Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları ve Diyeti

Üzerlik tohumu kullanımı dmt etkisi, üzerlik tohumu, üzerlik otu, üzerlik bitkisi, üzerlik çayı, üzerlik tohumu çayı, üzerlik tohumunun faydaları yararları zararları

Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları ve Diyeti

Üzerlik tohumu ve dmt etkisi, üzerlik tohumu nasıl kullanılır? hangi ölçülerde kullanılmalıdır? Üzerlik tohumu kullanırken hangi besinler tüketilmemelidir? Üzerlik çayı nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır? Üzerlik tohumunun kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Üzerlik tohumu hangi hastalıklara iyi gelir, üzerlik tohumunun faydaları ve zararları var mıdır? Ruhsal derinleşmede ve dmt etkileşiminde fonksiyonları nelerdir? Üzerlik tohumu etki bakımından, Ayahuasca ile kıyaslanabilir mi? Üzerlik tohumunun içerisindeki hangi maddeler hangi etkilere sahiptir?

Bu yazımızda yaklaşık 3 ay kadar ağırlıklı olarak üzerlik tohumu ve DMT etkisi üzerinde yaptığımız çalışmanın sonuçlarını aktarmak istiyoruz. İlk etapta kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile birlikte yaptığımız çalışmayı daha sonra sadece üzerlik tohumu kullanımı ile devam ettirdik. Etkileri, farklı boyutları ile değerlendirebilmek amacıyla çalışmayı 5 arkadaşla birlikte yürüttük. Bir çoğunun adını daha önce hiç duymadığı halk arasında Nazar Otu olarak ta bilinen Üzerlik Tohumu (Peganum Harmala) hem içeriğindeki etkin maddeler, hem DMT bağlantısı ve hem de etkileri itibari ile bizi gerçekten çok şaşırttı.

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve Çalışmamızın Amacı

Yediğimiz ve içtiğimiz hemen herşeyin ruhsal çalışmaları etkilediği bilinen bir gerçek. Bedenimize giren her madde ruh ve beden arasındaki irtibatı da etkiliyorsa Üzerlik tohumu, Epifiz ve Dmt üçgeninde bu etki ne kadar olumlu yönde kullanılabilir, sağlığımızı riske atmadan hangi dozlar denenebilir ve bünyesel etki farklılıkları nelerdir bunları ortaya çıkarmaya çalıştık.

Farklı konularda da belirttiğimiz gibi, günümüz yaşantısı insanın madde düzeyinden sıyrılıp trans yoluyla ruhsal seviyelere ulaşmasını oldukça zorlaştırmaktadır. Gündelik, maddesel yaşam ile Ruh arasında örülen duvarı aşmada hızlandırıcı bir etken oluşturabilecek bitkilerin özellikle üzerlik tohumu ve üzerlik otunun etkilerini test ederek paranormal çalışmalarda bizlere neler katabileceğini araştırmak istedik.

Çalışmaya katılan arkadaşların her biri, belli seviyelerde trans halini meditasyon, nefes egzersizleri ve benzeri çalışmalarla yaşamış arkadaşlar. Ruhsal çalışmalarda doğal DMT deneyimlerine sahipler. Bu çalışmada DMT denilince ilk akla gelen Ayahuasca‘yı veya yüksek dozlarda belirli karışımları kullanarak ruhsal uçuş deneyimleri yaşamak ve aktarmak gibi bir amacımız olmadı. Bu yönde bir beklenti içerisine girilmesini istemiyoruz.

Derin transa giren hemen herkes DMT hakkında araştırma yaptığında Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimleri kendilerinin de yaşamış olduklarını göreceklerdir. Bunun için ek bir çalışma yapılmasına gerek yok.

DMT konusunda ayrıntılı bir bilgiye sahip değilseniz bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yazının son bölümünde edinimlerimiz ve test edilen üzerlik tohumu kullanımı ve ne kadar kullanılması gerektiği hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Üzerlik Tohumu ve Kullanımı İle İlgili Uyarılar

Lütfen Konunun Tamamını Okumadan Üzerlik Tohumu Kullanmayın

Etkiler her insanda farklı olacaktır. Hangi metabolizmanın nasıl etkileneceğini asla bilemeyiz. Özellikle alerjisi ve hassasiyeti olanlar kesinlikle denememeli. Üzerlik tohumu kullanımı ile ilgili yazdıklarımız asla bir tavsiye, tedavi veya reçete değildir. Kullandığınız ilaçlar, bitkisel ürünler, aldığınız gıdalar ve alkol kullanımı bu gibi bitkilerde yan etki ortaya çıkarabilmektedir.

Amacımız sadece ruhsal boyutu hakkında elde ettiklerimizi paylaşmaktır. Asıl risk yüksek oranda DMT’nin aktif hale gelebilmesi için kullanılan mao inhibitörleri sonrası bedenin çok sayıda kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşmasıdır. Eğer uygun dozlar ve bileşimler kullanılmazsa sonucu hayati risk taşıyabilmektedir.

Üzerlik otu tohumlarının, içeriğindeki etken maddeler ve etkileşiminin doğurabileceği sonuçlar nedeniyle, uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında üzerlik tohumu kullanımı tavsiye edilmemektedir. 3 gr. Üzerlik otu ve üzerlik tohumunun oral alımının, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde değişimlere yol açtığı görülmüştür.

