Soru Sor

Soru Sor

Parapsikoloji ve parapsikoloji ile ilgili aklınıza takılanları, yaşadığınız ve anlam vermekte zorlandığınız konuları bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

Yorumları Göster

 • Merhaba bu konuyu şans eseri gördüm ve okudum psişikmiyim bilmiyorum ama okuduğum şeyler bazıları oluyor bana bir keresinde rüyamda arkadaşımın kalp hastasi olduğunu öğrendim rüyadan kalktıktan sonra sormak istedim ama birden aklımdan çıktı taki ruyamdaki gibi ayni yerde bana ruyamdaki gibi söylemesi oldu bunun benzeri gibi şeyler hep oldu veya başka örnek vereyim bir olay düşünüyorum bu olsa ve o kişiye yakalansam ne olur diye düşünüp kendimi ilk hazırlıyorum yani önceden konuşmami yapıyorum ve o olay gerçekleşiyor ben nasıl hazirlandimsa nasıl konuşma yaptimsa bire bir aynisi oluyor bunun gibi benzeri şey 6 hissim kuvvetli mi bilmiyorum daha doğrusu varmi onuda bilmiyorum duygusallık konusunda çok hassasimdir ve bazenleri durduk yere çok sinirli oluyorum ve neden olduğumu bile bilmiyorum geceleri bir türlü istediğim şekilde yatamiyorum sanki gece olmasını bekliyormusum gibi geliyor sizce psişik miyim yoksa kuruntumu yapıyorum şimdiden beni okuduğunuz için çok tesekkur ederim

 • Merhabalar bize sunduğunuz bu güzel bilgiler için teşekkür ederim.Size bir soru sorucaktım gün içinde gama dalgalarına bilinçli olarak nasıl geçilir derin trans yada meditasyon yaparak gama dalgalarına geçiş yapılabilirmi cevap verirseniz çok teşekkür ederim iyi günler...

 • Birkaç siteye baktım doğum haritası için ama pekde birşey anlamadım üstelik çokda güvenmiyorum onlara müsait olursanız sizin yapmanızı isterim (tabiki vaktiniz olursa) burç lar hakında falan bilgim neredeyse hiç yok. Birde bu aralar astral seyehat denemeye başladım sitenizde astral ile ilgili yazdığınız bilgiler kadar biliyorum sadece. Yapmamda bir sıkıntı olur mu veya bir tavsiyeniz varmı? Şimdiden teşekkürler...

 • Merhaba öncelikle sitenizde vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.Benim size bir sorum olacaktı derin transa geçme yazınızı okuduktan sonra derin transa geçmeye karar verdim ve geçtim ama transa geçmeden önce kulağım çınlamıyordu ama geçtikten sonra çok aşırı derecede çınlamaya başladı,gün içinde çınlama azalıyor ama devam ediyor sizce neden oldu yardım edebilirmisiniz

  • Merhaba, rica ederim. Faydalı oluyorsa mutlu oluruz.
   Çınlamanın çok sebebi var. İlk dikkate almanız gereken nokta, kulak içi hassasiyetinizle ilgili olabilir. Nefes tutma ve kendinizi sıkma anında ortaya çıkan basınç etkili olmuş olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmışsanız çalışmayı yapmayın veya kulak içi yapınızı etkileyecek noktaları uygulamayın. Transa geçiş biraz daha uzun sürebilir ama gene gerçekleşir.
   Eğer sebebi bu değilse uygulama aşamalarını test ederek bu duruma sebep olan noktaları tespit ederek o bölümleri atlayabilirsiniz. Her ihtimale karşı bir kulak burun boğaz doktoru ile görüşmeniz iyi olacaktır.

   Fiziki durumlar dışındaki sebeplerle ilgili olarak Kulak çınlaması linkinde yorum mevcut.

 • Selamün aleyküm, bu konuları yeni yeni öğrenemeye başladım ve siteniz oldukça faydalı oldu öncelikle bunun için çok teşekkür ederim. Benim sorum şu olacaktı ruhsal yetenek haritası nasıl çıkarılır ve hangi bilgiler gerekli? Acaba siz benimkini yapabilir misiniz?

  • Aleyküm Selam. Teşekkürler güzel düşünceleriniz için.

   Ücretsiz doğum haritası çıkartılan sitelerden yararlanabilirsiniz. Alacağınız tabloları Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan kontrol edebilirsiniz.
   Zamanım olmadığı için yardımcı olamıyorum. İleride müsait olduğumda tekrar yardımcı olabilirim.

 • Açıkçası hiç bir hocaya bahsetmedik ağırlıkla muska olduğunu düşünmüyorum olsa rastlardim çoğu kez tamamen boşaltıp temizliyorum ama beni vijdanen rahatsız eden evimizin olduğu bölge mezarlikmis.gomulme şekillerinde müslüman mezarlığı olduğunu gosteriyor muş.yurudugum yolun tam altında olduğunu kendi gözümle gördüm her gün üzerlerine bastigimi bilmek beni rahatsız ediyor.odamizin altindada mezar var ise rahatsız edebilirmi yada bizmi rahatsız ediyoruz.dogdugum büyüdüğüm ev.ne yapılabilir.tesekkurler.

  • Kaldığınız evin altında mezarlık olması ile ilgili olabilir büyük ihtimalle. Şöyle düşünün; birisi sizden izin almadan evinizin üzerine ev yapıyor ve siz yokmuşsunuz gibi yaşıyor. Ruhen belli bir aşamada olanlar için ölüm bu boyutla irtibatın kesildiği bir ayrılık değildir.
   Ancak emin olmak adına bu konu ile ilgili işinin ehli bir hoca ile veya müftülük ile görüşebilirsiniz. Konu netleşirse evinizin de zarar görmeden konunun halledilmesi için nakil işlemi yapılabilir. Ancak resmi prosedür nasıldır bilmiyorum. Konu netleşip kesinleşmeden "kaynağı bu değilmiş, evden de olduk" dememeniz açısından bu konuyu da araştırabilirsiniz.

 • İyi çalışmalar, öncelikle belirtmek gerekirse ülkemiz ve toplum olarak bu tarz konulara yaklaşım gerçekten yok denecek kadar az.
  Bu tarz bilimsel olarak ortaya konmuş bir çok veri varken belkide içimizde, ülkemizde onlarca insan her alanda ülke yararına katkıda bulunacak becerilerini ortaya koyabilir, tabi bunun için bilime bilimin doğruları inanmak gerekir.
  Insanın başına anlam vermediği bir olay geldiği zaman tesadüf der geçer lakin bu anlam veremediği olaylar birden fazla olunca bir açıklama arıyor her anlamda.
  Bende bu durumu yaşadım ve halen yaşıyorum. Bu tarz bir durumun genel olarak Parapsikoloji dalına dahil olduğu kanaatine vardım ama bundan emin olmak adına ne yapmak gerekiyor ?

  • Teşekkürler. Düşücelerinize katılıyorum.
   Emin olmak için mevcut hiçbir bilim dalının müdahil olamayacağı bir konu olması gerekir.

 • Merhaba emre bey..size nasil ulasabiliriz..onemli bir konuda yardim almam gerekiyor..ve benim icin cok onemli

  • Merhaba Hacer Hanım. Buradan yazabilirsiniz. Yardımcı olabileceğim bir konu ise yardımcı olmaya çalışırım.

 • Merhaba muhyiddin arabi kitabinda vampirlerle ilgili kisa bilgi vermis daha once bir yerde okumustum ama simdi boyle bir bilgeye ulasamadim bu dogru olabilir mi

 • Bizim bir odamız var,açıklanamayan yüzlerce garip bazande komik hikayesi var .o odada uyuyanlar sesler yataklarının havaya kalktığıni söylüyor.annem ablam ve benden başkası bilmiyor.ilk kez bizim eve konuk olanlar orada kaldığı da sabaha kadar gürültüler duyduklarını korktuklarını söylüyorlar ,kabus görmüşsün hayırlar olsun diye gecistiriyoruz.yengem uyuduğu da kapıdaki seslerden dolayi kapısını bizim dinlediğimiz zannediyor.yegenime hiç bahsetmedim ama asla o odada uyumuyor korkutuyorlar diye.bir tek ben korkmuyorum o yatakta beşik gibi sallanmak hoşuma gidiyor, sabah namazı na kalkamadigimda cama tüm diye bir ses, çok önemli işim olupta uyanamadigimda kapı kolları sesler çıkarıyor,nazende tanıdığımız sesi ile namaza cagriliyoruz.her zaman bu kadar sevimli olmuyor tabi Tokat'ta yediğim oldu.sizin yorumunuzu merak ettim.

  • Neden orayı seçtiklerinin öğrenilmesi gerekir. Bu konuda para talep etmeyen işin ehli birini bulabilirseniz yardım isteyin.
   Bunun dışında yapılacaklar arasında o odayı el yapımı sirkeli su ile temizleyebilirsiniz. Bunun öncesinde odaya girerek "odayı şu gün sirkeli su ile temizleyeceğiz" diyebilirsiniz.
   Bu tek başına çözüm olmayabilir. Dediğim gibi öncelikle neden orayı tercih ettiklerinin bilinmesi gerekir. Bazı durumlarda bir muska da bu gibi durumlara sebep olabilir. Temiz olmayan ortam, kıyafetler vs.'de. Nedeni bulup ortadan kaldırmadan sorun devam edebilir.

1 2 3 11