Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa - Teta Evresi

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa – Teta Evresi

Parapsikoloji ile ilgili çalışmalara aşina olanlar “transa geçmek” ifadesini sıklıkla duymuşlardır. Dış uyaranlardan izole olarak, derin bir huzur ve hafiflik hissi ile birlikte ortaya çıkan trans hali, duyu ötesi algılarımızı geliştirmek, güçlendirmek ve bu algılarımızı en iyi şekilde kullanmak için kolayca ulaşabilmemiz gereken bir noktadır.  Kelime anlamı olarak ruh ile irtibat kurulan evre, kendinden geçme, içe çekilme, bilinçli veya bilinçsiz duyu organlarıyla algılanan dünya ile irtibatın kesilmesi anlamlarına gelir.

Trans Evresi ve Beyin Dalgaları

Gündelik yaşantımızda uyanık halde iken beynimiz beta ve aşırı aktivitelerde bulunduğumuz durumlarda ise gama dalgaları yayar. Trans evresi Alfa dalgalarının yayılması ile başlar. Normal şartlarda Alfa dalgaları insanın uykuya dalış anı öncesi ve dalışına hazır olduğu anda yayılmaya başlar. Derin uyku evresinde ise Teta dalgaları ortaya çıkar. Aslında insanın normal yaşamının bir parçası olan trans evresi alfa ve derin trans evresinde teta dalgaları ile dış dünyadan tümüyle soyutlanmamızı ve yeni bir güne daha enerjik ve dinlenmiş bir şekilde uyanmamızı sağlar. Hipnoz altında uyuyan deneklerin kısa süre uyumalarına rağmen kendilerini çok iyi dinlenmiş hissetmelerinin nedeni de budur.

Doğal Trans ve Bilinçli Trans

Doğal trans yukarıda bahsettiğimiz beyin dalgaları eşliğinde gündelik yaşamımızın bir parçası olan transtır ve bilinçli transtan en büyük farkı bilincin büyük oranda kapalı olmasıdır. Tümüyle kapalı demiyorum çünkü uyku halinde fizyolojik ihtiyaçlar ve olası hayati durumlar söz konusu olduğunda bilincin tekrar açılabilmesi için dış uyaranlara karşı küçükte olsa bir kapı aralık bırakılır.

Bilinçli transta ise kişi kendi isteği ile alfa ve teta evresine girdiği için eğer uykuya teslim olmazsa bilinç hala aktiftir ve ruhsal irtibat beta evresine göre çok daha yoğundur. Astral Seyahat, Telepati ve Zaman ötesi algı deneyimleri bu aşamada çok daha yoğun bir şekilde yaşanabilir. Bu evrede ruh ve madde beden arasında dış uyaranlardan dolayı azalan iletişim artış göstermekte ve maddesel algıdan ruhsal algıya geçiş sağlanmaktadır.

Derin Trans ve Ruhsal Algılar

Madde düzeyden sıyrılıp nasıl transa geçilir? Günümüzde madde ve maddesel yaşam ön planda tutulduğu ve tüm sistemlerde buna göre dizayn edildiği için asıl önemli olan ruhsal bağlar maalesef arka planda kalmıştır. Derin trans halini yaşamayan kişilerin bu hali bir kez yaşadıklarında dünyayı çok daha farklı ve olumlu algılamalarının nedeni de budur. Daha önce ruhsal yolla algılayamadıkları ve atladıkları ayrıntıları algılamışlardır.

Derin trans halini bilinçli bir şekilde yaşayabilmek için madde düzeyinden sıyrılıp ruhsal seviyeye çıkmamız gerekir. Duyu organları ile madde düzeyinden aktarılan parazitler / düşünceler / tartışmalar / karmaşalar / kaygılar / stres ve yaşamımızı altüst eden ne kadar olumsuz algı varsa tümünün ortadan kaldırılması gerekir. Stresli bir hayattan kurtulmak ve huzurlu bir yaşama kavuşmak için öncelikle maddesel baskıların üzerimizden kaldırılması ile mümkün olabilir. Sıkı sıkıya bağlandığımız dünyanın bir an dahi olsa geride bırakılması kolay değildir ancak bir kez yapıldığında her zaman aranan bir huzur limanı halinde sizi bekliyor olacaktır.

