Beddua Nasıl Etkiler? Olumsuz Düşüncelerin Enerji Etkisi

Beddua Nasıl Etkiler? Olumsuz Düşüncelerin Enerji Etkisi

Beddua Nasıl Etkiler? Olumsuz Düşüncelerin Enerji Etkisi

Beddua yani kötü temenniler nasıl ve neden etkiler? Etki süresi nedir? Beddua etmek, yapılan haksızlıklar karşısında öfke duymak, başkasının kötülüğünü istemek, birisi hakkında iyi şeyler düşünmek nasıl etki eder? Bedduanın olumsuz enerji etkisi ne kadar devam eder ve ne kadar etkilidir? Konu belirtmeden özür dilemek ve basit bir “hakkını helal et” çözüm mü?

Düşünce, iyi ve güzel duygular ile bilinçli oluşturulduğunda olumlu; kötü düşüncelerle oluşturulduğunda olumsuz yoğun bir enerji meydana getirir. Bu enerjinin hedefinde olan insanları da iyi veya kötü yönde etkiler.

Beddua ve Düşüncelerin Olumsuz Etkileri

“Bir kişi hakkında bedeninizle yaptıklarınız madde seviyesindeki karşılığı, düşüncelerinizle oluşturduklarınız madde ötesi seviyeyi belirtir.”

Size haklı olduğunuz halde kötülük yapan bir insanla ilgili içinizde Onun bu yaptıklarının karşılığını görmesi için oluşturduğunuz sözler, nefret ve düşünceler bilinçli bir enerji meydana getirir. Bunları güdümlü enerji bombalarına benzetebiliriz.

Bu enerjiler o kişinin zihninizdeki görüntüsü, ismi veya ruhsal yapısı ile bağlantılıdır ve bu bilinçli enerjiler O kişinin aurasından içeri girerek etkilemeye başlar. (bakınız Aura Nedir?) Bu enerji ve etkisi, sizin o kişi hakkındaki düşünceleriniz, içine düştüğünüz durum ve öfkeniz devam ettiği ve yaşadığınız olayı hatırladığınız sürece artarak devam eder.

Beddua ile Ortaya Çıkan Olumsuz Enerjiler Ne Zaman Sonlanır?

Etki ne kadar devam eder? O kişi kendisini affettirmek için çaba göstermeye başladığında ve Siz o insanı affedinceye kadar etki devam eder. Bunun dışında enerjinin sonlanması mümkün değildir. Ölüm de bir kurtuluş değildir. İnsanların ölüp boyut değiştirmeleri enerjinin kesintiye uğramasını sağlamaz. Boyutlar arası sınırlar madde için geçerlidir, enerji için sınır yoktur.

Özür dilenmesi, Özrün kabul edilmesi ve Hakkın helal edilmesi neden çok önemlidir. Basit bir “Hakkını helal et” çözüm mü?

Size kötülük yapan bir insan hakkında düşünceleriniz ve o kişi hakkındaki söylemleriniz değişmediği sürece olumsuz etkiye sahip enerjiler yayılmaya devam edecektir. Enerjinin kesilmesi sadece sizin o kişi hakkındaki düşüncelerinizin değişmesi ile mümkün olabilir.

İnsan, madde boyutunda bedenini kullanarak, madde ötesi boyutta ise ruhsal enerjileri ile kendisini korumaya çalışır. Size birisi kötülük yaptığında elinizden bir şey gelmiyorsa devreye ruhsal enerjiler girer. Bunun için tabir yerinde ise, sürekli enerji üreten ve yayan bir trafo görevlendirilir. Bu trafonun kapanması sadece düşüncelerinizin değişmesi ile mümkündür.

Beddua adı verilen olumsuz düşünce ve temenniler sonrası ortaya çıkan olumsuz enerjisinin sonlanması iki şekilde mümkün olabilir.

O kişinin yaşadığı sorunlar görülüp O’na karşı içte acıma duygusu ortaya çıkar. Düşünceler değişir. Bu durumda trafo kapanır hatta acıma hissi ile tersine olumlu enerji transferi başlar.

O kişi gelir “şu zamanda sana şunları şunları yapmıştım, özür dilerim. beni affet, hakkını helal et” der ve sizde kabul edersiniz.

Bu ve benzer durumlar dışında içinizdeki olumsuz düşüncelerin sonlanmasına neden olacak bir gelişme yaşanmadığı sürece olumsuz enerji akışı kesilmez.

Sizin unutmuş olduğunuz bir konu da olsa olumsuz enerji aktarımı devam eder. O kişinin gelip sebep belirtmeden sadece özür dileyip “hakkını helal et” demesi ve sizinde ne hakkında olduğunu bilmeden “helal olsun ve özrünü kabul ettim” demeniz sorunu çözmez. Enerji merkezinin kapatılması için O konu tekrar gündeme getirilmeli ve bu yönde bir bilinç oluşturulmalıdır.

Hangi Durumlarda Beddua Olumsuz Enerji Akışı Hızlanır?

Bazı durumlarda yayılan enerjilerin yoğunluğu artar.

