Kategoriler: Ruhsal Gelişim

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa – Teta Evresi

Parapsikoloji ile ilgili çalışmalara aşina olanlar “transa geçmek” ifadesini sıklıkla duymuşlardır. Dış uyaranlardan izole olarak, derin bir huzur ve hafiflik hissi ile birlikte ortaya çıkan trans hali, duyu ötesi algılarımızı geliştirmek, güçlendirmek ve bu algılarımızı en iyi şekilde kullanmak için kolayca ulaşabilmemiz gereken bir noktadır.  Kelime anlamı olarak ruh ile irtibat kurulan evre, kendinden geçme, içe çekilme, bilinçli veya bilinçsiz duyu organlarıyla algılanan dünya ile irtibatın kesilmesi anlamlarına gelir.

Trans Evresi ve Beyin Dalgaları

Gündelik yaşantımızda uyanık halde iken beynimiz beta ve aşırı aktivitelerde bulunduğumuz durumlarda ise gama dalgaları yayar. Trans evresi Alfa dalgalarının yayılması ile başlar. Normal şartlarda Alfa dalgaları insanın uykuya dalış anı öncesi ve dalışına hazır olduğu anda yayılmaya başlar.

Derin uyku evresinde ise Teta dalgaları ortaya çıkar. Aslında insanın normal yaşamının bir parçası olan trans evresi alfa ve derin trans evresinde teta dalgaları ile dış dünyadan tümüyle soyutlanmamızı ve yeni bir güne daha enerjik ve dinlenmiş bir şekilde uyanmamızı sağlar. Hipnoz altında uyuyan deneklerin kısa süre uyumalarına rağmen kendilerini çok iyi dinlenmiş hissetmelerinin nedeni de budur.

Doğal Trans ve Bilinçli Trans

Doğal trans yukarıda bahsettiğimiz beyin dalgaları eşliğinde gündelik yaşamımızın bir parçası olan transtır ve bilinçli transtan en büyük farkı bilincin büyük oranda kapalı olmasıdır. Tümüyle kapalı demiyorum çünkü uyku halinde fizyolojik ihtiyaçlar ve olası hayati durumlar söz konusu olduğunda bilincin tekrar açılabilmesi için dış uyaranlara karşı küçükte olsa bir kapı aralık bırakılır.

Bilinçli transta ise kişi kendi isteği ile alfa ve teta evresine girdiği için eğer uykuya teslim olmazsa bilinç hala aktiftir ve ruhsal irtibat beta evresine göre çok daha yoğundur. Astral Seyahat, Telepati ve Zaman ötesi algı deneyimleri bu aşamada çok daha yoğun bir şekilde yaşanabilir. Bu evrede ruh ve madde beden arasında dış uyaranlardan dolayı azalan iletişim artış göstermekte ve maddesel algıdan ruhsal algıya geçiş sağlanmaktadır.

Derin Trans ve Ruhsal Algılar

Madde düzeyden sıyrılıp nasıl transa geçilir? Günümüzde madde ve maddesel yaşam ön planda tutulduğu ve tüm sistemlerde buna göre dizayn edildiği için asıl önemli olan ruhsal bağlar maalesef arka planda kalmıştır. Derin trans halini yaşamayan kişilerin bu hali bir kez yaşadıklarında dünyayı çok daha farklı ve olumlu algılamalarının nedeni de budur. Daha önce ruhsal yolla algılayamadıkları ve atladıkları ayrıntıları algılamışlardır.

Derin trans halini bilinçli bir şekilde yaşayabilmek için madde düzeyinden sıyrılıp ruhsal seviyeye çıkmamız gerekir. Duyu organları ile madde düzeyinden aktarılan parazitler / düşünceler / tartışmalar / karmaşalar / kaygılar / stres ve yaşamımızı altüst eden ne kadar olumsuz algı varsa tümünün ortadan kaldırılması gerekir. Stresli bir hayattan kurtulmak ve huzurlu bir yaşama kavuşmak için öncelikle maddesel baskıların üzerimizden kaldırılması ile mümkün olabilir. Sıkı sıkıya bağlandığımız dünyanın bir an dahi olsa geride bırakılması kolay değildir ancak bir kez yapıldığında her zaman aranan bir huzur limanı halinde sizi bekliyor olacaktır.

Transa Geçiş ve Teknikler

Bilinçli bir transa geçebilmek için kullanılan çok sayıda teknik vardır. Dikkat edilmesi gereken kişinin kendisine uygun bir teknik bulması veya teknikleri kendisine uyarlamasıdır. Başta meditasyon olmak üzere kullanılan tüm teknikler herkeste aynı sonucu vermeyebilir veya aynı derinliğe ulaştırmayabilir. “Tekniği denedim ama işe yaramadı” söylemlerinin nedeni de bu farklılıkların gözardı edilmesidir. Bir objeye bakarak, objeyi zihinde canlandırarak, müzik dinleyerek veya tüm dikkati nefes alış verişlerine vererek trans haline geçilebilir. Görsel, işitsel veya dokunsal oluşunuz, kullanacağınız tekniğin size sağlayacağı yararı da büyük oranda etkileyecektir.

Transa geçişte ana unsur dikkatin bir noktaya toplanarak dış uyaranları en aza indirmektir. Bunca karmaşaya rağmen nasıl transa geçilir? Duyu organları ile algıladığımız dış dünyadan soyutlandığımızda içe doğru yöneliş başlar. Alfadan tetaya doğru uzanan bu evre pratik yaptıkça daha kısa sürede yakalanır ve ruhsal algılarımızda da genişleme meydana gelir. Her çalışma bir öncekinden daha kısa sürede derinliğe ulaşmamızı sağlar. Öyle ki bir süre sonra tıpkı hipnoz altında “üçe kadar saydığımda uyuyacaksın” komutu kadar etkili bir geçiş yaşanabilir.

Transa Geçişte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çalışmalarda dikkat etmeniz gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz,

Zihnen kendinizi hazırlayın. Çalışmalara başlamadan önce bu çalışma ile neyi amaçladığınızı, neler beklediğinizi ve neler yapmak istediğinizi belirleyin.

Çalışmanızı yapacağınız ortamı seçin. Bu ortam mümkün olduğunca sessiz ve loş ışıklı bir yer olsun.

Çalışma ortamınız her an rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam olmalı. Çalışmalarınız ilerledikçe belirli bir derinlikte aniden irkilerek kendinize gelmeniz emin olun hiç hoş olmayacaktır.

Çalışma ortamınız ne çok soğuk ne de çok sıcak olmamalı. Bedeninizin rahat edeceği bir ortam olmalıdır.

Çalışma yaptığınız ortamda asla negatif düşüncelere yer vermeyin. Mümkün olduğunca pozitif olmaya çalışın.

Çalışma öncesi ne çok aç ne de çok tok olun. Bedensel ihtiyaçlarınızı gidermiş olarak çalışmalara başlayın.

Çalışmaya başladığınız saatleri sessizliğin en yoğun olduğu zaman dilimlerinde yapmaya özen gösterin.

Işık melatonin salgısını etkileyeceği için mümkünse ışığı en aza indirmeye çalışın. Hatta karanlık bir ortamda yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Zamanla belli bir seviyeye geldiğinde çoğu şartları yerine getirmeseniz de istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Telkinler zihinden söylenmeli ve normal konuşma sırasında kullandığımız kaslar, dudak ve dil hareket ettirilmemelidir. ideal seviye tümüyle zihinden konuşmaya başladığınız andan itibaren başlar. Bu aynı zamanla Telepatik iletişim için de önemli bir adımdır.

Tüm şartları yerine getirmek için yeni bir ev inşa etmenize gerek yok. Dilerseniz gece yatağa uzandığınızda tüm şartları zihninizde de oluşturabilirsiniz.

Nasıl Transa Geçilir? Kısa ve Etkili Bir Yöntem

Yöntem ve teknik detaylarıyla nasıl transa geçilir? Derin trans deneyimi yaşamak için neler yapılması gerekir?

Transa geçmek için uygulanabilecek en pratik ve etkili yol nefes alışveriş çalışmasıdır. Bu yöntem için herhangi bir obje veya ekstra şartlar gerekmediği için yatarken de yapabilirsiniz.

Sırtüstü uzanın (Eğer kısa sürede uykuya dalıyorsanız bağdaş kurarak veya sandalyeye oturarak ta yapabilirsiniz) Önemli olan bedenimizi kasmadan rahat edebileceğimiz enerji kanallarının açık olacağı bir pozisyondur. Buna en uygun pozisyon sırtüstü uzanmaktır. Boynunuzun altın yüksek bir yastık koymamaya özen gösterin eğer siz çok rahatsız etmiyorsa yastıkta kullanmayın.

Gözlerinizi kapayın ve ve derin bir nefes alın. (Burnunuzdan Diyafram nefesi, yani karnımızın yukarı kalktığı nefes alma) Ciğerlerimizi tümüyle dolduralım ve oksijenin ciğerlerimizin en üst noktalarına kadar çıkmasını sağlayalım.

Nefes alıp verirken tüm dikkatinizi aldığınız ve verdiğiniz nefese verin. Havanın içinize girişine, ciğerlerinizi doldurmasına ve bedeninizi terk edişine dikkat edin. Bu noktada imajinasyon tekniklerini de kullanabilirsiniz. İçinize çektiğiniz havayla birlikte bedeninize enerji girdiğini çıkarken de bedeninizdeki tüm negatif enerjilerin kirli havayla birlikte dışarı atıldığını canlandırabilirsiniz. Enerjileri renklendirerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

İmajinasyonu etkili bir şekilde kullanmaya çalışın. Hayal gücünüzle renkli bir dünya inşa edebilirsiniz

10 Defa bu şekilde derin derin nefes alıp verin ve son nefesinizi 5-6 saniye vermeden içinizde tutun. Nefesinizi verin ve kendinizi tümüyle serbest bırakın. Bedeninizdeki tüm kaslarınızın tümüyle serbest olduğundan emin olun. Bedeninizdeki değişimleri izleyin ve hiçbir şeye müdahale etmeyin.

Şimdi derin bir nefes daha alın ve kalçalarınızdan ayak parmak uçlarınıza kadar tüm kaslarınızı sıkın. (Dilerseniz bunu ayaklarınızdan başlayarak her bir nefeste tek bir bölgeyi sıkarak ta yapabilirsiniz) 3-4 saniye tüm kaslarınızı sıktıktan sonra nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.

 • Derin bir nefes daha alın ve karnınızı sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve karnınızla birlikte göğsünüzü sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı da gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve ellerinizle birlikte omuzlarınızı ve  kollarınızı sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve boynunuzdaki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken boynunuzdaki kasları gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve yüzünüzdeki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken yüzünüzdeki tüm kasları gevşetin.
 • Son bir kez daha derin bir nefes alın ve tüm bedeninizi sıkın, bedeninizde sıkmadığınız hiçbir kas kalmasın. Nefesinizi verirken tüm kaslarınızı gevşetin.

Derin transa girmek için Neden Bu Egzersizi Yapıyoruz?

Bu şekilde bedeninizde transa geçmenizi engelleyecek tüm negatif enerjiler atılır ve enerji akışı en iyi hale getirilir. Bu egzersizi düzenli olarak yaptığınızda enerji merkezlerinizin çok daha iyi çalıştığını ve kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

Kendinizi tümüyle serbest bırakın ve Tüm dikkatinizi bedeninizdeki enerji akışına verin. Bu aşamada bedeninize hiçbir müdahalede bulunmamaya çalışın. Bir yeriniz kaşınırsa kaşıyın ve devam edin. “Kaşısam mı kaşımasam mı” tarzı tartışmalara girmeyin.

 • Bedeninizi ve zihninizi tümüyle serbest bırakın. Rüzgarda uçuşan bir yaprak gibi hiçbir şeye müdahale etmeyin.
 • Zihninizde görüntüler ve ışıklar ortaya çıkabilir. Bunları sadece izleyin ve yönlendirmeye çalışmayın.
 • Bir süre bu şekilde müdahalesiz bir şekilde sadece izleyin ve gözlemleyin.

Tekrar derin bir nefes alın ve tüm dikkatinizi aldığınız ve verdiğiniz nefese verin. Nefesinizi alırken size uygun telkinler verin (Aldığım her nefeste daha derinlere iniyorum, kendimi önceki halimden çok daha iyi hissediyorum, her nefeste derinleşiyorum vb. Kullanacağınız telkinleri çalışmalara başlamadan önce belirleyin ve telkinleri kendiniz durumunuza göre hazırlayın. Her cümle herkeste aynı etkiyi yapmayacaktır.)

Bu şekilde 5 kez derin nefes alıp verin ve son nefesinizi 5-6 saniye tutun. Nefesinizi verdiğinizde kendinizi serbest bırakın ve tüm dikkatinizi bedeninizdeki ve zihninizdeki değişimlere verin.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken tümüyle pasif olmanız gerektiğidir. Herhangi bir beklenti ile hareket etmeyin, “şu olmadı, bu olmalıydı” tarzı beklentilere girmeyin. Tüm dünyayı ve herşeyi bir kenara bırakın ve kendinizi rahat bırakın. Bırakın ruhunuz ve zihniniz dinlensin.

Derin Trans Nasıl Bir Ruh Halidir?

Tanımsız, tarifsiz ve uçsuz bucaksız… Bu durumu tarif etmek gerçekten zordur. Yaşadığınızda siz de göreceksiniz.

 • Uyku öncesi üzerimize çöken ağırlık hissi sonrası ortaya çıkan uyuyunca belirginleşen hafifleme hissi.
 • Tarafsız, nötr, objektif ve çok renklilik..
 • Bedeni terketmiş, Havada asılı kalmış, özgürlemiş hissi.
 • Boşlukta kalmış hissi. Bu hisse zaman zaman eşlik eden karıncalanma ile birlikte düşme hissi.

Yaşanılanlar herkeste farklı olacaktır. İlk bir kaç çalışma sonrası daha derin bir hissedişle derin trans hali yaşanmaya başlayacaktır ancak bu durum herkeste aynı olmayabilir. Alfa dalgaları ile ortaya çıkan derinlik, çalışmalarınız ilerledikçe teta dalgaları ile devam edecektir. Bu aşamada bilinçli rüya, astral seyahat, telepati ve diğer duyu dışı çalışmalarınızı daha etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Derin Transa Geçiş ve Telkinlerin Etkisi

Alfa ve özellikle teta düzeyinde kendinize vereceğiniz telkinler hipnoz altında verilen telkinler kadar etkili olacaktır. Telkinlerinizi dikkatli ve özenli bir şekilde hazırlayarak kullanmaya çalışın. Aynı seviyeye bir hipnotizör eşliğinde oto hipnoz anahtarı alarak ta çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Veya bu aşamaya geldiğinizde kendi kendinizi yönlendirerek oto hipnoza geçiş basamakları oluşturabilir, bir sonraki çalışmanıza daha kısa sürede ve daha derin bir şekilde ulaşacağınızı telkin edebilirsiniz. Aynı düzeyde vereceğiniz telkinler ve nefes egzersizleri ile auranızı düzenleyebilir, enerjinizi artırabilir ve enerjinizi yönlendirmek için telkinler oluşturabilirsiniz.

Derin Trans Halinde Farklı Ruh Halleri

Derin trans halindeki deneyimler arttıkça, trans halinde ve trans sonrası gözü açık rüya görmek veya anlık, geçmiş ve gelecekle ilgili görüntüler deneyimlenebilir. Özellikle ruhsal, öngörü ve önsezi hassasiyeti yoğun olanlarda bu durum sık sık gözlemlenebilir. Gözünüz açık olduğu halde kısa süreli ruhsal bir boşluğa düşme hissi ile birlikte farklı ruh halleri yaşanabilir. Bu gibi durumlar doğal karşılanmalı ve panik yapılmamalıdır.

Ruhsal hassasiyetinizin yoğunluğunu ve ruhsal kabiliyetlerinizi Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Nasıl Transa Geçilir? Konusu haricinde Konuyla bağlantılı olduğu için Telepati ile ilgilenen arkadaşlar “Telepatik Mesajların Güçlendirilmesi ve İleri Seviye Teknikler” ve Astral Seyahat ile ilgili arkadaşlar “Astral Seyahatin İlk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar” konularına da bakabilirler.

Kulak Çınlaması ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çalışması sırasında nefes alıp verme ve tutma işlemi yoğun olarak yapıldığı için kulak iç yapısı hassas olanlar, basınç değişiminden dolayı rahatsızlık yaşayabilirler. Bu durumda, her ihtimali gözönünde bulundurarak öncelikle bir kulak burun boğaz bölümünde muayene olmaları olası sorunların önüne geçilmesi açısından önemlidir.

Kulak içi hassasiyeti olanlar nefes alıp verme işlemini nefes tutmadan yapabilirler veya rahatsız oldukları bölümleri atlayarak devam edebilirler. Transa geçiş süresi uzayabilir ancak geçiş sadece nefes tutma ile ilgili olmadığı için istenilen derinleşme sağlanacaktır.

Nasıl Transa Geçilir? Yazının Devamı ikinci bölüm:

Derin Transa Geçiş ve Yararları

İlgili Konular:

Tüm Telepati Konuları: Telepati Kategorisi

Tüm Astral Seyahat Konuları: Astral Seyahat Kategorisi

Tüm Telekinezi Konuları: Telekinezi Kategorisi

Tüm İmajinasyon Konuları: İmajinasyon Kategorisi

Nasıl Transa Geçilir?

22 Mayıs 2017

ww.parapsikoloji.net

Nasıl transa geçilir” konusu diğer paranormal çalışmalarda yeterli derinliğe ulaşmakta sorun yaşayanlar için hazırlanmıştır. Derin trans evresini deneyimlemeden ruhsal kabiliyetlerinizi kontrol altına almak ve kullanmak kolay olmayacaktır. Nasıl transa geçilir konusunu tam olarak kavramadan ve yeterli seviyeye ulaşmadan diğer çalışmalara yönelmeyiniz.

Bu yayın en son güncelleştirildi 31 Ekim 2019 11:17

E. Emre Sönmez @ParapsikolojiTR

“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”

Yorumları Göster

 • Selamlar,Telekinezi veya aerokinezi yaparken yaptığım şeyi imaje edip odaklandıktan sonra beynimi başka bir şeye odakladığımda imaje edip odaklandığım şey gerçekleşiyor bunun nedenini açıklarmısınız?

 • Derin transa geçerken gözlerimin önündeki karanlığı odaklanıyorum sizce yaptığım ne kadar doğru gözlerimin önündeki siyahlığa odaklanmak imajinasyon yeteneklerime zarar verir mi? Sorularıma cevap verirseniz çok teşekkür ederim.

  • Sizi olumsuz yönde etkilemediği ve olumsuz bir durum ortaya çıkarmadığı sürece neye odaklandığınız çok önemli değil. Gözler kapatıldığında imajların ortaya çıkması doğal bir süreçtir. Gözleriniz açıkken imajinasyon yapabilmek ve kontrol altına almak daha etkilidir. Olumsuz bir düşünce geliştirmediğiniz sürece karanlığa odaklanmanın imajinasyon yeteneğinize bir etkisi olmaz.

 • Selamlar bu trans haline girdigimizde aradigimiz sorularin cevabini bulabilir miyiz

  • Selam.
   Trans halinde iken dış etkenler en aza indiği için iç yoğunluk artmaktadır. Normal yaşantımızı gürültülü bir salona benzetirsek trans halinde iken dağ başında bir mağarada gibi oluruz. Odaklanma ve serbest çağrışım daha yüksek seviyelerdedir.

   Bakınız,
   Teta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları

 • merhaba, ben rüzgarı ve arıları 10-20 saniyelik süre ile yönlendirebiliyorum,daha fazla ve kuvvetli yönlendirebilmem için ne yapmalıyım. .. ..

  • Merhaba. İmajinasyon kategorisi altındaki örnek imajinasyon çalışmaları ile kendinizi geliştirebilirsiniz. Zihninizde canlandırdığınız herşey madde seviyesinede etki eder.

 • Merhaba
  Derin transa girmeye çalışırken karanlık öğeler görmek normal mi?

  • Merhaba.
   Derin trans halinde iken normalde görülmeyen bir çok şey görülebilir. Bu nedenle görülenlerle ilgili "normal veya anormal" demek doğru olmayacaktır. Bilinçaltı serbest kaldığı için bilinçaltı etkisi ile de görüşler olabilir, anlık ruhsal görüşlerde olabilir.

 • benim anlamadığım, başımdan geçen belki anlatılmaya bile değmeyen ama beni çok etkileyen bir olay var... Evde tektim, artık kendimi rahatlatmak için televizyonu ya da pencereyi açmıyordum bile, o kadar güvende hissediyordum. her yer kapalıydı, sessizlik içinde telefonumda uygulamalarda geziniyordum... Birden, daha önce hayatımda daha önce hiç duymadığım bir ses adımı söyledi, öyle netti ki... Ve kafamda olmadığına eminim çünkü kafamda yankılanan sesle gerçek sesleri ayırt edebiliyorum herkes gibi. O gün o kadar korktum ki... Hemen televizyonu son ses açıp pencereyi sonuna kadar açtım, gittim balkon kapısını açtım balkonda oturdum eve biri gelene kadar... Zaten ondan önce, ben küçükken -dördüncü sınıftayken- arkadaşımla bizim evde buğulu camın üstünde gelinlikli bembeyaz bir kız görüp çığlık atarak yakınımı çağırmıştık, bu iki olayın üstüne yine evimde bu sefer başka arkadaşlarımla bir şeyler yaşadık. o seferki farklıydı, bu sefer art arda yaşamıştık, tek belirti değil üst üste sayamayacağım kadar çok şey olmuştu o gün, ama küçük bir örnek vermek gerekirse arkadaşım birinin şarkı söylediğini, diğer arkadaşım ise birinin çığlık attığını söylemişti. hatta bir arkadaşım ağlamıştı... garip bir şekilde bazen yalnız olmadığım hissine kapılırım bazen. bu olanlar beni çok korkutuyor, sizin tahmininize ve görüşünüze ihtiyacım var. üç-dört kişiye anlattım inanmadılar, bende artık anlatmıyorum. bu olanların bir açıklaması var mı?

  • Benzer durumları başkaları da yaşıyorsa araştırmaya evden başlamakta yarar var. Evde daha önce başkaları oturdu mu? Sizden önce evde başkaları da oturmuşsa onlarla da konuşun onlar benzer olaylar yaşamışlar mı? Eğer evi sadece siz kullanmışsanız evin diğer sakinleri ile de konuşun. Benzer durumlar yaşayan var mı?

   Sebepleri farklı da olsa madde ötesi varlıklar evin yapıldığı yer, muska, büyü ve benzer sebeplerden dolayı sorunlar yaşatabilirler. Sebep yelpazesi çok geniş olduğu için net bir şey söylemek zordur. Eğer tüm göstergeler kaynak olarak evi gösteriyorsa çözüm için o noktaya odaklanılabilir.

   • bizden önce evde oturan yok, bu yüzden rahatım ama sürekli diken üstündeyim. hiçbir şey hissetmediğim halde. evde tekken görüş alanımda yan profilden bile olsa kapı olmazsa kendimi güvensiz, her an arkamda biri olabilecekmiş gibi hissediyorum. son zamanlarda her ne kadar bir olay yaşamasam bile kendimi aciz hissediyorum nedensizce. bazen felaket tellalı gibi... Oysa hiçbir şey hissettiğim bile yok. ve bu sadece evdeyken hissettiğim bir duygu. evle ne gibi bir ilgisi olabileceğini bilemiyorum ve evimi seviyorum ama kendim böyle hissetmek istemiyorum. ev için yapabileceğim bir şey var mı?

    • Evin yapıldığı yerin enerjisi, konumu, evin altından geçen enerji hatları vs. bir çok etken olabilir. Sizin psikolojik durumunuzla ve doğuştan aldığınız etkilerle de ilgili olabilir (ay etkisinde olan burçlar hassastır, yengeç burcu veya ev konumlarında ay etkisi olanlar gibi)

     Aşağıdaki iki konuda bazı çözümler bulunuyor. Onları uygulayıp deneyebilirsiniz.

     Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider?
     Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

     Farklı varlıklarla ilgili bir durum ise doğal ev yapımı elma sirkesi (veya diğerleri) ile zeminler, banyo, lavabo ve silinebilecek yerler silinebilir.
     Özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar, tırnaklar, saçlar ve bedenimizle bağlantılı olan dna yapımızla ilgili bilgiler içeren hiçbir şey gece çöpe atılmaz. Mümkünse yakarak yok etmek en iyisidir.

 • Merhabalar, ben çocukluğumdan beri psişik güçlere açık biriydim ve Dünya bana bir şekilde tuhaf geliyordu. Rüyalarımda sürekli olarak geleceği görüyordum ve bazen o kadar aşıyordu ki bu durum direk rüya gördüğüm günün aynısını yaşıyordum. Bazı zamanlar ise kendimi yukarılardan izleyip bilinçsiz bir şekilde şehirde dolaşıyordum, tabi sonra aniden yere çakılıyordum. Bu rüyaları kimseye anlatmıyordum, neden bilmiyorum. Tabi sürekli araştırıyordum, o zamanlar çocuk olduğumdan sürekli olarak telekinezi hakkında araştırmalar yapıyordum. En son beni derinden sarsacak birtakım olaylar üzerimden geçince biraz daha azaldı bu güçlerim. Ama hala devam ediyordu. Dediklerimin çıkması, 3-4 sene sonra yaşayacağım bir anın rüyamda olması gibi. Şuan ise evrenin spiritüel olarak yasalarını araştırıyorum. Maalesef ilaç tedavisi almaya başladım çünkü üzerimdeki olaylar çok fazla gelmeye başlamıştı. Ruhani gücüm hala benimle ama giderek zayıflamasından korkuyorum. Şu sıralar çekim yasasını araştırmaya başladım, ama diğer yasalar hakkında bilgi bulamıyorum. Benim bu eski gücümü kazanmak, kendi ruhani varlığımla tanışmak, ve bu evrensel çekim yasaları hakknda bilgi verebilir misiniz?

 • Merhaba ben özellikle son zamanlarda çok sık dejavu yaşadığımı hissediyorum bi de bu anda herşey rüyadaymışım gibi geliyor

 • Merhabalar.. 3-4 yıl önce kafama düşen bir kitap sayesinde enerjiler, çakralar, meditasyon, parapsikoloji tarzı şeyler ile ilgilenmeye başladım.Kitap adı ''The Secret''. Kitap çekim yasası ile alakalı idi. Etrafım da ki insanlar beni sever ve dinlerler ama düşüncelerimin hep olanaksız ve tuhaf olduğunu söylerler. 6.hissimin kuvvetli olduğunu düşünüyorum. Yeni tanıştığım bir insanın ne olduğunu, karakterini çözebiliyorum. Dediğim şeyler gerçekleşiyor. Özellikle kötü bir şey hakkında konuşur isem muhakkak bu oluyor. Bu yüzden çevremde ''şom ağızlı'' olarak biliniyorum. Kötü bir şey olmadan önce kalbimde bir baskı hissediyorum ve gün boyu modum düşük oluyor. Ve sonra gerçekten de kötü bir şey oluyor. Bunları kontrol edebilme şansım var mı ? Artık etrafımda ki insanlara yaşadığım tuhaflıkları anlatmıyorum. Çünkü daha da tuhaf bakmaya başlayacaklar ve benden uzaklaşacaklar.. İçsel benliğime nasıl ulaşabilirim ?

 • merhabalar. çesitli konularla ilgili araştırma yaparken tesadüfen siteye rastladım ve detaylı incelemeye çalışıyorum. kendimde tam olarak ne olduğunu anlamadığım şeyler oluyor. ilanları anlattığımda deli muamelesi gördüğüm oluyor. hislerim kuvvetlidir genelde ve çoğu zaman rüyamda farklı bir boyuta geçtiğimi düşünüyorum yakınlarımdan birinin başına bi kaza geldiğini gördüm ve rüyamda gördüğüm herşey birebir çıktı diyebilirim. birde rüyamda olan bazı durumlarda vücuduma aldığım darbe kesik yada cizik gibi uyandığımda vücudumda aynı şekilde iz görüyorum. kafam karışıyor ne olduğunu anlayamıyorum. bazı şeyleri kontrol altında tutamıyorum galiba. bana yardımcı olabilecek bir tavsiyeniz öneriniz var mı..?

Paylaşım
Tarafından yayınlandı
E. Emre Sönmez @ParapsikolojiTR

Son Konular

Ölüme Yakın Deneyimler Araştırması

Ölüme Yakın Deneyimler Araştırması Parapsikoloji Derneği, dünyadaki çok disiplinli araştırmacıların araştırmalarını destekleyerek ölüme yakın deneyimler hakkında bilimsel çalışmasını desteklemektedir. Parapsikoloji…

13 Eylül 2019

Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler? Düşünceler ve bu düşüncelerin sözle ifade edilmesi olacak olayları ve geleceği nasıl…

14 Ağustos 2019

Biyokinezi ile Göz ve Saç Rengi Değiştirilebilir mi? Boy Uzatılabilir mi?

Biyokinezi ile Göz ve Saç Rengi Değiştirilebilir mi? Boy Uzatılabilir mi? Biyokinezi ile göz rengi, saç ve ten rengi değiştirilebilir…

6 Ağustos 2019

Bilincin Katmanlarına Yolculuk Deneyimi

Bilincin Katmanlarına Bir Yolculuk Deneyimi Herşey parça parça, rüyalar gibi, hiçbirşeyi tutamıyorum, herşey çok hızlı ilerliyor. Kelimelere dökmesi zor ama…

1 Ağustos 2019

Biyokinezi Nedir? Biyokinezi Yapmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Biyokinezi Nedir? Biyokinezi Yapmak İçin Bilinmesi Gerekenler Biyokinezi nedir? Biyokinezi yapabilmek için bilinmesi gerekenler nelerdir? Biyokinezi ile gerçekten göz rengini,…

16 Temmuz 2019

Doğum Haritasında Öngörü Yeteneği Kazandıran Konumlar

Doğum Haritasında Öngörü Yeteneği Kazandıran Konumlar Doğum haritasında öngörü yeteneği kazandıran konumlar hangileridir? Bir olay olmadan önce, olacakları gören prekognisyonlar…

19 Mayıs 2019