Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları, Üzerlik Diyeti

Üzerlik tohumu kullanımı dmt etkisi, üzerlik tohumu, üzerlik otu, üzerlik bitkisi, üzerlik çayı, üzerlik tohumu çayı, üzerlik tohumunun faydaları yararları zararlarıÜzerlik Tohumu, Kullanımı ve DMT Etkisi

Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi ve Üzerlik Diyeti – Bu yazımızda yaklaşık 3 ay kadar ağırlıklı olarak üzerlik tohumu ve DMT etkisi üzerinde yaptığımız çalışmanın sonuçlarını aktarmak istiyoruz. İlk etapta kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile birlikte yaptığımız çalışmayı daha sonra sadece üzerlik tohumu kullanımı ile devam ettirdik. Etkileri, farklı boyutları ile değerlendirebilmek amacıyla çalışmayı 5 arkadaşla birlikte yürüttük. Bir çoğunun adını daha önce hiç duymadığı halk arasında Nazar Otu olarak ta bilinen Üzerlik Tohumu (Peganum Harmala) hem içeriğindeki etkin maddeler, hem DMT bağlantısı ve hem de etkileri itibari ile bizi gerçekten çok şaşırttı.

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve Çalışmamızın Amacı

Yediğimiz ve içtiğimiz hemen herşeyin ruhsal çalışmaları etkilediği bilinen bir gerçek. Bedenimize giren her madde ruh ve beden arasındaki irtibatı da etkiliyorsa Üzerlik tohumu, Epifiz ve Dmt üçgeninde bu etki ne kadar olumlu yönde kullanılabilir, sağlığımızı riske atmadan hangi dozlar denenebilir ve bünyesel etki farklılıkları nelerdir bunları ortaya çıkarmaya çalıştık.

Farklı konularda da belirttiğimiz gibi, günümüz yaşantısı insanın madde düzeyinden sıyrılıp trans yoluyla ruhsal seviyelere ulaşmasını oldukça zorlaştırmaktadır. Gündelik, maddesel yaşam ile Ruh arasında örülen duvarı aşmada hızlandırıcı bir etken oluşturabilecek bitkilerin özellikle üzerlik otu ve üzerlik tohumunun etkilerini test ederek paranormal çalışmalarda bizlere neler katabileceğini araştırmak istedik.

Çalışmaya katılan arkadaşların her biri, belli seviyelerde trans halini meditasyon, nefes egzersizleri ve benzeri çalışmalarla yaşamış arkadaşlar. Ruhsal çalışmalarda doğal DMT deneyimlerine sahipler. Bu çalışmada DMT denilince ilk akla gelen Ayahuasca‘yı veya yüksek dozlarda belirli karışımları kullanarak ruhsal uçuş deneyimleri yaşamak ve aktarmak gibi bir amacımız olmadı. Bu yönde bir beklenti içerisine girilmesini istemiyoruz. Derin transa giren hemen herkes DMT hakkında araştırma yaptığında Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimleri kendilerinin de yaşamış olduklarını göreceklerdir. Bunun için ek bir çalışma yapılmasına gerek yok.

DMT konusunda ayrıntılı bir bilgiye sahip değilseniz bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yazının son bölümünde edinimlerimiz ve test edilen üzerlik tohumu kullanımı ve ne kadar kullanılması gerektiği hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Üzerlik Tohumu Kullanımı İle İlgili Uyarılar

Lütfen Konunun Tamamını Okumadan Üzerlik Tohumu Kullanmayın

Etkiler her insanda farklı olacaktır. Hangi metabolizmanın nasıl etkileneceğini asla bilemeyiz. Özellikle alerjisi ve hassasiyeti olanlar kesinlikle denememeli. Üzerlik tohumu kullanımı ile ilgili yazdıklarımız asla bir tavsiye, tedavi veya reçete değildir. Kullandığınız ilaçlar, bitkisel ürünler, aldığınız gıdalar ve alkol kullanımı bu gibi bitkilerde yan etki ortaya çıkarabilmektedir.

Amacımız sadece ruhsal boyutu hakkında elde ettiklerimizi paylaşmaktır. Asıl risk yüksek oranda DMT’nin aktif hale gelebilmesi için kullanılan mao inhibitörleri sonrası bedenin çok sayıda kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşmasıdır. Eğer uygun dozlar ve bileşimler kullanılmazsa sonucu hayati risk taşıyabilmektedir.

Üzerlik otu tohumlarının, içeriğindeki etken maddeler ve etkileşiminin doğurabileceği sonuçlar nedeniyle, uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında üzerlik tohumu kullanımı tavsiye edilmemektedir. 3 gr. Üzerlik otu ve üzerlik tohumunun oral alımının, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde değişimlere yol açtığı görülmüştür.

Üzerlik tohumlarının uzun süre veya yüksek dozlarda kullanımının zehirlenmelere, organ işlevleri ve merkezi sinir sistemi hasarlarına yol açtığı kaydedilmektedir..

Üzerlik Tohumu Sürekli Kullanılabilir mi?

Üzerlik tohumu sürekli kullanılabilir mi? Ne kadar süre kullanılmalıdır?

Üzerlik otu tohumu kullanımı da diğer bütün şifalı bitkilerde olduğu gibi dikkat gerektirir. Özellikle üzerlik tohumu gibi sinir sistemini etkileyen bitkilerde daha dikkatli olunmalıdır. Uzun süreli kullanımda etken maddelerin sonuçları net değildir. Tüm bitkilerde olduğu gibi üzerlik tohumu da ara verilerek kullanılabilir. İki hafta kullanıp iki hafta kullanmama, 20 gün kullanıp iki hafta kullanmama gibi. Sonuçlar tüketilen gıdalara ve metabolizmaya göre değişecektir. İdeal olan doktor veya uzman kontrolünde tüketmektir. Risk grubunda yer alan bitkileri kullanmadan önce doktorunuzu mutlaka bilgilendiriniz.

Üzerlik tohumu kullanımı hakkında internette gün geçtikçe daha fazla yazı okumaya başlayacaksınız. Bu konuda dikkat ettiğimiz bir nokta yan etkileri ve içeriğindeki maddelerin neden olabilecekleri hasarlar hakkında çok fazla bilgi bulunmaması. Bu konuda öncelikle Jim DeKorne‘nin bizzat kendi deneyimlerini aktardığı “Psikedelik Şamanizm” adlı eserindeki aşağıdaki ilgili bölümü okumanızı öneririm.

Sayfa. 178

“MAO önleyici maddenin, Ayahuasca ya da ona benzer maddeleri denemek niyetinde olan herhangi biri tarafından iyice anlaşılması gereken, insan metabolizmasının son derece önemli bir prensibi olduğunu vurgulamak önemlidir. Nedeni şu: Monoamin oksitlenmesi (MAO) beyaz kan hücrelerimizin kimyasal bir versiyonu gibi bir işlev gören, insan bedeninde üretilen bir enzimdir; yani, onun işlevi besinlerimizde bulunan potansiyel olarak istikrarsız aminleri parçalamak ve zararsız hale getirmektir. Monoamin oksitlenme metabolizmayı düzenlemeye ve bedenlerimizde sağlıklı bir kimyasal dengeyi korumaya yardım eden bir tür ‘kimyasal bağışıklık sistemi‘ içindeki aktif madde olarak düşünülebilir.

Bir monoamin oksitlenme önleyici madde (MAOI) monoamin oksitlenmesinin koruyucu işlevini önleyen herhangi bir maddedir. (Mecazımızı genişletirsek, bunun kimyasal bağışıklık sistemini hareketsiz hale getiren geçici bir ‘kimyasal AİDS virüsü’ gibi iş gördüğü hayal edilebilir.) Pek çok madde MAOI olarak belirlenmiştir, fakat bunların hepsi şu iki kategoriden birine girer: tersine çevrilebilir MAOI’ler ve tersine çevrilemez MAOI’ler.

Tersine çevrilemez bir monoamin oksitlenme önleyici maddesi bedendeki monoamin oksitlenmeyi gerçekten yok eden herhangi bir kimyasal maddedir. ‘Tersine çevrilemez‘ denmesine rağmen, bu etki ‘ebedi’ değildir, fakat metabolizmanın yeni MAO’yu sentezlemesi yaklaşık iki hafta alır.

Sayfa. 179

Tersine çevrilebilir bir MAOI, isminin ima ettiği gibi, daha kısa süreli etkili ve herhangi bir triptamin sanrılandırıcısıyla akıllıca birleştirildiği zaman potansiyel olarak yararlı bir maddedir. Banisteriopsis caapi’de bulunan harmala alkaloidleri (harmine ve harmaline), bedende ortalama bir Ayahuasca tribinin süresi olan altı saat kadar bir yaşamı olan tersine çevrilebilir MAOI’lerdir.

Olan şudur: Ayahuasca içeceğinin harmala yarısı bedendeki monoamin oksitlenme eylemini engeller, böylece bu iksirin DMT yarısının beyin nevronlarını birbirine bağlamasını sağlar.

Şöyle düşünün, harmala oyuncusunun diğerlerini engelleyerek oyunu idare eden DMT’nin bir gol atmasını mümkün kılar. Maalesef, bu engelleme edimi seçici değildir; pekçok başka maddenin de sayı yapmasına olanak verir. Bunun için MAO savunması engellendiği zaman, beden potansiyel olarak tehlikeli pekçok kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşır. Besbelli herhangi bir monoamin oksitlenmesini önleyici maddenin kullanılmasıyla ilgili esas sorun, eğer bu madde akıllıca, yani şamanist yolla, kullanılmazsa, bu kolaylıkla ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle MAO-önleyici bir madde yutulduğu zaman beslenmede kısıtlama yapmak zorunludur, Ayahuasca kullanan tüm Güney Amerika şamanlarının katı bir şekilde uydukları bir disiplindir bu.”

Sayfa. 180

MAOl’lerle şiddetli zehirlenme çok tehlikeli olabilir. Zehirlenmenin belirtileri çoğunlukla alındıktan 11 saat sonrasına kadar veya daha uzun süre ortaya çıkmaz… Aşırı dozun en büyük özelliği mantığa aykırı yüksek tansiyondur. Kan basıncının yükselmesi akciğer ödemine, dolaşım bozukluğuna ya da kafatası içi kanamasına hız verebilir.

Şiddetli, tipik olmayan bir başağrısı genellikle ilk işarettir ve beyin damarlarında bir anda ve ölümle sonuçlanabilecek yaklaşan bir krizin habercisi olabilir. Tansiyon yükselmesinin belirtileri genellikle baş ağrısı, çarpıntı, yanma, mide bulantısı ve kusma, ışık fobisi ve bazen yüksek ateş ve akciğer ödemidir… Yüksek tiramin içeren besinler büyük bir sorundur. Bu kimyasal mayalanmanın bir yan ürünüdür. Bu nedenle “yıllanmış protein içeren” her besinden kaçınılmalıdır.

Üzerlik tohumu kullanımı sırasında yasaklanmış yiyecekler listesi şunları içerir, fakat sadece bunlarla sınırlı değildir: peynir, bira, şarap, tuzlanmış ringa balığı, salyangoz, tavuk karaciğeri, bira mayası ürünleri, incir, kuru üzüm, turşu, lahana turşusu, kahve, çikolata, soya sosu, krema ve yoğurt. “Monoamin oksitlenmesini önleyen maddeler ve pekçok farmakolojik etken madde birlikte çalışır ve bazen yüksek tansiyon krizine yol açar.

Üzerlik Tohumu Kullanımında Yapılacak Diyette Tüketilmemesi Gereken Besinler:

Üzerlik tohumu kullanılırken yenmemesi ve tüketilmemesi gerekenler listesi

# Kabuklu deniz ürünleri,
# Tuzlanmış ringa balığı,
# Salyangoz,
# Bira mayası ürünleri,
# Bira,
# Şarap,
# Muz,
# Karaciğer,
# Tavuk veya Dana Ciğeri,
# Avokado,
# Bakla,
# Çikolata,
# Kahve,
# Krema,
# Yoğurt,
# Peynir,
# İncir,
# Kuru üzüm,
# Kayısı,
# Turşu,
# Lahana Turşusu,
# Soya sosu,
# Salam – Sosis – Sucuk,
# Koyu yeşil yapraklı sebzeler,
# Roka,

(Greyfurt, sinirsel ilaçlar da dahil çok sayıda ilaçla tüketimi zehirlenmelere neden olduğu için dahil edilebilir. Kesin bilgim yok ancak dikkat edilmeli)

Yıllanmış protein içeren tüm besinler ve bazı diğer gıdalar.

İçeriğinde Tramin bulunan besinler.

Tramin Nedir? “Gıdaların değişime uğratılması (tuzlama, salamura gibi) veya bozulması ile birlikte ortaya çıkan amin”

Üzerlik tohumu kullanmaya başlamadan önce mutlaka belirli bir süre belirtilen besinlerle ilgili diyet yapın. Kullanacağınız tüm ilaçların üzerlik tohumu ile birlikte kullanılabilirliğini araştırın ve üzerlik tohumu kullandığınız sürece doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir kimyasal ilaç bitkisel gıda/bitkisel kür vb. almayın/kullanmayın. Bu konuda bir diyetisyenden tavsiye alın ve doktorunuzla mutlaka bilgi alışverişinde bulunun.

Üzerlik tohumu kullanıcı yorumları ve deneyimlerini sayfa altında bulabilirsiniz.

Sonraki sayfada:

– Üzerlik Tohumu ile Birlikte Kullanılmaması Gereken İlaçlar

– Üzerlik Tohumunu Kimler Kullanmamalı?

– DMT Hangi Bitkilerde Bulunur?

– DMT Nasıl Artırılır ve Harici DMT Kullanımları

– Kargı Kamışı ve Şaman İksirinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 250 YORUM
 1. Abdullah Gök dedi ki:

  Altan Bey, Fermente ederek kullandığını söylemiş. Fermente yöntemini bizimle paylaşır mı acaba?

 2. ahmet mongan dedi ki:

  Kullanılmaması gereken besinlerde ringa balığı var. Tüm tuzlanmış balıklar mı sadece ringa balığı mı acaba?

  1. Sanırım traminle ilgili bir durum. Ringa balığına özel olduğunu sanmam.

 3. Ferda dedi ki:

  Merhabalar bakabildigim kadar bulamadim soruma cevap onun için sormak istedim üzerlik tohumunun emzirmede etkisi nasıl olur . Teşekkür ederim site harika bilgiler içeriyor.

  1. Merhaba rica ederim.
   Yabancı bir kaynakta süt artırımı için kullanıldığından bahsedilmiş. Ancak nasıl, hangi miktarlarda tüketildiği ve nelere dikkat edildiği konusuna değinilmemiş. Dikkatli olmakta yarar var. Süte karışan maddelerin çocuğu nasıl etkileyeceği bilinemez.

   İfade şu şekilde geçmektedir
   “Göz bozukluklarını tedavi etmek ve anne sütü üretim hacmini arttırmak için kullanılır. Antitümör, Antiviral, Antibakteriyel, Aromatik, Psikotropik..” Kullanımı ve ölçüleri hakkında bir bilgi bulunmamakta. Sonuçları hakkında bilimsel bir veri yok ne yazık ki. Hamilelikte kullanımı kesinlikle önerilmemekte.

 4. melik kartal dedi ki:

  selam hocam ben bu üzerklik tohumunu sabah akşam 2,5 çay kaşığı ve akasya kökünden de bir tutam olmak üzere 2,5 su bardağı suda 40 dakika kaynatarak içiyorum ancak ne faydasını gördüm nede yan etkisini ve bunu bir haftadır uyguluyorum şimdi hocam benim uygulamamda mı bir sorun var bende mi bir sorun var yoksa zamanda mı sorun var ben bunu merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim.

  1. Selam Melik. Bünye farklılıklarını gözardı ediyorsunuz. Sonuçlar herkeste aynı olmaz. Bu karışımı kullanmadan konuda bahsedilen diyeti uyguladınız mı?

 5. Esma dedi ki:

  Merhaba bende anksiyete ( kaygı bozukluğu ) problemi var. Aksamlari üzlerlik yutarak tedavi edildiğini öğrendim. Uzun süredir de antidepresan kullanmıyorum ancak üçüncü gözün acilması, astral seyahat yada cinleri görebilme ihtimali yada onların musallat olması gibi durumlardan korktuğum için kullanamıyorum. Sizce kullansam böyle seylerle karşılaşırmiyim?

  1. Sadece üzerlik kullanılarak bu bahsettikleriniz yaşanmaz. Doğuştan ruhsal hassasiyeti olanlar üzerlik kullanmadan da bu saydıklarınızı yaşayabilir. Bahsettiklerinizin yaşanması ruhsal hassasiyeti artırıcı çalışmalarla ve farklı üzerlik formülleri ile ilgili bir durum. Konuda bahsedilen uyarıları dikkate alarak ve doktorunuzla görüşerek kullanmaya çalışın. Üzerlik Tohumu Antidepresan Yerine Kullanılabilir mi? konusunda da bahsettim üzerlik bitkisel doğal antidepresan etkilerine sahip. Miktara ve diyete dikkat edin.

   Farklı kullanımlar için: Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır?

 6. Esma dedi ki:

  Üzerlik tohumu turşu ile birlikte tüketilebilir mi?

  1. Turşular salamura edildiği için üzerlik ile kullanımı uygun görülmez. Belki düşük miktarlarda ve bir defaya mahsus üzerlik kullanımı belirgin olumsuzluklar ortaya koymayabilir ama uzun süreli kullanımlarda turşu risk oluşturacaktır. Sağlığınız için yazıda belirtilen kullanıma uymanız daha doğru olacaktır.

 7. Altan dedi ki:

  Ben bunu iki ayda bir fermente ederek kullanıyorum astral seyahat yapıyorum fena bişey yanlız fermente etmeden olmaz bedeninden çıkarıp ruhunu alerm alem gezdiriyor ama çok saglam bir kalbi olması lazım bunu yapacak insanın ona göre

  1. Abdullah Gök dedi ki:

   Fermente yönteminizi bizimle paylaşır mısınız.

  2. Abdullah Gök dedi ki:

   Altan Kardeşim, fermente yöntemini bizimle paylaşabilir misiniz?

  3. Özgür dedi ki:

   Slm altan bey fermante olayını rica etsem anlatabilirmisiniz saygılar

 8. Mustafa dedi ki:

  Teşekkürler cevabınız için
  Başka bir sorum var üzerlik tohumunu soğuk suya koyup 1 saat kaynatıyorum bu süre içinde ki maddelerin suya karışması için yeterli mi yoksa suyu ile beraber üzerlik tohumlarını çiğneyip yutmama gerek varmı ?

  1. Rica ederim.
   Kaynatma süreleri kullanım amacına göre değişir. Sadece çayını yapıp tüketecekseniz 10 dakika ile 30 dakika arasında hafif ateşte kaynatmanız yeterli. Çayını yaptıktan sonra tohumlarını yutmanıza gerek yok.

 9. Mustafa dedi ki:

  Merhaba Tarık bey bizim yazlık evimiz hemen ırmak yanında kıyısında uzun boylu kamışlar var 2 3 metre bunlar kargımı oluyor tohumları yumuşak yün gibi sarı renk.

  Kesip kurutup üzerlik ile birlikte demleyeyim diyorum olurmu?

  Bide Marul salatalık falan yiyorum dondurma tüketiyorum bunları kesmeli miyim ?

  1. Merhaba Mustafa Bey.
   Büyük ihtimalle kargı kamışıdır. Arama motorlarında görsel olarak aratırsanız karşılaştırma imkanınız olur.
   Kurutulması ile ilgili bir bilgim yok. Daha çok yaşken kullanılır.
   Marul ve salatalıkla ilgili bir sorun yaşamadım ve duymadım. Dondurmanın içeri de önemli. Süt ve süt ürünleri ekşimeye yüz tuttuğunda daha sorunlu olur. Sindirim sisteminizde sorun olduğunda tüketimi kesin veya hiç risk almayın.

 10. Ersoy dedi ki:

  Merhaba. Üzerlik kullanırken yenmemesi gerekenler listesi yerine tüketilebilecek besinler listesi yazar mısınız? Ben kahvaltıda peyniri çok severim. Daha önceki üzerlik kullanma sürecimde sabah kahvaltıda peynir yemiştim ve sindirim sorunu yaşamamıştım. Ancak öğlen üzerlik çayını içip akşam lahmacun yediğimde o kıymalar sanki midemde saatlerce kalmıştı.
  Anladığım kadarıyla üzerlik sindirim sistemini etkiliyor. Ben kahvaltıda peynir yemekten bir zarar görmedim. Bu yüzden tüketmeye devam edicem. Ama kırmızı et ve üzerlik çok sakıncalı oluyor.
  Bunun dışında zeytin, domates, salatalık, akşamları sebze yemekleri yiyebiliriz değil mi? Sardalye balığı vs. gibi balık türlerini yiyebilir miyiz?

  1. Merhaba. Yenmesi gerekenler listesini ilk sayfada belirtilenler ve tramin içermeyen besinler olarak ele alabilirsiniz. İsim isim yazmak sayfalar sürecektir.

   Etkiler kişiden kişiye, besinlerin tüketim miktarına, metabolizmanın işleyişine ve besinlerin durumuna göre değişir. Veya farklı besinler birlikte alındığında farklı etkiler ortaya çıkar.

   Sardalya balığı hakkında bilgim yok ancak hangi balık olursa olsun salamura edilmişse dikkatli olmakta yarar var.

 11. yusuf dedi ki:

  ben cayini yapip iciyorum.. yan etkisi yok..
  dmt salgilanmasi umudundayim.. florud vs tuketimini durdurdum.. hazir gida tuketmiyorum.. hayvansal gidalardan uzaklastim. dmt nin vucudumda arttigini nasil farkederim..??

  1. Eğer ruhsal derinleşme ile ilgili çalışmalar yapıyorsanız bunu kısa sürede farkederseniz. Ruhsal algılarda ve derinlikte artışlar olacaktır. Enerji bölgelerindeki titreşimlerde de artışlar olmaktadır. Nasıl hissedeceğiniz daha çok ne yaptığınız veya ne yapmak istediğinizle ilgili olarak değişecektir.
   Normal yaşamınızda daha sakin ve huzurlu olursunuz. Sinir sistemini olumlu yönde etkilediği için gereksiz sinirlenmezsiniz.

 12. Mustafa dedi ki:

  Merhaba ben üzerlik tohumu kullanıyorum yan etkisini görmedim 3 gün kullanıp 3 gün kullanmıyorum 1.5 çay kaşığı çiğneyerek yutuyorum sizce yeterli mi ve üzerlik tohumu epifiz bezinin kirecini çıkarır mı ?

  1. Merhaba. Yeterlilik konusu kişiden kişiye, metabolizma hızına ve ne için kullandığınıza göre değişir. Genel olarak uzun süreli bir kullanım düşünüyorsanız miktarın az olması daha iyidir. Ancak miktarı yazıda bahsedilen oranları aşmadan kendinize göre ayarlamanız daha doğru olur. 1 çay kaşığı alıp baygınlık geçirenlerde var hiç etkilenmeyenlerde..
   Epifiz bezi ve kireçlenme konusundaki etkileri ile ilgi bilimsel bir çalışma şu ana kadar görmedim. Ancak ortaya çıkan etkilere dikkat edildiğinde epifiz bezinin sağlıklı çalıştığında ortaya çıkan sonuçlara benzer sonuçlar ortaya çıkmakta.

 13. cenk dedi ki:

  Kargı kamışını İstanbul’da nerede bulabilirim?

  1. Sahile yakın sulak yerlerde, göl ve dere kenarlarında bulunabilir. Ancak bu mevsimde bulmanız mümkün olmayabilir. Bahar ve yaz aylarında araştırabilirsiniz. Bu aylarda Akdeniz kıyı kuşağında bazı yerlerde bulunabilir.

 14. Sercan dedi ki:

  Hayır, öyle olağanüstü bir bitki değil.
  1,5 buçuk çay kaşığı çiğnedim, yuttum. hiçbir şey olmadı.Karanfil çiğne yut daha iyi.

 15. Yunus diye göründüm dedi ki:

  Sizce Mevlana da tiramin diyeti yapıyor muydu?

  1. Diyete ihtiyaç duyduklarını sanmam. Bir çoğu bedenin ihtiyacından fazlasını yemezdi.

 16. Kayhan dedi ki:

  Hiç bir madde karıştırmadan çay tüketimi şeklinde az miktarda kullanmak doğru olur mu? Bekletmelimiyiz.

  1. Herhangi bir karışım yapmanıza gerek yok. Diyete uyarak, üzerlik tohumuna alerjiniz olup olmadığını kontrol edin, belirtilen miktarları aşmamaya çalışın yeterli.

 17. Ayşe dedi ki:

  Hemoroid için aldık biz bu yararı faydası olur mu acaba ?

  1. Üzerlik tohumu hemoroid için yararlı bitkiler arasında geçmekte. Hafif kavurup toz haline getirdikten sonra yoğurt veya balla karıştırarak kullanıp fayda görenler olmuş.

 18. Ulaş Arslan dedi ki:

  Tekrardan merhaba. Dün bi sorum olmuştu. Salça, konserve gıdaların zararı ile ilgili. Ayrica kac gün sürmeli demiştim. 28 günlük – minimum 2 haftalık – bi diyetten söz ettiniz.
  4 gündür diyetteyim. Çalıştığım iş ve yaşam tarzım bu kadar uzun bi süreye musait degil. 1 haftalik diyet sonunda 1 bardak üzerlik çayı içsem üst düzey bi zarar görür müyüm? Zehirlenme vs…

  1. Merhaba. Bu konuda kesin bir şeyler söylemek ne yazık ki çok zor. Çünkü metabolizma hızlarından dolayı etkiler herkeste farklı olmakta. Uzun süre beklemeyecekseniz kullandığınızda, konuda belirttiğim gibi en düşük miktarlardan başlayın. Kahve, enerji içeceği gibi yüksek kafein içeren içeceklerden uzak durun. Çarpıntı, olağandışı tansiyon değişimleri ve bulantı durumunda vakit kaybetmeden doktora başvurun. Üzerlik kullanımının özellikle kullanım miktarı ve dozunun artırıldığı durumlarda yüksek dikkat gerektiren işlerde olumsuz etkileyeceğini ve risk oluşturacağını unutmayın lütfen.

 19. Ulaş Arslan dedi ki:

  Merhaba. Yemememiz gerekenler konusunda epey takinti yaptım. Bu sabahtan itibaren başladım diyete. Örneğin salça, beklemiş konserve halinde olduğu için zarar verir mi ? Makarna, pilav, bulgur, patates ile besleneceğim. Bazen yemeklere salça koymak istiyorum. Sizce bunun zararı olur mu ?
  Bir de kac gün sürmeli bu diyet. 2 gün once şarap içmiştim. Mesela vücuttan temizlenme süresi nedir. Ona göre üzerlik çayını yapacağım bi kaç güne.

  1. Merhaba. Salça konusunda bir bilgim yok. Yoğun kullandığım dönemde salça katılmış yemek yemedim. Diğer zamanlarda ise bir zararını görmedim. Salça konusunda yeterli bilgim ve deneyimim olmadığı için yanıltmak istemem. Ancak yaklaşımınız mantıklı. Uzun süreli kullanacaksanız sağlık açısından takıntılı olmakta yarar var. Mevsimi geldiğinde salça yerine taze domates kullanılabilir.

   Bedene giren bir maddenin tümüyle atılması ile ilgili 40 günlük bir süreden bahsedilmekte. Ancak maoi’lerle ilgili konularda dikkat edilmesi gereken gün sayısı için 28 günlük bir süreden bahsedilir. Üzerlik kullanımı veya antidepresanlarla ilgili kullanımdan önce ve kullanım sonrası için ortalama süre iki haftadır.

 20. DEPRESIYYON DAN dedi ki:

  Aç karnına mı yoksa tok karnına mı almak lazım?

  1. Aç ve tok olarak tüketilebilir.

   Konuda belirttiğim gibi aç karna alırsanız etkisi daha yoğun olur. Ancak her bünye aç karna almak için elverişli olmayabilir. Üzerlik testi yaptıktan sonra kullanmanız uygunsa en düşük miktarlardan başlayarak günlük 2 gramı aşmadan en uygun miktarı bulmalısınız.

   Mideniz ve bünyeniz hassassa aç karna tüketmeniz sorun olabilir.

 21. Fatih dedi ki:

  Ben yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.En iyi etkiyi görmeniz için aç olmanız gerekiyor.Gelelim etki kısmına.Öncelikle 30 dakika kaynatmanız halinde sarı renkli özü çıkıyor.Bunun tadının tarifi yok hem çok acı hemde tadı çok tuhaf.İnanın şu anda hatırladım tadını kokusunu komple sallandım.Düşünün 3 aydır her gün içmeme rağmen.Kaynattınız içtiniz yatmayı düşünmeyin çünkü etkisi başlayınca en ufak bir ses dalgası dahi sizi uykunuzdan uyandıracaktır.Uyandınız mideniz bulanıyor içtiğiniz suyun tadı an be an ağzınızda.Kafanızın içinde lambaların sesi dışarıdaki elektrik direğindeki sokağı aydınlatan lambanın sesi derken vücudunuz gevşiyor ve bütün sinir sisteminiz kendisini bırakıyor.Manevi duygularınız yoğunlaşıyor ama sesler ve mide bulantısından ne maneviyatı başlıyorsunuz kendi kendinize kızmaya.Sabah 5-6 ya kadar bu şekil devam eden durumlar.Namaz kılayım diyorsunuz başınız dönüyor etrafa bakayım belki bir şeyler görürüm diyorsunuz sadece kafanızı indirip kaldırdıkça sağa sola çevirdikçe vücudunuzdaki ısı dalgasından başka bir şey yok. Sinirlenmiyorsunuz ve kimseye kızmıyorsunuz.

  1. talha dedi ki:

   sevgili dostum gram cinsinden nasıl bi oran yaptın. ayrıca yanında herhengi bir dmt içeren yardımcı bir bitki kullandınmı. kargı kamışını nerden buldun ayrıca bu konularda bana yardımcı olup bana yazarsan çok sevinirim.

   1. Kargı kamışı ile uzun süre denemedik. Anlık etkiler üzerinde durmadık. Üzerlik tohumu kullanılan miktarlar hakkında 5. Sayfa‘da bilgiler mevcut.

    Kargı kamışını bu mevsimde bulmanız zor. Akdeniz iklim kuşağında ve su birikintilerinin etrafında bahar ve yaz aylarında bulunabilir. Yaz mevsimi Temmuz-Ağustos ayları boyları yükselir.

 22. Berk dedi ki:

  Okurken bilgili bir şaman gözetiminde yapın demişsiniz. Böyle kişileri nasıl bulacağız?

  1. Malesef bulmak güç. Araştırmanız gerekir.

 23. Esma dedi ki:

  Ben antidepresan hapı kullanıyorum sabahları cpralex 20 mg üzerlik tohumunada akşam yemekten sonra kullanacağım bu gün ilk günüm tavsiyeniz nedir

  1. Antidepresanla birlikte neden üzerlik tohumu kullanıyorsunuz? Doktorunuzla görüştünüz mü? Konuyu okumuşsanız bunu yapmamanız gerektiğini biliyor olmalısınız.

 24. Hancı Yolcu ikram hasret gurbet dedi ki:

  Uzerklik yenmez çayı içilir hakka gidiş insanın kendine yurusudur bunun için hayvansal değil bitkisel ürünlerle girilen bir yolculuktur insanın maneviyat aküsü n un doluluk derecesine göre surucek olan bu yolculuk bazen aylar bazende günler sürer kadınlar da 40 gunken erkeklerde 6 ayı bulur bu yüzden yeterli birikiminiz yoksa gideceğiniz bu yolculuk sizi sadece aç bırakır ve yorar bu yolculukta yön yoktur hedef vardır bu yüzden samanistler retuelde dönerler uzun konular bunlar çok uzun…. Huzuruna gitmek istediğiniz sizi zaten günde 5 defa kabul etmiştir sizi tekrar huzurunda görmek ve konuşmak istemeniz sevilmeniz gerektiğini gösterir bu başlıklardan olayı farklı açılardan bakın ve bir dost bulun bu yolda öyle girin yoksa şeytanın oyuncağı olmanız içten bile değil ruslar bunları yıllardır Astral sehayat adı altında defalarca denediler deniyorlar..

 25. arda dedi ki:

  merhaba.internette üzerik tohumu,incir,zeytin,hurma dörtlüsünün bir arada yenmesinin çok iyi olacağı şeklinde bi kaç video’ya rastladım.Yazınızda ; tohumla beraber yenmemesi gerekenler listesinde incir’de mevcut’tu.sizce kesinlikle beraber yenmemesimi gerekiyor?yoksa kişiden kişiye değişkenmi,deneyip kötü bir yan etki yoksa tüketilebilir mi?bilirkişi ve onay merci’si durumunun olmadığının farkındayım.yapılan eylem şahsı bağlar,ama sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum.beraber tüketilmesinin sorun olacağını düşünmüyorum yada bence tüketilmemeli tarzı tavsiye ve yönlendirci bir cevap yazarsanız sevinirim.teşekürler

  1. Merhaba, Üzerlikle yenmemesi gerekenler listesinde bulunanlar değişime uğradıklarında zararlı olabilirler. Bunlara listede adları bulunmayan besinler de dahil edilebileceği gibi adı olsa dahi değişme uğramadığında zararlı olmayacaklar da olabilir. Bu konuda ayrıntılı bir araştırma bulunmuyor. Meyveler bir süre beklediğinde, kurutulduğunda veya farklı bir şekilde tüketmek için değişime uğratıldığında etil alkol ve tramin ortaya çıkmakta. Ne kadarı tüketildiğinde ne kadar zararlı olacağı konusu net değil. Dalından koparıldıktan sonra inciri veya diğer meyveleri yemeden bekletirseniz nasıl bir değişime uğradığını bilirsiniz. Ancak kurutulduğunda durum nedir bu konuda bir bilgim yok. Sadece varsayımda bulunabiliyorum. Her ihtimale karşı dikkati olmanızda yarar var.

 26. Sedat Çilgöz dedi ki:

  Merhaba bukra bey
  üzerlik tohumunu rasgele yaptığım araştırmadan öğrendim 3 hafta kadar da araştırdım şuan aldım ve elimde,yine tesadüf eseri sitesinizi ziyaret edip araştırmalarınızı okudum,ve şuanlık kullanmadım çünkü sade kahve fazlasıyla seven birisiyim o yüzden diyete bugünden başladım,ve asıl merak ettiğim üzerlik tohumunu en doğru şekilde nasıl kullanılır.
  Araştırmalar sonucu genel olarak yazılan 2 su bardağı kaynatıp, bir tatlı kaşığı üzerlik atıp kaynatıp 5 dakika demlendirip kullanılması, bir diğer farklı kullanım şeklide
  Su kaynatılıp üzerlik tohumunu hazırlanması dışında içine 7 damla limon sıkılması ve bir nohut kadar salamura, kayatuzu atılması ve bir gün buzdolabında tutulduktan sonra su bardağının 4/1 kadar kullanın deniliyordu.tabi limon ve tuz biraz farklı gelmişti, Acaba en doğru şekilde üzerlik çayı nasıl hazırlanır ve içilir cevabınızı bekliyorum
  şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Sedat Bey.

   Kahve alışkanlığınız var ise sonuçlar belki herkeste farklı olabilir ancak sorun yaşayan çok olmakta. Çarpıntı, uyku ve tansiyon sorunları yaşayabilirsiniz. İkisi arasında bir tercih yapmalısınız. Eğer üzerlik tohumu kullanacaksanız sorun yaşamamak adına iki hafta öncesinde sayfada paylaştığım diyete uymanız iyi olacaktır.

   Üzerlik tohumunu nasıl kullanacağınız, kullanım amacınızla ilgili. Konunun 4. sayfasında https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-tohumu-kullanimi-ve-dmt-etkisi/4/ bir çay hazırlama tarifi var dilerseniz onu kullanabilirsiniz. Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? konusunda da üzerlik tohumu ile hazırlanan bir macun tarifi var o şekilde de tüketebilirsiniz.

 27. burcu dedi ki:

  Merhaba kendimde annemin vefatı ndan sonra oldu bir yorgunluk uyuma sürekli rüya vs oldu,hersey çok boş anlamsız geliyor; üzerliği okudum tesadüf sizde, fakat öncesindeki diyet sürem ne olmalı acaba 15 gün yeterli mi?

  1. Başınız sağolsun.

   Süre bünyeye ve aldığınız gıdalara, kullandığınız ilaçlara göre değişir. Eğer bu süreçte ilaç kullanmışsanız doktorunuzla görüşmeniz daha sağlıklı olur.

   Maoi ‘lerde genel olarak süre 2 hafta ile 28 gün arasında değişir. En azından iki haftalık süreyi doldurmaya çalışın.

   1. burcu dedi ki:

    Cok sagolun,Kullandigim hiçbir ilaç yok,15 gün basliycam diet ten sonra uzerlik kullanırken atmiycam hayvansal ve yeşil sebze,20 gün kullanılan sanırım uzerli gi , bu 20 den sonrada bir 15 gün yine bu dieti devam edicem sanırım . Sonra normale dönebilir degilmi

    1. Rica ederim. Evet, üzerlik kullanımınız bittiğinde de aynı şekilde bir süre diyete devam edilmesi gerekir.

 28. Abdullah Gök dedi ki:

  Sayın Dora, yaptığınız bilimsel araştırmalar çok değerli. Üzerlik konusu çok önemli. Ancak bu konuyu dini değerleri de kapsayacak şekilde geliştirebilir miyiz diye düşünüyorum. Malum bu konu dini değerlerden ayrı düşünülemez. Cinler 3.boyut olayı ile birebir ilgili ve 3.gözü deneyimlemek isteyenlere musallat olma durumlarını göz ardı edemeyiz. Ben Havas ilmiyle de ilgilenmeye çalışıyorum. Havasta üzerlik bitkisinin tütsüsünden yararlanılıyor. Ancak oral yolla alımını da denemek istiyorum. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

  1. Arkadaşların konuları da dahil, bazı konuları yayınlamadan önce defalarca değiştirip bir kısmını yayınlamaktan vazgeçiyorum. Yanlış ve herkesin kullanımına açılacak kritik bir bilgi bir çoğu için farkına varmadan çok farklı kapılar açabilir. Madde ötesi ile ilgili konuların dini boyutu sadece “şunu yapın, okuyun, uygulayın” demek değil ne yazık ki. Çok boyutlu bir yaşam, samimiyet ve bilinç gerektirir. Bu konularda en büyük eksiğimiz bilginin gözardı edilip duyulan ve okunan herşeyin ayrıntılarına inilmeden kısa sürede sonuca ulaşılmak için kullanılmak istenmesidir. Sabır genetik kodlarımızdan kanızıp atılmış gibi.

   Bazı önemli konularda, bilgi ve çalışma ile aşılamayacak sorunlarda, dini çözümler sunmaya çalışıyoruz ancak önceliği insanın kendisini tanıması, kabiliyetlerini ortaya çıkarması ve çalışarak cevherlerini ortaya çıkarmasına veriyoruz. Bu yaklaşım tarzı sonuca açılan tüm bilgi kapılarının açık tutulması anlamına gelir. Dini boyutu kendilerini geliştirmek isteyenler için kişisel bir tercih olmalıdır.

   Havas ve ledün ilmi gibi ilimler doğum haritasında uygun konumlar bulunmuyorsa (bulunanlarda dahil) herkesin üstesinden gelebileceği ve açılabileceği ilimler değildir. Eski usullerde kişinin kabiliyetine bakılır ve ona göre dersler verilirdi. Sistem değiştiği için ilgisini çeken herkes temelden değil doğrudan uygulama kısmından yani en sakıncalı bölümden başlamakta. Herkese açık yayınlarda ortaya çıkacak sakıncalar, doğrulardan daha fazla olacaktır. Basit bir uygulamada 40 gün deneyin şeklinde yazacağım konuyu bir çoğu merak edip dener, uygulama bir çoğunun denge bozukluğu ile sonuçlanır. Görecekleri ve yaşayacakları şeyler film sahnelerinden çok öte olacağı için bu kez “nasıl kurtulabilirim” faslı başlayacaktır.

   Havasta tütsülerin kullanım amaçları farklıdır ancak temel olarak iki bölümde ele alınırsa “itme ve çekme” etkisi için kullanıldığını söyleyebiliriz. İstenmeyenlere karşı itme, istenilenlere karşı çekme etkisi.. Üzerlik bildiğim uygulamalarda daha çok itme etkisi için kullanılır. Ayrıntıda buna çözme, dağıtma ve uzaklaştırma da eklenebilir.

   Üzerlik tohumunun oral kullanımı hakkında konuda ayrıntılı yazmıştım.. Daha çok madde etkisinin ortadan kaldırılması, epifiz bezi etkinliği, üçüncü göz ve ruhsal açılım için değerlendirilir.

 29. Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Azeri kardeşlerime selam olsun.

  Öncelikle Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu incelemenizi öneririm. Sahip olduğunuz özellikleri ve yetenekleri tam olarak öğrenmeye çalışın. Büyük ihtimalle biyoenerji ve prekognisyon (öngörü) yetenekleriniz çıkacaktır. Kendinizi bildiğiniz ölçüde gelişime açık olursunuz.

  Üzerlik tohumunun kanser üzerindeki etkileri ile ilgili çalışmaları konu sonunda paylaşmıştım doğrudan ana kaynaklara bakabilirsiniz. Son araştırma yaptığımda henüz bazı bulgulardan yola çıkılarak tezler oluşturuluyordu. Daha çok üzerlik tohumunun hücreler üzerindeki olumlu etkilerine vurgu yapılmakta. Kullanımı hakkında net bilgiler mevcut değil. Ancak konuyu verdiğim linklerden takip ederseniz gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

  Araştırmaların bir kısmı İran’lı doktorlar tarafından yapılmış Azerbaycan’a yakın olduğu için iletişim kurmak isterseniz adresleri “Razi Institute for Drug Research, Iran University of Medical Sciences, Shaheed Hemmat Expressway, P.O. Box 14155-6183, Tehran, Iran

  Doktorların isimleri: Fereshteh Jahaniani, Soltan Ahmed Ebrahimi, Nahid Rahbar-Roshandel, Massoud Mahmoudian
  Tel.: +98 21 805 8696; fax: +98 21 805 8696/8719. Massoud Mahmoudian masmah99@iums.ac.ir

  Araştırmayı 2005 yılında yayınlamışlar.

  “bedenimde oluşan elle tamamen tutulabilen kitleye eritici tesir edebilir miyim?”

  Evet bu yöntemle iyileşme sağlanıyor. Uzaktan tedaviyi siz kendi üzerinizde de yapabilirsiniz. Ancak o zamana kadar maddi bir külfet oluşturmuyorsa aldığınız desteğe devam etmeye çalışın.
  Konunun temeli şu yaklaşıma dayanır. “Her düşünce zihnimizde bir görsel oluşturur. Oluşan ger görselin enerji boyutunda bir etkisi vardır. Bu etkiler olumlu yönde kullanıldığında yarar sağlar.”

  Kendinizi geliştirmek için iki önemli alanda gelişme göstermelisiniz. İmajinasyon ve Ruhsal özelliklerinizin açığa çıkarılması için derin trans çalışması.

  Bu konuları aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

  İmajinasyon Tüm Konular Konularda imajinasyon çalışmalarına dair örnekler bulabilirsiniz.
  Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi
  Ruhsal Gelişim
  Üçüncü Göz

  1. Zümrüd dedi ki:

   Çok teşekkür ederim.Azerbaycandan da selamlar,saygılar. Sorularıma cevap verdiiniz için saolun. Önerdiyiniz sayfaları okuyup kendimi geliştirmeye çalışacağım. Artık 2 gündür üzerlik tohumu sabah akşam yarım çay kaşığı yutuyorum. Beni iyice uykucu yaptı. Bu sabah da rüyamda kardeşimin evini satmayı düşündüyünü,ama benim buna karşı çıktığımı gördüm,Sabah arayip evi satmak istediğini sorunca,nerden bildiyimi merak etti,şaşırdı.Üzerlik artık etkisini göstermeye başladı.

   1. Rica ederim Zümrüt Hanım. Faydam olmuşsa ne mutlu bana.
    Üzerlik kullandığınız süre boyunca konuda bahsettiğim diyete ve ilaç kullanımına lütfen dikkat edin. Doktorlarınızdan da görüş almayı ihmal etmeyin. Özellikle düzenli kullandığınız ilaçlar varsa onlarla etkileşimini mutlaka öğrenin.

    Etkisini öncelikle doğuştan gelen ruhsal kabiliyetleriniz üzerinde gösterecektir. Doğum haritanızı incelediğinizde hangi alanlarda gelişimler olabileceğini görürsünüz.

 30. Hakan D. dedi ki:

  Merhabalar internet ortamında üzerlik tohumuna rastladım. Çokta fazla araştırma yapmadan diyetsiz bir şekilde dün akşam üzeri bir tatlı kaşığı üzerlik çayı içtim. İlerleyen saatlerde yatmadan önce aynı şekilde bir tatlı kaşığı daha üzerlik çayı içtim. Gece çok şiddetli göğüs ağrısıyla uyandım ve sabaha kadar ağrıdan uyuyamadım. Kalp krizi geçiriyorum diye çok korktum ve kimseye bir şey diyemedim. Şu an iyiyim çok şükür. Üzerlik tohumu çayı böyle bir etki yapar mı? Cevap verebilirseniz çok sevinirim. Sizden alacağım cevaba göre diyet ile üzerlik çayına devam edeceğim. Çok teşekkür ederim.

  1. Merhaba geçmiş olsun.

   Başka sebeplerde olabilir, bunu net olarak ancak doktor gözetiminde anlayabilirsiniz ancak yaşadığınız duruma benzer rahatsızlıklar ve daha fazlası ne yazık ki üzerlik tohumunun yanlış kullanımı ile ilgili olabilmekte. Kullanıma başlamadan önce mutlaka 5. sayfada anlatılan alerji testini yapmaya çalışın. Kullanılan miktar, uyulması gereken diyet ve ilaçlar son derece önemli.

 31. Zümrüd dedi ki:

  devam….Benim elimde şifa enerjisi olduğunu da biliyorum,ama onu nasıl daha etkili kullanmam gerektiyini bilmiyordum. Son 2-3 günde bu enerjiyi ortaya çıkarabilmek için youtubedan öyrendiyim bazı seansları yapıyorum ve boynumda hafif elektriklenmeler oluyor. Evde başı ağrıyan olunca benim elimi bi süre koymam ağrıyı geçiriyor. Benim asıl merakım üzerlik kanserde nasıl etkili olur? Rüyama girdiğine göre boşuna değildir. Bir de ben üzerlikle kendi şifa gücümü ortaya çıkararak bedenimde oluşan elle tamamen tutulabilen kitleye eritici tesir edebilirmiyim?Metafizik uzaktan bu kadar tesir ettiyse, kendi gücümü ortaya çıkarabilirsem daha fazla etkili olur diye düşünüyorum.

 32. Zümrüd dedi ki:

  Merhabalar,yorum yaz bölümüne yazamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım. Azeriyim ve kanser hastasıyım ve hastalığımın en başında bi türk metafizikten uzaktan seanslar sonrası metastazlarım yok oldu. Kanser kitlesi yok olmadığı için tedaviyi 6 aydır ki,bitkisel olarak devam ettiriyorum. Bu müddetde metafizik bana özel olarak 2 seans, toplu olarak da 3 seans yaptı. Ben hep insanların böyle güçleriyle ilgileniyordum ve kendi rüyalarım çocukluktan beri hep gerçek çıktığı için kendimi geliştirmek ve 3. gözümün açılmasının yollarını arıyordum. Derken o güzel insanın son seansı yaptığı gece rüyada kendimi çok güzel bir gelinlikte ve avuçuma da bir tutam üzerlik tohumu verildiğini gördüm. Rüyamı yazınca o insan bana üzerlik kalp gözünü açar dedi. Rüyalarım hiç bir zaman sebepsiz olmadığı için üzerliyin faydalarını araştırmaya başladım ve sizin yazıya rastladım. Tamamen okudum. Gerçekten neredeyse tüm sorularıma cevap aldım. Sanırım kansere de etkili olduğu sizin yazıdaydı.

  Yazım uzun olduğu için bölmek zorundayım…

 33. Ulaş dedi ki:

  Merhaba. Belirtilen dozlarda üzerlik tohumunu çay olarak tukettigimiz süre zarfında, sigara içmek zararli mıdır? Şayet öyleyse sigara içmek için ne kadar beklememiz gerekecek ? Iyi çalışmalar…

  1. Merhaba, Nikotinin olumsuz etkileşimi ile ilgili bazı bilgiler mevcut. Ancak fazla ayrıntılı araştırma yapmadım. Konuda belirtilen miktarlarda kullanıp sorun yaşamayan arkadaşlar oldu. Tütünle birlikte doğrudan üzerlik tohumunu kullandığı için büyük zararlar görenlerde olmuş. Eğer bırakamıyorsanız miktarı düşürmeye çalışın. Üzerlik tohumunun doğrudan etkili olduğu süre alındığı andan itibaren 6 saat (-+) civarıdır. Bu sürede limitleri aşmamaya çalışın. (etkiler bünyeye göre değişebilir)

   Üzerlik tohumu sinirleri yatıştırıp sizi rahatlatacaktır. Üzerlik tohumunun bu yönünü değerlendirebilirsiniz. (Özellikle üzerlik miktarını aşmamaya ve kaçınılması gereken besinlerden uzak durmaya büyük özen gösterin)

 34. Emine su dedi ki:

  Üzerlik tohumu tüketimi esnasında yemememiz gerekenlerin listesi var acaba rica etsem üzerlik tohumunun tüketimi sırasında yemememiz gerekenlerin değil de tüketimine devam edebileceğimiz yiyeceklerin bir listesini yapar mısınız, özellikle kahvaltılık çeşidi az olan bir şey hangi kahvaltılıkları ve hangi yiyecekleri tüketebiliriz? Şimdiden teşekkür ederim ☺

  1. Diğer mesajınıza yazmıştım. Ayrıntılı bir program için bir diyetisyenle görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır. Çünkü besin değerleri, alınması gereken gıdalar ve miktarlar her bünye için aynı olamaz.

 35. Emine dedi ki:

  Peki biz bu üzerlik tohumunu reçel, tereyağı, zeytin, kuru fasulye, nohut ve pilavla tüketebiliyor muyuz bunlara açıklık getirirseniz sevinirim. Birde yenilmemesi gerekenler değil de üzerlik tohumu tüketildiği sırada neleri tüketebiliriz bunun bir listesi olursa daha iyi olur sanki

  1. Emine Hanım, listede belirtilenler ve benzerleri tüketilmemeli. Ne tüketeceğiniz üzerlik tohumunu hangi amaçla kullandığınızla ilgili. Kısaca listede belirtilenler, tramin yani değişime uğramış her türlü besin, sinirleri etkileyen ilaçlar ve antidepresanlar ile benzer ilaçlar kullanılmamalı. üzerlik tohumunu ruhsal gelişim için kullanıyorsanız yazıda da belirttiğimiz gibi her türlü fabrika çıkışlı üründen kaçınmalısınız. İki öğünü aşmamaya özen göstermelisiniz. Eğer benim uyguladığım diyeti uygulamak isterseniz yazıda belirtmiştim. Ziyafetiniz en fazla bir dilim ekmek ve bir porsiyon doğal çorba olmalı.

   Yazdıklarınız içerisinde listede yer alamamasına rağmen ben değişime uğradığı için zeytin de tüketmedim. Tereyağı hakkında bir bilgim yok ancak yoğurttan yapılmışsa şüphe doğurabilir ben kullanmadım. Nohut, fasulye ve pilavın sakıncası olacağını düşünmüyorum. Reçelin neden yapıldığına bağlı. Muz, kayısı ve incir reçeli olmamalı. Ama diğerleri hakkında da bir şey söyleyemem. Etkileri ne kadar süre ve ne kadar üzerlik kullandığınızla ilgili değişebilir.

 36. Salih dedi ki:

  Hocam merhabalar
  Ben Fitness sporu ile uğraşıyorum ve buna göre bir beslenme düzenim var.Günlük yarım kilo tavuk göğsü,pirinç pilavı,yulaf,muz ve günlük bir adet multi vitamin hapı kullanıyorum.Bu düzen içerisinde bu diyeti bozmadan çok ufak dozlar üzerlik tohumu kullansam sıkıntı olur mu? Kafein içerin çay,kahve ve herhangi bir içecek yada gıda tüketmeyen birisiyim.

  1. Merhaba Salih Bey. Yenilmemesi gerekenler ilk sayfada belirtiliyor. Bunlar içerisinde muz da bulunuyor. Bir diyetisyenden veya bağlı bulunduğunuz merkezden muz yerine ne alabileceğinizi sorabilirsiniz. Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? linkinde üzerlikle birlikte hazırlanan bir macun tarifi var. O tarifi de uygulayabilirsiniz. Ancak öncelikle bu başlık altında 5. sayfada bulunan alerji testini yapın. Kullandığınız ilaçlar varsa onlar hakkında da mutlaka bilgi alın. İlaç kullanmanız gerektiğinde üzerlik kullandığınızı hatırlatmayı unutmayın.

 37. Kenan dedi ki:

  Merhaba,
  Size bir hata içinde bir soru sormuştum. Yanlış bir soru muydu acaba cevap vermemişsiniz. Üzerlik tohumunun yağı ile alakalıydı. Özelden cevaplarsanız memnun olurum. Teşekkürler

  1. Kusura bakmayın diğer mesajların gerisinde kaldığı için az önce cevaplayıp gönderdim.

   1. Fatma dedi ki:

    Burak bey bende dün aldım uzerlihi tuvalet sorunum var o yüzden aldım ama sizin yazdıklarınızı an sonra korktum yedi zeytin bir incir bir hurma ve üzerlik kullanmaya başladım gerçekten zararlı olurmuki

    1. Fatma hanım uyguladığınız yöntemi denemediğim için net bir şey söyleyemem. Miktarlar iyi ayarlanırsa belki sorun oluşturmayabilir ancak değişime uğrayan ve tramin oluşumu görülen veya salamura edilen besinlerde dikkatli olmakta yarar var. Konuda bahsettiğim kullanım miktarları diyet yapıldığında geçerlidir.

 38. Adem dedi ki:

  Merhaba. Ben eski bir madde bağımlısıyım.
  Şuan hiçbirini kullanmıyorum. Yaklaşık 1 yıl oldu hepsini bırakalı. Bıraktım ama bu maddeler yüzünden ben sosyal anlamda çok zorluklar yaşıyorum. Örneğin uyku uyuyamıyorum. Uyusam bile parça parça. Derin bir uyku çekemiyorum.

  Çıt sesi beni uyandırıyor. Ve belki birkaç yıldır rüya görmüyorum. Duygusal eksiklikler hissediyorum. Hayattan zevk alma konusunda sıkıntılar yaşıyorum. Konuşmam güçleşiyor çoğu zaman. Enerji düşüklüğü hissediyorum vs.
  Uyuşturucu maddeleri bıraktıktan sonra tedavi gördüm. Bir kaç ilaç yazmıştı doktor. Fakat ikisi benim kendimi iyi hissetmemi sağlamıştı Serotonin geri alım inhibitörü ve benzodiazepin türü bir ilaç.
  Bunların ikisini birden aldığımda çok iyi ise yarıyordu. Kendimi mükemmel hissediyordum. Kisa bir süre (4 hafta) kullandım
  Ancak zararlarindan ötürü bırakmak zorunda kaldım.

  Üzerlik otunun marifetlerini duyunca araştırmaya karar verdim. Sizin sayfanızı bu sayede buldum.
  Size sormak istediğim üzerlik otu benim bu şikayetlerimi kısmen de olsa giderebilir mi ?

  1. Merhaba geçmiş olsun.

   Bu konu araştırılması gereken bir konu. Özellikle uyku sorunu ve psikolojik sorunların aşılmasında yararı olabilir. Ancak bu konuyu mutlaka doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Verilen ilaçları yan etkilerinden dolayı kullanamadığınızı ve üzerlik tohumu kullanmak istediğinizi sizin için uygun olup olmadığını, daha önce kullandığınız ilaçlarla bir yan etkisinin olup olmayacağını sorun. Üzerlik tohumu içerisinde bulunan maddelerin neler olduğunu ve üzerliğin Maoi olduğunu iletirseniz daha hızlı geri dönüş alabilirsiniz.

   Daha önce kullandığınız ilaçlar ve şu anki durumunuzdan dolayı en iyi cevabı doktorunuz verebilir. Doktorunuzla görüşüp sonucu burada paylaşırsanız benzer durumları yaşayanlar için de yararlı olacaktır. Uygun bir cevap alırsanız buradaki konuyu tekrar dikkatli bir şekilde inceleyip üzerlik alerji testi yaptıktan sonra sorun olmazsa en düşük miktarlardan deneyin. Sonuç olumlu olursa devam edersiniz. Ancak öncelik doktorunuzun bu konuda söyleyecekleri olmalı.

 39. Onur dedi ki:

  Selamun aleyküm ben yks sınavına hazırlanıyorum ve ve üzerliğin faydalı olabileceğini gördüm ama üzerlik kullanırken yenmemesi gerken herşeyi yedim çünkü burdaki siteden haberim yoktu sadece 3 gün çeyrek çay kaşığı kadar kullandım şuan şiddetli baş ağrım var ondan olabilir mi

  1. Aleyküm Selam. Bu konuda net bir şey söylemek doğru olmaz. Farklı nedenlerde olabilir. Çeyrek kaşık normalde sorun olmaz ama bünye hassasiyetine göre farklı tepkiler ortaya çıkabilir. Eğer üzerlik kullanacaksanız en azından iki hafta kadar o diyeti uygulayın. Diyet süresince üzerlik te kullanmayın. Süre sonunda kullanmaya başlayın. Ancak konuda bahsedilen üzerlik alerji testini de mutlaka yapın.

 40. Kenan dedi ki:

  Merhaba Burak Bey,
  Üzerlik bitkisinin çayından ve çiğnenmesinden bahsetmişsiniz. Çok güzel bilgiler edindim öncelikle teşekkürler.
  Benim sorum Üzerlik tohumunun yağı olacak. Araştırdım bu tohumun soğuk pres yağları var. Yağı hakkında deneyimleriniz oldu mu? Eğer olduysa tecrübenizi paylaşır mısınız? Olmadıysa da detaylı bir yorum rica edeceğim. Teşekkürler

  1. Merhaba Kenan Bey, Rica ederim. Faydalı olmasını dilerim. Yorumunuzu yeni gördüm kusuruma bakmayın.

   Üzerlik yağı ile ilgili kısa bir araştırmam oldu ancak konumuzu doğrudan ilgilendirecek düzeyde bilgiler olmadığı için ayrıntılara inmedim. Daha çok ağrı, soğuk algınlığı ve kas gelişiminde kullanılır. Bazı kaynaklarda alın bölgesine sürüldüğünde rahatlatıcı etkilerinden bahsedildiğini hatırlıyorum. Ancak üzerlik tohumu içeriğinin ne kadarının yağında yer aldığı hakkında bir bilgim yok ne yazık ki.

 41. Sezin dedi ki:

  Üzerlik kullanırken sadece günde bi tane nescafe içsek kötü bir şey olur mu acaba ders çalışırken çok uykum geliyorda

  1. İkisi arsında bir tercihte bulunmanız gerekir. Kafein miktarının artışı üzerlikle birlikte sorun olacaktır. Uyku sorunu için farklı alternatifler bulmalısınız. Yüzünüzü soğuk su ile yıkamak, temiz hava almak ve birileri ile sohbet etmek uyku ritminizi bozacağı için işe yarayabilir.

 42. Kadir dedi ki:

  Selamun aleyküm, ben üzerlik tohumunu biraz fazla dozda çay olarak aldım, (3,5 çay kaşığı kadar) sonra kendimi biraz garip hissettim sanırım bad trip atağı gibiydi, doktora gittim, EKG çekti. Bir şey çıkmadı. Daha sonra Araştırma yaparken, burada şunu farkettim, tramin denen bir olaya sebebiyet verebilir imiş. 48 saat oldu olay sonrası ama ben bu tramin içeren yiyecekleri hala yemede tereddüt yaşıyorum. Size sorum şu efendim; ben bu yiyecekleri yiyebilir miyim, Yiyemezsem ne kadar süre yiyemem? Teşekkürler.

  1. Aleyküm Selam Kadir Bey. Geçmiş olsun. Üzerlik ne yazık ki çok yanlış tanıtılmakta. Kullanırken çok dikkat edilmesi gereken bir bitki. Etkiler bünyeden bünyeye farklılık gösterse de kaçınılması gereken durumlar aynı.

   – Maoi sınıfında yer alan maddeler için üzerlik kullanmadan önce en az 2 hafta öncesinden itibaren diyete başlanmalı.
   – Üzerlik kullanıldığı süre boyunca diyette yer alan besinler ve yazıda belirtilen ilaçlar kullanılmamalı.
   – Bir rahatsızlıktan dolayı doktora gidildiğinde, Doktor ilaç yazacaksa mutlaka üzerlik kullanıldığı söylenmeli.
   – Üzerlik kullandıktan sonra diyetteki besinler tüketilecekse beklenilmesi gereken süre 2 hafta ila 28 gün arasında değişmekte.

   Süreler maoi sınıfı andepresanlara göredir. Üzerlik için bünyeden bünyeye ve alınan miktara göre değişir. Ama tüm ihtimalleri gözönünde bulundurarak belirtilen sürelerde beklemek daha iyi olur.

 43. Salim dedi ki:

  Merhaba, üzerlik tohumunu çay formunda kullandım, bir süre ara vermek istiyorum, Diyetteki yiyecekleri yemem için kaç gün/kaç saat beklemem gerekir?

  1. Merhaba Salim Bey, Maoi’lerle ilgili süre genellikle antidepresan ilaçlarda belirtilir. Üzerlikte içeriğinden dolayı maoi olduğu için onlardaki süreyi baz olarak 2 hafta ile 28 güne kadar çıkabilmekte. Bunda alınan miktar ve bünye de etkili ancak tüm ihtimalleri gözönüne almanızda yarar var.

 44. Sezin dedi ki:

  Merhaba ben 18 yaşındayım ve derslerde vb şeylerde daha iyi anlamak için kullanmak istiyorum.Üzerlik tohumunu günde çeyrek çay kaşığı miktarı kullansam ara vererek tabiki yazdığınız gibi uygun mudur?

  1. Merhaba Sezgin. Konuda bahsedilen diyete mutlaka uymaya çalış en azından 1-2 hafta önceden o diyete başlamaya çalış. Üzerlik kullandığın sürece herhangi bir rahatsızlığından dolayı ilaç yazılacak olursa üzerlik kullandığını mutlaka dile getir. Her ihtimale karşı en ideal olan aile doktorunla görüşerek üzerlik kullanman daha uygun olur. Aileni de bu konuda bilgilendirmen iyi olur.

   Sadece ders başarısı için çeyrek kaşık sanırım yeterli olur. (“yeterli olur” ifadesi bünyeden bünyeye değişebileceği için üzerlik tohumunun kendi üzerimdeki etkilerini göz önünde bulundurarak söylüyorum. Etkiler her bünyede farklı olacaktır. Öncelikle konuda bahsi geçen üzerlik alerjisini mutlaka uygula) Zihinsel aktivite için miktarı artırdığında beklediğin olumlu etkiler tam tersine dönecektir. Ara verme konusunu sende yazmışsın sürekli kullanılmamalı.

   Başarılar dilerim.

   1. Sezin dedi ki:

    Ders çalışırken çok uykum geliyor normalde kahve içerek açılıyordu ama kaç gündür içmiyorum üzerliğe başlamak için kahveye devam etmem sakıncalı mı yani kesin içmemeli miyim

    1. Kahve üzerlikle kesinlikle tavsiye edilmez. İki hafta kadar kahve içmeyin. Bu süre sonunda üzerlik tohumu kullanmaya başlamanız daha doğru bir karar olur.

  2. Md dedi ki:

   Kullandınız mı ,etkileri nasıl,işe yaradı mı*

  3. Md dedi ki:

   Çeyrek çay kaşığı üzerlik tohumunu direk yutuyor veya çiğniyor musunuz yoksa çayını mı içiyorsunuz

   1. Konuda bahsetmiştim. Çayı yapılabilir, çiğnenerek alınabilir, doğrudan yutulabilir. Ancak etkileri tümünde farklıdır. Bütün olarak yutulduğunda tümüyle sindirilmez. Bütün yutulduğunda ve çayı demlendiğinde daha çok üzerlik tohumunun dış kabuk kısmında bulunan harmin etkisi ortaya çıkar.

    Konuyla ilgili aşağıdaki sayfalara bakabilirsiniz.

    https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-tohumu-kullanimi-ve-dmt-etkisi/3/

    https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-tohumu-kullanimi-ve-dmt-etkisi/4/

 45. Baki dedi ki:

  üzerlik çayı içtikten sonra (yarım su bardağı içtim), tramin içeren ürünleri kaç saat sonra kullanmak gerekir?

  bir kaynak 12 saat önce ve sonra demiş mao inhibitörleri için, tramin reaksiyon riski için üzerlik de bu geçiş süresi ne kadar?

  1. Bu konuda maoi antidepresan prospekdüslerine bakarsanız süre iki haftaya kadar uzar. Bu süre alınan miktara ve bünyeye göre değişecektir.

   Üzerlik kullandığınız sürece tramin içeren besinler tüketmemeniz daha uyun olur. Bir kaynakta 11 saatlik etkin süreden bahsedilir. Ancak etkinlik bünyeye ve miktara göre değişir. Ara vererek uzun süreli bir kullanım planlıyorsanız üzerlik kullandığınız süre boyunca hatta kullanmaya başlamadan 1-2 hafta önce ve üzerlik kullandıktan sonra 1-2 hafta riskli olacak besinlerden uzak durmaya çalışın.

   2 haftalık hatta en doğru olanı 20 günlük süreler tüm maoi’ler için geçerlidir.

 46. A. şahin dedi ki:

  Merhaba
  Üzerlik tohumu ruhsal sıkıntılara ve uykusuzluğa iyi gelebileceği kanısıyla ölçeğini kimseye danışmadan 2 çay kaşığı tohumu bal ile 2 gün üst üste çiğneyerek aldım. ertesinde kendimi ruhsal açıdan daha kötü hissettim ve biraz başımda ağrı ve kasılma oldu şimdi iyiyim ama şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum tekrar almalı mıyım sizce. incir neden yasak diyet içerisinde anlayamadım ünlü dr Esat BAŞARAN incir ile diyet yapıp şifa bulmuş açıklayabilir misiniz?
  teşekkürler

  1. Merhaba, Eğer yan etkisi olmuşsa bunun bir kaç nedeni olabilir

   – konuda bahsedilen diyete en azından 2 hafta önce başlamamış olmanızdan kaynaklanabilir
   – varsa kullandığınız ilaçlar bunlarla ilgili olabilir
   – bünyenizle ilgili bir hassasiyet olabilir
   – tansiyonla ilgili bir sorununuz olabilir

   Eğer sağlık konusunda hassas olduğunuz bir durum varsa veya sürekli kullanmanız gereken bir ilaç doktorunuzla mutlaka konuşmalısınız. Çoğu kişi bu kısmı atladığı için sorun yaşıyor.

   İncir ve benzeri besinler “tramin” ile ilgili olabilir. Tramin bekletilen hemen her besinde ortaya çıkar. Bazı besinlerde miktarı fazla olabilir.

   Sayın Dr. Esat Bey’in İncir diyeti içerisinde üzerlik dahil mi? İncir diyetini ne için uyguluyorsunuz?

 47. Merhaba Bahar Hanım. Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Ne kadar tükettiğinizi yazmadığınız için yazdıklarınıza göre cevap yazayım.
  Tahlil ve kontrol yaptırmakla en önemli adımı atmışsınız.

  Üzerlik alındığı andan itibaren en etkin olduğu zaman dilimi ilk 6 saattir. Ne kadar etkilediği ve etkileyeceği o sürede belli olur. Müdahale edilmesi gereken bir durum olsa mutlaka bildirilirdi.

  Bu gibi durumlarda mümkünse midenin boşaltılması, bol su içilmesi, temiz ve serin havaya çıkılması iyi gelir. Eğer daha önce yazıyı okumamışsanız en azından iki hafta süre ile yazıda belirtilen

  https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-tohumu-kullanimi-ve-dmt-etkisi/ tüketilmemesi gereken besinler
  https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-tohumu-kullanimi-ve-dmt-etkisi/2/ kullanılmaması gereken ilaçlar

  ile ilgili bölümleri dikkatle inceleyin lütfen. Bir süre tansiyon sorunu, dikkat kaybı ve denge sorunu olabilir. Gözlemleyin ve duruma göre tekrar doktora başvurun.

  Tekrar geçmiş olsun.

 48. Bahar dedi ki:

  Merhaba efendim üzerlik tohumu çayından çok fazla içtik şimdi acildeyiz anneme bir şey olur mu kan tahlili, tomografi çekimi, ekg temiz çıktı. ileriki saatlerde merkezi sistem hasarı ve beyin kanaması olur mu bir de vücuttan bu şehri nasıl atabiliriz lütfen acil dönebilir misiniz.Teşekkür ederim.

 49. Linkifki dedi ki:

  Selamün Aleyküm Merhabalar bu güzel yazı için hamd olsun sevgili kardeşim verdiğin emek için seni tebrik ediyorum. Ben üzerlik tohumunu kullanmaya başladım harika ötesi istediğim olayı yakaladım çok güzel tabi bunu biraz açmak gerekiyor aç karna olursa daha çok etki yapıyor.

  Birde şu var yazıda geçen uyarıları dikkate alın bu bitki güzel tamam ama birde eksi tarafı da var bunu görmezden gelemeyiz acele etmeyin sadece bulunduğunuz ortamda cok kalabalik olmasın daha rahat olursunuz ve etkiyi daha çok gorursunuz en cok da la ilahe illallah demeliyiz 🙂

  1. Aleyküm selam, merhabalar. Faydalı olmasını dilerim.

  2. Haydar dedi ki:

   Selamın aleyküm kardeş neler olduğunu biraz açarmısın

 50. Müşkülpesent dedi ki:

  Üzerlik tohumu = güzel bir uyku ve rahatlama

 51. Can dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin, bu üzerlik tohumu diyetini paylaşacak mısınız denemek istiyorum fakat uyarılardan çekindim biraz

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Diyetten kasıt “tüketilmemesi gereken besinler” olarak ilk sayfada yer alıyor Can Bey.

 52. Hasan dedi ki:

  Öncelikle bu kadar detaylı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Yenmeme ve Tüketilmemesi gerekenler listesinde kahve ve hayvansal bazı gıdaların tüketilmemesi (yoğurt ve peynir ikiliyi sürekli tüketiyorum) ve kahve bunları kullanırsam herhangi bir zararı varmı bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Rica ederim Hasan Bey. Faydalı olmasını dilerim.

   Kahve konusunda dikkatli olmanızı öneririm. Kendim kahve kullanmadığım için gözlem yapma imkanım olmadı ancak sürekli kahve tüketip üzerlik kullandığında rahatsızlandığını (çarpıntı) belirtenler oldu. Kafein ve içeriğindeki maddeler olumsuz etkileşime neden olabilir. Bu konuda üzerlik ve dmt ile ilgili tüm platformlarda kafein ve kahve uyarı mutlaka yapılır.

   Yoğurt taze iken sorun olmayabilir. Çünkü bu tür ürünlerde ekşime ile birlikte ortaya çıkan değişimler soruna neden olabilir. Risk almaya gerek var mı? Bence gerek yok. Kalsiyum farklı besinlerden de alınabilir.
   Peynir salamura yapıldığı için değişime uğramakta, uzak durmakta yarar var.

 53. Elmas katmer dedi ki:

  Merhaba… bu deneyimi nicedir istiyordum. Acaba sizin kontrolünüzde seremoniler yapılıyor mu? Bilgi edinmek istiyorum…

  1. Merhaba, sadece deneyimlerimizi paylaşarak bilgi aktarıyoruz. Bunun dışında herhangi bir etkinliğimiz bulunmuyor. Konuları mümkün olduğunca ayrıntılı hazırlamaya çalışıyoruz. Buna rağmen yardımcı olabileceğimiz konular olursa konu altlarında soru olarak yazabilirsiniz. Müsait olunduğunda cevaplanacaktır.

 54. serdar baş dedi ki:

  deneyimleriniz için çok teşekkürler kargı kamışı nı nereen bulacağız peki bilgi verirmisiniz

  1. Rica ederim.

   Kargı kamışını Akdeniz iklim kuşağının hakim olduğu kıyı şeridinde. İç bölgelerde sulak yerlerde ve dere kenarlarında bulabilirsiniz. Kasım ayında iç bölgelerdeki kamışlar kurumuş olabilir. Ayrıca bu mevsimde kamışlar da dmt oranının yüksek olacağını sanmıyorum. Bunun için yaz aylarında henüz tohumlarını çıkarmadıkları dönemde toplamalısınız.

   Kargı kamışı yerine akasya yaprakları bulmanız daha kolay olabilir. Ancak hem kargı kamışı hem de akasya yeterince riskli olan üzerliği daha riskli hale getirebilir. Tam olarak istediğiniz nedir bilmiyorum ama üzerlik tek başına yeterlidir. Farklı karışımlarda kaynama süreleri, usulleri ve gram farkları sonucu etkiler.

 55. Erdem dedi ki:

  Selamun aleyküm bende bipolar var ve depakin(sodyum valporat) hapı kullanıyorum ve Üzerlik otu kullanmak istiyorum sizce doktoruma danışmalımıyım? Ayrıcı bende İlahiyat öğrencisiyim ve tasavvufi medreselerde eğitim görüyorum sizin anlattığınız şeylerin çoğu telepati telekinezi gibi şeyler dinimizde olan şeyler sizin yazılarınızı okudukça imanım daha da arttı ama bu işleri nefsi için yapanlar günaha girerler her şey ölçülü olması lazım cevap verirseniz sevinirim Allaha emanet olun

  1. Aleyküm Selam.

   Diğer mesajınızda ayrıntılı cevap vermiştim. Bu konuyu doktorunuzla mutlaka görüşmelisiniz. Üzerlik kullanacaksanız kullandığınız ilaçların prospektüslerini ayrıntılı bir şekilde inceleyin. Maoi uyarıları varsa onları dikkate alın. Doktorunuzun tavsiyelerini mutlaka dinleyin. Birlikte hareket edin. Üzerlik ile ilgili okuduğunuz her yazıyı dikkate almayın lütfen. İçeriği risk doğurabilecek niteliktedir. Bu sayfadaki konuyu tam olarak anlamaya çalışın. Üzerlik DMT kullanımını etkiler ama bunu yaparken vücudumuzun savunma sistemini devre dışı bırakır. Üzerlik kullandığınız sürece yediğiniz içtiğiniz herşeye dikkat etmelisiniz.

   Nefsini aşamayan ruhsal anlamda ilerleme katedemez. Ruhsal Gelişim kategorisi altındaki yazıların tümünü mutlaka okuyun. Ana nokta “Kendini tanıyan tüm evreni ve tüm sistemi yaratanı daha iyi tanır” bu tanıma ancak ruhsal seviyeye inilebildiğinde mümkün olabilir. Bakış açısı çok önemlidir.

   Bakış açınızı genişletmesi için ve kendinizi tanıma noktasında yeni açılımlar için şu iki konuyu da vakit bulduğunuzda mutlaka okuyun,
   Parapsikoloji Astroloji İlişkisi
   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

   Doğum anında aldığınız etkileri bilirseniz gelişiminizi o yöne kaydırmaya çalışın. Gideceğiniz yönü bilirseniz gelişim daha hızlı olacaktır.

 56. Erdem dedi ki:

  Selamun aleyküm ben şunu sormak istiyorum bende bipolar var üzerlik otu kullanırsam bir sıkıntı olurmu ayrıca hapda kullanıyorum (sodyum valporat. Depakin) yani nasıl kullanılcağınıda bilmiyorum herhalde çayı içilir yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bende İlahiyat öğrencisi olarak Parapsikolojiye ilgi duyuyorum Allaha emanet olun

  1. Aleyküm Selam.

   Öncelikle konu hakkında üzerlik kullanımı ile ilgili
   Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? linkinde 3 farklı kullanım tarifi mevcut onları inceleyebilirsiniz.

   Üzerlik Tohumu Antidepresan Yerine Kullanılabilir mi? Linkinde antidepresanlar yerine üzerlik kullanımı hakkında bir yazı hazırladım. Teknik bilgiler bulunmuyor ancak kaçınmanız gereken konulara mutlaka gözatın.

   Üzerlik kullanacaksanız bu konuda da bahsettiğim gibi üzerlik ile birlikte kullanacacağınız ilaçlar konusunda çok dikkatli olmalısınız. Bu konuda doktorunuzla mutlaka görüşmeniz gerekir. Bipolar rahatsızlıkların kökeni hakkında net bilgiler bulunmadığı için doktorunuzla birlikte hareket ederek konuda belirttiğim en küçük dozdan üzerlik kullanmaya başlayın (şeyrek kaşık) fayda görürseniz, doktorunuzda onaylarsa devam edin.

   Kullandığınız ilaçlar prospektüsünü mutlaka inceleyin. Maoi’lerle ilgili uyarılar varsa onlara uymaya çalışın. Doktorunuz konu hakkında daha detaylı bilgi verebilir.

 57. Affınıza sığınarak ve haddim olmayarak sağlıklı bir yaşam için hormonal yapınızı bozmamak adına doğum kontrol hapı yerine alternatif çözümler bulmanız daha sağlıklı olacaktır.

  Üzerlik tohumu ile birlikte bir sorun yaşandığına dair bir bilgim yok ancak antidepresanlarla birlikte kullanıldığında antidepresan etkisini azalttığını, istenmeyen hamileliklere neden olduğunu okumuştum.
  Bu bilgilerden yola çıkacak olursak üzerlik tohumu da maoi (Monoamin Oksidaz İnhibitörleri) etkinliğine sahip bir bitkidir. Benzer durumlar yaşanabilir.

  Kullandığınız doğum kontrol hapının prospektüsünü incelediğinizde maoi’lerle veya antidepresanlarla ilgili uyarı bulunuyorsa bunu üzerlik tohumu içinde bir uyarı olarak kabul edebilirsiniz.

  İçerisinde harmin, harmalol, harmalin ve harmol bulunan bir bitki tohumu ile hangi ilacı kullanırsanız kullanın prospektüsünde maoi uyarısı görmeseniz de mutlaka doktorunuzla durumu görüşmenizde yarar var.

  1. Burcin dedi ki:

   Çok teşekkür ediyorum hem verdiginiz cavap hem de bu güzel bilgiler için . Ben de epifiz bezimi çalıştırmak 3. Gözümü açmak hatta astral seyahat yapmak istiyorum 2 gündür araştırıyorum biraz hızlı girdim konuya ve hemen başlamak istiyorum ama Farklı farklı tarifler var gıramı, tarifi ve ya da kaç gün içilecegi vs..
   tam olarak hangi karışımı nasıl hazırlamalıyım nasıl içmeliyim ne kadar süre içip ne kadar ara vermeliyim ters giden bi durum hissedersem vücudumda ne yapmalıyım nasıl aralıklarla içmeliyim ( diyet kısmının ekran görüntüsünü aldım sizden onlardan bu süreçte uzak durucam ) yaşayacagım şeylerin birden olmasını istemiyorum aslında korkmak afallamak bunlardan dolayı yarım bırakmamak istiyorum yani yanımda bir olmadan şamanların hazırladıgı iksir i içemem korkarım çünkü hiçbir alt yapım ve tecrübem yok 🙂 yalnız 1 defa bi 14 yıldır hindistan da healing yapan kişinin elini tutarak farklı bi deneyim yaşamıştım o kadar bu deneyimden 2 gün önce annanemi kaybetmiştim ve şurrsuzca onu görmek istiyordum ve annanem oldugu içim korkacagım bir durum yoktu ortada. Ama bazı yerlerde çok farklı şeyleri görebilecegimiz korkmamamız gerektigi vs yazıyor ( tabi her gün görmedigim şeyler oldugu için korkmam tedirgin olmam normal sanırım ) yavaş yavaş vücudumu bilincimi alıştıra alıştıra bunu nasıl yapabilirim ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ??

   1. Rica ederim Burçin hanım.

    Konuyu sayfa çok fazla uzadığı için 6 sayfaya böldüm. Sorularınızın tamamı sayfalarda mevcut ama kısaca tekrar özetleyim.
    Eğer üzerlik tohumunu ruhsal gelişim için kullanmak istiyorsanız Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? konusuna lütfen gözatın.
    Her bünye farklı tepkiler verdiği için miktarı kendinize göre ayarlayın. Bu konuda bahsettiğim gibi en küçük miktardan başlayın (çeyrek çay kaşığı) günlük 2 gramı geçmemeye çalışın.

    Astral seyahat ile ilgili tüm detayları, neler yapmanız gerektiğini, hangi teknikleri kullanabileceğinizi https://www.parapsikoloji.net/category/astral-seyahat/ kategorisi altındaki konulardan öğrenebilirsiniz.

    Gerekli alt yapı bilgisi için https://www.parapsikoloji.net/category/ruhsal-gelisim/ kategorisi altındaki konulara bakabilirsiniz.

    Tüm konuları okuduğunuzda neyi nasıl yapmanız gerektiği, nasıl davranmanız gerektiği hakkında genel bir kanıya ulaşacaksınız. Her konuda ilgili konulara linkler mevcuttur. Acele etmeyin. Kendinize zaman tanıyın. Ruhsal gelişim içsel mekanizmalar küçük adımlarla çözüldüğünde sorunsuz gerçekleştirilebilir. Doğuştan aldığınız etkiler arasında (https://www.parapsikoloji.net/category/astroloji/) gerekli ruhsal derinlik kazandıran konumlar varsa ilerlemeniz hızlı olacaktır.

    İhtiyaç duyduğunuzda Telkin konularından da yararlanabilirsiniz.

    Üzerlik kullanımını sadece ihtiyacınıza göre ayarlayın. İnternette okuduğunuz her yazıya inanmayın. Önce gerekli bilgi alt yapınızı oluşturun. Ruhsal Doğum Haritası ile kendinizi ruhsal yönden tanımaya öncelik verin. Kendinizi tanırsanız atmanız gereken adımları daha emin bir şekilde atabilirsiniz.

 58. Rica ederim Binnur hanım,.
  Üçüncü gözünüzü açma konusunda kesin ve net bir karar almadan önce Üçüncü Göz ve Ruhsal Gelişim kategorisi altındaki konulara bakmanızı öneririm. Sadece tavsiye…

  Üzerlik otu tohumunun, içeriğindeki maddelerden dolayı hafızaya ve sinirsel etkileşime olumlu etkileri olduğunu söyleyebilirim (Kullandığım süre boyunca). Ancak etkiler kesinlikle kişiden kişiye değişmekte. Kullanacağınız miktarı çok iyi ayarlamanız gerekir. Konuda da bahsettiğim gibi en düşük miktardan başlayıp uzun süreli bir gözlem yaptıktan sonra kullanmaya başlayın. Kullanım süresince konuda bahsedilen diyete uymaya özen gösterin. Belli aralıklarla kullanıma ara verin. Mümkünse bu süre boyunca hiçbir ilaç kullanmayın. Eğer herhangi bir rahatsızlığınız var ve ilaç kullanmak zorunda kalırsanız doktorunuzu mutlaka bilgilendirin.

  Gözlemlediğim olumlu etkileri yaptığım diyetle bağlantılı olarak dile getiriyorum. Yazdıklarımı sadece kendi metabolizmamı gözönünde bulundurarak aktarıyorum. Kendinizi çok iyi gözlemlemeniz gerekir.

  Kargı kamışı nereden bulunabilir? Kargı kamışını göl ve bataklık kıyıları ile Akdeniz iklim kuşağının hakim olduğu yerlerde bulabilirsiniz. An itibari ile (16 Kasım) İç bölgelerdeki kamışlar kurumuş olabilir. Akdeniz bölgesinde kıyı şeridinde dere kenarlarında ve sahil boyunda bulunabilir. Marmara ve Ege kıyılarında da görülebilir. Eğer yakın çevrenizde devamlı su birikintisinin olduğu yerler varsa kontrol edin görebilirsiniz.

 59. Burcin dedi ki:

  Ben de üzerlik tohumunu denemek istiyorum yalnız doğum kontrol hapı (yasmin) kullanıyorum bir etkileşimi olur mu?
  Doğum kontrol hapı ( yasmin ) kullanırken üzerlik tohumu kullanabilirmiyiz ?

 60. Binnur dedi ki:

  Merhaba bilgileriniz için cok teşekkür ederiz. ben 3. Gözümü açmak için üzerlik otu kullanmayı düşünüyorum ayrıca zeka artışı yaptığını da duydum sizce bunlar doğru mu? kargı kamışı da kullanmak istiyorum fakat nerden bulacağımı bilmiyorum nerden bulabilirim bu kamışı

 61. Selim dedi ki:

  Bu değerli çalışmanız için teşekkürler Bukra Bey. Sormak istediğim şey ben uzun süre antidepresan kullandım yan etkilerinden dolayı bırakmak zorunda kaldım. Üzerlik tohumu antidepresan yerine kullanılabilir mi? Uzun süre kullanmışsınız bu konuda ne düşünüyorsunuz.

  1. Rica ederim. Dilerim yararlı olur.

   Konu içerisinde ve yorumlarda kısmende olsa belirtmeye çalışmıştım ama sorduğunuz konu ile ilgili sorunuza cevap olması açısından özet halinde bir yazı hazırladım Üzerlik Tohumu Antidepresan Yerine Kullanılabilir mi?

   Dikkat etmeniz gereken en önemli konu doktorunuzu konu hakkında mutlaka bilgilendirin ve görüşünü alın. Dikkat etmeniz gereken noktaları bu konu altında ve diğer konuda bulabilirsiniz.

 62. Deniz dedi ki:

  Merhaba 🙂 Deneyimlerinizi tüm açıklığı ile paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Yarim cay kaşığı üzerlik tohumu, tracin melisa ve zencefil ile birlikte cok az tomurcuk cay katarak demliyor iki fincan içiyorum. (Bu durumda yarim cay kaşığından daha az uzerlik kullanmis oluyorum sanirim cunku caydanligin yarisi duruyor daha) Hicbir diyet uygulamadim. Evrensel enerjilerle sifa çalışmaları yapan biriyim belki o yüzden bilemedim ama ilk kullanımda etkilerini gördüm. Bu gün 4. Günüm ve 3 gündür çok özel rüyalar görüyorum. ( farklı boyutlara gidiyorum uzayda uçuyorum vb..)
  Özellikle sormak istediğim konu hicbir siyet yapmadan 15 gün kullanmanın zararı olabilir mi? Normalde şifa çalışmalarında et tüketmeyen biriyim ama 3 gündür et tükettiğim halde güzel sonuç aldım. Aksam yemeğinde 1 porsiyon tavuk yemenin üzerlik çayı kullanırken zararı var midir? Tesekkurler tekrardan ….

  1. Merhaba. Faydası oluyorsa mutlu olurum. Daha güzel deneyimler yaşamanızı dilerim.

   Ruhsal gelişimle ilgili çalışmalar yapanlarda üzerliğin etkinliği daha net ve hızlı bir şekilde ortaya çıkmakta. Deyim yerindeyse saha ve zemin müsait sadece hakemin başlama düdüğünü çalması gerekiyor. Üzerlikte bunu sağlıyor diyebiliriz.

   Üzerlikle ilgili sorun protein veya et tüketimi değil. Konuda da belirttiğim gibi “tramin” etkisi. Üzerlik kullanıldığında DMT’nin serbest kalması için maoi etkinliği süresince vücudun savunma sistemi, bedene giren zararlı maddelere karşı da bir savunma yapmıyor. Yani bir gol atabilmek için savunmadaki tüm oyuncularda hücuma katılıyor. Buna kaleci de dahil. Mesela yediğiniz tavukta az da olsa bozulma varsa beden “bu ürün bozuk” uyarısı vererek refleks göstermez. Bu durumda normalde göreceğiniz zarar mide bulantısı ile engellenirken bunu hissetmezsiniz ve tüm beden daha uzun süre geniş kapsamlı olarak etkiye maruz kalır. Yediğiniz tavuk üzerliğin etkisini ortadan kaldırmaz veya engellemez. Sadece bahsettiğim gibi bir risk ortaya çıkar.

   “Zararı var” veya “zararı yok” ifadesini kullanmak bünyeden bünyeye değişeceği için net bir şey söylemek mümkün değil. Bu bünyenin hassasiyeti ile de ilgili. Kullandığınız miktar az da olsa her ihtimale karşı dikkat etmekte yarar var.

 63. YUSUF dedi ki:

  Makaleniz için teşekkür ederim.Sayfanızı fazla inceleme imkanım olmadı.Ben kendi sağlık problemlerinden dolayı tavsiye üzerine 3 gündür üzerlik kullanıyorum.Üzerlik tohumunu kullanmamdaki esas maksat ,şu sıralar biraz yüksek seyreden tansiyonu düşürmek , psikolojik olarak rahatlamak ve kaliteli uyku sağlamak.Omurga ve kalça eklemlerindeki hafif seyreden rahatsızlıklar içinde akgünlük ile üzerlik tohumunu beraber kullanıyorum.Sizin sayfanıza rastlayınca üzerliğin ruhsal etkileride dikkatimi çekti.
  Ben üzerlik tohumu kullanırken hiç bir diyet yapmıyorum, herhangi bir antidepresan kullanmıyorum.Aktardan aldığım üzerlik tohumunu ,soğuk suda üç defa yıkadım.Her yıkamada sarı bir su çıkıyor.Yıkadığım tohumları fazla ısı görmeyecek şekilde iyice kuruttum.Her gece yatmadan 6 gr(iki tatlı kaşığı) alıyorum.Tohumu çiğnemiyorum ,kaynatmıyorum olduğu gibi yutuyorum.Beraberinde 2 gr akgünlük tozu alıyorum.Üzerlik tohumu ve akgünlük tozunu beraber alırken yanında yarım limondan yapılmış içine bir tatlı kaşığı bal konulmuş bir bardak limonata içiyorum.Bu şekilde üç gündür kullanıyorum,kendimde çok farkedilir bir değişiklik olmadı.Tansiyonu düşürmesi için bir süre daha devam edeceğim.

  1. Rica ederim Yusuf Bey.

   Henüz tüm konuyu okumamışsanız mutlaka okuyun. Yaptığınız çok önemli hatalar var çünkü.

   Yaptığınız yanlışlar
   1- Üzerlik kullanacaksanız mutlaka yazıda belirtilen besinlerden uzak durmanız gerekir.
   2- Üzerlik kullanımı özellikle diyet yapmaksızın üzerlik kullanımı tansiyonu düşürmez aksine tansiyon konusunda sizi çok riskli bir pozisyona sokabilir.
   3- Üzerlikle ilgili sağlık kayıtlarına geçmiş vakıaların önemli bir bölümü, günlük kullanılması gereken miktarın üzerinde üzerlik kullanımı nedeniyle “yüksek tansiyon”un neden olduğu sorunlardır.

   Doğru Tercihleriniz

   – Üzerlik psikolojik rahatlama ve uyku kalitesinin artırılması için şu ana kadar edindiğim tecrübelere dayanarak söyleyebilirim ki en ideal tercih.

   Önemli olan üzerliği sağlığınızı riske atmadan kullanmaktır.

   Akgünlük hakkında bilgim olmadığı için bir şey söylemem doğru olmaz. Limon, bal, zerdeçal ve zencefilde sorun yaşamadım. (Ortalama 1 yıllık süreçte)
   Ancak uzun süre kullanacaksanız konuyu ayrıntılı bir şekilde inceleyip kullanmanızda yarar var. En ideal olanı doktor kontrolünde bunu yapmanız.

  2. Ahmet dedi ki:

   Böbrek nakli olan biri bu deneyimi bir sefere mahsus dediğimiz ölçüde çeyrek çay kaşığı nır bardak suda iğive döverek 5 dakika kaynatıp içse ne olur Dr karın çoğu bilmiyor ? Daha evvel böbrek nakışlı birileri içtimi bilginiz varmı teşekkür ediyorum..aciltıp uzm.işyeri hekimliği.

   1. Daha önce organ nakli olduktan sonra üzerlik kullanan birinin tecrübesine şahit olmadım.
    Doktorlar üzerlik deyince alanlarına girmeyeceği için bir çıkarım yapamayabilirler. Maoi veya içerisinde Harmin, Harmalol, Harmalin, Harmol olan bir bitki demek yararlı olabilir. Bu konuya en iyi cevabı nöroloji ve psikiyatr doktorlar verebilir.

    Bildiğim kadarı ile organ nakli olanların ömür boyu kullanmaları gereken ilaçlar var. Organla ilgili bir sorundan önce varsa sürekli kullanılan ilaçlar öncelikle o ilaçların prospektüsünü incelemeye çalışın. İçerisinde maoi grubu ile ilgili uyarılar varsa üzerlik ve benzeri etkilere sahip bitkiler kullanmamalı. Eğer buna benzer bir ibare yoksa öncelikle organ nakli yapan ve ilaçları yazan doktorla daha sonra nöroloji ve psikiyatr ile görüşmeniz daha sağlıklı olur. Doktorlardan kesin ve net bir cevap almadan risk almamak gerekir. Olumsuz bir sonuçla karşılaştığınızda sebebin ne olduğu net olarak anlaşılamadan müdahaleler yapılabilir. Siz üzerlik dersiniz ama sebep üzerlikte olmayabilir.

 64. Fatih YALÇIN dedi ki:

  Merhabalar Bukra bey bundan birkaç gün önce üzerlik tohumu ile ilgili bir yazı okudum yazı içerisinde 40 gün sabah tüketilirse Hikmet kapıların açılacağım belirtiliyordu günlük 5 gram tüketilmesi Sabahları söyleniyordu. Ben de bunun üzerine yarın 5 gün olacak Her gün 2 tatlı kaşığı üzerlik tohumunu bir bardak suyla yutuyorum. Taki sizin bu konudaki yazınızı okuyana kadar Ne oldu hakkında çok da bilgim yoktu şimdi kendi kendime diyorum ki acaba devam etsem mi ya da etmesem mi. Astral seyahat trans çalışması ne bileyim değişik lucid rüyalar gibi şeylerle ilgim yok Ne olduklarında kulaktan dolma biliyorum. Şimdi size son 3 sene zarfında üzerilerine ekleyerek günlük hayatıma Allah’ın izniyle yerleştirmiş olduğum programı anlatayım Allah’ın izniyle bu manevi hayatın içerisinde Hikmet kapıların açılması amacıyla Kullanmış olduğum üzerlik otu ile ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.
  Allah azze ve celle nasip eyledi

  Her gün 5 sayfa Kur’an okuyorum
  Her gün 50 ayet meal okuyorum
  Riyazüs Salihin bitirdim
  Her gün yine 5 sayfa alimlerin kitaplarından okuyorum peygamberimizin hadisleri ağırlıklı olan kitaplardan ahlak kitaplarından
  Sabah akşam dualarını aksatmadan yapmaya çalışıyorum anlamlarını da Bazılarını biliyorum ne dediğimi anlamak istiyorum çünkü
  Beş vakit namaz elhamdülillah kaçırmıyorum kaçırmamaya çalışıyorum Mümkün Mertebe sabah ve yatsı namazlarına Camiye gitmeye çalışıyorum
  Kusluk evvabin namazı eda ediyorum.
  Elimden geldiğince Pazartesi perşembe Oruç tutmaya çalışıyorum

  Gayretim Rabbime yaklaşmak ve hikmet kapılarının açılmasını duyunca. Üzerlik tohumu kullanmaya başladım. 4 gündür sabahları 5 gram yutuyorum.

  1. Merhaba Fatih Bey, Tavsiye makamında değilim ancak görüş belirtebilirim.

   Sorunuz ayrı bir konu açmaya yetecek kadar ayrıntılı mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışayım.

   Günlük 5 gram yüksek bir miktar. Bünyeye göre değişir ama bu kadar yüksek miktarları ara vermeksizin 40 gün boyunca kullanmak diyette yapmıyorsanız riskli olabilir. Yüksek miktarlar için sizin yaptığınız çalışmaya dahil olanlar öncelikle ruhsal ve bedensel olarak hazır olmalılar. Yaptığınız diğer çalışmalar üzerlik kullanımına gerek kalmadan sizi doğal bir ruhsal açılıma götürecektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta belli bir aşamaya geldiğinizde erişeceğiniz ruhsal mertebelerin yoğunluğunu kaldırabilmektir. Etrafınızda hangi durumda ne yapacağınızı söyleyebilecek birileri yoksa öncelikle kendinizi bu durumlara hazırlamalısınız. Çoğu insan bir noktadan sonra yoğunluğu kaldıramadığı için sert bir düşüş veya sapmalar yaşar.

   Küçük ama emin adımları tercih edin. Mutlaka ama mutlaka yaşadığınız her değişimin bilimsel açıklamalarını bulmaya ve anlamaya çalışın. Bunu yapmanız çok çok önemli. Gerekli alt yapıyı zaten oluşturmuşsunuz. Ruhsal yönden de açılıma elverişli ve yoğunluğu kaldırabilecek bir yapınız varsa ek bir şeyler yapmanıza gerek yok. Bu konuda eğer bakmamışsanız Ruhsal Gelişim kategorisi altındaki konulara ve Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır yazısına bakınız.

   İlgisiz gibi gelse de eski din alimlerinin önemle vurguladıkları konular arasında doğuştan gelen etkiler yer alır. İdris a.s.’a verilen ilmi kendinizi tanımak için öğrenin. Parapsikoloji Astroloji İlişkisi Yükseldikçe hangi alanlarda zayıflık gösterebileceğinizi mutlaka görmeye çalışın. Astrolojiyi fal olarak literatürümüze sokanların telkinlere sakın inanmayın. Dünya parapsikoloji olarak bilinen madde ötesi ilimleri ve astrolojiyi bilenlerin elinde yön bulmaktadır. Mümkünse Muhyiddin-i Arabi hz.’lerinin Fütuhat-ı Mekkiye adlı eserinden ilgili konuları araştırın. Kendinizi tam olarak tanımadan riskli adımlar atmamaya çalışın. Unutmayın kendinizi bilirseniz sizi kendinize getirene aşina olmanız daha kolay olacaktır.

   Okumanız için gönderdiğim linkleri okuduğunuzda zihninizde ne yapmanız gerektiği ile ilgili bir şablon oluşacaktır. Takıldığınız konular olursa mutlaka yazın. Vakit bulduğumda mutlaka geri dönüş yapmaya çalışırım.

 65. Tayfun Terzi dedi ki:

  Yaklaşık 3 aydır meditasyon ve 3. göz açma çalışması yapıyorum.Meditasyona başladığımdan beri kargı ya karşı içimde ilginç bir ilgi ve sevgi olusmaya basladı öyle ki bir kaç ufak kök ü alıp evde saksıya diktim seyretmek zevk verıyor.Bugun tekrar onları seyrederken bitkiyle konusmaya basladım sen neguzel seysın falan ki hiç tarzım değildir. bunları bir tarla ya dikip tarımını yapmak geldi içimden yani o kadar sevmisim. Dedim google da bır arastırayım nedir bu bitkinin özelliği ekonomik değeri varmıdır.youtube da bir video buldum anlatan kişi bir şeyler öğrenmıs ama anlatım kabılıyetı zayıf ve esas amacı kargı yı satmak.Ama baktım adam epifiz bezinden falan bahsedıyor şaşırdım o adamdan beklenmeyecek konulara gırıyor derin konuları sığ bir şekilde anlatıyor ama yine de bana faydası oldu kargı bitkisini neden sebepsizce sevmeye basladıgımı anladım, Kargı da DMT varmış ama adamın anlatış tarzından emın olamadım acaba doğru mu diye sonra 2. aramada sizin bu sayfayı buldum yazıyı sonuna kadar okudum, teşekkür ederim.Sizin sayfada benim işime yarayacak epey bilgi var anladığım kadarıyla hergun bır kac konu okur, izlerim artık.

  1. Benzer durumu bende yaşamıştım. Gelişimini izlemek için büyük bir saksıya kestiğim yerden dikdiğimde hızla tutunup büyümeye başladı.
   Faydalanmanıza sevindim. Tecrübelerini paylaşan arkadaşlarla daha geniş kapsamlı bilgiler ediniyoruz hep birlikte.

 66. mustafa dedi ki:

  uzerlik otu ve mevlana soylemi baslikli yazida kullandigini ve dmt etkisinden fazydalandigini belirtmissiniz

  1. Genel kanıyı dile getirmek için cümleye o şekilde giriş yaptım. Başlığı sonuna kadar okursanız genel yargımı görebilirsiniz.

 67. Hakan T. dedi ki:

  Bukra Bey tekrar merhaba.
  Güzel ve detaylı yanıtlarınız için çok çok çok teşekkür ederim…
  Benim, yine başka arkadaşlara da yararlı olacağına inandığım bir konuda bir sorum daha olacak: Üzerlik ile sarı kantaron arasında olumsuz bir etkileşim var mı acaba? Günün farklı saatlerinde iki bitkiyi aynı dönemde kullanmamız mümkün mü? Bir başka açıdan: Üzerlik kullanan bir insanın ayrıca sarı kantaron kullanması gereksiz midir? Yani üzerlik DMT çalışmalarımız dışında, aynı zamanda depresyon ve ansiyete azaltıcı özelliğe sahip midir? Yoksa antidepresan kullanımını bırakan bir insanın üzerlik yanında sarı kantaron desteği alması yararlı mıdır? Ya da zararlı mıdır? 🙂
  Tekrar çok teşekkür ederim.
  Saygı ve sevgilerimle.

  1. Rica ederim Hakan Bey. Bilginin ve paylaşımın fayda sağlaması en büyük mutluluktur.

   Bitkilerin ruhsal yapıya etkilerini araştırırken ilk dikkatimi çeken bitki Sarı kantaron oldu. Ancak bir yazıda “ciltte leke” lere sebep olduğunu okuyunca kullanmaktan vazgeçmiştim. Kullandığım süre boyunca da aldığım etki üzerlik etkisi ile kıyas yapılamayacak kadar düşük diyebilirim. Kısa sürede bir etki beklemek doğru olmayabilir belki. Benim peşinde olduğun ruhsal etkiler olduğu için aradığımı o bitkide bulamadığımı söyleyebilirim. Psikolojik yönden de bir etkisini göremedim.

   Şahsi düşüncem (tavsiye değil), bir doktor kontrolünde antidepresan yerine üzerlik kullanmak daha yararlı olabilir. Bağımlılık etkisi yok. Uygun ve düşük dozda doktorun veya bitkiler konusunda uzman bir ismin görüşü alınarak (ideal olanı dozu görüşler eşliğinde en düşükten azar azar düşük miktarlarda artırıp sabitlemek) kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken antidepresanlar kullanıldığı sürece uyulması gerekenlere uymak (Belli dönemlerde ara vermek gibi) ve diyete sıkıca bağlı kalmak. Bu konuda zaman bulursam kendi kullandığım süreçte aldığım etkilerle birlikte bir yazı hazırlamayı düşünüyorum. Yazıda daha detaylı bilgi vermem mümkün olabilir.

   Sarı kantaronla üzerliği birlikte kullanmadığım için bu konuda bir şey söyleyemem. İçeriklerinin ve etken maddelerinin incelenmesi gerekir.

   Kullanır ve etkileri paylaşırsanız sizin durumunuzda olanlar için de yararlı bilgiler ortaya çıkacaktır.

 68. mustafa dedi ki:

  birde yazinizda mevlananinda uzerlik tohumu kullandigi ve muritlerine kullandirttigini solemissiniz daha sonra da mevlananin kullandigina dair bir bilgi yok demissiniz , uyari istemissiniz belirteyim

  1. Yazıda “Mevlana’nın üzerlik kullandığını ve müritlerine de kullandırttığını” yazmadım. Farklı sitelerde geçen ifadelerle karıştırmış olabilirsiniz.

   O bölümü tekrar okumanızı öneririm. Yanlış anlaşılmaları dile getirmeye çalıştım. Üzerlik kullandığına dair cümleler sarfedilmekte fakat ben hiçbir eserinde bunu göremediğimi dile getirmeye çalıştım. Mesnevi’nin 2. cildinde geçen üzerlik ile ilgili ifadelerde öğüt vermek amacıyla mecaz yapılmış sadece.

 69. mustafa dedi ki:

  merhaba bukra tarik dora bey ,
  oncelikle yazinizi bastan sona okudum , cok begendim , tebrikler , aydinlatici bilgiler
  ben brezilyada yasayan turk vatandasiyim , burada uzerlik otu veya tohumunu bulamadim ama ayahuasca var dediler , ayahuascayi hic tecrube etmemis birisi olarak bana tavsiyeleriniz neler olabilir ? nelere dikkat etmem gerek ? aksi bir sorunla karsilasirsam neler yapmaliyim acil bir durumda ?ayahuasca konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Merhaba Mustafa Bey. Beğeniniz ve güzel cümleleriniz için içten teşekkür ederim. Faydalı olmuşsa mutlu olurum.

   Bu konuda öncelikle nacizane bakış açımızı yansıtması ve ön bilgi olması açısından Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır ve Ruhsal Gelişim kategorisi altındaki konulara bakmanızı öneririm.

   Eğer amacınız ruhsal yönden süreklilik arzedecek bir gelişimse düşüncelerinizi nesnelere ve besinlere bağlamamanız en sağlıklısıdır. Ruhsal gelişimde üzerlik nasıl kullanılır konusunda da belirttiğim gibi. Üzerlik ve ayahuasca tırmanışta aşılamayan engelleri aşmak için bir sıçrama tahtası olarak kullanıldığında daha yararlı olacaktır. Ayahuasca Gelişimde “temel unsur” haline getirilmemelidir.

   Ayahuasca ve şaman iksiri gibi içecekler uzmanlar eşliğinde kullanıldığında yarar sağlayabilir. Eğer belli bir alt yapınız yoksa tek başınıza denememenizi öneririm. Yapılan turlar veya daha önce deneyimlemiş birileri aracılığı ile usulüne uygun yapan birilerini bulmaya çalışın. Onlar size ayrıntılı bilgi vereceklerdir. Belli bir süre diyet yapmanız gerekecektir. Eğer bu konuda dil sorunu yaşarsanız sakınmanız gereken besinler konuda mevcut azami iki hafta boyunca o besinleri tüketmeyin.

   Gene diyet yaptığınız süre boyunca gece uykusunu aksatmamaya çalışın.

   Eğer daha önce ruhsal derinlik çalışması yapmamışsanız Nasıl Transa Geçilir konusunda belirtilen çalışmayı diyet boyunca düzenli olarak yapmaya çalışın. Bu tür çalışmalar dmt etkisi ile yaşayacağınız kopuşta yaşayacağınız şoku en aza indirecektir. Trans çalışmaları doğal Ayahuasca ve dmt etkisi ortaya çıkaracağı için trans halinde yaşayacağınız etkiler ön hazırlık gibi olacaktır.

   Düşüncelerinizi olumlu yönde etkileyecek herşey yaşayacağınız deneyimi de olumlu yönde etkileyecektir. Yapacağınız diyetle az yerseniz ruhsal derinlik artacak, olumlu düşünceler deneyiminizi de olumlu yönde şekillendirecektir.

 70. alp21 dedi ki:

  her gün bir çay kaşığı cumartesi geceleri 2 tatlı kaşığı yiyorum. ağzımda iyice çiğneyerek yutuyorum. olumsuz bir etkisini görmedim. deneyimlerim ise; derin uyku, kısa bilinçli rüya(kontrol edemiyorum), sakinlik oldu. 3 aydır kullanıyorum. ömür boyumkullanmayı düşünüyorum. astral için öncelikli amacım lucid rüya daha sonra astral. kargı kamışı ile denemeyi düşünüyorum. taze kargı kamışını alıp 1 saat kaynatıp, içine 2 çorb kaşığı üzerlik atacağım ve 1 saat daha kaynatacağım. daha sonra yarım çay bardağı içip 1 çay kaşığı üzerlik yutacağın. tavsiyesi olan varsa beklerim.

  1. Tavsiye değil belki ama öneri Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır?
   Konu içerisinde de belirttiğim gibi yaptığınız riskli bir deneme. Denemeleriniz başarılı olsa dahi eğer yeterli ruhsal alt yapınız yoksa tümüyle açılacak bilinçaltını nasıl kontrol altına almayı planlıyorsunuz?

   Bilinçli rüya ve astral seyahat için bu çalışmayı yapmanıza ve risk almanıza gerek yok.

   Ve neden Cumartesi günleri iki çay kaşığı?

   1. alp21 dedi ki:

    ve başardım. harika bir lucid rüya deneyimi yaşadım. üstelik 2-3 defa birden. yatmadan önce bir tatlı kaşığı üzerlik yedim, ve yarım çay bardaüı üzerlik çayı içtim. sırada kalıcı bilinçli rüya ve astral var.

    uzun zamandır ruhsal ve metafizik olaylarla ilgili çalışıyorum. bu yüzden az çok bir bilgim oluştu. bu yüzden bilinç altımımkontrol edebileceğimi düşünüyorum. ez azından deneyeceğim. cumartesi iki çay kaşığı içmemin sebebi ise bütün hafta aynı dozda bırakıp cumartesi şok etkisi gibi bir şey oluşturup iki katı doz alıp en iyi faydayı sağlamak. genelde ağzımda tatlı bir uyuşma oluyor. bir ara 2 tatlı kaşığı yedim çabuk uyku isteği yaptı bende. garip ama üzerlik yemeyi seviyorum sanırım. bazen çok acı gelsede tadı genelde zor gelmiyor bana iyice çiğneyip yutmak. ayrıca sitedeki hemen hemen her makleyi 2-3 defa satır satır okudum. şimdi merakım kargı kamışı kombinasyonu. bunun nasıl yapıldığına dair tarifiniz var ise ben denerim sorun değil.

    1. Tebrik ederim alp21.

     Farklı bakış açılarının sunduğu ayrıntıları edinmek güzel. Cumartesi uygulaması mantıklı.

 71. Hakan T. dedi ki:

  Bukra Bey merhaba.
  Bu enfes yazı çok teşekkürler. Elinize sağlık…
  Anladığım kadarıyla üzerlik tohumu MAO’nun etkinliğini engelliyor. Ve MAO eksikliğinin Brunner Sendromu’na sebep olduğunu duymuştum, ki gerçekten tehlikeli bir şey.
  Üzerlik tohumu kullananlar, Brunner Sendromu riski altında mı?
  Sevgiler, saygılar.

  1. Merhaba Hakan Bey,

   Beğeniniz için teşekkür ederim. Faydalı olması beni mutlu eder.

   Brunner Sendromu konusunda uzman görüşü belirtecek kadar bilgili değilim ancak kendi görüşümü şu şekilde yansıtabilirim. Bu durum insanın ruhsal ve psikolojik yapısını etkileyen tüm dış müdahalelerde ortaya çıkabilir. Bu nedenle bildiğim kadarı ile antidepresanlarda da belirli bir süre kullanıp ara verilmesi önerilir. Benzer özellikler gösteren bitkiler içinde bu risk bulunabilir. Üzerlik içerisindeki maddelerin özelliklerinden bu rahatlıkka çıkarılabilir. Aradaki fark bünyeye alınan yapının bitki kökenli olduğunda doğal olmasıdır. Kabaca antidepresanlarda bulunan riskin bir kaç kademe altı diyebiliriz. Bu iddiayı bilimsel olarak doğrulayabilir miyim? Hayır. Sadece yaptığım denemelerden yola çıkarak bunu söyleyebilirim.

   Metabolizma kendi dengesini sağlayabilmek için farklı tepkiler gösterebilir. Bu tepkilerin sonuçları hakkında net bir şeyler söylemek zordur. Bu sadece bitkiler değil ilaç endüstrisinin bir çıkmazıdır.
   Her ilaçta olduğu gibi üzerlik gibi bitkilerde de limitler bellidir. Bu limitler ve sınırlar aşıldığında nelerin olabileceğini kestirmek çok ta zor olmasa gerek.

   “Anladığım kadarıyla üzerlik tohumu MAO’nun etkinliğini engelliyor” bu konuyla ilgili bir yorumda ayrıntılı cevap vermiştim. Yorumları kontrol ederseniz bulabilirsiniz. Cep telefonundan okuyorsanız amp versiyonda tüm yorumlar görüntülenmeyecektir. Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi Üzerlik Diyeti linkinden konu altındaki tüm yorumlara ulaşabilirsiniz.

   1. Hakan T. dedi ki:

    Çok çok çok teşekkür ederim…
    Diğer arkadaşlara yararlı olabileceği düşüncesiyle konuyla ilgili yaptığım büyük bir hatayı paylaşmak istiyorum: İki yıldır kullandığım Cipralex’i azaltarak bıraktım ama araya zaman koymadan, sadece 1 gün sonra, takip eden iki günde 3’er gram üzerlik tohumu aldım. Günlerdir çok fena baş dönmesi ve başağrısı yaşıyorum. Yarın doktora gideceğim…
    Demem o ki: Siz siz olun, benim gibi tezcanlılık yapmayın. Üstadın makalede yazdığı tüm uyarıları not alın.
    Not: Doktorla görüşme sonrası bilgileri burada paylaşacağım.

    1. Ciddi bir sorun olmamasını dilerim. Geçmiş olsun.
     Yazı faydalı oluyorsa ne mutlu bizlere. Üzerlik tohumunu doktor kontrolünde kullanırsanız sonucun daha iyi olacağına eminim.

     1. Hakan T. dedi ki:

      Doktora gittim; çok şükür kalıcı bir sorun çıkmadı. Ama şunları da yazmalıyım: Zehirlenmişim ve üçüncü gün üzerlik alımını kesmeseymişim vahim sonuçlar doğabilirmiş…
      Bukra Bey’in de dediği gibi üzerlik-antidepresan etkileşimi dikkat edilmesi gereken bir konu. SSRI sınıfı antidepresanlar ile MAO inhibitörü kullanımı arasında en az 3 hafta olmalı.
      Saygılar, sevgiler.

     2. Geçmiş olsun tekrar. Sorun ciddi bir sorun olmamasına sevindim.

      Bu deneyiminizi paylaşmanız çok önemliydi. İnsanlar internet sitelerinde, sadece faydalarından bahsedilerek bilinçsizce yönlendiriliyorlar.
      Tekrar geçmiş olsun. Son kötü deneyiminiz olmasını dilerim.

 72. Esma dedi ki:

  Merhaba, bu değerli paylaşım için teşekkür ederim. Üzerlik tohumunu almak için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

  1. Merhaba, rica ederim.
   Size en yakın aktardan veya internetten alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz. Aktardan alacaksanız temiz ve yeni hasat olmasına dikkat edin. İnternetten sipariş verdiğinizde ne yazık ki kontrol etme olanağınız olmadığı için deneme yanılma ile güvenilir bir satıcı bulabilirsiniz. Almadan önce satıcı ile mutlaka görüşün. Bir çoğunun içerisinde küçük taş parçaları çıkabiliyor. İstediğiniz gibi olmayan ürünleri iade edin.

 73. dilara yıldızhan dedi ki:

  merhaba;
  ben 1 saat önce kullandım ve etkisini hissediyorum. görüşümde farklılıklar var ve hafif şarhoşluk hissi etkisi yaptı ama onun gibi de değil. biraz daha farklı. iç sesimde de tek net bir ifade duyuyorum. içime döndüğümde. ondan bahsedersem yalan olduğunu düşecek insanlar olabilir ondan bahsetmiyorum. ama kesinlikle etkisi var. ben zaten 1 senedir ara ara meditasyon yapan biriydim. ayrıca yememe içmeme de dikkat eden biri oldum ben. sağlık ve dinçlik için. eğer yemesine içmesine özen gösteren arkadaşlar varsa mutlaka etkisini hissedecektir.

 74. Adem Başak dedi ki:

  Merhaba. İlk önce yarım çay kaşığı üzerlik tohumunu iyice çiğnedikten sonra yuttum ama hiç bir etkisi olmadı. Ertesi gün 2 çay kaşığı üzerlik tohumunu kaynatıp içtim onunda bir etkisi olmadı. Ortalama 2-3 gün hiç kullanmadım ve bu gün tekrar kullanmaya karar verdim ve 3-4 saat kadar önce 2 çay kaşığı üzerlik tohumunu iyice çiğneyip yuttum ama 3-4 saat kadar geçmesine rağmen hiç bir etkisini görmedim. Kullandığım üzerlik tohumu da bu senenin tohumu. Acaba nerede hata yapıyor olabilirim? Aklıma bir dahaki sefere 3 çay kaşığı olarak kullanmak geçiyor ama 2 kaşıktan sonra tehlikeli olabilir diye çekiniyorum?

  1. Merhaba Adem Bey,

   Konuda da belirttiğim gibi etkiler herkesin metabolizmasına göre değişebiliyor. Bir çay kaşığı alıp ta bir süre sonra uykuya dalanlar da oluyor, halüsinasyon görenler de. Herkesin metabolizması farklı olduğu için doğal olarak bu gibi farklılıklar ortaya çıkabiliyor. Eğer bilmediğiniz bir rahatsızlığınız yoksa doğal bir durum.

   Konuda belirtilen diyete sıkı bir şekilde uyuyorsanız, üzerliği çay olarak ta tüketebilirsiniz. Miktar artırımı konusu sizin sorumluluğunuz da olduğu için o konuda bir şey söyleyemem.

  2. DilityumKristali dedi ki:

   iyide mesele zaten dogru tohumu bitkiyi bulabilmekte.. seralarda kimyasal dezenfektanlarla yetiştirilen bitkilerin tohumundan ne bekliyorsunuz

  3. tolga dedi ki:

   selam bende bugun kullandım ac karnı… suan acayip mutluyum 🙂 ac karnı dene bence

 75. güney dedi ki:

  merhabalar üzerlik diyetinde sıkıntı yaşamaktayım.
  nerdeyse her yiyecekte protein bulunuyor.
  yenilebilecek yiyecekler konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Merhaba, Konu içerisinde üzerlikle birlikte tüketilmemesi/dikkat edilmesi gereken besinler, “Üzerlik Tohumu Kullanımında Yapılayak Diyette Tüketilmemesi Gereken Besinler” başlığı altında yazılı.
   Sorun protein değil. Konuyu daha dikkatli okumanızı öneririm.

 76. Burak dedi ki:

  Merhaba, yaklasik bir yildir donem donem duzenli tuketip donem donem birakmaktayim. Ben demleyerek 5gr civari tuketiyorum. Malesef ki diet konusunda biraz beceriksizim. Hicbir diete bagli kalmadan tukettim. Oncelikle soylemek isterim ki sahsi deneyimimdir kimseye yapin veya yapmayin diyemem. Dikkat ettigim iki konu var; ac karnina veya gece yatmadan once tuketmemek. Deneyimlerim gosterdi ki ac karnina mide bulantisi yapabiliyor. Gece uykuya yakin saatlerde tukettigimde uyuyamadim. Genelde kucuk bir kahvaltidan sonra oglen tuketiyorum. Bende bedensel etkisi daha az yeme hissi ki kilolu bir insan oldugum icin hosuma gitti biraz daha enerjik ve rahat hareket etme kabiliyeti oldu. Ruhsal etkisi ise dusuncelerimde netlik bir akis oldu. Bir dusunceye takili kalip kotu dusunmeden beni korudu.En onemlisi uyku kalitem artti. Sabahlari daha rahat uyanmaya basladim. Ama bu etkiler cok minimal ve yavas yavas olan etkilerdi. Yani bir takim uyusturucular gibi aninda keskin bir etki olarak dusunmeyin. Etkilerin farkina varmam bile zaman aldi.

  Bu arada yazi icin tesekkur ederim. Kafama takilan bazi konulari netlestirdim.

  1. Merhaba Burak Bey,

   Ben teşekkür ederim deneyimlerinizi paylaştığınız için. Farklı sonuçlar paylaşıldıkça daha net bilgiler ortaya çıkacaktır.

   Bahsettiğiniz gibi mide bulantısı yaşayanlar olursa zencefille birlikte tüketmeyi deneyebilirler.

 77. Sevil dedi ki:

  Bu değerli bilgiler için yürekten teşekkür ediyorum size.

  1. Faydalı olmasını dilerim Sevil Hanım.

 78. Bengisu dedi ki:

  Dmt/üzerlik ve Melisa seremonisini günlerce oruçla beraber yapmış ve devamında da sabahları 2gram üzerlikle aylar geçirmiş biri olarak yazınız için kutluyorum. Bu yazıdaki tek eksik Mevlana’nın ÜZERLİK TOHUMU KARANLIĞI ÖRTTÜ VE GERÇEK GÖRÜNDÜ sözü… 🙂

  1. Teşekkür ederim Bengisu hanım. Sizin gibi bu konuda deneyimi olan arkadaşların da deneyimlerini paylaşmaları yanlış kullanımların önüne geçecektir.
   Yazıda Mevlana ve Üzerlik konusuna kısaca değindim. O konudaki yanlış anlaşılmaları dile getirmeye çalıştım sadece.

 79. emine dedi ki:

  Evet yan etkiler ve zararları sizin kadar ayrıntılı yazan konu yok gibi olanlarda kısa geçiş teşekkür ederim aydınlatmanız için aşağıdaki linkteki video için yorum rica edicem sizden burada incirle birlikte alın diyor esat bey Kuranı kerime göre tarif tanımlıyor. kafam karıştı

  1. Rica ederim. Hepimiz için yararlı olmasını dilerim.
   Üzgünüm video açılmadığı için linki kaldırmak zorunda kaldım. Bu konuda bir deneyimim olmadığı ne yazık ki yok. Bu nedenle net bir şey söyleyemem ne yazık ki. Yapılan tarif denenmiş, bilimsel olarak ta bir sorun olmadığı deneylerle ispatlanmışsa tabiki denenebilir. Tarifin nasıl yapıldığını bilmediğim için bir şey söylemem doğru olmaz. Üzerlik ayetlerde geçmediği için yorum yapılmış olabilir.

 80. Burak dedi ki:

  Evrenle butunlesmek biraz abarti oldu ondan kastim telepatik sezgide artis vb yazdiklarinizdi. Ben bilimle aciklanamayan seylere karsi inanci olmayan biriyimdir ama bu sabah yasadigima hicbir anlam veremedim. Uzerlik tohumunu kullanisimin 3. gunuydu ,ayrica ufak tefek nefes alistirmalari da yapiyorum.Sabah saat 5.30 da annemin cigligiyla uyandim yataktan firladim ve annemin yanina gittim ama uyudugunu gordum ve ruyamda gordum herhalde dedim sonra yattim ve saat 7.30da annemin gercekten cigligiyla uyandim bal kavanzunu dusurup kirmis ama sanki onceden sezmisim gibi bir garip oldum.(Annem nadiren ciglik atan biridir ayrica). Bir de stresli yaşantım için bir meditasyon teknigi onerisi rica edecektim sizden. Fiziksel teknik olarak derin nefes alip 5 sn tutup yavasca birakma teknigini kalp atislarimi yavaslattigi icin tercih ediyorum ama kendime uygun bir imajinasyon teknigini secebilecegim imajinasyon ornekleri listesi bulabilirsem cok mutlu olacagim. Yaziniz ve yorumunuz icin de tesekkurler

  1. Çalışmalara devam ettiğinizde açıklanamayan daha fazla olay yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Ruhsal çalışmalarda ilerledikçe herkesin hangi konuya kabiliyeti varsa onlar ortaya çıkmakta.

   Nasıl Transa Geçilir? konusunda ayrıntılı bir yöntem bulabilirsiniz. Sadece orada anlatılanları uygulamanız yeterli ancak bu konularda herkesin anlatılanları kendisine uyarlaması gelişmeyi hızlandıracaktır. Anlatılan hiçbirşeyi birebir yapmak zorunda değilsiniz. Derin Transa Geçiş ve Yararları konusunda çalışmanın yararları anlatılmış.

   Bunlara ek olarak İmajinasyon Konuları Linki altındaki konuları okursanız teknik yönden kendinizi geliştirebilirsiniz. Derin transa geçiş ve imajinasyon ilk ve orta seviye için fazlasıyla yeterli.

 81. Bengin dedi ki:

  Merhaba, Öncelikle ** ile DMT arasındaki bağı anlatabilir misiniz? bilginiz var ise. Birde elimde kargı kamışı ve üzerlik tohumu barındırıyorum. Ayausha karışımına benzer bir karışım olur mu bu ikiliyle? Oluyorsa tarifini paylaşabilir misiniz? Sizde deneyimlemişsiniz.. kargı kamışı miktarı, üzerlik miktarı, kaynama evresi. İnternette çok bilgi kirliliği var her forum tarzı sitede onlarca formül konulmuş ortaya.. son olarak saf DMT hakkında bilginiz var mı?

  1. Merhaba,

   https://www.parapsikoloji.net/dmt-nedir-dmt-molekulu-ve-ruhsal-boyutu/ linkinde konunun sonundaki belgesel size ilk sorunuzun cevabını verecektir.
   Bahsettiğiniz konuya yaklaşımımı https://www.parapsikoloji.net/ruhsal-gelisimde-uzerlik-nasil-kullanilir/ linkinde ve diğer konularda dile getirdim. Ruhsal etkiler bir madde ile bağlantılı olduğunda bunun adı ruhsal gelişim değildir. Ulaşılan noktaya her gelinmek istendiğinde ve sonrasında aynı noktalara erişim için sürekli madde artırımını zorunlu kılar ve bunun adı madde bağımlılığı olur. Gerçek bir ruhsal gelişim için https://www.parapsikoloji.net/ruhsal-gucleri-gelistirme-yontem-ve-teknikleri/ linkinde anlatılanlara bakabilirsiniz.

   Buradaki konunun başında kargı kamışı ile olan deneyimimizi sürdürmediğimizi yazmıştım. DMT doğal olarak ruhsal gelişimle de epifiz tarafından salgılandığı söylenen bir molekül. Bu yönüyle ek bir arayışa ihtiyaç duymadık. DMT ile bağlantılı olan epifiz aktivitesini artıran üzerliği yeterli bulduk. Ancak ek araştırmalar için konuda adı geçen kitabı temin edip bakabilirsiniz.

 82. Burak dedi ki:

  Önce bi tutam çiğneyerek test ettikten sonra ilk seferde 2 çay kasigini cigneyerek aldim ilk 40 dk bisi olmadi ben de anlamsiz sandim daha sonra asiri bi gevseme geldi kendimi uyumamak icin zor tuttum ama basarili olamadim tum kaslarim ve tum zihnim asiri uyustu, hicbir fikire odaklanamafim ardindan da 2 bucuk saat uyudum ve uyandim. Ruya falan da gormedim. Yazdiginiz olaganustu (evrenle butunlesme vb)etkilerin hicbirini yasamadim. Yorumunuz, oneriniz nedir ? Nerde hata yaptim, kullanmaya devam ettigimde yazidiginiz metafizik etkileri diger gunler gelir mi ? 2 gyndur yasakli gidalardan almadim sadece dalginlikla kibrit kutusu kadar kaşar yedim

  1. İlk etkiler Etkiler herkeste farklıdır. Bu farklılığın nedeni metabolizmanın verdiği tepkiler ve metabolizma hızları ile ilgili. Ruhsal gelişim bir süreçtir, kısa sürede sonuç alma beklentisi ile hareket etmemelisiniz. Yazının giriş kısmında “3 ay” lık bir sürecin sonucunun paylaşıldığını belirtmiştim. Yazıda “evrenle bütünleşme” ifadesini hiç kullanmadım. Sanırım diğer konularda geçen dmt ile ilgili deneyimlerde geçen tanımlamalardan bahsediyorsunuz.

   Bitkilerin iki yönlü etkisi vardır. Birincisi içeriklerindeki maddelerin meydana getirdikleri etkilerdir ki siz bunu yaşamışsınız. Melatonin, seratonin ve epifiz bu etki ile ilgilidir. İkinci aşamayı nasıl yaşayacağınız veya yaşayıp yaşamayacağınız sizin ruhsal gelişim için bir çaba içerisinde olup olmadığınızla ilgilidir.

   Bu konuda aşağıda linklerini verdiğim konular size belli bir bakış açısı sunabilir
   https://www.parapsikoloji.net/ruhsal-gelisimde-uzerlik-nasil-kullanilir/
   https://www.parapsikoloji.net/ruhsal-gucleri-gelistirme-yontem-ve-teknikleri/

 83. Hasan dedi ki:

  Merhaba. Öncelikle yazınız için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Ben bu yazıyı okumadan bir hafta kadar önce aktarda bitki çaylarına bakarken “üzerlik tohumlu at kestaneli bitki çayı” diye bir ürün gördüm. Bildiğiniz poşet çay şeklinde bir karışım içeriyor. Kutunun üzerinde içeriğinde %22 üzerlik tohumu, %18 at kestanesi ve papatyadan rezeneye kadar bir çok bitkisel ürünün olduğu yazıyordu. Ürünü aldım ve günde bir ya da iki poşet tüketiyordum. Hoş bir aroması var ve rahatlatıcı bir etki yapıyor. Fakat sizin söylediğiniz ruhsal anlamda hiç bir katkısı olmuyordu. Zira sanırım poşet başına düşen üzerlik tohumu miktarı az geliyor. Ben de bu yazınızdan sonra bir deneme yaptım. Bir bardağa 4 tane poşet koyup üzerine sıcak su ekledim. İçimi daha acı oldu ama yine de denemek için sonuna kadar içtim. Eğer etkili bir sonuç oluşursa burada tekrar paylaşmak isterim. Sizin bu tip ürünlerden haberiniz var mı, ya da bu konuda ne söylemek istersiniz? Teşekkür ederim.

  1. Merhaba Hasan Bey, Rica ederim. Faydalı oluyorsa mutlu olurum.

   O karışım hakkında bir bilgim yok ne yazık ki. Karışımı kullanmadan önce aktara karışımın ne için hazırlandığını, hangi rahatsızlıklara yönelik olduğunu ve günlük kullanım için maksimum değerleri sormanız iyi olurdu.
   Ruhsal anlamda etki için öncesinde ve kullanım sırasında buna uygun bir yaşam sürmek gerekir. En azından beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekir.

   Konuyla ilgili ayrıntıları https://www.parapsikoloji.net/ruhsal-gelisimde-uzerlik-nasil-kullanilir/ ve https://www.parapsikoloji.net/ruhsal-gucleri-gelistirme-yontem-ve-teknikleri/ linklerinde bulabilirsiniz.

 84. algikapilari dedi ki:

  Merhaba,
  Yazınızı okudum öncelikle bu kapsamlı araştırmayı paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.
  Bir kaç sorum olacaktı;
  Avocado ve yeşil yapraklı bitkilerin üzerlik kullanımından önce kesilmesinin sebebi hakkında bilginiz var mı? Ben vegan besleniyorum ve zararı olmayacağını düşündüğüm bir çok bitkiyi listede görünce biraz şaşırdım. Daha önce ayahuasca deneyimim olmuştu, o esnada 1 hafta boyunca vegan beslenmenin yanında kahveyi de öğünlerimden çıkararak hazırlanmıştım.
  Bu diyeti ne kadar süre uygulamak gerekiyor, kullanmaya başlamadan 2 gün önce olması yeterli midir?
  Pelin otu ile ilgili yapılan ruhsal çalışmalar hakkında ne düşünüyorsunuz, deneyiminiz var mı? Üzerlik ile kıyaslanabilir mi?
  1 çay kaşığı üzerlik tohumunun etkisi başladıktan sonra ortalama ne kadar sürüyor?
  Etki geçtikten ne kadar zaman sonra yemek yenilmesini öneriyorsunuz?
  Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba, Yararlı olmasını dilerim.

   – Avakado veya yeşil yapralı bitkilerle ilgili şu ana kadar herhangi bir bilimsel çalışma görmedim. Hangi maddeler kullanımı sakıncalı hale getiriyor tam olarak bir bilgim yok. Bulduğumda bunu da eklerim.
   – Normal şartlarda bir besinin tümüyle metabolizmadan uzaklaşması yaklalış 40 günlük bir süreci gerektiriyor ancak etkinlikleri için yaklaşık iki haftalık bir süreden bahsedebiliriz. Bu süre daha çok Maoi’lere karşı iaç prospektüslerinde geçen süre ancak değişkenlikleri var. Süre kişinin metabolizma hızına göre değişecektir.
   – Diyeti üzerlik kullandığınız süre boyunca ve üzerlik kullandıktan sonrada 1-2 hafta kadar uygulamaya devam etmeye çalışın.
   – Pelin otu hakkında bir bilgim veya tecrübem yok ne yazık ki.
   – Alınan üzerliğin etkisi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 6 saat civarında. Miktara göre etkisi farklı olmakta.
   – Öneri olarak almayın. Üzerlik kullandığımda yemek yemek için etkinin geçmesini beklemem. Yemek yeme ihtiyacım olduğunda ihtiyacım kadarını yerim. Deneme amaçlı her gün kullandığımızda sabah bir yumurta akşam bir yumurta (ortalama örnek miktar olarak) Veya benzer besinler. Öğlen yemeği yok. Ağır bir işte çalışılmıyorsa öğlen yenilmemesi gerekir.

   Rica ederim.

 85. Irmak dedi ki:

  Merhaba Tarık Bey , bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim . Ancak yazınızı okumadan önce üzerlik tohumu çayını Procazla birlikte içmiştim ve tüm gün başım dönmüştü bu yazınızdan sonra ileriye yönelik bir yan etkisinin olmasından korkmaya başladım bir sorun olur mu sizce?

  1. Merhaba Irmak Hanım, Rica ederim. Yararlı olmasını dilerim.
   Prozak’ın Prospektüsünü okursanız orada ayrıntılı bilgi mutlaka vardır. Yanlış hatırlamıyorsam MAO İnhibitörleri hakkında uyarılar bulunması gerekir. Prozak’ın Prospektüsünde Prozak etkileşiminin ne kadar süre olduğu ve Prozak bırakıldıktan ne kadar süre sonra Maoi’lerin kullanılacağı yazılıdır.

   Risklerin büyüklüğü alınan dozlarla doğru orantılıdır. Konu hakkında net bilgim veya yaşadığınıza benzer bir deneyimim olmadığı için kesin konuşamam ancak yaşadığınız gün içerisinde yaşadığınızla sınırlı olabilir. Yani gün içerisinde yaşadığınızdan fazlasını yaşayacağınızı sanmıyorum. Ancak konuyu doktoronuzla da görüşmeniz ve fikrini almanız daha iyi olacaktır.

   Eğer üzerlik kullanacaksanız Prozak’ın Prospektüsünde yazan süre kadar bekleyin ve daha sonra üzerlik kullanın. Prozak veya Üzerlik arasında bir tercih yapmanız gerekir.

   Şahsi görüşüm konuyu doktorunuzla görüşün, prozak bekleme süresini aştığınızda üzerlik kullanın ve kıyas yapın. Hangisi sizin için daha iyi ise doktorunuzun da onayı ile onu kullanın.

 86. Deniz Işık dedi ki:

  Merhaba,Emeğinize sağlık .Sayfanız bilgiler için teşekkürler .Üzerlik çayı(1 çay kaşığı) ve Kuanzem Q10 ile alımı günde birkez daha hızlı etki olduğu yönlü duymuştum.Bilginiz var mı?

  1. Merhaba, teşekkür ederim.
   Koenzim Q₁₀ organik, doğal, yağda çözünen, vitamin benzeri bir maddedir. Ubiquinone olarak da adlandırılır ve hücreler arası elektron taşıma zincirinde yardımcı bir faktördür. Son yıllarda en popüler besin takviyelerinden biri haline gelmiştir. (Wikipedia)

   Malesef bir bilgim yok. Satın aldığınız firmayı arayarak; Üzerlik çayı içtiğinizi söyleyin. Konuda bahsettiğimiz üzerlik içerisinde bulunan maddelerin neler olduğunu ve hangi durumlarda risk oluşturduğunu, Üzerliğin MAOİ olduğunu, bu durumda Koenzim Q₁₀ kullanılmasının bir sakıncası olup olmadığını kendilerine sorun. Konuda son olarak güncellediğim bir bilgi var. Üzerliği çay olarak tüketenler, üzerliğin dış kabuğunda büyük miktarlarda bulunan Harmin etkisine maruz kalırlar. Konuda Harmin’in ne gibi etkileri olduğunu yazmıştım. Kullandığınız ürün organikte olsa üreticisinden alacağınız kesin bilgilerden sonra kullanmanızı öneririm.

 87. burak bilgic dedi ki:

  Merhaba Tarık bey öncellikle harika bir yazı hazırlamışssınız. Bir sorum olacak ama ilginç bir soru kusura bakmayın kafama takıldı. Bu gün ilk kez kullandım ve gerçekten tadı çok değişikmiş tamamen çiğnedikten sonra ağzımda sadece 30 saniye tutabildim. Yazınızda bir süre tutun demişsiniz. Tam olarak ne yapmam gerekiyor bu konu hakkında geri dönüs yapabilirseniz çok seviniriim.

  Yani sorum ne kadar süre çiğneyip ağzımda tutmalıyım daha iyi bir etki için.

  1. Merhaba Burak Bey.
   Beğendiğinize sevindim. Dilerim yararı olmuştur.

   Ağzınızda tutmak zorunda değilsiniz. Çiğnedikten sonra ağzınızda bir süre bekletmeniz daha hızlı etki almanız, ağız içi ve diş mineleri yoluyla emilim yapılabilmesi içindi. Bekletmeden de yutabilirsiniz.
   Çiğneme ve ağızda bekletme süresi size kalmış. Tümüyle ezildikten sonra istediğiniz kadar bekletebilir veya doğrudan yutabilirsiniz. Bekletme süresi arttıkça yutmadan alınacak etkide artmaktadır.

 88. Can dedi ki:

  Merhaba. Öncelikle arastirmaniz ve yazınız için elinize saglik. Ben ve eşim uzun soluklu araştırmalarımızdan sonra sizin de bildiğiniz üzere bu işin en popüleri olan ayahuasca çayını deneyimlemeye karar verip Brezilya Amazonlara gidip toplam 4 seanslık bir deneyim yaşadık. Brezilyadan dönerken yanımızda bir miktar getirmek istedik fakat malumunuz yasal sıkıntılardan cesaret edip getiremedik. Bu yüzden bu cayın benzerini nasıl yapabiliriz diye araştırırken üzerlik tohumu ve kargı kamışından yapılabileceğini okuduk. Sizin yazılarınız ve daha nice farklı kaynaklarda bu ikili ile ilgili birçok şey bulabildik fakat bunların nasıl ve hangi oranlarda bir araya getirilmesi gerektiği ile ilgili elle tutulur bir bilgi bulamadık. Sizlerden ricam bu ikiliyi hangi oranlarda karıştırıp ne ölçü suyun içine koyup ne kadar kaynatmam gerektiği ile ilgili bir bilginiz varsa paylaşabilirseniz cok sevinirim.

  1. Merhaba, rica ederim Can Bey. Yararlı olursa ne mutlu bize.
   İnternette, aradığınız bilgileri bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Sebebi kullanımın yanlış değerlendirilmeye çok açık olması ve olası doğabilecek risklerden dolayı sorumluluk alınmak istenmemesi. Çok küçük değerler dönüşü olmayan büyük sonuçlar doğurabilecek nitelikte. Çalışmamızın amacı konuda da belirttiğimiz gibi paranormal gelişimde kullanılabilirliliğini ve etkilerini incelemekti. Gerçek anlamda bir gelişim harici alınan dmt ve moai’lerle pek mümkün görülmüyor. Kapıyı aralar ancak süreklilik kişinin iradesi ile yapacağı çalışmalarla mümkün olabilir. Ayahuasca ve benzerlerine biz bu gözle bakmaktayız. Ruhsal gelişimde bir dinamik olarak değerlendirilebilir, bazı mekanizmaların çözülmesi için ele alınabilir ama süreklilik irade ile yapılan çalışmalardadır.

 89. Erkan dedi ki:

  Merhaba. Bende bugün Üzerlik otuna başladım. 5 saat önce 1 tatlı kaşığını demledim içtim. Sesleri daha berrak duymaya başladığım. Gözlerimi kapatıp bir sesi dinlediğimde sesi daha canlı duyuyorum. Yazdığınız tüm yazıyı okudum. Saraçoğlu hocanında videolarını izledim. Günlük dozu 2 çay kaşığı yapmaya karar verdim. Yemek konusunda da genel olarak yiyeceğimiz hayvansal gıdaların porsiyonunu azaltmanın yeterli olacağını düşünüyorum. Bütünüyle proteini kesersek bununda zararlı olacağını düşünüyorum. Kırmızı et, beyaz et ve balığı kessek bile en azından yumurtadan protein almanın gerekeceğini düşünüyorum.

  Benim net olarak sormak istediğim birkaç soru var. Sorularımı madde madde sorucam. Rica etsem aynı şekilde cevaplar mısınız?

  1. Anladığım kadarıyla Üzerlik Tohumu midede ki sindirim sistemini etkiliyor. Bu yüzden sindirilip parçalanması zor olan hayvansal gıdaların alınmaması mide sağlığı için gerekli bir şey değil mi ? Bu tohumu içip akşamına da kırmızı et veya sucuk yersek muhtemelen mide yanması, mide ağırlığı sonunda muhtemelen kusma mı yaşarız ?

  2.Jim Dekornenin eserinden kesitler paylaşmışsınız. Jim Dekorne Ayahuska bitkisinin sonuçları üzerine yazmış değil mi? Bu eserde Ayahuska için anlatılan riskler çok ciddi. Bizim Üzerlik Otu bu şekilde ciddi riskler taşımıyor değil mi ?

  3. Anladığım kadarıyla Üzerlik Otu ve Ayahuska’nın varmak istediği nokta aynı. Ayahuska 300 km hızla götürüyor ve yolda kaza yaptırma riski yüksek. Bizim Üzerlik otu ise 100 km ile daha sakin, daha güvenli ulaştırıyor. Yani bizim Üzerlik Otu daha zararsız, daha güvenli değil mi ?

  4. Yazınızda çiğnenerek yutmanın daha kısa sürede etkili olacağını yazmışsınız. Peki elimizdeki üzerlik otunu blendırdan geçirip un haline dönüştürsek ve oluşan tozla demlemeyi yapsak sizce nasıl olur ? Hem dış yüzeyinden hem iç yüzeyinden aynı oranda demlenme yaratmış olur muyuz ?

  1. Merhaba Erkan Bey,

   Protein konusu kişinin bünye ihtiyacına ve günlük hareket miktarına göre değişebilir. Bu konu daha genel bir konu. Ruhsal açılımlarda özellikle kırmızı et ile alınan protein sürekli hareket edilmediği sürece bünyede ağırlığa sebep olacağı için tüm uygulamalarda liste dışıdır. Et tüketiminin üzerlikle birlikte kullanımı ile ilgili bir sakınca şu ana kadar görmedim. Hayvansal gıdalar, Kırmızı et ve protein kısmı daha geniş kapsamda bir ruhsal açılım çalışması yapılıyorsa dahil edilebilecek konular. Onların da miktarları kişiden kişiye değişecektir.

   1- Konu sadece sindirim sistemi ve mide sağlığı ile ilgili değil ancak alınan gıdaların ayrışma noktası ve tepkimelerle ilgili olduğu için dahil olmakta.

   2- Alıntı yaptığım bölümün ana başlığı “Ayahuasca ve Benzerleri: Harmine ve DMT” Bu başlık altında üzerlikle birlikte bizi ilgilendiren kısmı üzerlik içerisindeki etkin maddeler ve üzerliğin bir MAO inhibitörü (MAOİ) olması. Yani kısaca bedenin ihtiyacı dışında DMT’nin aktif olmasını engelleyen enzimleri bloke ediyor oluşu. Paylaştığım sayfalarda bu esnada savunma sisteminin düştüğü durum aktarılıyor. Peganum harmala yani üzerlikle ilgili kitabın devam eden sayfalarını aktarmadım çünkü Jim Dekorne, Ayahuasca için kolay bulunabilir bir MAO arayışından ve üzerliği keşfinden, konumuzu ilgilendirmeyecek ayrıntılarla anlatmakta. Konuda da bahsettiğim gibi risk, üzerlik içerisindeki maddelere hasasiyeti olanlarda, doz artırımında ve birlikte tüketilen besinlerin içeriğinde ortaya çıkmakta. Ayrıca birlikte alınacak ilaçlara dikkat edilmeli, üzerlik kullanıldığı sürece özellikle alınacak depresanlarda doktora mutlaka bilgi verilmeli.

   3- Jim Dekorne Ayahuasca karışımı için uzak mesafeler gitmektense dmt içeren bitkilerle birlikte daha kolay MAO inhibitörü bulma arayışına girmiş ve üzerlik otunu keşfetmiş. Üzerlik, Ayahuasca’nın MAO yarısı yani Ayahuasca içerisinde DMT miktarı yüksek bitkilerdeki DMT’yi açığa çıkartacak diğer yarı olarak ele alınabilir. Bu yönüyle Ayahuasca ile karıştırılmamalı. Üzerlik alındığında bünyedeki DMT aktivitesi artar. Az veya çok zarar olarak ele alınmamalı. Birlikte alındığı maddeler Üzerliği risk grubuna sokabilir.

   4- Üzerliği nasıl aldığınızdan çok miktarı ve tükettiğiniz besinler üzerinde durmanız daha yararlı olur. Toz haline getirip kullanmadığımız için bir şey söyleyemem ancak üzerlik çayı olarak kullanmayı düşünüyorsanız daha etkili olacağı kanısındayım. Çünkü demleme sırasında tohumların iç kısımları uzun süre bekletilmediğinde tümüyle çözülmeyecektir. Toz halinde daha pratik olacaktır. Ağızda bekletilmesinin nedeni etki ve emilim seçiciliği ile ilgili.

 90. Kazım dedi ki:

  Öncelikle merhaba,
  Biraz önce bir çay kaşığı aldım çiğnedim ve aralıklarla yuttum. Günlük bir çay kaşığı almanın bir zarar veya faydası nedir? Ayrıca ben şu şekilde kullanmayı düşünüyorum; Karanfil, Ceviz, Üzerlik, Siyah üzüm çekirdeği ve Fındık ile karıştırıp bir havan içersinde iyice ezip tüketmeyi düşünüyorum. Bundurumda nasıl bir sonuç alabilirim bilginiz varmı acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Kazım Bey,

   Birlikte kullanılmaması gerekenler listesinde “Kuru Üzüm” de yer aldığı için buna göre değerlendirme yapmanızı öneririm.
   Etki kişiden kişiye değişebilir o nedenle benzer hemen her soruda özellikle bir doktor kontrolünden sonra ve gözetiminde kullanılmasının daha uygun olacağını belirtiyoruz. Bir çay kaşığı alıp yüksek tansiyona maruz kalanlarda, hiç etkilenmeyenler de olabiliyor. Etki kişinin metabolizmasına, kullanmadan önceki beslenme alışkanlıklarına ve hangi besinlerle birlikte tükettiğine göre değişebilir. Konuda ayrıntılara değinilmişti.

   “Kabuklu deniz ürünleri, Tuzlanmış ringa balığı, Salyangoz, Bira mayası ürünleri, Bira, Şarap, Muz, Karaciğer, Tavuk veya Dana Ciğeri, Avokado, Bakla, Çikolata, Kahve, Krema, Yoğurt, Peynir, İncir, Kuru üzüm, Turşu, Lahana Turşusu, Soya sosu, Salam – Sosis – Sucuk, Koyu yeşil yapraklı sebzeler, Roka, Yıllanmış protein içeren tüm besinler…”

   Bir arkadaşın gönderdiği listede özellikle “Tramin” vurgusu yapılıyordu. Doğrudan üzerlikle ilgili değil ama içeriğindeki maddelerle dolaylı bağlantısı olan ilaçlarla ilgili “Tramin” bulunan tüm besinlerden uzak durulması uyarısı yapılıyordu. Birlikte tüketeceğiniz besinlerin içerisinde “Tramin” olup olmadığını araştırabilirsiniz.

   1. Kazım dedi ki:

    Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Akşam almış olduğum bir çay kaşığı üzerlikten sonra ilk önce dilim hızlı bir şekilde uyuştu yaklaşık 2 saat sonra uyumaya karar verdim ve gece karmaşık rüyalar görmeye ve ani uyanmalara sebep oldu bunun psikolojik etkisinde mi kaldım acaba diye düşünüyorum. Bu tür bitkilerin içerisindeki maddelerin birleşim sağladığında örneğin; X ile Q birleşiminde Y ortaya çıkıyor. Bunu nasıl öğrenebiliriz? Daha doğrusu Karanfil ile Üzerliği birleştirirsek nasıl bir madde elde ederiz ?

    1. E. Emre Sönmez dedi ki:

     Rica ederim Kazım Bey,

     Plasebo etkisi de mutlaka oluyordur ancak içerisindeki maddeler yaşadıklarınıza ve benzerlerine neden oluyor. Bünyeye göre değişen miktarlar farklı etkilere sebep oluyor. Karanfilde uyuşmaya neden olabilir Sade karanfil kullanıldığında ve uzun süre ağızda bekletildiğinde ağızda hafif yanma ve uyuşmalara sebep oluyor.

     Bahsettiğiniz şekilde bir sonuca varabilmek için laboratuvar çalışması gerekiyor. Ancak şu an için bizi ilgilendiren kısmı sakınılması gerekenler grubu. Araştırmalar genelde öncelikli olarak risk gruplarına yönelik yapılmış.

 91. Ertan Gözel dedi ki:

  Dmt yada üzerlik tohumu kullanmadan önce yapılacak diyetin listesini ve kullanırken yapılacak diyetin listesini bilgi verirmisiniz? Mesela kırmızı et tuz şeker gibi bazı şeylerde diyete dahil diye biliyorum ama yazınızda göremedim.

 92. Selin Sakman dedi ki:

  İzlediğim bi videodan etkilenip araştırmaya başladım ve karşıma bu sitenin çıkması gerçekten beni memnun etti fakat ben işin bilimsel ve metafiziksel tarafına dayanarak burada bulunuyorum amacım kesinlikle dini bir huzura ermek değil (çünkü ateistim) bu inançsızlığım ilerleyeceğim yolda beni engeller mi? Ayrıca bu bitkiyi kullanmak için bir yaş sınırı var mıdır? Daha önce zorlu bir depresyon döneminden geçtim ve antidepresan kullandım bunlar benim durumumu etkiler mi? Acı eşiğim düşük değil o yüzden sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Ayrıca başlanması gereken en yüksek doz nedir? Cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Üzerlik tohumlarının üzerinde “inanca göre etki ederim, inanmayanlara etki etmem” şeklinde bir ibare bulunmuyor. Konuda etken maddelerin açıklamaları ve bilimsel bulgulara verilen linkler bulunuyor. Konu, Üzerlik=İnanca göre etki değil; Üzerlik=Etken maddeler, bu maddelerin etkileri ve paranormal çalışmalara etkisi şeklinde algılanmalı. İnançlar bakış açısını, gelişim hızını ve edinimlerin yorumlanmasını etkileyebilir. Gelişim adına neyi ararsanız O’nu bulursunuz.

   * Yaş sınırı ile ilgili alınan miktar etkili olabilir veya sinirsel gelişimler farklı etkileyebilir. Alınan miktar çok daha iyi ayarlanmalı. Bu konuda bir uzmanla görüşülmesi daha önemli.
   * Geçmiş olsun yaşadığınız son depresyon olmasını dilerim. Antidepresan yazan doktorla mutlaka görüşmelisiniz. Bazı ilaçların içerisinde bulunan etken maddeler ciddi sorunlara sebep olabilir. Kullandığınız ilacın prospektüsünü dikkatli bir şekilde inceleyin. Bazı ilaçların etkinlik süreleri çok uzundur ve bu süre içerisinde alınan ek gıdalara/ilaçlara dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor olmalı. Antidepresanlar sinir sistemi üzerinde etkili olan maddelerle etkileşime girdiğinde ciddi etkilere sebep olabilir. Bu konuda karar verebilecek bilgiler edinemezseniz mutlaka doktorunuzla görüşün.

   * Bazı etkiler acı eşiği ile ilgili değildir. Acı eşiğini de oluşturan sinir sistemi deve dışı kaldığında kontrollü olamazsınız.

   * Yazıda bizim denediğimiz miktarları konunun uzmanlarının tavsiyelerini de dikkate alarak ekledik. Bu konuda mantıki bir yol izledik. En düşük miktarlardan başlanır direnç noktası bulununcaya kadar devam edilir. Günlük aşılmaması tavsiye edilen miktar iki çay kaşığıdır. Üzerlik gibi bitkiler kullanılırken sıkı bir diyet yapılmadığı taktirde sonuçları hastanede bitebilir. Eğer amacınız ruhsal bir açılım yakalamaksa emin olun yüksek miktarlara hiç gerek yok.
   Kullanımdan önce belli bir süre diyet uygulanmalı, kullanıldığı sürece de bu diyete sıkı bir şekilde uyulmalıdır.

 93. Tülay Aydilek dedi ki:

  Üzerlik tohumunu konttollü kullanmak istiyorum, benimle iletişime geçerseniz sevinirim.

 94. Büşra dedi ki:

  Merhaba şimdi benim anlamaya çalıştığım şudur ki ben yemek yemeyi çok seven biriyim üzerlik kullanmaya yeni başlayacak biri olarak kullandığım günler mi yediklerime dikkat edeceğim yoksa kullandığım zaman boyunca yediklerime dikkat etmem mi gerek yani bugün kullandım rejim ama bidaha 2-3 gün sonra kullancam aradaki günlerde istediğimi yiyebilir miyim

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Metabolizmada bulunan maddelerin ruhsal yapıya da etkisinin ortadan kalkması için gerekli süre 40 gündür. Eğer bu yönde bir çalışmanız yoksa ve yazıda belirtildiği gibi kullanırsanız en azından 1-2 hafta öncesinden "Yenilmemesi gereken besinler" bölümünde bulunan besinleri almamaya özen gösterin. Etki anlık ve bünyede birikerek kalma süreleri ile de ilgilidir. Üzerlik kullanmaya başladığınızda da kullandığınız sürece aynı şekilde yazıda bahsedilen besinleri ve benzerlerini tüketmemelisiniz.
   En doğru kararı bir diyetisyen veya doktor eşliğinde alırsanız daha isabetli olacaktır.

   1. Ertan Gözel dedi ki:

    Yenilmemesi gereken besinler sanki biraz eksik gibi. Kırmızı et, et ürünleri, tuz şeker gibi bazı şeylerde diyetin içinde olması gerekmiyormu? önce yenilmemesi gereken besinler ve birlikte yenilmemesi gereken besinlerin açık net bi listesini yazarmisiniz lütfen….

    1. E. Emre Sönmez dedi ki:

     Konuda yer alıyordu Ertan Bey,

     “Kabuklu deniz ürünleri, Tuzlanmış ringa balığı, Salyangoz, Bira mayası ürünleri, Bira, Şarap, Muz, Karaciğer, Tavuk veya Dana Ciğeri, Avokado, Bakla, Çikolata, Kahve, Krema, Yoğurt, Peynir, İncir, Kuru üzüm, Turşu, Lahana Turşusu, Soya sosu, Salam – Sosis – Sucuk, Koyu yeşil yapraklı sebzeler, Roka, Yıllanmış protein içeren tüm besinler…”

     Bunlar genel olarak kullanmadan önce ve kullanırken diyete dahil edilmesi gereken besinler. Etkiler alınan miktarlarla herkesin metabolizmasına göre farklılık gösterdiği için hiç kullanmamak en ideal olanı. Bunların dışında benzer etkilere sahip olan besinlerden de uzak durmak gerekir. Mesela listede kahveye benzer etkilere sahip olabilecek çay gibi, kafein içerdiği için cola gibi ve tabiki tüm enerji içecekleri…

     Tuz ve şekerin üzerlik içerisindeki maddelerle olumsuz bir tepkime içerisine girdiği ile ilgili bir bilgi şu ana kadar ben görmedim. Tuzlanmış ringa balığı ve Turşuların içerisindeki tuzla ilgili ise, burada zararlı olan tuz değil tuz ile değişime uğramış etkisi değişmiş besinler. Ancak genel anlamda tabiki tuz ve şekerin gereksiz tüketimi sağlık açısından iyi değildir. Ayrıca işlenmiş ve değişime uğramış; katkılı ve yapay tüm ürünlerden de uzak durmakta yarar var. DMT ve Zaman Algısı Üzerindeki Etkiler Konusunun son bölümüne bakabilirsiniz.

     Protein genel manada ruhsal gelişim sürecini olumsuz etkiler ancak üzerlik ile ilgili sadece konuda da belirtilen değişime uğramış et ürünlerinde sakınca olarak belirtilmiş. Yumurtada bulunan proteinin bir yan etkisini görmedim. Bazı günler (belki bir kaç hafta) sadece bir veya iki yumurta yedim. Üzerlik ile birlikte bir yan etki görmedim. Ancak bünyesi hassas olanlar farklı şekilde etkilenebilirler. Mümkün olduğunca “Herkeste aynı sonuca varılır” demekten kaçınmaya çalışıyoruz çünkü herkesin metabolizması farklı sonuçlar doğuracaktır. Genel olarak protein ruhsal gelişimde olumsuz etkiye sahip olsa da bedenin ihtiyacı oranında alınmasında bir sakınca olacağını sanmıyorum.

  2. Mehmet dedi ki:

   Tülay hanım üzerlik kullandinizmi

 95. zagor_tenay dedi ki:

  Uzerlik tohumunu once 1 cay kasigi ve artirarak 1 corba kasigina kadar cikardim. Ac karnina alinan 1 cay kasigi tok alinan 1 corba kasigindan cok daha fazla etkili. Ac karnina aldigim 1 cay kasgigi midemi bulandirip kusma etkisi yapti.

  Bendeki etkisi ense kokunde tutulma ve guzel uyku seklinde. Tadi kotu degil tolere edilebilir duzeyde. Fakat 3. goz acma olayi nasil olacak veya hangi asamada olacak bilmiyorum. Bir takim net ruyalar gordum fakat kayda deger duzeyde degildi.

  1. Üzerlik tek başına 3. göz adı verilen mekanizmayı aktif hale getirmede yeterli değildir. (Sağlığınızı düşünüyorsanız kabul edilir ölçü aralığında)

   3. göz aktivitesi her insanda farklı sürelerde ortaya çıkar. Ruhsal hassasiyeti yüksek olanlar için 1 çay kaşığı da yeterli gelebilir. Sağlıklı ve kabul edilebilir aktiviteler için ruhsal derinliği artırıcı çalışmalar yapılmalıdır. Araba kullanmayı öğrenmeden 130 km hızla giden birini hayal edin?

   Üzerlik kullandığınız sürece yazıda belirtilen besinlerle ilgili diyet yaptığınızda hassasiyetiniz zamanla artacaktır. Nefes egzersizleri, derin trans çalışmaları, meditasyon, dini aktiviteler, zikirler ve çakra çalışmaları süreci hızlandırır.

   3. Göz konusunu ilerleyen zamanda bir kaç konu ile birlikte ele almayı düşünüyorum.

  2. tenay dedi ki:

   yorumlara göz gezdirirken denk geldim, adım tenay lakabımda zagor 🙂 selamlar

   1. E. Emre Sönmez dedi ki:

    Tekrar hoş geldiniz. Yorumunuzdan konuyu takip ettim. Geçen sürede üçüncü göz ile ilgili bir kategori açılarak konu işlendi. Bakmak isterseniz Üçüncü Göz Kategorisi

 96. Emre dedi ki:

  Üzerlik tohumunun tazeliği önemli midir ? aktarlardan aldığımız tohumun geçen yıldan kalmış olma ihtimali var bu yılın geçen yılın olması tohumun içindeki maddeleri etkiler mi ?

  1. Bu konuda şu ana kadar teste dayalı bir bilgi görmedim. Ağustos aylarında toplandığını varsayacak olursak her ay taze bulunması mümkün değil. İyi muhafaza edilmediğinde aynı yıl içerisinde de bozulabilir!

   Geçen zaman etken maddeleri nasıl bir dönüşüme uğratır? Değişim ne yönde olur araştırmak gerekir. Şu varsayımda bulunabilirim, etrafı bir muhafaza ile çevreli olan bu tohum ezilmedikçe tüm içeriği ortaya çıkmıyor. Ekten maddelerin ne kadarı dış kabuğun içerisinde ne kadarı dışarısında! Eğer büyük kısmı iç kısımda yer alıyorsa (etkisi, tadı ve kokusu bunu gösteriyor) etken maddeler kolay bozulmayabilir. (aşırı ısı ve nem etkisi bilinmiyor)

   Etki farkını test etmek için bu aylarda ve Ağustos ayında yeni toplanmış üzerlik tohumu alıp kıyaslamak gerekir.

 97. Muhammed dedi ki:

  Merhaba Burak Bey , temin edebileceğim en güvenli adres neresidir ?

  Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Merhaba, Şifalı bitkiler sınıfında yer aldığı için tüm aktarlardan bulabilirsiniz.

 98. Zagor_tenay dedi ki:

  Benim merak ettigim; Uzerlik tohumu tuketerek acilan goz ile bizim klasik huddam sahibi hocalar (ocak'tan gelen el almis) kisilerin gordukleri 3. goz aynimidir? cevap icin simdiden tesekkur ederim.

  1. Hüddam, hadim yani hizmet eden yardımcı demektir. Hüddam üzerinden bilgi alışverişi yapanlar madde ötesi varlıkları aracı yaparlar. 3. göz adı verilen algıda kişi maddesel unsurları ortadan kaldırarak kendisi ruhsal algı yaşar.

 99. Nilay dedi ki:

  Herkese merhaba,ben üzerlik le tanışalı yaklaşık 1 hafta oldu,su malum 7 zeytin,1 incir kürü var ya,ondan yapmaya başladim ve bunda 2 tutam üzerlik de aliyorsunuz,sabah aksam.bu yazıyı okuyunca şok oldum ,ben bu kadar etkili bir şey olduğunu bilmiyordum, teşekkürler bunun için size,siz bu kür hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Bunun için doktora gidemem ki,bana gülerler ? Ne dicem ki? Sabah akşam 2 tutam almanın bir zararı olur mu sizce ?????

  1. Merhaba,

   Eğer yazının tamamını okumuşsanız içerisindeki etkin maddelerin neler yapabileceği hakkında makul bir sonuca varmış olmalısınız. Bu konuda ne yazık ki yeterli bilinç oluşmamış. Üzerlik hakkında abartılı ve özendirici yayınlar yanlış kullanımlara sebep olabiliyor.
   Yazı faydalı olmuşsa değerlendirdiğiniz için ben teşekkür ederim.

   "Hocam" şeklinde hitap ettiğiniz için belirtmek istedim benim ilgim parapsikoloji alanında. Konuyu da bu bağlamda değerlendirdik. Zeytinle ilgili konuyu biliyorum ancak o kürü uygulamadığım için bir şey söylemem doğru olmaz. Bu konudaki değerlendirmeleri konunun uzmanlarından edinirseniz daha yararlı olur.

   Üzerlikle birlikte uygulanmasına gelince; Konu içerisinde üzerlikle birlikte kullanılmaması gereken besinler arasında incir de bulunuyor. Tüm besinler diğer besinlerle karıştırılmadan kullanıldığında ayrı ayrı fayda sağlıyor. Ancak karışım konusuna gelince içeriklerindeki maddeler farklı tepkimelere sebep olabilmekte.

   O küre üzerlik neden katıldı bilmiyorum. Eğer dozlar belirtilmiş, içeriklerindeki etken maddeler göz önünde bulundurularak dozlar ayarlanmışsa ve bu bir uzman tarafından sunulmuşsa bir şey demem doğru olmaz. Mutlaka belli testler ve tahlillerde yapılmış olmalı.

   Bu konuyu danıştığınız için size gülünen bir yere ve gülen insanlara bir daha gitmeyin. Sağlık konusu ciddi bir konu, sonuçlarını kimse telafi edemeyebilir. Bağlı olduğunuz aile hekimine başvurun sizinle mutlaka ilgilenecektir. Üzerliği neden kullanmak istediğinizi bilmiyorum ama geçerli bir nedeniniz varsa kullanmak istediğiniz karışımları kendisine danışın. Bilgisi olmayabilir, bitkiler ayrı bir uzmanlık gerektirir bu doğaldır ama üzerlik içerisindeki etken maddelerden bahsederseniz, hatırlattığınızda size yazacağı ilaçlara dikkat edecektir. En azından sizi yönlendirecektir. Olası bir rahatsızlıkta uygun tedavi ve tedbirlere daha hızlı ulaşacaktır.

   Üzerlik kullandığınız sürece ne yediğinize, hangi ilaçları kullandığınıza da dikkat etmelisiniz. Dikkat ettiğiniz sürece üzerlik içerisindeki maddelere karşı bir hassasiyetiniz yoksa sorun olacağını sanmam. Ayrıntıları yazıda belirttiğimiz için tümüne tekrar değinmek istemiyorum.

   Uzun süreli kullanımlarda vücutta biriken maddelerin etkinliği net bilinemediğinden; diyete sıkı bağlılık, belirli aralıklarla ara vermek; uygun olabilir.

 100. Metin dedi ki:

  Herkese Merhabalar!

  Öncelikle bu güzel araştırma ve paylaşım için emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Yazıyı sonuna kadar okudum. Ne yapmam ve yapmamam gerekli bunları listeledim. Merak etmeme rağmen asla acele etmemeye, dikkatli olmaya ve etkileri olabildiğince verimli kullanmak adına , teknolojiden , alkolden , sigaradan ,aşırı yemekten , stressten ve cinsel munasebetten bir ay boyunca uzak kalmaya ,spora , meditasyona ve kullanacağım zaman gece karanlığı, şehirden ve insanlardan tamamen uzakta kendimle başbaşa bu deneyimi yaşamaya karar verdim.

  Anladım ki eğer sadece üzerlik otunun ve kargı kamışının veyahut ayahuascanın size sadece içlerindeki kimyasallarla faydalı olabileceğini düşünüyorsanız yanılgı içerisindesiniz. Aktardan bir miktar alıp 'Hadi baba üzerlik yiyelim!' düşüncesi zaten başlı başına yanlış . Bu kendinize giden bir yolculuk. Hafife alınmaması gereken bir konu. Bir yolculuğa çıkarken bavulunuza koymanız gereken şeyleri unutursanız , saçma sapan bir yol arkadaşıyla ilerlerseniz , taşlı topraklı bir patikada traktörle giderseniz, o yolculuk hiçte güzel geçmez, cehenneme döner. Önce tertemiz bir asfalt yol yapmak! Uygulama ;3 Nisan Cuma, 4 Nisan Cumartesi ..

  5 Nisan 2018 de tekrar görüşmek üzere hoşçakalın..

  1. Merhaba, biz teşekkür ederiz.

   Yalnızlık deneyim için güzel bir seçim.
   Konuyu çok güzel özetlemişsiniz. Teşekkür ederim.

   Edinimlerinizi merakla bekliyorum.

  2. Atilla-13 dedi ki:

   Merhaba bu yazıyı yazdığınızdan beri deneyiminizi gerçekleştirip gerçekleştir mediğinizi merak ediyorum…!!!!????

   1. Deneyimden kastınız nedir?

 101. Oğuz dedi ki:

  Selamlar. Dün hafif aç karna yarım çay kaşığı çiğneyip, ağızda bekletip yuttum. Hafif bir etkisi olur gibi oldu. Gözlerimi kapattığımda ense kökümde hafif ağırlık ve güzel bir baş dönmesi mi desem, his oluştu ama kısa sürdü. O gece bir sürü rüya gördüm. Şimdi yaklaşık 2 saat önce tok karna bir çay kaşığı çiğneyip yuttum. Valla bi şey olmadı. Tokum belki ondan ya da henüz sindirilemedi mi nedir? Yalnız bu gece içtikten sonra kendimi akışa bırakmadım ben. Bilgisayarda takılıyordum, kendim salmamış olduğum için de hissedemedim belki. Yarın hafif aç karna bir buçuk çay kaşığı deniycem bakalım. Farklı bir deneyim oluyor işte ya, tabii sınırlarını bilmek lazım. Sağlıcakla kalın.

 102. Ali dedi ki:

  Bugün üzerlik tohumunu çiğneyerek denedim. Çok aramıştım ilk defa buldum 200 gr paket yanımda duruyor. Birkaç ufak tane attım ağzıma ve çiğnedikten sonra yuttum. Çok az tüketmeme rağmen başım 5 dakika içinde hafiflemeye başladı. İlk başlarda epifiz aktivasyon müziklerinde hissettiğim etkiye benziyordu ama bu çok daha güçlüydü. Doktor kontrolünde kullanmayacağım çünkü tek uyaran burası var çok ciddi sıkıntı olacağını sanmıyorum. Uyarı yapılan besinleri de elimden geldiğince tüketmem. İbrahim Saraçoğlu bunlardan bahsetmeden yine kürü veriyor o yüzden yine çok sıkıntılı olacağını zannetmiyorum.

 103. Bunu bedeninize ve doktorunuza sormalısınız Can Bey. Etki her metabolizmada farklı sonuçlar doğuracaktır. Bende, sizde olumlu olan sonuç bir başkasında olumsuz olacaktır.

 104. Selam Kerim Bey. Yazının geneli bu konu ile ilgili. "Üzerlik Kullanımı İle İlgili Uyarılar" başlığı altında geçen Sayfa 178, 179 ve 180'i tekrar okur musunuz.

 105. Geçmiş olsun. Lütfen dikkat. Sonuçları herkeste farklı olacak bir bitki. Her ihtimali göz önünde bulundurun ve çok düşük miktarlardan kullanmaya başlayın. Kullanım oranı konusunda uyarı yapan aktar görmedim. Herkes kendi sağlığını öncelikle düşünmek zorunda. Tekrar geçmiş olsun.

 106. Yusuf dedi ki:

  Oncelikle yaziyi cok faydali buldum elinize saglik calismalarinizin devami gelir umarim. Aklima takilan seylerden biri uzerlik tohumu dozunu arttirarak kullanmak farkli bir etki verir mi? Sonucta bunye alisik olmadigi icin yuksek dozla dozla baslamak dogru ve saglikli olmaz. Bir diger konu ise beslenme. Genellikle epifiz bezine zararli gidalardan bahsedilmis her yerde ama kullanilmasi onerilen besinler ya da bir liste yok hic. Bu maddelerden uzak dururken ayni zaman da buna uygun bir beslenme listesini nasil hazirlamaliyiz sabah aksam seklinde. Son olarak da vucut bu uzerlik etkisine alisir mi bi sure sonra. Yani dozu arttirarak kullansak da beden bu etkilere alisip ileri zamanlarda ayni tepkileri vermeme gibi bir durum olur mu?

  1. Teşekkür ederim Yusuf Bey.

   * Miktar artırımı etkiyi değiştiriyor. Etki bedensel ve ruhsal olarak ele alınabilir. Her ikisi de herkeste farklı sonuçlar doğuracaktır. Öncelik risk faktörleri olmalı. Yüksek miktarla başlamak kesinlikle doğru değil. Sağlıklı olan doktor kontrolünde kullanmaktır.
   * Hangi besinler kullanılması konusunda uzak durulması gereken belirlenebilmiş besinler dışında kalan besinler tüketilebilir şeklinde sıralanabilir. Ancak besinler konusu metabolizmaya göre tür ve miktar olarak ta değişebilir. Sakınca görülen etkileşimlerden çıkan sonuca göre içeriğinde katkı bulunmayan doğal ve değişime uğramamış besinler tercih edilebilir. Ruhsal olgunluğa ulaşma çabasında olan tüm oluşumlarda temel tüketimler bitkisel ve doğal tüketim ağırlıklı. Bu durum göz önünde bulundurulabilir. Bu konuda Aidin Salih'in "Gerçek Tıp" adlı kitabını tavsiye edebilirim. İçeriğinde üzerlik yok. Ana konusu üzerlik ve etkileri olmasa da önemli bilgiler içermekte.
   * İnsan metabolizmasında muhteşem bir denge var. Sürekli bu denge döngüsü işler durumda. Bu durum maddesel boyuttaki yaşamı sağlıklı sürdürebilmemiz için gerekli gibi. Dengeyi bozan maddenin ruhsal ve bedensel dengeyi ne oranda bozduğu önemli. Metabolizma + tüketilen besinler ve alınan üzerlik miktarı bu dengeye yaptığı etkiye göre, döngünün sonucunu değiştirecektir.

   1. Yusuf dedi ki:

    Cok tesekkurler ilgilendiğiniz için

    1. Ben teşekkür ederim Yusuf Bey.

 107. mükerrer oy dedi ki:

  herkese merhaba dün gece başladım üzerlik otuna çeyrek çay kaşığı yedim. Bugün öğlen ise yarımşar çay kaşığı bir saat arayla yedim. gözlerimi kapattığımda burnumun üst kısmından kaşlarımın ortasından yukarıya doğru titreşimleri hissettim. yaklaşık 3 saat önce aldığım tam çay kaşığında ise suyla yuttum direk. 2 saat sonrasında ise yeniden aynı etki oluştu gözlerimi kapattığımda aynı şeyler tekrarlandı. biraz uzandım ve gözlerimi kapattım ve vucudumun ağırlaştığını hissettim yaklaşık 10 dakika bu şekilde kaldım. arada gözlerimi açtığımda vucudumun birden hafiflediğini hissettim. bu durum neyden dolayı kaynaklanıyor bilgilendirebilir misiniz ? önceden tecrübe etmediğim şeyler.

  1. Merhaba, "Üzerlik Tohumu İçeriği" başlığı altında hangi maddenin hangi sonuçlara sebep olduğunu özetle derlemiştim. Anlaşılır olması amacıyla bölümü tekrar düzenledim.

   1. mükerrer oy dedi ki:

    Merhaba Tarık bey, ilginiz ilginiz için teşekkür ederim.

    1. Rica ederim. Ben teşekkür ederim.

 108. Melih karaaslan dedi ki:

  Selam Burak bey, ben üc gündür sabah ac karnina bi cay kasigi üzerlik cigneyerek yutuyorum,cok bi etki görmedim.simdi miktari artirmayi düsünüyorum, iki cay kasigini gecmesin demistiniz günlük, peki bu iki kasigi bi seferde alabilirmiyiz? Yoksa bölmelimiyiz? Sabah 1 aksam 1 kasik olarak?

  1. Bu durum metabolizmaların besin emilim farkı ile ilgili sanırım Melih Bey. Her bünyede etki ve sonuçlar farklı. Doktorunuzla görüşüp karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Miktar artırımı ile ilgili karar konusunda bir şey diyemem. Miktar artırımını doktor kontrolü altında yapmanız daha sağlıklı olur.

   Ben günde iki çay kaşığını her iki şekilde de denedim. Sabah ve akşam alındığında etki bölünüyor. İki çay kaşığı aynı anda alındığında etki daha yoğun. Miktar arttığında riskte artıyor. Aynı oranlar farklı günlerde farklı sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Metabolizmanın işleyişi ve bu işleyişe etki eden besinler, uyku durumu sonucu etkiliyor.

   Sayın İbrahim Saraçoğlu'nun ifadesi "Günlük iki çay kaşığı geçilmemeli".

   “Üzerlik Kullanımı İle İlgili Uyarılar” başlığı altını tekrar okuyup karar verin.

   1. Melih karaaslan dedi ki:

    Tesekkürler cevap icin ,sagolun.

    1. Rica ederim Melih Bey.

 109. E. Emre Sönmez dedi ki:

  Bünye ve yediklerinizle ilgili bir durum. Düşük miktar alımlarla ilgili şu ana kadar (8 ay, belli sürelerde ara vererek) kendimde bir olumsuzluk görmedim. Ancak mümkün olduğunca yediklerime dikkat ediyorum. Kıyası kendimle yapıyorum, sürekli tahlil yaptırıp etkin maddelerin sonuçlarını karşılaştırmadım. Sonuç bünyeden bünyeye değişebilir.
  İbrahim Saraçoğlu günlük iki çay kaşığı üzerine çıkmayın diyor. Çeyrek çay kaşığı sizde olumlu sonuçlanıyorsa kararı verecek siz olduğunuz için kendinizi kontrol altında tutmanızda yarar var. (Bitkide olsa zaman zaman ara vermeniz iyi olur. Kesin, net bilgi için kullanıma başlanmadan önce ve sonrasında belirli aralıklarla tahlil sonuçları değerlendirilirse daha iyi olur. Tıbbi bir konu olduğu için bu konu uzmanlarına bırakılmalı.)

 110. can dedi ki:

  ceyrek cay kasigi uzerligi cigneyerek 2 3 ay hatta daha fazla kullanabilirmiyim zarari olurmu tşk cünkü iki günde cok faydasini gordum.

 111. Kerim dedi ki:

  Burak bey selam bu söylediğiniz diyeti yapmak üzerlik içinmi geçerli tam anlam veremedim bu diyeti yapmadan kullanırsak çok riskli olurmu saygılar

 112. Efekentli dedi ki:

  internette yaptıgım yüzeysel araştırmalar üzerlik tohumunun epifiz bezini güçlendirdiği bilgisine ulaştım…cahil cesareti ile aktardan iki günce üzerlik tohumu aldım…tadına bakmak için yaklaşık bir tatlı kaşıgı kadar çiğneyerek yuttum…Allahtan her zaman yaptıgım gibi abarmamışım ki şu anda size bu yazıyı yazıyor olmazdım…yaklaşık on dakika içinde etkileri görmeye başladım…ki bunlar yabancı oldugum etkilerdi sadece sigara kullanan biri olarak…her şey normal gibi olsada degildi…tansiyonum 18/11 di hastahaneye gittigimde üzerlik tohumu çiğnedim yuttum dediğimde herkes şaşırmıştı…bu anlamda benzer vakalarda tıp dünyasına katkı yaptıgımı düşünüyorum…24 saat müşaade altında kaldım hastahanede…aradan 48 saat geçmesine ragmen hala tuhafım…çok dikkat edilmesi gereken bi bitki…

 113. Avakadoyu bir kaynakta görmüştüm ancak ayrıntılı araştırmadığım için net bir şey söyleyemem. Şüphe dahi oluşsa kullanmamanızı önerebilirim sadece. Eğer sorunuzla ilgili bilgi temin edebilirsem yazıda güncellerim.

 114. Kargı kamışı ile ilgili ayrıntılara değinmedik çünkü bir süre sonra kargı kamışından vazgeçmiştik. Kullandığımızda uzun süre kaynatmıştık (2-4 saat arası şu an net hatırlamıyorum) Oranlar çok etkilediği için net bilgi olarak kabul etmeyin. Yazıda geçen kitaptan bakabilirsiniz.

 115. fırat dedi ki:

  kargı kamışına ilişkin usül yazılmamış bariz kaynatılacak sanırım… bir blog ta geçiyor akasya üzerlik kargı kamışını 2saat kaynatıp yatışa geçilir….diyet için avakado gördüm (yasaklı) etken maddesınde dopamın var dopa acaba antagonıst etkı mı yapıyor dmt ve inaktivasyona?

 116. yalçın dedi ki:

  Ben her gün sabah aç karnına bir kase yogurda Bir tatlı kaşığı çörek otu ve bir tatlı kaşığı keten tohumunu bilendirda un kıvamında çeker döker ve yerim bu gün bir tatlı kaşığına yakın üzerlik tohumunuda çekerek ilave ettim bunu sabah saat 08:00 da yaptım saat şuan 14:00 ve hala hiç birşey yemedim . Ne olduğunu soranlara söyliyim sadece baş ağrısı yani tam baş ağrısı da değil , tam tarif etmek ağrı olarakda tanımlanamayan bir yogunluk gibi bişi midemde herzamanki ufak tefek sıkıntılarım dışında bi sıkıntım yok . genel olarak mide iiyi denebilir .Durumu birazdaha iyi analiz ederek tarif etmem gerekirse , yukarda belirtilen "kişiye ve ruh durumuna göre değişir" ibaresini destekleyecek ve merak eden herkesin bu ibareden ne denmek istendiğini kavramasını sağlayacak yorumumu yazayım .

  Üzerlik tohumunu almam ile bu yukardaki makaleyi okumam arasında yaklaşık 3 saat gibi bi zaman geçti bu 3 saat içinde hiç farkında olmadığım şeyleri bu makaleyi okuduktan sonra farketmeye başladım , örneğin sesler daha rahatsız edici veya şöyle söyliyeyim odaklandığınız herşey farklı . umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir . kısaca birine 1 tatlı kaşığı üzerlik otunu başka bir madde diye yedirin örneğin çörek otu diye yedirin 2-3 saat sonra en fazla galiba üşütücem , grip yada nezle olucam vs gibi düşünmesini sağlarsınız .

 117. Enes dedi ki:

  Dünyanın en iğrenç tadına sahip olduğu için minnettarım?Tadından dolayı ekstre ile devam ettim yolcuklara. Ortalama %4 alkaloid içerdiğini farz ederek hareket edersek;

  Yüksek miktarda: Ekstrenin genelde 40dk çayın ise 20dk da etkisi başlıyor. Peak 2 saat sonradır. Zihinsel aktivite artar. Deli düşünceler dediğim 5-10saniye de değişen düşüncelere maruz kalınır. Düşünceler hemen çözümlenir ve yenisi başlar. Her sesin titrşimli vızıltısı gibi bir ses duyulur. Yatar yatmaz bedeni terk edecekmiş hissi duyulabilir. Gözler kapalıyken değişik renkler, bilmediğiniz suratlar görebilir, çocukluğunuza dair olmadık şeyler hatırlayabilirsiniz (bu etkileri sizin ruhsal seviyenize göre deneyimlersiniz. Salgılanan dmt miktarı ile ilgili olabilir)
  Yüksek miktar alınmışsa uyku kaçırır, düşünmekten dolayı uyumak zorlaşır(düşük miktar ise harika uyutur). Bilinç değişikli etkisi genellikle 6 saat sürer. Ama baş dönmesi ve uykulu olma hali 12 saat kadar sürebilir.
  Ertesi 2 gün oldukça stressiz geçer. İş yapmaya olan istek artar 🙂
  Melatoninden dmt sentezi ile ilgili: https://ibb.co/hYGmaw

  Kargıya hiç bulaşmayın denemeye bile değmiyecektir. Üzerlik çayınıda yüksek dozda içerseniz bir daha içebilceğinizi sanmıyorum, kokusu bile mide bulandıracaktır. İçmeden kusabilirsiniz 😀

  1. nazlı dedi ki:

   pelin otundan daha mı kötü acaba tadı? 🙂

 118. Enes dedi ki:

  Evet çok rahatlatıcıdır

 119. Yildiz dedi ki:

  Üzerklik tohumunun ilk deneyimi. Akşam saat 20 gibi 1,5 çay kaşığını çiğnemeden yuttum. Saat 22.30 gibi yattım.

  Sirt ustu ve gunluk dualarimi falan okudum. Sonra deney başlattim. Önce alnıma topladim enerjiyi ama cok acayip birsey oldu. Ayni anda vucudumda bir enerji depremi oldu. Gözum kapaliyken acayip yogun. Acarsam hafifliyor. Nerden nasil akim sagliyor anlayamadim. Asiri yogundu. Deneyi devam ettirdim. Önce tum enerjiyi sol elime yönelttim. Elim adeta titredi enerjiden. Bilek ve parmaklarim ton agirliga geldi. Ayni zamanda da o yogun elektirik akimi var ve bana rahatlamakla tedirginlik arasi bir his veriyor. Sonra sag elime yönelttim enerjiyi ve vucudumdaki elektirik akimi bitmeye yakin hafifledi ama sag bilegimdeki atar damar gerildi ve ciddi bir agri girdi bilegime. Bir sure zonkladi sonra gecti. Burda korktum biraz. Damara zarar verir bir gucteydi.

  Aklima zikirler geldi. Unutmustum. Neyse dedim yeter bu kadar ve sag tarafima döndüm ve ellerim deneyimi yaparken amacsizca karnimin ustundeydi. Döndugumde ellerimin oldugu yerde uzunca bir sure agri hissettim. Öylede uyumusum.

  Ruya gördum ama herzaman bir kac seyde olsa net hatirlarim. Hic hatirlamiyorum bugun.

 120. Ertunç G&ouml dedi ki:

  İnsanı rahatlatıcı bir etkisi var. İlginç bir bitki. Kokusu ve tadı anlatılmaz, herkesin kaldırabileceğine ihtimal veremiyorum. Çayını yaptığınızda kokusu uzun süre etrafta kalıyor. Hayatımda tattığım en acı ve ağır kokulu bitkilerden biri oldu.

error: Korumalı İçerik!