Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telepati Gerçek mi?

Telepati gerçek mi? Telepati gerçekten var mı? İnsanlar arasında hiçbir araç ve sözel bağ olmadan iletişim kurulabilir mi?

Telepatinin gerçek olup olmadığı ile ilgili soruya verilecek cevap gerçeklik olgusunun hangi kıstaslarla sorgulandığına bağlıdır.

 • Varolan ve bilinen bilime göre Telepati gerçek değildir,
 • Psikotronik bilime göre Telepati gibi olgular teknolojinin gelişmesinde kullanılabilir,
 • yaşadıklarımız ise telepatinin varolduğunun bir göstergesidir.

Aslında Faraday kafeslerinde (sinyallere karşı yalıtılmış alan) ve rüya laboratuvarlarında yapılan çalışmalarla telepatik etki kanıtlanmıştır (bkz. Telepati Nedir?) ancak veriler kişisel yeteneklerle ilgili olduğu ve herkeste aynı sonuçları vermediği için bilimsel olarak telepatinin gerçekliğinin kabul edilmesi beklenmemelidir.

Madde seviyesinde gelişiyoruz ancak madde ötesi seviyede ne kadar ilerideyiz tartışılır. (bkz. Bilimsel Bir Olgu Olarak Telepati ve Telepatik Yatkınlık)

Telepatinin Hayatımızdaki Yeri

Bir çoğumuz tanımını yapmakta zorlandığımız bazı deneyimler yaşamışızdır. Sorun şu ki bilgi, madde bilim kanalı ile yönlendirildiği için bu deneyimleri çoğu zaman “aslında varolması beklenmeyen ama bir şekilde olmuş” deneyimler olarak tanımlayıp üzerinde durmadan geçeriz.

 • Sevdiğimiz bir yakınımızın canı sıkıldığında hissetmemiz
 • Bir yakınımız vefat ettiğinde bunu hissetmemiz
 • Yardıma ihtiyacı olan arkadaşımızın çağrılarını hissetmemiz
 • Uzun zamandır görmediğimiz, sevdiğimiz bir arkadaşımızı hiçbir sebep yokken hatırlamamız
 • Düşündüğümüz bir arkadaşımızın bir süre sonra telefonla araması veya yolda karşılaşmamız

Bir çoğumuz için yukarıda yazdıklarım tanıdık gelecektir. Bu olayların yaşanması telepati adı verilen ruhsal iletişim ile ilgilidir. Her canlının etrafa yaydığı kendine has bir enerjisi vardır. İki insan yolda yürürken birbirlerini hiç görmeseler de kendi enerji alanlarından geçerken birbirlerini daha önce tanımladıkları için bir anda birbirlerini hatırlayabilirler.

Bir insan üzerine yoğunlaştırılan düşünceler serbest bırakıldığında bir anda aranızda telepatik bir bağlantı kurulabilir. Anlık hatırlamalar, geçmiş anıların canlanması ve daha önce birlikte iken hissedilenlerin tekrar hissedilmesi gibi.

Belirleyici Unsur Ruhsal Hassasiyetler

Bu örnekler kişiden kişiye değişir. Hiç yaşamayanlar da olabilir sürekli yaşayanlarda. Doğuştan aldığımız etkiler, yaşadığımız sıkıntılar, yaptığımız çalışmalar ve ruhsal hassasiyetlerimiz bu örnekleri ne sıklıkla yaşadığımızı ve yaşayacağımızı belirler.

Telepatik yatkınlığın çok yoğun görüldüğü balık burcu, yengeç burcu ve akrep burcu ile bu burçların etkisi altında olan insanlarda görülme sıklığı daha fazladır. (bkz. Doğum Haritasında Telepati Yeteneği Veren Konumlar)

Yaşanan deneyimlerin sıklığı, madde ve madde ötesi dengemizin hangi yönde olduğu ile de bağlantılıdır. Tüm yoğunluğun dünyaya yöneldiği durumlarda azalma, yoğunluğun madde ötesine yöneldiği durumlarda ise artış olur.

Telepati Bilinçli Bir Şekilde Yapılabilir mi?

Kendiliğinden ortaya çıkan deneyimleri her istediğimizde yapabilmemiz mümkün müdür?

Uygun ve düzenli çalışma ile bunu gerçekleştirmek mümkündür ancak bir çoğu yaşam koşulları nedeni ile uzun çaba gerektirecek iç disiplini sağlayamayacağı için telepati de başarılı olamayacaktır. Bu bireysel beceri ile ilgili bir durum değildir. Daha çok sayısal zekaya sahip bir insanın sözel alanda başarılı olmakta zorlanması veya sözel zeka ağırlıklı bir insanın da sayısal içeriklerde zorlanması gibidir. Çaba gösterildiğinde başarı elde edilebilir ancak gösterilmesi gereken çaba herkeste farklı olduğu için bir çoğu başarı noktasına ulaşamadan vazgeçmeyi tercih edecektir.

Doğuştan telepati yeteneğine sahip olanların başarılı olması daha kolay olacaktır ancak onlar da kontrol noktasında zorlanacaklardır. Ruhsal yeteneklerin geliştirilme süreci sıkı bir disiplin gerektirmektedir. Kontrol altına alınamayan her yetenek, kontrolsüz deneyimleri de beraberinde getirir.

 • İstenilmeyen seslerin duyulması
 • Başkalarının düşüncelerinin bizi rahatsız etmesi
 • Psikolojik sorunların ortaya çıkması ve uyum sorunu yaşamak

gibi..

Telepatide Koruyucu Faktörler

Telepatik etkilerden korunmamız için dıştan gelen tüm sinyallerin değerlendirilerek elendiği ve gerektiğinde direnç gösterilen savunma mekanizmalarımız bulunur. Bu mekanizma tıpkı nefes alıp vermemiz gibi biz farkında olmadan çalışır. Bu mekanizma izin verdiklerimiz, güvendiklerimiz ve bizim için olumlu olan verileri bize yöneltirken diğerlerini hiç hissetmeyeceğimiz şekilde geri çevirir.

Bu mekanizmaya aura ile birlikte telepatik savunma mekanizması diyebiliriz. Ruhsal yönden güçlü olduğumuz sürece istenmeyen düşünceler ve telepatik fısıltılar bize ulaşamazlar. Aksi durumda neler olabileceğini şu şekilde hayal etmeye çalışın. “Varolan tüm canlıların düşüncelerini ve hissettiklerini bir anda algılamak…” Bu mekanizma hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmemiz için son derece önemlidir.

Gene bu mekanizma sayesinde sizi sevmeyen bir insan telepatik mesajlarınıza direnç gösterip etkisiz hale getirir, bir başkası sizin düşüncelerinizi öğrenemez ve size etki edemez. Verilecek karşılıklar bu mekanizma direnci ile ilgili olduğu için bu direnci aşan telepatik etkiler bir şekilde etki gösterecektir. Bu durumda yapılması gereken ise iç mekanizmalarımızı güçlendirmek olacaktır. (bkz. Aura Nedir? Nasıl Güçlendirilir? Güçlendirme Tekniği ve Psişik Saldırılardan Korunma Yolları)

Telepati Yeteneği ve Ruhsal Derinliğin Artırılması

Belirli bir derinliğe ulaşmadan telepati yeteneğinin geliştirilmesi kolay olmayacaktır. Denizin 50 metre altından numune almamız gerekiyorsa bunu karada yürüyerek yapmamız mümkün değildir.

Telepati gibi yetenekler madde seviyesinden uzaklaşmamızı sağlayacak meditasyon, derin trans, oto hipnoz ve benzer çalışmalarla gerekli ruhsal derinliğe inilerek geliştirilebilir. Sadece belirli telepati tekniklerinin uygulanması çoğumuz için yeterli gelmeyecektir.

Temel Sorun “Nedenlerin Geçerliliği”

 • Herkesin ilgi gösterdiği bir insan olma isteği
 • Birini kendine aşık etme düşüncesi
 • İntikam almak için telepati yapma düşüncesi
 • Başkalarına ait bilgilerin alınmak istenmesi

gibi başkalarının iradesini devre dışı bırakıcı ve yanılsamaya neden olacak sebepler bir çoğu için başarıyı olumsuz etkileyecek sebeplerdir. Sebeplerin geçerli ve gerçekten hayatımızı olumlu yönde etkileyecek sebepler olması gerekir.

Telepati Nasıl Yapılır?

Telepati ile ilgili %100 kesin sonuç almak ne istediğinize, ne yapmaya çalıştığınıza ve ne kadar kararlı olduğunuza bağlıdır. Denemek isterseniz konu hakkında ayrıntılı bilgiye Telepati Nasıl Yapılır? linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

www.parapsikoloji.net

11 Ocak 2020

“Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Bukra Tarık Dora
Uyanmak için dar bir dehlizden geçiyoruz. Biz yaşayan ölüler, ölülerin uyandıklarını anladığımızda dünyanın, gerçeğin sadece küçük bir parçası olduğunu anlarız. Anladığımızda uyanmış oluruz.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. blank Rüya dedi ki:

  Sevgilimle kısa süre önce ayrıldık. Ayrılık onun tercihi idi. Bana olan ilgi ve sevgisi çok azalmıştı. Aramızdaki enerji düşmüştü. Bana kızgın değil ya da benden nefret etmiyor. Şu an bana karşı nötr. Telepati tekniği ile ona eski güzel günlerimizi hatırlatmak, sahip olduğumuz enerjiyi tekrardan canlandırmak istesem işe yarar mı? O benim gönderdiğim mesajları algılar mı yoksa reddeder mi?

  1. Evet işe yarayacaktır. Bu konuda önemli olan etik davranıp davranmadığınızdır. Her ikinizin iradesi ile de ilgili olmayan çok farklı enerjilerden etkilenerek sizin enerji alanınızdan uzaklaşmışsa olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için kullanabilirsiniz.

 2. blank ayşe b dedi ki:

  Alfa frekansında telepati yaptığımız kişi o esnada farklı bir frekansta ise, o kişi farklı frekanstan alfa frekansına geçtiğinde mesajımız ona iletilir mi?
  Yoksa aynı anda aynı frekansta degilsek mesajlar hiç iletilmiyor mu?

  1. Eğer bağlantıya açık ise mesaj alınır, ruhsal bir bağ var ise mesaj algılanır. Aksi durumda vericinin mesajı diğer tüm frekansları da kapsayacak güçte iletmesi gerekebilir. Sonuç, ilk anda ulaşan mesajı alıcının nasıl yorumlayacağına ve oluşturulan bilince göre değişir.

 3. blank Ulaş dedi ki:

  Eşimle telepati yapabildiğimize inanıyorum, çünkü başımıza gelenler tesadüf olamaz. Sevgi ile ve aynı frekansta çalışıyorsa beyinler, o zaman daha kolay oluyor bence

 4. blank Kasım dedi ki:

  Bilim somut gerçeklik üzerine kuruludur. “Telepati gerçektir” demesi kendi gerçekliği ile ters düşmesine neden olur. Bu durum güneşin varlığını görerek kabul etmek gibidir. Güneşi görmeyen başkalarının söyledikleri ile varlığından haberdar olur ama bu görenlerle aynı değildir. İspat gerekir.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et