Kategoriler: Astroloji

Doğum Haritasında Medyum Özelliği Kazandıran Konumlar

Doğum Haritasında Medyum Özelliği Kazandıran Konumlar

Doğum haritasında medyum özelliği ve yeteneği kazandıran konumlar hangileridir? Diğer canlılar ve varlıklarla madde ötesi iletişim kurabilen medyumlar hangi konumlardan etki alırlar?

Medyum özellikleri büyük oranda Ay, Neptün, Pluto, Güneş ve Merkür ile Balık, Yengeç, Akrep, Yay ve Kova burcu etkisi altında ortaya çıkar. Bu konumlara Venüs, Jüpiter, Uranüs ve  Satürn eşlik eder.

Medyum Nedir?

Medyum Nedir? Medyum diğer canlılar, insanlar ve varlıklarla duyu organları ve iletişim araçları dışında ruhsal iletişim kanalı ile iletişim kurabilen, diğer canlıların ve varlıkların ruhsal yönlerini hissedip algılayabilen insandır. Madde ötesi algıları diğer insanlara göre daha açıktır. Hissediş ve algılayışları doğrudan veya rüyalar yoluyladır.

Bizim yaşadığımız boyut dışında varolan varlıklarla istemli veya istemsiz bağlantı halindedirler. Durugörü, duruişiti, telepati, prekognisyon (öngörü), premonisyon (önsezi), altıncı his, astral seyahat, ruhsal iyileştirme ve biyoenerji yeteneklerinin tamamı veya bir kısmı kendisinde varolabilir.

Doğum Haritasında Medyum Yeteneği Kazandıran Konumlar

Doğum haritasında aşağıda vereceğim konumlar en etkili konumlardır. Bu konumların birden fazlasının bulunması etkiyi artırırken konum sayısı azaldıkça sahip olduğu özellikler veya ruhsal hassasiyetler de azalır.

Bazı konumlar doğumdan itibaren açık halde bulunurken bazı konumlar geliştirme gerektirebilir. Özellikle Venüs, Jüpiter, Uranüs ve Satürn zayıf ama gelişime açık konumları oluşturur.

Ay Konumları

Ay 8. Evde: Sezgileri güçlüdür, ruhsal deneyimler yaşayabilirler. İnsanların iç dünyalarını kolayca görebilirler.

Ay 9. Evde: 6. hisleri güçlüdür. Önsezi yeteneği ve net rüyalar konuma eşlik eder.

Ay 12. Evde: Önsezi ve öngörü yeteneklerinin ikisi de bulunababilir. Yani bir olayı henüz gerçekleşmeden görüp sezebilirler.

Ay 12. Evde Balık Burcunda: Ruhsal algı ve sezgileri güçlüdür. İnsanların neye ihtiyacı olduğunu kolayca anlayabilirler.

Ay Balık Burcunda: Ruhsal alıcı gibidirler. Başkalarına ait duygu ve düşünceleri kolayca algılayabilirler.

Ay 12. Evde Yengeç Burcunda: Önsezi yetenekleri gelişmiştir. Ruhsal yönden hassastırlar. Rüyalarını bilinçli bir şekilde izleyebilirler.

Şiron, Neptün ve Pluto Konumları

Şiron 12. Evde: Olacak olayları önceden rüyalarında görebilirler.

Neptün 8. Evde: Madde ötesi güçler ilgilerini çeker. Madde ötesi hissedişleri yoğundur.

Neptün 9. Evde: 6. his ve öngörü yetenekleri yoğun olarak görülür. Ruhsal yönden hassastırlar.

Neptün 12. Evde: Öngörü ve Önsezi yetenekleri vardır. Olacak olayları rüyalarında görürler.

Pluto 1. Evde: İnsanları etkileyebilecek kadar güçlü bir enerjileri vardır. Madde ötesi konulara ilgileri yoğundur. Sosyal değil ruhsal iletişim becerileri gelişmiştir.

Pluto 12. Evde: Ruhsal analiz yetenekleri gelişmiştir. İnsanların ve diğer canlıların enerji yapıları ve ruhsal durumlarını kolayca çözebilirler.

Medyum Yeteneği Kazandıran Diğer Konumlar

 • Güneş 8. Evde
 • Güneş 9. Evde
 • Güneş 12. Evde
 • Merkür Yengeç Burcunda
 • Merkür Akrep Burcunda
 • Merkür Balık Burcunda
 • Merkür Yay Burcunda
 • Merkür Kova Burcunda
 • Venüs Balık Burcunda

Medyum Özelliklerinin Geliştirilmesi

Medyum olmak için ne yapmak gerekir? Medyum yeteneklerinin geliştirilmesi için atılması gereken adımlar nelerdir?

Doğuştan itibaren bizlerde varolan özellikler sorunsuz bir çocukluk ve eğitim dönemi geçirmiş, kendimizi tam olarak tanıyıp sebepler ve sonuçlar arasındaki bağlantıyı çözmüşsek çoğu zaman dengededir. Atılacak adımlar madde ve madde ötesi dengeyi bozabileceği için tam olarak ne yapmak istediğimizi bilmeden bir adım atmamalıyız. Bu konuda öncelikle aşağıdaki iki makaleyi okumanızı öneririm.

Ruhsal Güçler, Kaynağı ve Yaşanan Sorunlar

Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

Ne yapmak istediğinize emin olduğunuzda kendinize bir ruhsal derinleştirme yöntemi belirleyin. Bu yöntem meditasyon, derin transa geçiş teknikleri veya dinsel yöntemlerde olabilir. Kaynak ve yöntem ne olursa olsun bir şekilde ruhsal benliğinizle bağlantı kurmanızı sağlayacak bir yol bulmanız gerekir. Sitede önerdiğimiz Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi konusundaki teknikleri kullanabilirsiniz.

Örnek Uygulamalar

Örnek uygulamaları sitede daha önce işlediğimiz için burada tekrar etmek istemiyorum. Aşağıda vereceğim kategori ve konu linkleri ile kendinizi geliştirmek için altyapı oluşturabilirsiniz.

Telepati Konuları

Astral Seyahat Konuları

Öngörü ve Önsezi Yetenekleri

Durugörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir? Durugörü Tekniği

Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır? Bioenerji Nasıl Geliştirilir?

 

Eğer doğum haritanızda medyum özelliği kazandıran konumlar ve diğer konumları belirlemede zorluk yaşıyorsanız Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan yardım alabilirsiniz.

Herkes Medyum Olabilir mi?

Konuda geçen konumlar doğum haritanızda bulunuyorsa kontrol altına almak veya geliştirmek kolaydır. Ancak bu konumlar sizde bulunmuyorsa (burada belirtilmeyen konumlarda olabilir) bu konuda ya hiç istek duymazsınız ve kısa sürede sıkılarak bırakırsınız veya yapacağınız çalışmalarla doğuştan resim yeteneği olmayan bir insan kendisini ne kadar geliştirebilirse siz de o kadar geliştirebilirsiniz. İmkansız değildir ancak doğuştan etki almayan birinin kendisini geliştirmesi daha uzun zaman alacağı için sabırlı olması ve kararlı olması gerekir.

Her zaman düşülen hata “sihirli değnek etkisi“nden uzak durmanız gerekir. Asıl olması gereken ruhsal mekanizmaların çözülmesidir, kullanılacak maddeler ve kestirme gidilen her yol kontrolsüz bir yol olacaktır.

 

Doğum Haritasında Medyum Özelliği Kazandıran Konumlar

28 Ocak 2020

www.parapsikoloji.net

Bu yayın en son güncelleştirildi 20 Ekim 2020 10:41

E. Emre Sönmez

“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”

Yorumları Göster

 • Merhaba, güzel bir röpörtaj ve güzel bir yazı olmuş. neptün oğlak, sekizinci ev. neptünün sekizinci evde olması, madde ötesi hissedişler verebilir yazılmış. bu konum için madde ötesi varlıklara dikkat çeken bir açıklama yapılıyor okuduğum her yerde ve son olarak sizde okuduğum gibi. kesinlikle doğru bu. konumlar öylesine yerleştirilmemiş, gerekli doğru doğum tarihi ve saati bilgisi sağlanmışsa, kişinin şaşırtıcı çıkarımlar yapabilmesi mümkün. çok teşekkürler

 • Merhaba Emre bey, Doğum haritasında ruhsal yetenek konumlarında yorumlar kapalı bu sebepten buraya yazdım. Benim doğum haritama bakmanız mümkün olabilir mi?

 • merhabalar e. emre bey doğum haritama bakabilir misiniz lütfen çok aşırı merak ediyorum. teşekkürler

 • Ben doğum haritami cikardim ama anlayamadim sadece burc yorumlarını okurdum psikometri konusu ilgimi cektigi icin arastirdim balık burcuyum aşırı gerçekçi ruyalar görüyorum birebir yasar gibi ve unutmuyorum hic birini gerçekleşenler var burc konumlari hakkında yardimci olur musunuz

 • Belki saçma olacak yazmışsınız zaten özellikleri ama Güneş burcum yengeç 11.evde ay burcum balık 7.evde ve pluto chiron mars
  yayda 4. Evde sizce böyle bir özellik var mı bende? Çocukken önseziler alıyordum ama büyüdükçe köreldi resmen.

  • Astroloji kategorisi altındaki konularda belirtilen konumları da ekleyebilirsiniz.

   Astrolojik etkiler, ilgi alanlarınız, sosyal ortamlarınız, ruhsal yeteneklerinize ne kadar odaklandığınız, beslenme alışkanlıklarınız vs. gibi çok sayıda etken sahip olduğumuz yetenekleri etkileyebilir.

 • Konumların nerdeyse hepsi var. Ruhsal güçlerim olduğu her yerde yazıyor ama bir türlü geliştiremiyorum ve kullanamıyorum bu güçleri. Küçükken güçlerim vardı ve bazen korkutucu rüyalar görüyordum. Her bilgisiz Türk ailesi gibi hocaya götürdüler ve hoca bir şeyler yaptı. Bunları bir daha yaşamamaya başladım. Bana ne yapmış olabilirler?

 • Doğum haritamda pluto birinci evde ve venüs balık burcunda.Bu konumlar yeterli mi?

  • Konum sayısı etkiyi artırır. Sayı arttıkça yüksek, azaldıkça az sayıda özellik ortaya çıkacaktır.

 • Merhaba. Çekim yasasını uygulamak için söylediğimiz şeye illa ki inanmamız gerekiyor mu? Inanmadığımız halde de sürekli düşünürsek olma şansı olur mu ya da inanma ile aynı derecede etki edebilir mi? Her zaman istediğim bir şey var. Ama her zaman aynı ruh halinde olmuyorum. Ruh halim dalgalı olduğu için enerjim düşük oluyor ve istediğim şeyi çekemiyorum. Enerji nasıl yüksek tutulur?

  • Merhaba, İnanç herşeyi etkiler, inanarak yapılanla inanmadan yapılan aynı olmaz. Ancak bazı konular var ki mecburiyet veya zor durumda kalındığında başka çıkış yol bulunamadığında yapılanlar ve söylenenler de etkili olur çünkü tüm enerji ve bilinç o yöne kanalize edilir. Bu konuda farklı bir örnek vereyim, Esmalar belirli sayıda söylendiğinde inanılsa da inanılmasa da etki eder. İnanarak söyleyenin etkisi her zaman daha yüksektir çünkü bilinç tüm sistemimizi bir noktaya odaklar. İlgili enerji kanalları daha verimli çalışır. İnanılmasa da etki etmesinin nedeni tekrar edilen kelimenin frekansı ile ilgilidir. İnanmadan yapılan çalışmayı, itilerek hareket ettirilen bir arabaya benzetebiliriz. Neticede hareket eder ve bir süre sonra "vurdurma" tabir edilen yöntemle araç çalışmaya başlar.
   Düşünceyi de bu noktadan değerlendirebiliriz. Düşüncenizi cümleler halinde tekrar ederek telkin etkisi ortaya çıkarabilirsiniz. Bu konuda Telkin Kategorisi kategorisi altındaki konuları inceleyebilirsiniz.

   Hiç kimse her zaman aynı ruh halinde olamaz bunun için bir noktaya sürekli odaklı olmanız gerekir. Bir dağcının motivasyonu dağa tırmandığı anda biter yerini başarının verdiği mutluluğa bırakır. Süreci devam ettirmek için bir sonraki hedefine yönelir. Tekrar etmeyip evinde oturursa süreç son bulur.

   Enerji düşüklüğü doğuştan aldığımız etkilerle de ilgilidir. Bu konuda doğum haritanızı çıkararak Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyebilirsiniz. Belirli dönemlerde ruh halimiz gezegen konumlarından da etkilenir. Yengeç burçlarının veya ay konumu etkili olanların dolunayda gergin olmaları gibi.

   Enerjiyi yükseltmenin bir çok yolu var. Beslenme, motivasyonu artırıcı etkinlikler ve hobiler edinmek, düzenli spor, enerjimizi olumsuz etkileyen insanlardan ve ortamlardan uzak durmak vb. Psişik Kategorisi altında ilgili konuları inceleyebilirsiniz.

   Eğer ruhsal yönden hassas bir insansanız ve Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri konusunda anlatılan tanımlara uyuyorsanız kendinize özel bir yaşam tarzı belirlemeniz gerekir.

Son Konular

Cinler Telepatik İletişimi Nasıl Etkiler?

Cinler Telepatik İletişimi Nasıl Etkiler? Cinler telepatik iletişimi etkileyebilir mi? Cinler telepatik iletişime nasıl müdahale…

10 Aralık 2020

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (3. Bölüm)

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (3. Bölüm) Sayın Nazan Gönültaş ile Okült Astroloji…

28 Kasım 2020

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (2. Bölüm)

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (2. Bölüm) Sayın Nazan Gönültaş ile Okült Astroloji…

23 Kasım 2020

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (1. Bölüm)

Okült Astroloji ve Esma Çalışmaları Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj 1. Bölüm Konuya Giriş. Okült…

18 Kasım 2020

Doğum Haritasında Dikkat Edilmesi Gereken Konumlar

Doğum Haritasında Dikkat Edilmesi Gereken Konumlar Ruhsal yeteneklerimizi geliştirmeden önce veya paranormal çalışmalarda bulunmadan önce…

15 Kasım 2020

Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Telepati Gerçek mi? Telepati gerçek…

11 Ocak 2020