Astral Seyahat Denemesi – Yarı Uyku Durumundan Transa Geçme

Astral Seyahat Denemesi - Yarı Uyku Durumundan Transa Geçme

Astral Seyahat Denemesi – Yarı Uyku Durumunda Transa Geçme

Merhaba. Yasadığım duruma tam olarak uyan bir gönderi bulamadığım için buraya yazmak istiyorum. Tam olarak durumumu anlatabilmem için biraz uzun yazmam gerekecek. Okuyup fikir belirtirseniz çok sevinirim. Ben uyku felci veya halk dilinde karabasan denilen olayı uzun süredir sıkça yaşarım. Bilincim açık olur ve 10-20 saniye arası bedenimin hiçbir yerini oynatamam ve tam bir felç durumu yasarım. İlk başlarda çok tedirgin olup çok korkardım. Sonralarda bu benim için çok normal bir şey oldu ve artık yasadığım durumlarda tamamen sakin kalabiliyor, hatta akabinde direkt tekrar uykuya dalabiliyorum.

Yaklaşık 2 sene önce astral seyahat ile ilgili yüzeysel bir araştırma yapıp, bu benim yaşadığım felç durumunun astral seyahat durumunda da yaşandığını öğrenince, denemeye karar verdim. Okuduğum kaynaktaki belirtiler asgari şartları sağlayıp ilk denememi yaptım. Yarı uyku durumuna gelince bedenim aynı okuduğum kaynaktaki gibi tepkiler vermeye başladı ve tüm vücudumda sıcak ama huzurlu bir titreme hissettim (Tamamen okuduğum şeyleri yaşamam, yasadığım şeyin tamamen psikolojik olabileceğini düşündürmedi değil ama yasadıklarımı fiziksel olarak hissedebiliyordum). Kafamın içinde, yaşadığım olayın ne kadar inanılmaz olduğu düşünceleri dolaşırken, okuduğum kaynaktaki muhtemel tehlikeler gözümün önüne geldi.

Kaynakta böyle bir durumda zihnin bedeni terk edip, tekrar dönememe ihtimalinden bahsediyordu (açıkçası saçma geldi). Ama o durumda, ne kadar sıcak ve huzurlu hissettiysem de, beynimde böyle bir düşünce oluşunca aniden çok tedirgin olup kendimi uyanmaya zorladım. Diğer yasadığım durumlardan çok daha uzun sürdü (veya en azından ben öyle hissettim) ve kendimi gerçekten zorlayarak uyanabildim. Pozisyonumu hiç bozmadan el ve ayaklarımı oynatabildiğimi fark ettiğim zaman rahatladım ve uykuya devam etmek için gözlerimi tekrar kapattığımda ayni sıcak titremeyi bilincim neredeyse tamamen açık olmasına rağmen tekrar hissettim ve tekrar o trans durumuna geçeceğimi hissedince kalkıp odada biraz yürüyüp yaşadıklarımın rüya olmadığına kendimi ikna ettim ve tekrar yattım.

O zamandan sonra bilinçli olarak tekrar böyle bir şey denemedim. Sonrasında üç defa benzer ama daha ilginç durumlar yaşadım. Bu olayların hepsinde yine vücuduma hükmedemiyordum ama olayların ikisinde beynim o kadar titriyordu ki, beynimden yayılan dalgaları duyabiliyordum sanki ve bilincim diğer durumlardan çok daha açıktı ve istediğim zaman tamamen uyanabileceğimi hissediyordum. Ama o durum çok huzurlu hissettiriyordu ve engel olmak istemiyordum. Yaşadığım ilk durumda, bilinçaltımı duyabiliyordum ama rüyalarda genel olarak duyduğumuz şekilde değil. Bayağı ses tonuna kadar çok yoğun bir şekilde hissediyordum.

Beynim teknik anlamda bir verici veya alıcı görevi görüyordu sanki. Uzun bir süre sonra dünde çok benzer bir şey yaşayınca internette biraz araştırıp forumlara bakmaya karar verdim ve burayı buldum. Dünkü yaşadığım durum da çok benzerdi. Ama sanki bilinçaltımdaki bütün bilgileri biri çok hızlı bir şekilde okuyordu. Bazıları çok anlamlı cümlelerdi, bazıları anlamsız. Örneğin yıllardır hiç dinlemediğim, unuttuğum ve sözlerini hiçbir zaman bilinçli bir şekilde ezberlemediğim bir şarkının sözlerinin tamamını melodisiyle beraber duyabildim (uyandıktan sonra tabii ki hemen kontrol ettim ve gerçekten doğruydu). Tekrardan bu kadar uzun yazdığım için özür dilerim, buraya kadar okuyabildiyseniz teşekkür ederim ve fikirlerinizi, biliyorsanız böyle bir durumun sebeplerini bilmeyi çok isterim.

Son Güncelleme 25 Nisan 2023 Emr

Ozan R.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. blank Undifined dedi ki:

  Elinize sağlık, güzel konu olmuş

 2. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

  Merhaba. Teşekkürler deneyiminizi güzel bir üslupla dile getirdiğinizi için.

  Site üzerinde link verebileceğim çok fazla konu var ama kısaca özetlemeye çalışayım.

  Yaşadığınız olay doğum haritanızda varolan hassas noktaların tetiklenmesi ile veya sizin yaptığınız çalışmalar sonrası ruhsal hassasiyetinizin artması ile ortaya çıkabilir.

  Normal yaşantımızda, yaşadığımız 3 boyutlu sistemi kapalı bir oda olarak düşünecek olursa bu oda içerisinde tüm yaşamımız geçer. Bazı insanlar “Bu oda dışında ne var acaba? Bu oda dışına çıkmak mümkün olabilir mi?” şeklinde sorular sorduklarında, bu soruların muhatabı olan bilgiler tıpkı çekim yasasında olduğu için bu bilince doğru çekilmeye başlar. Aradıklarımızı bir şekilde buluruz ve yaptığımız çalışmalarla herkes kendi boyutuna göre cevaplar bulmaya başlarlar.

  Ancak sürekli bu oda içerisinde yaşamaya alıştığımız için, doğal olarak bu süreç sarsıcı ve sıradışı olur. Yaşamımız boyunca hayatın bu odadan ibaret olduğu bilgisi ile hayatımızı sürdürürüz. Konunun dini boyutu hariç, ki o bölümde de çoğunlukla her insanın yaşamda iken bu alana ulaşamayacağı sadece yaşamı tümüyle dinle ilintili insanların ulaşabileceği bir olgu olarak yansıtılır, tüm yaşamımız bu bilgilerle çevrili olduğu için bilinç, beden, inançlar, zihin ve ruh bağlamında kopuşlar insanı derinden sarsabilir.

  Yaşadığımız boyuttaki zaman dilimini çok basit bir şekilde ifade edecek olursam 1400 yıl önce yaşanan olaylar bizim dışımızdaki boyutta aslında henüz 40 dakika kadar önce yaşanmış. Ruh, madde beden dışına yansıdığında böyle bir zaman dilimi ile karşı karşıya kalır ki o anda eğer tam olarak bilincimiz açılmazsa dehşet bir akışla karşı karşıya kalırız. O sırada hangi veya ne tür bir varlıkla karşılaşabileceğimizi çoğunlukla o ana kadar oluşturduğumuz enerji alanımız belirler. O anda yaşananlar ve yoğun bilgi akışının tamamını çözebilmemiz de mümkün değil. O anlarda yaşadıklarımız, tanık olduklarımız ve gördüklerimizi bir su hunisinden milyon litre suyu bir anda geçirmek gibidir. Madde boyutuna bağlı belinçle bunu çözebilmemiz her zaman mümkün değildir. Ancak belli bir seviyeye ulaştığımızda tam olarak idrak edebiliriz.

  O anlarda doğal bilinçaltımızda açılabilir, geçmiş, gelecek ve o an hepsi birbirine temas edebilir. Gerçekte yaşamımızın o an bir parçası olmayan bir çok olay ve bilgi tekrar gün yüzüne çıkabilir. Tıpkı derin hipnoz veya trans halinde iken bir anda yıllar önce unuttuğumuz bir anı tekrar yaşamak veya hissetmek gibi.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et