Üzerlik tohumlarının uzun süre veya yüksek dozlarda kullanımının zehirlenmelere, organ işlevleri ve merkezi sinir sistemi hasarlarına yol açtığı kaydedilmektedir..

Üzerlik Tohumu Sürekli Kullanılabilir mi?

Üzerlik tohumu sürekli kullanılabilir mi? Ne kadar süre kullanılmalıdır?

Üzerlik otu tohumu kullanımı da diğer bütün şifalı bitkilerde olduğu gibi dikkat gerektirir. Özellikle üzerlik tohumu gibi sinir sistemini etkileyen bitkilerde daha dikkatli olunmalıdır. Uzun süreli kullanımda etken maddelerin sonuçları net değildir. Tüm bitkilerde olduğu gibi üzerlik tohumu da ara verilerek kullanılabilir. İki hafta kullanıp iki hafta kullanmama, 2 gün kullanım 1 gün kullanmama, 20 gün kullanıp iki hafta kullanmama gibi. Sonuçlar tüketilen gıdalara ve metabolizmaya göre değişecektir. İdeal olan doktor veya uzman kontrolünde tüketmektir. Risk grubunda yer alan bitkileri kullanmadan önce doktorunuzu mutlaka bilgilendiriniz.

Üzerlik tohumu kullanımı hakkında internette gün geçtikçe daha fazla yazı okumaya başlayacaksınız. Bu konuda dikkat ettiğimiz bir nokta yan etkileri ve içeriğindeki maddelerin neden olabilecekleri hasarlar hakkında çok fazla bilgi bulunmaması. Bu konuda öncelikle Jim DeKorne‘nin bizzat kendi deneyimlerini aktardığı “Psikedelik Şamanizm” adlı eserindeki aşağıdaki ilgili bölümü okumanızı öneririm.

Sayfa. 178

“MAO önleyici maddenin, Ayahuasca ya da ona benzer maddeleri denemek niyetinde olan herhangi biri tarafından iyice anlaşılması gereken, insan metabolizmasının son derece önemli bir prensibi olduğunu vurgulamak önemlidir. Nedeni şu: Monoamin oksitlenmesi (MAO) beyaz kan hücrelerimizin kimyasal bir versiyonu gibi bir işlev gören, insan bedeninde üretilen bir enzimdir; yani, onun işlevi besinlerimizde bulunan potansiyel olarak istikrarsız aminleri parçalamak ve zararsız hale getirmektir. Monoamin oksitlenme metabolizmayı düzenlemeye ve bedenlerimizde sağlıklı bir kimyasal dengeyi korumaya yardım eden bir tür ‘kimyasal bağışıklık sistemi‘ içindeki aktif madde olarak düşünülebilir.

Bir monoamin oksitlenme önleyici madde (MAOI) monoamin oksitlenmesinin koruyucu işlevini önleyen herhangi bir maddedir. (Mecazımızı genişletirsek, bunun kimyasal bağışıklık sistemini hareketsiz hale getiren geçici bir ‘kimyasal AİDS virüsü’ gibi iş gördüğü hayal edilebilir.) Pek çok madde MAOI olarak belirlenmiştir, fakat bunların hepsi şu iki kategoriden birine girer: tersine çevrilebilir MAOI’ler ve tersine çevrilemez MAOI’ler.

Tersine çevrilemez bir monoamin oksitlenme önleyici maddesi bedendeki monoamin oksitlenmeyi gerçekten yok eden herhangi bir kimyasal maddedir. ‘Tersine çevrilemez‘ denmesine rağmen, bu etki ‘ebedi’ değildir, fakat metabolizmanın yeni MAO’yu sentezlemesi yaklaşık iki hafta alır.

Sayfa. 179

Tersine çevrilebilir bir MAOI, isminin ima ettiği gibi, daha kısa süreli etkili ve herhangi bir triptamin sanrılandırıcısıyla akıllıca birleştirildiği zaman potansiyel olarak yararlı bir maddedir. Banisteriopsis caapi’de bulunan harmala alkaloidleri (harmine ve harmaline), bedende ortalama bir Ayahuasca tribinin süresi olan altı saat kadar bir yaşamı olan tersine çevrilebilir MAOI’lerdir.

Olan şudur: Ayahuasca içeceğinin harmala yarısı bedendeki monoamin oksitlenme eylemini engeller, böylece bu iksirin DMT yarısının beyin nevronlarını birbirine bağlamasını sağlar.

Şöyle düşünün, harmala oyuncusunun diğerlerini engelleyerek oyunu idare eden DMT’nin bir gol atmasını mümkün kılar. Maalesef, bu engelleme edimi seçici değildir; pekçok başka maddenin de sayı yapmasına olanak verir. Bunun için MAO savunması engellendiği zaman, beden potansiyel olarak tehlikeli pekçok kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşır. Besbelli herhangi bir monoamin oksitlenmesini önleyici maddenin kullanılmasıyla ilgili esas sorun, eğer bu madde akıllıca, yani şamanist yolla, kullanılmazsa, bu kolaylıkla ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle MAO-önleyici bir madde yutulduğu zaman beslenmede kısıtlama yapmak zorunludur, Ayahuasca kullanan tüm Güney Amerika şamanlarının katı bir şekilde uydukları bir disiplindir bu.”

Sayfa. 180

MAOl’lerle şiddetli zehirlenme çok tehlikeli olabilir. Zehirlenmenin belirtileri çoğunlukla alındıktan 11 saat sonrasına kadar veya daha uzun süre ortaya çıkmaz… Aşırı dozun en büyük özelliği mantığa aykırı yüksek tansiyondur. Kan basıncının yükselmesi akciğer ödemine, dolaşım bozukluğuna ya da kafatası içi kanamasına hız verebilir.

Şiddetli, tipik olmayan bir başağrısı genellikle ilk işarettir ve beyin damarlarında bir anda ve ölümle sonuçlanabilecek yaklaşan bir krizin habercisi olabilir. Tansiyon yükselmesinin belirtileri genellikle baş ağrısı, çarpıntı, yanma, mide bulantısı ve kusma, ışık fobisi ve bazen yüksek ateş ve akciğer ödemidir… Yüksek tiramin içeren besinler büyük bir sorundur. Bu kimyasal mayalanmanın bir yan ürünüdür. Bu nedenle “yıllanmış protein içeren” her besinden kaçınılmalıdır.

Üzerlik tohumu kullanımı sırasında yasaklanmış yiyecekler listesi şunları içerir, fakat sadece bunlarla sınırlı değildir: peynir, bira, şarap, tuzlanmış ringa balığı, salyangoz, tavuk karaciğeri, bira mayası ürünleri, incir, kuru üzüm, turşu, lahana turşusu, kahve, çikolata, soya sosu, krema ve yoğurt. “Monoamin oksitlenmesini önleyen maddeler ve pekçok farmakolojik etken madde birlikte çalışır ve bazen yüksek tansiyon krizine yol açar.

Üzerlik Tohumu Kullanımında Yapılacak Diyette Tüketilmemesi Gereken Besinler:

Üzerlik tohumu kullanılırken yenmemesi ve tüketilmemesi gerekenler listesi

 • Kabuklu deniz ürünleri,
 • Tuzlanmış, fermente veya marine edilmiş balıklar, ringa ve yayın balığı vb.
 • Salyangoz,
 • Tuzlanmış, fermente veya marine edilmiş ve işlem görmüş tüm etler
 • Bira mayası ürünleri,
 • Bira,
 • Şarap,
 • Alkol içeren ürünler,
 • Muz,
 • Karaciğer,
 • Tavuk veya Dana Ciğeri,
 • Avokado,
 • Bakla,
 • Ispanak,
 • Domates,
 • Ananas,
 • Hurma,
 • Lahana, Brokoli,
 • Çiğ soğan,
 • Patlıcan,
 • Kurutulmuş erik,
 • Ahududu ve böğürtlen,
 • Yer fıstığı,
 • Hindistan cevizi,
 • Meyan kökü,
 • Ginseng,
 • Tarçın,
 • Anason,
 • Kırmızı biber,
 • Tüm sirke çeşitleri,
 • Çikolata,
 • Kahve, Çay
 • İçerisinde kafein olan tüm içecekler,
 • Krema, Yoğurt (Özellikle ekşimiş olanlar)
 • Peynir, Kaşar ve benzerleri,
 • İncir, Kuru üzüm, Kayısı,
 • Tüm Turşu çeşitleri,
 • Lahana Turşusu,
 • Soya sosu ve Soya ürünleri
 • Salam – Sosis – Sucuk,
 • Koyu yeşil yapraklı sebzeler,
 • Roka,

(Greyfurt, sinirsel ilaçlar da dahil çok sayıda ilaçla tüketimi zehirlenmelere neden olduğu için dahil edilebilir. Kesin bilgim yok ancak dikkat edilmeli)

* Yıllanmış protein içeren tüm besinler ve bazı diğer gıdalar.

* İçeriğinde Tramin bulunan besinler.

Tramin Nedir? “Gıdaların değişime uğratılması (tuzlama, salamura gibi) veya bozulması ile birlikte ortaya çıkan amin”

Üzerlik Tohumu Yan Etkileri ve Yapılması Gerekenler

Her besin herkeste benzer etkilere sahip olmayabilir. Bir kaç dilim domates veya az miktar kuru üzüm herkeste olumsuz etkilere neden olmaz. Taze yoğurt zarar vermez ancak herkesin beden hassasiyeti bilinemeyeceği için genellemekte ve üzerlik tohumu ile birlikte tüketirken dikkat etmekte yarar var.

Bu konuda herkes kendi hassasiyetini test ederek hangi besinlere ne kadar hassasiyeti olduğunu da öğrenebilir. Olumsuz etkiler çoğu zaman tansiyon yükselmesi ve mide bulantısı ile kendini gösterir. Kendinizi iyi hissetmezseniz doktora gitmeden sindirim sisteminizi boşaltın, bol bol sıvı tüketin ve tansiyonu düşürmek için ek tedbirler alın.

Üzerlik tohumu kullanmaya başlamadan önce mutlaka belirli bir süre belirtilen besinlerle ilgili diyet yapın. Kullanacağınız tüm ilaçların üzerlik tohumu ile birlikte kullanılabilirliğini araştırın ve üzerlik tohumu kullandığınız sürece doktor tavsiyesi olmadan herhangi bir kimyasal ilaç bitkisel gıda/bitkisel kür vb. almayın/kullanmayın. Bu konuda bir diyetisyenden tavsiye alın ve doktorunuzla mutlaka bilgi alışverişinde bulunun.

Alternatif Besinler

Kalsiyum ve protein için alternatif besinlere yönelebilirsiniz. Mesela alerjisi olmayanlar kalsiyum için tahin, Protein için de yumurta tüketilebilir. Ben her ikisinde de olumsuz bir sonuçla karşılaşmadım. (Sonuçlar her bünyede farklı olabilir, önce düşük miktarlarla test edilirse iyi olur. Veya alerji testi yapılabilir)

Kısa ve uzun süreli üzerlik tohumu kullanımı, kullanılan miktarlar, kullananların ne kadar hareketli bir yaşamlarının olduğu ve metabolizma özellikleri sonuçları her zaman etkileyecektir.

Üzerlik tohumu kullanıcı yorumları ve deneyimlerini sayfa altında bulabilirsiniz.

Sonraki sayfada:

– Üzerlik Tohumu ile Birlikte Kullanılmaması Gereken İlaçlar
– Üzerlik Tohumunu Kimler Kullanmamalı?
– DMT Hangi Bitkilerde Bulunur?
– DMT Nasıl Artırılır ve Harici DMT Kullanımları
– Kargı Kamışı ve Şaman İksirinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 384 YORUM
 1. Nesibe dedi ki:

  Mwrhaba corek otu sanip uzerlik tohumu yedim yaklasik 7 saat once gece boyu kabus gordum terledim transa gectim zehirlendim sanip yogurt yedim yenmezmis etkisi ne zaman gecer kendimi hic iyi hissetmiyorum

  1. Merhaba. Geçmiş olsun.
   Tüketilen üzerlik miktarına göre 6-7 saat arası sürebilir. Yüksek tansiyonunuz varsa ve olumsuz etkilenirseniz doktora gitmenizde yarar olabilir. İmkanınız yoksa sindirim sistemini boşaltıp bol bol su tüketmeye çalışın. Üzerlik miktarı fazla değilse genel etkisi bir kaç gün sürecektir ancak yoğun etkisi gün içerisinde geçecektir. Konuda bahsettiğim ilaçları kullanıyorsanız bu süre içerisinde kullanmayın veya doktorunuza danışın. Yasaklılar listesindeki besinleri en azından 2 gün tüketmeyin.

 2. Yusuf dedi ki:

  Selamün aleyküm. Bu avakado ceviz havuç suyu. Beynin %60 i yağdan oluştuğu için
  Bu dediğim besinler beyne çok iyi geliyor. Ancak anlamadığım şu ki nasıl oluyorda avakado tuketilmeyecek besinler arasında?
  Daha iyi etki yapması gerekmez mi?

  1. Aleyküm selam.
   İçeriğinde hangi maddelerin risk sebebi olduğu ile ilgili ayrıntılı bir bilgi bulamadım. Çoğu besin için tramin vurgusu yapılıyor.

 3. Abdullah dedi ki:

  Astral seyahat için kullanacaksanız hızlı sonuçlar elde etmek isteyen arkadaşlar varsa aranızda çiğneyerek yiyin.Fakat dikkat edin 5.boyut dünya da yıllardır taşıdığınız zekayla alakasız çünkü farklı varlıkları şimdiki zekaniz bilincinizle algilayacaksiniz görüp gormeyeceginizi bilemeyiz lakin ruhunuzu hazır olarak hissetmiyorsanız eğer korkularinizdan beslenmek isteyen çok varlık olacaktır. yaşadıklarınızı bir misafir olarak ev sahibinin evinde yaşayacaksınız ve ev sahiplerini tanımıyorsunuz.bilincli destek almanızı tavsiye ederim

 4. -ENES- dedi ki:

  Selamunaleykum
  İlk önce size ve deneyime katılan arkadaşlarınıza teşekkür ederim. Üzerlik tohumu ile alakalı yazınızın tamamını dikkatlice okudum ve hayran kaldım. Çok mükemmel bir çalışmaya imza attınız.
  Yazınızda hem bilimsel bilgilere, hem internetten tıbbi kaynaklara ve kendinizin deneyimlere başvurmanız beni çok şaşırttı.
  Üzerlik tohumu hakkında ilgi duyan herkes sizin bu çalışmanızı okumalı.
  Ben saçlarla ilgili hadisi seriflere bakarken bu tohuma rastladım. Youtube da çok video izledim, internette çok yazılar okudum.
  Eşimin saç problemine çare ararken kendim kullanmaya başladım. Balın içine tohumları olduğu gibi ilave edip bir çay kaşığı tüketiyorum. Bana çok faydası oldu, psikolojik yönden son zamanlarda çok sinirli idim, rahatlatıyor, sinirlenmiyorum desem yalan değil. Daha derin uykum var. Mutluluk hisleri veriyor. Çay olarak da denedim, idrar yolları ile problemi olanlara tavsiye ederim. Erkeklere de tavsiye ederim, konuya ilişkin devam yazmak istemiyorum, sanırım anladınız.

  Yaptığınız çalışma için tekrar teşekkür ederim. Bu çalışmanızı herkesin görebilmesi için bir video olsa güzel olurdu, sonuçta hafife alınacak bir durum değil. Çok tehlikeli bir tarafı daha var ama burda paylaşmak istemem, olurya biri dener ve hayatını devamlı olacak şekilde kötü etkiler.
  Size ve emeği geçen herkese teşekkürler, Allah razi olsun.

  1. Aleyküm selam.
   Rica ederim. Bilgi sorumluluktur, aktarıldıkça değer kazanır. Deneyimlerinizi içtenlikle paylaştığınız için emeği geçen herkes adına ben teşekkür ederim. Kim ne ararsa bilgisi mutlaka karşısına çıkacaktır.

 5. Abdurrahman dedi ki:

  Ben üzerlik tohumunu 5 gündür kullaniyorum aksamlari yatmadan tok karnina 1 cay kasigi 1 su bardagina koyuyorum 5 dk kaynatiyorum 5 dk demlenmesini bekliyorum benim gozlemledigim sindirim sistemine çok faydasi oluyor ve uyku sorununu cozuyor arti daha direncli oluyorsun gecen bir sigara alicaktim sanki beynimden sinyaller geldi onu alma bana kotu geliyor diye yemin ederim almadim.. 20 gun kullanip.10 gun ara vermeyi dusunuyorum suanlik gozlemledigim bu

 6. Şenay dedi ki:

  Önceliik merhaba ben bipolar hastasıyım . kullanmamda bir sakınca olurmu

  1. Merhaba. Bu konuda net cevap verebileceğim somut örnekli bilgim yok malesef. Ama bir Psikolog gözetiminde denenebilir. Daha önce bir Psikolog ile görüşmüş müydünüz konuyu?

 7. ulvi dedi ki:

  tsekkür ederim birşey olmadı ondan hocam da ben hiç uyku uyuyamıyorum üzerlik tohumuyla bir alakası olabir mi kusura bakmayın sizin de zamanınızı alıyorum ama tekrar teşekkür ederim.

  bukra bey ayrıca günlük iki paket sigara kullanıyorum onun etkisi miaca uyyamamanın sebebi tesekkür ederim

  1. Rica ederim.
   Üzerlik tohumu kullanıma, bünyeye ve miktara göre herkeste farklı etkilere sebep olabilir. Kullanım şeklinize, kullanım saatlerine ve miktarına göre uzun süre uyutmayabilir. Kullanımınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Yatmadan önce üzerlik tohumu alıyorsanız kullandığınız saati erkene alın, miktarını düşürün veya kullanım şeklini değiştirin (çay olarak tüketmek gibi)

   Aşırı nikotinle birlikte olumsuz etkileri artacaktır.

 8. yağmur dedi ki:

  Siteye kayıt yapamıyorum

 9. ulvi dedi ki:

  selam aleyküm dana cgeri yedim yanlışlıkla ne gibi bir zararı olur ne yapmalıyım

  1. Aleyküm selam. Bünyeye ve ne hangi miktarlarda ne kadar uzun süre üzerlik tohumu kullandığınıza göre etki değişir. Bünyeniz hassas değilse ve yüksek miktarlardan uzun süredir üzerlik tohumu kullanmıyorsanız hissedilir bir durum olmayabilir. Eğer rahatsızlanırsanız doktora gidip üzerlik tohumu kullandığınızı söylersiniz. Bol bol su içip karbonatla da sindirim sisteminizi boşaltabilirsiniz.

 10. Tezcan dedi ki:

  Merhaba bukra bey ben uzerlik çayını youtube de gördüm içmeye başladım. içerken hiçbirşeye dikkat etmedim diyet yapiliyor mus bilmiyordum.Yaklaşık bir ay önce içtim .sonrasında şiddetli baş ağrılarım oldu mide bulantısı kusma.ilk zamanlarda ki kadar olmasa da hala başım da ağrı var.bu çayın etkisi ne zaman geçer ne yapmam lazım. Lütfen beni bilgilendiriseniz sevinirim. şimdi den teşekkürler

  1. Merhaba. Geçmiş olsun. Etki devam ettiği sürece de yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin. Bol bol su tüketmeye çalışın. Çay, kahve ve kafein içeren içeceklerden uzak durun. Konuda bahsettiğim kullanılmaması gereken besinlerden ve ilaçlardan uzak durun. Eğer tüm bunlara rağmen devam ederse mutlaka doktora başvurun ve üzerlik içtikten sonra bunları yaşadığınızı anlatın. Eğer üzerlik içtiğiniz süre boyunca kullandığınız bir ilaç varsa onu da yanınızda götürün.

 11. Ersan dedi ki:

  Merhaba Bukra Bey;
  Bende kullanmaya başladım şu 9 günlük kürü (Mabet çayı ilk 2 gün daha sonra 5 gün yaklaşık 45 dakika kaynatıp 3/1 çay bardağı kadar üzerklik tohumunu ve sonraki 2 gün öğlen mabet çayı akşam 9-10 gibi üzerklik tohumu) ve bugün son günümdü…
  Ama olumlu hiçbir etki görmedim desem yeridir.Sadece yan etki olarak şiddetli başağrısı çektim son 5 gündür.
  Farklı bir şekilde mi denesem acaba? Yorumunuz ne olur bu nokatada?

  1. Merhaba Ersan Bey.
   İçtiğiniz kür hakkında bir bilgim yok. Üzerlik tohumunu kullanırken yazıda bahsettiğim besinleri listenizden çıkartmadığınız sürece sorun yaşamanız her zaman olasıdır. Üzerlik kullanımında sonuçlar bünyeye, üzerlik tohumunun kalitesine, nasıl kullanıldığına ve kullanım zamanlarına göre değişir. Nasıl kullanacağınız ne için kullanacağınızla ilgili olduğu için miktarı yazıdan belirttiğim gibi kendinize göre ayarlayabilirsiniz. (Üzerlik alerji testini yaptığınızı varsayıyorum)
   Ek kullanım tarifleri için: Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır?

 12. Kemal dedi ki:

  Merhaba,
  Yüksek tansiyon hastaları, diyete uyduktan sonra kullanabilir mi?

  1. Merhaba Kemal Bey. Yüksek tansiyonunuz varsa dikkatli olmanızda yarar var. Doktoronuzun fikrini alarak kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Doktorunuz onay verirse konuda bahsettiğim şekilde diyete uyarak en düşük miktarlardan başlayın.

 13. Fatih dedi ki:

  Üstadım ben yazınızı okuduktan sonra hemen aktarma koştum. Meditasyon çalışmalarında derinlik sağlamasını bekleyerek aktardan astin aldım. Başlangıçta bir çay kaşığı kaynamış suda bekleterek aldım ve çiğneyip yuttum. Herhangi bisey hissetmedim. 2.5 saat sonra iki kaşık daha aldım aynı şekilde ve 1.5 saat daha bekledim yine birşey olmadı. Sonra iki yudum aldım ve sonuç hüsran oldu. Bu Üzerlik değil dicem ama aktarda Üzerlik ve peganum harmala da yazıyordu. Yardımcı olur üstünüz üstat?

  1. Sabah aç karna düşük miktarlardan başlayarak deneyin. Her bünyede farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Bir de üzerlik tohumunun eski ve yeni mahsul oluşu, kalitesi etkili.

 14. Habibe Zeynep dedi ki:

  iyi günler ben uzeelik cayini dikkat etmeden kullandım şiddetli baş ağrısı yaptı ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olur musunuz lutfen

  1. İyi günler. Yorumlarda bahsetmiştim. Henüz sindirim aşamasında ise yapabiliyorsanız midenizi boşaltmaya çalışın. Benzer durumlarda bol su tüketin. İlk etkisi yüksek tansiyon olacağı için bünyenize uygun tansiyon düşürücü tedbirler alabilirsiniz. Kontrol edemeyeceğinize eminseniz acile gidip üzerlik çayını fazla tükettiğinizi ve sonrasında rahatsızlandığınızı mutlaka belirtin.

 15. Isil dedi ki:

  internette bir sürü üzerlik tüketimi icin tarifler var acaba siz nasil tüketiyorsunuz üzerligi tarif verebilir misiniz? Harika yazi icin tesekkurler

  1. Rica ederim. Konu içerisinde ve Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? konusunda tarifleri anlattım. Bünyenize ve amacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

 16. Erol çevik dedi ki:

  İlacım maklobemid. Geri dönüşümlü olarak mao a inhibitörü. Seçici olduğunu düşünüyorum. Bu yazıdan sonra ilacı bırakmayı düşündüm. Çok ayrıntılı bir bilgi bu. Bana yardımcı olur musunuz?

  1. Bu konuda doktorunuzla görüşmeniz daha doğru karar almanızda yararlı olacaktır. Eğer bu ilaçla birlikte kullanmamanız gereken besin ve ilaç kullanıyorsanız bundan doktorunuzu mutlaka haberdar etmeniz gerekirdi. Bu bilgiye göre doktorunuz farklı bir ilaç yazabilir. Bahsettiğiniz ilacı size yazmasının mutlaka geçerli bir nedeni vardır. Karşılıklı bilgi alışverişi yaparak daha doğru bir karar verilebilir.

 17. Erol çevik dedi ki:

  Ben antidepresan olarak geri dönüşümlü mao inhibitörü kullanıyorum. Acaba burada yazan mao etkileri dmt nin gol yapmasına yetecek sürede oluşabilecek kimyasal zararlar bu ilaç içinde geçerli midir? İçtiğim ilaçtan korktum şimdi.

  1. Bir ilaç kullanıma sunulmadan önce uzun süreli ve geniş yelpazeli testlerden geçirilir. Mao a ilaçlar da bunlara dahildir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilaçlarda da dikkat edilmesi gereken noktalar prospektüsünde belirtilir. Eğer tükettiğiniz besinlerle ilgili seçiciliğiniz bulunuyorsa doktorunuzdan bilgi alarak buna uygun ilaç yazmasını rica edebilirsiniz.

  2. Erol çevik dedi ki:

   Sordum çok teşekkürler. İlaç seçici olarak inhibe ettiği için bu grupta gıda kısıtlamasına gerek yok dedi. Çok teşekkür ederim. Bir an korktum. Siz genel mao dan bahsediyorsunuz.

   1. Rica ederim Erol bey. Önemli bir konu olduğu için dikkate almanız, hassasiyetiniz ve buna göre hareket etmeniz çok önemli. Konu altına yazdığınız için özellikle belirtmek istiyorum, Üzerlik kullanıyorsanız üzerlik kullandığınızı ve üzerlik içerisindeki maddeleri (harmol, harmalol, harmalin, harmin) belirttiniz mi?

 18. TD dedi ki:

  Merhaba.
  Acaba mantar, pekmez kırmizi et tüketebilir miyiz?
  Sucuk yazıyor fakat kıyma kavurma gibi kırmızı et tüketilebilir mi? Bir de balık eti tüketilir mi? Faydalı bilgiler için teşekkürler

  1. Merhaba. Her mantar türünde durum aynı mı bilmiyorum ancak kültür mantarının bir zararını görmedim. Pekmezi tahin ile tüketmiştim bir zararını görmedim. Sonuç her bünyede aynı olur mu bilmiyorum.
   Tuzlanmış Ringa balığının adı geçiyor. Balığın salamura işlemi, türü ve taze olup olmaması da etkili olabilir. Bu konuda ayrıntılı bilgim olmadığı için yanlış yönlendirme yapmak istemem.

 19. Ayşe dedi ki:

  Ben 7 zeytin,1 incir, 1 hurma ve 1 çay kaşığından biraz az üzerlik tohumu ve üzerine zeytinyağı döküp aç karına yiyordum. Olumlu etkilerini görüyordum ama çok devam etmedim. Bu şekilde kullanımı uygun mudur.

  1. İncir tüketilmemesi gerekenler listesinde yer alıyor ancak bunun nedeni hangi madde ile ilgili bilmiyorum.
   Salamura ve değişime uğramış besinlerde tramin (liste altında tanımı bulunuyor) nedeni ile dikkat olmakta yarar var. Zeytin bu gruba ne ölçüde girer bilmiyorum. Daha önce konuyla ilgili bazı sorularda ayrıntılı yazmıştım.

 20. t.özaydın dedi ki:

  DMT nın rüya ile ilişkisni ifade etmişşiniz. B vitamini günlük kullananların rüya görmelerinin arttıgı gözleniyor.Ayrıca yasaklı meyveler arasına muz gibi serotonın salgılatan kiwi yi de eklemekte fayda var. Selamlar.

 21. Abdullah dedi ki:

  Sayın Bukra tarık dora öncelikle sizi herkese ayrı ayrı cevap vererek ilgilendiğiz için ve faydalı bilgiler aktardğınız için çok teşekkür ederim

  1. Rica ederim Abdullah Bey.

 22. Sedat dedi ki:

  Selam.. Üzerlik tohumu ve kargı kamışını nasıl ve ne ölçüde yapmalıyım

  1. Selam. Herkes için geçerli olabilecek bir ölçü olduğunu sanmıyorum. Bu konuda, yazıda da belirttiğim gibi net bir şey söyleyebilecek şekilde bir çalışma yapmadık.

 23. Seroil dedi ki:

  Merhaba iki haftadır üzerlik tohumu kullanıyorum diyeti uyguluyorum ay şundan azcık yesemmi falan yok omuz ense boyun kısmında çok ağrılarım olurdu baş ağrısı çekerdim tüm bu şikayetlerim hafifledi baş ağrısı hiç yok umarım ense omuz boyunda düzelir… Hassas bir midem var başta çekindim çayını yapıyorum ben icmesemmi diye aksine migdeme çok iyi geldi bagirsakta gaz migde ağrısı karın şişliği yok oldu.. Ben şunu sormak istiyorum üzerlik tohumunu mabet ağacı yaprağı ile alırsam nelere dikkat etmeliyim dmt etkisi hangi ölçülerde olur ikisini bir mı kaynatmaliyim yoksa ayrı ayrımı ve diyet yanında cinsel birliktelikte yasak edindiğim bilgiler doğrultusunda fakat nekadar süre yasak cinsellik.. sabah mabet çayı akşam üzerlik çayı alınmalı diye bilgi edindim üçüncü gözü açmak için bu nekadar doğru bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.. Slm syglr

  1. Merhaba.
   Bahsettiğiniz mabet ağacı yaprağı hakkında bir bilgim olmadığı ve denemediğim için bir şey söylemem ne yazık ki.
   Cinsel birliktelik bedenin ihtiyaçları doğrultusunda tümüyle yasak olamaz. Bu hem ruhsal hem de bendensel bir ihtiyaçtır. Ancak siz bir diyete girdiğinizde ve ruhsal bir çalışma yaptığınızda zaten istemeseniz de ihtiyaçlar mevcut duruma göre yeniden şekillenecektir. Diyet yapmadığınız zamana göre daha az ihtiyaç hissedilir ancak ihtiyaçlar görmezden gelinmemelidir.

   Üçüncü göz açma konusunda düşüncenin yoğunlaşması ve üzerlikte yeterlidir. Ancak asıl önemli olan üçüncü gözü açmak için nedenlerin yeterli olmasıdır.
   Bu konuda Üçüncü Göz Kategorisi altındaki konuları dikkatli bir şekilde okumanızı öneririm.

 24. Durdane Demirhan dedi ki:

  Selamun aleyküm ben bu yazıyı okuyalı bir yıl oldu ve karar aldim kullanmaya ben çok farklı bir diyete girdim 3 aydır hayvansal hiç bir urun kullanmıyorum yazıda geçen diğer gidalarida kullanmıyorum aktardan toz halinde aldim kullanmaya başladım çay kasigi ucunda tüketmeye başladım ama bende hergangibi bir etti hiç birşey Olmadi 2 haftadır kullanıyorum yan tesir bule Olmadi yanlış bir şey mi yapıyorum acaba bana yanıt verirseniz sevinirim tesekkurler

  1. Aleyküm selam. Yazıda belirtmiştim etki her insanın metabolizmasına göre değişir. Ayrıca aldığınız üzerlik tohumunun ne kadar taze olduğu da sonucu etkiler.
   Miktarı istediğiniz etkiyi alıncaya kadar günlük iki çay kaşığını geçmeyecek şekilde yükseltin. Bir gün yarım çay kaşığı, ertesi gün bir çay kaşığı gibi…

 25. levent kılıç dedi ki:

  arkadaşlar; ben iki haftadır üzerlik tohumu kullanıyorum. attarda çektirdiğim yarım kilo tohumu yarım kilo bal ile karıştırdım ve her öğün yemekle birlikte yaklaşık bir tatlı kaşığı yiyorum, hiç bir diyet ya da kısıtlama uygulamadım, her şeyi normalde nasıl yiyorsan öyle yemeğe devam ediyorum. metabolizmamda çok olumlu etkileri oldu. üzerlik tohumu tüketmeye başlamamdan önce günlük ortalama 9 saat olan uyukum 4-5 saate indi. günlük iki paket sigara içiyordum, bu ben özel bir çaba sarf etmeden kendiliğinden bir pakete düştü. günlük 7-8 dilim ekmek yiyordum, şimdi canım hiç ekmek çekmiyor. hiç spor yapmazdım, şimdi her gün 7 km yürüyorum. sonuç olarak şunu söyleyeceğim. çok faydalı bir bitki, herkesin kullanması gerektiğini düşünüyorum. astral, mental, matrix filan konuları ile ilgili olarak da şunları belirtmek istiyorum; “dervişin fikri ne ise, zikri de odur” derdi eskiler. ben zaten Kur’an’ı yaşamakta olan bir kişi olduğum için (ama sadece Kur’an’ı, hadis, islam tarihi, siyer gibi uydurulmuş masalları değil) astral tecrübeleri hiç yaşamadım. eğer Kur’an’ı bilmiyorsanız, ve size anlatılmakta olan her masala, Kur’an ile ölçüp biçmeden ve üzerine neredeyse hiç düşünmeden elinizde bir avuç tuz ile koşuyorsanız; o zaman şeytanla yaşayacağınız muhabbette başarılar dilerim. dikkat edin; bu kadar faydalı bir bitki, bu alemdeki kabusunuz, gerçek alemdeki ateşinizin harlayıcısı olmasın.

 26. Serkan dedi ki:

  Merhaba.hocam ben uzun zamandır kulanmayı düşünüyorüm çok araştırdım çok faydalı birşey üzerlik tohumu bu tedavi amaçlımı etkileri kalıcımı ama yan etkileride çok riskli bide kaçkişeden okudum ve dinledim gece tuhaf sesler değişik görüntüler (cinler) görenler var

  1. Merhaba. Konuda bahsettiğim diyete uyup doz aşımına gidilmezse sorun yaşanma olasılığı düşüktür (alerji testi yaptıktan sonra). Görülenler, hissedilenler ve işitilenler herkesin ruhsal hassasiyetine göre değişir.
   Kullanım amaçları farklıdır. Konuda ayrıntılı bilgi vermiştim.

 27. levent kılıç dedi ki:

  kardeş; üzerlik tohumunun metabolizma üzerindeki etkilerini çok merak ediyorum.. ancak ben ne peynirden ne de etten ne de çaydan, kahveden vaz geçemem.. çünkü bunlar beni “ben” yapan besinler.. hal böyle iken, eğer üzerlik tohumu kullanısam ölür müyüm, ya da beyin kanaması v.b geçirir miyim ?.. ya da, bu durumda üzerlik tohumunu ne ölçekte ve nasıl kullanmalıyım ?.. bu konuda beni başka bir sayfanın karmaşasına sürüklemeden bir kaç cümle ile aydınlatırsan sevinirim.. ama bak yeniden söylüyorum; ben diyet fl yapmam onun için bana “ya yardan, ya da serden” muhabbeti yapma lütfen.. bana sadece hangi ölçekte ve nasıl tüketmem gerektiğini söylemeni rica ediyorum.. selamlar..

  1. Levent Bey, hiç kimse sizi sizden daha iyi tanıyamaz. Metabolizmanızın işleyişini bilmeden bir başkasının size önerilerde bulunması çok yanlış bir davranış olur. Üzerlik tohumu ile ilgili konuyu sadece edindiklerimizden yola çıkarak merak edenlere yardımcı olabileceği düşüncesi ile hazırladık. Mümkün olduğunca tüm detayları eklemeye çalıştım. Sorun yaşamak istemiyorsanız belirtilen besinleri kullanmamalısınız. Herkeste sorun yaşanacak diye bir kural yok ancak bir sorun yaşanmayacağına dair de kimse garanti veremez.
   Tüm sorumluluğu alarak denemek isterseniz (diyet yapmadan kullanmanızı tavsiye etmem) konuda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği yazılmakta.

   1. levent kılıç dedi ki:

    kardeş, cevabını okuyamadan kullanmaya başladım.. dediğim gibi, hiç bir diyet filan yapmadım, çay kaşığı ölçüsü ile başladım, vücudumdaki savunma mekanizması ölçeği kendisi ayarladı ve diyeti de kendisi sağladı.. hazırladığın sayfa, ve cevap yazdığın, ve değerli yorumları ile tecrübelerini aktaran arkadaşların mesajlarını aktardığın için sana içtenlikle teşekkür ederim.. selamlar..

    1. Rica ederim. İhtiyacı olan herkes için faydalı olmasını dilerim. Katkınız için ayrıca teşekkürler.

 28. can dedi ki:

  Merhaba, peki bu “Kullanılmaması gereken gıdalar” ne kadar zaman sonra alınsa sorun olmaz?

  1. Merhaba. İdeal süreyi en azından 2 hafta olarak baz almak en iyisidir. Süreyi uzatmak daha iyisidir. O zamana kadar eşdeğer besinler tüketilebilir.

 29. ilhan dedi ki:

  Ben birkaç gündür deniyorum baş ağrısı ve sabahları u yanmakta zorlanıyorum gün içerisinde uykum geliyo ama kendimi dinç hissediyorum

error: Korumalı İçerik!