Transa Geçiş ve Teknikler

Bilinçli bir transa geçebilmek için kullanılan çok sayıda teknik vardır. Dikkat edilmesi gereken kişinin kendisine uygun bir teknik bulması veya teknikleri kendisine uyarlamasıdır. Başta meditasyon olmak üzere kullanılan tüm teknikler herkeste aynı sonucu vermeyebilir veya aynı derinliğe ulaştırmayabilir. “Tekniği denedim ama işe yaramadı” söylemlerinin nedeni de bu farklılıkların gözardı edilmesidir. Bir objeye bakarak, objeyi zihinde canlandırarak, müzik dinleyerek veya tüm dikkati nefes alış verişlerine vererek trans haline geçilebilir. Görsel, işitsel veya dokunsal oluşunuz kullanacağınız tekniğin size sağlayacağı yararı da büyük oranda etkileyecektir.

Transa geçişte ana unsur dikkatin bir noktaya toplanarak dış uyaranları en aza indirmektir. Bunca karmaşaya rağmen nasıl transa geçilir? Duyu organları ile algıladığımız dış dünyadan soyutlandığımızda içe doğru yöneliş başlar. Alfadan tetaya doğru uzanan bu evre pratik yaptıkça daha kısa sürede yakalanır ve ruhsal algılarımızda da genişleme meydana gelir. Her çalışma bir öncekinden daha kısa sürede derinliğe ulaşmamızı sağlar. Öyle ki bir süre sonra tıpkı hipnoz altında “üçe kadar saydığımda uyuyacaksın” komutu kadar etkili bir geçiş yaşanabilir.

Transa Geçişte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çalışmalarda dikkat etmeniz gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz,

# Zihnen kendinizi hazırlayın. Çalışmalara başlamadan önce bu çalışma ile neyi amaçladığınızı, neler beklediğinizi ve neler yapmak istediğinizi belirleyin.

# Çalışmanızı yapacağınız ortamı seçin. Bu ortam mümkün olduğunca sessiz ve loş ışıklı bir yer olsun.

# Çalışma ortamınız her an rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam olmalı. Çalışmalarınız ilerledikçe belirli bir derinlikte aniden irkilerek kendinize gelmeniz emin olun hiç hoş olmayacaktır.

# Çalışma ortamınız ne çok soğuk ne de çok sıcak olmamalı. Bedeninizin rahat edeceği bir ortam olmalıdır.

# Çalışma yaptığınız ortamda asla negatif düşüncelere yer vermeyin. Mümkün olduğunca pozitif olmaya çalışın.

# Çalışma öncesi ne çok aç ne de çok tok olun. Bedensel ihtiyaçlarınızı gidermiş olarak çalışmalara başlayın.

# Çalışmaya başladığınız saatleri sessizliğin en yoğun olduğu zaman dilimlerinde yapmaya özen gösterin.

# Işık melatonin salgısını etkileyeceği için mümkünse ışığı en aza indirmeye çalışın. Hatta karanlık bir ortamda yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Zamanla belli bir seviyeye geldiğinde çoğu şartları yerine getirmeseniz de istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

# Telkinler zihinden söylenmeli ve normal konuşma sırasında kullandığımız kaslar, dudak ve dil hareket ettirilmemelidir. ideal seviye tümüyle zihinden konuşmaya başladığınız andan itibaren başlar. Bu aynı zamanla Telepatik iletişim için de önemli bir adımdır.

# Tüm şartları yerine getirmek için yeni bir ev inşa etmenize gerek yok. Dilerseniz gece yatağa uzandığınızda tüm şartları zihninizde de oluşturabilirsiniz.

Nasıl Transa Geçilir? Kısa ve Etkili Bir Yöntem

Yöntem ve teknik detaylarıyla nasıl transa geçilir? Derin trans deneyimi yaşamak için neler yapılması gerekir?

Transa geçmek için uygulanabilecek en pratik ve etkili yol nefes alışveriş çalışmasıdır. Bu yöntem için herhangi bir obje veya ekstra şartlar gerekmediği için yatarken de yapabilirsiniz.

# Sırtüstü uzanın (Eğer kısa sürede uykuya dalıyorsanız bağdaş kurarak veya sandalyeye oturarak ta yapabilirsiniz) Önemli olan bedenimizi kasmadan rahat edebileceğimiz enerji kanallarının açık olacağı bir pozisyondur. Buna en uygun pozisyon sırtüstü uzanmaktır. Boynunuzun altın yüksek bir yastık koymamaya özen gösterin eğer siz çok rahatsız etmiyorsa yastıkta kullanmayın.

