Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi

Nasıl Transa Geçilir

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa – Teta Evresi

Parapsikoloji ile ilgili çalışmalara aşina olanlar “transa geçmek” ifadesini sıklıkla duymuşlardır. Dış uyaranlardan izole olarak, derin bir huzur ve hafiflik hissi ile birlikte ortaya çıkan trans hali, duyu ötesi algılarımızı geliştirmek, güçlendirmek ve bu algılarımızı en iyi şekilde kullanmak için kolayca ulaşabilmemiz gereken bir noktadır.  Kelime anlamı olarak ruh ile irtibat kurulan evre, kendinden geçme, içe çekilme, bilinçli veya bilinçsiz duyu organlarıyla algılanan dünya ile irtibatın kesilmesi anlamlarına gelir.

Trans Evresi ve Beyin Dalgaları

Gündelik yaşantımızda uyanık halde iken beynimiz beta ve aşırı aktivitelerde bulunduğumuz durumlarda ise gama dalgaları yayar. Trans evresi Alfa dalgalarının yayılması ile başlar. Normal şartlarda Alfa dalgaları insanın uykuya dalış anı öncesi ve dalışına hazır olduğu anda yayılmaya başlar.

Derin uyku evresinde ise Teta dalgaları ortaya çıkar. Aslında insanın normal yaşamının bir parçası olan trans evresi alfa ve derin trans evresinde teta dalgaları ile dış dünyadan tümüyle soyutlanmamızı ve yeni bir güne daha enerjik ve dinlenmiş bir şekilde uyanmamızı sağlar. Hipnoz altında uyuyan deneklerin kısa süre uyumalarına rağmen kendilerini çok iyi dinlenmiş hissetmelerinin nedeni de budur.

Doğal Trans ve Bilinçli Trans

Doğal trans yukarıda bahsettiğimiz beyin dalgaları eşliğinde gündelik yaşamımızın bir parçası olan transtır ve bilinçli transtan en büyük farkı bilincin büyük oranda kapalı olmasıdır. Tümüyle kapalı demiyorum çünkü uyku halinde fizyolojik ihtiyaçlar ve olası hayati durumlar söz konusu olduğunda bilincin tekrar açılabilmesi için dış uyaranlara karşı küçükte olsa bir kapı aralık bırakılır.

Bilinçli transta ise kişi kendi isteği ile alfa ve teta evresine girdiği için eğer uykuya teslim olmazsa bilinç hala aktiftir ve ruhsal irtibat beta evresine göre çok daha yoğundur. Astral Seyahat, Telepati ve Zaman ötesi algı deneyimleri bu aşamada çok daha yoğun bir şekilde yaşanabilir. Bu evrede ruh ve madde beden arasında dış uyaranlardan dolayı azalan iletişim artış göstermekte ve maddesel algıdan ruhsal algıya geçiş sağlanmaktadır.

Derin Trans ve Ruhsal Algılar

Madde düzeyden sıyrılıp nasıl transa geçilir? Günümüzde madde ve maddesel yaşam ön planda tutulduğu ve tüm sistemlerde buna göre dizayn edildiği için asıl önemli olan ruhsal bağlar maalesef arka planda kalmıştır. Derin trans halini yaşamayan kişilerin bu hali bir kez yaşadıklarında dünyayı çok daha farklı ve olumlu algılamalarının nedeni de budur. Daha önce ruhsal yolla algılayamadıkları ve atladıkları ayrıntıları algılamışlardır.

Derin trans halini bilinçli bir şekilde yaşayabilmek için madde düzeyinden sıyrılıp ruhsal seviyeye çıkmamız gerekir. Duyu organları ile madde düzeyinden aktarılan parazitler / düşünceler / tartışmalar / karmaşalar / kaygılar / stres ve yaşamımızı altüst eden ne kadar olumsuz algı varsa tümünün ortadan kaldırılması gerekir. Stresli bir hayattan kurtulmak ve huzurlu bir yaşama kavuşmak için öncelikle maddesel baskıların üzerimizden kaldırılması ile mümkün olabilir. Sıkı sıkıya bağlandığımız dünyanın bir an dahi olsa geride bırakılması kolay değildir ancak bir kez yapıldığında her zaman aranan bir huzur limanı halinde sizi bekliyor olacaktır.

Transa Geçiş ve Teknikler

Bilinçli bir transa geçebilmek için kullanılan çok sayıda teknik vardır. Dikkat edilmesi gereken kişinin kendisine uygun bir teknik bulması veya teknikleri kendisine uyarlamasıdır. Başta meditasyon olmak üzere kullanılan tüm teknikler herkeste aynı sonucu vermeyebilir veya aynı derinliğe ulaştırmayabilir. “Tekniği denedim ama işe yaramadı” söylemlerinin nedeni de bu farklılıkların gözardı edilmesidir. Bir objeye bakarak, objeyi zihinde canlandırarak, müzik dinleyerek veya tüm dikkati nefes alış verişlerine vererek trans haline geçilebilir. Görsel, işitsel veya dokunsal oluşunuz, kullanacağınız tekniğin size sağlayacağı yararı da büyük oranda etkileyecektir.

Transa geçişte ana unsur dikkatin bir noktaya toplanarak dış uyaranları en aza indirmektir. Bunca karmaşaya rağmen nasıl transa geçilir? Duyu organları ile algıladığımız dış dünyadan soyutlandığımızda içe doğru yöneliş başlar. Alfadan tetaya doğru uzanan bu evre pratik yaptıkça daha kısa sürede yakalanır ve ruhsal algılarımızda da genişleme meydana gelir. Her çalışma bir öncekinden daha kısa sürede derinliğe ulaşmamızı sağlar. Öyle ki bir süre sonra tıpkı hipnoz altında “üçe kadar saydığımda uyuyacaksın” komutu kadar etkili bir geçiş yaşanabilir.

Transa Geçişte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çalışmalarda dikkat etmeniz gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz,

Zihnen kendinizi hazırlayın. Çalışmalara başlamadan önce bu çalışma ile neyi amaçladığınızı, neler beklediğinizi ve neler yapmak istediğinizi belirleyin.

Çalışmanızı yapacağınız ortamı seçin. Bu ortam mümkün olduğunca sessiz ve loş ışıklı bir yer olsun.

Çalışma ortamınız her an rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam olmalı. Çalışmalarınız ilerledikçe belirli bir derinlikte aniden irkilerek kendinize gelmeniz emin olun hiç hoş olmayacaktır.

Çalışma ortamınız ne çok soğuk ne de çok sıcak olmamalı. Bedeninizin rahat edeceği bir ortam olmalıdır.

Çalışma yaptığınız ortamda asla negatif düşüncelere yer vermeyin. Mümkün olduğunca pozitif olmaya çalışın.

Çalışma öncesi ne çok aç ne de çok tok olun. Bedensel ihtiyaçlarınızı gidermiş olarak çalışmalara başlayın.

Çalışmaya başladığınız saatleri sessizliğin en yoğun olduğu zaman dilimlerinde yapmaya özen gösterin.

Işık melatonin salgısını etkileyeceği için mümkünse ışığı en aza indirmeye çalışın. Hatta karanlık bir ortamda yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Zamanla belli bir seviyeye geldiğinde çoğu şartları yerine getirmeseniz de istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Telkinler zihinden söylenmeli ve normal konuşma sırasında kullandığımız kaslar, dudak ve dil hareket ettirilmemelidir. ideal seviye tümüyle zihinden konuşmaya başladığınız andan itibaren başlar. Bu aynı zamanla Telepatik iletişim için de önemli bir adımdır.

Tüm şartları yerine getirmek için yeni bir ev inşa etmenize gerek yok. Dilerseniz gece yatağa uzandığınızda tüm şartları zihninizde de oluşturabilirsiniz.

Nasıl Transa Geçilir? Kısa ve Etkili Bir Yöntem

Yöntem ve teknik detaylarıyla nasıl transa geçilir? Derin trans deneyimi yaşamak için neler yapılması gerekir?

Transa geçmek için uygulanabilecek en pratik ve etkili yol nefes alışveriş çalışmasıdır. Bu yöntem için herhangi bir obje veya ekstra şartlar gerekmediği için yatarken de yapabilirsiniz.

Sırtüstü uzanın (Eğer kısa sürede uykuya dalıyorsanız bağdaş kurarak veya sandalyeye oturarak ta yapabilirsiniz) Önemli olan bedenimizi kasmadan rahat edebileceğimiz enerji kanallarının açık olacağı bir pozisyondur. Buna en uygun pozisyon sırtüstü uzanmaktır. Boynunuzun altın yüksek bir yastık koymamaya özen gösterin eğer siz çok rahatsız etmiyorsa yastıkta kullanmayın.

Gözlerinizi kapayın ve ve derin bir nefes alın. (Burnunuzdan Diyafram nefesi, yani karnımızın yukarı kalktığı nefes alma) Ciğerlerimizi tümüyle dolduralım ve oksijenin ciğerlerimizin en üst noktalarına kadar çıkmasını sağlayalım.

Nefes alıp verirken tüm dikkatinizi aldığınız ve verdiğiniz nefese verin. Havanın içinize girişine, ciğerlerinizi doldurmasına ve bedeninizi terk edişine dikkat edin. Bu noktada imajinasyon tekniklerini de kullanabilirsiniz. İçinize çektiğiniz havayla birlikte bedeninize enerji girdiğini çıkarken de bedeninizdeki tüm negatif enerjilerin kirli havayla birlikte dışarı atıldığını canlandırabilirsiniz. Enerjileri renklendirerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

İmajinasyonu etkili bir şekilde kullanmaya çalışın. Hayal gücünüzle renkli bir dünya inşa edebilirsiniz

10 Defa bu şekilde derin derin nefes alıp verin ve son nefesinizi 5-6 saniye vermeden içinizde tutun. Nefesinizi verin ve kendinizi tümüyle serbest bırakın. Bedeninizdeki tüm kaslarınızın tümüyle serbest olduğundan emin olun. Bedeninizdeki değişimleri izleyin ve hiçbir şeye müdahale etmeyin.

Şimdi derin bir nefes daha alın ve kalçalarınızdan ayak parmak uçlarınıza kadar tüm kaslarınızı sıkın. (Dilerseniz bunu ayaklarınızdan başlayarak her bir nefeste tek bir bölgeyi sıkarak ta yapabilirsiniz) 3-4 saniye tüm kaslarınızı sıktıktan sonra nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.

 • Derin bir nefes daha alın ve karnınızı sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve karnınızla birlikte göğsünüzü sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı da gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve ellerinizle birlikte omuzlarınızı ve  kollarınızı sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve boynunuzdaki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken boynunuzdaki kasları gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve yüzünüzdeki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken yüzünüzdeki tüm kasları gevşetin.
 • Son bir kez daha derin bir nefes alın ve tüm bedeninizi sıkın, bedeninizde sıkmadığınız hiçbir kas kalmasın. Nefesinizi verirken tüm kaslarınızı gevşetin.

Derin transa girmek için Neden Bu Egzersizi Yapıyoruz?

Bu şekilde bedeninizde transa geçmenizi engelleyecek tüm negatif enerjiler atılır ve enerji akışı en iyi hale getirilir. Bu egzersizi düzenli olarak yaptığınızda enerji merkezlerinizin çok daha iyi çalıştığını ve kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

Kendinizi tümüyle serbest bırakın ve Tüm dikkatinizi bedeninizdeki enerji akışına verin. Bu aşamada bedeninize hiçbir müdahalede bulunmamaya çalışın. Bir yeriniz kaşınırsa kaşıyın ve devam edin. “Kaşısam mı kaşımasam mı” tarzı tartışmalara girmeyin.

 • Bedeninizi ve zihninizi tümüyle serbest bırakın. Rüzgarda uçuşan bir yaprak gibi hiçbir şeye müdahale etmeyin.
 • Zihninizde görüntüler ve ışıklar ortaya çıkabilir. Bunları sadece izleyin ve yönlendirmeye çalışmayın.
 • Bir süre bu şekilde müdahalesiz bir şekilde sadece izleyin ve gözlemleyin.

Tekrar derin bir nefes alın ve tüm dikkatinizi aldığınız ve verdiğiniz nefese verin. Nefesinizi alırken size uygun telkinler verin (Aldığım her nefeste daha derinlere iniyorum, kendimi önceki halimden çok daha iyi hissediyorum, her nefeste derinleşiyorum vb. Kullanacağınız telkinleri çalışmalara başlamadan önce belirleyin ve telkinleri kendiniz durumunuza göre hazırlayın. Her cümle herkeste aynı etkiyi yapmayacaktır.)

Bu şekilde 5 kez derin nefes alıp verin ve son nefesinizi 5-6 saniye tutun. Nefesinizi verdiğinizde kendinizi serbest bırakın ve tüm dikkatinizi bedeninizdeki ve zihninizdeki değişimlere verin.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken tümüyle pasif olmanız gerektiğidir. Herhangi bir beklenti ile hareket etmeyin, “şu olmadı, bu olmalıydı” tarzı beklentilere girmeyin. Tüm dünyayı ve herşeyi bir kenara bırakın ve kendinizi rahat bırakın. Bırakın ruhunuz ve zihniniz dinlensin.

Derin Trans Nasıl Bir Ruh Halidir?

Tanımsız, tarifsiz ve uçsuz bucaksız… Bu durumu tarif etmek gerçekten zordur. Yaşadığınızda siz de göreceksiniz.

 • Uyku öncesi üzerimize çöken ağırlık hissi sonrası ortaya çıkan uyuyunca belirginleşen hafifleme hissi.
 • Tarafsız, nötr, objektif ve çok renklilik..
 • Bedeni terketmiş, Havada asılı kalmış, özgürlemiş hissi.
 • Boşlukta kalmış hissi. Bu hisse zaman zaman eşlik eden karıncalanma ile birlikte düşme hissi.

Yaşanılanlar herkeste farklı olacaktır. İlk bir kaç çalışma sonrası daha derin bir hissedişle derin trans hali yaşanmaya başlayacaktır ancak bu durum herkeste aynı olmayabilir. Alfa dalgaları ile ortaya çıkan derinlik, çalışmalarınız ilerledikçe teta dalgaları ile devam edecektir. Bu aşamada bilinçli rüya, astral seyahat, telepati ve diğer duyu dışı çalışmalarınızı daha etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Derin Transa Geçiş ve Telkinlerin Etkisi

Alfa ve özellikle teta düzeyinde kendinize vereceğiniz telkinler hipnoz altında verilen telkinler kadar etkili olacaktır. Telkinlerinizi dikkatli ve özenli bir şekilde hazırlayarak kullanmaya çalışın. Aynı seviyeye bir hipnotizör eşliğinde oto hipnoz anahtarı alarak ta çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Veya bu aşamaya geldiğinizde kendi kendinizi yönlendirerek oto hipnoza geçiş basamakları oluşturabilir, bir sonraki çalışmanıza daha kısa sürede ve daha derin bir şekilde ulaşacağınızı telkin edebilirsiniz. Aynı düzeyde vereceğiniz telkinler ve nefes egzersizleri ile auranızı düzenleyebilir, enerjinizi artırabilir ve enerjinizi yönlendirmek için telkinler oluşturabilirsiniz.

Derin Trans Halinde Farklı Ruh Halleri

Derin trans halindeki deneyimler arttıkça, trans halinde ve trans sonrası gözü açık rüya görmek veya anlık, geçmiş ve gelecekle ilgili görüntüler deneyimlenebilir. Özellikle ruhsal, öngörü ve önsezi hassasiyeti yoğun olanlarda bu durum sık sık gözlemlenebilir. Gözünüz açık olduğu halde kısa süreli ruhsal bir boşluğa düşme hissi ile birlikte farklı ruh halleri yaşanabilir. Bu gibi durumlar doğal karşılanmalı ve panik yapılmamalıdır.

Ruhsal hassasiyetinizin yoğunluğunu ve ruhsal kabiliyetlerinizi Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Nasıl Transa Geçilir? Konusu haricinde Konuyla bağlantılı olduğu için Telepati ile ilgilenen arkadaşlar “Telepatik Mesajların Güçlendirilmesi ve İleri Seviye Teknikler” ve Astral Seyahat ile ilgili arkadaşlar “Astral Seyahatin İlk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar” konularına da bakabilirler.

Kulak Çınlaması ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çalışması sırasında nefes alıp verme ve tutma işlemi yoğun olarak yapıldığı için kulak iç yapısı hassas olanlar, basınç değişiminden dolayı rahatsızlık yaşayabilirler. Bu durumda, her ihtimali gözönünde bulundurarak öncelikle bir kulak burun boğaz bölümünde muayene olmaları olası sorunların önüne geçilmesi açısından önemlidir.

Kulak içi hassasiyeti olanlar nefes alıp verme işlemini nefes tutmadan yapabilirler veya rahatsız oldukları bölümleri atlayarak devam edebilirler. Transa geçiş süresi uzayabilir ancak geçiş sadece nefes tutma ile ilgili olmadığı için istenilen derinleşme sağlanacaktır.

Tansiyonunuz yüksek olduğunda çalışmanın beyninize basınç yapan bölümlerini hafifletin veya yapmayın. Mesela derin nefes alıp bedeninizi sıkmayın. Sadece hafif nefes alıp vererek enerjiniz dengelemeye çalışın.

Eğer çalışma sonrasında uykuya geçiş yapmayacaksanız çalışmayı normal uyku saatinizde yapmayın.

Çalışmayı yapmaya karar vermeden önce çalışmanın size uygun olup olmadığını kontrol ediniz.

Çalışmayı birebir anlatıldığı gibi yapmak zorunda değilsiniz. Çalışmayı kendinize uyarladığınız ölçüde daha faydalı olacaktır.

 

Nasıl Transa Geçilir? Yazının Devamı ikinci bölüm:

Derin Transa Geçiş ve Yararları

 

İlgili Konular:

Tüm Telepati Konuları: Telepati Kategorisi

Tüm Astral Seyahat Konuları: Astral Seyahat Kategorisi

Tüm Telekinezi Konuları: Telekinezi Kategorisi

Tüm İmajinasyon Konuları: İmajinasyon Kategorisi

 

Nasıl Transa Geçilir?

22 Mayıs 2017

ww.parapsikoloji.net

Nasıl transa geçilir” konusu diğer paranormal çalışmalarda yeterli derinliğe ulaşmakta sorun yaşayanlar için hazırlanmıştır. Derin trans evresini deneyimlemeden ruhsal kabiliyetlerinizi kontrol altına almak ve kullanmak kolay olmayacaktır. Nasıl transa geçilir konusunu tam olarak kavramadan ve yeterli seviyeye ulaşmadan diğer çalışmalara yönelmeyiniz.

E. Emre Sönmez
E. Emre Sönmez
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 128 YORUM
 1. blank Açelya dedi ki:

  derin trans sırasında renkli kurt gözlerine benzeyen gözler görüyorum . Korku vs hissetmiyorum sadece gözlemliyorum bir süre sonra şekil değiştiriyor gidiyor geliyor. Buna benzer gözleri sizler de görüyor musunuz ?

 2. blank Tuğçe Pınar dedi ki:

  1 aydır düzenli uyguluyorum. Çok teşekkür ederim size. Sayenizden çok rahatladım. Sabahları daha enerjik ve dinç kalkıyorum. Hiç rüya görmediğimi düşünüyordum, bu çalışmayı yapmaya başladıktan 2 hafta sonra rüyalarımı hatırlamaya başladım.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim. Faydalı olmasını dilerim.

 3. blank doğan dedi ki:

  trans dayken rahatsız edilirsek ne olur ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Nasıl rahatsız edildiğinize ve size bağlı.

 4. blank Zeynep dedi ki:

  Eğer çalışmaları yanlış yaparsak ruhsal sağlığımız kötü etkilenir mi?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bir amacınız varsa ve amacınız sizi olumlu yönde etkilemeye yönelikse olumsuz etkilemeyecektir. Önemli olan neyi ne için yaptığınızı biliyor olmanızdır. Düzenli yaparsanız hem fiziki olarak deşarj yaşayıp enerjiniz dengelenir hem de ruhsal olarak derinleşirsiniz. Trans halinde kendinize vereceğiniz telkinler daha etkili olacağı için doğru adımlar atmanız ve ne yaptığınız hakkında bilgi yeterli bilgiye sahip olmanız önemlidir.

 5. blank Sıla dedi ki:

  Dün gece denedim bende galiba doğru yapamadım bilemiyorum. Gösterilen nefes hareketleri dışında başka var mı. Yani bunu tamamlayinca nefesi günlük hayattaki gibi devam ettirsek olurmu . 40 dakika kadar devam ettirebildim. Ama ertesi gün yorgun hissettim. Basım ağrıyor gibiydi . Bunun sebebi nedir ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Çalışma saatinize dikkat edin. Uyku evresinde denemeyin. Zihnen ve bedenen hazır olduğunuz bir zaman dilimini seçmeye çalışın. Tansiyonunuz yüksekse derin nefes alıp beyne basıncı artıracak çalışmaları yapmayın. Sadece nefes alıp verin kısa süre nefesinizi tutun. Çalışmayı kendinize ve anınıza uygun şekilde uyarlamanız gerekir.

   1. blank Sıla dedi ki:

    İyi niyetinize minnettarim. Hayatımda 2.dönüm noktası burasi oldu .zor şeylerden sürüklenip buralara denk geldim . Ve artık kendimi tanıyorum . Duygularımı tanimliyorum artık. Tüm samimiyetle bol bol Teşekkür ediyorum…

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Rica ederim Sıla hanım. Kendinizi keşfettikçe varlığınızın anlam bulmasını dilerim.

 6. blank VarolBey dedi ki:

  Hocam üç dört sefer dur deniyorum ilk seferde bi sallantı geçirdim gözümün önüne yıldızlar geldi 2.seferde bacaklarından yukarıya doğru bişeyin çekildiğini gördüm
  3.seferde çok gerçekçi bi rüya gördüm 4. Seferdeyse arkadaşlarımla kendimi fransada gördüm google earth açtım rüyamda gördüğüm sokaklar gerçektede vardı sizce bu anımsamamı yoksa gerçek bi ilerleme varmı

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Yaptığınız her çalışma bir ilerlemedir. Sonraki çalışmanızı yapmadan önce bir kitap alarak rastele saflarını açıp yazılara bakmadan masanın üzerinde açık bırakın. Veya 10 tane küçük kağıda sayılar ve kelimeler yazıp katlayın. Gözlerinizi kapatarak içlerinden dilediğiniz kadarını açıp masanın üzerinde bırakın. Çıkış yaşadığınızda gidip sayfada yazılanlara ve sayfa numaralarına veya küçük kağıtlara bakın. Çalışmanız tamamlandığında gördüklerinizle kıyaslayın. Ancak bu şekilde net bir fikir sahibi olabilirsiniz.

 7. blank Deniz Seran dedi ki:

  Hayırlı sabahlar uzun bir derin trans çalışmalarından sonra deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
  Sırtüstü uzanarak yapayım derken bedenimin uyuştuğunu ve karnımın alt kısmında bıçak saplantısı gibi ağrılar oluştu o ağrılardan sonra rüya gördüm fakat rüyada olduğumun farkına vardım bu sefer uyanayım derken meğerse oda rüyaymış sonra yine uyandım bu ne olabilir

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Hayırlı günler dilerim.
   Uyuşmalar ve karıncalanmalar enerji dalgalanmaları ile ilgilidir. Enerji kanalları açıldıkça bu tür şeyler yaşanabilir. Bunun dışında kasların kontrolsüz ve fazla sıkılması kıramplara veya tıkalı enerji kanallarının tepkileri acı duyulmasına neden olabilir. Her ihtimale karşı devam eden ağrı ve acılarda bir sağlık sorununuz olup olmadığını araştırmanız yararlı olacaktır.

   Transa girildiğinde bilinç açık olduğu için rüyalar bilinçli bir şekilde deneyimlenebilir veya rüya içerisinde rüya görülebilir. Bunu şu şekilde düşünün normal uykuda TV’nin bulunduğu odanın kapısı bilincin üzerine kapatılır. Görülenleri hatırlamak güçtür. Bilinç açık iken uykuya dalındığında siz TV’nin olduğu odada olur ve herşeyi izlersiniz.

 8. blank aden dedi ki:

  iyi geceler az once bunları okuyordum. trans haline geçmeyi denemedim. sadece geçerken ki egzersizlerden bir iki tanesini yaptım. tablete bakarken kenarındaki siyah ekrandan mor bir ışık gördüm dikkatlice baktım yavaşça yok olmaya başladı bu nedir acaba

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   İyi günler. O anda bulunduğunuz ruh haline ve hassasiyetinize göre farklı enerjileri görmüş olabilirsiniz. Bazı insanlarda ruhsal açılımlar kısa süreli çalışmalarla da gerçekleşebilir. Daha çok doğum haritasında aldığımız etkilerle ilgilidir.

 9. blank Lavinya dedi ki:

  Bugün ilk defa derin transa geçmeyi denedim. Ama sanırım biraz tedirgin olduğum için uzun süre adabte olamadım. Gözlerimi kapattıktan bir süre sonra titredigimi ve sanki yatağımın sallandığinı hissettim.Sonra bir anda karanlıktan aydınlığa çekiliyomuş gibi hissettim. Ve her yerde küçük mor ışıklar gördüm. Kalkdığımdaysa kafamın içinde hafif bir sızı oldu. Ne anlama geliyor normalmidir.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Eğer bir sağlık sorununuz yoksa normal. Enerji dalgalanmaları, deşarj sonrası yaşadıklarınıza benzer durumlar ve daha fazlası yaşanabiliyor.

 10. blank Esma dedi ki:

  Merhaba, ben tefekkür etmek ve Allaha yaklaşmak için bu uygulamları yapmak istiyorum. Yani evliyaların yaptığı gibi Derin tefekkür moduna nasıl geçebilirim?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Alfa, Teta ve Delta evrelerini bilinciniz açık halde yaşamanız gerekir.

 11. blank a n o n i m dedi ki:

  mehaba. ben kendimde uzun zamandır olan bir yeteneğin farkına varmaya başladım. bir olay yaşanınca nasıl biteceğini ya da gidişatını sezebiliyorum önceden. arkadaşlarım ne zaman bir şey anlatsa ne söylesem aynen öyle oluyor ve bana kahin diyorlar. ve bazen rüyalarımın sonunda bir an görüyorum sonrasında gerçekte bu anın yaşandığını görünce bir anlığına donuyorum anlamaya çalışıyorum ve aynen gördüğüm gibi bir şekilde karşıma çıkıyor. kendimce ne olduğuma ve ne yaşadığımın bir açıklamasını yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. aynı şekilde insanları görür görmez nasıl biri olduğunu anlıyorum, ilerde bana ne yapabileceğini kestirebiliyorum, kişisel veya ruhsal problemlerini çözümleyebiliyorum ve gözünün içine baktığımda bir şeyi hangi niyetle yaptığını hemen anlayabiliyorum. biliyorum bunlar güzel şeyler ama beni bir yandan da onlardan uzaklaştırıyor. güvenemiyorum onlara. benim neyim var? beni tanımlayan sözcük ya da sözcükler ne? ne yapmalıyım? eğer bu bir yetenekse nasıl geliştirebilirim ya da nasıl kullanabilirim tam olarak? lütfen içimdeki karmaşayı çözmeme yardım edin.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.
   Yaşadıklarınızla ilgili açıklamaları aşağıdaki konularda bulabilirsiniz.

   Yaşadıklarınızı sizi anlamayan insanlara anlatmamaya çalışın. Sizi anlamayacaklardır, anlamadıkları gibi sizi kıracak sözlerde edeceklerdir.

   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme
   Premonisyon Önsezi Gelecekteki Olayları Hissetme
   Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

 12. blank Şaşkın Ördek dedi ki:

  biyokineziyi trans halinde uygulamak fayda sağlar mı ve transın hangi evresinde veya evrelerinde kullanmalıyım ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Biyokinezi ile Göz ve Saç Rengi Değiştirilebilir mi? Boy Uzatılabilir mi? konusunda anlatılıyor. Hipnoz altında veya derin trans halinde etki daha yüksektir.

 13. blank Ruzgar dedi ki:

  Merhabalar teta halindeki telkinler 100% etkili olurmu veya teta halinde yaratılmış oto hipnoz anahtar kelimeleri bizi istedigimiz ruh haline sokabilirmi veya istedigimiz imajları gosterebilirmi kelimelerle?

  1. Merhaba. %100 etkili olur mu yanlış bir soru. Etki hazırlanan telkinin içeriğine ve telkini dinleyene bağlı. Telkine yatkın biri için etki daha hızlı olur. Her insanın kolayca hipnoz olmaması gibidir. Bazı insanlarda telkinlere karşı direnç daha yüksektir. Bu nedenle kişiye özel telkin hazırlanması veya kişinin kendi telkinini oluşturması gerekir. Herkese açık bir telkinin etkisi herkeste aynı olmaz.

   1. blank Ruzgar dedi ki:

    Konu açıklık kazansın biraz . Benim seans almayı dusunduğum kişi eğitimli yani benim beyin dalgalarını tetaya alıp negatif inancın kök inancına ( yani nerden geldiğine ) gidip negatif inancı pozitif yapıyor
    Peki böyle telkinin işe yarama oranı nedir nede olsa telkine karşılık vericek zıt birşey bırakmıyor telkine karşı dirençde kalmaz değilmi?

    1. Nasıl bir yöntem uyguladığını bilmediğim için net bir şey söyleyemem. Hipnoz altında sizi transa sokup bu çalışmayı yapıyorsa ve derin evrede telkin veriyorsa beyin dalgasının adı ile çalışmanın bir ilgisi yok. Bilinçaltınız derin trans halinde her türlü telkine açıktır. Bu çalışma hipnoterapi olarak bilinir. Yapay teta dalgası dinleterek veya farklı yöntemlerle sizi teta evresine alıyorsa vereceği telkinlerin etkisi sizin ne kadar yoğun bir transa girdiğinizle ilgilidir.
     Tekniği uygulayan ne yaptığını bilerek yapıyorsa sorunları bulup düzeltebilir. Direnç kalıp kalmaması size, seans sayısına ve telkinler bağlı. Bu konuda sizi bilgilendireceklerdir.

 14. blank Damla dedi ki:

  Hocam bir şey sormak ıstiyorum. Yatarken karanlık bir ortamda İmajinasyon yapmaya başlamadsn önce gözlerimi kapatıp nefesimi kontrol etmeye başlıyorum. Ve birkaç dakika sonra gözümün önü yoğun bir şekilde tamamen kararıyor, kulaklarımda farklı bir ses işitiyorum. Zınnn gibi çok hafif. Ve birden bedenimin yükselmeye başladığını hissediyorum. Aynı zamanda gözümün önündeki karartı daha da yoğunlaşıyor. Hareket ediyor gibi karanlık. Vücudumu tek parça olarak hissediyorum. Bir karıncalanma hali içine giriyor. Devamlı yükseliyor. Korktuğum ve dikkatimin dağıldığı zaman düşmeye başlıyorum aşağıya aynı hızda. Bazen bu yükselme olarak değil aşağıya doğru kaymak gibi ya da arkaya doğru kaymak gibi oluyor. Ve korkup her seferinde devam edemiyorum. Bırakıyorum. Dünyada gibi hissetmiyorum yükselis anında. Bunun ne demek olduğunu biliyor musunuz?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Konudaki son iki başlığa bakabilirsiniz. Sağlık sorununuz yoksa yoğun enerji akışı ve enerji kanallarının açılmasından dolayı doğal karşılanabilir.

 15. blank Senel dedi ki:

  Merhabalar benim ilk trans deneyimimdi.Gündüz vakti ışık alan bir odada yaptım ve çevremde az da olsa ses vardı.İlk yapışımda ayağımda karıncalanma hissettim ama beni en çok tedirgin eden istemsizce yerimde sallanmamdı. Neden olduğunu bilmiyorum doğum haritamı inceledim ve 3 4 tane gezegen ve evlerin psişik ve bioenerji yeteneği olduğunu gördüm bunun etkisi olabilir mi acaba ve bir dahaki yapışta neye dikkat etmem gerek teşekkür ediyorum

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. İç titreşim belli bir yoğunluktan sonra hissedilen enerji akışı, kaslardaki deşarj sonrası enerji hareketleri, dalga boyları arasında değişimlerde hissedilen dalgalanmalar olabilir. Çalışma devam ettikçe daha yoğun deneyimler yaşarsınız. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa yoğun titreşimlerin hissedilmesi normaldir.
   Doğum haritanızda bioenerji ile ilgili konumlar bulunuyorsa enerjiyi daha yoğun hissedebilirsiniz. Bu durum sizi rahatsız ederse çalışmayı kendinize göre düzenleyerek hafifletebilirsiniz.

   Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır? Bioenerji Nasıl Geliştirilir? konusunda bioenerji geliştirme yöntemleri bulunuyor geliştirmeyi düşünürseniz onları deneyebilirsiniz.

   1. blank Senel dedi ki:

    Yanıtınız için teşekkür ederim. Linkleri inceledim bioenerjiyi geliştirmek için mıknatıs bitki vs vardı okudum ama 2 hafta önceden hazırlanın diyor ama benim bioenerji yeteneğim olduğu için 2 hafta değil de bir iki gün önceden hazırlansam sorun olur mu
    Ve bir de ben böyle şeylere hem ilgi hem korku duyuyorum. Bu yüzden yeteneğimi köreltmek istediğim oluyor.
    Tavsiyeleriniz nedir acaba teşekkür ediyorum

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Rica ederim. Kendinizi hazır hissediyorsanız istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.
     Bilgi ve tecrübe korku kavramından uzaklaşmanızı sağlayacaktır. Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

 16. blank Mustafa dedi ki:

  Çalışmanın yarısında ne yapacağımı unutup tekrar başa dönüyorum -_-

 17. blank Ozlem dedi ki:

  Merhaba 3 gündür trans yapıyorum bugün 3 yaparken karanlikta bir ışık çıktı ama böyle çakmak cingisi gibi korktum irkildim hemen gözlerimi actim. Dilegime odaklandım başka bişey düşünmedim

 18. blank Ceren dedi ki:

  Selamlar,Telekinezi veya aerokinezi yaparken yaptığım şeyi imaje edip odaklandıktan sonra beynimi başka bir şeye odakladığımda imaje edip odaklandığım şey gerçekleşiyor bunun nedenini açıklarmısınız?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Konu ayrıntılı olduğu için kısaca geçiştirmek pek mümkün değil. İmajinasyon ve düşüncenin etkisine
   İmajinasyon ve Parapsikoloji Çalışmaları
   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

   konularından bakabilirsiniz.

 19. blank Ceren dedi ki:

  Derin transa geçerken gözlerimin önündeki karanlığı odaklanıyorum sizce yaptığım ne kadar doğru gözlerimin önündeki siyahlığa odaklanmak imajinasyon yeteneklerime zarar verir mi? Sorularıma cevap verirseniz çok teşekkür ederim.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Sizi olumsuz yönde etkilemediği ve olumsuz bir durum ortaya çıkarmadığı sürece neye odaklandığınız çok önemli değil. Gözler kapatıldığında imajların ortaya çıkması doğal bir süreçtir. Gözleriniz açıkken imajinasyon yapabilmek ve kontrol altına almak daha etkilidir. Olumsuz bir düşünce geliştirmediğiniz sürece karanlığa odaklanmanın imajinasyon yeteneğinize bir etkisi olmaz.

 20. blank nostra jr. dedi ki:

  Selamlar bu trans haline girdigimizde aradigimiz sorularin cevabini bulabilir miyiz

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Selam.
   Trans halinde iken dış etkenler en aza indiği için iç yoğunluk artmaktadır. Normal yaşantımızı gürültülü bir salona benzetirsek trans halinde iken dağ başında bir mağarada gibi oluruz. Odaklanma ve serbest çağrışım daha yüksek seviyelerdedir.

   Bakınız,
   Teta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları

 21. blank han dedi ki:

  merhaba, ben rüzgarı ve arıları 10-20 saniyelik süre ile yönlendirebiliyorum,daha fazla ve kuvvetli yönlendirebilmem için ne yapmalıyım. .. ..

  1. Merhaba. İmajinasyon kategorisi altındaki örnek imajinasyon çalışmaları ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Zihninizde canlandırdığınız herşey madde seviyesinede etki eder.

 22. blank Ezgi Doğam dedi ki:

  Merhaba
  Derin transa girmeye çalışırken karanlık öğeler görmek normal mi?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.
   Derin trans halinde iken normalde görülmeyen bir çok şey görülebilir. Bu nedenle görülenlerle ilgili “normal veya anormal” demek doğru olmayacaktır. Bilinçaltı serbest kaldığı için bilinçaltı etkisi ile de görüşler olabilir, anlık ruhsal görüşlerde olabilir.

 23. blank ezgi dedi ki:

  benim anlamadığım, başımdan geçen belki anlatılmaya bile değmeyen ama beni çok etkileyen bir olay var… Evde tektim, artık kendimi rahatlatmak için televizyonu ya da pencereyi açmıyordum bile, o kadar güvende hissediyordum. her yer kapalıydı, sessizlik içinde telefonumda uygulamalarda geziniyordum… Birden, daha önce hayatımda daha önce hiç duymadığım bir ses adımı söyledi, öyle netti ki… Ve kafamda olmadığına eminim çünkü kafamda yankılanan sesle gerçek sesleri ayırt edebiliyorum herkes gibi. O gün o kadar korktum ki… Hemen televizyonu son ses açıp pencereyi sonuna kadar açtım, gittim balkon kapısını açtım balkonda oturdum eve biri gelene kadar… Zaten ondan önce, ben küçükken -dördüncü sınıftayken- arkadaşımla bizim evde buğulu camın üstünde gelinlikli bembeyaz bir kız görüp çığlık atarak yakınımı çağırmıştık, bu iki olayın üstüne yine evimde bu sefer başka arkadaşlarımla bir şeyler yaşadık. o seferki farklıydı, bu sefer art arda yaşamıştık, tek belirti değil üst üste sayamayacağım kadar çok şey olmuştu o gün, ama küçük bir örnek vermek gerekirse arkadaşım birinin şarkı söylediğini, diğer arkadaşım ise birinin çığlık attığını söylemişti. hatta bir arkadaşım ağlamıştı… garip bir şekilde bazen yalnız olmadığım hissine kapılırım bazen. bu olanlar beni çok korkutuyor, sizin tahmininize ve görüşünüze ihtiyacım var. üç-dört kişiye anlattım inanmadılar, bende artık anlatmıyorum. bu olanların bir açıklaması var mı?

  1. Benzer durumları başkaları da yaşıyorsa araştırmaya evden başlamakta yarar var. Evde daha önce başkaları oturdu mu? Sizden önce evde başkaları da oturmuşsa onlarla da konuşun onlar benzer olaylar yaşamışlar mı? Eğer evi sadece siz kullanmışsanız evin diğer sakinleri ile de konuşun. Benzer durumlar yaşayan var mı?

   Sebepleri farklı da olsa madde ötesi varlıklar evin yapıldığı yer, muska, büyü ve benzer sebeplerden dolayı sorunlar yaşatabilirler. Sebep yelpazesi çok geniş olduğu için net bir şey söylemek zordur. Eğer tüm göstergeler kaynak olarak evi gösteriyorsa çözüm için o noktaya odaklanılabilir.

   1. blank ezgi dedi ki:

    bizden önce evde oturan yok, bu yüzden rahatım ama sürekli diken üstündeyim. hiçbir şey hissetmediğim halde. evde tekken görüş alanımda yan profilden bile olsa kapı olmazsa kendimi güvensiz, her an arkamda biri olabilecekmiş gibi hissediyorum. son zamanlarda her ne kadar bir olay yaşamasam bile kendimi aciz hissediyorum nedensizce. bazen felaket tellalı gibi… Oysa hiçbir şey hissettiğim bile yok. ve bu sadece evdeyken hissettiğim bir duygu. evle ne gibi bir ilgisi olabileceğini bilemiyorum ve evimi seviyorum ama kendim böyle hissetmek istemiyorum. ev için yapabileceğim bir şey var mı?

    1. Evin yapıldığı yerin enerjisi, konumu, evin altından geçen enerji hatları vs. bir çok etken olabilir. Sizin psikolojik durumunuzla ve doğuştan aldığınız etkilerle de ilgili olabilir (ay etkisinde olan burçlar hassastır, yengeç burcu veya ev konumlarında ay etkisi olanlar gibi)

     Aşağıdaki iki konuda bazı çözümler bulunuyor. Onları uygulayıp deneyebilirsiniz.

     Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider?
     Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

     Farklı varlıklarla ilgili bir durum ise doğal ev yapımı elma sirkesi (veya diğerleri) ile zeminler, banyo, lavabo ve silinebilecek yerler silinebilir.
     Özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar, tırnaklar, saçlar ve bedenimizle bağlantılı olan dna yapımızla ilgili bilgiler içeren hiçbir şey gece çöpe atılmaz. Mümkünse yakarak yok etmek en iyisidir.

 24. blank anonim dedi ki:

  Merhabalar, ben çocukluğumdan beri psişik güçlere açık biriydim ve Dünya bana bir şekilde tuhaf geliyordu. Rüyalarımda sürekli olarak geleceği görüyordum ve bazen o kadar aşıyordu ki bu durum direk rüya gördüğüm günün aynısını yaşıyordum. Bazı zamanlar ise kendimi yukarılardan izleyip bilinçsiz bir şekilde şehirde dolaşıyordum, tabi sonra aniden yere çakılıyordum. Bu rüyaları kimseye anlatmıyordum, neden bilmiyorum. Tabi sürekli araştırıyordum, o zamanlar çocuk olduğumdan sürekli olarak telekinezi hakkında araştırmalar yapıyordum. En son beni derinden sarsacak birtakım olaylar üzerimden geçince biraz daha azaldı bu güçlerim. Ama hala devam ediyordu. Dediklerimin çıkması, 3-4 sene sonra yaşayacağım bir anın rüyamda olması gibi. Şuan ise evrenin spiritüel olarak yasalarını araştırıyorum. Maalesef ilaç tedavisi almaya başladım çünkü üzerimdeki olaylar çok fazla gelmeye başlamıştı. Ruhani gücüm hala benimle ama giderek zayıflamasından korkuyorum. Şu sıralar çekim yasasını araştırmaya başladım, ama diğer yasalar hakkında bilgi bulamıyorum. Benim bu eski gücümü kazanmak, kendi ruhani varlığımla tanışmak, ve bu evrensel çekim yasaları hakknda bilgi verebilir misiniz?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Çoğu kullanılan ilaçlar ruhsal aktiviteleri zayıflatır. Ancak öncelik sağlık olduğu için tedavinizin sonuçlanmasını bekleyin. Süreci hızlandırın; iyileşmek için çaba gösterin. İlaçların etkisi ortadan kalktığında kaldığınız yerden devam edersiniz.

   1. blank anonim dedi ki:

    Cevabınız için teşekkürler. Peki ilaç dışında bu çocukluğumdan itibaren yaşadığım, anlattığım olayları nasıl yorumlarsınız? Neye eğilimim var, ne gibi güçlere sahibim, potansiyelim ne kadar(anlattıklarım kadarıyla) beni bu konuda yönlendirir misiniz? Ciddi şekilde merak ediyorum, fakat ülkemizde bu konuda açılan site veya yayınlanan kitap sayısı çok az.

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Rica ederim.
     Yaşadıklarınız doğuştan gelen öngörü (prekognisyon) yeteneği ile ilgili.

     Aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

     Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme
     Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?
     Doğum Haritasında Öngörü Yeteneği Kazandıran Konumlar

 25. blank Bb dedi ki:

  Merhaba ben özellikle son zamanlarda çok sık dejavu yaşadığımı hissediyorum bi de bu anda herşey rüyadaymışım gibi geliyor

 26. blank Tuhaf bir kız dedi ki:

  Merhabalar.. 3-4 yıl önce kafama düşen bir kitap sayesinde enerjiler, çakralar, meditasyon, parapsikoloji tarzı şeyler ile ilgilenmeye başladım.Kitap adı ”The Secret”. Kitap çekim yasası ile alakalı idi. Etrafım da ki insanlar beni sever ve dinlerler ama düşüncelerimin hep olanaksız ve tuhaf olduğunu söylerler. 6.hissimin kuvvetli olduğunu düşünüyorum. Yeni tanıştığım bir insanın ne olduğunu, karakterini çözebiliyorum. Dediğim şeyler gerçekleşiyor. Özellikle kötü bir şey hakkında konuşur isem muhakkak bu oluyor. Bu yüzden çevremde ”şom ağızlı” olarak biliniyorum. Kötü bir şey olmadan önce kalbimde bir baskı hissediyorum ve gün boyu modum düşük oluyor. Ve sonra gerçekten de kötü bir şey oluyor. Bunları kontrol edebilme şansım var mı ? Artık etrafımda ki insanlara yaşadığım tuhaflıkları anlatmıyorum. Çünkü daha da tuhaf bakmaya başlayacaklar ve benden uzaklaşacaklar.. İçsel benliğime nasıl ulaşabilirim ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, yaşadığınız herşeyi anlatmama kararınız yerinde olmuş.

   Atmanız gereken ilk adımı araştırmaya başlayarak atmışsınız. Eğer daha önce bakmamışsanız Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusundan başlayın. Konu içerisindeki linkler sizi yönlendirecektir.

 27. blank bilge oflaz dedi ki:

  merhabalar. çesitli konularla ilgili araştırma yaparken tesadüfen siteye rastladım ve detaylı incelemeye çalışıyorum. kendimde tam olarak ne olduğunu anlamadığım şeyler oluyor. ilanları anlattığımda deli muamelesi gördüğüm oluyor. hislerim kuvvetlidir genelde ve çoğu zaman rüyamda farklı bir boyuta geçtiğimi düşünüyorum yakınlarımdan birinin başına bi kaza geldiğini gördüm ve rüyamda gördüğüm herşey birebir çıktı diyebilirim. birde rüyamda olan bazı durumlarda vücuduma aldığım darbe kesik yada cizik gibi uyandığımda vücudumda aynı şekilde iz görüyorum. kafam karışıyor ne olduğunu anlayamıyorum. bazı şeyleri kontrol altında tutamıyorum galiba. bana yardımcı olabilecek bir tavsiyeniz öneriniz var mı..?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.
   Sorunuzun bir bölümünü Cinler insanları Nasıl Etkiler? Psikolojik ve Fiziksel Etkileri ve Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider? konularında bulabilirsiniz.

   Hipnoz altında birisine “eline iğne batırdım” deyip parmağınızla dokunursanız büyük bir acı duyar ve o bölge kızararak kabarmaya başlar. Görülen rüyaların gerçekliği bedenimize de yansıyabilir.

   Yapacağınız en büyük hata, sizi anlamayacak insanlara yaşadıklarınızı anlatmak olacaktır. Komplekse kapılıp sorun yaşayabilirsiniz. Anlattıklarınız çıktığında da felaket habercisi muamelesi görürsünüz. Gördükleriniz karşısında bir şeyleri düzeltme imkanınız olursa düzeltin ancak başkalarına anlatmamaya çalışın. Sizi anlamayacaklardır.

   Büyük ihtimalle sizde öngörü ve önsezi yetenekleri olabilir. Aşağıdaki linklerde konulara bakabilirsiniz.
   Premonisyon Önsezi Gelecekteki Olayları Hissetme
   Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme

   Doğuştan ne tür yeteneklere sahip olduğunuza ve ruhsal hassasiyetlerinize Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları linkinden bakabilirsiniz.

   Unutmayın. Kendinizi ne kadar iyi tanırsanız o kadar rahat ve huzurlu olursunuz.

 28. blank Sule dedi ki:

  Merhabalar bende bu konuyla ilgileniyorum telepati cok dikkatimi cekiyor bikac haftadir cok ciddi arastirmalar yapiyorum ve sitenizi takip ediyorum. Fakat odaklanma problemi yasiyorum bunu nasil asabilirim bana yardimci olabilirmisiniz lutfen ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.

   Bu konuda öncelikle yapmanız gereken doğum haritanızdaki ruhsal hassasiyetlerinizi kontrol etmek. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları Eğer, telepati ile ilgili aldığınız etkiler yoğunsa sonuç almanız daha kolay olacaktır. Genel olarak doğum haritalarında Su grubu burçları yani Akrep, Yengeç ve özellikle Balık burcu daha hassastır. Bununla birlikte ruhsal hassasiyeti artıran gezegen ve ev konumları da etkilidir.

   Beyin Dalgaları; Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta işlev ve Kullanımları Konusunu ve konu sonunda linki verdiğim Gama, Beta, Alfa, Teta ve Delta beyin dalgaları konularını mutlaka inceleyin. Aradığınız cevabın büyük kısmını bulacaksınız.

   Ruhsal çalışmalarda doğuştan alınan etkilerle birlikte çalışılarak Alfa-Teta seviyesine bilinçli olarak inebilmek büyük öneme sahiptir. Konuda anlattığım derin transa geçiş çalışmasını çok kolay bir şekilde yapabiliyor hale gelmeniz gerekir.

   Odaklanma sorunu beta seviyesinden alfa seviyesine geçişte zorlananlarda daha çok görülür. Özellikle hava grubu ağırlığı olan (İkizler, terazi ve kova) insanlar madde seviyesine daha yakın oldukları için odaklanma sorununu daha çok yaşarlar. Sorun aşılamaz mı? Tabi ki aşılır ancak doğuştan hassasiyeti olan bir insan gözlerini kapattığında alfa seviyesine geçerken sizin bu seviyeye ulaşmanız için belli bir süre çalışmanız gerekir. Beyin ve ruh fonksiyonlarının, enerji kanallarının yeni duruma alışması için çaba gerekecektir.

 29. blank Esra dedi ki:

  Merhaba, ben yıllardır uykumda gelecekle ilgili şeyler görüyorum. Bazısı 3gün sonrası bazısı yıllar sonraya ait. Gördüklerim hep gercekleşiyor. Ben bu yeteneğimi nasıl geliştirebilirim bilinçli sekilde görmek mümkün mü

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Esra Hanım. Eğer daha önce okumamışsanız lütfen aşağıdaki konuları dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Gerekli yerlerde not alın. Takıldığınız konular olursa konu altlarında sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

   Öncelikle doğuştan gelen özelliklerinizi şu konudan mutlaka kontrol edin Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

   Bahsettiğiniz yetenek Prekognisyon yani öngörü yeteneğidir. Aşağıda konuyla ilgili ayrıntılı bilgi vermiştim.

   Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme

   Aşağıdaki temel uygulamayı yaparak yeteneğinizi kontrol altına almaya çalışabilirsiniz.

   Prekognisyon Öngörü Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

 30. blank Gayb dedi ki:

  bir gün oturmuş meditasyon yapıyordum 2 saat felan sonra bir anda kuş olup gökten bazı insanlara baktım ve kuş iken birine saldırdım ardında kendi bedenime geri döndüm ve her şeyi hissede biliyordum sezgilerim baya bir alanı genişlemişti kısa bir tabi sonra bir kız çıktı diğer bir taraftan telefonu çaldı dedim saldırdığım arıyor evet sanırım öyle ardından bey yüz metre felan uzağımda olmasına rağmen telefon konuşmalarını sanki beynimin içinde yankılanıyormuş gibi duydum ardından kıza seslendim sebepsiz yere gitmemesini söyledim hatırlamıyorum neden öyle dedim seni arkadaşın aradı dedim normal bir şey yani ardından nerde beklediğini söyledim ve bana nerden bildin dedi bende bilirim dedim kız salkmısın deyip gitti.1 ve tekrar denediğimde sadece deprem olur gibi etraf titriyor tekrar yapamıyorum

 31. blank Ekrem dedi ki:

  Merhaba, bugün yaklaşık 40 dakika süren, bölünmeyen bir deneme yaptım, ilk denememdi, konsantrasyonum bozulmadı ve hiç düşünmediğim planlamadığım halde alnımın ortasında 3. göz diye tabir edilen bölgede defalarca ciddi baskılar hissettim. Birisi parmağını koymuş bastırmış ve baskıyı azaltıp azaltıp artırıyor gibiydi. İlk başta bunun bir yanılsama olabileceğini düşündüm fakat sonradan ısrarla olmaya başlayınca yazma kararı aldım. Bu durum normal mi yoksa bir anlam mı içeriyor sizce ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Çalışma sonrası tepkiler herkeste farklı olmakta. Enerjinin yoğunlaştığı çakralar veya çalışmayı yapanın ruhsal hassasiyetine göre farklı sonuçlar ortaya çıkabilmekte. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusuna bakın. Eğer ruhsal hassasiyetiniz yüksek ise bununla ilgili olabilir.
   Dikkat edilmesi gereken bir konu derin nefes aldığınızda kafatasına basınç uygulamamaya çalışın.
   Olası sağlık sorunlarını da dikkate alabilirsiniz. Sinüslerle de ilgili olabilir. Sağlık sorunu olmadığına eminseniz diğer yazdıklarımı dikkate alın.

 32. blank phun dedi ki:

  merhaba benim size sormak istediğim bir soru var. Çok saçma ama beni gerçekten çok üzen insanların başına mutlaka birşey geliyor. Bunun bir güç olduğunu düşünüyorum, sizde bu gücü başka şekilde kullanabilir miyim? yani o insanlarla hiç karşılaşmamak en baştan korunmak gibi. Biliyorum çok saçma sorabileceğim kimse yok.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Soru saçma değil sadece bilinenin dışında bir konu.

   Bazı insanların içsel enerjileri çok yüksektir. Üzüldüğünde ortaya çıkan enerji o kadar yoğun olur ki bu enerji üzülmesine neden olan insanlara yönelerek onları etkileyebilir. Bu gibi durumlar çoğunlukla yaşadıklarınız karşısında sesinizi yükseltmediğiniz veya kendinizi savunamadığınız durumlarda, içinize attığınızda ve içinizde büyüttüğünüzde ortaya çıkabilir. İçsel enerjiler duyu organlarının yaydığı enerjiden daha yoğundur ve bilinçli veya bilinçsiz bir noktaya odaklanırsa etkili olurlar.
   Başkalarına bu yönde zarar vermemek içinize atmak yerine dozu yüksek olmadan sözlü karşılık verin veya yakınlarınızla konuşarak kendinizi rahatlatın.

   Konu farklı bir açıdan Nazar Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Etkiler? konusunda daha önce anlatılmıştı oraya da bakabilirsiniz.

   Diğer sorunuz için aşağıdaki konulara bakabilirsiniz.

   Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme
   Premonisyon Gelecekteki Olayları Hissetme
   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

 33. blank Rafiq Aliyev dedi ki:

  Merhaba. Nasilsiniz ? Azerbaycandan size coklu selamlar. Verdiginiz güzel bilgiler icin tekrar teşekkür ederim. Her araşdirma yapdigimda, her seferinde sitenize bakdigimda cok degerli bilgiler alirim. Trans calişmalari yapmak icin bir zaman dilimi varmi ? Telepati yapmak icin en uyqun zamanin gece saat 2 den sonra oldugunu ve bununda dmt ile bagli oldugunu bilgisini vermişsiniz. Trans icinde böyle bir zaman dilimi varmi veya hangi zamnda yapilirsa daha etkili olur ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, teşekkürler iyiyim. Siz nasılsınız? Bizden de Azerbaycan’a selam ve saygılar.

   Derinleşme çalışmaları için belirli bir zaman dilimi yok. Bunun nedeni uyurken sağlanan alfa, teta ve delta evrelerinin yapay olarak sağlanmasıdır. Bedeniniz ve ortam müsait olduğu her zaman yapabilirsiniz.
   Ancak bunun dışında belirli zaman dilimlerinde yapılan çalışmalar daha etkili olmaktadır. Bu zaman dilimlerinde de yapılabilir. Bahsettiğiniz saatler ve gün içerisinde kendi beden saatinize göre derinliğin arttığı zaman dilimlerini kullanabilirsiniz.

 34. blank Helen dedi ki:

  Zihnimizi bu tarz şeylerle ilgilenirken de korumak, çevreye kapamak, bir nevi zihnimize duvarlar örmek mümkün mü? Mümkünse nasıl olur?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bilinç… Yaşadıklarımızı hayal ederiz, Hayal ettiklerimizi yaşarız?

   Çok geniş kapsamlı bir konu olduğu için cevap olarak yazmam çok uzayabilir. İmajinasyon ve Psişik linkleri altındaki konuları ilk konudan itibaren okursanız zihninizde belli bir şablon oluşur sanırım.

 35. blank Helen dedi ki:

  Bu tarz şeyleri denedikten sonra bu konuda kapı açmış gibi olabileceğimizden bahsetmiştiniz. Bu tarz deneyimlerden sonra daha kolay hipnoz edilip daha kolay mı etki altına alınırız? Bunu engellemenin bir şekilde zihin duvarı tarzı bir şey örmenin yolu var mı, mümkün mü böyle bir şey?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Hipnoz veya telepatik etkilere açık olmak şeklinde değil. O yönde bilinç yükselir, madde seviyesindeki etkilere açık olmazsınız. İradenizle hipnozun en derin evresine girmiş olacaksınız. Bilinçli bir şekilde Alfa, teta ve delta seviyelerine gidip beta seviyesine çıkabilen birinin kendisini hipnoz etmeye çalışan insanı hipnoz edebilmesi gerekir.

   Kapı açma tabirini şekilde tarif etmeye çalışayım. Bu çalışmalar taş duvarda cam bir pencere açar. Duvarın diğer tarafında bulunanlarla sizin aranızda sadece bir cam kalır. Görüş berraklaşır, hisler güçlenir. Madde boyutu dışını algılamaya başlarsınız. Benzer durum doğal olarak madde ötesine daha yakın bir seviyeye geldiğiniz için madde ötesi için de geçerlidir.
   Etkileşimin boyutu doğuştan alınan ruhsal hassasiyetlerle doğru orantılı olarak değişebilir.

 36. blank Umut eser dedi ki:

  Merhaba emre bey ben ilk denediğimde sanki her tarafım titriyo değişik bir his var gibiydi sonra heyecanlandım gözlerimi açtım tekrar yapınca 20 25 dakika geçtikten sonra sanki yatağı beşik gibi sallıyor döndürüyolar gibi oluyor doğru yoldamıyım

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, amacınızın ne olduğuna bağlı. Bu gibi etkiler olduğunda hiçbir şekilde müdahale etmemeye çalışın.

 37. blank İzel dedi ki:

  Meraba ben izel. Ben size azeribaycandan yaziyorum . ben bu yazdiklarinizin hepsini okudum ve denedim. Bir keresinde annemin evimizin kapisini acmasini duwundum. Ve saniyeler sonra kapi kendiliyinden acildi . yorumumu okudugunuzda bir cevap yazarsaniz sevinirim

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba İzel Hanım. Azeri kardeşlerimize selamlar.

   Bunun olmasının bir kaç sebebi olabilir
   Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme linkinde anlatılan gelecekte olan olayları görme özelliğiniz vardır veya yaptığınız çalışma sırasında bu özellik ortaya çıkarak kapının açılacağını henüz açılmadan görmüş olabilirsiniz. Bu durum daha çok kapıyı açan birisi olmuşsa geçerlidir.

   Eğer kapıyı açan olmamışsa telekinetik bit etki ortaya çıkmış olabilir. Bazı durumlarda görüleni gerçekleştirmek için enerji açığa çıkar ve oluşlar etkilenir.
   Veya farklı varlıklar etki yapmış olabilir.

   Doğum haritanızda Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda anlatılan ruhsal kabiliyetlerden hangilerinin olduğuna bakınız. Mutlaka bu durumu yaşamanızı sağlayacak konumlar bulunacaktır.

   1. blank İzel dedi ki:

    Merhaba. Evet emre bey boyle bir ozeligim var. Yani ben ruyamda gelecekle ilgili her şeyi gorebiliyorum.?

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Gördüklerinizi mümkün olduğunca not almaya çalışın. İleride gördüklerinizi yaşadığınızı farkedeceksiniz. Ve yaşadıklarınızı, gördüklerinizi herkese, her yerde ve her zaman anlatmayın.

 38. blank özlem dedi ki:

  iyi akşamlar bugün biraz uzanmıştım uyumadım ama bir şeyler düşünüyordum sonra kendimi sakinleştirmeyi başarmışım düşündüğüm şeyin mutlulugunu yaşamaya başladım ve ağlamakla beraber mutluluk ve kalbimin patlamak üzere olduğunu hissttim. bunun ne olduğunu söyleye bilirmisiniz acaba kendimi transa falan sokmadım ama hala başım ve kolum ağrıyor.şimdiden tşkler

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   İyi akşamlar sizlere de. Mutluluk ve ağlamak, transa girildiğinde belli aşamada gerçekleşir. Dış etkenlerden tümüyle uzaklaştığımız, stres, sıkıntı ve sorunlar unutulduğu hatta bunların neden olduğu negatif enerjilerin deşarj olduğu evrede, tümüyle kendimizle baş başa kaldığımız anda bir an kendimizi boşlukta hissederiz. Huzur sonrasında sebebi bilinmeyen sevinç ve ardından bizi rahatlatan bir ağlama hissi. Ağlamak diğer yollarla atılamayan bazı olumsuz enerjilerin dışarı atılmasını sağlar. Sonunda tarifsiz bir rahatlama yaşanır.

   Eğer ani geçişler olursa mesela teta veya alfa dalgasından bir anda beta seviyesine çıkılırsa ki bu genelde bilincin hızla açılması ile olur, kalp ritminde artışlar yaşanabilir. Bu durum bilinçli rüya veya astral çıkış öncesinde de yaşanabilir.

   Kol ağrısı hakkında bir şey söyleyemem farkında olmadan yaptığınız ani bir kas hareketi ile oluşmuş olabilir. Ama baş ağrısı kendimizi fazla zorladığımızda, ilk deneyimlerde, ani beyin dalgası değişimlerinde ve ciğerlere fazla oksijen gitmesinden sonra bedenin fazla sıkılmasıyla beyinde oluşan basınçla ilgili olabilmekte. Genelde bir süre sonra geçer. Basıncın beyin üzerine yoğunlaştırılmamasında yarar var. Baş ağrısı tansiyonla da ilgili olabilir. Bu durumu yaşadığınızda bir süre yattığınız yerde dinlenin. Kalkıp yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Kısa bir yürüyüş yaparak temiz hava almaya çalışın.

  2. blank İzel dedi ki:

   Merhaba Emre bey. Ben bu gun ruyamda yakinimin öleceğini gördüm. Bu ruyamin gerçekleşmesinden çok korkuyorum?
   Acaba bunu engellemem mumkun’mu?

   1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

    Merhaba İzel Hanım. Hangi olayların değişime açık olduğunu bilemeyiz. Ölüm konusu geri döndürülemez bir konu. Eğer bir insanın ömrü sona ermişse müdahale edilse de bir sonuç alınamaz. Ancak Bizim gördüklerimiz değişken kader içerisinde yer aldığı için sonucu tam olarak bilemeyiz. Müdahale edebileceğiniz bir durum olursa müdahale edin veya yardımcı olabileceğiniz bir sorun olursa yardımcı olun.

 39. blank Emine dedi ki:

  Ben kendimi bi sure sonra bir tabutun icinde hissettim ku tam anlamitla yapmadim sonra sagimdan bir melek kalk dedi bana bir de dudagimda bir karincalanma hissettim bunlar normal olan seyler mi

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Madde boyutu dışında olan olayları madde boyutuna göre değerlendiremeyiz. Herkesin yaşadığı kendisine hastır.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları linkindeki ruhsal yetenek konumlarını kontrol edin. Herkesin yaşadığı doğum anında aldığı ruhsal hassasiyetlere göre değişecektir.

 40. blank cihan kılıç dedi ki:

  ben 2 3 seferdir deniyorum ama gözlerimi kapatamıyorum kendiliğinden açılıyor Ve Bunu Engelliyemiyorum Ama Gözlerim Açıkken ‘de Transa Geçebiliyorum . Bunu Nasıl Engellerim EMRE BEY Ve Ta Yanlış Yoldamıyım Bi Çıkış Yolu Gösterirseniz Sevinirim Şimdiden TEŞEKKÜRLER 🙁

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Eğer sağlıkla ilgili herhangi bir sorununuz yoksa Beyniniz beta dalgasında devam ediyorum olabilir. Şunları deneyebilirsiniz.

   * Uygulama yapmadan önce bir kaç saat (mümkün süre) yürüyüş yapın.
   * Akşam yemeğiniz erken yiyin. Sonrasında bir şey tüketmeyin.
   * Gün içerisinde kafein ve benzeri içecekler tüketmeyin.
   * Uygulamaya başlamadan önce tümüyle loş bir odada bir süre kalın.
   * Kaslarınızı sıkarken özelikle göğüs ve üzerini mümkün olduğunca deşarj etmeye çalışın.

   Yemenize ve içmenize bir süre dikkat edin. Gün içerisinde bedensel hareketlerinizi artırın. Erken kalkın ve uygulama yapacağınız zamana kadar uyumayın.

   ** Eğer yoğun stres altında olduğunuz bir dönemde iseniz sinir sistemi ile de ilgili olabilir. Bu durumda müdahaleci olmayın. Herşeyi oluruna bırakın. Bedenin verdiği tepkiler olması gereken tepkilerdir. Gözleriniz açık halde de transa geçebiliyorsanız o şekilde devam edin.

   1. blank ONUR ÖZBAY dedi ki:

    Size ulaşmam gerekiyor

  2. blank ONUR ÖZBAY dedi ki:

   Size ulaşmam gerekiyor

 41. blank cihan kılıç dedi ki:

  BEN DE DEnedim işe yaradı teşekkür ederim sabah kalkınca kendimi daha rahat ve huzurlu hissediyorum teşekkürler 🙂

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim Cihan Bey. Düzenli yaptığınızda ruhsal yönden de bedensel yönden de olumlu etkilerini göreceksiniz. İlerleyen zamanla birlikte, rüyalarınız ve ruhsal yönünüzde de değişimler başlayacaktır.

 42. blank Emrecan159 dedi ki:

  Transa gectikten sonra yuzum velle kollarim karincalaniyor adeta ellerim felc durumuna giriyor uyusuyor ellerimi zorlukla aciyorum o an telekinezi denedim ve kalin bir ipi oynattim ama kollarimin bu kadar kasilip yorulmasina anlam veremedim dogru yoldamiyim ? Şimdiden tesekkurler

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Eğer daha önce benzer çalışmalarda bulunmamışsanız bedensel ve ruhsal değişimler farklı gelebilir. Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa bazı değişimlerin olması normaldir. Derin trans hali ile birlikte kataleptik kasılmalarda görülebilir. Ancak kaslarınızı aşırı sıkmış ta olabilirsiniz. Normalde rahatsızlık verecek kadar bir uyuşma veya felç durumu oluşmaz. Karıncalanmaların olması doğaldır.

   Eğer fazla hareket etmiyorsanız. Çalışmaya başlamadan önce yürüyüş ve egzersizler yapın. Kaslar hareketsizlikten dolayı da böyle bir refleks göstermiş olabilir.

   Duruş pozisyonunuz bu gibi durumlara neden oluyorsa daha rahat olabileceğiniz duruşlar deneyebilirsiniz. Aşırı stres altında iseniz bu durumda aşırı reaksiyonlara neden olabilir. Kaslarınızı daha az sıkmaya çalışabilirsiniz.

   Konuda anlatılan tüm adımları yaptıktan sonra Bedensel ve Ruhsal olarak tümüyle rahatlamadan belli bir süre hiçbir faaliyette bulunmayın.

 43. blank volkan dedi ki:

  Merhaba bunu dendiğimde nefesim gittikçe daraldı ve birden hafiflemeye başladı bu bir anda oldu ve kendimi çok hafif hissettim bu normal mi yanitlarsaniz çok sevinirim teşekürler.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, tam olarak hangi aşama oldu?

   1. blank volkan dedi ki:

    Hangi aşama olduğunu bilmiyorum. Önceden gürültülü bir şekilde soluklaniken birden bire nefesim in inceliğinini ve kopacak gibi oldugunu hissettim bedenim çok hafifledi sanki bedenim benim değildi ama onu hissedebiliyordum ve istemsizce gözümü açtım sonra kendim olduğumu ve bir kaliptal çıkmış gibi oldum bundan sonra ne önerirsiniz.

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Bunun olmasının iki nedeni olabilir. Birincisi derin nefes alıp verme sırasında beyne daha fazla oksijen gittiği için hafif bayılma etkisi ortaya çıkar. Bu genelde son aşamada yani bedendeki tüm kaslar sırasıyla sıkılıp deşarj sağlandıktan sonra ortaya çıkar. Bedendeki ağır enerji akışı insanın bu hissi yaşamasına neden olur.

     İkincisi ise bu çalışmayı her gün düzenli bir şekilde yapmaya devam ederseniz bir süre sonra öyle bir noktaya gelirsiniz ki, gerçeklik duygusu kaybolur. Havada asılı olduğunuzu, madde bedeninizin hiç olmadığını hissetmeye başlarsınız. Bu noktada astral çıkışlar daha kolay olacaktır. Astral çıkış öncesi ruhsal boyuttaki deneyimlerin daha net bir şekilde yaşanması çıkışları çok daha doğal hale getirecektir.

     Bu çalışmayı her gün yapmayı alışkanlık haline getirmeye çalışın. Asıl amacınız ne ise daha sonra ona yoğunlaşın.

   2. blank volkan dedi ki:

    Emre bey ayrıca ben Tanrıya inanmayan biriyim her insanın kendi tanrısıni yarattığını inanan birisiyim
    bunun Astra seyehat etkisi nasıl olur?

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     İnandığınız değerlerde “astral seyahat yoktur” tarzında bir olgu varsa belki elde etmek istediğiniz başarının süresini etkileyebilir. Ruhsal kodlarımızda varolan, yapılabilir gerçekler inanç kodlarına bağlanmamışsa çalıştığınız sürece başarı elde edersiniz. İnanmadığı halde astral seyahat yapan çok insan var.

 44. blank Furkan Sancak dedi ki:

  Ben normalde aklına sürekli bir şeyler gelen birisiyim. Trans çalışmalarımda ne kadar rahat olursam olayım mutlaka aklıma bir şet geliyor. Belli bir seviyeden sonra hayaller duymaya ve görmeye başlıyorum. Hayale kaptırırsam bir kaç dakika sonra kaslar gevşemiş ve vucüt ısınmış bir şekilde uykuya dalıp yarım saat içinde uyanıyorum. Dikkatimi toplamak adına en ufak bit telkin ve düşüncede ise hayaller kesiliyor ve tam bir uyanıklık haline geçiyorum, doğru yolda mıyım? Birde bu lucid dream’ı normalde iki farklı şekilde görüyorum. Bazen rüyamın rüya olduğunu anlayıp keyfini çıkarıyorum. Bazende sabah “5 dakika daha” diyerek kafamı yastığa koyunca rüyamda kalkıp elimi yüzümü yıkadığımı falan görüyorum. Bunlar astral seyahate yatkın olduğum anlamına gelir mi?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Uykuya dalma sıkça görülür. Bu normaldir. Ancak bu durum bir şekilde kontrol altına alınmaya çalışılmalıdır. İmajinasyon kategorisi altında yer alan konularda verilen örnekleri inceleyerek kendinize özgü bir yöntemle uykuya dalma anını kontrol altına alabilirsiniz. Bu süreç sabırlı bir çalışma gerektirebilir ancak ısrarla devam edilirse sonuç alınmaktadır.

   Eğer bir çaba harcanmadan rüyada farkındalık yaşanıyorsa astral seyahat çalışmalarını olumlu yönde etkiler. Normalde rüyada farkındalık hali astral seyahat çalışmalarına başlandıktan belli bir süre sonra ortaya çıkar. Bu yönüyle ruhsal yönden sizin o süreci aşmış olduğunuzu söyleyebiliriz.

 45. blank algikapilari dedi ki:

  Merhaba, sitenizi ve paylaşımlarınızı çok severek okuyorum. İyi ki varsınız. Ben bu yazdığınız teknikten biraz farklı 100’den geriye saymaya başlayıp her nefes alıp verişi bir olarak sayarak 10-12 dakika sonra bir süre içerisinde transa geçiyorum. Kalp kısmında başlayan çok yoğun bir titreşim ve baskı oluşuyor. Sonra başımı yanaklarımı ve tüm vücudumu sarıyor. Bir süre sonra ellerim havalanıyor gözlerimi açtığımda ellerimi koltuğa sabitleyemiyorum havalanıyorum. Durumu nasıl kontrol edip ilerleyeceğimi bilmediğimden duraksıyor ayağa kalkmaya çalışıyor geriniyor ve fiziksel dünyaya hızla geri dönmeye uğraşıyorum. Bana önerileriniz olur mu acaba?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, Teşekkürler güzel sözleriniz için.

   Farklı yazılarda da bahsettiğim gibi tekniklerden ziyade elde edilen sonuçlar önemli. Yazdığım tekniğin olumlu yanı sırayla tüm kasların ve enerji merkezlerinin deşarjının sağlanması. Bununla birlikle bilinçli yapılan her hareket sonrası o bölgelerin kontrollerinin daha kolay sağlanabilmesi büyük bir avantaj. Bunu yürüyüş yapacağımız yolu daha önce kontrol etmeye benzetebiliriz.

   Ama sizin için uyguladığınız teknik kolaylık sağlıyorsa kontrol sisteminizi geliştirmek adına “oto hipnoz” çalışmalarını da buna dahil edebilirsiniz.

 46. blank Murat Sevindir dedi ki:

  Aynı sorunları bende yaşıyorum

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Yardımcı olabileceğimiz bir konu varsa yardımcı olmaya çalışalım Murat Bey

 47. blank Tembel İko dedi ki:

  Merhaba, dün gece ilk defa denedim ve gerçekten yararını gördüm. Anlattığınız teknik gerçekten de güzel. Ancak, bunu uyguladıktan sonra gün içinde tuhaf bir durumla karşılaştım. Nereden geldiği belli olmayan yüksek ama aynı zamanda kısık bir hırıltı şeklinde ismimi sayıkladı 3-4 defa. Aynı zamanda, etrafımda normalde bulunan varlıklardan farklı bir varlık vardı. Önceden lucid konusunu başardığımda, birisi boynuma ip dolamış ve uyanmaya zorlamıştı beni. Yeniden bu tarz bir saldırı altında olabilir miyim sizce?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba,

   Tüm ruhsal çalışmalarda, ruhsal yönden belli bir derinliğe ulaştığınız andan itibaren bu gibi sorunlar her zaman yaşanabilir. Bu konuya çoğu makalede değindik ama iki konuda açıklamalarına ve mekanizmasına neden ve nasıl olduğuna dair ipuçları bulabilirsiniz.

   Astral Seyahat Riskler ve Önlemleri
   Karabasan Nedir? Karabasan Nasıl Oluşur?

   Eğer Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları linkinde belirtilen konumlardan hassasiyet almışsanız (Genelde yengeç ve balık burcu etkileri) etki mekanizması daha kolay çalışır. Ruhsal yönden hızlı ilerlersiniz ama etki altında kalmanız da bir o kadar kolay olur.

   Sorunu aşmanın bir çok yolu var ancak temelde sağlam bir irade ve bir şekilde sizi dışarıdan gelebilecek etkilere karşı koruyacak yöntemlere ihtiyacınız var. https://www.parapsikoloji.net/category/psisik/ linki altındaki konularda kısmen değinilmeye çalışıldı ancak yeterlilik kişiden kişiye ve ruhsal duruma göre değişebilir.

 48. blank Şevval dedi ki:

  Merhaba. Meditasyon yaptığım zaman, bu tür translar yaptığım zaman bitirdiğimde korkuyorum. Sanki birileri beni izliyormuş gibi. Bu yüzden yapmayı kestim. Araştırdım ancak pek bir şey bulamadım. Teşekkürler.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bu konu aslında çok ayrıntılı ama kısaca şu şekilde özetlemeye çalışayım. Ruhsal çalışmalar yapıldığında madde ötesi ve madde seviyesi bizim için birbirine daha yakın hale gelir. Özellikle Meditasyon yaparken belli kelimeler söyleniyorsa ne söylendiğinin ve ne anlama geldiğinin iyi bilinmesi gerekir.

   Aşağıdaki konuları okuyup tekrar geri dönüş yaparsanız ayrıntılara inebiliriz.

   Konunun sistematiğini kavramak için: https://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-riskler-onlemleri/
   Korku’nun Etkileri ve Çözümler Hakkında: https://www.parapsikoloji.net/karabasan-nedir-nasil-olusur/

   Detaylar için:

   https://www.parapsikoloji.net/psisik-saldiri-nedir/
   https://www.parapsikoloji.net/psisik-saldiri-turleri/
   https://www.parapsikoloji.net/psisik-saldirilardan-korunma-yollari/

   1. blank Şevval Yıldız dedi ki:

    Okudum. Evimi ve kendimi arındırırım genellikle. Psişik saldırılara gelirsekte ufak tefek sorunlarım var. Deneyimlerimi düşündüğümde pek rahat durmadım. Rahatlıkla zarar alabileceğim konumlarda bulundum. Meditasyondan sonra bir şeyleri daha fazla hissetmekle bir sorunum yok. Doğal olduğunu biliyorum. Rahatsızlığım bir sürü negatif varlığın evimin içinde bana bakması. Bu yüzden astral seyahat deneyimim başlamadan bitti diyebiliriz. Bu tür şeylerden kurtulmadan bir adım daha atmak istemiyorum. Aurama ben bakarım. Asıl sorunumda o galiba. Zayıftır. Güçlendirirsem eminimki çok yararı olacak. Çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. Sevgiyle.

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Rica ederim. Hesabınızdaki mail adresine bakar mısınız.

   2. blank Ebru dedi ki:

    Aynı hisler bende de oldu fakat ben astral yada başka bişiy yapmadım, bi süredir Esma okumaları yapıyorum bana huzur veriyor ve bu dünyanın hırslarından koparıyor fakat aynı anda izleniyormuşum hissine kapıldım, normalde yalnız kalkabilirdim şimdi ise korkuyorum,

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Ruhsal yönden gelişimin nasıl yaşandığının sonuçları itibari ile fazla farkı yoktur. Sadece gelişim sürecince gittiğiniz yollar ve ruhsal birliktelikler farklı olabilir. Gelişim beraberinde sonuçları ile gelir. Ruhsal Gelişim kategorisi altındaki son konulara bakar mısınız.

     Aradığınızı bulamazsanız tekrar yazın lütfen.

 49. blank Deniz Işık dedi ki:

  Öncelikle , dolu içeriği ,yalın ve açık ifade dili ile ,Çok güzel bir paylaşım .Emeğinize sağlık .Hiç deneyimi olmayan birisi , bu tarz çalışmalara başlarsa,ne kadar süre devam ederse netice alabilir ?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim Deniz Hanım/Bey, Faydalı olması bizleri mutlu eder. Okuyan gözler ve algılayan zihin güzel olunca herşey güzel gelirmiş.

   Bu tür çalışmalarda etki genelleme yapıldığında ortalama 2 hafta kadar sürer. Ancak bu süre uygulamayı yapanın hazır oluşuna, ruhsal durumuna ve motivasyonuna göre değişir. İlk uygulamada yeterli derinliğe ulaşılabilirse etki kendisini hemen göstermeye başlar. Genel mekanizma şu şekilde işler; İmajinastif ve zihinsel telkinler önce ruhsal alanı etkiler, ruhsal etkilenme hormonal etkiyi tetikler en son madde seviyesinde kendisini gösterir. Standart “Gör, hisset ve ol” tekniklerinde sürenin uzun olmasının nedeni yeterli ruhsal derinliğe inilmemesinden kaynaklanır. Kısacası süre büyük oranda uygulayana, ne istenildiğine ve yeterli derinliğe inilmesine bağlı.

   Yeterince güçlü bir motivasyonla başlanırsa (kalabalığa karşı yapılacak konuşma öncesi, yapılacak bir ruhsal çalışma öncesi, efor gerektiren bir çalışma öncesi) bir saatte de etki alınabilmekte.

   1. blank Deniz Işık dedi ki:

    Çokkk teşekkür ederim .

 50. blank ÖzbekEK dedi ki:

  Bunun sayesinde astral seyahat denemelerimin gelişeceğini ve daha da kolaylaşacağını düşünüyorum teşekkürler 🙂

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim. Yararlı olması dileği ile.

   1. blank Kayhan dedi ki:

    Bisey yapabiliyorum ama adını koyamadım bir iç titreşim sıkışma gibi 2 3 saniye kadar her an hiç kasma dan yapıyorum fazla tutamıyorum garip birşey iyimi kotumu bilmiyorum bir fikir yada bilgi varmıdır bu konuda trans olabilir diye buraya kadar geldim

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     İç titreşim belli bir yoğunluktan sonra hissedilen enerji akışı, kaslardaki deşarj sonrası enerji hareketleri, dalga boyları arasında değişimlerde hissedilen dalgalanmalar olabilir. Çalışma devam ettikçe daha yoğun deneyimler yaşarsınız. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa yoğun titreşimlerin hissedilmesi normaldir.

     1. blank Kayhan dedi ki:

      Gayet açıklayıcı olmuş Emre bey teşekkürler. Enerji akışini kas desarjini hissetme durumu olabilir

     2. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

      Ben teşekkür ederim. Yararlı olmasını dilerim. Sıradışı bir sorun olursa iletirsiniz.

     3. blank Dilan dedi ki:

      Merhabalar derin transa geçtiğimde enerji akısı esnasında vücuduma elimi koyduğumda enerji hissediyorum ve o enerjiyi iki elimin aramasına alabiliyorum bu normal midir bundan sonra ne yapmalıyım?

     4. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

      Eğer enerji seviyeniz yüksek ise normal.

      Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları linkini kontrol edin. Bioenerji özelliği aldığınız bir konum bulunuyorsa o alanda ilerleyebilirsiniz.

      Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır?

error: Korumalı İçerik!