Soru Sor

Soru Sor

Soru Sor

Parapsikoloji ve parapsikoloji ile ilgili aklınıza takılanları, yaşadığınız ve anlam vermekte zorlandığınız konuları bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 159 YORUM
 1. Poyraz dedi ki:

  Merhabalar benim sorunum şu rahat uykuya dalıyordum eskiden kasları gevşeten uykuya rahat dalmamı sağlayan müzikler dinlerdim ve sabah çok güzel Bi şekilde uyanırdım bütün kas ağrılarım yok olurdu ama şimdi ne zaman bu müzikleri dinlesem veya kendimi gevşetsem ya da transa geçmeye çalışsam yani rahatlamaya çalışsam sürekli korkarak uyanıyorum ve yorgun kalkıyorum yada içime korku geliyor tam manasıyla kendimi bırakamıyorum buradaki birçok uygulamayı yapmak istiyorum ama sakinleşmek ve gevşeme gerektirdiği için korkumdan yapamıyorum ne önerebilirsiniz teşekkürler

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Müzikler belirli duygularla eşleşmeye başladığında artık onlar dinlenmemelidirler. Bir süre müzik dinlemeyin. Normale döndüğünüzde de farklı müzikler bulup dinleyin.
   Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi konusunda anlatılan uygulamayı deneyin. Bu uygulama kaslarınızda biriken enerjileri de deşarj edecektir.

   Korku ile ilgili olarak Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider? konusuna bakabilirsiniz.

   Korkunun kaynağını ve neyin tetiklediğini bulmaya çalışın. Eğer belirgin bir neden yoksa üzerinde fazla durmayın. Siz üzerine gittikçe sorun haline gelecektir. Bir psikologla da görüşebilirsiniz. Eğer nedeni negatif enerjiler ise Nazara Karşı Yapılması Gerekenler, Nazardan Nasıl Korunabiliriz? ve Psişik Saldırılardan Korunma Yolları konularında bazı yöntemler bulunuyor onları uygulayabilirsiniz.

 2. Gürler Güreli dedi ki:

  Merhaba, Manna yapımı ve kullanımı hakkında üzerlik tohumunda olduğu gibi bir deneyim ve tecrübeniz varsa bilgi paylaşımında bulunursanız çok sevinirim. Bu konu ile ilgili çok fazla bilgi kirliliği var ve ben tıpkı üzerlik ile ilgili deneyim ve tecrübelerinizden faydalanacağım gibi umuyorum ki manna yapımı ve kullanımı konusunda da sizden bilgi alabilirim..

  1. Merhaba. Manna ile ilgili bir tecrübem olmadı. Manna gibi maddelerle gelişim öngörüyorsanız tüm yaşamınızı buna uygun hale getirmeniz gerekir. “Deneyim” için kullanılacak maddeler değildir. Tüm yaşamınızın katı bir disiplin altında geçmesi ve aldığınız tüm besinlere dikkat etmeniz gerekir, sürekli yapılması gereken ritüellerinizin olması gerekir. Aksi taktirde açılımları kontrol etmeniz mümkün olmayacaktır. Manna ve benzeri maddeler ancak belli seviyelere gelindiğinde tüm bedeninizi, zihninizi ve ruhsal yapınızı kontrol etmeyi öğrendiğinizde alınır.

 3. mesut zafer dedi ki:

  Merhaba.ben 3 ay önce oldukça yüksek hertz’te müzik dinledim 2 veya3 defa.4 gün sonra sol kulağımda bir cınlama başladı bir hafta içindede oldukça rahatsız edici bir duruma geldi üstelik 24 saat kesintisiz ve hala devam ediyor.ilaçlarla,damlalarla,alternatif tıpta dahil bir çok tedavi denedik fakat bir faydası olmadı ve şu anda pşikolojim oldukça bozuk ve şu anda gerçekten çaresisiz.size yazmamın nedeni bu siteyi takip ediyorum oldukça yararlı ve üst düzey bilgiler olduğu için bu konuda bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm.müzikten dolayı olduğuna eminim bunu doktorlarlada konuştum onlarda hem fikir zaten ona göre tedavi uygulamaya çalıştılar.dediğim gibi 2-3 defa dinlediğimden dolayı yine belki bu kadar başladığı gibi kolay bitebilecegini tabiki doğru bilgi ve tedavi olursa düşünüyorum.Eğer bu sorunumda beni bilgilendirir ve yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.iyi günler.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Geçmiş olsun.
   Sanırım yaptığınız şey yapay beyin dalgaları ile beyni sürekli belli frekansta tutmaya çalışmışsınız. Bunu şuna benzetebiliriz, bir aracı 5. viteste çıkamayacağı bir yokuştan ısrarla yüksek viteste çıkarmaya çalışmışsınız. Bir araç yüksek viteste yokuş çıkamayınca güçten düşüp motor durur. Ancak aynı şeyi ısrarla beyne uygulamaya kalktığımızda tam olarak nasıl tepki vereceğini bilemeyiz.

   Eğer başka bir rahatsızlığınız olmadığına doktorlarla birlikte emin olmuşsanız dinlediğiniz frekansın tam tersini dinlemeye çalışın Mesela Gama frekansı dinlemişseniz sırası ile düşük beta, alfa, teta ve delta dinleyin. Gama frekansının karşılığı = Delta’dır
   Beta frekansının karşılığı = Teta’dır
   Beta frekansının karşılığı = Alfa’dır.

   Veya uzun bir süre elektronik tüm seslerden, manyetik ortamlardan, aşırı gürültüden uzak durun. Kendinizi dinlendirin. Hatta bu aşamada Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi konusunda anlatılan çalışmayı yapabilirsiniz.

   İmajinasyon kategorisi altındaki örneklerden yola çıkarak derin trans halinde iken iyileştiğinizi ve herşeyin normale döndüğünü imajine edebilirsiniz.

 4. Yasin dedi ki:

  Merhaba
  Beyin dalgaları konusu insanın istediği hayatı yaşaması noktasında hayatın en onemli konusu olabilir. Tum dalga boyları arasındaki bilinçli geçiş kontrolü mümkünse, insanın bu hayatta başaramayacağı bişey yok anlamına gelir. Örneğin kendi adıma hayatımın büyük kısmının düşük beta frekansında geçtiğini ve orta beta frekansına geçemediğimi farkettim. Ne kadar istesem de düzenli bir şekilde spor yapamamam belki de bununla ilgili. Peki bu frekanslar arasında kontrollü ve bilinçli bir şekilde nasıl geçiş yapabilirim. Bu konu hakkında okunacak kitaplar alınabilecek eğitimler önerebilir misiniz?
  Teşekkürler.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Bu konuda akademik çalışmalar dışında tüm beyin dalgalarını içeren bir çalışma var mı bilmiyorum. Beyin Dalgaları linki altında bulunan konularda ayrıntılı işlemeye çalıştım ancak konu telkinlerle de doğrudan bağlantılı olduğu için Telkin ve Subliminal Mesajlar Nasıl Hazırlanır kategorisi altında yer alan konularında mutlaka bilinmesi gerekir.

   Bilinçli geçişlerle ilgili telkin konularına ek olarak yazılarda da linkini verdiğim Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi konusunda anlatılan ruhsal derinleşme çalışmasının veya benzeri uygulamaların mutlaka bilinmesi ve yapılması gerekir. Bu tür çalışmalar bizim kendimizi hem bilinçaltı hem de ruhsal anlamda programlayabileceğimiz derinlikler elde etmemizi sağlar.

   Ancak beyin dalgaları arasındaki geçişlerde sorun varsa öncelikle bunun bir sağlık sorunu ile ilgili olup olmadığı da mutlaka araştırılmalıdır.

 5. İrem dedi ki:

  Merhaba, ablam yaklaşık 1 haftadır psikolojik tedavi görüyor. Üçüncü göz, kalp gözü bunları araştırıp videolarını izlemiş. Evde ve ailemizde büyü olduğuna kendini inandırmış. Kalp gözüm açıldı görüyorum hissediyorum diyor sadece dua okuyup Kelime-i Şehadet getiriyor. Bir psikolojik sorunu olmadığını söylüyor. Sorum şu çakralarını ve kalp gözünü izlediği video ile açmış olabilir mi veya açmaya çalışırken ona bir zarar gelmiş olabilir mi? Gelmiş ise bu psikolojik tedavi ile düzelebilecek bir şey mi?

  1. Merhaba.
   Öncelikle aşağıdaki konuları daha önce incelememişseniz incelemenizi öneririm.

   Üçüncü Göz Nedir? Üçüncü Göz Çakrası
   Üçüncü Göz Nasıl Açılır? Nasıl Kapatılır? Dikkat Edilecek Noktalar
   Çakra Açma ve Meditasyonun Olumsuz Etkileri

   Eğer ruhsal hassasiyeti fazla ise kısa sürede açılım olmuş olabilir. Ancak sadece bir video izleyerek yapmış olacağını sanmıyorum. Nasıl bir yol izlediğini veya neler yaptığını öğrenmeye çalışın. Hazır olmayan, gerekli bilgi ve donanıma sahip olmayan insanlar için tüm açılımlar yaşam dengesinin bozulmasına neden olabilir.

   Gerçekten açılım yaşamışsa duyu dışı algıları ile normalde algılanamayan şeyleri algılayabilir ancak emin olmak zordur. Gördükleri, duydukları ve hissettikleri konusunda farklı varlıklar tarafından da yanıltılabilir. Veya bunların hiçbiri olmamış ta olabilir.

   Eğer Psikolog duyu dışı algılar konusunda da bilgi sahibi ise elbetteki yararı olacaktır. En azından çakra aktivitesinin artırılması, uzun süre meditasyon yapılması veya algıların açılması ile ortaya çıkabilecek durumların bir insanın yaşamını nasıl etkileyebileceği konusunda daha önce tecrübeler yaşamışsa yararlı olacaktır. Her durumda bir psikoloğun görmesine izin verin çünkü tam olarak ne olduğu konusunda bir fikrimiz yok, konulacak teşhislerde önemli olabilir.

   Linkini gönderdiğim konuları okuduğunuzda neler olduğu ile ilgili az çok fikir sahibi olabilirsiniz.

 6. Parapsikoloji dedi ki:

  Abime Bişe Aldırıcam almıyor Bir Türlü Telepati Yoluyla Nasıl İkna edebilirim Onu

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Telepati Nasıl Yapılır? Telepati Nasıl Geliştirilir? Telepati Tekniği
   Telepati ve imajinasyon Çalışmaları
   Telepatik Mesajların Güçlendirilmesi

   Konularındaki teknikleri inceleyerek yapabilirsin. Ancak iradenin bu şekilde etkilenmesi uygun bir davranış değildir. Bir hediye, alanın kendi isteği ile alındığında anlam ifade edebilir.

 7. Parapsikoloji dedi ki:

  Bilinç Altımıza Engel Koymamalıyız sınırsız olduğu hayal gücümüze bağlı benim hayal gücümde kısıt veye engel yok o yüzden kendimi kısıtlamak yada engel koymak olmaz o yüzden sınırsız olduğuna inanıyorum

  Ben Yukardaki Fikre Katılıyorum

 8. Anıl Yasemin dedi ki:

  Merhaba genelde x bir kişi aklımdan geçtiği zaman o kişi ya arıyor veya geliyor yada ben aradığımda şimdi sen aklımdan geçiyordun diyor. Mesela bir arada olmak istemediğim kişilerin bana gelme düşüncesi anlık olarak geliyor aklıma sonrasında bakıyorum o gün içerisinde bendeler. Ayrıca yıllar önce uykuya dalmak üzere iken bir ses hamile olduğumu söyledi ve ben uyandıktan sonra duyduğum ses aklıma geldi ve test sonucunda hamile olduğumu öğrendim. İlerleyen zamanlarda oğlumun cinsiyetini yine rüyamda gördüm. Bu ve benzeri durumların tanımı nedir nasıl değerlendirip ilerlemeliyim ? Ayrıca merak ettiğim bir diğer konu , Kuantum düşünce tekniği ile gerceklestirebildigimiz hayallerimizi aslında kader carkimizda aslında var olan seçeneklerden biri olduğu için mi aklımıza geliyor.

  1. Merhaba.
   Olayın bir çoğunu önceden algılamamız telepati, öngörü ve önsezi yeteneklerimizle ilgilidir. Frekans uyumumuzun yüksek olduğu insanların gelip gelmeyeceklerini, telepatik algımızla algılayabiliriz. Onların size gelmeden veya aramadan önceki konuşmaları ve düşünceleri aranızdaki bağlantıdan dolayı size iletilen radyo sinyalleri gibidir. Bir düşünce ortaya çıktığı anda tüm evrene yayılır ancak bu düşünce sadece muhatapları tarafından algılanabilir. Radyo vericisi ve radyo alıcısı gibi. Sadece aynı frekansta olanlar o düşünceleri alabilirler.

   Olacak olayları önceden görmek Prekognisyon adı verilen öngörü yeteneği ile ilgilidir. Ruh için zaman ve mekan sınırı yoktur. Bilme, görme, algılama gibi konularda sınır sadece zaman boyutu ile sınırlı bedenimiz ve duyu organlarımızla ilgilidir. Bir olayı henüz olmadan rüyamızda görebiliriz. Olayları, aynı yolda 250 km hızla giden ruhumuz 30 km hızla giden bedenimizden daha önce önce görebilir. Gördüğümüz herşeyi çözüp algılayamayız ancak bizi doğrudan ilgilendiren ve heyecan uyandıracak olayları gün içerisinde veya rüya anında algılayabiliriz.

   Bazı konulara bizim doğrudan müdahalemiz mümkün değildir. Doğum, ölüm, cinsiyet ve doğarken aldığımız astrolojik etkilerle ortaya çıkan özelliklerimiz ve bu özelliklere bağlı yapılanlar gibi. Ancak bunun dışında insanı insan yapan önemli fark iradedir ve aldığımız kararlar birbirlerini etkileyen domino taşları gibidir. Küçük bir çocukken izlediğimiz bir filmdeki sahnenin bilinçaltımızda ortaya çıkardığı etki ile yıllar sonra kararlar alabiliriz. O film izlenmese karar çok daha farklı olabilirdi. Seçenekler bulunduğumuz sahneden aldığımız etkilerle ilgilidir.

   Konu bakış açısına göre ayrıntılandırılabilir. Her bakan farklı bir pencereden gördüklerini yansıtır.

   Konuyla ilgili aşağıdaki makalelere bakabilirsiniz.

   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme
   Premonisyon Önsezi Gelecekteki Olayları Hissetme
   Telepati Kategorisi
   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

 9. Parapsikoloji dedi ki:

  Uzaya Çıkmak Değilde Ben Pşişik Güçlerin Sınırı Varmı Yani Ben Sınırsız Diyorum

  1. “Ben Sınırsız Diyorum” ifadesine dayanarak deneyerek test edebilirsin.

 10. Parapsikoloji dedi ki:

  Yani Tam Olarak Anlamıyorum Sınır İnsanların Hayal Gücünemi Bağlı Yani Sınırları Kendi Kafamızdamı Belirleriz Bana Yardım Edermisiniz Kafam Çok Karıştı

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Uzaya çıkıp dünyanın üzerine oturduğunu hayal ettiğinde bunun gerçekleşme ihtimali var mı? Hayaller tüm boyutlarda var olan sınırlar ölçüsünde sınırsızdır. Gerçekleşmesi mümkün olmayan şeyleri sınır olarak kabul edebiliriz.

 11. Fatma Nur dedi ki:

  Merhabalar,çakralarımı dengelemek için reiki meditasyon yaparken başım özellikle alın bölgem çok ağrıyor sonrasında da devam ediyor sebebi ne olabilir acaba?

  1. Merhaba. Öncelikle sağlık kontrolü yapmanız yarar var. Eğer sağlık sorunu yaşamıyorsanız uyguladığınız yöntemlere yoğunlaşmaya çalışın.

   Uzun süreli yapılan çalışmalar, enerji akışındaki hızlı değişimler, yanlış uygulanan yöntemler ve benzeri durumlar baş ağrılarına neden olabilir. Bunlara ek olarak tükettiğiniz gıdalar, fiziki hareketlilik, ortam enerjisi, ruhsal durum ve psikolojinizde etkili olabilir.

   Yaptığınız çalışmalarda belli bölgelere odaklanıyorsanız bedensel hassasiyetlerden dolayı da benzer durumlar yaşanabilir. Reiki ve Meditasyon tekniklerini bilen birisi aracılığı ile uygulamaya başlamışsanız öncelikle onunla görüşmeniz daha doğru olacaktır.

   Eğer daha önce okumamışsanız imajinasyon ve Çakra Açma Çalışmaları konusunda size uygun teknikleri uygulayabilirsiniz. Rahatlama hissederseniz enerjiyi iyi dengeleyememenizle ilgili olabilir.

 12. Parapsikoloji dedi ki:

  Ben Sınırların Hayal Gücümüze Bağlı Olduğunu Söylüyorum Sade Hayal Gücü Ve Sınır Diye Bir Kavramın Olmadığını Düşünüyorum Sonsuzdur Ve Ne Kadar Çalışırsan O Kadar Karşılığını Fazlasıyla Alırsın Diye Düşünüyorum Yanlış Düşüncemi Sizce Yasa Falan İnanmıyorum

  1. Her insanın kendi evreninde sınırlar hayal gücü ile ölçülür. Ancak sınır bir başka varlığın, insanın veya boyutun sınırlarına müdahale ile belli sınırlara tabi olur. Bu durum “kısıt” değildir. Doğal bir genişleme sonrası çarpma etkisidir. Madde boyutundan örnek verecek olursak; eviniz size aittir orada tüm kurallar sizin belirlediğiniz ölçülerle sınırlıdır. Evinizden çıkıp komşunuzun kapısını açmaya çalışırsanız veya bahçesinde izin almadan dolaşırsanız o andan itibaren sizin kurallarınız değil komşunuzun kuralları geçerli olur. O noktada sınırı belirleme yetkisi sadece size ait değildir.

   Zorunlu etki-tepki sınırları dışında insanın hayal dünyasındaki sınırları kendisi belirler. Bir başka sınıra dayanıp yeni bir etki meydana getirinceye kadar da kısıt yoktur.

 13. Muhammet Emin Önalan dedi ki:

  Selamünaleyküm. ben sıfırdan başlamak istiyorum. bu bir ilim mi bilim mi onu bile bilmeden sıfırdan başlamak istiyorum. Nerden başlamalıyım. Bana rehber olabilecek birisi var mı?

  1. Aleyküm selam. Aşağıdaki linklere bakın ne yapmanız gerektiği konusunda size fikir verecektir.

   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri
   Parapsikoloji Eğitimi

 14. Parapsikoloji dedi ki:

  Parapsikolojide Bir Sınır Yokmu Hayal Gücüne Bağlı Diyolar Ama Bana Göre Sınır Diye Bir Kavram Yok Birde Size Soruyim Dedim

  1. Parapsikolojide sınırlar “ispat” noktasıdır. Kişisel bazda sınırlar hayal gücüne ve evrenin yasalarına bağlıdır.

 15. Ali Haydar dedi ki:

  Diyelim ki, Misal birine aşığız tanıdığımız arkadaşımız/yakın arkadaşımız ve onunda biraz ilgisi hoşlantısı vs var telepati vs. İle bu bağı duyguları güçlendirmek olur mu? Sonuçları nasıl olur? Nasıl yapabiliriz?

  1. Telepati ile Aşık Etmek Mümkün mü? Telepati ile Aşk konusunda konun hem etik açıdan değerlendirilmesini hem de neler yapılabileceği ile ilgili ayrıntıları bulabilirsiniz. Konu içerisinde bilmeniz gereken konulara ve yapmanız gereken tekniklere linkler bulunmaktadır.

 16. Büşra dedi ki:

  Merhaba,
  Üzerlik tohumu kullanımı ile ilgili yazılarınızı okudum kargı kamışı, akasya yaprağı ve üzerlik tohumu karışımının tarifini verebilir misiniz ve öncesinde uygulamamız gereken diyette neler yemeliyiz? Yemememiz gereken besinlerin listesi var ancak yumurta buna dahil mi emin olamadım bilgilendirirseniz çok sevinirim

  1. Merhaba. kargı kamışı, akasya yaprağı ve üzerlik tohumunu “formül” diyebileceğimiz şekilde denemedik.

   Ben üzerlik kullandığım dönemde yumurta yemiştim bir sakıncasını görmedim. Ancak kişiden kişiye ne kadar değişebilir bilmiyorum.

 17. aynen dedi ki:

  Merhaba ben daha önce de soru yazmıştım ama cevabını bulamadım sitede sorum şu bmde anlamlandıramadığım Bi olay var mesela ben çok gergin ve sinirli veyahut üzgün olunca bu enerjiyi karşı tarafada bulaştırıyorum veyahut BM sevinçli mutlu ve huzurlu olunca sadece 1 kişiyi değil bi grup insanında modunu yükseltebiliyorum yada karşımdaki çok üzgün olsun drek o enerjiyi alıyorum ve bu beni mahvediyor bir arkadaşım var sürekli derdinden yakınır onun ruh hali drek bana geçiyo böyle Bi psişik güç varmı başka bişey daha hiç alakam olmadığı insanları rüyamda görüyorum genellikle onların başına gelebilecek Bi olay o anki ruh halleri ile ilgili Ama bu insanlar benle alakası olmayan insanlar oluyo açıkçası bu beni düşündürüyor kendisi ile samimiyetimi yoldur hatta belki konuşmuşluğum yoktur ama nasıl olırda onunla ilgili bilgiler görürüm aklım almıyor ve birde aklımdan asla kötü düşünce geçiremiyorum drek gerçekleşiyor ve bu durum beni ürkütüyor

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Anlattıklarınız doğuştan ruhsal hassasiyete sahip olan insanların doğal halidir. Çabuk etkilenirler ve kendilerini kontrol edebilirlerse etkileyebilirler. Özellikle telepatik alıcı konumunda olanlar adeta radar gibidirler. Diğer insanlardan gelen tüm sinyalleri, enerjileri anında alabilirler. Bu yüzden girdikleri ortamlara ve birlikte oldukları insanlara çok dikkat etmeleri gerekir. Ortam ve arkadaş konusunda seçici olunmasında yarar vardır. Mümkün olduğunca pozitif enerji alabileceğiniz insanlarla birlikte olmaya çalışın.

   Benzer durum güçlü verici konumundaki insanlardan telepatik yolla etkilenmeleri konusunda da geçerlidir. Frekans uyumunun yüksek olduğu insanları tanımanız gerekmez. Aynı frekansta yayın yapan radyo vericisi ve alıcısı gibi düşünün. Çakışma olduğunda bir şekilde etkileşim oluşur.

   Sahip olduğunuz özelliklerin sizi ürkütmesinin nedeni neden-sonuç ilişkisini kuramamanızdır. Benzer durumları yaşayan çoksayıda insan var. Kendinizi tanıdıkça çok doğal gelecektir. Aşağıdaki iki link size bazı konularda yardımcı olabilir.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları
   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri
   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

 18. Resul Burchaev dedi ki:

  Parapsikolojiye gore ölümden sonra ne oluyor ?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Her ne kadar bilim olarak kabul edilmese de Parapsikoloji konuları bilimsel açıdan ele almaya çalışır. Kanıtlar, tekrarlanabilen deneyler ve gözlemlerle hareket etmeye çalışır. Günümüz imkanları Parapsikolojinin alanına giren konuları ispatlamada çoğu zaman yetersizdir. Bu yetersizlikler nedeni ile ölüm sonrasına ışık tutacak bilimsel bir veri üretilemez. Bir noktadan sonra konu bireysel görüşler, bireysel tecrübeler ve dini konulara girmektedir. Getirilen açıklamaların büyük kısmı da daha çok bireysel görüşleri yansıtmaktadır.

   Hiç bir zaman net olarak “parapsikoloji bir bilim olarak ölüm sonrası konusunda şu görüşe sahiptir” denilemez. Çünkü bir şeyin varlığı da yokluğu da ispat gerektirir. İspatlar zıtlıklarla mümkün olduğu için gece diyebilmeniz için gündüzün bilinmesi gerekir. Buda ancak her istediğimizde öldükten sonra tekrar hayata gelme imkanı bulunduğunda mümkün olabilir.

   Farklı görüşler var fakat bunu tümüyle parapsikolojiye maletmek çok doğru olmayacaktır.

 19. Adem Dursun dedi ki:

  Merhaba lar olumlama yapmak psişik yeteneklere katkı sağlar mı

  1. Merhaba, pozitif yönde gelişiminize katkı sağlayabilecek olumlamalar olumlu yönde etki edecektir. Makul olmak kaydıyla.

 20. Elif Tepe dedi ki:

  Bazen gelecekte olacak bir şeyi önceden görebiliyorum ama bunu kontrol edemiyorum görmek istediğim şeye odaklansam da istediğim zaman olmuyor. Kendi kendine alakasız konular ya da alakasız kişiler için olabiliyor. Geliştirmek kontrol altına almak istiyorum

 21. Elif Tepe dedi ki:

  Küçük yaşlardan beri kendimde keşvettiğim bazı hisler var, detayları bilgili biri ile görüşmek istiyorum.

  1. Buyrun buradan yazabilirsiniz.

 22. Resul Burchaev dedi ki:

  Parapsikoloji ve Spiritüalizm ne kadar bir birisi ile alakalidir ?
  2 ci sorum ise dünya da parapsikolojiye ve spiritüalisme inanan kaç kisi var demogrefi sizde var mi ? (2 ci sorum garip oldu ama merak ettim sadece)

  1. Spiritüalizm kısaca “ruhçuluk” olarak tanımlanır. İçerisinde farklı dini unsurlarda bulunur. Parapsikoloji, madde ötesi olayların tümünü bağımsız ve mümkün olabildiğince bilimsel! olarak ele almaya çalışır. Kapsam olarak parapsikoloji daha geniştir. Spiritüalizm daha kişisel ve dar bir alanı kapsar.

   İkinci sorunuzla ilgili bir araştırma yapıldığını sanmıyorum.

 23. Resul Burchaev dedi ki:

  Merhebalar size bir sey soracagim , bedduadan nasil kurtula biliriz ? Ve ne yaparsak bize kim beddua etmisse onun etkisine girmeyiz ? Tesekurler.

  1. Merhaba. https://www.parapsikoloji.net/beddua-nasil-etkiler/comment-page-1/#comment-5764 linkinde cevap verilmiş.

   Ek olarak, haksız yapılan bedduaların bir etkisi olmaz. Hatalı isek mutlaka af dileyip bu tür negatif enerjilerin etkilerini etkisiz hale getirmek gerekir.

 24. Beyzanur dedi ki:

  Merhabalar
  Ben 19 yaşındayım gelecekten rüyalar görüyorum.ilk başta üniversite sınavlarına çalışırken hukuk istiyordum sonra yapmam dediğim şeyi yapıp Türkçe öğretmenliğini kazandım,bunu bir yıl önce görmüştüm. Tercih döneminden öncede rüyamda bir fakültede sevgilim olan insanla kavga ediyorduk.kampusu çok net hatırlıyorum.o kisiyide tanımıyorum.tercih yaptım sonuçlar açıklandı girip kampüse bakıyım dedim birebir aynı rüyamda ki ile.Bu durum canımı çok sıkıyor sanki gelecekle ilgili ne yaparsam boş çünkü rüyamda gördüklerime aynı her şey .yaşamak istemiyorum artık.nasıl atlatabilirim

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Tebrikler öğrenim hayatınızda başarılar dilerim.

   Doğuştan gelen bir yetenekle ilgili ise istekler, beklentiler, sorunlar, çözümler, sıkıntılar ve stres gibi yoğunluk yaşanan durumlarda ortaya çıkabilir. Doğal karşılayın, umursamayın, abartmayın, sıradan bir olay olarak algılayın. Üzerine gittiğiniz sürece etkisi devam edecektir. Zihninizde yer etmeyecek veya düşünmeye değmeyecek kadar doğal karşılayın. Benzer bir olay yaşadığınızda tebessüm edip geçin. Hayatın içerisindeki yoğunluğa karıştıkça zamanla etkisi azalacaktır. Etki-Tepki meselesi

 25. Mümine Figen (Özenir) Kaçar dedi ki:

  Merhaba,doğum haritama bakabilir misiniz?

  1. Merhaba, konuya bakan arkadaşın zamanı olmadığı için uzun bir süre bakamayabilir. Ücretsiz doğum haritası çıkaran sitelerden alacağınız tabloları Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan veya Astroloji kategorisi altındaki konulardan karşılaştırabilirsiniz.

 26. Hande Kaftan dedi ki:

  Benim de doğum haritama bakıp yorumlayabilir misiniz? Burç olarak yatkın olduğumu düşünüyorum telepatik konulara; geliştirilebilir mi ?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Doğum haritasındaki konumlardan etki almışsanız telepati yeteneği doğal olarak vardır (bakınız Ruhsal Güçler, Kaynağı ve Yaşanan Sorunlar) Doğuştan bu gibi konumların bulunması gelişimi hızlandırır yoksa daha uzun sürede gelişim olabilir.

   Doğum haritanızı ücretsiz çıktı alabileceğiniz sitelerden çıkartarak Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan kontrol edebilirsiniz.

 27. Ahmet Mustul dedi ki:

  hayvan ürünlerini kesin diyorsunuzda ölçülü şekilde yesek sorun olurmu tamamen kesmem imkansız

  1. Sürekli hareket halinde olanlar, ağır işlerde çalışanlar, yediği besinler bünyesinde stok haline gelmeyecek şekilde hareket edenler için fazla sorun olacağını sanmıyorum. Her metabolizmanın burç ve kan grubuna göre farklılıkları var. Hareketsiz kalınacaksa tüketmemek her zaman daha iyidir.

 28. Uğur dedi ki:

  Merhaba parapsikoloji ile kendimizi gerçekte savunabilir miyiz? Bir filmden veya başka bir şeyden etkilenmedim. Kas gücünü beyin gücü yener diye düşünüyorum. Savunabilirsek hangi alana yönelmem gerekir. Neler yapabiliriz?

  1. Merhaba. Parapsikoloji alt alanları olan bir genel bir inceleme alanıdır. “Parapsikoloji ile kendimizi savunma” şeklinde bir ifade yanlış olur. Parapsikolojinin alt dallarından uygun olanlarını inceleyip o alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz.
   Aurasını görebilirseniz en zayıf noktasını da görebilirsiniz. Telepati yapabilirseniz düşüncelerini etkileyebilirsiniz. Chi enerji dövüş sanatı ile başkasına temas etmeden etkisiz hale getirebilirsiniz. Savunma için her alanın kendine has yöntemleri vardır. Savunma için chi enerji veya chi enerji dövüş sanatlarını inceleyebilirsiniz.

 29. Havva Peksen dedi ki:

  Merhaba;şimdi kendimle ilgi yasadigim olaylarlarin bazılarını yazmak istiyorum.ben beni arıcak insanların beni aricagiji biliyorum yada kendi denemelerimle arttığını ,rüyalarının gerçek hayatla birebir örtüştüğünu,herhangi bir insanın pozitif yada negatif enerji çektiğimi,kişilerle ilgili yorumlarimin beni hiç yanıltmadığı ve ilerideki olacak olayları tahmin etmek ve yasacaklarimi bilemem ,sanki bazı zamanlar karşımdaki insanların düşüncelerini net okumam ve bundan dolayı karşı tarafla paylaştığım da bunun tersi olduğunu iddia edip daha çok karsimdakilerin gerçekliğini görmeni sağlamaları vb.olaylar yaşamam aslında küçüklüğünden beri biraz farklı olduğunu biliyordum yani iç dünyanın bir çok kişiye göre farklı olduğunu bu konularla ilgimin yoğunlaşması son zamanlarda yaşadıklarıma daha dikkat etmeme neden oldu aslında benim için sanki farklı bir uyanış gibi bazı denemelerinin kendimle ilgili yanilmadigimi ve artık bu manevi ve içe dönmenin başladığını düşünüyorum.bu durumları yaşayan 6.hisseleri kuvvetli olan insanların da çok olduğunu görüyorum yalnız degilim😃o yüzden bu siteye yazmak istedim ama doğru bilgi almak istiyorum nasıl bir yol izlemek hakkında aslında net bişey yok aklımda bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba Havva Hanım. Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda ilk adım olarak neler yapmanız gerektiği anlatılmakta. Konu içerisindeki linkler sizi yönlendirecektir.

   Sizin durumunuzda olan çok sayıda insan var ancak tanımlayamadıkları ve neler olduğunu bilmedikleri için büyük sıkıntılar yaşamaktalar.

 30. Mutlu dedi ki:

  Merhaba.Kök inançlarımızı nasıl tesbit edebiliriz.Bunun bir yöntemi var mı?Teta seviyesinde bize engel olan kök inanç temizliği yapıldığı doğrumu.?Teta seviyesi ile hipnoz seviyesi faklımıdır?

  1. Bu konuda bir uzman yardımı almanız daha doğru olabilir. Çünkü siz kendinizde gözlemlediğiniz herşeyi kendinizle özdeşleştirdiğiniz için öznel bakarsınız. Dışarıdan birinin objektif olarak bakması ve gözlemlemesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayabilir.
   Teta dalgaları ve teta evresi hakkında Teta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları linkinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

   Hipnozdaki somnambulustik evresine delta evresi ile en yakında evredir. Kayıp evre, yokoluş, bilincin tümüyle devre dışı kaldığı delta öncesindeki evre teta evresidir. Hipnozu farklı kılan bir başkası tarafından kontrol ediliyor olunmasıdır. Normalde teta evresinde bilincin açık tutulması meditasyon, oto hipnoz veya derin trans çalışmaları ile mümkün olabilir. Hipnozda bunu bir başkası bizim yerimize yapar.

 31. ruhan dedi ki:

  merhabalar yazılarınızı yeni okumaya başladım. Parapsikolojiye merakım zaten vardı ama genelde gözardı ediyordum.Doğum haritama bakar mısın?
  Birde bir yorumu cevaplarken “doğuştan gelen özellikleri kontrol altına alma gibi bir sebep yoksa başlamayın ” demişsiniz. Bu konulara meraklı,istekli biri için tavsiyeniz nedir? başlamalı mı başlamamalı mı?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Doğum haritasına müsait olmadığın için uzun süre bakamayabilirim.

   Tırnak içinde belirttiğiniz konu ile ilgili Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusuna bakabilirsiniz.

 32. Ahmet Mustul dedi ki:

  Başkalarının görmesi, bilmesi ve seni beğenmesi, hayran olması için yapıyorsan ego ön plana çıkacağı için olumsuz yönde etkilenme olacaktır.

  Ne Gibi Olumsuz Etkilenme Olabilir

error: Korumalı İçerik!