# Gözlerinizi kapayın ve ve derin bir nefes alın. (Burnunuzdan Diyafram nefesi, yani karnımızın yukarı kalktığı nefes alma) Ciğerlerimizi tümüyle dolduralım ve oksijenin ciğerlerimizin en üst noktalarına kadar çıkmasını sağlayalım.

# Nefes alıp verirken tüm dikkatinizi aldığınız ve verdiğiniz nefese verin. Havanın içinize girişine, ciğerlerinizi doldurmasına ve bedeninizi terk edişine dikkat edin. Bu noktada imajinasyon tekniklerini de kullanabilirsiniz. İçinize çektiğiniz havayla birlikte bedeninize enerji girdiğini çıkarken de bedeninizdeki tüm negatif enerjilerin kirli havayla birlikte dışarı atıldığını canlandırabilirsiniz. Enerjileri renklendirerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

İmajinasyonu etkili bir şekilde kullanmaya çalışın. Hayal gücünüzle renkli bir dünya inşa edebilirsiniz

# 10 Defa bu şekilde derin derin nefes alıp verin ve son nefesinizi 5-6 saniye vermeden içinizde tutun. Nefesinizi verin ve kendinizi tümüyle serbest bırakın. Bedeninizdeki tüm kaslarınızın tümüyle serbest olduğundan emin olun. Bedeninizdeki değişimleri izleyin ve hiçbir şeye müdahale etmeyin.

# Şimdi derin bir nefes daha alın ve kalçalarınızdan ayak parmak uçlarınıza kadar tüm kaslarınızı sıkın. (Dilerseniz bunu ayaklarınızdan başlayarak her bir nefeste tek bir bölgeyi sıkarak ta yapabilirsiniz) 3-4 saniye tüm kaslarınızı sıktıktan sonra nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.

# Derin bir nefes daha alın ve karnınızı sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.

# Derin bir nefes daha alın ve karnınızla birlikte göğsünüzü sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı da gevşetin.

# Derin bir nefes daha alın ve ellerinizle birlikte omuzlarınızı ve  kollarınızı sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.

# Derin bir nefes daha alın ve boynunuzdaki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken boynunuzdaki kasları gevşetin.

# Derin bir nefes daha alın ve yüzünüzdeki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken yüzünüzdeki tüm kasları gevşetin.

# Son bir kez daha derin bir nefes alın ve tüm bedeninizi sıkın, bedeninizde sıkmadığınız hiçbir kas kalmasın. Nefesinizi verirken tüm kaslarınızı gevşetin.

Derin transa girmek için Neden Bu Egzersizi Yapıyoruz?

Bu şekilde bedeninizde transa geçmenizi engelleyecek tüm negatif enerjiler atılır ve enerji akışı en iyi hale getirilir. Bu egzersizi düzenli olarak yaptığınızda enerji merkezlerinizin çok daha iyi çalıştığını ve kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

# Kendinizi tümüyle serbest bırakın ve Tüm dikkatinizi bedeninizdeki enerji akışına verin. Bu aşamada bedeninize hiçbir müdahalede bulunmamaya çalışın. Bir yeriniz kaşınırsa kaşıyın ve devam edin. “Kaşısam mı kaşımasam mı” tarzı tartışmalara girmeyin.

# Bedeninizi ve zihninizi tümüyle serbest bırakın. Rüzgarda uçuşan bir yaprak gibi hiçbir şeye müdahale etmeyin.

# Zihninizde görüntüler ve ışıklar ortaya çıkabilir. Bunları sadece izleyin ve yönlendirmeye çalışmayın.

# Bir süre bu şekilde müdahalesiz bir şekilde sadece izleyin ve gözlemleyin.

# Tekrar derin bir nefes alın ve tüm dikkatinizi aldığınız ve verdiğiniz nefese verin. Nefesinizi alırken size uygun telkinler verin (Aldığım her nefeste daha derinlere iniyorum, kendimi önceki halimden çok daha iyi hissediyorum, her nefeste derinleşiyorum vb. Kullanacağınız telkinleri çalışmalara başlamadan önce belirleyin ve telkinleri kendiniz durumunuza göre hazırlayın. Her cümle herkeste aynı etkiyi yapmayacaktır.)

# Bu şekilde 5 kez derin nefes alıp verin ve son nefesinizi 5-6 saniye tutun. Nefesinizi verdiğinizde kendinizi serbest bırakın ve tüm dikkatinizi bedeninizdeki ve zihninizdeki değişimlere verin.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken tümüyle pasif olmanız gerektiğidir. Herhangi bir beklenti ile hareket etmeyin, “şu olmadı, bu olmalıydı” tarzı beklentilere girmeyin. Tüm dünyayı ve herşeyi bir kenara bırakın ve kendinizi rahat bırakın. Bırakın ruhunuz ve zihniniz dinlensin.

Derin Trans Nasıl Bir Ruh Halidir?

## Tanımsız, tarifsiz ve uçsuz bucaksız… Bu durumu tarif etmek gerçekten zordur. Yaşadığınızda siz de göreceksiniz.

## Uyku öncesi üzerimize çöken ağırlık hissi sonrası ortaya çıkan uyuyunca belirginleşen hafifleme hissi.

## Tarafsız, nötr, objektif ve çok renklilik..

## Bedeni terketmiş, Havada asılı kalmış, özgürlemiş hissi.

## Boşlukta kalmış hissi. Bu hisse zaman zaman eşlik eden karıncalanma ile birlikte düşme hissi.

Yaşanılanlar herkeste farklı olacaktır. İlk bir kaç çalışma sonrası daha derin bir hissedişle derin trans hali yaşanmaya başlayacaktır ancak bu durum herkeste aynı olmayabilir. Alfa dalgaları ile ortaya çıkan derinlik, çalışmalarınız ilerledikçe teta dalgaları ile devam edecektir. Bu aşamada bilinçli rüya, astral seyahat, telepati ve diğer duyu dışı çalışmalarınızı daha etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Derin Transa Geçiş ve Telkinlerin Etkisi

Alfa ve özellikle teta düzeyinde kendinize vereceğiniz telkinler hipnoz altında verilen telkinler kadar etkili olacaktır. Telkinlerinizi dikkatli ve özenli bir şekilde hazırlayarak kullanmaya çalışın. Aynı seviyeye bir hipnotizör eşliğinde oto hipnoz anahtarı alarak ta çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Veya bu aşamaya geldiğinizde kendi kendinizi yönlendirerek oto hipnoza geçiş basamakları oluşturabilir, bir sonraki çalışmanıza daha kısa sürede ve daha derin bir şekilde ulaşacağınızı telkin edebilirsiniz. Aynı düzeyde vereceğiniz telkinler ve nefes egzersizleri ile auranızı düzenleyebilir, enerjinizi artırabilir ve enerjinizi yönlendirmek için telkinler oluşturabilirsiniz.

Derin Trans Halinde Farklı Ruh Halleri

Derin trans halindeki deneyimler arttıkça, trans halinde ve trans sonrası gözü açık rüya görmek veya anlık, geçmiş ve gelecekle ilgili görüntüler deneyimlenebilir. Özellikle ruhsal, öngörü ve önsezi hassasiyeti yoğun olanlarda bu durum sık sık gözlemlenebilir. Gözünüz açık olduğu halde kısa süreli ruhsal bir boşluğa düşme hissi ile birlikte farklı ruh halleri yaşanabilir. Bu gibi durumlar doğal karşılanmalı ve panik yapılmamalıdır.

Ruhsal hassasiyetinizin yoğunluğunu ve ruhsal kabiliyetlerinizi Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Nasıl Transa Geçilir? Konusu haricinde Konuyla bağlantılı olduğu için Telepati ile ilgilenen arkadaşlar “Telepatik Mesajların Güçlendirilmesi ve İleri Seviye Teknikler” ve Astral Seyahat ile ilgili arkadaşlar “Astral Seyahatin İlk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar” konularına da bakabilirler.

Nasıl Transa Geçilir? Yazının Devamı ikinci bölüm:

“Derin Transa Geçiş ve Yararları” http://www.parapsikoloji.net/derin-transa-gecis-ve-yararlari/

Tüm Telepati Konuları: http://www.parapsikoloji.net/category/telepati/

Tüm Astral Seyahat Konuları: http://www.parapsikoloji.net/category/astral-seyahat/

Tüm Telekinezi Konuları: http://www.parapsikoloji.net/category/telekinezi/

Tüm İmajinasyon Konuları: http://www.parapsikoloji.net/category/imajinasyon/

Transa geçişle ilgili konuları araştırmak için: Telekinezi Forum Sayfamız

Nasıl Transa Geçilir? 22 Mayıs 2017

ww.parapsikoloji.net

Nasıl transa geçilir” konusu diğer paranormal çalışmalarda yeterli derinliğe ulaşmakta sorun yaşayanlar için hazırlanmıştır. Derin trans evresini deneyimlemeden ruhsal kabiliyetlerinizi kontrol altına almak ve kullanmak kolay olmayacaktır. Nasıl transa geçilir konusunu tam olarak kavramadan ve yeterli seviyeye ulaşmadan diğer çalışmalara yönelmeyiniz.

E. Emre Sönmez :Gri, serin ve bilinmeyene uzanan bir çabadır aslında tüm yolculuğumuz.

Yorumları Göster (30)

 • Bunun sayesinde astral seyahat denemelerimin gelişeceğini ve daha da kolaylaşacağını düşünüyorum teşekkürler :)

   • Bisey yapabiliyorum ama adını koyamadım bir iç titreşim sıkışma gibi 2 3 saniye kadar her an hiç kasma dan yapıyorum fazla tutamıyorum garip birşey iyimi kotumu bilmiyorum bir fikir yada bilgi varmıdır bu konuda trans olabilir diye buraya kadar geldim

    • İç titreşim belli bir yoğunluktan sonra hissedilen enerji akışı, kaslardaki deşarj sonrası enerji hareketleri, dalga boyları arasında değişimlerde hissedilen dalgalanmalar olabilir. Çalışma devam ettikçe daha yoğun deneyimler yaşarsınız. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa yoğun titreşimlerin hissedilmesi normaldir.

     • Gayet açıklayıcı olmuş Emre bey teşekkürler. Enerji akışini kas desarjini hissetme durumu olabilir

     • Ben teşekkür ederim. Yararlı olmasını dilerim. Sıradışı bir sorun olursa iletirsiniz.

 • Öncelikle , dolu içeriği ,yalın ve açık ifade dili ile ,Çok güzel bir paylaşım .Emeğinize sağlık .Hiç deneyimi olmayan birisi , bu tarz çalışmalara başlarsa,ne kadar süre devam ederse netice alabilir ?

  • Rica ederim Deniz Hanım/Bey, Faydalı olması bizleri mutlu eder. Okuyan gözler ve algılayan zihin güzel olunca herşey güzel gelirmiş.

   Bu tür çalışmalarda etki genelleme yapıldığında ortalama 2 hafta kadar sürer. Ancak bu süre uygulamayı yapanın hazır oluşuna, ruhsal durumuna ve motivasyonuna göre değişir. İlk uygulamada yeterli derinliğe ulaşılabilirse etki kendisini hemen göstermeye başlar. Genel mekanizma şu şekilde işler; İmajinastif ve zihinsel telkinler önce ruhsal alanı etkiler, ruhsal etkilenme hormonal etkiyi tetikler en son madde seviyesinde kendisini gösterir. Standart "Gör, hisset ve ol" tekniklerinde sürenin uzun olmasının nedeni yeterli ruhsal derinliğe inilmemesinden kaynaklanır. Kısacası süre büyük oranda uygulayana, ne istenildiğine ve yeterli derinliğe inilmesine bağlı.

   Yeterince güçlü bir motivasyonla başlanırsa (kalabalığa karşı yapılacak konuşma öncesi, yapılacak bir ruhsal çalışma öncesi, efor gerektiren bir çalışma öncesi) bir saatte de etki alınabilmekte.

 • Merhaba. Meditasyon yaptığım zaman, bu tür translar yaptığım zaman bitirdiğimde korkuyorum. Sanki birileri beni izliyormuş gibi. Bu yüzden yapmayı kestim. Araştırdım ancak pek bir şey bulamadım. Teşekkürler.

 • Merhaba, dün gece ilk defa denedim ve gerçekten yararını gördüm. Anlattığınız teknik gerçekten de güzel. Ancak, bunu uyguladıktan sonra gün içinde tuhaf bir durumla karşılaştım. Nereden geldiği belli olmayan yüksek ama aynı zamanda kısık bir hırıltı şeklinde ismimi sayıkladı 3-4 defa. Aynı zamanda, etrafımda normalde bulunan varlıklardan farklı bir varlık vardı. Önceden lucid konusunu başardığımda, birisi boynuma ip dolamış ve uyanmaya zorlamıştı beni. Yeniden bu tarz bir saldırı altında olabilir miyim sizce?

  • Merhaba,

   Tüm ruhsal çalışmalarda, ruhsal yönden belli bir derinliğe ulaştığınız andan itibaren bu gibi sorunlar her zaman yaşanabilir. Bu konuya çoğu makalede değindik ama iki konuda açıklamalarına ve mekanizmasına neden ve nasıl olduğuna dair ipuçları bulabilirsiniz.

   Astral Seyahat Riskler ve Önlemleri
   Karabasan Nedir? Karabasan Nasıl Oluşur?

   Eğer Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları linkinde belirtilen konumlardan hassasiyet almışsanız (Genelde yengeç ve balık burcu etkileri) etki mekanizması daha kolay çalışır. Ruhsal yönden hızlı ilerlersiniz ama etki altında kalmanız da bir o kadar kolay olur.

   Sorunu aşmanın bir çok yolu var ancak temelde sağlam bir irade ve bir şekilde sizi dışarıdan gelebilecek etkilere karşı koruyacak yöntemlere ihtiyacınız var. http://www.parapsikoloji.net/category/psisik/ linki altındaki konularda kısmen değinilmeye çalışıldı ancak yeterlilik kişiden kişiye ve ruhsal duruma göre değişebilir.

  • Yardımcı olabileceğimiz bir konu varsa yardımcı olmaya çalışalım Murat Bey

 • Merhaba, sitenizi ve paylaşımlarınızı çok severek okuyorum. İyi ki varsınız. Ben bu yazdığınız teknikten biraz farklı 100'den geriye saymaya başlayıp her nefes alıp verişi bir olarak sayarak 10-12 dakika sonra bir süre içerisinde transa geçiyorum. Kalp kısmında başlayan çok yoğun bir titreşim ve baskı oluşuyor. Sonra başımı yanaklarımı ve tüm vücudumu sarıyor. Bir süre sonra ellerim havalanıyor gözlerimi açtığımda ellerimi koltuğa sabitleyemiyorum havalanıyorum. Durumu nasıl kontrol edip ilerleyeceğimi bilmediğimden duraksıyor ayağa kalkmaya çalışıyor geriniyor ve fiziksel dünyaya hızla geri dönmeye uğraşıyorum. Bana önerileriniz olur mu acaba?

  • Merhaba, Teşekkürler güzel sözleriniz için.

   Farklı yazılarda da bahsettiğim gibi tekniklerden ziyade elde edilen sonuçlar önemli. Yazdığım tekniğin olumlu yanı sırayla tüm kasların ve enerji merkezlerinin deşarjının sağlanması. Bununla birlikle bilinçli yapılan her hareket sonrası o bölgelerin kontrollerinin daha kolay sağlanabilmesi büyük bir avantaj. Bunu yürüyüş yapacağımız yolu daha önce kontrol etmeye benzetebiliriz.

   Ama sizin için uyguladığınız teknik kolaylık sağlıyorsa kontrol sisteminizi geliştirmek adına "oto hipnoz" çalışmalarını da buna dahil edebilirsiniz.

 • Ben normalde aklına sürekli bir şeyler gelen birisiyim. Trans çalışmalarımda ne kadar rahat olursam olayım mutlaka aklıma bir şet geliyor. Belli bir seviyeden sonra hayaller duymaya ve görmeye başlıyorum. Hayale kaptırırsam bir kaç dakika sonra kaslar gevşemiş ve vucüt ısınmış bir şekilde uykuya dalıp yarım saat içinde uyanıyorum. Dikkatimi toplamak adına en ufak bit telkin ve düşüncede ise hayaller kesiliyor ve tam bir uyanıklık haline geçiyorum, doğru yolda mıyım? Birde bu lucid dream'ı normalde iki farklı şekilde görüyorum. Bazen rüyamın rüya olduğunu anlayıp keyfini çıkarıyorum. Bazende sabah "5 dakika daha" diyerek kafamı yastığa koyunca rüyamda kalkıp elimi yüzümü yıkadığımı falan görüyorum. Bunlar astral seyahate yatkın olduğum anlamına gelir mi?

  • Uykuya dalma sıkça görülür. Bu normaldir. Ancak bu durum bir şekilde kontrol altına alınmaya çalışılmalıdır. İmajinasyon kategorisi altında yer alan konularda verilen örnekleri inceleyerek kendinize özgü bir yöntemle uykuya dalma anını kontrol altına alabilirsiniz. Bu süreç sabırlı bir çalışma gerektirebilir ancak ısrarla devam edilirse sonuç alınmaktadır.

   Eğer bir çaba harcanmadan rüyada farkındalık yaşanıyorsa astral seyahat çalışmalarını olumlu yönde etkiler. Normalde rüyada farkındalık hali astral seyahat çalışmalarına başlandıktan belli bir süre sonra ortaya çıkar. Bu yönüyle ruhsal yönden sizin o süreci aşmış olduğunuzu söyleyebiliriz.

 • Merhaba bunu dendiğimde nefesim gittikçe daraldı ve birden hafiflemeye başladı bu bir anda oldu ve kendimi çok hafif hissettim bu normal mi yanitlarsaniz çok sevinirim teşekürler.

   • Emre bey ayrıca ben Tanrıya inanmayan biriyim her insanın kendi tanrısıni yarattığını inanan birisiyim
    bunun Astra seyehat etkisi nasıl olur?

    • İnandığınız değerlerde "astral seyahat yoktur" tarzında bir olgu varsa belki elde etmek istediğiniz başarının süresini etkileyebilir. Ruhsal kodlarımızda varolan, yapılabilir gerçekler inanç kodlarına bağlanmamışsa çalıştığınız sürece başarı elde edersiniz. İnanmadığı halde astral seyahat yapan çok insan var.

   • Hangi aşama olduğunu bilmiyorum. Önceden gürültülü bir şekilde soluklaniken birden bire nefesim in inceliğinini ve kopacak gibi oldugunu hissettim bedenim çok hafifledi sanki bedenim benim değildi ama onu hissedebiliyordum ve istemsizce gözümü açtım sonra kendim olduğumu ve bir kaliptal çıkmış gibi oldum bundan sonra ne önerirsiniz.

    • Bunun olmasının iki nedeni olabilir. Birincisi derin nefes alıp verme sırasında beyne daha fazla oksijen gittiği için hafif bayılma etkisi ortaya çıkar. Bu genelde son aşamada yani bedendeki tüm kaslar sırasıyla sıkılıp deşarj sağlandıktan sonra ortaya çıkar. Bedendeki ağır enerji akışı insanın bu hissi yaşamasına neden olur.

     İkincisi ise bu çalışmayı her gün düzenli bir şekilde yapmaya devam ederseniz bir süre sonra öyle bir noktaya gelirsiniz ki, gerçeklik duygusu kaybolur. Havada asılı olduğunuzu, madde bedeninizin hiç olmadığını hissetmeye başlarsınız. Bu noktada astral çıkışlar daha kolay olacaktır. Astral çıkış öncesi ruhsal boyuttaki deneyimlerin daha net bir şekilde yaşanması çıkışları çok daha doğal hale getirecektir.

     Bu çalışmayı her gün yapmayı alışkanlık haline getirmeye çalışın. Asıl amacınız ne ise daha sonra ona yoğunlaşın.

 • Transa gectikten sonra yuzum velle kollarim karincalaniyor adeta ellerim felc durumuna giriyor uyusuyor ellerimi zorlukla aciyorum o an telekinezi denedim ve kalin bir ipi oynattim ama kollarimin bu kadar kasilip yorulmasina anlam veremedim dogru yoldamiyim ? Şimdiden tesekkurler

  • Eğer daha önce benzer çalışmalarda bulunmamışsanız bedensel ve ruhsal değişimler farklı gelebilir. Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa bazı değişimlerin olması normaldir. Derin trans hali ile birlikte kataleptik kasılmalarda görülebilir. Ancak kaslarınızı aşırı sıkmış ta olabilirsiniz. Normalde rahatsızlık verecek kadar bir uyuşma veya felç durumu oluşmaz. Karıncalanmaların olması doğaldır.

   Eğer fazla hareket etmiyorsanız. Çalışmaya başlamadan önce yürüyüş ve egzersizler yapın. Kaslar hareketsizlikten dolayı da böyle bir refleks göstermiş olabilir.

   Duruş pozisyonunuz bu gibi durumlara neden oluyorsa daha rahat olabileceğiniz duruşlar deneyebilirsiniz. Aşırı stres altında iseniz bu durumda aşırı reaksiyonlara neden olabilir. Kaslarınızı daha az sıkmaya çalışabilirsiniz.

   Konuda anlatılan tüm adımları yaptıktan sonra Bedensel ve Ruhsal olarak tümüyle rahatlamadan belli bir süre hiçbir faaliyette bulunmayın.