Soru Sor

Parapsikoloji hakkında soru sor, merak edilenler, bilinmeyenler

Soru Sor

Parapsikoloji ve parapsikoloji ile ilgili aklınıza takılanları, yaşadığınız ve anlam vermekte zorlandığınız konuları bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 238 YORUM
 1. selin Günay dedi ki:

  Merhaba yaklaşık olarak bir süre önce arkadaş grubumuzla birlikte oturuyorduk ve kız kardeşimde vardı o ortamda ruhsal varlıklar hakkında tartışmalar yaptık gün sonunda eve dönmek için yola çıktığımızda ise daha önce asla o kadar net hissetmediğim bir güç hissettim ve içime bir kötü birşeyler olacagi hissi doğdu ardından kız kardeşime dönüp bize birşey zarar verecek ama bu bir insan değil dedim ardından benim sandığım kadarıyla bize 6-7 adet siyah köpek saldırdı fakat bir anda oldu ve ormanlık alan gibi bir yerde 5-10 km ilerde iki kişi belirdi(bizden başka kimse genelde ordan geçmez) bizi biraz aşağı kadar götürdükten sonra kayboldular ve ardındaki zamanlarda sürekli varlıkları hissetmeye başladım sizce nedeni nedir ?

  1. Merhaba. Kullanılan kelimeler, anılan varlıklar ve düşünceler belirli bir çekim alanı oluşturur. Bir arkadaşınızı andığınızda enerji seviyesinde kulak çınlaması şeklinde tarif edilen bir bağlantı oluşur. Aynı durum andığımız herşey için geçerlidir. O nedenle çoğu zaman “Cin” denilmez “üç harfliler” denilir. Premonisyon Önsezi Gelecekteki Olayları Hissetme konusunda anlatılan önsezi yeteneğiniz varsa diğer varlıkları ve olacakları daha net hissediyor olabilirsiniz.
   Karşılaştığınızda korkacağınız varlıkları anmayın veya farklı isimler kullanın. Kendileri olmasa da canlıları yönlendirebilirler.

 2. Gülten dedi ki:

  Üyelik ücretlimi

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Hayır. Şu an için ücretli bir bölüm bulunmuyor.

 3. İlay dedi ki:

  Merhabalar, kendimde rahatsız olduğum bir durum var rüyada gördüğüm şeyler gerçek oluyo sürekli olarak da rüya görmüyorum gördüğüm zamanda çok yorgun uyanıyorum o günüm haftam alt üst oluyo genelde çok gergin oluyorum kazadır hastalıktır ölümdür bunları görüyorum o kişiyi de görüyorum yani rüyada dişim kirldi kötü birsey olucak durumuda değıl çok saçmadır ama corona virüsünü 6 ay önce de görmüştüm ama çok sık olarak görmüştüm benim için rahatsız edici bir durum ben böyle şeylere inanmıyordum dini inançtan da zayıf biriyimdir doktora gitmeden böyle zihin boşaltacak bir öneriniz varmi özellikle rüya görmemek için

  1. Merhaba. Yaşadıklarınızın dini inançla bir ilgisi yok. Doğuştan alınan etkilerle bazı insanlarda ruhsal yetenekler hiçbir çalışma yapmadan aktif olabilmektedir. Yaşadıklarınız Prekognisyon yani öngörü yeteneği ile ilgili. Bu konuda ayrıntılı bilgi alabilmeniz için aşağıya konu linklerini paylaşıyorum. Geliştirmek ve kontrol altına almak için de teknikler mevcut.

   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme
   Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

   Doğuştan sahip olduğunuz yetenekleri araştırmak için Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusuna bakabilirsiniz.
   Doğuştan alınan etkilerle ilgili analizler için Parapsikoloji Astroloji ilişkisi ve Paranormal Kabiliyetler

   Doğuştan gelen ruhsal yetenekler ve sonradan kazanılan yetenekler arasındaki farklılıkların analizi için Ruhsal Güçler, Kaynağı ve Yaşanan Sorunlar

   Kendinizi geliştirmek ve yeteneklerini yönetmek isterseniz yapmanız gerekenler Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

   Benzer özelliklere sahip öngörü yeteneğine sahip insanlarla bir araya gelmek için yakında yayına alınacak forum sayfamıza https://www.parapsikoloji.net/forum/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 4. Serap Ilıca dedi ki:

  Merhabalar nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum. Küçüklüğümden beri anlamlandıramadığım bir şeylerin içindeyim. Ellerimde oluşan bir his ve bu hissi tarif edememem o histen sonra görünmeyen biriyle konuşmam. Sonra bir tek benim gördüğüm kesilerle konuşmak. Bunlar küçükkendi. Şuan telefon çalmadan önce hissetmem yada bir insana baktığımda iyi niyetlimi yada kötü niyetlimi anlıyo olabilmem. Birşey var hissediyorum ama nasıl yönlendirmem lazım yada nasıl geliştirmem lazım bilmiyorum. Öğrenmek çalışmak açığa vurmak istiyorum ama heryerde başka başka şeyler yazıyor. Yardımcı olabilirmisiniz? Nasıl ilerlemem lazım.

  1. Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri konusunu daha önce okumamışsanız okumanızı öneririm. Eğer orada anlatılanlar büyük oranda size uyuyorsa “psişik” tabir ettiğimiz insanlardan olabilirsiniz.

   Neler yapmanız gerektiği ile ilgili genel bir harita Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda çıkarılmıştı. Atmanız gereken adımlar ve yapmanız gerekenlerle ilgili zihninizde bir şablon oluşacaktır. Takıldığınız konular olursa yardımcı oluruz.

 5. herhangi dedi ki:

  iyi günler dilerim size rüyalar hakkında sorular sormak istiyorum uzun yıllardan beri bir kişiyi rüyamda görüyorum 8 yıldır rüyalarıma giriyor ara ara, diyaloğumuz yoktur kendisiyle ama rüyalarda görüyorum yani genelde de benden hoşlanıyormuş şekilde görüyorum acaba ortak yönlerimiz varmı diye merak ettim aynı günde doğmuşuz acaba bunun bir etkisi var mı?

  1. İyi günler. Frekans uyumu ile birlikte telepatik etki de olabilir. Size karşı duygularında yoğunluk bulunuyorsa sizi bir şekilde etkileyecektir. Bu etki herkeste özelliklerine göre farklılık gösterir. Bir anda ismini hatırlama, varsa birlikte yaşanılan bir anının zihinde canlanması, rüyada görülmesi vb.

   Telepatide Alıcı Özellikleri Telepatik Alıcı Etkisi

 6. Gg dedi ki:

  Merhaba enerji nasil serbest birakabilirim telekinezide

 7. Sonay Yıldıx dedi ki:

  Merhaba eşyalarım kayboluyor arıyorum günlerce.Sonra mesela daha önce baktığım çantamdan çıkıyor.Evde çocuklarıma sordum herkes yeminler ediyor ki bilmiyoruz görmedik biz yapmadık diye.Saçma ama sanki olağanüstü varlıklar eşyalarımı yok ediyor sonra da koyuyorlar bir yerlere.Ya da ben kafayı bozdum.Benim de ilginç yeteneklerim özelliklerim var.Acaba bunlar bana mesaj mı diye düşündüm.Ya da iyi değilim

  1. Yaşadığınız olayın açıklaması için şu konuya bakabilirsiniz Apor – Aspor, Materyalizasyon ve Demateryalizasyon

   ve daha önce bakmamışsanız Kaybolan eşyayı bulmak için ne yapılabilir?

 8. Burak İkinci dedi ki:

  Parapsikoloji bazı insanlar büyüdallarına girdiğini söylüyor. Telekinezi ve ya Astral seyahat gibi. Ve bunlar İslam dinine göre caiz görülen bişey mi?

 9. Aynen dedi ki:

  merhaba size bir soru sormak istiyorum son 3 yılda dikkat ettiğim bi durum yaşıyorum neredeyse küçük dileklerimin çoğu gerçekleşiyor bu beni mutlu etmeli ama etmiyor tedirgin ediyor mesela kadersel bir dilekte işe yaramıyor ama o anlık günlük bir istek geçiyor kafam da mesela otobüse bindiğimde şu amca camı açsa ne güzel olur dyorum ve pat amca camı açıyor bu sadece bir örnek daha yaşadığım böyle olaylar var sizce normal mi?

  1. Merhaba. Bir bestecinin gelen ilham ile beste yapması normal değil mi?
   Sizin durumunuzda normal, bu konular günlük yaşamımızda gerçeklik olgusu ile ele alınmadığı için arka planda kalan konular sadece.

   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler? konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 10. Cemre dedi ki:

  Merhabalar. Bilinçaltı temizliği konususunu araştırken sayfanıza denk geldim. Daha önce bir kere psikoterapiye de gittim bilinçaltı sorunlarımdan dolayı olay yaşadığım söylendi. Ancak burda o denemelerde diğer kapı aralanma ihtimalini de öğrendim. Kapı açılmadan sadece bilinçaltı temizliği mümkün mü?? İkinci sorum uyurken teta dalgası dinlemek gerekiyo değil mi diğer hazırlıklarla birlikte ?? Çok ikilemde kalmış durumdayım hem sorunlarım var bilinçaltı temizliğine çok ihtiyacım var bı yandan da yanlış bişey yapıp daha kötü duruma girme korkum var lütfen yardım

  1. Merhaba. Kapı açılması şeklinde tabir ettiğiniz konu bilinçaltı temizliği için nasıl bir uygulama yaptığınıza bağlı. Her yapılan çalışmada ve herkeste benzer durumların ortaya çıkması diye bir şey söz konusu değildir. Öncelikle doğum haritanızı inceleyerek doğuştan aldığınız etkilere bakmalısınız. Eğer madde ötesine açılmanıza neden olacak etkiler almışsanız yapacağınız tüm çalışmalar tetikleme yapabilir. Uygun konumlar yoksa bu durumun ortaya çıkması o kadar kolay değildir.

   Teta dalgası dinleme zorunluluğu daha çok yapılan uygulama veya uygulamayı geliştiren kişi ile ilgilidir. Gerçekte böyle bir zorunluluk yok. Oto hipnoz veya derin transa geçiş çalışmaları ile doğal teta evresini deneyimlemek daha sağlıklıdır. Hiçbir yapay beyin dalgası gerçekte tek başına fayda sağlamaz. Onu faydalı hale getirecek yapılan uygulamanın kendisi ve uygulayanın bilinci ve motivasyonudur.

   Konu ile ilgili aşağıdaki konulardan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları
   Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi
   Teta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları

 11. Buse Can dedi ki:

  Çoğu zaman gördüğüm rüyalar gerçekleşiyor ve sanki bazen kafamda bir şeylerin cevabı beliriyor doğru çıkıyor bende mi sorun var yoksa normal geçici mi :/

 12. Oz dedi ki:

  Insan daha once hic duymadigi hatta var olmayan seyleri “takvimler bazi formuller” uyurken/yari uyanik halde ezberlerken nasil bulabilir. Ruya gibi de degil gorsellik yoktu

  1. “duyulmamış” ve “olmayan” kavramları biz deneyimlemediğimiz sürece “var” değildir.
   Henüz keşfedilmemiş uyku evrelerinde tam olarak neler olduğunu ancak o an bilinç açıldığında deneyimleyebiliriz. Teta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları

   Arz talep için sonuç kanalları sabit değildir.
   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?
   Nesneler Üzerinden Telepatik Aktarımlar

 13. ASD dedi ki:

  Belli bir süredir meditasyon odaklanma üzerine çalışıyorum. Doktora 1 ay önce gittim. Herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bu farklı bir deneyimdi. Anlatamıyorum. Sadece havada tozları seçebiliyorum çok net bir şekilde hemde.

  1. Yaptığınız çalışmanın bir sorunu olabilir. Durugörü Tekniği ve Uygulanışı konusunda anlatılan tekniği uygulayıp sonucu bildirir misiniz.

   Ayrıca Üçüncü Göz Nedir? Üçüncü Göz Çakrası konusunu da inceler misiniz?

 14. ASD dedi ki:

  Merhabalar. 2 gündür gözümün önü saydamlaşıyor. Tozlar havada seçebiliyorum. Taneler çok net görünüyorlar. Hatta küçük küçük parlak kristaller dökülür gibi oluyor. Tüm bunlar odaklandığımda oluyor. Bunun durugörüyle bir alakası var mıdır? Lütfen yardım.

  1. Kendinizi geliştirmek için bir çalışma yapmamışsanız öncelikle bir göz doktoruna gitmeniz daha uygun olur. Bu konuda “gözünüzde bir sorun yok” şeklinde net bilgi aldığınızda alternatif sebepler üzerinde durmak gerekir.

 15. Erkam Kurtoğlu dedi ki:

  Merhabalar doğum haritası çıkarttım. Biraz inceledim. Sitenizi iki gündür sürekli okuyorum,bir kez arkadaşımın sakladığı eşya üzerine yoğunlaşarak yüzeysel ve renksel olarak bilmeye çalıştım ve başarılı oldum fakat beni çok rahatsız eden bir süreç oldu. Hissettiğim duygular içimi ürpertti ve o an bitirmek istedim,o heyecan ve baskı çok rahatsız ediciydi. Sonrasında bir arkadaşıma ait eşya ile hangi durumda ne yaptığını tahmin etmeye çalıştım bunda da başarılı oldum. Fakat gidip arkadaşımla paylaşmadım yani tahmin ediyorum fakat. Gidip sorabileceğim bir şey değil. Ama hislerime güveniyorum çünkü hissettiklerim gözümün önüne gelenler net olmamı sağlıyor. Ayrıca bir kaç kadeh alkol alıp denenmesinde bir sakınca var mıdır? Bu konsantre olmamı daha iyi sağlıyor. Doğum haritasına göre ruhsal yetenek konularını biraz inceledim. 6 evimde akrep burcu var.Ayrıca kolay kolay nazar olan birisi değilim aksine nazar ettiğim kişileri fark edebiliyorum,fakat edip etmemek elimde olan bir şey değil. Ve hayatımda 2 kez net nazar olduğumu hissettiğim zamanlar oldu,birisinde dudaklarım davul gibi şişmişti beni gören kadını hatırlıyorum ve o an bunu hissetmiştim. Bir diğeri de baltayla odun keserken baltayı başıma vurmuştum ve yine bir kadındı ve o kadının da gözlerinden çıkan enerjiyi net hissetmiştim. Acaba doğum haritamı tekrardan çıkarabilir misiniz? Lütfen mail atar mısını çok teşekkür ediyorum şimdiden. İyi çalışmalar iyi ki varsınız.

  1. Merhaba. Teşekkürler.

   Doğum haritanızı çıkartmışsanız ve bilgileriniz doğru ise sonuç değişmeyecektir. Hesap hatası veya formattan şüphe duyuyorsanız Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altında yorumlar açıldığında bildirebilirsiniz.

 16. Betül dedi ki:

  Merhaba, küçüklüğümde çok rüya görürdüm ve gördüğüm şeyler hep kötü şeylerdi. Çok fazla dejavu yaşıyorum ve bu dejavular çöküş yaşadığım zamanlarda çoğalıyor. Yani sık dejavu yaşadığım zaman biliyorum ki kötü birşey olacak. Ne kadar kendimi bu sefer olmayacak diye teselli etsem de o kötü şeyi yaşıyorum. Şimdiye kadar hep kaçmaya çalıştım bundan ama bunu yönetmem mi gerekiyor bilmiyorum. Nasıl yöneteceğim onu da bilmiyorum çünkü net birşey de görmüyorum aslında. Hep kötü şeyleri görüyorum. Bunu iyiye çevirebilir miyim yoksa bu öngörümü geliştirmem kötü şeyleri daha çok görmeme mi neden olacak?

  1. Bir konuya odaklandığınızda o konu ile öngörüleri kontrol edebiliyorsanız deneyebilirsiniz. Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?
   Kontrol konusu doğuştan aldığımız etkiler ve kendimizi geliştirmek adına yaptıklarımızla ilgili. Temel olmadan meydana gelecek açılımlar kontrolü zorlaştırır.
   Görüşlerde negatif unsurlar daha etkilidir. Mutlu olduğumuz anlar kolay unutulur ama korktuğumuz anlar hem ruhsal hem bedensel “kaçınma” gerektirdiği ve bizde tekrar edilmesini istemediğimiz konulara karşı “hazıroluş” mekanizması oluşturduğu için öğrenilen korku ve öğrenilen olumsuzluk, hiç bir sebep olmasa da varlığını devam ettirir. Seçicilikte de negatif olan görüşler çekilir. Bu durum insanın bilinçaltı ile de ilgilidir. Anne karnından başlayan öğrenme süreci ve doğuştan aldığımız etkilerin oluşturduğu bir bütün.

 17. Ceyda dedi ki:

  Merhaba bu konuyu şans eseri gördüm ve okudum psişikmiyim bilmiyorum ama okuduğum şeyler bazıları oluyor bana bir keresinde rüyamda arkadaşımın kalp hastasi olduğunu öğrendim rüyadan kalktıktan sonra sormak istedim ama birden aklımdan çıktı taki ruyamdaki gibi ayni yerde bana ruyamdaki gibi söylemesi oldu bunun benzeri gibi şeyler hep oldu veya başka örnek vereyim bir olay düşünüyorum bu olsa ve o kişiye yakalansam ne olur diye düşünüp kendimi ilk hazırlıyorum yani önceden konuşmami yapıyorum ve o olay gerçekleşiyor ben nasıl hazirlandimsa nasıl konuşma yaptimsa bire bir aynisi oluyor bunun gibi benzeri şey 6 hissim kuvvetli mi bilmiyorum daha doğrusu varmi onuda bilmiyorum duygusallık konusunda çok hassasimdir ve bazenleri durduk yere çok sinirli oluyorum ve neden olduğumu bile bilmiyorum geceleri bir türlü istediğim şekilde yatamiyorum sanki gece olmasını bekliyormusum gibi geliyor sizce psişik miyim yoksa kuruntumu yapıyorum şimdiden beni okuduğunuz için çok tesekkur ederim

  1. Merhaba. Net bir sonuç elde etmek için doğum haritanızı çıkarıp Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyebilirsiniz.

   Hiçbir şey sebepsiz değildir ancak sebeplerin hepsi tek bir noktaya odaklı olmayabilir.

 18. Drkness99 dedi ki:

  Merhabalar bize sunduğunuz bu güzel bilgiler için teşekkür ederim.Size bir soru sorucaktım gün içinde gama dalgalarına bilinçli olarak nasıl geçilir derin trans yada meditasyon yaparak gama dalgalarına geçiş yapılabilirmi cevap verirseniz çok teşekkür ederim iyi günler…

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Geçiş için Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi linkinde anlatılan çalışmayı kullanabilirsiniz.

 19. Fatih dedi ki:

  Birkaç siteye baktım doğum haritası için ama pekde birşey anlamadım üstelik çokda güvenmiyorum onlara müsait olursanız sizin yapmanızı isterim (tabiki vaktiniz olursa) burç lar hakında falan bilgim neredeyse hiç yok. Birde bu aralar astral seyehat denemeye başladım sitenizde astral ile ilgili yazdığınız bilgiler kadar biliyorum sadece. Yapmamda bir sıkıntı olur mu veya bir tavsiyeniz varmı? Şimdiden teşekkürler…

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Kendinizi hazır hissediyorsanız denemeler yapabilirsiniz tabiki. Dikkat etmeniz gereken konulara yazılarda değinmiştim. Astral Seyahat Konuları

 20. HELP dedi ki:

  Merhaba öncelikle sitenizde vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.Benim size bir sorum olacaktı derin transa geçme yazınızı okuduktan sonra derin transa geçmeye karar verdim ve geçtim ama transa geçmeden önce kulağım çınlamıyordu ama geçtikten sonra çok aşırı derecede çınlamaya başladı,gün içinde çınlama azalıyor ama devam ediyor sizce neden oldu yardım edebilirmisiniz

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, rica ederim. Faydalı oluyorsa mutlu oluruz.
   Çınlamanın çok sebebi var. İlk dikkate almanız gereken nokta, kulak içi hassasiyetinizle ilgili olabilir. Nefes tutma ve kendinizi sıkma anında ortaya çıkan basınç etkili olmuş olabilir. Böyle bir durumla karşılaşmışsanız çalışmayı yapmayın veya kulak içi yapınızı etkileyecek noktaları uygulamayın. Transa geçiş biraz daha uzun sürebilir ama gene gerçekleşir.
   Eğer sebebi bu değilse uygulama aşamalarını test ederek bu duruma sebep olan noktaları tespit ederek o bölümleri atlayabilirsiniz. Her ihtimale karşı bir kulak burun boğaz doktoru ile görüşmeniz iyi olacaktır.

   Fiziki durumlar dışındaki sebeplerle ilgili olarak Kulak çınlaması linkinde yorum mevcut.

 21. Fatih dedi ki:

  Selamün aleyküm, bu konuları yeni yeni öğrenemeye başladım ve siteniz oldukça faydalı oldu öncelikle bunun için çok teşekkür ederim. Benim sorum şu olacaktı ruhsal yetenek haritası nasıl çıkarılır ve hangi bilgiler gerekli? Acaba siz benimkini yapabilir misiniz?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Aleyküm Selam. Teşekkürler güzel düşünceleriniz için.

   Ücretsiz doğum haritası çıkartılan sitelerden yararlanabilirsiniz. Alacağınız tabloları Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan kontrol edebilirsiniz.
   Zamanım olmadığı için yardımcı olamıyorum. İleride müsait olduğumda tekrar yardımcı olabilirim.

error: Korumalı İçerik!