Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları ve Diyeti

Üzerlik tohumu kullanımı dmt etkisi, üzerlik tohumu, üzerlik otu, üzerlik bitkisi, üzerlik çayı, üzerlik tohumu çayı, üzerlik tohumunun faydaları yararları zararları

Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları ve Diyeti

Üzerlik tohumu ve dmt etkisi, üzerlik tohumu nasıl kullanılır? hangi ölçülerde kullanılmalıdır? Üzerlik tohumu kullanırken hangi besinler tüketilmemelidir? Üzerlik çayı nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır? Üzerlik tohumunun kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Üzerlik tohumu hangi hastalıklara iyi gelir, üzerlik tohumunun faydaları ve zararları var mıdır? Ruhsal derinleşmede ve dmt etkileşiminde fonksiyonları nelerdir? Üzerlik tohumu etki bakımından, Ayahuasca ile kıyaslanabilir mi? Üzerlik tohumunun içerisindeki hangi maddeler hangi etkilere sahiptir?

Bu yazımızda yaklaşık 3 ay kadar ağırlıklı olarak üzerlik tohumu ve DMT etkisi üzerinde yaptığımız çalışmanın sonuçlarını aktarmak istiyoruz. İlk etapta kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile birlikte yaptığımız çalışmayı daha sonra sadece üzerlik tohumu kullanımı ile devam ettirdik. Etkileri, farklı boyutları ile değerlendirebilmek amacıyla çalışmayı 5 arkadaşla birlikte yürüttük. Bir çoğunun adını daha önce hiç duymadığı halk arasında Nazar Otu olarak ta bilinen Üzerlik Tohumu (Peganum Harmala) hem içeriğindeki etkin maddeler, hem DMT bağlantısı ve hem de etkileri itibari ile bizi gerçekten çok şaşırttı.

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve Çalışmamızın Amacı

Yediğimiz ve içtiğimiz hemen herşeyin ruhsal çalışmaları etkilediği bilinen bir gerçek. Bedenimize giren her madde ruh ve beden arasındaki irtibatı da etkiliyorsa Üzerlik tohumu, Epifiz ve Dmt üçgeninde bu etki ne kadar olumlu yönde kullanılabilir, sağlığımızı riske atmadan hangi dozlar denenebilir ve bünyesel etki farklılıkları nelerdir bunları ortaya çıkarmaya çalıştık.

Farklı konularda da belirttiğimiz gibi, günümüz yaşantısı insanın madde düzeyinden sıyrılıp trans yoluyla ruhsal seviyelere ulaşmasını oldukça zorlaştırmaktadır. Gündelik, maddesel yaşam ile Ruh arasında örülen duvarı aşmada hızlandırıcı bir etken oluşturabilecek bitkilerin özellikle üzerlik tohumu ve üzerlik otunun etkilerini test ederek paranormal çalışmalarda bizlere neler katabileceğini araştırmak istedik.

Çalışmaya katılan arkadaşların her biri, belli seviyelerde trans halini meditasyon, nefes egzersizleri ve benzeri çalışmalarla yaşamış arkadaşlar. Ruhsal çalışmalarda doğal DMT deneyimlerine sahipler. Bu çalışmada DMT denilince ilk akla gelen Ayahuasca‘yı veya yüksek dozlarda belirli karışımları kullanarak ruhsal uçuş deneyimleri yaşamak ve aktarmak gibi bir amacımız olmadı. Bu yönde bir beklenti içerisine girilmesini istemiyoruz.

Derin transa giren hemen herkes DMT hakkında araştırma yaptığında Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimleri kendilerinin de yaşamış olduklarını göreceklerdir. Bunun için ek bir çalışma yapılmasına gerek yok.

DMT konusunda ayrıntılı bir bilgiye sahip değilseniz bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yazının son bölümünde edinimlerimiz ve test edilen üzerlik tohumu kullanımı ve ne kadar kullanılması gerektiği hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Üzerlik Tohumu ve Kullanımı İle İlgili Uyarılar

Lütfen Konunun Tamamını Okumadan Üzerlik Tohumu Kullanmayın

Etkiler her insanda farklı olacaktır. Hangi metabolizmanın nasıl etkileneceğini asla bilemeyiz. Özellikle alerjisi ve hassasiyeti olanlar kesinlikle denememeli. Üzerlik tohumu kullanımı ile ilgili yazdıklarımız asla bir tavsiye, tedavi veya reçete değildir. Kullandığınız ilaçlar, bitkisel ürünler, aldığınız gıdalar ve alkol kullanımı bu gibi bitkilerde yan etki ortaya çıkarabilmektedir.

Amacımız sadece ruhsal boyutu hakkında elde ettiklerimizi paylaşmaktır. Asıl risk yüksek oranda DMT’nin aktif hale gelebilmesi için kullanılan mao inhibitörleri sonrası bedenin çok sayıda kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşmasıdır. Eğer uygun dozlar ve bileşimler kullanılmazsa sonucu hayati risk taşıyabilmektedir.

Üzerlik otu tohumlarının, içeriğindeki etken maddeler ve etkileşiminin doğurabileceği sonuçlar nedeniyle, uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında üzerlik tohumu kullanımı tavsiye edilmemektedir. 3 gr. Üzerlik otu ve üzerlik tohumunun oral alımının, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde değişimlere yol açtığı görülmüştür.

Üzerlik tohumlarının uzun süre veya yüksek dozlarda kullanımının zehirlenmelere, organ işlevleri ve merkezi sinir sistemi hasarlarına yol açtığı kaydedilmektedir..

Üzerlik Tohumu Sürekli Kullanılabilir mi?

Üzerlik tohumu sürekli kullanılabilir mi? Ne kadar süre kullanılmalıdır?

Üzerlik otu tohumu kullanımı da diğer bütün şifalı bitkilerde olduğu gibi dikkat gerektirir. Özellikle üzerlik tohumu gibi sinir sistemini etkileyen bitkilerde daha dikkatli olunmalıdır. Uzun süreli kullanımda etken maddelerin sonuçları net değildir. Tüm bitkilerde olduğu gibi üzerlik tohumu da ara verilerek kullanılabilir. İki hafta kullanıp iki hafta kullanmama, 2 gün kullanım 1 gün kullanmama, 20 gün kullanıp iki hafta kullanmama gibi. Sonuçlar tüketilen gıdalara ve metabolizmaya göre değişecektir. İdeal olan doktor veya uzman kontrolünde tüketmektir. Risk grubunda yer alan bitkileri kullanmadan önce doktorunuzu mutlaka bilgilendiriniz.

Üzerlik tohumu kullanımı hakkında internette gün geçtikçe daha fazla yazı okumaya başlayacaksınız. Bu konuda dikkat ettiğimiz bir nokta yan etkileri ve içeriğindeki maddelerin neden olabilecekleri hasarlar hakkında çok fazla bilgi bulunmaması. Bu konuda öncelikle Jim DeKorne‘nin bizzat kendi deneyimlerini aktardığı “Psikedelik Şamanizm” adlı eserindeki aşağıdaki ilgili bölümü okumanızı öneririm.

Sayfa. 178

“MAO önleyici maddenin, Ayahuasca ya da ona benzer maddeleri denemek niyetinde olan herhangi biri tarafından iyice anlaşılması gereken, insan metabolizmasının son derece önemli bir prensibi olduğunu vurgulamak önemlidir. Nedeni şu: Monoamin oksitlenmesi (MAO) beyaz kan hücrelerimizin kimyasal bir versiyonu gibi bir işlev gören, insan bedeninde üretilen bir enzimdir; yani, onun işlevi besinlerimizde bulunan potansiyel olarak istikrarsız aminleri parçalamak ve zararsız hale getirmektir. Monoamin oksitlenme metabolizmayı düzenlemeye ve bedenlerimizde sağlıklı bir kimyasal dengeyi korumaya yardım eden bir tür ‘kimyasal bağışıklık sistemi‘ içindeki aktif madde olarak düşünülebilir.

Bir monoamin oksitlenme önleyici madde (MAOI) monoamin oksitlenmesinin koruyucu işlevini önleyen herhangi bir maddedir. (Mecazımızı genişletirsek, bunun kimyasal bağışıklık sistemini hareketsiz hale getiren geçici bir ‘kimyasal AİDS virüsü’ gibi iş gördüğü hayal edilebilir.) Pek çok madde MAOI olarak belirlenmiştir, fakat bunların hepsi şu iki kategoriden birine girer: tersine çevrilebilir MAOI’ler ve tersine çevrilemez MAOI’ler.

Tersine çevrilemez bir monoamin oksitlenme önleyici maddesi bedendeki monoamin oksitlenmeyi gerçekten yok eden herhangi bir kimyasal maddedir. ‘Tersine çevrilemez‘ denmesine rağmen, bu etki ‘ebedi’ değildir, fakat metabolizmanın yeni MAO’yu sentezlemesi yaklaşık iki hafta alır.

Sayfa. 179

Tersine çevrilebilir bir MAOI, isminin ima ettiği gibi, daha kısa süreli etkili ve herhangi bir triptamin sanrılandırıcısıyla akıllıca birleştirildiği zaman potansiyel olarak yararlı bir maddedir. Banisteriopsis caapi’de bulunan harmala alkaloidleri (harmine ve harmaline), bedende ortalama bir Ayahuasca tribinin süresi olan altı saat kadar bir yaşamı olan tersine çevrilebilir MAOI’lerdir.

Olan şudur: Ayahuasca içeceğinin harmala yarısı bedendeki monoamin oksitlenme eylemini engeller, böylece bu iksirin DMT yarısının beyin nevronlarını birbirine bağlamasını sağlar.

Şöyle düşünün, harmala oyuncusunun diğerlerini engelleyerek oyunu idare eden DMT’nin bir gol atmasını mümkün kılar. Maalesef, bu engelleme edimi seçici değildir; pekçok başka maddenin de sayı yapmasına olanak verir. Bunun için MAO savunması engellendiği zaman, beden potansiyel olarak tehlikeli pekçok kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşır. Besbelli herhangi bir monoamin oksitlenmesini önleyici maddenin kullanılmasıyla ilgili esas sorun, eğer bu madde akıllıca, yani şamanist yolla, kullanılmazsa, bu kolaylıkla ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle MAO-önleyici bir madde yutulduğu zaman beslenmede kısıtlama yapmak zorunludur, Ayahuasca kullanan tüm Güney Amerika şamanlarının katı bir şekilde uydukları bir disiplindir bu.”

Sayfa. 180

MAOl’lerle şiddetli zehirlenme çok tehlikeli olabilir. Zehirlenmenin belirtileri çoğunlukla alındıktan 11 saat sonrasına kadar veya daha uzun süre ortaya çıkmaz… Aşırı dozun en büyük özelliği mantığa aykırı yüksek tansiyondur. Kan basıncının yükselmesi akciğer ödemine, dolaşım bozukluğuna ya da kafatası içi kanamasına hız verebilir.

Şiddetli, tipik olmayan bir başağrısı genellikle ilk işarettir ve beyin damarlarında bir anda ve ölümle sonuçlanabilecek yaklaşan bir krizin habercisi olabilir. Tansiyon yükselmesinin belirtileri genellikle baş ağrısı, çarpıntı, yanma, mide bulantısı ve kusma, ışık fobisi ve bazen yüksek ateş ve akciğer ödemidir… Yüksek tiramin içeren besinler büyük bir sorundur. Bu kimyasal mayalanmanın bir yan ürünüdür. Bu nedenle “yıllanmış protein içeren” her besinden kaçınılmalıdır.

Üzerlik tohumu kullanımı sırasında yasaklanmış yiyecekler listesi şunları içerir, fakat sadece bunlarla sınırlı değildir: peynir, bira, şarap, tuzlanmış ringa balığı, salyangoz, tavuk karaciğeri, bira mayası ürünleri, incir, kuru üzüm, turşu, lahana turşusu, kahve, çikolata, soya sosu, krema ve yoğurt. “Monoamin oksitlenmesini önleyen maddeler ve pekçok farmakolojik etken madde birlikte çalışır ve bazen yüksek tansiyon krizine yol açar.

Üzerlik Tohumu Kullanımında Yapılacak Diyette Tüketilmemesi Gereken Besinler:

Üzerlik tohumu kullanılırken yenmemesi ve tüketilmemesi gerekenler listesi

 • Kabuklu deniz ürünleri,
 • Tuzlanmış, fermente veya marine edilmiş balıklar, ringa ve yayın balığı vb.
 • Salyangoz,
 • Tuzlanmış, fermente veya marine edilmiş ve işlem görmüş tüm etler
 • Bira mayası ürünleri,
 • Bira,
 • Şarap,
 • Alkol içeren ürünler,
 • Muz,
 • Karaciğer,
 • Tavuk veya Dana Ciğeri,
 • Avokado,
 • Bakla,
 • Ispanak,
 • Domates,
 • Ananas,
 • Hurma,
 • Lahana, Brokoli,
 • Çiğ soğan,
 • Patlıcan,
 • Kurutulmuş erik,
 • Ahududu ve böğürtlen,
 • Yer fıstığı,
 • Hindistan cevizi,
 • Meyan kökü,
 • Ginseng,
 • Tarçın,
 • Anason,
 • Kırmızı biber,
 • Tüm sirke çeşitleri,
 • Çikolata,
 • Kahve, Çay
 • İçerisinde kafein olan tüm içecekler,
 • Krema, Yoğurt (Özellikle ekşimiş olanlar)
 • Peynir, Kaşar ve benzerleri,
 • İncir, Kuru üzüm, Kayısı,
 • Tüm Turşu çeşitleri,
 • Lahana Turşusu,
 • Soya sosu ve Soya ürünleri
 • Salam – Sosis – Sucuk,
 • Koyu yeşil yapraklı sebzeler,
 • Roka,

(Greyfurt, sinirsel ilaçlar da dahil çok sayıda ilaçla tüketimi zehirlenmelere neden olduğu için dahil edilebilir. Kesin bilgim yok ancak dikkat edilmeli)

* Yıllanmış protein içeren tüm besinler ve bazı diğer gıdalar.

* İçeriğinde Tramin bulunan besinler.

Tramin Nedir? “Gıdaların değişime uğratılması (tuzlama, salamura gibi) veya bozulması ile birlikte ortaya çıkan amin”

Üzerlik Tohumu Yan Etkileri ve Yapılması Gerekenler

Her besin herkeste benzer etkilere sahip olmayabilir. Bir kaç dilim domates veya az miktar kuru üzüm herkeste olumsuz etkilere neden olmaz. Taze yoğurt zarar vermez ancak herkesin beden hassasiyeti bilinemeyeceği için genellemekte ve üzerlik tohumu ile birlikte tüketirken dikkat etmekte yarar var.

Bu konuda herkes kendi hassasiyetini test ederek hangi besinlere ne kadar hassasiyeti olduğunu da öğrenebilir. Olumsuz etkiler çoğu zaman tansiyon yükselmesi ve mide bulantısı ile kendini gösterir. Kendinizi iyi hissetmezseniz doktora gitmeden sindirim sisteminizi boşaltın, bol bol sıvı tüketin ve tansiyonu düşürmek için ek tedbirler alın.

Üzerlik tohumu kullanmaya başlamadan önce mutlaka belirli bir süre belirtilen besinlerle ilgili diyet yapın. Kullanacağınız tüm ilaçların üzerlik tohumu ile birlikte kullanılabilirliğini araştırın ve üzerlik tohumu kullandığınız sürece doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir kimyasal ilaç bitkisel gıda/bitkisel kür vb. almayın/kullanmayın. Bu konuda bir diyetisyenden tavsiye alın ve doktorunuzla mutlaka bilgi alışverişinde bulunun.

Alternatif Besinler

Kalsiyum ve protein için alternatif besinlere yönelebilirsiniz. Mesela alerjisi olmayanlar kalsiyum için tahin, Protein için de yumurta tüketilebilir. Ben her ikisinde de olumsuz bir sonuçla karşılaşmadım. (Sonuçlar her bünyede farklı olabilir, önce düşük miktarlarla test edilirse iyi olur. Veya alerji testi yapılabilir)

Kısa ve uzun süreli üzerlik tohumu kullanımı, kullanılan miktarlar, kullananların ne kadar hareketli bir yaşamlarının olduğu ve metabolizma özellikleri sonuçları her zaman etkileyecektir.

Üzerlik tohumu kullanıcı yorumları ve deneyimlerini sayfa altında bulabilirsiniz.

Sonraki sayfada:

– Üzerlik Tohumu ile Birlikte Kullanılmaması Gereken İlaçlar
– Üzerlik Tohumunu Kimler Kullanmamalı?
– DMT Hangi Bitkilerde Bulunur?
– DMT Nasıl Artırılır ve Harici DMT Kullanımları
– Kargı Kamışı ve Şaman İksirinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 436 YORUM
 1. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar,

  Aşağıdaki takviyeleri kullanmamam gerekiyor bu küre başlarken doğrumudur? Ben dün yaptım 2,5 çay kaşığı kaynatarak , başım ağrımadı fakat biraz tansiyonum farklı gibiydi değişik ruh hali vardı 8 saat boyunca . Ama yasaklı birçok besini tükketiğimden kaynaklı oldugunu düşünüyorum bu siteyi okumadan tükketim ve bir çok yaklı besin vardı kaşar , sucuk ,domates vb… Demek istedğim yasaklı besinleri ve takviyeleri de mi bırakmam gerek küre başlamadan önce? Teşekkürler.

  B vitamini complec, DK2 vitamin, omega 3 , collagen + hidroklorik asit

  1. Merhaba. Birlikte tüketmemeniz gereken besinlere özen gösterin lütfen. Zaman geçtikçe tansiyonla başlayan sorunlar yaşarsınız. 2,5 çay kaşığı başlangıç için fazla gelebilir. 1. çay kaşığı ile başlayıp metabolizmanızdaki etkisine göre artırın.

   Takviyeler konusunda bilgim yok ne yazık ki.

 2. Hilal dedi ki:

  7 zeytin bir incir bir hurma,zeytinyağı 1 çaykaşığı ve bir tutam da üzerlik tohumunu her sabah kullandım zayıflamak icin.(esatbasarandan esinlendim) kilo veremedim diyet yaptığım halde ama beni tahammülsüz yaptı ve geceleri hep yaşamaktan korktuğum olayları gördüm.Rahat bi gecem olmadi.Simdi burada yazılanları okuyunca bir aydan fazla yaptığım bu kürü bırakmaya kararverdm

  1. Konuda bahsettiğim tüketilmemesi gereken gıdalardan tüketmiş miydiniz? Eğer tüketmemeniz gereken besinleri tüketmişseniz tansiyonla birlikte sorun yaşamanız normaldir. Yarardan çok zarar görebilirsiniz.

   Salamura gıdalarla üzerlik tohumunun nasıl tüketileceği ve oranları önemli olabilir. Beklemiş ürünlerde tramin miktarı da önemli. Bir incir veya bir kaç zeytin herkeste sorun olmayabilir ancak etkileşime hassas bünyeler ve sürekli tüketimde sorun oluşturabilir. Üzerlik gibi bitkilerin tohumlarının kullanımında oranların kişiye göre belirlenmesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Her karışım herkeste aynı sonuçları vermeyebilir.

 3. Ahmet ERGEN dedi ki:

  Merhaba bir tv programinda psikoterapist Esat BASARAN kuruincir,zeytin,hurma,z,yag ve uzerlik tohumu karisimi tarif verdi kilo vermek isteyenler icin.sizce dogrumu cunku diyetin iki yasakli urunu bulunuyor tesekkurler.

  1. Merhaba. Diğer soruda da benzer durum aktarılmıştı,

   Salamura gıdalarla üzerlik tohumunun nasıl tüketileceği ve oranları önemli olabilir. Beklemiş ürünlerde tramin miktarı da önemli. Bir incir veya bir kaç zeytin herkeste sorun olmayabilir ancak etkileşime hassas bünyeler ve sürekli tüketimde sorun oluşturabilir. Üzerlik gibi bitkilerin tohumlarının kullanımında oranların kişiye göre belirlenmesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Her karışım herkeste aynı sonuçları vermeyebilir. 1 çay kaşığı üzerlik tohumu ile kendinden geçenlerde var, hiç etki almayanlarda var. Bu durum daha çok metabolizma farklılıkları ile ilgili.

   Üzerlik tohumu kullanmak için tüketmemeniz gereken besinleri konuda yazmıştım. Sadece onlara uymanız ve üzerlik tohumu kullanmanız bile kilo kaybı sağlayacaktır.

 4. Mesut dedi ki:

  Merhabalar ben belirtilen şekilde aktardan aldığım üzerlik tohumu çayını yaptım sabah ve akşamları birer tatlı kaşığı kullanıyorum kullanmaya başlayalı bir hafta oldu üç gündür şiddetli baş ağrısı yaşadım bugeceyi kabuslarla geçirdim ve şuan için kullanmaya ara verdim bu şiddetli baş ağrısı bana hiç normal gelmedi nedenini öğrene bilirmiyim
  Hazır gıda tüketimiyorum sigara kullanıyorum birde çay tüketiyorum bunların yan etkisi olurmu bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhaba. Konuyu okumamışsınız. Sağlığınız açısından tamamını okursanız yaptığınız hatayı ve baş ağrınızın nedenlerini de anlamış olursunuz. Üzerlik tohumunu bu şekilde kullanabileceğinize dair bilgiyi nereden aldığınızı öğrenebilir miyim?

 5. Yusuf dedi ki:

  Merhaba. Ben 16 yaşındayım. Bu tür şeylere ilgim var. Zihnimin açılması için bu diyeti uygulamaya çalışıyorum. Son günlerde spor yapmaya başladım. Kas gelişimi için. Evde hep kaldığımız için hareket halinde değiliz malum. Ham kaldık ve ben zayıf bir insan olduğum içinde spor yapmaya ihtiyacım var. Sorum şu. Üzerlik tohumunu içmek yaptığım sporlara nasıl bir etkisi olur?

  1. Merhaba. Bildiğim kadarı ile sporcular bal ile karıştırarak tüketir. Enerji artışı sağlamak amacıyla.
   Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? konusunda “Bal, Çörek Otu ve Üzerlik Macun Karışımı Hazırlanışı” başlığı altında bir tarif var.

   Üzerlik tohumu kullanmak istediğini ailenle mutlaka konuşmalısın. Üzerlik tohumunu kullanmadan önce bu konuda anlatılan diyete mutlaka uymalısın.

   1. Yusuf dedi ki:

    Elbette ailemin haberi var. Bana bazı besinler yan etki yaratmıyor dediğiniz listede. Demekki rast gelmemiş. Ama o marketlerde satılan hazır köfte bir keresinde bana çok dokunmuştu. Bütün gün karın ağrısından duramamistim. Demekki her yediğimiz ette yokmuş bunu anlamış oldum. Ben sizin verdiğiniz 5 dakikalık kaynatma tarifine uyuyorum. Çayını yapıp içine bir kaşık bal döküyorum. Sadece suyunu içeceğiz değil mi onun ? İçerisindeki tohumların yenmesine gerek yok? Örneğin tavuk yemeği veya bazı sulu yemeklere giren birkaç dilim et de yiyorum. Çok fazla peynir de yemiyorum. Bu vakte kadar zararını görmedim.

    1. Suyunu içmen yeterli.
     Hayvansal ve fabrika çıkışlı hiçbir besin tüketmemeye çalış. Bunun yerine alternatiflere yönelebilirsiniz. Ben kalsiyum ve bazı vitaminler için doğal (fabrika üretimi değil, nette bulabilirsin) tahin tüketmiştim. Ek gıdaları araştırabilirsin.

     Diş macunu gibi ürünler için de alternatifler oluşturabilirsin Doğal Ev Yapımı Diş Macunu

 6. İlker erkil dedi ki:

  Bu siteyi görmeden önce 15 gün boyunca her akşam yemekten sonra havanda dövdüğüm üzerlik otu ve tohumunu kaynamış suda 20 dk bekletip içtim. Belirtilen gıda diyetini de bilmediğim için uygulamadım. Fakat kendim riyazet orucu yaparak sadece hayvansal gıda tüketmedim. Hiçbir yan etki hissetmedim. Bir kaç gün Gece sahura kadar oturup sahurda uyku aşamasında gözlerimi kapatıp odaklandığımda rengarenk nesneler, müthiş bir derinlik algısı ve görüntüden görüntüye atlayış yaşadım. Ama bu atlayış benim iradem dışında oldu.
  On gün ara verip tekrar devam etmeyi düşünüyorum.

 7. Veysel akan dedi ki:

  Izlenmlermi cakrlrma dgru yoneltnce blkojlarmi imajnemi ettm yksa onlar grckten ordalrmydi blmyorum gozlermn gordgne inanmk istyordm butun soylnnler dogruydu her blkoj kalktkca iklmde oldgm her bilgi ve duygubirlerdi evt mide bulntsi bas donmesi yuksk tansyon kesnlkle vardi fakt ktplari notrledikten sonra vucud etkyi dahada artrdi ben alacgmi almstim snra gdp yedklermi cikarmknzorunda kaldim 1 hafta snra tkrar dnycgim dndkten sonra tkrar yazrm net soyluyrm gnlk en az 10 dkka mesitsyon yapmyorsnz zhnnizi kontrl edemyorsnz ksnlkle uzak durun derm kontr zihnde olursa plasebo etksne girip cannzdan olablrsnz ufak dozlarla deneyin ve muhakk okyun BİLİNÇLENİN.

 8. Veysel akan dedi ki:

  Mrb dstlar cayi ilk gn sbh 3.30da 1su bardgnda 2.cy kasigi kaynatrk sogtup ictkten snra yaklsk yarm saat icnde kaslrmda gdklanma ve yumsmyla brlkte ann farkndalgni yasmk adini yaptgm meditsynla uyuya kldm cozmdm fkat grdugm ruylrin bilncndeydm hm grcklgi vardi hmde ruya gbydi 12 saat uydum bahar nezlmi kurtmstu hycnla bir sonrki gune tkrar basldm 10.30da br bardak suya 3 cay kasgi ogtlmus olarak yarm saat kynttim 20 yne ayni etkler vardi fakat bu sefr dha yogndu parmklrmn arsndan dlga dlga enerjiyi hssdyordum enrji bir elmdn digerine harekt ettrkn hem goryor hem hssdyor carpakrn sesni bile duyyordm yklsk br yildr meditsyon yapyorm enrjyi kontrl edblyorum gzlrmle gormk kulklarmla duymk varlgini hsstmk cok farklydi

 9. Ahmet eren dedi ki:

  Bu diyeti uygulayabilenleri tebrik ederim.

 10. H.Göksu dedi ki:

  Merhabalar ben merakıma yenik düştüm ve denemeyi çok istiyorum. Benim merak ettiğim şey bu üzerlik diyetini kullanmadan önce ve ya kullandıktan sonra kaç gün devam ettirmeniz gerekiyor ?

  1. Merhaba. Tüm ihtimalleri gözönünde bulundurarak kullanmadan önce ve kullandıktan sonra iki hafta boyunca diyete uyun. Aynı şekilde üzerlik tohumu tükettiğiniz süre boyunca da tükettiğiniz herşeye dikkat etmeniz gerekir.

 11. Sevde Ertaş dedi ki:

  Üzerlik tohumu çayımı bu gün yaptım. Yarin icmeyi dusunuyorum bugun yedigim, ictigim seylerin etkisi kalir mi yarina? Biraz daha beklemeli tum etki edecek olan maddeleri atmali miyim vucudumdan? Sabah ve akşam yemeğimden 2 saat sonra alacagim. Umarım en kısa sürede dönüş yaparsınız. Sevgilerimle..

  1. Uzun süreli kullanım düşünüyorsanız iki hafta önceden diyete başlamanız ve üzerlik tohumu kullandığınız sürece de bu diyete devam etmelisiniz. Her metabolizma farklı tepkiler verdiğin için tüm ihtimalleri gözönüne alarak hareket edin.
   Etkinin fazla olması için mide hassasiyetiniz yoksa aç iken almalısınız.

 12. Hocam dedi ki:

  Hocam çoğu üzerlik tohumu zehirlidir diyor ben zayıflama kürü yaptım 7 tane üzerlik otu kullandım birşey olurmu devam ediyim mi

  1. Konuyu okuduğunuzda “zehirli” ifadesinin doğru olduğunu siz de doğrulayabilirsiniz. Konuda bahsedilen üzerlik tohumu ile birlikte tüketilmemesi gereken besinlere ve varsa kullandığınız ilaçlara dikkat etmeniz gerekir. Devam etmeden önce konuyu okuyun ve kararı kendiniz verin.

 13. sebnem dedi ki:

  Dün sahurda bir cay kasigi aldim. gordugum ruyalari cogu zaman hatirlamam. sahurdan sonra ne kadar cok ruya gorduguma hayret ettim. hatta sonucunu merak ettigim bir konuyu annem ruyamda soyledi. 1 ay sonra gerceklesirse tekrar yazarim.

 14. Sinan güzel dedi ki:

  Felç tedavisinde etkisi olduğu doğrumudur? Ben parapleji hastasıyım ve uzun zamandır fizik tedavi görüyorum, hastalığın psikolojik rahatsız edici taraflarıda var ve bugüne kadar antidepresan vb. Kullanmadım. Rahat bir uyku ve antidepresan özelliğinden faydalanmak için kullanım oranı nasıl olmalı? Aydınlanırsam çok sevinicem.

  1. Geçmiş olsun. Bu konuda yayınlanan bilimsel makaleler var ancak nasıl kullanıldığına dair ayrıntı bulunmuyor. Konuyla ilgili ayrıntılı araştırma için son bölümdeki kaynak linkleri kontrol edebilirsiniz.

  2. Nuran dedi ki:

   Merhaba bukra bey
   Benim size sormak istediğim bir iki soru olacak bana da yardımcı olursanız çok sevinirim ben de ilerlemiş olan reflu ve belimde boynumda fitik dizimde menüsküs var üzerlik tohumu bana da fayda edermi ve nasıl kullanmam gerekiyor haricen kullanılabilir mi yani kaynatıp suyunu dizlerime boynum ve belime sürsem ne kadar faydası olur birde ibrahim saraçoğlu da bil bilgi paylaşmış bahar alerjisi ve astım bunlarda bende var sizin görüşünüz nedir kaç gün ve nasıl kullanılır yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

   1. Merhaba Nuran hanım. Geçmiş olsun.
    Üzerlik tohumunun kullanımı ile ilgili sağlık önerileri genellenemeyeceği ve etkileri kişiden kişiye farklıklık göstereceği için bir şey söyleyemem. Bu konuyu doktorunuzla görüşmeniz veya uzmanların görüşlerini dikkate almanız daha doğru olacaktır. Kullanımı ve nasıl kullanılacağı ile ilgili tüm ayrıntıları makalede yayınlamıştım daha çok dmt ilişkisi üzerinde durduk. Sağlık sorunlarınız hakkında Sayın İbrahim Saraçoğlunun önerilerini dikkate alabilirsiniz.

    Ağrılı bölgelerde kullanımı hakkında üzerlik tohumunu 10 dakika kaynatıp suyu ağrıyan yerlere sürülerek kullanılır. Rahatsızlıklarınızda kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgim yok ne yazık ki.

 15. Dilek koman dedi ki:

  1 çay kaşığı bile beni çok rahatsız etti. Kokusuna zor dayandım. Ama sonra kemdimi çok rahatlamış hissettim. Üzerimde yük kalktı sanki. Kokusuna ve tadına çözüm bulan var mı?

  1. Koku ve tat içi limon kullanabilirsiniz.

  2. Entegre dedi ki:

   Dmt etkisi için üzerlik tohumu ile birlikte kargı kamışı veya akasya yaprağı da kullanmak gerektiği yönünde yorumlar okumuştum. Tek başına bir etkisi olmuyormuş. Bu konuda tavsiyeniz var mıdır?
   Teşekkürler

   1. Amaca göre kullanım belirlenmeli. Akasya yaprağı ve kargı kamışı Dmt, üzerlik tohumu ise Dmt’nin aktivasyonu için kullanılır. Bu konudaki düşüncelerimi Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? konusunda açıklamaya çalışmıştım.

 16. Nuray dedi ki:

  Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş teşekkürler. Bir sorum olacaktı, günde iki defa kullanmanın sakıncası olur mu? Mesela sabah bir öğleden sonra bir çay kaşığı şeklinde.

  1. Ne kadar kullanacağınızı ve miktarını hangi amaçla kullandığınıza bağlı olarak ayarlamalısınız Nuray hanım. Metabolizmanıza göre miktara ve tüketilmemesi gereken besinlere/ilaçlara dikkat etmelisiniz. Kullanmaya başlamadan önce üzerlik tohumuna alerjiniz olup olmadığını test ederek en az iki hafta öncesinden konuda bahsedilen besinleri kullanmayı bırakmalısınız. Kullanmanız gereken ilaçlar varsa doktorunuza danışmalısınız.

 17. Fatma G. dedi ki:

  Merhaba. Hamilelikte kullanımı ile ilgili bir sakınca var mı ?

  1. Merhaba, üzerlik tohumunun hamilelikte kullanımı ile ilgili bilgiler kaynak bilgileri ile birlikte son sayfada bulunuyor. Kullanılması uygun bulunmuyor.

 18. Rafet dedi ki:

  İyi geceler bnim yıllardır hayatımın kalitesini düşüren bir rahatsızloğım var psikiyatrist e gittim ve dehp olarak tano koydum 3ve4 ay boyunca ilaç tedavisi gördüm amasonradan braktım kullanmayı internete baya bi araştırma yaptım ve sonuç olarak ilaçların etkisi baya bi yüksek fakat sonu olmayan bi tedavi buda beni iyice rahatsız etmeye başladı başka alternatifler aramaya başladım ve bu üzerlik bitkisini buldam sizce bı bitkinin dehp rahatsızlığına iyibir alternatif olabilirmi

  1. İyi günler. Bu konuda bir çalışma bulamadım. Yayınlanmamış çalışmalar olabilir. Fayda-zarar konusunda net bir şey söylemek zor. Doktorunuza bilgi vererek konuda belirtilen besinleri ve ilaç gruplarını iki hafta kullanmayıp alerji testi yaparak gene konuda belirttiğim şekilde düşük miktarlarla test edebilirsiniz.

  2. Suzan dedi ki:

   Merhaba Bukra Bey, size sorularım olucaktı. Üzerligi kullandigimizda bir çeşit ruyalar yada astral seyahate ciktigimizi gördüğümuzde 3.cü gözümüz açılmısmi oluyor.
   Diğer sorum ise 3.gozumuz acildiginu varsayarsak bu kalicimi oluyor (yani 3.gozumuz kalivi olarak acikmi kaliyo )istedigimiz zamnda kndi zekamizla astral seyahat yapabiliyormuyuz?
   Bunu cok merak ediyorum uzun zamndir bu konu hakkinda arastirma yaptim ve cok ilgimi çekti.
   Sorularimi cevaplarsaniz cok sevinirim

   1. Merhaba Suzan hanım. Ayrıntılı bir konu olduğu için 3. göz konusuna 3. Göz Nedir? Üçüncü Göz Çakrası linkinden bakabilirsiniz.
    3. gözün aktif kalmasını gerektirecek bir durum olduğu sürece aktif kalacaktır.
    Astral seyahatin farklı evreleri var. Gözünüzü kapattığınızda bulunduğunuz ortamdan farklı bir yer görüyorsanız bu da bir çeşit astral seyahattir. Seyahati hangi aşamada yapmak istediğinize bağlı. Ayrıntı için Astral Seyahat Çeşitleri ve Gerçek Astral Evresi konusuna bakabilirsiniz.

  3. Tuğçe dedi ki:

   Ben yarim çay kaşığı sabah birde akşam 1 çay kaşığı yedim yeniliyor sandım. Ve bu yazıyı okuyunca panikledim ne yapmam gerekiyor hastaneye gidip midemi mi yıkatmalıyım? Lütfen acil dönüş yapar mısınız

   1. Yazının tamamını okumadınız sanırım.
    Olumsuz bir durumla karşılaşmamışsanız bir şey yapmanıza gerek. Yazıda da bahsettim uzak durulması gereken gıdalardan tüketmediğiniz, belirtilen ilaçlardan kullanmadığınız ve miktarına dikkat ettiğiniz sürece sorun olmaz. Çiğneyip yutularak ta kullanılabilir. Kullanmadan önce üzerlik tohumuna alerjinizin olup olmadığını test etmeniz, Tükettiğiniz üzerlik miktarını bünyenize göre ayarlamanız gerekir. Konuda belirtilen miktarı aşmamaya çalışın.

 19. Kamile Kuzu dedi ki:

  Merhaba.. iki gecedir çok az miktarlarda üzerlik çayı içtim.. inanılmaz bir baş ağrısı çekiyorum.. sanırım yüksek tansiyona sebep oldu.. benim şimdiye kadar hiç yüksek tansiyon sorunum olmamıştı.. açıkçası biraz endise icindeyim.. şu anda evdende çıkamıyorum.. sanırım bol bol su içmek dışında şu an için yapabileceğim başka bir şey yok. Bir tavsiyeniz olursa sevinirim.

  1. Merhaba. Geçmiş olsun. Bir hayli zaman geçmiş. Şu an normale dönmüş olmanız gerekir. Yaşanan sorunların büyük kısmı tüketilmemesi gereken besinler tüketildiği halde üzerlik kullanımı ile ilgili. Benzer bir durum yaşarsanız midenizi boşaltıp, tansiyonu düşürmek için karbonat içebilirsiniz. (Karbonat herkeste aynı etki gösterir mi bilgim yok, daha önce denenip olumlu sonuç alanlar olduğu için yazdım) Bol su içmekte fayda sağlayacaktır.
   Lütfen yazıda anlatılan kaçınılması gereken besinleri bir süre terk ederek üzerlik tüketin, sonuçları iç açıcı olmayabilir. Bu konuda başkalarını dikkate almayın, herkesin metabolizma hassasiyetleri farklıdır.

   1. Murat dedi ki:

    Evet bende diyorum neden yasaklı yiyecekler yememe rağmen yan etki yaşamadım. 4 gün boyunca geceleri 1,5 çay kaşığı 10 dakika kaynatarak yemekten yarım saat önce tükettim. Denilenin tam aksine benim uykumu falan getirmedi. Ramazan nedeniyle geceleri değil gündüz uyuyordum bu bitkiyi tükettiğim süre içerisinde, sebebi kesinlikle bu bitki olan belirgin rüyalar gördüm. Uzun süre kullanmak isterdim fakat bu diyet listesine uymak için aç kalmak gerek, ekmeğin içinde bile maya var. Yeşillikte yasak, herşey yasak 🙂

 20. Nesibe dedi ki:

  Mwrhaba corek otu sanip uzerlik tohumu yedim yaklasik 7 saat once gece boyu kabus gordum terledim transa gectim zehirlendim sanip yogurt yedim yenmezmis etkisi ne zaman gecer kendimi hic iyi hissetmiyorum

  1. Merhaba. Geçmiş olsun.
   Tüketilen üzerlik miktarına göre 6-7 saat arası sürebilir. Yüksek tansiyonunuz varsa ve olumsuz etkilenirseniz doktora gitmenizde yarar olabilir. İmkanınız yoksa sindirim sistemini boşaltıp bol bol su tüketmeye çalışın. Üzerlik miktarı fazla değilse genel etkisi bir kaç gün sürecektir ancak yoğun etkisi gün içerisinde geçecektir. Konuda bahsettiğim ilaçları kullanıyorsanız bu süre içerisinde kullanmayın veya doktorunuza danışın. Yasaklılar listesindeki besinleri en azından 2 gün tüketmeyin.

   1. Alime dedi ki:

    Demet seklinde üzerligım var tohumlarini cikartip mi tuketmeliyim yoksa bitkisiyle birlikte cayıni tuketsemde olur mu etkileri aradında fark olur mu

    1. Ne için kullandığınıza bağlı. Çayını tohumları kapsüllerinden çıkarmadan da hazırlayabilirsiniz. Bir fark olmaz. Konuda bahsettiğim üzerlik tohumu ile birlikte tüketilmemesi gereken besinler, üzerlik alerji testi ve miktarına dikkat etmeyi unutmayın.

 21. Yusuf dedi ki:

  Selamün aleyküm. Bu avakado ceviz havuç suyu. Beynin %60 i yağdan oluştuğu için
  Bu dediğim besinler beyne çok iyi geliyor. Ancak anlamadığım şu ki nasıl oluyorda avakado tuketilmeyecek besinler arasında?
  Daha iyi etki yapması gerekmez mi?

  1. Aleyküm selam.
   İçeriğinde hangi maddelerin risk sebebi olduğu ile ilgili ayrıntılı bir bilgi bulamadım. Çoğu besin için tramin vurgusu yapılıyor.

 22. Abdullah dedi ki:

  Astral seyahat için kullanacaksanız hızlı sonuçlar elde etmek isteyen arkadaşlar varsa aranızda çiğneyerek yiyin.Fakat dikkat edin 5.boyut dünya da yıllardır taşıdığınız zekayla alakasız çünkü farklı varlıkları şimdiki zekaniz bilincinizle algilayacaksiniz görüp gormeyeceginizi bilemeyiz lakin ruhunuzu hazır olarak hissetmiyorsanız eğer korkularinizdan beslenmek isteyen çok varlık olacaktır. yaşadıklarınızı bir misafir olarak ev sahibinin evinde yaşayacaksınız ve ev sahiplerini tanımıyorsunuz.bilincli destek almanızı tavsiye ederim

  1. Murat dedi ki:

   Hocam öyle anlatmışınızki sanki parka gider gibi birşeylerden bahsediyorsunuz. Bu bahsettiğiniz boyut öldüğümüzde gideceğimiz boyut mudur? Yada herneyse karşılaşacağımız varlıklarla hangi dilde konuşacağız? Evet herkes herşeyi ister ama genelde elde edemez. Youtube da bir sürü astral hikayeler var hiçbiri inandırıcı değil tek amaçları görüntüleme almak…

 23. -ENES- dedi ki:

  Selamunaleykum
  İlk önce size ve deneyime katılan arkadaşlarınıza teşekkür ederim. Üzerlik tohumu ile alakalı yazınızın tamamını dikkatlice okudum ve hayran kaldım. Çok mükemmel bir çalışmaya imza attınız.
  Yazınızda hem bilimsel bilgilere, hem internetten tıbbi kaynaklara ve kendinizin deneyimlere başvurmanız beni çok şaşırttı.
  Üzerlik tohumu hakkında ilgi duyan herkes sizin bu çalışmanızı okumalı.
  Ben saçlarla ilgili hadisi seriflere bakarken bu tohuma rastladım. Youtube da çok video izledim, internette çok yazılar okudum.
  Eşimin saç problemine çare ararken kendim kullanmaya başladım. Balın içine tohumları olduğu gibi ilave edip bir çay kaşığı tüketiyorum. Bana çok faydası oldu, psikolojik yönden son zamanlarda çok sinirli idim, rahatlatıyor, sinirlenmiyorum desem yalan değil. Daha derin uykum var. Mutluluk hisleri veriyor. Çay olarak da denedim, idrar yolları ile problemi olanlara tavsiye ederim. Erkeklere de tavsiye ederim, konuya ilişkin devam yazmak istemiyorum, sanırım anladınız.

  Yaptığınız çalışma için tekrar teşekkür ederim. Bu çalışmanızı herkesin görebilmesi için bir video olsa güzel olurdu, sonuçta hafife alınacak bir durum değil. Çok tehlikeli bir tarafı daha var ama burda paylaşmak istemem, olurya biri dener ve hayatını devamlı olacak şekilde kötü etkiler.
  Size ve emeği geçen herkese teşekkürler, Allah razi olsun.

  1. Aleyküm selam.
   Rica ederim. Bilgi sorumluluktur, aktarıldıkça değer kazanır. Deneyimlerinizi içtenlikle paylaştığınız için emeği geçen herkes adına ben teşekkür ederim. Kim ne ararsa bilgisi mutlaka karşısına çıkacaktır.

  2. Murat dedi ki:

   Paylaşmak istemem dediğiniz insanların cinler tarafından istismar edilebilir olmasımıdır?

 24. Abdurrahman dedi ki:

  Ben üzerlik tohumunu 5 gündür kullaniyorum aksamlari yatmadan tok karnina 1 cay kasigi 1 su bardagina koyuyorum 5 dk kaynatiyorum 5 dk demlenmesini bekliyorum benim gozlemledigim sindirim sistemine çok faydasi oluyor ve uyku sorununu cozuyor arti daha direncli oluyorsun gecen bir sigara alicaktim sanki beynimden sinyaller geldi onu alma bana kotu geliyor diye yemin ederim almadim.. 20 gun kullanip.10 gun ara vermeyi dusunuyorum suanlik gozlemledigim bu

 25. Şenay dedi ki:

  Önceliik merhaba ben bipolar hastasıyım . kullanmamda bir sakınca olurmu

  1. Merhaba. Bu konuda net cevap verebileceğim somut örnekli bilgim yok malesef. Ama bir Psikolog gözetiminde denenebilir. Daha önce bir Psikolog ile görüşmüş müydünüz konuyu?

 26. ulvi dedi ki:

  tsekkür ederim birşey olmadı ondan hocam da ben hiç uyku uyuyamıyorum üzerlik tohumuyla bir alakası olabir mi kusura bakmayın sizin de zamanınızı alıyorum ama tekrar teşekkür ederim.

  bukra bey ayrıca günlük iki paket sigara kullanıyorum onun etkisi miaca uyyamamanın sebebi tesekkür ederim

  1. Rica ederim.
   Üzerlik tohumu kullanıma, bünyeye ve miktara göre herkeste farklı etkilere sebep olabilir. Kullanım şeklinize, kullanım saatlerine ve miktarına göre uzun süre uyutmayabilir. Kullanımınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Yatmadan önce üzerlik tohumu alıyorsanız kullandığınız saati erkene alın, miktarını düşürün veya kullanım şeklini değiştirin (çay olarak tüketmek gibi)

   Aşırı nikotinle birlikte olumsuz etkileri artacaktır.

   1. Murat dedi ki:

    Bukra Bey, benimde hayatım boyu yaşadığım uyku hali sorunu, 4 günlük kullanımda placebo olabilir üzerlik uykumu kaçırdı diye düşünüyorum. Yazınızda bitkinin zehirleme belirtisi çok geç çıkıyor demişsiniz kaç gün kadar? Önlem olarak 3 ayda bir kan değerlerime baktırmam zehirlenmenin önüne geçmek için çözüm olabilir mi?

    1. Etkiler metabolizmaya bağlı o nedenle herkeste geçerli cümleler kurmak güç. Bu nedenle tüm ihtimalleri değerlendirerek hareket etmekte yarar var. Kullanırken ara vermek önemli, 10 gün kullanacaksanız mutlaka 10 gün ara verin. Bu vermiş olduğunuz aralar zehirlenmeleri engelleyecektir. Ancak asıl önemli olan üzerlik tohumu kullandığınız sürece boyunca konuda bahsettiğim besinlerden uzak durmanızdır. Aksi taktirde bedeniniz tehlikelere açık hale gelecektir. Neden tehlikeli olduğunu konunun ilk bölümünü dikkatli şekilde okursanız göreceksiniz. Daha çok DMT aktivasyonu için bedenin savunma sistemi sindirim bölümünde devre dışı bırakılır diyebiliriz.

     Kan değerlerinizi ölçtürmenizde yararlı olabilir. Ancak her halükarda tükettiğiniz herşeye dikkat etmeniz gerekir. Bilmeden yediğiniz içtiğiniz herşey anlık etki edebilir.

  2. Bahadır Karagöz dedi ki:

   Uyku sorunlari psikolojik sorunlar ve genel vucudun arinmasi icin işin ehline Hacamat olmanızı öneririm tüm psikolojik sorunları olanlara panik ataktan tut tüm rahatsızlıklara

 27. yağmur dedi ki:

  Siteye kayıt yapamıyorum

 28. ulvi dedi ki:

  selam aleyküm dana cgeri yedim yanlışlıkla ne gibi bir zararı olur ne yapmalıyım

  1. Aleyküm selam. Bünyeye ve ne hangi miktarlarda ne kadar uzun süre üzerlik tohumu kullandığınıza göre etki değişir. Bünyeniz hassas değilse ve yüksek miktarlardan uzun süredir üzerlik tohumu kullanmıyorsanız hissedilir bir durum olmayabilir. Eğer rahatsızlanırsanız doktora gidip üzerlik tohumu kullandığınızı söylersiniz. Bol bol su içip karbonatla da sindirim sisteminizi boşaltabilirsiniz.

 29. Tezcan dedi ki:

  Merhaba bukra bey ben uzerlik çayını youtube de gördüm içmeye başladım. içerken hiçbirşeye dikkat etmedim diyet yapiliyor mus bilmiyordum.Yaklaşık bir ay önce içtim .sonrasında şiddetli baş ağrılarım oldu mide bulantısı kusma.ilk zamanlarda ki kadar olmasa da hala başım da ağrı var.bu çayın etkisi ne zaman geçer ne yapmam lazım. Lütfen beni bilgilendiriseniz sevinirim. şimdi den teşekkürler

  1. Merhaba. Geçmiş olsun. Etki devam ettiği sürece de yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin. Bol bol su tüketmeye çalışın. Çay, kahve ve kafein içeren içeceklerden uzak durun. Konuda bahsettiğim kullanılmaması gereken besinlerden ve ilaçlardan uzak durun. Eğer tüm bunlara rağmen devam ederse mutlaka doktora başvurun ve üzerlik içtikten sonra bunları yaşadığınızı anlatın. Eğer üzerlik içtiğiniz süre boyunca kullandığınız bir ilaç varsa onu da yanınızda götürün.

 30. Ersan dedi ki:

  Merhaba Bukra Bey;
  Bende kullanmaya başladım şu 9 günlük kürü (Mabet çayı ilk 2 gün daha sonra 5 gün yaklaşık 45 dakika kaynatıp 3/1 çay bardağı kadar üzerklik tohumunu ve sonraki 2 gün öğlen mabet çayı akşam 9-10 gibi üzerklik tohumu) ve bugün son günümdü…
  Ama olumlu hiçbir etki görmedim desem yeridir.Sadece yan etki olarak şiddetli başağrısı çektim son 5 gündür.
  Farklı bir şekilde mi denesem acaba? Yorumunuz ne olur bu nokatada?

  1. Merhaba Ersan Bey.
   İçtiğiniz kür hakkında bir bilgim yok. Üzerlik tohumunu kullanırken yazıda bahsettiğim besinleri listenizden çıkartmadığınız sürece sorun yaşamanız her zaman olasıdır. Üzerlik kullanımında sonuçlar bünyeye, üzerlik tohumunun kalitesine, nasıl kullanıldığına ve kullanım zamanlarına göre değişir. Nasıl kullanacağınız ne için kullanacağınızla ilgili olduğu için miktarı yazıdan belirttiğim gibi kendinize göre ayarlayabilirsiniz. (Üzerlik alerji testini yaptığınızı varsayıyorum)
   Ek kullanım tarifleri için: Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır?

 31. Kemal dedi ki:

  Merhaba,
  Yüksek tansiyon hastaları, diyete uyduktan sonra kullanabilir mi?

  1. Merhaba Kemal Bey. Yüksek tansiyonunuz varsa dikkatli olmanızda yarar var. Doktoronuzun fikrini alarak kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Doktorunuz onay verirse konuda bahsettiğim şekilde diyete uyarak en düşük miktarlardan başlayın.

 32. Fatih dedi ki:

  Üstadım ben yazınızı okuduktan sonra hemen aktarma koştum. Meditasyon çalışmalarında derinlik sağlamasını bekleyerek aktardan astin aldım. Başlangıçta bir çay kaşığı kaynamış suda bekleterek aldım ve çiğneyip yuttum. Herhangi bisey hissetmedim. 2.5 saat sonra iki kaşık daha aldım aynı şekilde ve 1.5 saat daha bekledim yine birşey olmadı. Sonra iki yudum aldım ve sonuç hüsran oldu. Bu Üzerlik değil dicem ama aktarda Üzerlik ve peganum harmala da yazıyordu. Yardımcı olur üstünüz üstat?

  1. Sabah aç karna düşük miktarlardan başlayarak deneyin. Her bünyede farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Bir de üzerlik tohumunun eski ve yeni mahsul oluşu, kalitesi etkili.

 33. Habibe Zeynep dedi ki:

  iyi günler ben uzeelik cayini dikkat etmeden kullandım şiddetli baş ağrısı yaptı ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz lutfen

  1. İyi günler. Yorumlarda bahsetmiştim. Henüz sindirim aşamasında ise yapabiliyorsanız midenizi boşaltmaya çalışın. Benzer durumlarda bol su tüketin. İlk etkisi yüksek tansiyon olacağı için bünyenize uygun tansiyon düşürücü tedbirler alabilirsiniz. Kontrol edemeyeceğinize eminseniz acile gidip üzerlik çayını fazla tükettiğinizi ve sonrasında rahatsızlandığınızı mutlaka belirtin.

 34. Isil dedi ki:

  internette bir sürü üzerlik tüketimi icin tarifler var acaba siz nasil tüketiyorsunuz üzerligi tarif verebilir misiniz? Harika yazi icin tesekkurler

  1. Rica ederim. Konu içerisinde ve Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? konusunda tarifleri anlattım. Bünyenize ve amacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 35. Erol çevik dedi ki:

  İlacım maklobemid. Geri dönüşümlü olarak mao a inhibitörü. Seçici olduğunu düşünüyorum. Bu yazıdan sonra ilacı bırakmayı düşündüm. Çok ayrıntılı bir bilgi bu. Bana yardımcı olur musunuz?

  1. Bu konuda doktorunuzla görüşmeniz daha doğru karar almanızda yararlı olacaktır. Eğer bu ilaçla birlikte kullanmamanız gereken besin ve ilaç kullanıyorsanız bundan doktorunuzu mutlaka haberdar etmeniz gerekirdi. Bu bilgiye göre doktorunuz farklı bir ilaç yazabilir. Bahsettiğiniz ilacı size yazmasının mutlaka geçerli bir nedeni vardır. Karşılıklı bilgi alışverişi yaparak daha doğru bir karar verilebilir.

 36. Erol çevik dedi ki:

  Ben antidepresan olarak geri dönüşümlü mao inhibitörü kullanıyorum. Acaba burada yazan mao etkileri dmt nin gol yapmasına yetecek sürede oluşabilecek kimyasal zararlar bu ilaç içinde geçerli midir? İçtiğim ilaçtan korktum şimdi.

  1. Bir ilaç kullanıma sunulmadan önce uzun süreli ve geniş yelpazeli testlerden geçirilir. Mao a ilaçlar da bunlara dahildir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilaçlarda da dikkat edilmesi gereken noktalar prospektüsünde belirtilir. Eğer tükettiğiniz besinlerle ilgili seçiciliğiniz bulunuyorsa doktorunuzdan bilgi alarak buna uygun ilaç yazmasını rica edebilirsiniz.

  2. Erol çevik dedi ki:

   Sordum çok teşekkürler. İlaç seçici olarak inhibe ettiği için bu grupta gıda kısıtlamasına gerek yok dedi. Çok teşekkür ederim. Bir an korktum. Siz genel mao dan bahsediyorsunuz.