı kaşığı üzerlik otunu başka bir madde diye yedirin örneğin çörek otu diye yedirin 2-3 saat sonra en fazla galiba üşütücem , grip yada nezle olucam vs gibi düşünmesini sağlarsınız .

 5. kargı kamışına ilişkin usül yazılmamış bariz kaynatılacak sanırım… bir blog ta geçiyor akasya üzerlik kargı kamışını 2saat kaynatıp yatışa geçilir….diyet için avakado gördüm (yasaklı) etken maddesınde dopamın var dopa acaba antagonıst etkı mı yapıyor dmt ve inaktivasyona?

 6. Kargı kamışı ile ilgili ayrıntılara değinmedik çünkü bir süre sonra kargı kamışından vazgeçmiştik. Kullandığımızda uzun süre kaynatmıştık (2-4 saat arası şu an net hatırlamıyorum) Oranlar çok etkilediği için net bilgi olarak kabul etmeyin. Yazıda geçen kitaptan bakabilirsiniz.

 7. Avakadoyu bir kaynakta görmüştüm ancak ayrıntılı araştırmadığım için net bir şey söyleyemem. Şüphe dahi oluşsa kullanmamanızı önerebilirim sadece. Eğer sorunuzla ilgili bilgi temin edebilirsem yazıda güncellerim.

 8. internette yaptıgım yüzeysel araştırmalar üzerlik tohumunun epifiz bezini güçlendirdiği bilgisine ulaştım…cahil cesareti ile aktardan iki günce üzerlik tohumu aldım…tadına bakmak için yaklaşık bir tatlı kaşıgı kadar çiğneyerek yuttum…Allahtan her zaman yaptıgım gibi abarmamışım ki şu anda size bu yazıyı yazıyor olmazdım…yaklaşık on dakika içinde etkileri görmeye başladım…ki bunlar yabancı oldugum etkilerdi sadece sigara kullanan biri olarak…her şey normal gibi olsada degildi…tansiyonum 18/11 di hastahaneye gittigimde üzerlik tohumu çiğnedim yuttum dediğimde herkes şaşırmıştı…bu anlamda benzer vakalarda tıp dünyasına katkı yaptıgımı düşünüyorum…24 saat müşaade altında kaldım hastahanede…aradan 48 saat geçmesine ragmen hala tuhafım…çok dikkat edilmesi gereken bi bitki…

  • Geçmiş olsun. Lütfen dikkat. Sonuçları herkeste farklı olacak bir bitki. Her ihtimali göz önünde bulundurun ve çok düşük miktarlardan kullanmaya başlayın. Kullanım oranı konusunda uyarı yapan aktar görmedim. Herkes kendi sağlığını öncelikle düşünmek zorunda. Tekrar geçmiş olsun.

 9. Burak bey selam bu söylediğiniz diyeti yapmak üzerlik içinmi geçerli tam anlam veremedim bu diyeti yapmadan kullanırsak çok riskli olurmu saygılar

  • Selam Kerim Bey. Yazının geneli bu konu ile ilgili. “Üzerlik Kullanımı İle İlgili Uyarılar” başlığı altında geçen Sayfa 178, 179 ve 180‘i tekrar okur musunuz.

 10. ceyrek cay kasigi uzerligi cigneyerek 2 3 ay hatta daha fazla kullanabilirmiyim zarari olurmu tşk cünkü iki günde cok faydasini gordum.

  • Bünye ve yediklerinizle ilgili bir durum. Düşük miktar alımlarla ilgili şu ana kadar (8 ay, belli sürelerde ara vererek) kendimde bir olumsuzluk görmedim. Ancak mümkün olduğunca yediklerime dikkat ediyorum. Kıyası kendimle yapıyorum, sürekli tahlil yaptırıp etkin maddelerin sonuçlarını karşılaştırmadım. Sonuç bünyeden bünyeye değişebilir.
   İbrahim Saraçoğlu günlük iki çay kaşığı üzerine çıkmayın diyor. Çeyrek çay kaşığı sizde olumlu sonuçlanıyorsa kararı verecek siz olduğunuz için kendinizi kontrol altında tutmanızda yarar var. (Bitkide olsa zaman zaman ara vermeniz iyi olur. Kesin, net bilgi için kullanıma başlanmadan önce ve sonrasında belirli aralıklarla tahlil sonuçları değerlendirilirse daha iyi olur. Tıbbi bir konu olduğu için bu konu uzmanlarına bırakılmalı.)

  • Bunu bedeninize ve doktorunuza sormalısınız Can Bey. Etki her metabolizmada farklı sonuçlar doğuracaktır. Bende, sizde olumlu olan sonuç bir başkasında olumsuz olacaktır.

 11. Selam Burak bey, ben üc gündür sabah ac karnina bi cay kasigi üzerlik cigneyerek yutuyorum,cok bi etki görmedim.simdi miktari artirmayi düsünüyorum, iki cay kasigini gecmesin demistiniz günlük, peki bu iki kasigi bi seferde alabilirmiyiz? Yoksa bölmelimiyiz? Sabah 1 aksam 1 kasik olarak?

  • Bu durum metabolizmaların besin emilim farkı ile ilgili sanırım Melih Bey. Her bünyede etki ve sonuçlar farklı. Doktorunuzla görüşüp karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Miktar artırımı ile ilgili karar konusunda bir şey diyemem. Miktar artırımını doktor kontrolü altında yapmanız daha sağlıklı olur.
   Ben günde iki çay kaşığını her iki şekilde de denedim. Sabah ve akşam alındığında etki bölünüyor. İki çay kaşığı aynı anda alındığında etki daha yoğun. Miktar arttığında riskte artıyor. Aynı oranlar farklı günlerde farklı sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Metabolizmanın işleyişi ve bu işleyişe etki eden besinler, uyku durumu sonucu etkiliyor.

   Sayın İbrahim Saraçoğlu’nun ifadesi “Günlük iki çay kaşığı geçilmemeli”.

   “Üzerlik Kullanımı İle İlgili Uyarılar” başlığı altını tekrar okuyup karar verin.

 12. herkese merhaba dün gece başladım üzerlik otuna çeyrek çay kaşığı yedim. Bugün öğlen ise yarımşar çay kaşığı bir saat arayla yedim. gözlerimi kapattığımda burnumun üst kısmından kaşlarımın ortasından yukarıya doğru titreşimleri hissettim. yaklaşık 3 saat önce aldığım tam çay kaşığında ise suyla yuttum direk. 2 saat sonrasında ise yeniden aynı etki oluştu gözlerimi kapattığımda aynı şeyler tekrarlandı. biraz uzandım ve gözlerimi kapattım ve vucudumun ağırlaştığını hissettim yaklaşık 10 dakika bu şekilde kaldım. arada gözlerimi açtığımda vucudumun birden hafiflediğini hissettim. bu durum neyden dolayı kaynaklanıyor bilgilendirebilir misiniz ? önceden tecrübe etmediğim şeyler.

 13. Oncelikle yaziyi cok faydali buldum elinize saglik calismalarinizin devami gelir umarim. Aklima takilan seylerden biri uzerlik tohumu dozunu arttirarak kullanmak farkli bir etki verir mi? Sonucta bunye alisik olmadigi icin yuksek dozla dozla baslamak dogru ve saglikli olmaz. Bir diger konu ise beslenme. Genellikle epifiz bezine zararli gidalardan bahsedilmis her yerde ama kullanilmasi onerilen besinler ya da bir liste yok hic. Bu maddelerden uzak dururken ayni zaman da buna uygun bir beslenme listesini nasil hazirlamaliyiz sabah aksam seklinde. Son olarak da vucut bu uzerlik etkisine alisir mi bi sure sonra. Yani dozu arttirarak kullansak da beden bu etkilere alisip ileri zamanlarda ayni tepkileri vermeme gibi bir durum olur mu?

  • Teşekkür ederim Yusuf Bey.

   * Miktar artırımı etkiyi değiştiriyor. Etki bedensel ve ruhsal olarak ele alınabilir. Her ikisi de herkeste farklı sonuçlar doğuracaktır. Öncelik risk faktörleri olmalı. Yüksek miktarla başlamak kesinlikle doğru değil. Sağlıklı olan doktor kontrolünde kullanmaktır.
   * Hangi besinler kullanılması konusunda uzak durulması gereken belirlenebilmiş besinler dışında kalan besinler tüketilebilir şeklinde sıralanabilir. Ancak besinler konusu metabolizmaya göre tür ve miktar olarak ta değişebilir. Sakınca görülen etkileşimlerden çıkan sonuca göre içeriğinde katkı bulunmayan doğal ve değişime uğramamış besinler tercih edilebilir. Ruhsal olgunluğa ulaşma çabasında olan tüm oluşumlarda temel tüketimler bitkisel ve doğal tüketim ağırlıklı. Bu durum göz önünde bulundurulabilir. Bu konuda Aidin Salih’in “Gerçek Tıp” adlı kitabını tavsiye edebilirim. İçeriğinde üzerlik yok. Ana konusu üzerlik ve etkileri olmasa da önemli bilgiler içermekte.
   * İnsan metabolizmasında muhteşem bir denge var. Sürekli bu denge döngüsü işler durumda. Bu durum maddesel boyuttaki yaşamı sağlıklı sürdürebilmemiz için gerekli gibi. Dengeyi bozan maddenin ruhsal ve bedensel dengeyi ne oranda bozduğu önemli. Metabolizma + tüketilen besinler ve alınan üzerlik miktarı bu dengeye yaptığı etkiye göre, döngünün sonucunu değiştirecektir.

 14. Bugün üzerlik tohumunu çiğneyerek denedim. Çok aramıştım ilk defa buldum 200 gr paket yanımda duruyor. Birkaç ufak tane attım ağzıma ve çiğnedikten sonra yuttum. Çok az tüketmeme rağmen başım 5 dakika içinde hafiflemeye başladı. İlk başlarda epifiz aktivasyon müziklerinde hissettiğim etkiye benziyordu ama bu çok daha güçlüydü. Doktor kontrolünde kullanmayacağım çünkü tek uyaran burası var çok ciddi sıkıntı olacağını sanmıyorum. Uyarı yapılan besinleri de elimden geldiğince tüketmem. İbrahim Saraçoğlu bunlardan bahsetmeden yine kürü veriyor o yüzden yine çok sıkıntılı olacağını zannetmiyorum.

 15. Selamlar. Dün hafif aç karna yarım çay kaşığı çiğneyip, ağızda bekletip yuttum. Hafif bir etkisi olur gibi oldu. Gözlerimi kapattığımda ense kökümde hafif ağırlık ve güzel bir baş dönmesi mi desem, his oluştu ama kısa sürdü. O gece bir sürü rüya gördüm. Şimdi yaklaşık 2 saat önce tok karna bir çay kaşığı çiğneyip yuttum. Valla bi şey olmadı. Tokum belki ondan ya da henüz sindirilemedi mi nedir? Yalnız bu gece içtikten sonra kendimi akışa bırakmadım ben. Bilgisayarda takılıyordum, kendim salmamış olduğum için de hissedemedim belki. Yarın hafif aç karna bir buçuk çay kaşığı deniycem bakalım. Farklı bir deneyim oluyor işte ya, tabii sınırlarını bilmek lazım. Sağlıcakla kalın.

Yorumunuzu veya Sorunuzu Yazın

İzinsiz ve link ile kaynak gösterilmeden yapılmış alıntılar veya kelimeler değiştirilerek yapılan yayınlar tespit edildiğinde yasal yollara başvurma hakkımızı saklı tutuyoruz.

error: Korumalı İçerik!
Araç çubuğuna atla