Soru Sor

Parapsikoloji hakkında soru sor, merak edilenler, bilinmeyenler

Soru Sor

Parapsikoloji ve parapsikoloji ile ilgili aklınıza takılanları, yaşadığınız ve anlam vermekte zorlandığınız konuları bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 979 YORUM
 1. blank Sakura dedi ki:

  Yıllardır görüşmediğim ve lise dönemimde çok sevdiğim ve bana hep takılan bir arkadaşımın ölüm haberini 2 gün sonra gazeteden öğrenmiştim. Tam 2 gün önce ise kendisi birden aklıma gelmişti. Belki de öldüğü an aklıma geldiğini düşünmeme neden olan bu olay telepatiyle mi açıklanabilir, yoksa hislerimin kuvvetli olmasıyla mı? Telepati ise onun dünyaya yaydığı sinyalleri onunla bağım kopmadığı için ben mi yakaladım? Yoksa bana özel mi yaydı o sinyali? Yani onun da benimle bağı kopmamış mıydı? Bu konuda düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? Teşekkür ederim.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Başınız sağolsun.

   İki insan arasında olumlu veya olumsuz anlamda ruhsal bir bağlantı kurulmuşsa (anılar, sevgi, aşk, kırgınlıklar, nefret vb.) bu bağlantı kolay kolay kopmaz. Hangi durumlarda tetiklenir? İkinizden biri hatırlar ve eski hatıraları zihninden geçerirken yoğun duygular yaşarsa bu bir şekilde karşı tarafa da ulaşır. Aklınıza gelen arkadaşınızın biraz sonra sizi araması veya sokağı dönünce karşılaşmanız gibi. Sizin o sinyalleri alabilmeniz için de aranızdaki bağın bir şekilde devam etmesi veya belli hassasiyetlerinizin olması gerekir. Bir şekilde bu bağlantıyı tetikleyen unsurlar olur. Hatıraların canlanması, arkadaşınızın acı çekmesi, kaza yapması, travma yaşaması, çok mutlu olması gibi. Ayrıntılara inecek olursak insanlar bu boyuttan ayrılmadan bir süre önce aslında onların yaşam enerjileri kesilir. Bu kesilme anından dolayı da hissetmiş olabilirsiniz. Hatta ruhsal hassasiyetleri yüksek insanlar bu kesintileri farkederek kimlerin bu boyuttan ayrılacaklarını da algılayabilirler.

   Sizin algılamanız tam olarak hangisi ile ilgili bunu anlamak zor ancak bir şekilde aranızdaki bağlantı tetiklenmiş.

 2. blank adem bostan dedi ki:

  merhaba benim hastalığımın ismi bi polar duygu durum bozukluğu yaklaşık 4 yıldır ilaç tedavisi görüyorum serex adlı ilacı almadan uyursam sürekli rüya veya nasıl anlatsam bilemiyorum ama beynim durmuyor gözlerim kapalı ama ortamda sanki hiç uyumuyomuşum hissi ile kalkıyorum beynim çok yorgun oluyor serex ilacını aldığım zaman ise çok rahat uykuya dalıyorum ve uyuyabiliyorum kalkınca ise çok iyi dinlenmiş hissediyorum kendimi.konusunda uzman birisiyle konuştum beyin sisimin olduğunu söyledi ve dmt kullanmamı tavsiye etti.namaz oruç ve özel zikir dersi ile günlük olarak meşgul oluyorum.güvenlik memuruyum haftanın iki günü gece 12 saat nöbetlerim oluyor.dmt kullanmalımıyım nerden tedarik edebilirim psikiyatri dokturuma dmt kullanmak istediğimi bildirmelimiyim kafam iyice karıştı.yardımcı olursanız sevinirim bu arada çocukluğumdan beri gelen ve şuanda az da olsa devam eden üçharfliler tarafından sürekli rahatsız ediliyorum ama onlara alıştım gibi yardımlarınızı bekliyorum

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Lütfen doktorunuzla görüşmeden adım atmayın.

1 9 10 11
error: Korumalı İçerik!