 • Acı ve gözyaşı
 • Kalpten hissedilen üzüntüler
 • Zor durumda kalma
 • Çaresizlik

Bu durumlar her yaşandığında enerji akışı ve etkinliği güçlenir. Olumsuz enerjilerin muhatabına veya beddua edilen insana yönelen ve etkileyen enerji oranı artar.

Beddua ve Olumsuz Enerjilerin Etkisi ve Etkinliği

Beddua ve olumsuz enerjiler, herkesi neden farklı sürelerde etkiler?

Beddua veya Olumsuz enerjiler, meydana gelmeye başladığı andan itibaren muhatabına adeta saldırmaya başlarlar. Etkisi muhatabın aurası ve koruma kalkanının ne kadar dayanacağı ile ilgilidir. Bazı insanların enerji alanı ister olumlu ister olumsuz yönde olsun çok güçlüdür ve gelen enerjileri yansıtır.

Ancak yapılan kötülükler ve haksızlıklar karşısında ortaya çıkan enerjiler bilinçli ve belli bir hedefe yönelik olduğu için bu enerjiler yok olmaz. Enerji birikir ve karşı tarafın savunma sisteminin kaldıramayacağı büyüklüğe ulaştığında çok daha büyük bir hasarla etkisini gösterir.

Bu etkiyi, akarsuların önüne yapılan barajda biriken suyun, biriktikçe artan toplam yıkım gücüne benzetebilirsiniz. Duvarlarda meydana gelen bir çatlak veya taşıma kapasitesinin aşılması akarsuyun meydana getireceği minimum etkiden çok daha büyük olur.

Neden Anne ve Babanın Bedduası Daha Etkilidir?

Telepati konusunda telepatik iletişimin, anne öncelikli olmak üzere diğer aile bireyleri arasında daha güçlü olduğuna değinilmişti. Neden anneler daha etkilidir? Çünkü 9 ay ve sonrasında tüm çocukluk dönemi  boyunca anne ile çocuklar birliktedir. Annenin enerji alanı çocuğun enerji alanını etkiler ve auralar birbirleri ile bütünleşmiş haldedir.

Annenin sözleri, düşünceleri, duaları ve bedduları enerji seviyesinde bu nedenle daha etkilidir. “Annesinin bedduasını almıştı” veya “Annesinin duasını almıştı” sözlerini çok sık duymuşsunuzdur. Anne ve sonrasında baba’nın iyi yönde de kötü yönde de oluşturdukları enerjiler çok etkilidir ve auranızın bunları yansıtma oranı sadece sizin ne kadar haklı olduğunuzla ilişkilidir. Haklı olmadığınız konularda ise auranızın beddua ile oluşan olumsuz enerjileri yansıtma ihtimali yoktur.

Duygusal baskı oluşturmak veya çıkar elde etmek için beddua etmeleri ve kötü temennilerde bulunmaları, sizin nasıl karşılık verdiğinizle ilgili bir etki oluşturur. Bir konuda haklısınızdır ancak tartışma başlatıp kalbini kırdığınızda ortaya çıkan enerji sizi etkiler.

Beddua’nın ve Olumsuz Düşüncelerin Bir Karşılığı Yoksa Kim Nasıl Etkilenir?

Neden beddua etmek ve kötü temennilerde bulunmak doğru değildir?

Her oluş auramızda, enerji merkezlerimizde ve ruhsal yapımızda bir iz bırakır. Siz bir insana veya canlıya bir kötülük yaptığınızda bu oluşu meydana getirmek için kullandığınız enerji auranızda ve ruhsal yapınızda, bir programın kullanım sonrası bilgisayarda veya telefonda bıraktığı loglar gibi, yapılanlarla ilgili kayıtlar bırakır.

Düşüncelere, telepatide olduğu gibi bilinç yüklendiğinde olumlu ve olumsuz etkiler gösterebilir ancak etkinliği, ne kadar gerçekçi olduğu ile bağlantılıdır. Beddua, kötü temenni veya olumsuz bir düşünce ile ortaya çıkan enerji muhatabında bu konuyla ilgili bir boşluk, kayıt ve iz bulmadığında etkisiz kalıp ana kaynağına geri döner.

Sizin yaptıklarınız haklı olmadığınız halde, karşı tarafta olumsuz düşünceler ve enerjiler oluşturmuşsa siz etki altında kalırsınız. Bu etki muhatabın düşüncesini ve bilincini nasıl şekillendirdiği ile ilgilidir. Eğer “Beni kırdığın kadar sende kırıl” benzeri bir düşünceye sahip olmuşsa etki de bu düşünce kadar olur. Haksız bir şekilde üzdüğünüz kadar üzülürsünüz. Size geri dönen enerji auranızı ve enerji kanallarınızı etkiler. İçiniz sıkılır, yaptıklarınızdan tat alamazsınız. Uyku veriminiz düşer. Sebebini bilemediğiniz sıkıntılar yaşarsınız. (Bakınız Psişik Saldırı Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Etkiler?)

Neden Bazı İnsanların Enerjileri Daha Etkilidir?

Bazı insanların enerjileri daha etkindir. Çünkü tüm yoğunluğunu ruhsal enerjilerine verirler. Bir başkası enerjisini madde seviyesinde harcar. Kavga eder, bağırır, madde seviyesinde tüm imkanlarını kullanır. Önceliği madde seviyesine verdiği için ruhsal seviyedeki enerji aktivitesi düşük seviyede kalır.

Bazı insanlar ise madde seviyesinde herhangi bir çaba harcamazlar. Tüm etkinlik ruhsal seviyede gerçekleşir ve etkin enerji yüksek seviyededir. “Ona dokunan zarar gördü” gibi sözlerin nedeni de bu durumdur.

Beddua Nedir? Duanın tersi. Olumsuz temenniler. Olumsuz enerjilerin bir merkeze yönlendirilmesi.

 

Beddua Nasıl Etkiler? Olumsuz Düşüncelerin Enerji Etkisi

www.parapsikoloji.net

26 Ocak 2019

“Beddua Nasıl Etkiler? Olumsuz Düşüncelerin Enerji Etkisi” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. blank Emre dedi ki:

  Bedduaların etkisinin kişinin haklılığı ile orantılı olduğunu belirtmişsiniz. Şu aklıma takıldı. Bir kişi bir başka kişiye haksızlık yaptı ancak kendisinin haklı olduğuna kendisini çok iyi inandırdı. Bu durumda karşı taraftan gelen bedduadan etkilenme durumu nedir?? Kendisinin haklı olduğuna inandığı için aurasında bir boşluk oluşturmamış ve karşı tarafın yansıtacağı enerjiden etkilenmeme gibi bir durum olabilir mi? Sonuçta kişisel mevzularda herkes kendi açısından kendisini haklı görmekte

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   İnandırmakla haklı olmak aynı şeyler mi?

   1. blank Emre dedi ki:

    Tabiki aynı şeyler değil ama kendini inandırdığı zaman bu aurasında açık oluşturmasını engeller mi merak ettiğim kısım bu? Bu şekilde haksızlık yapan insanlar karşıdan gelecek bedduadan korunabilir mi? Geçmişimde haksızlığa uğramış birisi olarak soruyorum bunu ancak bana bu haksızlığı yapanlar benim hakkımı yediğini düşünmüyor bir şekilde kendini kandırmış. Ben bu enerjiyi onlara geri göndermek istiyorum. Umarım derdimi tam olarak anlatabildim

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Hayır, bu şekilde sadece kendilerini kandırmış olurlar. Zaman gelip geçsin, haksızlık yapan değil haksızlığa uğrayan olduğunuz için sevinirsiniz.

 2. blank Sevinç Syl dedi ki:

  Merhaba ben hayatım boyunca kim beni üzdüyse kırdıysa her zaman allaha havale etmişimdir ve bi şrkilde zamanla ne olduklarını gördüm yada işittim, merak ettiğim bu kadar negatif bi durum bende zarar olmaz mı sanki enerjimin düştüğünü hissediyorum

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba
   “merak ettiğim bu kadar negatif bi durum bende zarar olmaz mı sanki enerjimin düştüğünü hissediyorum” bu kısmı açar mısınız? Bu kadar negatif bir durumdan kastınız tam olarak nedir?

   1. blank Sevinç dedi ki:

    Beddua sonuçta negatif bir etki değil midir, karşı tarafın huzursuz ve mutsuz olmasını dilemek, bazen istem dışı yaptıgım zamanlarda fiziksel olarak yorgun ve enerji düşüklüğü oluyor haliyle içimdeki olumsuz şeyler bedenime yansıyor ve bu bir süre sürüyor

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     Çoğu insanın beddua ettiği durumda dua etmek her insanın erişebileceği bir nokta değildir. Sizi olumsuz etkiliyorsa hayır dileyin, dua edin.

 3. blank Resul Burchaev dedi ki:

  Bedduadan nasil koruna biliriz ? O negativ enerjiyi hiç auramiza almamamiz mumkunmu dur ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Kalp kırmamak çok önemli. Hepimiz hata yapabiliriz, istemeden kırdığımız kalpleri mutlaka onarmaya çalışmamız hiç olmazsa bir özür dileyerek gönül almaya çalışmamız lazım. Aksi taktirde auramız ne kadar güçlü olursa olsun eninde sonunda etkisini göstermeye başlayacaktır.

 4. blank Murat dedi ki:

  Helallik alamadığımız için arkasından dua ettiğimiz kişilere de olumlu enerjiler göndermiş olacağız o zaman. Bu durumda sebepsiz yere aklına gelip bizi içinden affetme ihtimali var.

  1. blank Sevde dedi ki:

   Evet haklı olabilirsin bana da mantıklı geldi

   1. Hiçbirşey birebir özür dileyip helallik almaya benzemez. Belki edilen dua ile karşı tarafın rahatlaması sağlanabilir, hiçbir şey yapmamaktan iyidir ama affedip affetmeyeceğini nereden biliyorsunuz?

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin