Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alta Teta Evresi

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa – Teta Evresi

Nasıl transa geçilir? Derin transa girmek için yapılması gerekenler nelerdir?

Parapsikoloji ile ilgili çalışmalara aşina olanlar “transa geçmek” ifadesini sıklıkla duymuşlardır. Dış uyaranlardan izole olarak, derin bir huzur ve hafiflik hissi ile birlikte ortaya çıkan trans hali, duyu ötesi algılarımızı geliştirmek, güçlendirmek ve bu algılarımızı en iyi şekilde kullanmak için kolayca ulaşabilmemiz gereken bir noktadır.  Kelime anlamı olarak ruh ile irtibat kurulan evre, kendinden geçme, içe çekilme, bilinçli veya bilinçsiz duyu organlarıyla algılanan dünya ile irtibatın kesilmesi anlamlarına gelir.

Trans Evresi ve Beyin Dalgaları

Gündelik yaşantımızda uyanık halde iken beynimiz beta ve aşırı aktivitelerde bulunduğumuz durumlarda ise gama dalgaları yayar. Trans evresi Alfa dalgalarının yayılması ile başlar. Normal şartlarda Alfa dalgaları insanın uykuya dalış anı öncesi ve dalışına hazır olduğu anda yayılmaya başlar.

Derin uyku evresinde ise Teta dalgaları ortaya çıkar. Aslında insanın normal yaşamının bir parçası olan trans evresi alfa ve derin trans evresinde teta dalgaları ile dış dünyadan tümüyle soyutlanmamızı ve yeni bir güne daha enerjik ve dinlenmiş bir şekilde uyanmamızı sağlar. Hipnoz altında uyuyan deneklerin kısa süre uyumalarına rağmen kendilerini çok iyi dinlenmiş hissetmelerinin nedeni de budur.

Doğal Trans ve Bilinçli Trans

Doğal trans yukarıda bahsettiğimiz beyin dalgaları eşliğinde gündelik yaşamımızın bir parçası olan transtır ve bilinçli transtan en büyük farkı bilincin büyük oranda kapalı olmasıdır. Tümüyle kapalı demiyorum çünkü uyku halinde fizyolojik ihtiyaçlar ve olası hayati durumlar söz konusu olduğunda bilincin tekrar açılabilmesi için dış uyaranlara karşı küçükte olsa bir kapı aralık bırakılır.

Bilinçli transta ise kişi kendi isteği ile alfa ve teta evresine girdiği için eğer uykuya teslim olmazsa bilinç hala aktiftir ve ruhsal irtibat beta evresine göre çok daha yoğundur. Astral Seyahat, Telepati ve Zaman ötesi algı deneyimleri bu aşamada çok daha yoğun bir şekilde yaşanabilir. Bu evrede ruh ve madde beden arasında dış uyaranlardan dolayı azalan iletişim artış göstermekte ve maddesel algıdan ruhsal algıya geçiş sağlanmaktadır.

Derin Trans ve Ruhsal Algılar

Madde düzeyden sıyrılıp nasıl transa geçilir? Günümüzde madde ve maddesel yaşam ön planda tutulduğu ve tüm sistemlerde buna göre dizayn edildiği için asıl önemli olan ruhsal bağlar maalesef arka planda kalmıştır. Derin trans halini yaşamayan kişilerin bu hali bir kez yaşadıklarında dünyayı çok daha farklı ve olumlu algılamalarının nedeni de budur. Daha önce ruhsal yolla algılayamadıkları ve atladıkları ayrıntıları algılamışlardır.

Derin trans halini bilinçli bir şekilde yaşayabilmek için madde düzeyinden sıyrılıp ruhsal seviyeye çıkmamız gerekir. Duyu organları ile madde düzeyinden aktarılan parazitler / düşünceler / tartışmalar / karmaşalar / kaygılar / stres ve yaşamımızı altüst eden ne kadar olumsuz algı varsa tümünün ortadan kaldırılması gerekir. Stresli bir hayattan kurtulmak ve huzurlu bir yaşama kavuşmak için öncelikle maddesel baskıların üzerimizden kaldırılması ile mümkün olabilir. Sıkı sıkıya bağlandığımız dünyanın bir an dahi olsa geride bırakılması kolay değildir ancak bir kez yapıldığında her zaman aranan bir huzur limanı halinde sizi bekliyor olacaktır.

Transa Geçiş ve Teknikler

Bilinçli bir transa geçebilmek için kullanılan çok sayıda teknik vardır. Dikkat edilmesi gereken kişinin kendisine uygun bir teknik bulması veya teknikleri kendisine uyarlamasıdır. Başta meditasyon olmak üzere kullanılan tüm teknikler herkeste aynı sonucu vermeyebilir veya aynı derinliğe ulaştırmayabilir. “Tekniği denedim ama işe yaramadı” söylemlerinin nedeni de bu farklılıkların gözardı edilmesidir. Bir objeye bakarak, objeyi zihinde canlandırarak, müzik dinleyerek veya tüm dikkati nefes alış verişlerine vererek trans haline geçilebilir. Görsel, işitsel veya dokunsal oluşunuz, kullanacağınız tekniğin size sağlayacağı yararı da büyük oranda etkileyecektir.

Transa geçişte ana unsur dikkatin bir noktaya toplanarak dış uyaranları en aza indirmektir. Bunca karmaşaya rağmen nasıl transa geçilir? Duyu organları ile algıladığımız dış dünyadan soyutlandığımızda içe doğru yöneliş başlar. Alfadan tetaya doğru uzanan bu evre pratik yaptıkça daha kısa sürede yakalanır ve ruhsal algılarımızda da genişleme meydana gelir. Her çalışma bir öncekinden daha kısa sürede derinliğe ulaşmamızı sağlar. Öyle ki bir süre sonra tıpkı hipnoz altında “üçe kadar saydığımda uyuyacaksın” komutu kadar etkili bir geçiş yaşanabilir.

Transa Geçişte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çalışmalarda dikkat etmeniz gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz,

Zihnen kendinizi hazırlayın. Çalışmalara başlamadan önce bu çalışma ile neyi amaçladığınızı, neler beklediğinizi ve neler yapmak istediğinizi belirleyin.

Çalışmanızı yapacağınız ortamı seçin. Bu ortam mümkün olduğunca sessiz ve loş ışıklı bir yer olsun.

Çalışma ortamınız her an rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam olmalı. Çalışmalarınız ilerledikçe belirli bir derinlikte aniden irkilerek kendinize gelmeniz emin olun hiç hoş olmayacaktır.

Çalışma ortamınız ne çok soğuk ne de çok sıcak olmamalı. Bedeninizin rahat edeceği bir ortam olmalıdır.

Çalışma yaptığınız ortamda asla negatif düşüncelere yer vermeyin. Mümkün olduğunca pozitif olmaya çalışın.

Çalışma öncesi ne çok aç ne de çok tok olun. Bedensel ihtiyaçlarınızı gidermiş olarak çalışmalara başlayın.

Çalışmaya başladığınız saatleri sessizliğin en yoğun olduğu zaman dilimlerinde yapmaya özen gösterin.

Işık melatonin salgısını etkileyeceği için mümkünse ışığı en aza indirmeye çalışın. Hatta karanlık bir ortamda yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Zamanla belli bir seviyeye geldiğinde çoğu şartları yerine getirmeseniz de istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Telkinler zihinden söylenmeli ve normal konuşma sırasında kullandığımız kaslar, dudak ve dil hareket ettirilmemelidir. ideal seviye tümüyle zihinden konuşmaya başladığınız andan itibaren başlar. Bu aynı zamanla Telepatik iletişim için de önemli bir adımdır.

Tüm şartları yerine getirmek için yeni bir ev inşa etmenize gerek yok. Dilerseniz gece yatağa uzandığınızda tüm şartları zihninizde de oluşturabilirsiniz.

Nasıl Transa Geçilir? Kısa ve Etkili Bir Yöntem

Yöntem ve teknik detaylarıyla nasıl transa geçilir? Derin trans deneyimi yaşamak için neler yapılması gerekir?

Transa geçmek için uygulanabilecek en pratik ve etkili yol nefes alışveriş çalışmasıdır. Bu yöntem için herhangi bir obje veya ekstra şartlar gerekmediği için yatarken de yapabilirsiniz.

Sırtüstü uzanın (Eğer kısa sürede uykuya dalıyorsanız bağdaş kurarak veya sandalyeye oturarak ta yapabilirsiniz) Önemli olan bedenimizi kasmadan rahat edebileceğimiz enerji kanallarının açık olacağı bir pozisyondur. Buna en uygun pozisyon sırtüstü uzanmaktır. Boynunuzun altın yüksek bir yastık koymamaya özen gösterin eğer siz çok rahatsız etmiyorsa yastıkta kullanmayın.

Gözlerinizi kapayın ve ve derin bir nefes alın. (Burnunuzdan Diyafram nefesi, yani karnımızın yukarı kalktığı nefes alma) Ciğerlerimizi tümüyle dolduralım ve oksijenin ciğerlerimizin en üst noktalarına kadar çıkmasını sağlayalım.

Nefes alıp verirken tüm dikkatinizi aldığınız ve verdiğiniz nefese verin. Havanın içinize girişine, ciğerlerinizi doldurmasına ve bedeninizi terk edişine dikkat edin. Bu noktada imajinasyon tekniklerini de kullanabilirsiniz. İçinize çektiğiniz havayla birlikte bedeninize enerji girdiğini çıkarken de bedeninizdeki tüm negatif enerjilerin kirli havayla birlikte dışarı atıldığını canlandırabilirsiniz. Enerjileri renklendirerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

İmajinasyonu etkili bir şekilde kullanmaya çalışın. Hayal gücünüzle renkli bir dünya inşa edebilirsiniz

10 Defa bu şekilde derin derin nefes alıp verin ve son nefesinizi 5-6 saniye vermeden içinizde tutun. Nefesinizi verin ve kendinizi tümüyle serbest bırakın. Bedeninizdeki tüm kaslarınızın tümüyle serbest olduğundan emin olun. Bedeninizdeki değişimleri izleyin ve hiçbir şeye müdahale etmeyin.

Şimdi derin bir nefes daha alın ve kalçalarınızdan ayak parmak uçlarınıza kadar tüm kaslarınızı sıkın. (Dilerseniz bunu ayaklarınızdan başlayarak her bir nefeste tek bir bölgeyi sıkarak ta yapabilirsiniz) 3-4 saniye tüm kaslarınızı sıktıktan sonra nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.

 • Derin bir nefes daha alın ve karnınızı sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve karnınızla birlikte göğsünüzü sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı da gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve ellerinizle birlikte omuzlarınızı ve  kollarınızı sıkın. Nefesinizi verirken kaslarınızı gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve boynunuzdaki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken boynunuzdaki kasları gevşetin.
 • Derin bir nefes daha alın ve yüzünüzdeki tüm kasları sıkın. Nefesinizi verirken yüzünüzdeki tüm kasları gevşetin.
 • Son bir kez daha derin bir nefes alın ve tüm bedeninizi sıkın, bedeninizde sıkmadığınız hiçbir kas kalmasın. Nefesinizi verirken tüm kaslarınızı gevşetin.

Derin transa girmek için Neden Bu Egzersizi Yapıyoruz?

Bu şekilde bedeninizde transa geçmenizi engelleyecek tüm negatif enerjiler atılır ve enerji akışı en iyi hale getirilir. Bu egzersizi düzenli olarak yaptığınızda enerji merkezlerinizin çok daha iyi çalıştığını ve kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.

Kendinizi tümüyle serbest bırakın ve Tüm dikkatinizi bedeninizdeki enerji akışına verin. Bu aşamada bedeninize hiçbir müdahalede bulunmamaya çalışın. Bir yeriniz kaşınırsa kaşıyın ve devam edin. “Kaşısam mı kaşımasam mı” tarzı tartışmalara girmeyin.

 • Bedeninizi ve zihninizi tümüyle serbest bırakın. Rüzgarda uçuşan bir yaprak gibi hiçbir şeye müdahale etmeyin.
 • Zihninizde görüntüler ve ışıklar ortaya çıkabilir. Bunları sadece izleyin ve yönlendirmeye çalışmayın.
 • Bir süre bu şekilde müdahalesiz bir şekilde sadece izleyin ve gözlemleyin.

Tekrar derin bir nefes alın ve tüm dikkatinizi aldığınız ve verdiğiniz nefese verin. Nefesinizi alırken size uygun telkinler verin (Aldığım her nefeste daha derinlere iniyorum, kendimi önceki halimden çok daha iyi hissediyorum, her nefeste derinleşiyorum vb. Kullanacağınız telkinleri çalışmalara başlamadan önce belirleyin ve telkinleri kendiniz durumunuza göre hazırlayın. Her cümle herkeste aynı etkiyi yapmayacaktır.)

Bu şekilde 5 kez derin nefes alıp verin ve son nefesinizi 5-6 saniye tutun. Nefesinizi verdiğinizde kendinizi serbest bırakın ve tüm dikkatinizi bedeninizdeki ve zihninizdeki değişimlere verin.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken tümüyle pasif olmanız gerektiğidir. Herhangi bir beklenti ile hareket etmeyin, “şu olmadı, bu olmalıydı” tarzı beklentilere girmeyin. Tüm dünyayı ve herşeyi bir kenara bırakın ve kendinizi rahat bırakın. Bırakın ruhunuz ve zihniniz dinlensin.

Derin Trans Nasıl Bir Ruh Halidir?

Tanımsız, tarifsiz ve uçsuz bucaksız… Bu durumu tarif etmek gerçekten zordur. Yaşadığınızda siz de göreceksiniz.

 • Uyku öncesi üzerimize çöken ağırlık hissi sonrası ortaya çıkan uyuyunca belirginleşen hafifleme hissi.
 • Tarafsız, nötr, objektif ve çok renklilik..
 • Bedeni terketmiş, Havada asılı kalmış, özgürlemiş hissi.
 • Boşlukta kalmış hissi. Bu hisse zaman zaman eşlik eden karıncalanma ile birlikte düşme hissi.

Yaşanılanlar herkeste farklı olacaktır. İlk bir kaç çalışma sonrası daha derin bir hissedişle derin trans hali yaşanmaya başlayacaktır ancak bu durum herkeste aynı olmayabilir. Alfa dalgaları ile ortaya çıkan derinlik, çalışmalarınız ilerledikçe teta dalgaları ile devam edecektir. Bu aşamada bilinçli rüya, astral seyahat, telepati ve diğer duyu dışı çalışmalarınızı daha etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Derin Transa Geçiş ve Telkinlerin Etkisi

Alfa ve özellikle teta düzeyinde kendinize vereceğiniz telkinler hipnoz altında verilen telkinler kadar etkili olacaktır. Telkinlerinizi dikkatli ve özenli bir şekilde hazırlayarak kullanmaya çalışın. Aynı seviyeye bir hipnotizör eşliğinde oto hipnoz anahtarı alarak ta çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Veya bu aşamaya geldiğinizde kendi kendinizi yönlendirerek oto hipnoza geçiş basamakları oluşturabilir, bir sonraki çalışmanıza daha kısa sürede ve daha derin bir şekilde ulaşacağınızı telkin edebilirsiniz. Aynı düzeyde vereceğiniz telkinler ve nefes egzersizleri ile auranızı düzenleyebilir, enerjinizi artırabilir ve enerjinizi yönlendirmek için telkinler oluşturabilirsiniz.

Derin Trans Halinde Farklı Ruh Halleri

Derin trans halindeki deneyimler arttıkça, trans halinde ve trans sonrası gözü açık rüya görmek veya anlık, geçmiş ve gelecekle ilgili görüntüler deneyimlenebilir. Özellikle ruhsal, öngörü ve önsezi hassasiyeti yoğun olanlarda bu durum sık sık gözlemlenebilir. Gözünüz açık olduğu halde kısa süreli ruhsal bir boşluğa düşme hissi ile birlikte farklı ruh halleri yaşanabilir. Bu gibi durumlar doğal karşılanmalı ve panik yapılmamalıdır.

Ruhsal hassasiyetinizin yoğunluğunu ve ruhsal kabiliyetlerinizi Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Nasıl Transa Geçilir? Konusu haricinde Konuyla bağlantılı olduğu için Telepati ile ilgilenen arkadaşlar “Telepatik Mesajların Güçlendirilmesi ve İleri Seviye Teknikler” ve Astral Seyahat ile ilgili arkadaşlar “Astral Seyahatin İlk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar” konularına da bakabilirler.

Kulak Çınlaması ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Çalışması sırasında nefes alıp verme ve tutma işlemi yoğun olarak yapıldığı için kulak iç yapısı hassas olanlar, basınç değişiminden dolayı rahatsızlık yaşayabilirler. Bu durumda, her ihtimali gözönünde bulundurarak öncelikle bir kulak burun boğaz bölümünde muayene olmaları olası sorunların önüne geçilmesi açısından önemlidir.

Kulak içi hassasiyeti olanlar nefes alıp verme işlemini nefes tutmadan yapabilirler veya rahatsız oldukları bölümleri atlayarak devam edebilirler. Transa geçiş süresi uzayabilir ancak geçiş sadece nefes tutma ile ilgili olmadığı için istenilen derinleşme sağlanacaktır.

Tansiyonunuz yüksek olduğunda çalışmanın beyninize basınç yapan bölümlerini hafifletin veya yapmayın. Mesela derin nefes alıp bedeninizi sıkmayın. Sadece hafif nefes alıp vererek enerjiniz dengelemeye çalışın.

Eğer çalışma sonrasında uykuya geçiş yapmayacaksanız çalışmayı normal uyku saatinizde yapmayın.

Çalışmayı yapmaya karar vermeden önce çalışmanın size uygun olup olmadığını kontrol ediniz.

Çalışmayı birebir anlatıldığı gibi yapmak zorunda değilsiniz. Çalışmayı kendinize uyarladığınız ölçüde daha faydalı olacaktır.

 

Nasıl Transa Geçilir? Yazının Devamı ikinci bölüm:

Derin Transa Geçiş ve Yararları

 

İlgili Konular:

Tüm Telepati Konuları: Telepati Kategorisi

Tüm Astral Seyahat Konuları: Astral Seyahat Kategorisi

Tüm Telekinezi Konuları: Telekinezi Kategorisi

Tüm İmajinasyon Konuları: İmajinasyon Kategorisi

 

Nasıl Transa Geçilir?

22 Mayıs 2017

ww.parapsikoloji.net

Nasıl transa geçilir” konusu diğer paranormal çalışmalarda yeterli derinliğe ulaşmakta sorun yaşayanlar için hazırlanmıştır. Derin trans evresini deneyimlemeden ruhsal kabiliyetlerinizi kontrol altına almak ve kullanmak kolay olmayacaktır. Nasıl transa geçilir konusunu tam olarak kavramadan ve yeterli seviyeye ulaşmadan diğer çalışmalara yönelmeyiniz.

Son Güncelleme 21 Ocak 2023 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 143 YORUM
 1. blank Doğan dedi ki:

  Merhaba oto hipnoz anahtarı nedir ve ayrıca bu yönergeleri bir ses kaydediciye kaydedip ses kaydediciyi dinleyerek transa girebilir miyim vede şamanik davul sesleri de teta ya girmeme yardımcı olur mu?

  1. blank Emr dedi ki:

   Merhaba.

   1- oto hipnoz anahtarı nedir

   Hipnotizör (hipnoz yapan) tarafından hipnoz sırasında oto hipnoz için verilen anahtar “avucuna bakıp yüzüne sürdüğünde ve gözlerini kapattığında şu an bulunduğunuz hipnoz evresine gireceksin” gibi… bu kısaltılarak rakam, ses veya kelime haline de getirilebilir.

   2- ses kaydediciye kaydedip ses kaydediciyi dinleyerek transa girebilir miyim

   Evet. Eğer duyuşsal etkilenme oranınız yükse etkisi de yüksek olacaktır.

   3- şamanik davul sesleri de teta ya girmeme yardımcı olur mu?

   Yapanlar var. Ancak bu herkeste aynı oranda başarılı olacağı anlamına gelmiyor. Deneyerek sizde ne ölçüde etkili olduğunu görebilirsiniz.

 2. blank Yusuf dedi ki:

  Merhaba ben diğer varlıklarla görüşüyorum. Ne olduğunu bilmiyorum. Trans mı telepati mı olduğunu bilmiyorum sadece öğüt veriyorlar. Aceba bu nedir?

  1. blank EMR dedi ki:

   Merhaba, transa girmek ile telepatiTelepati Nedir? farklı kavramlar. Cinler daha çok telepatik yolla iletişim kurarlar. Doğum haritanızda belli hassasiyetleriniz varsa sizinle kolay bağlantı kurabilirler (farklı sebepler yoksa).

 3. blank Erlik dedi ki:

  Hocam artık makale falan paylaşmıyor musunuz? Yani yeni makaleleriniz varsa bile ben göremiyorum nedense

  1. blank EMR dedi ki:

   Herkese açık değil.

 4. blank selin dedi ki:

  merhaba ben yaklaşık 10 yıldır transa vb. şeylere geçmek için epey deneyimler yaşadım ve bir sonuca ulaştım . dediğiniz gibi nefes alış verişi önemli çünkü odak noktamız değişiyor . Aslında asıl önemli olan hiçbirşey düşünmemek ve bedenen değilde ruhen kendimizi hissedip odaklanmaktır. yani kendimizi vücut olarak görmezsek eğer ruhumuza odaklanırsak hiçbirşey düşünmeden durabiliriz . bunun içinde önceliğiniz buna inanmanız gerektiğidir.

 5. blank Eren dedi ki:

  meditasyondayken alfada telkinlerin hipnoz kadar etkili olduğunu söylemişsiniz. iyi telkinlerin arasında bazen ”başarısız olacaksın” gibi ufak vesveseler geliyor. Alfadayken bu tür vesveseler olur mu? olursa bana ve bilinçaltıma zarar verir mi?

  1. blank EMR dedi ki:

   Vesveselere takılıp kaldığınız sürece her durumda zarar görebilirsiniz. Vesveselerin çözümü dikkate almamak ve üzerinde durmamaktır. Bırakın akıp gitsinler. Siz vesveselerin önünü tıkamaya çalıştığınızda baskı yapan bir basınç oluşur. Önlerinde durmayın, bırakıp akıp gitsinler. Siz de arkalarında onlara el sallayın.

   Başlamadan önce “hiçbir vesvese benim iznim olmadan bana etki edemez” şeklinde kendinize telkinler verin. “Vesveseler olabilir gelip geçmelerine izin veriyorum ve dikkate almıyorum”, “Allah’ım her türlü vesveseden size sığınıyorum”, şeklinde telkin ve dualar yapabilirsiniz.

 6. blank Gamze dedi ki:

  Merhaba
  Kundalini reiki 2. Seviye uyumlamasini alırken bir meditasyon yapıyoruz. Rahatlatmak için bir müzik eşliğinde. Meditasyona niyet edip uzandım, aklımda meditasyon dan sonra yapacaklarim gezip duruyordu. nefes egzersizleriyle kendimi gevsettikten sonrasıni hatırlamıyorum pat diye bir ses duydugumu hatırlıyorum gözlerimi açmadım ama açmışım gibi hissediyordum. Vücudum yok gibiydi ucuyormus gibi bir his ve kalıbım yokmuş ve sonsuzluğa yayilmisim gibi. Sonra astral seyahat mi yapıyorum diye bir düşünce geçti aklımdan bir yere gitmek istedim ve olmadı. Zihnimle yönetmeye çalışınca herşey normale döndü. Anlam verememistim bunun ne olduğuna, kuantum boyutuna çıktığım falan soylenmisti. Ama şimdi anlıyorum aslında derin trans haline gecmistim. Şimdi kolaylıkla gecebiliyorum. Kendimi gevşetip kıpırdamadan nefes alış verişlerime odaklandigimda bir süre sonra vücudum uyumuş gibi oluyor ve boşluk hissiyle doluyorum. Ama orada ne yapacağımı bilmiyorum. O şekilde uykuya geçiyorum sadece 😊

  1. blank EMR dedi ki:

   Merhaba. İlk aşamalarda uykuya geçiş hep olur. Zamanla bilinciniz açık halde geçiş yaptığınızda bambaşka bir boyutla karşılaşacaksınız.
   Bedeninizin, sinirlerinizin ve ruhunuzun rahatlaması da yeterli.

 7. blank Mehmet dedi ki:

  merhaba her gece tam uyumadan önceki anda rastgele imajlar görüntüler görüyorum acaba transa mi geçiyorum sizce nasıl yenebilirim bunu

  1. blank Mehmet dedi ki:

   Bir de bazen sabah uyanmadan önce çok canlı gerçekmiş gibi görüntüler geliyor sonra uyanıyorum

   1. blank EMR dedi ki:

    Diğer sorunuzla bağlantılı… Bilinciniz açılmadan az önce gördüklerinizi hatırlıyor olabilirsiniz.

  2. blank EMR dedi ki:

   Merhaba. Alfa ve Teta evresinde bilinciniz açılıyorsa bu görüntüleri görüyor olabilirsiniz. Ağır uyku evresine gidildikçe normalde bilincimiz kapalı olduğu olduğu için gördüklerimizi hatırlamayız. Gördüklerini not alarak geçmiş, gelecek veya ne ile ilgili olduğunu bulmaya çalışabilirsiniz. Bilinçaltınızla veya durugörü ile de ilgili olabilir.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin