Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?

Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?

Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?

Psişikleri diğer varlıklar neden ve nasıl kullanır? Psişik özelliklere sahip insanların ruhsal hassasiyetleri ne gibi sıkıntılara neden olur?

Ruhsal yeteneği olan insanlar yaşamı sadece duyu organları ile algılamazlar. Sahip oldukları yeteneklerle zamanı ve yaşamı algılayış biçimleri farklıdır. Diğer insanların hissettiklerini, olacak olayları, insanlarda bulunan rahatsızlıkları, insanların düşüncelerini ve daha bir çok şeyi duyu organlarının algı sınırını aşarak algılayabilirler.

Ruhsal yetenekleri olan psişik insanların yaşamları daha içe dönüktür ve hassas bir yapıya sahiptirler. Algılarındaki hassasiyet onları insanlardan uzak bir yaşama itebilir. İçe döndükçe algılarındaki hassasiyet artar ve yalnızlaşırlar. Yalnızlık onların duyu dışı algılarının artmasına neden olur. Ruhsal algıları bu süreçte artarak yoğunlaşır. Bilinçli yapılan gelişim onlar için doğal bir süreçte meydana gelir.

Psişikleri Diğer İnsanlardan Uzaklaştıran Nedir?

İnsanların ne düşündüklerini ve gerçek niyetlerini algılayabildikleri için insanlara karşı güvensizlik yaşarlar. Uğradıkları hayal kırıklıklarını tekrar yaşamamak için insanlardan uzaklaşmayı tercih ederler. Bulundukları ortamdaki  insanların olumsuz enerjilerinden etkilenmeleri psişikleri rahat eder. Bulunmamaları gereken ortamlarda bulunmaları kısa sürede enerjilerinin tükenmesine neden olur.

Çevrelerinde kendilerini anlayabilecek insanlar çoğunlukla bulunmaz. Sorunlu olarak tanımlanmaları ve buna kendilerinin de inanmaları iletişim yönünden kompleksli bir hayat yaşamalarına neden olur. Sorunun ana kaynağı kendileri ve sahip oldukları özellikler değildir. Sorunun kaynağının anlaşılamaması, buna yönelik bir eğitim almamaları ve kendi kabiliyetlerine yönelik alanlara yönelememeleri ruhsal hassasiyete sahip insanları kendi içlerinde hapsolmaya iter.

Diğer Varlıkların İlk İrtibatları

Diğer insanlarla olan sorunlu iletişimleri nedeniyle dış dünyaya kapanmaları, sahip oldukları duyu dışı becerilerinin istem dışı güçlenmesine ve boyut ötesine açılmalarına neden olur.

Duyulan fısıltı sesleri, tıkırtılar, rüyalarda gelen ziyaretçiler, görülen gölgeler, kendilerine dokunulduğu hissi yaşadıkları ilk belirtiler olur.

Korku, Panik ve Kontrolün Kaybedilmesi

Tanımlanması zor olaylar insanı içinden çıkılması güç bir girdabın içerisine sokar. Çözüm arayışları sorunları pekiştirir ve aklın sınırları zorlanmaya başlanır. Bu evrede insanların madde boyutuna çekilerek sosyal ilişkilerin geliştirilmesi gerekirken çoğu zaman tam tersi olur.

Rüyalarda ve yalnız kalındığı anlarda kendisi ile tanımlayamadığı birilerinin konuştuğunu farkeder. Korku ve panik tüm kontrolün kaybedilmesine neden olur. Senaryonun kalan bölümü pek iç açıcı bir şekilde devam etmez.

Diğer Varlıklar Psişikleri Neden Tercih Eder?

İnsanların sahip oldukları ruhsal özellikler kullanılabildiğinde hem madde boyutunda hem de diğer boyutlarda zaman kavramını da aşabilecek niteliktedir. Cinlerin madde boyutunda ve diğer boyutlarda etkinliklerini artırabilmeleri için insanların yeteneklerine ihtiyaçları vardır.

Rüyalar izlenir, öngörü ve önsezi yetenekleri kullanılır; telepatik yetenekler, yüksek enerjiler değerlendirilir. Fal ve büyüde doğrudan etkinlikleri vardır. Etkiledikleri insanları farklı sebeplerle bu yollara yönlendirirler. Böylece etki altına aldıkları insanların sayısı artar. Yapılan faaliyetlerin enerji yoğunluğu erişilen insanların çokluğu ile orantılıdır. Aktivite artışı istedikleri enerji yoğunluğunun artışını da sağlar.

Madde boyutuna ve diğer insanlara erişmeleri için kendilerine ruhsal yeteneği olduğu halde bunun farkında olmayan insanları seçerler. Çünkü bunu kendilerinin verdiği bir hediye gibi algılamaları gerekir. Bazılarına yeteneklerini geliştirmelerinde yardımcı olurlar, duyu dışı algılarını kullanmalarını sağlarlar. Gördükleri halüsünasyonlar, duydukları sesler, aldıkları bilgiler bunların sonucudur.

İradelerin Devre Dışı Bırakılması

Ruhsal yeteneği olan insanların yeteneklerinden yararlanabilmeleri için iradelerinin kontrol altına alınması gerekir. Korku en büyük silahtır ve farklı şekillerde oluşturdukları korku ile bilinçleri kontol ederler.

Yetenekleri ruhsal mekanizmaları harekete geçirerek kullanırlar. Görüntüler, sesler ve hissedilenler onların akli dengelerinin bozulduğu izlenimini verir. Normal düşünemez ve artık yaşama adapte olamazlar. Kontrolü altına girdikleri varlıklar tarafından kendi istekleri doğrultusunda kullanılırlar.

Madde seviyesine her zaman doğrudan müdahale edemezler ancak etkileri altına aldıkları insanlarla bunu çok kolay bir şekilde yapabilirler. Telepati yeteneği olan bir insan aracılığı ile diğer insanları etkilemek, öngörü ve önsezi yeteneği olanlar aracılığı ile henüz olmamış olaylar hakkında bilgi vermek gibi..

Çözüm

Çözüm aslında oldukça basittir. İnsanın kendisini ve ruhsal yeteneklerini tanıması sorunların ortaya çıkmadan önlenmesinde etkilidir. İnsanın kendisini tanıması tüm yeteneklerini geliştirip kullanmasını gerektirmez. “Bilmekfarkındalığı ve bilinci ortaya çıkarır. İnsanın bilinç sınırlarının genişlemesi, hassas ve zayıf noktalarını bilerek güçlendirmesi, tüm iradesinin çözülmesine neden olacak “Korku” ‘yu etkisiz kılacaktır.

 

İlgili Konular

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

Psişik Saldırı Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Etkiler?

Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

 

Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?

www.parapsikoloji.net

9 Şubat 2019

“Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. blank Elefteria dedi ki:

  Sayın editör bu kadar şeyi nerden biliyorsunuz?Soyut şeyler hakkında bu kadar net bilgileri nereden elde ettiniz? Bunlar nörolojik hastalıklar da olabilir keza korku ve endişeden çıkan sorunlar da. Örneğin şizofreni hastaları da başka varlıklarla konuştuğunu söyler lakin bu bir hastalıktır.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Bilginin kaynağı her insanın doğuştan gelen özellikleri ve edindiği tecrübelerle ilgilidir. İnsan sahip olduğu özelliklere göre öğrenmek ister ve bu istek doğrultusunda mıknatıs etkisi gibi bilgi ona gelir. Bu bilgileri nasıl değerlendireceği kişiye kalmıştır.

   Bahsettiğiniz gibi bir çok sorunun kaynağı nörolojik hastalıklarda olabilir. Konuları sitede bir bütün olarak işlediğimiz için çoğu konuda buna değindik. Soru bölümünde sebepler üzerinde duran arkadaşları öncelikle tıbbi teşhise yönlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü durum herkeste çok farklı ve her birey ayrı ayrı incelenmeden kimse teşhis koyamaz.

   Site içeriği madde bilim dışındaki konularla ilgili olduğu için amacımız farklı bir pencere açarak insanların bakış açısını çeşitlendirmektir. Bilinen değil bilinmeye tehlikelidir.

   Bu konularda tecrübe sahibi olan Psikolog ve Psikiyatrlarda mevcut bilimle çözüm bulamadıklarında alternatif çözüm yollarına yönlendirmektedirler. Bu noktada bilginin çeşitliliği önemlidir. Tek boyutlu ve alternatifsiz bilgi sorunları sadece ötelemeye sebep olabilir.

 2. blank OMER dedi ki:

  iyi akşamlar… editör benim yorumlarımı sürekli siliyor; kendimize nasıl kalkan oluştururuz farkındalık artırabiliriz ve geliştirebiliriz ..? ben yalnız kaldığım zamanlar bilinçli bilinçsiz rahatsızlık yaşıyorum ve doğum haritamı bilmiyorum ….bilgi verir misiniz?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   – 7 Ayetel kürsi
   – 7 Fatiha
   – 7 Nas
   – 7 Felak
   – 7 İnşirah
   – 11 İhlas

   Okunarak yanınızda bulunan suya her okumada üflenir ve okuma sonunda içilir. Yetersiz gelirse 7 rakamı 11’e çıkarılır. Sabah ve yatmadan önce okunur. Her gün yatmadan önce Bakara suresi okunur veya sesli dinlenir.

   Eviniz, odanız veya yatağınızın etrafı elinize bir çubuk alınarak (herhangi bir ahşap cisim) 7 Ayetel kürsi ile birlikte çizilir. Okumaya ve çizmeye aynı andan başlarsınız.

 3. blank sinem taşkıran dedi ki:

  merhaba öncelikle sitenizi yeni keşfettim ve aşırı beğendim. emekleriniz için çok teşekkürler ellerinize sağlık. neredeyse tüm yazıları okudum diyebilirim. kendimde çok küçüklükten beri olan adını koyamadığım şeylerin farkındaydım. 6. hissim çok kuvvetli, insanlara bakıp onların nasıl biri olduğunu, niyetlerini anlayabiliyorum, enerjimi belirli yönlere çekebiliyorum. doğum haritamı çıkarttım ve yetenek konumlarıma da baktım. hepsi uyuyor. şuan 18 yaşındayım yaşım küçük çoğu şeyi hala anlamlandıramıyorum ve 12 yaşlarımdan itibaren madde ötesi varlıklar tarafından rahatsız edilmeye başladım. sürekli sesler duyuyorum fısıltı halinde yada tıkırtı olarak,özellikle duşta, gölgeler görüyorum, 2 aya yakındır da halüsinasyonlar görüyorum. kaç tane hocalara gittiysek de kimse çözüm bulamadı. sadece zonguldakta bir hoca vardı onun yazdığı muska ile duşta duyduğum seslerin şiddeti gitti. sizce tüm bu rahatsız edilme sebeplerim yazınızda yazılanlar olabilir mi? yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba teşekkürler içtenliğin için. Faydalı olmasını dilerim.

   Yaşadıkların doğum haritanda belirtilen konumlarla ilgili olabilir evet. Ama tümüyle ruhsal hassasiyetlerinle ilgilidir diyebilmek zor. Farklı etkenlerde olmuş olabilir. Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır? konusunda ruhsal yeteneklere sahip olan insanların diğer varlıklar tarafından neden etki altına alındıklarına dair bir yazı var. Bazı soru işaretlerini gidermende yararlı olabilir.

   Hiçbir müdahale olmadığı halde (diğer varlıkları rahatsız edecek şeyler, büyü vb.) bunları yaşıyorsan ve bundan eminsen seninle irtibat kurmalarının bir nedeni de yoksa ruhsal algılarınla ilgili olma ihtimali daha yüksektir. Korkma, endişe etme. Kendisini ve kendi güçlerini keşfeden bir insan fazla sorun yaşamaz. Yazılan muskanın senin için faydası varsa kullanmaya devam et etkilerini zamanla daha da azaltacaktır.

 4. blank murat dedi ki:

  Pardon Admin, şimdi cinlerin aslında insanlara gelecekten haber verme yada doğa üstü olayları gerçekleştirme konusunda bir katkısı yok mu? Cin dediğimiz varlıklar zaten şeytan ve herkesin şeytanı var. Şeytanında büyükleriyle dünya da güçlü insanlar iletişim kurarak kötülükler yapıyorlar. Bu virüsünden büyük şeytanın dünya üzerinde tesiri olan bi insana yaptırması muhtemel değil mi? Tuhaf olan şeytan bunun karşılığında ne sunuyor. Sizin dediğinize göre cinlerde bir numara yok insanı kullanıyorlar.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   “Cinlerin madde boyutunda ve diğer boyutlarda etkinliklerini artırabilmeleri için insanların yeteneklerine ihtiyaçları vardır.”
   “Madde boyutuna ve diğer insanlara erişmeleri için…” (İnsanları etki altına alarak)

   Hiç kimse markete gidip biraz sorun satın almak istemez. Onlara güvenebilecekleri veya ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri insanlar aracılığı ile ulaşmak daha pratik ve etkilidir. Konuyu kendi zihninize genişletin. Tüm ayrıntılara değinmedim.

 5. blank Emirhan dedi ki:

  Kendi psişik özelliklerimin farkındayım ve geliştirmeyi çalışıyorum. Özellikle durusezi yeteneğimin olduğunu biliyorum. Biraz da kendimi bu yönde geliştirmek için amatör bir şekilde yakınlarıma kahve falı bakıyorum. Sizce kahve falı bakmakla hata mi ediyorum ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Evet hata ediyorsunuz. Sadece tek bir boyunu ele alayım.
   Sizin söylediğiniz her cümleden etkilenen insanlar (etkilendiklerini söylemeyebilirler ama çoğu kararlarında dikkate alır) geleceklerini etkileyecek kararlarda bu öngörü ve önsezileri dikkate alırlar. Bir kaç somut delilde varsa aslında olmayacak olan olayların gerçekleşmesi için zihnen kendilerini programlarlar. Bu süreçte yaşayacakları her sorun ve sıkıntıda sizin de payınız olacaktır. Çünkü geleceklerini şekillendirmede etkili oldunuz. Belki çok daha iyi olacak bir hayatın olumsuz bir seyre girmesine neden oldunuz.
   Diğer varlıkların katkıları başkaları tarafından algılanamayan ama sizin alıcılarınıza ayarlanmış vericiler kanalı ile olur. Aslında siz onların bir kanalı haline gelirsiniz. İstediklerini etkilemek ve istedikleri geleceğe taşımak için sizi kullanırlar.

   1. blank Emirhan dedi ki:

    Çok yardımcı oldunuz teşekkürler

   2. blank murat dedi ki:

    Merhaba, ben hayatım boyu karamsar olmaktan kurtulamadım şimdi bunu bana empoze eden cinler ve bundan zevk mi alıyorlar?

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Herkeste aynı yöntemi kullanmazlar. Sizde doğuştan “karamsarlık” ile ilgili bir açık varsa o açığı kullanabilirler. Zevkte olabilir daha çok sizin değişen ruh halinizle ilgi duydukları, enerjiniz olacaktır.
     Siz kendinizi onlardan daha iyi tanımadıkça sorunun çözümü için doğru çözümler üretemezsiniz.

     Astroloji Kategorisi

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et