Soru Sor

Parapsikoloji hakkında soru sor, merak edilenler, bilinmeyenler

Soru Sor

Parapsikoloji ve parapsikoloji ile ilgili aklınıza takılanları, yaşadığınız ve anlam vermekte zorlandığınız konuları bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 370 YORUM
 1. Melisa dedi ki:

  Çakra dengeleme meditasyonundan birkaç gün sonra yatarken gece bebim odamın karşısındaki odadan birşeyin geçtiğini gördüm gerçekten birşey geçti hızlı bir şekilde o an vücudumda bir enerji hissettim o korkuyu hissettim yani vücudun aniden alev almış gibiydi üçüncü gösüm açıldığı için normalmi yoksa uyku sersemliğiyle gördüğüm hayal mi?

  1. Konu başlığı sorunuzun cevabı ile ilgili değil ancak sorunuz için açıklama bulunuyor Astral Seyahat Sonrası Riskler ve Önlemleri

 2. Merve dedi ki:

  Merhaba bir arkadaşım aniden aklıma geldi ve aklıma geldiği an fiziksel ve ruhsal olarak çok kötü hissediyordum. Baş ağrıları,mide bulantıları, yoğun ağlama isteği dahil. Bir saat sonra düşündüğüm arkadaşım hiçbir iletişimimiz olmamasına rağmen benimle iletişime geçti. Bu durumu sık sık yaşıyorum. Tuhaf bir hayatım var. Sürekli korkan bir çocuktum, 24 yaşındayım bu yaşıma kadar kabuslar silüetler yakamı bırakmadı. Çok mutluyum dediğim anda başıma bir şey gelir ve hiçbir zaman doğru düzgün bir ilişkim olmadı. En olacak kişiyle bile bir şey oldu ve olmadı. Bunu özellikle belirtmemin sebebi bu konuda hiç yüzümün gülmemesi. Karşı taraf aniden uzaklaştı hiçbir sebep yokken. Bu tarz durumlarla uğraşmaktan yoruldum. Bazen rahat uyku uyuyamıyorum. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum yardımcı olursanız sevirim…

  1. Merhaba. Doğum haritanızı inceleyin veya profesyonel bir yardım alın. Doğuştan aldığınız etkilerle ilgili olabilir.
   Ağlama isteği, sıkılma, bunalma ya nazar ile ilgilidir veya farklı varlıkların etkisi ile ilgilidir.

   Nazara Karşı Yapılması Gerekenler, Nazardan Nasıl Korunabiliriz?
   Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

 3. Melisa dedi ki:

  Böyle şeylere çok ilgiliyim astral seyahat denemiştim kollarım uyuşmuştu ama çıkamamıştım sanırım korkum engelledi bunu. çok uğraşıncada başım çok fena ağrıyo

 4. Melisa dedi ki:

  Merhaba bir soru daha sorucam eğer rahatsız etmezsem çünkü merak ediyorum ve sizden başka soru sorucak kimsede yok diğer sitelerede çok güvenemiyorum. Dün psi wheel yapmaya çalıştım bayağıdır yapmaya çalışıyordum ama olmuyordu dün çakra dengeleme meditasyonu ypatıktan sonra denedim az da olsa başarabildim bunu birde çakra dengeleme meditasyonu yapmadan önce hiç gözümğ kapattığımda imajinasyon yapamıyordum ama şimdş gözümü kapadığımda gözümün önüne kocaman bir deniz ortasında yüzen birşey gördüm ama ne olruğunu anlamadım birde çivit mavisi bir renkte desenler geliyo gözümün önüne 3. Gözümğ açmaya biraz korkuyorum açıköası sanırım ben korktukça 3. Gözümle ilgili birşeyler oluyo 🙂

  1. Merhaba. Enerji kanalları açıldıkça Çakra adı verilen noktalardaki aktivitede normal seviyesine gelir veya aktive artmaya başlar.

 5. Melisa dedi ki:

  Ben 2 3 kez lucid rüya yaptım bunun için bişry de yapmamıştım yani amacım lucid rüya yapmak değildi ilk yaptığımda kulağıma biri adımı fısıldadı iki kez korktuğum için bıraktı diğerlerinde gayet iyiydi bir sorun olmadı birde televizyonda oyanayan bir programda olucakları daha önce görmüştüm hatta biz bunu izledik demiştim ama aslında izlememişiz o bölüm yeni bölümmüş birkaç kez böyle şeyler oldu aklıma gelen arkadaşım aradı birinin yazmasını çok istiyordum yazdı falan. Böyle şeyler başıma geliyo roğum haritasından da kontrol falan ettim ama çok bilgim yok parapsikoloji ile ilgili ne yapıcağımı bilmiyorum. Sizi takip ediyorum genel olarak araştırma yapıp meditasyonla çakralarımı da açmaya çalışıyorum bazen korkuyorum tabi yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

  1. Daha önce okumamışsanız Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

   Orada temel olarak nelere dikkat etmeniz gerektiği anlatılmaktadır. Anlattıklarınızdan yola çıkarak Öngörü yeteneğiniz olabilir.

 6. Sevda dedi ki:

  Merhaba. İmajinasyon tekniği ile vücudumda değiştirmek istediğim bir bölgemi istediğim şekilde hayal ederek uygulamaya çalışıyorum. İmajine etmeye başladığımda ortamdan soyutlanabiliyor ve hayal etmeye başlayabiliyorum. Bunu herhangi bir şey dinleyerek yapay beyin dalgası vs yapmıyorum. Yapay beyin dalgalarının sağlıklı olmadığını duydum yanılmıyorsam sizden. Önerebileceğiniz imajine etmek için meditasyon boyutunda bir müzik vs var mıdır teşekkür ederim 🙂

  1. Merhaba. Doğal sesleri dinleyebilirsiniz. Suyun akışı, dalga sesleri, rüzgar sesi gibi daha etkili olacaktır.

 7. Let dedi ki:

  Merhabalar yazılarınızı zevkle takip edip bilgilerinizi heyecanla yutuyorum, fakat islamik ilimlere yatkın çalışmalar yapıyorsunuz gibime geldi, bedensiz varlıklara “cin” demeniz çakra açmak gibi basit bir işlem için bile fazlaca korkuya sebebiyet vermeniz, obsesyonu fazla büyütmeniz gibi gibi

 8. Nz dedi ki:

  Merhaba, ben çok yakın zamanda canım her şeyim anneciğimi kalp krizi sonucu kaybettim. Son anlarında yanında ben vardım elimden geleni yaptım ama onu kurtaramadım. Biz birbirimizin her şeyiydik. Annemin beni unutmasından çok korkuyorum. Bu mümkün olur mu? Sıklıkla dokunuşlar hissediyorum özellikle onunla konuştuğum zamanlarda.. kendi kuruntum mu acaba? Ben de bu hayattan göçtüğümde ruhum canım anneciğimi bulacak mıdır? cevap verirseniz çok sevinirim.

 9. Aslan dedi ki:

  Merhabalar…
  Herhangi birinin geçmişte yaşadığı olayları telepati yoluyla görebilirmiyiz. Yada farklı bir tekniği varmı?

 10. aygül akpınar dedi ki:

  Merhaba bir sorum olacak size..Ben çocukluğumdan beri bir şey olacağı zaman iyi ya da kötü bunu hissediyorum daha çok olumsuz kötü olayları beni üzecek olayları ya da benimle ilgili yapılan olumsuz kötü konuşmaları hissediyorum içime sıkıntı giriyor çarpıntı heyecan şeklinde artıyor ve ağlama hissi geliyor ve nihayetinde kötü haberi alıyorum ondan sonra bu kötü sıkıntılı heyecan geçiyor bu beni çok rahatsız ediyor geçmesi için bir yöntem varmı çakralarımı buna kapatmak istiyorum çok yoruldum artık..

 11. Yeliz dedi ki:

  Merhabalar Astral seyahat deneyimini anlatan birisini dinledim. Anlattığına göre astral seyehat çıkmış ve astral boyutta ona rehber varlık “şuan astral boyutta sorun var sen şimdi bedenine dön daha sonra astral seyahatini gerçekleştir” demiş. Bu bana pek inandırıcı gelmedi. Yine de size sormak istedim. Böyle bi durum yaşanması mümkün mü ?

  1. Merhaba. Kendi dünyanızda yaşayın, her konuda herkesi dikkate almayın, “astral rehber varlık” diye atanmış özel varlıklar yok. İnsanı etki altına alabilen bazı varlıklarda insanlarla eğlenmeyi çok severler.

 12. Kunter dedi ki:

  Merhabalar, astral seyehat de geçmişe gidilir mi ? Geçmişten kastım kendi yaşamım boyunca olan geçmiş yani kendi doğumumdan önce olan bi tarih kastetmiyorum.

 13. rana dedi ki:

  merhaba
  soruyu sorma amacım şuydu. son zamanlarda bana tavırları yüzünden özür alıyorum. Kendi ailem bile bu süreçte yüzüme bakınca nefret ettiklerini itiraf ettiler. bunu arkadaşlarım da söylüyor. napsan bize batıyordu şeklinde. o nedenle bağımsız bir sebep aradım.

  1. Net bilgi olmadıkça yazılması doğru değil ancak bahsettiğiniz durumlarda nazar, psişik etkiler, büyü ve astrolojik etkiler ağırlıklı olarak düşünülebilir. Büyü konusu en çok suistimal edilen konu olduğu için o konuyu en uç noktada düşünün sadece. Belki negatif enerjilerin yoğun olduğu bir yerden geçmişsinizdir veya yoğun bir nazara maruz kalmışsınızdır enerji deşarj olduğunda durum düzelmiştir. Konuyla ilgili önceki cevapta nazarla ilgili konuda “Olumsuz Nazar Etkisi Nasıl Oluşur ve Nasıl Etkiler?” başlığı altında size uyan bir bölüm mevcut.

 14. Tarık dedi ki:

  Psi Ball oluşturabiliyorum fakat atmada sıkıntı yaşıyorum, bir defa gerçekleştirebildim sadece. Çok sayıda Psi Ball denemesi yaptım. Avuç içlerim yanmaya başladı, bunun sebebini merak ettim.

  1. Enerji akışındaki yoğunlaşmanın doğal sonucu.

   Telekinezi Kategorisi
   ve
   İmajinasyon Kategorisi

 15. Aslı dedi ki:

  Merhaba. Vücut sıcaklık değişimi ile ruhsal enerjinin ilişkisi nedir? Ellerin sıcaklığı ile vücut sıcaklığı arasındaki fark ne ifade eder mi? Teşekkürler.

  1. Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. İlişki var. Enerji kanallarının aktif çalışması ile ilgilidir. Konu beden sağlığı ile de doğrudan bağlantılıdır.
   Enerjinin yoğun geçtiği organlarda ısı yüksek veya düşük olabilir.

 16. Deniz dedi ki:

  Sorumu net açıklayamadım galiba, demek istediğim şey tarot kartlarına soru sormadan açılım yaptığımda benim düşüncelerimden bağımsız olarak doğru şeyleri veriyor ve çoğu zaman da çıkıyor gerçekten. Ancak soru sorup kart çektiğimde benim düşüncelerim her ne ise onu çıkartıyor. Örneğin ben ”eski sevgilimle barışacak mıyım ?” diye bi soru soruyorum çektiğim kartlar benim aklımdaki şeylerin sembol ile ifade edilmiş hali. Bunun nedeni nedir ?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Önceki cevapta eklediğim ikinci link o sorunuzla ilgiliydi. Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

 17. rana dedi ki:

  Merhaba
  tüm hayatım boyunca popüler sosyal vr çok sevilen bir insan oldum. bundan bir sene önce hayatımdaki herkes ailem arkadaşlarım sevgilim bir anda bana öfkeli ve nefret dolu davranmaya başladı sebepsiz yere. çok iyi bir şey yapsam söylesem bile öfke ve aşağılanmayla karşılaştım. Ve sebebini bilmiyorum.sebebi nolabilir bir fikriniz var mı?

  1. Merhaba. Benzer durumları bir çok insan yaşar. Şu şekilde özetleyelim. Bir çocuk belli bir yaşa gelinceye kadar hemen herkes tarafından şimartılır. O çocuk yaşamın hep o şekilde olduğunu/olacağını zanneder. Aslında gördükleri ve yaşadıkları insanların kendisine sunduklarından ibarettir. Çocuk büyüdükçe kendisine olan ilgi azalır. İnsanlar uzaklaşır, artık daha az gülümsemeye ve daha az müsamaha göstermeye başlarlar. Normalde bu süreç çok yavaş işlediğini için çocuk bu süreci net hatlarla hissetmez. Ama bazı durumlarda hem bu süreç uzar hem de sonlanması çok net hissedilir.

   Sizin yaşadığınız da birebir aynı demiyorum ancak etkenler farklı da olsa süreç benzerdir. Doğum haritanızdaki değişimler olabilir, popülariteniz sınıra ulaşmış olabilir, insanlar yenilik istiyor olabilir, nazar olabilir, psişik etkiler olabilir. Belki de sizin bakış açınızda bir sorun oluşmuş olabilir.

 18. Deniz dedi ki:

  Merhabalar, tarot falı gerçeği gösterir mi ? Bide benim kendime ait tarot kartlarım var, kendime bazen bakıyorum ama ilgimi çeken konu, ne zaman soru sormayıp sadece tarot kartlarını çekip açılım yapsam çıkarttığı sonuçlar gerçekleşiyor. Ama ne zaman kartlara soru yöneltip soru üzerine kart çeksem bana aklımdaki kendi düşüncem ne ise onu gösteriyor. Bunun nedeni nedir acaba ?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Tarot veya fallar gerçeği göstermezler. Gerçeği gören sizsiniz, onlar sadece sizin görmenizde sembol dilinde aracı olurlar. Kendi kartlarınızı yapıp deneyebilirsiniz.
   Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?
   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

 19. Mert Kara dedi ki:

  Ruhsal yetenek geliştirmek vb. konularda sürekli ego’yu kenara bırakmak, iyi düşünceler, pozitif düşünceler olmalı vs. geçiyor. Yani bir kişi ruhsal yetenekleri farklı niyetlerle geliştiremez mi? Bir sorum daha var. İmgeleme olayı ile yapabileceklerimizin sınırı var mıdır sizce? Mesela bir kişiyi Astral Boyut’ta hapsedebilir miyiz? Veya kendi alemimizi (boyutumuzu) oluşturabilir miyiz? Teşekkür ederim 🙂

  1. Yapılabilir. Herşeyin zıttı var.
   Oluşturduğunuz imaj alemi size ait olarak kalabilir. Emin olamazsınız. Çünkü o aleme girdiğinizde yaşadığınız herşey sizin kendi boyutunuzda geçmeye başlar. Gerçeklik duygusunu kaybetmeden sadece belirli sürelerle girip çıkıldığında yapılabilir. Astral boyutta hapis konusu ileri seviye konular. Sınır koymamak adına yazayım, yapılabilir.

 20. Kenan dedi ki:

  Parapsikoloji’de her şeyi kabullenmemiz gerekiyor mu? Telepati, Astral seyahat vb. inanıp. Reankarnasyon olduğuna inanmamak olabilir mi?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Parapsikoloji’de herşeyi kabullenmekten kastınız nedir tam olarak?

   İnancınıza uygun olmayan hiçbir şeyi kabul etmek zorunda değilsiniz. Yaptığınız her çalışmayı inancınıza göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Hiçbir alan inançların tekelinde değildir. Bende Reankarnasyona inanmıyorum, inanmak zorunda olmadığımı biliyorum, inananlara da saygı duyuyorum ve reankarnasyona inanan çok değerli arkadaşlarım var.

   Bir bakasının inandığına inanma mecburiyetim olmadığı gibi başkası benim inanmadıklarıma inanmıyor diye de sahip oldukları bilgileri ve kendilerini dışlamıyorum. Herkesin herkese öğretebileceği ve verebileceği çok değerli şeyler var.

   Ruhsal yeteneklerin geliştirilmesi ve Parapsikoloji’nin konusu olan alanlarla inançları aynı kefeye koymayın.

 21. Serkan Gonul dedi ki:

  Merhaba hocam antıvıral ılac kullanan bir kişi uzerlık kullanabilirmi

  1. Merhaba. Antiviral ilaçlar virüslere karşı kullanılıyor sanırım. İçeriğinde sinir sistemini etkileyen bir madde yoksa zararı olmayabilir. Ancak sağlık herşeyden daha önemli bir ilaç kullanırken üzerlik tohumu kullanmayın. Veya doktorunuza danışın.

 22. Yalın dedi ki:

  Merhabalar, Astral seyehat esnasında birisinin zihnini okuyabilir miyiz ?

  1. Merhaba. Telepati yeteneğiniz varsa evet.

 23. Kaan dedi ki:

  Merhabalar, geçmişte olmuş ve içinde benim de bulunduğum bi konu ile alakalı aklımda soru işaretleri var. Yani tam olarak konuyu açmak istemiyorum ama bu aklımdaki soru işaretleri sadece bi kuruntu mu yoksa gerçek mi ? Bunu nasıl öğrenirim ? Lütfen yardım edin 🙏

  1. Merhaba. Bir hipnoterapistten yardım alabilirsiniz. Bireysel çalışmalarınızda güvenilir sonuçlar almanız için çalışma süresi uzun olabilir.

 24. hakan mersin dedi ki:

  Gözperdesi açık olan yada varlıksal iletişimi olan bir tanıdıgınız varmı yada yönlendirebileceğiniz biri

  1. Ramazan ayında ulaşmanız zor.

 25. Hakan dedi ki:

  Elif hanım cevabınız için teşekkür ederim 🙏. “Aile bağları doğal etkenlerdir. Onlara bir şey olduğunda hissetmemiz de doğal bir sezidir.” Demişsiniz. Evet benim demek istediğim şey de bu. Mesela geçen günler de evimde misafirim vardı ve otururken birden bire “eve gitmek istiyorum içimde bi sıkıntı var” dedi. Evine gittiğinde ise beni arayıp evine hırsız girmiş olduğunu söyledi. Yani şunu söylemek istiyorum bizim için önemi ve hassasiyeti olan her konu doğal etken olarak ruhumuza işlemiştir ve doğal sezi ile hissederiz değil mi ?

  1. Elif Sude dedi ki:

   Evet. Oranları herkeste farklı olacak şekilde.

 26. Eren dedi ki:

  Daha önce bir kaç sefer astral seyahat deneyimini yaşadım. Yatağımdan kalktım kendime baktım odayı inceledim ve hep bundan ibaretti. Fakat geçenlerde istemsiz bir şekilde yatağımdan yükselip kalktığımda başka bir yere gitmek istedim. Alt katımızda yengemler oturuyor. Oraya gitmeyi düşündüm ve ordaydım. Onların evinin banyosunda. Sonra ayak sesleri duydum ve banyonun kapısından çıkmak isterken birini gördüm o da beni gördü ve orda olduğumu biliyordu. Çok fena korktum, hemen uyandım tüylerim diken diken olmuştu. O gece bir daha uyuyamadım korkudan ;( Bu neydi şimdi rüya mı gördüm acaba yoksa başka ne olabilir? Tekrar yapmaya cesaret edebilirim ama yine de merak ediyor insan.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Astral Seyahat Sonrası Riskler ve Önlemleri
   Astral Seyahat Tehlikeli mi? Zarar Verir mi?
   ve Diğerleri Astral Seyahat Konuları

   Benzer durumların yaşanabileceğini ve bunun normal olduğunu bilerek çalışma yapın. Korkmanıza gerek var mı? Denize daldığınızda karşınıza köpek balığı çıkma ihtimali var mı? Tecrübe arttıkça yaşadığımızı sandığımız boyutun gerçekliği sorgulanmaya başlanır. Hangisi daha gerçek?

 27. Sinem dedi ki:

  Merhabalar, aslında sezgileri dışardan algıladığımız enerjiler değil, beynin veya bilinçaltının sistematik olarak hesaplaması olarak tanımlandığını okudum. Bu doğru mu ?

  1. Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Bu tanım doğru olmadığı için bu site var. Tanım mevcut bilime göre yapılmış bir tanım. Bilimsel olarak doğru. Ancak mevcut bilim binlerce km uzakta kaza geçiren çocuğunun acısını hisseden annenin bunu nasıl hissettiğinizi açıklayamadığı için duyu dışı algıları inceleyen bilimler ortaya çıkmıştır. Parapsikoloji Nedir? Parapsikoloji Neden Bilim Dalı Değil?

 28. Naz dedi ki:

  Merhaba
  Bana neden zarar verdiğini bilmiyorum. Binlerce kez üzerine düşündüm ama bir sebep bulamıyorum. Bilmeden ya anlamadığım şekilde bir şey yaptıysam da bu kadar ağır sonuçlu etkilere bu kadar hırsla ve nefretle saldırılmaya dair bir şey yapmış olamam diye düşünüyorum. Aksine o insana hayatında kimsenin davranmadığı kadar iyi davranmıştım tüm bunlar başlamadan. Bir anda ortada hiçbir şey yokken derin ve çok fazla bir öfkeyle başladı zarar vermeye. Nefretinin bir dayanağı yok.
  Şu anda sessiz kalıyorum ne olursa olsun. Ama çok zor ve acı verici geliyor. Benim hayatım onun yüzünden mahvolmuşken onun verdiği zararlardan hiç etkilenmeden hayatına devam edecek oması fikri çok daha zor. Bu durumda inancım zedeleniyor.
  Cevabınız için teşekkür ederim.

  1. Elif Sude dedi ki:

   Rica ederim. Sizi anlıyorum. Zor bir durum. Ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Siz kendi yaşamınıza dönün ve yaşamınıza devam edin. Başkalarına ait düşüncelerin sizi etkilemesine izin vermeyin. Şu anki durumunuzda ortaya çıkan hırs daha çok size zarar verir.
   Bu yaşam size ait ve ne zaman sona ereceği belirsiz. Size daha fazla zarar verebilecek insanların yaşamınızdan çıkmış olması için teşekkür ederin. Siz kendi yaşamınızı değerli kılın.

 29. Hakan dedi ki:

  “Bilinç ile, bir şeyin yapılıp yapılmaması ve doğruluk oranını karıştırdınız sanırım siz.” demişsiniz Elif Sude hanım. Ama bilinç ile yapılan durugörü ve durusezi’nin doğru olmayacağını kendiliğinden ortaya çıkanların doğru olduğunu siz söylemiştiniz. Kişisel tecrübelerime göre durugörü-durusezi’nin kendiliğinden ortaya çıkması için sizin ortaya çıkacak olan konuya çok önem vermiş olmanız gerekiyor. Şöyle örnek vermek istiyorum; Ailenize çok değer veriyorsunuzdur ve ailenizden hiç kimsenin sizinle hiç bi şekilde iletişimleri yok. Eğer ki aileden birisine bişe olursa bunu ister istemez hissederiz çünkü ailenin önemi ruhumuza işlemiştir. Kısaca konunun önemi ve hassasiyeti ne kadar fazlaysa, o durum o kadar kolay zihnimize düşer.

  1. Elif Sude dedi ki:

   Farklı bir soruda verdiğim cevabı ekleyim.

   “Bir amaç için transa geçin. Ama trans halinde iken gördüğünüz hiçbir şeye müdahale etmeyin sadece izleyin ve bunları not alın. Bu durumda bile bilinç devreye girdiği için bilinçaltı görüntüleri etkileyebilir.”

   Tam ifade edemedim sanırım. Bilinç doğruluk oranını etkiler. Ancak müdahalenin zamanı ve yöntemi iyi seçilmelidir. Bilinçli bir şekilde faaliyete başlarsınız sonrasında yapacağınız her müdahale görülenlerin doğruluk oranını etkiler.

   Aile bağları doğal etkenlerdir. Onlara bir şey olduğunda hissetmemiz de doğal bir sezidir. Ama kime ne oldu sorusu ile hareket ederek trans halinde görüntü almaya çalışmamız bu doğallığı ortadan kaldıracaktır. Ne zamana kadar? Yetenekler kontrol altına alınıp tam anlamı ile kullanılmaya başlanıncaya kadar. Bu durum durgun suya parmağımızı daldırdığımızda suda oluşan dalganın görüntüyü engellemesi gibidir.

 30. Tuna dedi ki:

  Merhaba
  Cevabınız için teşekkürler sitenizde teleaptiyle ilgili her şeyi okudum ve odaklanıp o anlarda onu düşündüğümde ellerini başının arasında üzgün ve gözleri dolu görüyorum her seferinde. Zira daha öncesinde sitenizde enerjiyle ilgilieri yazıları okuyup benim enerjimi kim alıyor diye odaklandığımda da onun imajinasyonu vardı.Yöntemleri deniyorum.
  Şu an için sormak istediğim peki bu insanla ilgili hiç yaşamadığımız yeni anıları görmem anlık kısa görüntüler şeklinde genellikle derin trans halinde ya da uyku öncesinde; bir dönem bende durugörü var sanmıştım ama gördüklerim gerçekleşmedi en azından henüz.Başka bir açıklaması olabilir mi?

  1. Elif Sude dedi ki:

   Rica ederim. Durugörü daha çok anlıktır. Gelecekle ilgili görüler prekognisyon olarak adlandırılan öngörü yeteneği ile ilgilidir. Görüntülerin bilinçaltı tarafından etkilenmesi her zaman mümkündür. Doğal görüler daha nettir, bilinçli olarak bir hedefe yöneldiğimizde görülenler bizim istek ve arzularımızla da etkilenebilir. Gördüklerinize çok fazla takılmamaya çalışın. Beklentiler ne kadar yüksek olursa sonuç o kadar karışacaktır.
   Bir amaç için transa geçin. Ama trans halinde iken gördüğün hiçbir şeye müdahale etmeyin sadece izleyin ve bunları not alın. Bu durumda bile bilinç devreye girdiği için bilinçaltı görüntüleri etkileyebilir. Çoğu zaman “neden olmadı, neden gerçekleşmiyor” şeklinde tepkiler vermeyi bıraktığımızda daha doğru sonuçlar almaya başlarız.

 31. Bihter Konuk dedi ki:

  Merhabalar, babamı çok ani şekilde bir yangın neticesinde kaybettim. Yok olduğunu, hiçliğe karıştığını kabullenemiyorum, aklım ve kalbim almıyor. Ölüm sonrası yaşam, ruh varlığı konularına mesafeli bir yaklaşımım oldu her zaman. (Bilimsel olarak kanıtlanamadığı için) Açıkçası ölüm hakkında uzun süredir düşünmüyordum ve babamın vefatıyla birlikte başka bir aleme daldım. Yapı olarak sezgileri güçlü bir insanım ve daha önce rüyalarımda sevdiğim fakat kaybettiğim insanlardan haber almışlığım var. Ben babama bir şekilde temas edebilmek istiyorum fakat bunu en kolay yoldan nasıl yapabilirim bilemiyorum. Sürekli onunla konuşuyorum fakat beni duyuyor mu emin olamıyorum. Parapsikolojik yöntemler dahilinde babama içimdekileri nasıl aktarabilirim, ondan küçük de olsa bir sinyal nasıl alabilirim? Önerileriniz ne olur?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Bihter Hanım. Başınız sağolsun. Öldü dediğimiz insanlar aslında uyanıyorlar. Henüz ölü olanlar bu dar boyuta sıkışıp kalanlar bizleriz. Bizler mi bu boyuttan gidenlere üzülmeliyiz, onlar mı burada kalanlara üzülmeli siz karar verin.
   Daha önce baktınız mı bilmiyorum Ölülerle İletişim Kurmak Mümkün mü? İletişim İçin Neler Yapılabilir?
   ve
   Astral Seyahatte, Ölenler Görülebilir mi?

   Konularında değinilmiti. O konularda yazılanlara dikkat ederseniz mümkündür. Kanıtlanamaz, ispatlanamaz, tekrar edilemez malesef mevcut bilim ölçütleri sadece madde üzerine kurulur. Bilim olarak kabul edilmesi mümkün olmayan bu konular subjektif olduğu için yaşayacaklarınız sadece sizinle ilgili olacaktır.
   Aranızda ruhsal bağlantı devam ettiği sürece irtibat olur, sizi algılar ancak yaşamın dengesi gereği bu uzun sürmeyecektir.
   Önsezi yeteneğinizi geliştirerek algılarınızı bu konuya odaklayabilirsiniz.

 32. Ercan dedi ki:

  Merhabalar, bi kaç gün önce astral seyehat yapmaya karar verdim. Yatağım da uzanırken yükseldiğimi hissettim ve gözlerimi açtığım da gerçekten yaptığımı farkettim. Ama ben astral seyehat yaptığımda gece idi fakat astrala çıktıktan sonra dışarıya baktığımda gündüz olduğunu gördüm. Neden böyle oldu ?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.
   Sebebini Astral Seyahat Çeşitleri ve Gerçek Astral Evresi konusunda daha ayrıntılı bulabilirsiniz.

 33. Naz dedi ki:

  Merhaba
  Daha önce hayatımı etkileyecek zararlar vermiş ve hala vermeye çalışan birine çok öfkeliyim. ve sürekli beddua edyorum istemesem de öfkelnediğimde.
  Bunun için aylarca allahın kahredici esmalarını okudum. Bunun bana etkisi ne olur?
  Kişinin verdiği zararların cezasını çeker mi? Çekmesi için ne yapmak lazım? gibi sorulara cevaplar arıyorum.

  1. Elif Sude dedi ki:

   Merhaba.
   Sebepleri tam olarak biliyor musunuz? Emin misiniz? Sizin hiçbir şekilde etkiniz olmadığına hiç şüphe olmayacak şekilde emin misiniz?

   Yeterince güçlü insanlar sessiz kalırlar. Kısaca “Allah’a havale etmek” olarak ta adlandırılabilecek durumda herkes alması gerekeni alır. Bizler müdahil olduğumuzda bireysel isteklerimiz aslında çok daha iyi olabilecek sonuçları değiştirebilir.

   Dayanamadığımızda ve gerçekten gerektiğinde egomuz için değil belki ama kutsallarımız için beddua gerekli de olabilir. Bireysel olarak yaşanılanlarda benim de defalarca tecrübe ettiğim gibi yapabilirseniz sessiz kalın. İnandığınız ve herşeyin tek sahibi olan tabiki daha iyisini bilir.

  2. Elif Sude dedi ki:

   Ceza çekme konusunda ise emin olun hiçbir şey karşılıksız kalmaz. Ömrünüz varsa sabırlı olun ve bekleyin. Gerçekten haklı iseniz ve karşı taraf haketmişse karşılığını aldığını sizde görürsünüz.
   Esmalar ile dua etmişseniz gerisi herşeyin sahibine aittir. Sadece sabırlı olun ve bekleyin. Kim sahibine daha yakınsa ve kim haklı ise hiçbir şey eksik kalmaz.

 34. Gülcan dedi ki:

  Merhaba doğum haritası ücreti ne kadar

  1. Elif Sude dedi ki:

   Merhaba ücret alınmıyor. Doğum haritasını çıkaran arkadaş müsait olduğunda bakıyor. Özel olarak talep ediyorsanız iletişim sayfasından yazabilirsiniz.

 35. Fatma Nur dedi ki:

  Merhaba önceki yaşantıma dair anılarımı canlandırmak ve hatırlama sağlamak için meditasyon ve reiki yeterli mi sizce?

  1. Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Bunun için hızlı ve etkili bir yöntem istiyorsanız hipnoz yeterli. Zamanınız çoksa meditasyon yeterli. Postkognisyon Geçmişe Gitmek

 36. Erol dedi ki:

  Merhabalar, Akaşik kayıtlar konusu ile alakalı teozofiye göre akaşik kayıtlarda evrenin oluşumundan itibaren herşeyin kayıtlı olduğu ileri sürülmekte. Ancak spiritüalistlere göre bu mümkün değil. Bu konu ile alakalı sitenizde bişe bulamadım. Bizim bu konu da teozofiye mi yoksa spiritüalistlere mi güvenmemiz gerekir ? Sizin bu konudaki fikriniz nedir ?

  1. Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Akaşik kayıt konusu başlık halinde işlenmedi, farklı konularda düşüncenin yok olmaması şeklinde ele alındı. Basit bir soru-cevap diyaloğu ile de geçiştirilemeyecek kadar geniş kapsamlı bir konu. O nedenle ben şahsi görüşümü kısa ve öz belirteyim.

   1- Akaşik kayıt konusu birikim olarak ele alınabilir. Yaşanan her anın geçmişe doğru kaydedilmesi ve asla yok olmaması. Her ses, düşünce, görüntü…
   2- Henüz yaşanmadan herşeyin kaydedilmiş olması düşüncesi ancak herşeyin bir yaratıcısı olduğu düşüncesi kabul edildiğinde değerlendirilebilir. Tüm sonuçlar o noktaya ulaşacaktır.
   3- Akaşik kayıtlar konusu ile zaman kavramı da ele alınmalıdır.

   Yaşadıklarınıza, mevcut verilerinize, sebep sonuç ilişkisi ile yaptığınız çıkarımlarınıza güvenin. Bunun dışında hiç kimseye güvenmek zorunda değilsiniz.

 37. sevgi dedi ki:

  iyi günler bende bu aralar çok ilgilenir oldum nedendir bilmiyorum bişeyler çekiyor gibi beni önceleri ilahi rüyalar görüyordum ama artık çok görmüyorum hep içimde bilinmez bir heyecan ce his var isimlendiremiyorum rica etsem yıldız haritama bakabilir misiniz? sevgi sertkaya tarih: 31.12.1987 saat: 23:45 antalya merkez teşekkürler 😊

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   İyi günler. Doğum haritası ile çıkarımları Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusu altında vaktim olduğunda yapıyorum. Konu yoruma açıldığında orada not düşün lütfen.

error: Korumalı İçerik!