Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır?

Ruhsal Gelişimde Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılır? Üzerlik ve 3. göz

Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır?

Ruhsal gelişimde ve üçüncü gözün açılmasında üzerlik tohumu nasıl kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Doğru bilinen bakış açıları..

Üzerlik üçüncü gözü açar mı? Ruhsal gelişime katkısı var mıdır? Evet üzerlik üçüncü gözü açar, üçüncü göz aktivitesini artırır, ruhsal gelişimi hızlandırır. Üzerlik tohumu üçüncü göz aktivitesini nasıl artırır, Ruhsal gelişime nasıl katkı sağlar? Bu sanıldığı gibi sadece üzerlikle ilgili bir konu değildir. Üzerinde durulması ve geliştirilmesi gereken konularda var. Konu tek boyutlu ele alınmamalı, ruhsal gelişim açısından bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Gelişimin odak noktasında üzerlik yer almamalıdır.

Bizlerin madde seviyesi ile ruhsal seviye arasındaki dengemizi ağlayan epifiz bezi özellikle günümüzde yanlış beslenme, dengesiz uyku periyotları, stres, sürekli daha fazlasını isteyen bir hırs, bitmeyen koşuşturmalar, depresyonlar, hormonal dengede bozulmalar ve daha bir çok nedenden dolayı sağlıklı bir şekilde işlevini yerine getiremez hale gelir. Bu noktada özellikle kimyasal ilaçların kullanımı, kimyasal temizlik ürünleri ve diş macunlarında kullanılan florür miktarı da dahil olmak üzere elektromanyetik bir ortamda her yanımızdan akıp giden bir elektromanyetik dalga ile yaşıyor olmamız bizim gibi ruhsal yaşamı arzulayanlar için çok değerli olan epifiz ve hipofiz bezlerinin işlevini dolayısı ile hormonal yapıyı bozmaktadır.

Öncelikle hormonal dengenin yeniden sağlanabilmesi amacıyla sağlıklı ve doğal beslenmeye özen göstermemiz gerekir. Ne yediğimizi ve yediklerimizin içerisindeki maddelerin bizleri nasıl etkilediğini bilmediğimiz sürece ruh ve beden dengesini kurmamız mümkün değildir. Yani siz markete gittiğinizde alacağınız ürünlerin içeriğini okumadan alıyorsanız bedensel/hormonal yönünüz yarım kalacaktır. Bu konudaki ayrıntılara Üçüncü Göz Nedir? linkinden göz atabilirsiniz.

Üzerlik Hangi Aşamada Kullanılabilir?

Çoklarının yaptığı hata hiçbir hazırlık yapmadan doğrudan üzerlik ve benzeri besinleri veya maddeleri kullanarak madde ötesine ulaşmaya çalışmaktır. Bu durum hiçbir hazırlık yapmadan uzun bir yolculuğa çıkmaya benzer. Üçüncü göz açma veya aktivitesini artırma Üçüncü Göz Nasıl Açılır? yazımızda belirttiğimiz gibi farklı boyutları olan bir konudur. İster üzerlik olsun ister farklı bir madde, isteyen bir şekilde istediğine ulaşabilir ancak ulaştığı nokta; Birincisi asla uzun süreli olmayacak ve kullandığı maddeye veya besine bağımlı kalacak, İkincisi elde ettiği sonuçlar sıkıntıları da beraberinde getirecektir. Kısa süreli bilinçsiz aktivasyonları araba kullanmayı bilmeyen birisini bir anda saatte 300 km giden bir araba ile hayal edebilirsiniz.

Belli bir süre meditasyon veya trans çalışmaları yapmışsanız açılım noktasına ulaşırsınız, bu çalışmalar sizi madde seviyesinden ruhsal seviyeye yaklaştırır.  Fakat hormonal seviyede epifiz yeterli dmt oranına ulaşamıyorsa veya epifiz bezi yeterli aktiviteye sahip değilse üzerlik bu aşamada kullanılabilir. Bu durumu, dağın zirvesine tırmanıp hazine odasının kapısına gelen fakat kapının anahtarı elinde olmayan birine benzetebiliriz. İşte üzerlik size bu anahtarı sunmaya adaydır.

Üzerliğin sağlamış olduğu açılım sayesinde siz kapıyı açıp içeri girebilirsiniz. Ancak siz, dağın zirvesine çıkmadan elinizde anahtar olsun istiyorsanız bu bir anlam ifade etmeyecektir. Çoğunlukla yapılmak istenen yüksek miktarda üzerlik alarak zirveye çıkıp sanal/mecaz bir anahtarla kapı açmaya çalışmaktır. Bu hem sağlık açısından hem de ruhsal gelişimin seyri açısından büyük dengesizlikler ve riskler oluşturacaktır.

Üzerlik Kullanıyorum Ama İstediğim Sonuçları Alamıyorum?

Gelişim çift yönlüdür. Bedensel ve ruhsal gelişim birlikte ele alınmalıdır. Yıllardır meditasyon veya trans çalışmaları yapıyor olabilirsiniz veya yıllardır yemenize içmenize dikkat ediyor olabilirsiniz. Ancak her ikisini bir arada götüremiyorsanız başarılı olmayı beklememelisiniz. Her ikisini yaptığınız halde başarılı olamıyorsanız eksik kalan bir şeyler var demektir. Veya gerekli derinliğe inmemiş olabilirsiniz. Herşeyi yaptığınız halde istediğiniz noktaya ulaşamamışsanız işte orada üzerlik kullanımı devreye girebilir.

Üzerlik İstediğiniz Sonuca Ulaştırır mı?

Eğer gerekli özeni gösterir, sağlığınızla ilgili riskleri öğrenerek buna göre hareket ederseniz ulaştırır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken, üzerlik ve benzeri besinlerin/maddelerin gelişimin temel odak noktası haline getirilmemesidir. Üzerlik zirveye çıkıp ta yüksekten korkan ve son adımı nereye atacağını bir türlü bulamayan biri için son adım olarak düşünebilir.

İstediğiniz derinliklere inemiyorsanız şu hataları yapmış olabilirsiniz.

 Yanlış yöntemler uyguluyor olabilirsiniz. Uyguladığınız yöntemler size göre değildir veya sizi derinlere taşıyacak yeterliliğe sahip değildir. Unutmayın her yöntem ve teknik herkeste aynı sonuçları veremeyebilir.

 Uzun süredir herşeyi o kadar mükemmel bir şekilde yapmışsınızdır ki ulaştığınız nokta size yeterli gelmiştir. Fazlasını istemeye gerek duymamışsınızdır. Fakat geldiğiniz noktada o kadar uzun süre kalırsınız ki; artık yaşamı tümüyle o noktadan görmeye alıştığınız için hiçbir değişim olmamış gibi algılamaya başlamış olabilirsiniz.

Yaptıklarınız Ezber Tekrarı Haline Gelmiş Olabilir

  Yaptığınız her şey ezbere ve tekdüze bir hale gelmiş olabilir. Yaparsınız fakat aslında yapmak istediğiniz şey gerçekte yapmak istediğiniz değildir. Her şey yüzeyde kalır. Ruhunuza erişmeyi tam olarak başaramazsınız. Her gün aynı hareketleri mekanik bir şekilde yapmaya başlamış olabilirsiniz.

  Ruhunuza dokunamayacak kadar madde seviyesine bağlı olabilirsiniz. Zihniniz sürekli dünyada yapmak ve ulaşmak istediklerinizle meşgulken ruhunuzun derinliklerine inmeniz mümkün değildir.

  Gerçeklere ulaşma amaç ve gayenizde gevşemeler olmuş olabilir. Bunun için kıstas şudur; Bir şeyi yapmayı gerçekten çok arzuluyorsanız istekleriniz rüyalarınızla bütünleşir. Ulaşmak istediklerinizi rüyalarınızda göremiyorsanız ruhunuza yansıtamamışsınız demektir. Bu durum isteklerin madde seviyesi ile madde ötesi seviyeyi bir araya getirmesi ile ilgilidir. Bu noktaya gelememişseniz veya bu noktadan uzaklaşmışsanız, istekleriniz sadece madde düzeyinde kalmış demektir. Yani birileri ile istek ve taleplerinizi konuşursunuz, okursunuz ama ruhunuzla yaşayamazsınız.

Üzerlik ile Üçüncü Göz Açma ve Ruhsal Gelişimde Sıçrama Noktası

Öyle bir noktaya gelirsiniz ki, artık yaşamın gerçekliğini veya gerçek olduğunu sandığınız şeylerin ne kadar gerçek olduğunu sorgulamaya başlarsınız. Bir süre sonra bu sorgulamayı da bırakır herşeyi olduğu gibi kabullenmeye başlarsınız.

Rüyalarınızla yaşamınız iç içe geçer. Algınız genişler. Bilinç seviyenizde açılma meydana gelir. Herşeyi ruhsal pencereden görmeye başlarsınız. Trans halinde iken aslında kendinizin herşeyle bir bütün olduğunuzu hissetmeye başlarsınız. Aldığınız her nefesin tüm bedeninizden girip çıktığını hissedersiniz.

Tüm enerji noktalarınızın/çakralarınızın titreşim halinde olduğunu görürsünüz. Fakat bu noktadan ileri geçemezsiniz. Burada tıkanıp kalırsınız. Atacağınız son adımı nereye atacağınızı bir türlü bilemezsiniz. Bu durum sizde bıkkınlığa ve soğukluğa neden olur. İşte bu noktada size herşeyi hızlandıracak, hareketlendirecek bir katalizör gerekir.

Tıkanmalar, bir süre sonra sıkılmalar, belli bir aşamadan sonrasına geçememek sizin kusurunuzla ilgili bir durum değildir. Parapsikoloji Astroloji İliskisi  ve Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konularında belirtildiği gibi herkesin kabiliyet ve açılım noktaları farklıdır. Bazı insanlar sizin yıllarca aşmak için çabaladığınız noktalara doğuştan sahip olabilirler. Ancak bu sizin istediklerinizi elde edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sadece biraz daha fazla çaba sarfetmeniz gerekir.

Üzerlik Tohumu Ruhsal Gelişimde Nasıl Kullanılır?

Ruhsal gelişimde üzerlik nasıl kullanılır? Nelere dikkat etmek gerekir?

 • Farklı besinlerle karıştırılarak,
 • çayı demlenerek veya sade bir şekilde
 • çiğnenerek kullanılabilir.

Miktarı abartmamak kaydıyla Üzerlik yenilebilir veya demlenerek içilebilir. Sağlıklı bir kullanım için günlük iki çay kaşığı üzerlik tohumu yeterlidir. Bu miktar ağızda çiğnenerek alındığında etkisi daha yoğun olacaktır. Ancak dileyenler çayını da tüketebilir. Bunun dışında toz haline getirip bal ile karıştırarak ta kullanılabilir.

Üzerlik Çayı Nasıl Yapılır Nasıl Hazırlanır?

Miktar: 1 çay kaşığı

Üzerlik Tohumu Çayı Hazırlanışı: İki yöntem uygulanabilir. Üzerlik alerjisi olmayan için eklem ağrılarında da kullanılan bir yöntemdir.

1. Yöntem

 Bir su bardağı miktarı suya bir çay kaşığı üzerlik eklenir.
 1-5 dakika arası kaynatılır. (Kaynama süresi kişiye ve ne için kullanıldığına göre değişir. Daha uzun süreli kaynatma daha fazla etki demektir)

2. Yöntem

 Bir su bardağı miktarı su kaynatılır
 Bardağa konulan suya bir çay kaşığı üzerlik eklenir
 Bu şekilde dilediğiniz süre bekletip içebilirsiniz. Üzerine sıcak su ilave ederek içmeye devam edebilirsiniz.

Denemediğim bir yöntem de kavrulan iki çay kaşığı üzerlik tohumu kaynamış bir su bardağı dolusu suya eklenerek içiliyor.

Üzerlik Çayı Etkileri: Üzerlik çayı demlenme miktarı ve süresine göre hafif sersemlik ve baş dönmesi yapabilir. Birlikte tüketilmemesi gereken besinler alınmışsa tansiyonu yükseltebilir. Üzerlik Etkileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Etki bünyeye ve birlikte tüketilen besinlere göre değişir.

Bal, Çörek Otu ve Üzerlik Macun Karşımı Hazırlanışı

Miktarlar:

 • 50 gr. Çörek Otu
 • 50 gr. Üzerlik Otu
 • 1 kg Bal

Karışımın Hazırlanışı:

Üzerlik ve çörek otu ezilerek toz haline getirilir ve bal ile karıştırılır.

Tüketimi: (Kullanım bünyenin hassasiyetine göre)

Sabahları aç karna bir tatlı kaşığı (Eğer alerjiniz olmadığını kesin biliyorsanız, bünye hassasiyetinizi ölçmek için bir çay kaşığı ile başlayıp bir tatlı kaşığına kadar çıkarabilirsiniz)

Kullanım Süresi: İki hafta kullanıp iki hafta ara verilecek.

Not: Bu kullanım yöntemi site üzerinden irtibat kuran bir arkadaşa ait. Etkili veya etkisiz diyebileceğim kadar kullanmadım. Ancak ister çay şeklinde ister diğer besinlerle karıştırılarak olsun mutlaka önce doktorunuza danışın. Yüksek miktarlar kullanmayın.

Kimler Üzerlik Tohumu Kullanmamalı?

 Mide/ülser, kalp, karaciğer, böbrek ve idrar yolu sorunu olanlar kullanmamalı veya doktoru ile görüşmelidir. Bu konuda yapılan araştırmalarda sakıncalı olduğu belirtilmiştir.

 Hamilelikte ve emzirme döneminde kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.

 Üzerliğe alerjisi olanlar kullanmamalıdır.

 Herhangi bir antidepresan veya sinirsel ilaç kullananlar kullandıkları ilacın prospektüsüne bakarak ilaç kullanım süresine dikkat etmelidirler. Süre genellikle iki haftadır ancak bazı ilaçlarda bu süre artabilir. Bu süre dolmadan üzerlik ve benzeri bitkiler kullanılmamalıdır. Doktorunuzdan konu hakkında mutlaka bilgi alın.

 Üzerlik kullanımı öncesi ve kullanımı sırasında uyulması gereken diyet ve diğer konuları sürekli güncellediğimiz Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi linkinden takip edebilirsiniz.

Üzerlik Tohumu Zararlı mı?

Evet dikkat edilmezse içeriğindeki maddelerden dolayı oldukça zararlı etkilere sahip bir bitkidir. Üzerlik; hakkında detaylı bilgi edinilmeden kullanılabilecek bir bitki değildir. Yararlı veya zararlı olması tümüyle size bağlıdır. Önceliği her zaman sağlıktan yana kullanmayı ihmal etmemeli, duyduğunuz her bilgiye inanmamalısınız.

Her büyük etkinin zarar yönünün de büyük olabileceğini unutmamalısınız.

Üzerlik Tohumunun Yararları Var mı?

Evet üzerlik hem zarar hem de fayda sağlayabilen bir bitkidir. Ülkemizde pek yaygın olmasa da yurtdışında bu konuda yapılmış çok sayıda araştırma var ve henüz tüm etkileri de ortaya çıkarılabilmiş değil. Bir çok konuda “yeterli veri yok” ibaresi olan bir bitki. Çoğu deney hayvanlar üzerinde yapılmış ve sonuçlar buna göre sunulmuş. Parkinson başta olmak üzere, kanser, depresyon, ağrılar, hemoroit, diyabet ve uykusuzluk sorunlarında olumlu sonuçlar mevcut ancak “yetersiz kanıt” ibaresi ile sunulmakta.

İstediğimiz etkileri alabilmek için üzerlik nasıl kullanılır? Kullanmadan önce ve kullanım sırasında sıkı bir diyet uygulayarak ne yediğinize dikkat ederek ve günlük iki çay kaşığını aşmadan kullanılmalıdır. Bekletilmiş ve ekşitilmiş besinler, içeriğinde tiramin bulunan besinler, yıllanmış protein içeren besinler, karaciğer, çikolata, kabuklu deniz ürünleri, kahve, mayalanmış ürünler, muz ve benzer tüm ürünlerden sakınmanız gerekir.

Üzerlik Tohumu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İlk konunun yayınlanmasından itibaren en çok sorulan sorular arasında “üzerlik nasıl kullanılır” sorusu yer aldı. Bu sorunun cevabından ziyade ne için kullanılacağı ve kullanılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerine yoğunlaşılması daha doğru olacaktır. Ancak kısaca şunları sıralayabiliriz,

 Sürekli kullanmayın. Hiçbir bitki kesintisiz kullanılmaz. Sebebi aldığımız her besinle birlikte farklı etkileşimlerin ortaya çıkması ve toksik etkilerle başta karaciğer olmak üzere sindirim sistemini olumsuz etkilemesi. Kullanımı aralıklı olmalı. İki hafta kullanıp bir hafta kullanmamak veya iki gün kullanıp bir gün kullanmamak gibi. İstenilen etki alındığında da kullanım bırakılmalıdır.

 Üzerliğe alerjiniz olmadığına emin olmadan kullanmayın. Bu konuda doktorunuzla mutlaka görüşün.

 İlaç kullanıyorsanız doktorunuza mutlaka danışın.

 Yüksek dozlar kullanarak kendinizi riske atmayın. Günlük 2 çay kaşığını aşmanıza gerek yok. Önce düşük dozlardan başlayın. Her bünyenin farklı hassasiyetlerde olduğunu unutmayın.

 Aç karna daha düşük miktarlarda kullanın.

Ruhsal Gelişimime Katkısı Oldu mu?

Bu konuyu farklı bir yazıda daha ayrıntılı bir şekilde dile getirmeyi düşünüyorum ancak hem site üzerinden hem de mail ile bu konuda çok soru geldiği için kısaca değinmek istiyorum. Kullanımımız belirli aralıklarla olmakla birlikte etkilerini test etmek için risk oluşturmayacak dozlarda bir dönem kesintisiz her gün kullandık. Fayda sağladığım konuların bir kısmını özetle maddeler halinde belirteyim

 Sinirsel iletişimin hızlandığını farkettim.

 Derinleşme ve madde ötesi algı arttı. (Benim için önemli olan bu nokta)

 Daha önce algılamakta zorlandığım konuları daha net algılamaya başladım.

 İlham denilen madde ötesi verilerin daha sık geldiğini gözlemledim.

 Enerji noktalarının/çakraların daha aktif bir şekilde çalışmaya başladığını gördüm.

 İmgelemeler daha net ve canlı bir hale geldi.

 Zaman kavramını algılamada değişimler oldu. Bu durum göreceli de olabilir. Üzerinde ayrıntılı şekilde durulması gereken bir konu. Daha önce https://www.parapsikoloji.net/dmt-ve-zaman-algisi-uzerindeki-etkileri/ linkinde bu konuya değinilmişti. Bu konuda daha fazla gözleme ihtiyaç var.

Sonuç olarak üzerlik ruhsal gelişimde kullanılabilir üçüncü göz aktivitesini artırır ancak siz buna hazır olmalı ve ne kullandığınızı bilmelisiniz. Amacınız üzerlik etkisi olmamalı.

Üzerlik Hakkında Yapılan Bilimsel Bir Çalışma İçin Medicinal properties of Peganum harmala L in traditional Iranian medicine and modern phytotherapy A review Linkinde bulunan dökümanı inceleyebilirsiniz.

 

İlgili Konular

DMT Nedir? DMT Molekülü ve Ruhsal Boyutu

DMT ve Zaman Algısı Üzerindeki Etkileri

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi

 

 

Üzerlik Nasıl Kullanılır – Üzerlik Görselleri

Üzerlik Görsel Üzerlik Görsel Üzerlik Görsel Üzerlik Resmi Üzerlik Resmi Üzerlik Görseli

Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır?

www.parapsikoloji.net

15 Nisan 2018

“Ruhsal Gelişimde Üzerlik Nasıl Kullanılır? Konusu daha çok ilk konumuzla ilgili sorulan sorulara cevap oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. İçerik tavsiye, reçete veya kullanım önerileri içermez. Konuyu okuyanların üzerlik hakkında daha ayrıntılı bilgi için https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-tohumu-kullanimi-ve-dmt-etkisi/ linki takip etmelerini öneririm.

Son Güncelleme 20 Haziran 2023 Emr

Bukra Tarık Dora
Uyanmak için dar bir dehlizden geçiyoruz. Biz yaşayan ölüler, ölülerin uyandıklarını anladığımızda dünyanın, gerçeğin sadece küçük bir parçası olduğunu anlarız. Anladığımızda uyanmış oluruz.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 31 YORUM
 1. blank engin dedi ki:

  Tramin bulunan besinler; sanırım klavye hatası olmuş. Tiamin ise et, balık, meyve, bezelye, yoğurt, yumurta, süt, fasulye, fındık, kepekli tahıllar, ayçekirdeği, ve baklagillerde bulunur. Neredeyse her şeyde var. Bu durumda üzerlik kullanmak çok zor gibi geliyor. Buna ilaveten çay, kahve de var. Yani protein yok, tahıl yok, bakliyat yok, sebze meyve yok. Geriye bir şey kalmadı bu durumda.

  Kesinlikle “olmazsa olmaz’lar” mı bunlar?

  1. Evet yanlış bir yazım olmuş düzelttim teşekkürler. Yalnız sizin belirttiğiniz gibi “tiamin” değil “tiramin” olacak. https://tr.wikipedia.org/wiki/Tiramin

   Üzerlik Kullanımında Uzak Durulması Gereken Besinler başlığını ve altında bulunan tüketilebilir besinlerle ilgili kısımlardan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 2. blank hamza nail dedi ki:

  internette öyle şeyler yazılıyor ki okudukça inanamıyorum. içeriği bilinmeden ve ne işe yaradığı hakkında fikir sahibi olmadan kullanmamak lazım. Kullanmayı düşünenlerin bu yazıyı okumalarını tavsiye ederim. tek başına bir bitki çok fazla bir şey vermez aksine çok şeyler de götürebilir.

 3. blank Emrah Çelik dedi ki:

  Merhabalar,

  Ben 2015 Haziranda bir beyin ameliyatı oldum. Sinüs yollarından girilerek yapılan Hipofiz adenomu ameliyatı. Hipofiz bezimin önünde çıkan bir kitlenin seneler içerisinde büyüyerek hormonlarımı dengesiz hale getiren bir durummuş ve bunun farkına vardıktan sonra tedavi süreci ve ameliyat sonrası olumlu anlamda değişmeye başladım. Ameliyat ve tedavi çok başarılı geçti ve bugüne kadar kontroller yapılmaya devam etti. Halen fiziksel anlamda bir kitle mevcut değil ve görünürde çok sağlıklıyım.

  Bu ameliyattan sonra başımdan geçen enteresan bir macera sonucu bir aydınlanma ve ciddi bir farkındalık yaşadım. Alkol ve sigarayı bıraktım, sağlıklı beslenmeye başladım ve kimyasalları hayatımdan çıkarttım. Toplam 3 senedir meditasyon yapan, sağlıklı beslenen ve güçlü bir bünyesi olan bir bireyim. Uzun zamandır da hastalandığımı hatırlamıyorum.

  1. blank Emrah Çelik dedi ki:

   Fakat 1 yıl kadar önce yurt dışındayken 2 tane köprü dişim yerinden düştü ve yemek yemekte zorluk çekiyordum ve yapıştırmam gerekiyordu. Endonezya’da olduğum için dişimi yapıştıran diş hekimi arkadaşın kullandığı kimyasal yapıştırıcı bedenimi 1 ay içerisinde alt üst etti. Alerjik tepkilerim artmaya başladı ve iç huzurumu kaybettim ve epifiz bezimi artık hissedemez hale geldim. Sonra Türkiye’ye geri döndüğümde aniden 40 derece ateşle hastalandım. Bu farklı bir hastalıktı bunu hissedebiliyordum. Daha sonra bu ateşlenmeden ötürü sinüs yollarım hasar gördü ve sürekli iltahaplanma yaşadım. Alerjilerim zaman içerisinde dengelendi ve alerji ilacı da kullandım. Hepsinden öte şu anda yeniden kontrole gittiğimde MR sonuçlarım da dahil olmak üzere hiçbir sorun gözükmemesine rağmen ben ne yazık ki eski ben değilim ve bunu çok derinden hissedebiliyorum.

   1. blank Emrah Çelik dedi ki:

    Ankara’nın şehir havasındaki kirliliğin ve sularımızdaki maddelerin bana etki ettiğini hissedebiliyorum. Eskiden tüm çakralarım açık halde meditasyon yapardım ve tüm bedenimdeki titreşimleri ve enerji akışını hissederdim. Şimdi enerji akışındaki titreşimlerin nerede az olduğunu hissedebiliyorum ve 3. gözümü, alnımdaki baskıyı ve epifiz bezinin yaydığı enerjiyi beynimin içerisinde ekisi kadar hissedemiyorum ve hormonel dengesizliklerim yeniden ortaya çıktı. Hastane kontrollerimde fiziksel olarak sorunum yokmuş gibi gözükse de şu anda eskiden kullandığım Dostinex ilaç eskisi kadar hormonlarımı dengeleyemiyor ve bu konuda etkili muadili olmayan dünyadaki tek ilaç bu.

    Şimdi işin özüne gelirsek, doktoruma sorduğumda ne yazık ki tatmin edici bir netlikte cevap alamıyorum. Yani doktorum üzerlik tohumunun işe yarayıp yaramayacağını bilmiyor. Alerjim olduğunu bilmiyorum ve artık bu durumdan gerçekten çok sıkıldım. Eski farkındalığımın, ruhsal görülerimin, aydın bakışlarımın geri gelmesini istiyorum. Bu makalede yazdığınız gibi sanki destek bir güçlendirici olarak üzerlik otunu denemem gerektiğini düşünüyorum. Evimde de eskiden kalma beklemiş bir miktar mevcut. Acaba etkisi de az olur nasıl olsa beklemiş otun diyerek bir risk alıp kullanmalı mıyım? Hiçbir korkum yok, kullanmakta kendime bir sakınca görmüyorum. fakat hipofiz bezimle ilgili bu durumumu ve genel enerjisel anlamda hissettiklerimi de göz önünde bulunduracak olursanız acaba sizin görüşünüz nasıl olurdu öğrenmek isterim.

    Kusura bakmayın tek yöntemim böyle bölük pörçük yazmaktı

    1. Rica ederim sorun değil.

     Sorunun kaynağını yazmışsınız aslında. Bedenle irtibat halinde olan her yabancı madde, hem madde bedenimizi hem de enerji bedenimizi olumsuz etkiler. Diş müdahalesinde kullanılan maddenin etkisi devam ettiği sürece sorun da devam edebilir. Öncelikle bu konuyu araştırmanız daha sağlıklı olur. Şu an yapmaya çalıştığınız temelden su girmiş bir binanın üst katını onarmaya çalışmak gibi. Öncelikle diş müdahalesi ile ortaya çıkan olumsuz etkinin ne kadar devam edeceğini veya bir çözümünün olup olmadığını bulmaya çalışın. Benzer durum amalgam dolgularda da yaşanır ve bu dolgu çıkarılacak daha sağlıklı bir yol bulunmaya çalışılır. Buna benzer bir yöntem var mı onu araştırın.

     Yaşadığınız ortam, yaşadığınız yerin enerji yapısı, sizinde belirttiğiniz gibi çevre kirliliği ve diğer etkenlerde geri çekilmenize neden olmuş olabilir. İmkanınız varsa bir süre “yayla” diye tabir ettiğimiz yüksek yerlerde yaşayın. Şu an apartmanın bodrum katında yaşıyormuşçasına basık bir etki altında olabilirsiniz. Bu enerji akışınızı önemli ölçüde etkileyecektir.

     Üzerlik konusunda öncelikle daha önce okumamışsanız Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları ve Diyeti konusunu okuyun. Üzerlik tohumu kullanımı, üzerlikle birlikte tüketilmemesi gereken besinler, birlikte alınmaması gereken ilaçlar, kullanılması gereken üzerlik miktarı, üzerlik alerji testi ve dikkat edilmesi gereken noktaları ayrıntıları ile bilimsel makalelerden de yararlanarak açıklamaya çalıştım.

     Doktorunuzdan daha çok, varsa kullanmanız gereken ilaçlar onlarla etkileşimlerini öğrenmeye çalışın. Yukarıda linkini verdiğim konuda anlattığım konulara dikkat ederek küçük miktarlardan başlayın, düşük miktarlarda kendinizi gözlemleyin ve duruma göre miktarı artırın, olumlu etkiyi hemen hissedersiniz ancak doktorunuzla bilgi alışverişinde bulunmaya devam edin. Birlikte yaşadığınız insanlara olası olumsuzluklara karşı müdahale edilmesini kolaylaştırmak için üzerlik tohumu kullanmaya başladığınızı söyleyin.

     İki haftanızı ön hazırlık (yasaklılar listesindeki besinler), 1 ayınızı da düşük miktarları test için geçirin. Sağlık herşeyden daha önemli olduğu için sabırla süreci devam ettirin. Linkini verdiğim konuda eski ve yeni hasat üzerlik arasındaki etki farkını değerlendirmiştim. Yeni hasat üzerlik tohumları daha etkili, eski tohumlarda etki daha az.

     Takıldığınız konularda her zaman yazabilirsiniz. Yakın zamanda https://www.parapsikoloji.net/forum/ linkinde bir forum sayfası açılacak orada da daha geniş kapsamlı kullananlarla bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

     1. blank AliBey dedi ki:

      Hissettiğin şeyler Kullandığın ilaç Dostinex ilacından dolayıydı, İlaç belli bir süreden sonra etki etmemeye başlamıştır buda normal, temel olarak Kullandığın O İlaç Dopamin hormonunu taklit eden bir etki yaratıyordu, uyuşturucuların etkisi de Dopamin hormonu salgılanmasıyla ilgili, uyuşturucu etkisi düştükçe, kullanıcı dozu yükseltiyor ve buda onu ölüme götürüyor.Sende ölüme gitmek istemiyorsan unut boş ver O ilacı.. normal yollardan normalleşmeye bak, Hormonların zamanla kendi dengesini bulur ..üzerlik falanda kullanma, mutluluk ve huzuru normal şekilde bulmaya yaşamaya çalış…ilaç-kimyasallarla gelen mutluluğun sonra çok ağır bedelleri olur.

     2. blank AliBey dedi ki:

      Tarık Abi, Onun kullandığı ilaç Dostinex , artık etki etmemeye başlamıştır, Doktor kontrolünde doz artışına gidilirse yine hissettiklerine kavuşurda …Doz artışı nereye kadar? Doz artışı sonunda onun tüm dengelerini bozarak onu garantili bir ölüme götürecektir ..üzerlik kullanımı kimseye tavsiye edilmemelidir, sonuçta bir sürü sağlık sorunlarına ve ağır bedeller ödenmesine neden olur.İnsanlar normal şekilde huzur ve mutluluğa kavuşmalıdır…ilaçlar-kimyasallarla kolay yoldan geçici huzur ve mutluluğun bedelleri çok ağır olur.. sonuçta herkesin bir Canı-Hayatı var Onu kayıp ederse geriye neyi kalır ???

     3. Evet en ideal olan herşeyin normal seyrinde ilerlemesi. Ancak mutlaka bir seçim yapılması gerekirse kimyasal ilaç kullanmak yerine doğal olanı tercih etmek daha iyidir. Üzerlik tohumu da böyle bir tercih yapmak zorunda kalındığında ve kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edilerek aşılması gereken içsel engelleri aşmadan yardımcı olarak tercih edilebilir. Hiçbir madde buna bitkilerde dahil merkeze oturtulmamalı. İnsanız acizliğimizi gördüğümüzde bizi bize kavuşturacak tercihler önümüzde geldiğinde gerekçelerimiz, nedenlerimiz ve amaçlarımız doğrultusunda bir tercih yapmamız gerekirse önümüzde nelerin olduğunu bilmek; bilmediğimizde önümüze konulan herşeyi tek çare olarak görmekten daha iyidir.

  2. Merhaba. Geçmiş olsun. Tüm yaşamınızın sağlıkla ve aynı farkındalıklarla geçmesini dilerim.

 4. blank Demir dedi ki:

  Ben 1 haftadır kullanıyorum hergün rüyalar görüyorum ama bendede uykuyapıyor.

 5. blank Gizm dedi ki:

  Merhabalar. Üzerlik hakkında deneyimlerinizi ve paylaştıklarınızın hemen hepsini okudum. Ama üzerlik tohumunu nerden temin edeceğimi bulamadım. Aktarlara sorduğumdaysa bana otunu verdi. Otu aynı etkiyi yaratmaz diye düşünüyorum ama yine de sormak istediğim. Otu ve tohumu arasında ki fark ne? ya da verdiği otu en yararlı şekilde nasıl kullanabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba. Üzerlik otu da şifalı bitki olarak kullanılır ancak konularda işlediğim faydaları tohumları ile ilgili. Aktara “üzerlik tohumu” demeniz gerekir. Çoğu aktarda satılır. Üzerlik tohumu Ağustos ayında hasat edildiği için Eylül ayından itibaren “yeni hasat” tohumlardan bulmaya çalışın. Eski ile yeni tohum arasında etki çok belirgin olmasa da yeni hasat edilmiş olanları öncelikli olarak tercih etmeye çalışın. Bulunduğunuz çevredeki aktarlarda bulamazsanız internetten satışını yapan çok sayıda alışveriş sitesi bulunuyor. İç bölgelerde yaşayan tanıdıklarınız varsa doğal ortamdan toplanmış üzerlik tohumu da bulabilirler.

   Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları ve Diyeti konusunda anlattığım maddeler tohumunda bulunur. Üzerlik otundan aynı etkiyi alamazsınız.

 6. blank Ed dedi ki:

  Çiğnemeden 4-5 saat önce çiğneyeceğiniz üzerliği ufak bir kaseye alıp, o suyu emip yumuşatacak kadar (yani çok az) su ekleyebilirsiniz. Zorlu olan üzerliğin tadını çiğneme kolaylığı ile bir nebze kolaylaştırabilirsiniz belki.

  1. blank Dilek dedi ki:

   Antidepresanlar hakkında tam olarak ne düşünüyorsunuz
   Anksiyete
   Okb
   Depresyonu aynı anda yaşayan insana yazılmış iki antidepresan var mesela düzenli kullanım gerekli sizce olumlu olumsuz etkileri nedir parapsikolojiyi de göz önünde bulundurup çok merak ediyorum fikrinizi açıkcası gerçekten

   1. Bu konuda ilacı yazan uzman doktor doğru bir teşhis koymuş, ilaçları ona göre yazmışsa ve o an başka bir çözüm üretilemiyorsa doktorun takibinde kalmak ve önerilerini dinlemek en doğrusudur.

    Eğer bir tercih yapma imkanı varsa, doktorun gözetiminde kalmak koşulu ile doğal yöntemler öncelikli olarak tercih edilebilir. Çünkü mevcut antidepresanların prospektüslerini okuduğunuzda çok sayıda yan etkileri olduğu görülecektir. Üzerlik te dahil doğal yöntemlerde dikkat edilmesi gerekenler antidepresanlar için de geçerlidir. Antidepresanların ek olarak yan etkileri de mevcuttur. Bazılarında bağımlılık ta gözlenmektedir. Üzerlikte bağımlılık söz konusu değildir.

    Ruhsal ve parapsikolojik yönden ise antidepresanlar insanın ruhsal kanallarını da olumsuz yönde etkilerler. Algılar büyük oranda değişir. Bir kısmı kişilik değişimine de neden olabilir.

    Ruhsal sorunların giderilmesinde temel mantık insanın madde ve ruhsal yönlerinin dengede tutulabilmesi için ruhsal yönünün baskı altına alınmasıdır. Benzer durum madde yapımız içinde geçerlidir. Hassaslaşan ruhsal yapı kontrolsüz bir şekilde etkisini artırmışsa bir bütün olan insanın dengesini bozacaktır. Bu denge sağlandığı sürece antidepresan veya üzerlik farketmez. Tercih doktor gözetiminde sizin alacağınız kararlara bağlıdır.

    Rahatsız olan bir insanın iyileşmesi için ilk basamak rahatsızlığını kabullenmesi ve iyileşmek için yardım almak istemesidir. Bir doktorun varlığı insanı her zaman pozitif yönde etkiler. İyileşme yolunda motivasyon sağlar. Bu nedenle alacağınız kararlarda veya düşüncelerinizde her zaman doktorunuzla birlikte hareket etmelisiniz.

 7. blank Destan dedi ki:

  Selamın aleyküm. Hocam ben Müslümanlığı tasavvuf tarzında ve yunus Emre, Mevlana, beyazıt bestami tarzında dünyadan madden tamamen kopmuş Allah’a adanmış, sevmeye adanmış, iyi ve tertemiz bir ruha ulaşmak istiyorum. uğraşıyorum bununla ve nefsimle ama çok yetersiz ruhsal eksiklikler var oruç tutmayı seviyorum ama tutmadığım zaman yemek yemeyi de seviyorum ama amacım uğruna tutabiliyorum boğazımı bu bitkiyi denemek istiyorum gerçek çok ihtiyacım var 1 seneden beri kafamada kendimle nefsimle kavga ediyorum kendimden hiç memnun değilim tabiri caizse adam olmak istiyorum bir türlü olamıyorum çok dua ediyorum verirse allah verir biliyorum ama bu bitkiyi de allah verdi sebep gösterdi kullan dedim bekli sonuç alırsın aldığın sonuç şevk verir daha istekli daha güzel ilerlersin lütfen yarıdımcı olun diyet yapacam ama liste verildi fakan liste olmayan şeylerde var diyorsunuz sizden şunu öğrenmek istiyorum, PİLAV, Mercimek Çorba, EKMEK, BAL, ZEYTİN, YUMURTA, ÇAY, 2-3 tane SİGARA ürünleri tüketilebilirmi ?

  1. Aleyküm selam.
   Zihninizde “Dünyadan tamamen madden kopmuş” ifadesini bir ömür boyu sürecek kopuş olarak tanımlamayın. Bu kopuş insanın ruhuyla ve mana alemi ile bütünleşmesi kadar olmalı. Sonrasında kazandıklarını korumak ve geliştirmek için normal yaşantıya devam edilmeli. Bardak dolup ta taştığında edindiklerinizle hem örnek olmak hem de başkalarını istifade ettirmekle sorumlusunuz.

   Zor olan her zaman değerlidir. Zorlanıyorsanız bilin ki siz de ortaya çıkmayı bekleyen değerli bir cevher vardır. Bazı şeyler bir anda olmaz. Niyet devam ettiği sürece süreç işler ve sizi hazırlar.

   Saydıklarınız içerisinde zeytin salamura olduğu için dikkat etmek lazım. Tepkiler her bünyede farklı olacaktır. 3-5-7 şeklinde tüketin eğer sindirim sorunu yaşarsanız bırakın. Deneyip denememek sizin vermeniz bir karar.
   Çay’ın 100 gramında 11 mg kafein bulunur (kaynak viki) Kahve ve çaydan uzak durun. Çay yerine zencefil çayı içilebilir.

   Sigara konusunda eğer bağımlı iseniz belirttiğiniz rakamları aşmamaya çalışın. Nikotinle etkileşime girdiği için sorun olabilir.

   Aşağıdaki konuları daha önce okumamışsanız gerektiğinde not alarak incelemeye çalışın. Ve, unutmayın! Verdiğiniz mücadele bu hayatın en değerli mücadelesidir. Düşsenizde, yorulsanızda vazgeçmeyin. Tekrar tekrar ayağa kalkıp devam edin.

   Ruhsal Gelişimde Yalnızlık Etkisi ve Yapılması Gerekenler
   Ruhsal Gelişimde Açlık ve Ruhun Yükselişi
   Ruhsal Gelişimde Sıkıntı, Her Yükselişin Bedeli Vardır
   Ruhsal Gelişimde Ego Sorunları ve Nedenleri
   Beyin Dalgaları; Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta işlev ve Kullanımları
   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

 8. Merhaba geçmiş olsun.

  Öncelikle Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları, Üzerlik Diyeti linkindeki konuyu mutlaka okuyun. Orada dikkat etmeniz gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.

  Üzerlik tohumunu nasıl kullandığınızın bir önemi yok. İster doğrudan tohumunu çiğneyerek ister çayını içerek kullanın sağlığınızı düşünüyorsanız yukarıda linkini paylaştığım yazıda belirtilen besinlerden ve ilaçlardan uzak durmalısınız. Üzerlik tohumu kullanmadan önce ve sonra en azından iki hafta süre ile bu diyete uymanız daha iyi olacaktır.

  Üzerlik kullandıktan sonra yaşadığını rahatlamanın nedenine konuda değindim. Üzerlik içeriğindeki maddeleri tekrar inceleyin lütfen. Üzerlik tohumu doğal bir antidepresan gibidir.

  Etkiler bünyeye, tüketilen gıdalara ve üzerlik miktarına göre değişiklik gösterir. Genelde sorun tansiyon yükselmesi şeklinde ortaya çıkar. Aldığınız gıdalarla da ilgili olabilir. Genelde kahve alışkanlığı bulunanlarda yaşadığınız durum sıklıkla görülür. Kafeinden uzak durmalısınız. Lütfen üzerlik tohumu kullanırken tükettiğiniz herşeye dikkat edin.

  Üzerlik yağı ve içeriği hakkında fazla bir bilgim yok ne yazık ki. Ancak üzerlik tohumu içeriği yağına da mutlaka yansıyacaktır.

 9. blank Gül dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar sizin yorumlarınızı okudum lütfen beni bilgilendiren benim sağlık sorunum doktor teşhisiyle dizlerimde az sıvı olduğu için yürürken ve hareket ederken zorlanıyorum bir toza karşı alerjim var bu yüzden iyi nefes almıyorum. Bu sayfamızı detaylı okudum başka sayfalarda da okudum verdiğiniz diyeti yapmadım ben 5.1.19 başladım bir su bardağı suyu kaynatıp üzerlik üzerin otunu ekleyip 5 dakika dinleyip içtim dizlerim yürürken daha Raht yürüdüm çok rahat nefes aldım ben yılardır bu sorunu yaşıyordum.

  Dün 3 dakika kaynatarak üzerlik çayını içtim dışarıda işim vardı 17 km yürüdüm hiç yorulmadan gerçekten mutlu oldum grip olduğum halde. Eve geldim duş aldım uydum kalktım 10 dakika sonra kalp çarpıntısı yaptı komşumla dışarı çıktım gerçekten kendimi çok kötü hissettim. Bu yorumları okudum bende uyku yapmıyor tam tersi ben daha çok aktif oluyorum. Birde benim tansiyonum düşük acaba bu yüzden mi kalp çarpıntısı yaptı? Ben tek sağlık için içmek istiyorum. Gerçekten beni biraz korkutuyor ? çayını içmek içinde diyet şart mı? Birde dün kafam çok rahattı benim. Bugün almıycam. Sevgili Burak lütfen beni bilgilendiren.. Ben yağını buradaki Eczanelerde sordum Türk bitki yerlerin sordum aradım bulamadım bana yağı daha risksiz geliyor ben bunun yağını nasıl bulabilirim?

 10. blank dogukan erenler dedi ki:

  sayın dora:Epifiz bezinin temizlenmesi ile ilgili bilgiler verirmisiniz?epifiz bezimizi dogal v/ya kimyasal herhangi bir madde kullanarak temizleyebilirmiyiz?anlayabildiğim kadarıyla saglıklı ve temiz olmayan bir epfiz bezine sahipsek dmt salgılaması
  okadar az ve zordur.dogal dmt,melatonin ve seratonin ancak saglıklı bir epifiz bezinden olur.harici olarak dmt için kargı kamışı veya akasya bununla beraber üzerlik kullanımı sadece bir süre için olacak oda bu bitkilerin kullanımı süresince böyle anlıyorum.

  1. Doğallığını yitirmiş tüm besinler sadece epifiz bezini değil tüm bedeni etkiler. Doğal olmayan tüm besinlerden kaçınmak en ideal olanıdır. İşlem görmüş ve doğal olanı taklit eden tüm gıdalarda, temizlik ve kişisel bakım ürünlerinde benzer sorunlar vardır. Doğal bir ortamda, doğal beslenme ile birlikte ortaya çıkan ilk etkilerden biri derin ve doyurucu bir uyku olur. Bu epifiz ve diğer hormonal sistemin çalışması ile ilgilidir.

   Doğal yaşam ve doğal beslenme sonucu matabolizma niyetler ve çabalara göre dmt oranını ayarlar ve sadece ihtiyacı oranında dmt’yi serbest bırakır. Harici kullanımlar sadece yazıda belirttiğim gibi gerektiğinde ruhsal mekanizmaların çözülmesi için kullanılabilir. Süreklilik arzettiğinde metabolizma dengeyi sağlamak için dışarıdan alınan ve sisteme dahil edilen herşeyi kontrol etmeye başlar. Her defasında daha az dmt’ye izin verilir bu da miktar artışlarına neden olur. Bu durum Madde bağımlılığının sebepleri arasında yer alır. Üzerlik ve birlikte kullanılan bitkilerde bağımlılık yapıcı etkiler yok ancak metabolizmanın denge sisteminden kaynaklanan sağlığı koruma çabası psikolojik etkilere sebep olur. Asıl amaçtan uzaklaşılır.

 11. blank engulbo dedi ki:

  hiç bir hazırlık yapmadan 3 gün her sabah ve akşam 1 çay kaşığı üzerlik tohumunu ezdikten sonra 1 çay bardağı su ile 15-20 dakika kaynattım ve içtim 4 üncü gün sabah tan itibaren nedenini anlayamadığım birşekilde boyun kökümde bir agrı ile kafamın arka tarafında dayanılmaz bir agrı başladı.gün boyu esnemeyle birlikte çene ve boyun bölgemde kasılmalar esneme esnasında gözlerimden yaş gelmeye başladı.gün boyu devam etti.bunu üzerine öngöremediğim olası risk ve sonuçlarını göze alamayarak üzerlik çayı içmeye son verdim.5.gün sabahı özellikle ön boyun kaslarım ve çenemde bir önceki günde esneme ve kasılmalardan kaldıgını düşündüğüm agrılarım var.bu zaman zarfında farklı birşey vede hedeflediğim şeylere ulaşamadım.en güzel tarafı geç vakittede yatsam sabah namazına kalkabilmem ve dinç kalkma etkisi
  olduğunu gözlemledim.ha bu arada 3.gün bir karın agrımda oluştu.sonuç itibariyle 3 gün mutluydum ibadetlerimi huzurlu ve istekli bir şekile yaptım.en güzel tarafı bu oldu.

  1. Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi Üzerlik Diyeti linkinden üzerlik kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar ve yapılması gereken diyet hakkında bilgi edinebilirsiniz.

   Bir kullanıcının ilettiği notu aktarmak istiyorum. Esneme nazar yani negatif enerjinin deşarjı ile ilgilidir. Ruhsal rahatlama sağladığı için ibadetler ve dua anında manevi lezzette artış olur. Özellikle dua anında enseden alın kısmına doğru titreşimler hissedilir. Maddesel yük hafiflediği için ruhsal irtibatlarda artışlar yaşanır.

   Üzerlik belli bir süre kullanılacaksa mutlaka alınan besinlere dikkat edilmeli. Sağlık konusunda şüpheler varsa doktor kontrolünde kullanılması daha uygun olur. Verdiğim linkte konu hakkında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

   Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

   1. blank engulbo dedi ki:

    sayın Dora; Öncelikle paylaştığım deneyim yazım ile alakalı açıklamalalı yorumunuz için teşekkür ederim.deneyim yorum yazımda bahsettiğim boyundan başlayan ve kafamın arka tarafında oluşan ağrı ve akabinde aşırı kasılmalı esneme ler ve gözden gelen yaş vücutta birikmiş negatif enerjinin deşarjı ile mi alakalıydı?Bu negatif enerjinin dışarı atımı esnasında yaşanan esneme ve boyun kasları kasılmaları bu kadar şiddetli mi olur?(hala boyun kaslarımda ağrı var.)sormak istediğim başka konu:üzerlik kullanımı süresinde vücutta dmt birikimi olurmu bunun bir zararı var mı?

    1. Rica ederim,
     Ağrının tam olarak neden kaynaklandığını ancak bir doktor kontrolü sonrası gerekirse tahlillerle öğrenebilirsiniz. Yaşadıklarınıza benzer durumları yaşayanların çıkarımları size aktardığım şekilde ancak bu konuda emin olmak zordur. Benzer ağrılar bende de oldu ancak dikkate alacak ve konuya ekleyecek düzeyde değildi. Üzerlik kullanımı ile birlikte epifiz bezi aktivitesi arttığı için salgılanan hormonlar da bu etkiyi yapmış olabilir. Bir yan etki de olabilir. Negatif enerji çıkışı sırasında esneme ve gözde yaşarma gözlemlenen sonuçlar arasındadır. Önceki yorumda verdiğim linki kontrol etmişseniz dikkat edilmesi gereken çok fazla konu olduğunu görmüşsünüzdür. Üzerlik kullanıldığı sürece alınan tüm ilaçlara ve besinlere dikkat edilmesi gerekir.

     Üzerlik kullanımı sırasında dmt birikmesi mümkün değil çünkü üzerlik dmt sağlamaz dmt’nin daha yoğun kullanımı için metabolizmanın belli savunma sistemlerini devre dışı bırakır. https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-tohumu-kullanimi-ve-dmt-etkisi/ konusunda tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

 12. blank Achmeth dedi ki:

  Ben 2 çay kaşığı kadar üzerlik tohumunu gece yatmadan 1 saat önce kadar su ile alıyorum artık çiğnicem bu arada,başlamadan önce 3 gün hurma süt diyeti yapmıştım 7 kilo falan verdim bu diyetle,sorum şu etkisi bende ne zaman ortaya çıkar?

  1. Etkinin ne zaman başlayacağı konusunda kimse net bir şey söyleyemez çünkü etki süresi ve miktarı metabolizmaya göre farklılıklar göstermekte. Bunu ancak kendinizi gözlemleyerek görebilirsiniz.

   1. blank Achmeth dedi ki:

    Diğer yorumları okudum pek bilgi sahibi değilim ama kaç gün süreyle kullanacağım peki?formulü nedir?ayrıca son 2 gündür karmaşık rüyalar görmekle birlikte hiçbirini hatırlamıyorum ve aabah 5te uyanıyorum

    1. Kaç gün kullanacağınız ne için kullandığınızla ilgili bir durum.
     Ayrıntılı bilgiler için https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-tohumu-kullanimi-ve-dmt-etkisi/ linkine bakabilirsiniz. Yorumlar kısmında kullananların örnekleri de mevcut.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin