Doğum Haritasına Göre Doğru Meslek Seçimi

Çalıştığınız işten memnun değil misiniz? Yaptığınız iş sizi tatmin etmiyor mu? Yeterince verimli olamıyor musunuz? İstediklerinizi yapmakta zorlanıyor musunuz? İş arkadaşlarınızla uyum sorunu mu yaşıyorsunuz? Büyük ihtimalle doğuştan sahip olduğunuz özelliklere uygun olmayan bir meslek seçmiş olabilirsiniz. 

Doğum Haritasına Göre Doğru Meslek Seçimi

Doğum Haritasına Göre Doğru Meslek Seçimi

Doğum haritasına göre meslek seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ve gerekli bilgiler.

Meslek seçiminizle ilgili aldığınız karar sürecini hatırlıyor musunuz? Meslek seçiminizde kimler etkili oldu? Hangi sözler ve görüntüler sizi etkiledi? Meslek seçiminizde ana etken para kazanmak mıydı? Çocuğunuzu yeteneklerine uygun doğru alanlara ve mesleklere yönlendirebiliyor musunuz? Doğum haritasına göre meslek hesaplama yöntemi…

Burçlara Uygun Meslekler Liste

1- Koç Burcuna Uygun Meslekler

2- Boğa Burcuna Uygun Meslekler

3- İkizler Burcuna Uygun Meslekler

4- Yengeç Burcuna Uygun Meslekler

5- Aslan Burcuna Uygun Meslekler

6- Başak Burcuna Uygun Meslekler

7- Terazi Burcuna Uygun Meslekler

8- Akrep Burcuna Uygun Meslekler

9- Yay Burcuna Uygun Meslekler

10- Oğlak Burcuna Uygun Meslekler

11- Kova Burcuna Uygun Meslekler

12- Balık Burcuna Uygun Meslekler

Konunun giriş bölümünü kısaca özetleyecek olursak şu an çalıştığınız işte mutlu değilseniz, yaptığınız iş sizi sürekli gelişmeye yöneltmiyorsa; çevrenizin yanlış yönlendirmesi veya özelliklerinizi iyi tanımamanızın bir sonucudur. Aynı şekilde çocuğunuz sizin yönlendirmeniz sonucu yöneldiği alanlarda mutlu değilse doğuştan gelen özelliklerine uygun bir alan seçilmemiş demektir.

Özelliklerimize uygun doğum haritasına göre doğru meslek seçimi, sadece tek bir soru cevapla bulunamayacak kadar ayrıntılı ve temel bazı konuların bilinmesini gerekli kılmaktadır. Doğru sonuçları bulabilmeniz için gerekli tüm ayrıntılar konuya eklenecektir. İhtiyacınız olan cevaplara ulaşabilmek için konunun tamamını okumanızı öneririm. Bazı bölümler karmaşık gelebilir gerekirse sadeleştirmek için notlar alabilirsiniz.

Doğum haritasına göre doğru meslek seçimi, tercih basamaklarının henüz ilk aşamalarında yer almaları bakımından çocuklar açısından oldukça önemli. Bu nedenle konuya öncelikle çocuklardan başlayalım.

Çocuğunuzu Doğru Bir Mesleğe Yönlendirdiğinize Emin misiniz?

Doğum haritasına göre doğru meslek seçimi aslında daha çok çocuklarla ilgili çünkü belli bir yaştan sonra doğru mesleği belirlemek çok fazla bir şey kazandırmayabilir. Çocukların eğilimlerinin belirlenmesi, onların gözlemlenerek ilgi duydukları alanlara yönlendirilmeleri, kabiliyetlerinin desteklenmesi açısından çok önemlidir.

Çocukların doğum haritalarının incelenerek ileride hangi alanlara eğilimli olacakları çok kolay bir şekilde belirlenebilir. Özellikle çocukların büyük oranda şekillendikleri ilk 6 yılda onlara ne kazandırdığınız ve neler kattığınız sonraki hayatlarının nasıl şekilleneceğinde büyük bir öneme sahiptir.

 • İlk 6 yılda çocuğunuza alacağınız hediyeler,
 • yatağının etrafına asacağınız resimler,
 • odasında bulunduracağınız eşyalar ve objeler,
 • ona dinlettiğiniz müzikler,
 • onun yanında iken kullandığınız kelime ve cümleler,
 • onunla birlikte iken sahip olduğunuz enerji,
 • onunla konuşurken zihninizden geçenler,
 • onu dünya gerçekliği ile ne kadar yüzleştirdiğiniz,

bakış açılarının ve zekalarının gelişiminde etkili olacaktır. Aldıklarınız ve kullandıklarınız sizin beğeni ve kabiliyetlerinizi değil çocuğun beğeni ve kabiliyetlerini yansıtmalı ve desteklemelidir.

Örnek verecek olursak,

Yengeç burcu için güven veren bir aile tablosu,
Kova burcu için gezegenler veya teknolojiyi yansıtan resimler,
Akrep burcu için merak uyandıracak resimler,
Boğa burcu için doğayı yansıtan resimler,
İkizler burcu için iletişim ve ileride tanışacağı insan kalabalıklarını gösteren resimler,
Koç burcu için liderliği yansıtan resim ve objeler tercih edilebilir.

Çocuğunuzu Doğum Haritasına Göre Doğru Mesleğe Yönlendirmek için Yakından Tanıyın

Doğum haritasına göre doğru meslek seçiminde nelere dikkat etmemiz gerekir?

Kova burcu olan bir çocuğun sayısal ağırlıklı olacağını, teknolojiye ilgi duyacağını önceden bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekir. Balık burcu olan bir çocuğun çok hassas ve empatik olduğunu bilmeniz Onun sorunlu olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

İkizler burcunda olan bir çocuğun hiperaktif hareketlerinin olabileceğini, çok konuştuğunu ve herkesle iletişim halinde olduğunu bilmeniz aslında onun gereksiz şeylerle ilgilenen yaramaz bir çocuk olmadığını bilmeniz açısından önemlidir.

Çocuklarınızı doğum haritasına göre uygun mesleğe yönlendirirken aşağıdaki burç özellikleri ile ilgili notları gözönünde bulundurabilirsiniz. Yaşamının her anını bu özelliklere uygun şekilde planlamanıza gerek yok, bilmeniz bu konuda bir bilinç oluşması için yeterlidir. Bilinçaltınız bir şekilde buna göre hareket etmenizi sağlayacaktır.

Çocukların Astrolojik Açıdan Genel Özellikleri

Çocuğun Doğum Haritasına Göre Meslek Seçimi

Çocukların eğilimlerinin belirlenebilmesi ve temel özelliklerini belirleyebilmek için kısaca özetleyecek olursak,

Ateş Grubu Burçları

Koç Burcu Çocuğu: Ateş grubu burcu. Öncü Nitelikte. Lider. Yüksek enerjili. Sportif, kararlı, atak ve cesur. Ani karar alıp uygular.
Aslan Burcu Çocuğu: Ateş grubu burcu. Sabit Burç. Ben kavramı gelişmiş. Her konuda beğenilme isteği ön planda. Yaptığı herşeyin görülmesini ve beğenilmesini ister. Sportif ve enerjik.
Yay Burcu Çocuğu: Ateş grubu burcu. Değişken Burç. Dışa dönük. İyimser ve açık sözlü. Öğrenmeyi ve özgür olmayı sever. Baskı ve sert tavırlar ona göre değildir.

Toprak Grubu Burçları

Boğa Burcu Çocuğu: Toprak grubu burcu. Sabit Burç. Sevimli, dokunsal. Doğayı ve hayvanları sever. Hissetmek için dokunmaya ihtiyaç duyar. İnatçı ve kararlı. Güzel sesli.
Başak Burcu Çocuğu: Toprak grubu burcu. Değişken Burç. Titiz ve çalışkan. Eleştirel. Çekimser ama samimi olduğunda iletişime açık.
Oğlak Burcu Çocuğu: Toprak grubu burcu. Öncü Nitelikte. Olgun, sorumluluk sahibi ve ağırbaşlı. İşini yarım bırakmaz. Tüm yoğunluğunu yapması gereken işlere verebilir.

Hava Grubu Burçları

İkizler Burcu Çocuğu: Hava grubu burcu. Değişken Burç. Hareketli, konuşkan. Herkesle iletişim halinde. Sözel ifade becerileri yüksek. Uzun süre bir konuya odaklanmakta sorun yaşayabilir.
Terazi Burcu Çocuğu: Hava grubu burcu. Öncü Nitelikte. Sevimli ve cana yakın. Estetik yönü ön planda. İletişim becerileri yüksek. Kararsız.
Kova Burcu Çocuğu: Hava grubu burcu. Sabit Burç. Zekası ön plandadır. Sayısal becerileri yüksek. Arkadaş canlısı, hareketli ve teknoloji meraklısıdır.

Su Grubu Burçları

Yengeç Burcu Çocuğu: Su grubu burcu. Öncü Nitelikte. Duygusal ve annesine bağlı. Evcil. El berecileri yüksek.
Akrep Burcu Çocuğu: Su grubu burcu. Sabit Burç. Ağırbaşlı, meraklı ve gizemli. Kararlı, inatçı ve cesur. Araştırmayı sever. Yalnız kalmaktan sıkılmaz.
Balık Burcu Çocuğu: Su grubu burcu. Değişken Burç. Yoğun hislere sahiptir. Empatiktir. Herkesi kendi yerine koyarak hareket eder. En ufak sorunda ağlayabilir. Duygusal yönü ön plandadır.

Konu sonunda “Burçlara Göre Uygun Meslekler” başlığı altından örneklere bakabilirsiniz.

Bundan sonraki bölümleri burç özelliklerini göz önünde bulundurarak çocuklar içinde düşünebilirsiniz.

Burçlara Göre Meslekler ve Tercihler

Doğum Haritasına Göre Doğru Meslekte Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Sabah işe gitmek için kalkmakta zorlanmıyor ve iş yerinize girdiğinizde mutlu oluyorsanız doğru bir tercihte bulunmuşsunuz demektir.

Her iş yorucudur ancak sevdiğiniz işi yapmanın verdiği yorgunluk sizi yıpratmayacaktır.

 • İş yerinizi veya yapmanız gerekenleri düşündüğünüzde strese girmiyorsanız,
 • çıkış saatini dört gözle beklemiyorsanız,
 • yaptığınız işe kendinizden bir şeyler katıp mutlu olabiliyorsanız

doğru bir tercihte bulunmuşsunuz demektir.

İşveren Açısından Doğru Çalışanın Belirlenmesi

Doğum haritasına göre doğru çalışan belirlenirken nelere dikakt etmek gerekir?

Konu tek taraflı değerlendirilmemelidir. Sizin tercihleriniz kadar iş sahibinin tercihleri de önemlidir. Doğru çalışanları ve doğru işi bulmak iş verimi açısından son derece önemlidir. Siz, ihtiyacınız olduğu için bir işte çalışmak için başvuruda bulunduğunuzda size en uygun pozisyonu bulmak iş verenin sorumluluğundadır.

Çalışanların kabiliyetleri göz önünde bulundurulmadan yapılan tercihler sadece çalışanın değil, iş sahibinin hedeflediği verimi de etkileyecektir. Müşterilerle iyi ilişkiler geliştirilmesi gereken bir pozisyona hava grubu burcundan bir çalışan alınması gerekirken yönetici pozisyonunda bulunması gereken ateş grubu burcu çalışanı alınırsa veya çalışanların psikolojik sorunları ile ilgilenmesi gereken su grubu burcu çalışan alınması gerekirken hava grubu burcundan biri alınırsa verim ve roller değişecektir.

İşveren Açısından Doğum Haritasına ve Burçlara Göre Doğru Tercihler

Koç Burcu: İyi bir yönetici ve takım lideri. Güç ve cesaret isteyen meslekler.
Boğa Burcu: Doğa ile ilgili alanlar, parasal konular, dokunarak veya tadılarak kalite kontrolü.
İkizler Burcu: Hareketli ve diğer insanlarla yoğun iletişim gerektiren meslekler.

Yengeç Burcu: Aile ve çocuklarla ilgili, psikoloji konulu meslekler.
Aslan Burcu: Yönetici kadroları, spor, sanat ve insanları eğlendiren alanlar.
Başak Burcu: Titizlik gerektiren dokümantasyona dayalı işler. Analiz yapılan işler. Sağlık ve temizlik alanları.

Terazi Burcu: Estetik ve güzelliği ön plana çıkarak meslekler. Halkla ilişkiler.
Akrep Burcu: Araştırmayı, değişim ve dönüşümü temel alan, psikoloji konulu meslekler.
Yay Burcu: Farklı kültürler, yabancı dil, düşünce ve yolculukla ilgili meslekler.

Oğlak Burcu: Disiplin, ciddiyet ve sorumluluk gerektiren meslekler.
Kova Burcu: Teknoloji, bilim ve matematik ile ilgili alanlar. Çocuklara yönelik rehberlikler.
Balık Burcu: Psikoloji, astroloji, yardım kuruluşları ve insanlara yararlı olunabilecek meslekler.

Doğum Haritasına ve Burçlara Göre Doğru Meslek Seçimi

Doğum haritasına göre doğru meslek belirlemek için nelere hangi konulara dikkat edilmelidir?

Meslek Evi 10. Ev

Doğum haritasında 12 ev konumu bulunur ve bu konumlar her insanın ayrı özellikleri ile ilgilidir. Mesleki eğilimimizle ilgili olan ev konumu 10. evdir ve mesleki tercihlerimizde 10. ev ve yönetici gezegeni Satürn öncelikli olarak ele alınmalıdır.

Ancak sadece 10. ev ve yönetici gezegenine bakılarak yapılacak tercihler de hatalı olabilmektedir. Diğer tüm konumlar belirlenerek genel bir değerlendirme yapılmalıdır.

Doğum Haritasında Elementler ve Özellikleri

Öncelikle elementlerin insanlara kazandırdığı özellikler bilinmelidir. Elementlerin özelliklerinin bilinmesi genelleme yapılması bakımından önemlidir. Doğum haritasında ağırlıklı olan burç grubu ve element belirlenerek bu özellikler de 10. evle birlikte dikkate alınmalıdır.

Elementlerin Özellikleri

4 Burç grubu vardır ve her biri bir elemente karşılık gelir. Ayrıca her burcun sahip olduğu öncü, değişken ve sabit nitelikler vardır. Her burç grubu içerisinde her nitelikten birer tane burç bulunur. Her burç grubu içerisinde 3 burç bulunur ve bu burçların her biri farklı niteliklere sahiptir.

Toplamda 4X3= 12 Burç bulunur. Bu burçlardan 4’ü sabit nitelikli, 4’ü değişken nitelikli ve 4’ü de öncü niteliktedir.

Sabit Nitelikli Burçlar

Akrep Burcu (Su grubu)
Aslan Burcu (Ateş grubu)
Boğa Burcu (Toprak grubu)
Kova Burcu (Hava grubu)

Sabit niteliğe sahip burçlar değişime kapalıdırlar ve karar verdikleri konularda geri adım atmazlar. Kararlıdırlar. Onları bir konudan vazgeçirmek çok zordur. Kendi kurallarını yaşarlar. Bireysel işlerde daha başarılıdırlar. Enerji kaynakları bireysel becerileridir.

Değişken Burçlar

Balık Burcu (Su gurubu)
Yay Burcu (Ateş grubu)
Başak Burcu (Toprak grubu)
İkizler Burcu (Hava grubu)

Değişken burçlar girdikleri ortama kolay adapte olurlar. İnsan ilişkileri ve iletişim becerileri gelişmiştir. Herkesle kolayca anlaşabilirler. Diğer insanlarla iletişim halinde olmaları enerji kaynaklarıdır.

Öncü Burçlar

Yengeç Burcu (Su grubu)
Koç Burcu (Ateş grubu)
Oğlak Burcu (Toprak grubu)
Terazi Burcu (Hava grubu)

Öncü burçlar, insanları harekete geçirerek onlara yön verirler. Organizasyonlar, direktifler, hareket, enerji ve yapılması gerekenleri yaptırmak bu burçlarla ilgilidir. Oluş, hareket, yönetme ve gerçekleştirme enerji kaynaklarıdır.

Burç Grupları ve Özellikleri

Burç gruplarını kısaca tanımlayacak olursak

Ateş Grubu: Lider
Su Grubu: Ruhsal
Toprak Grubu: Çalışkan
Hava Grubu: İletişim

ile ilgilidirler.

Ateş Elementi – Ateş Grubu Burçların Özellikleri

Ateş grubunda bulunan burçlar şunlardır:

Koç Burcu (Öncü)
Aslan burcu (Sabit)
Yay Burcu (Değişken)

Ateş grubu burçları yönetici grupta yer alır. İnsanları harekete geçirmek, uygulamak, yön göstermek, yapılacakları söylemek bu grup burçlarına has özelliklerdir. Grubun enerji potansiyeli yüksek olan burcu yöneticisinin Mars olmasından dolayı Koç burcudur.

Koç Burcu

Yönetici Gezegeni: Mars
Bulunduğu Ev Konumu: 1. Ev
İlgili Olduğu Alan: Kişilik ve Karakter

Ateş grubu içerisinde yönetici özelliğin en belirgin olduğu burç Koç burcudur. Bulunduğu ortamda kendisinden başkasının söz söylemesini, emir vermesini ve bir şeylerin yapılmasını istemesini kabullenemezler. Eğer uygun pozisyonda değillerse, bir başkası sürekli neler yapması gerektiğini söylüyorsa karşı çıkıp sorun çıkaracaktır. Emir ve direktif kabul etmez.

Aslan Burcu

Yönetici Gezegeni: Güneş
Bulunduğu Ev Konumu: 5. Ev
İlgili Olduğu Alan: Aşk, Sevgi ve Şans

Aslan burcu daha çok “ben” merkezli bir yapıya sahiptir. Beğenilmek ve taktir edilmekten hoşlanır. Başkalarının beğeni ve taktirlerine taviz veren bir yönetici pozisyonunda bulunmamalıdır. Kendisini ispat edebileceği, yaptığı işler sonrası taktir edilebileceği alanlarda daha etkilidir. Lüks olan herşeyi severler. Cömerttirler. Para birikimi konusunda iyi sayılmazlar. Spor, sanat ve şov gibi kendisini her an gösterebileceği alanlarda bulunmalıdır.

Yay Burcu

Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Bulunduğu Ev Konumu: 9. Ev
İlgili Olduğu Alan: Din, Felsefe, Yüksek Eğitim ve Yolculuklar

Yay burcu gördüğü, düşündüğü ve hissettiği herşeyi doğrudan söyleyen bir  burçtur. Empatik değildir. Karşısındaki insanların söylediği sözlerden kırılıp kırılmadığı ile ilgilenmez. Felsefi bir düşünce yapısı vardır. Sorgular ve dile getirir. Yolculuk yapmayı sever. Özellikle sürekli seyahat gerektiren işler için idealdir.

Su Elementi – Su Grubu Burçların Özellikleri

Su grubunda bulunan burçlar şunlardır:

Yengeç Burcu (Öncü)
Akrep Burcu (Sabit)
Balık Burcu (Değişken)

Su gurubu burçları insanların ruhsal yönünü temsil eder. Ruhsal sezgileri gelişmiştir. Grubun enerji potansiyeli yüksek olan burcu iki yönetici gezegene (Mars ve Pluto) sahip olan Akrep burcudur. İnsanları ruhsal yönden etkileyen, geliştiren, anlayan, değiştirip dönüştüren, dinleyen ve çözüm üreten gruptur.

Yengeç Burcu

Yönetici Gezegeni: Ay
Bulunduğu Ev Konumu: 4. Ev
İlgili Olduğu Alan: Aile ve Toplum

İçsel ve sezgiseldir. Birlikte yaşadığı insanların mutlu olması kendisini de mutlu eder. Ev ortamının en ideal insanıdır. Klasik ve nostaljiktir. Birikimi sever. Aile, çocuklar, bir araya getirme ve birlikte tutma, maddi birikimlerle ilgili alanlarda başarılıdırlar.

Akrep Burcu Burcu

Yönetici Gezegeni: Mars + Pluto
Bulunduğu Ev Konumu: 8. Ev
İlgili Olduğu Alan: Ölüm, Madde ötesi yaşam, Madde ötesi konular, Değişim ve dönüşüm. Cinsellik, Gizli olanı açığa çıkarma

Mars etkisi ile yoğun ruhsal enerjiye, Pluto etkisi ile değişim ve dönüşüm özelliklerine sahiptir. Ruhsal sezgileri gelişmiştir. Kararlı ve cesurdur. Gizli olan herşeyi açığa çıkarmak doğal dürtüsüdür. Bireysel olan işlerde başarılıdır. Kendi kuralları ile yaşamayı tercih eder. Araştırma, ortaya çıkarma, sınırları aşma ve soğukkanlılık gerektiren işlerde başarılıdır.

Balık Burcu

Yönetici Gezegeni: Neptün
Bulunduğu Ev Konumu: 12. Ev
İlgili Olduğu Alan: Hayaller, İçsel yaşamlar ve Ruhsal Sezgiler

Astrolojide son burçtur. Yoğun ve derin içsel algılara sahiptir. Ruhsal derinliği ve aktivitesi en yoğun burçtur. Empatik özellikleri ile kendisini herkesin yerine koyarak anlamaya çalışır. Karşılık beklemeden yardım etmeyi sever. Fedakarlık O’nun en büyük enerji kaynağıdır. İnsanlara karşılıksız yardım edebileceği tüm aktivitelere katılabilir. Astroloji, psikoloji ve çocuklarla ilgili tüm alanlar O’nun için idealdir.

Toprak Elementi – Toprak Grubu Burçların Özellikleri

Toprak grubunda bulunan burçlar şunlardır:

Boğa Burcu (Sabit)
Başak Burcu (Değişken)
Oğlak Burcu (Öncü)

Toprak grubu burçları verimliliği temsil eder. Başladıkları işleri sonuçlandırmadan bırakmazlar. Titiz, özverili, sorumluluk sahibi ve fedakardırlar. Kendilerine uygun bulundukları konumlarda verimliliği artırırlar. Enerji kaynakları üstlendikleri her işi ne pahasına olursa olsun tamamlama becerileridir.

Boğa Burcu

Yönetici Gezegeni: Venüs
Bulunduğu Ev Konumu: 2. Ev
İlgili Olduğu Alan: Maddi konular, Para ve Değerler

Doğa ile ilgili her konu ilgi alanına girer. Kararlı ve inatçı bir yapısı vardır. Başladığı her işi sonuna kadar götürmeden bırakmak istemez. Venüs etkisinden dolayı çok güzel ve insanı etkileyen sesleri olur. Kazanmak ve daha çok kazanmak idealleridir. Para, toprak, doğal ortamlar ve seslerini kullanabilecekleri alanlar onlara göredir. Dokunsal oldukları için dokunarak kalite kontrolü yapabilirler. Yemek ve lezzet konusunda idealdirler. Doğa ve toprakla ilgili işler enerjilerini yükseltir.

Başak Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür
Bulunduğu Ev Konumu: 6. Ev
İlgili Olduğu Alan: Sağlık ve Günlük Yaşam

Sağlıkla ilgili ev konumunda bulunmalarından dolayı temizlik konusunda çoğu zaman hassas ve titiz olurlar. Yaptıkları işlerde fedakardırlar. Kendilerini toplum yararına olan işlere adayabilirler. Yaptıkları her işi en ince ayrıntısına kadar incelerler. “Hata” tanımının yaşamlarına girmesine izin vermezler. Başarı ve temiz bir iş onların enerji kaynağıdır.

Oğlak Burcu

Yönetici Gezegeni: Satürn
Bulunduğu Ev Konumu: 10. Ev
İlgili Olduğu Alan: Disiplin, Meslek ve Kariyer

Oğlak burcu kendisini adadığı işler nedeni ile “işkolik” olarak tanımlanabilir. İç disiplinleri yüksektir. Odaklandıkları bir konu veya iş varsa onu bitirmeden bırakmak istemezler. Öncü olmasından dolayı kendisi ile birlikte olanları da harekete geçirir. İş kollarının en çalışkan insanları bu burç grubundan çıkar. Bir şeylerle meşgul olmak ve karşılığını almak en büyük enerji kaynaklarıdır.

Hava Elementi – Hava Grubu Burçların Özellikleri

Hava grubunda bulunan burçlar şunlardır:

Kova Burcu (Sabit)
İkizler Burcu (Değişken)
Terazi Burcu (Öncü)

Hava grubu iletişimi ve sosyal ilişkileri temsil eder. İnsanların birbirleri ile olan iletişimlerini sağlarlar. İçsel değil dışsaldırlar. Bu iletişim becerilerinin devamlılığı olaylara ve konulara yüzeysel yaklaşmaları ile sağlanır. Ruhsal derinlik taşımazlar. Sosyal becerileri gelişmiştir. Enerji kaynakları insanlarla olan iletişimleridir.

Kova Burcu

Yönetici Gezegeni: Uranüs
Bulunduğu Ev Konumu: 11. Ev
İlgili Olduğu Alan: Akıl, Teknoloji ve Dostluklar

Geçmiş değil gelecekle ilgili bir burçtur. Çok sayıda arkadaşı bulunur. Teknoloji ile yakından ilgilidirler. Zeka yapısı ve sahip oldukları özellikler bilimsel çalışmalara olan ilgilerini artırır. Sıradışı çizgileri ve düşünme yapıları vardır. Keşfetmek, orijinal bir şeyler üretmek en büyük enerji kaynaklarıdır. Sayısal verilerle ilgili alanlarla, bilim ve teknoloji ile ilgili alanlarda verimlidirler.

İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür
Bulunduğu Ev Konumu: 3. Ev
İlgili Olduğu Alan: Sosyal yaşantı, İletişim ve Eğitim

Merkür etkisi ile yüksek iletişim becerisine sahiptir. Her konuyu öğrenmek, paylaşmak ve daha fazlasını elde etmek idealidir. Herkesle çok kolay iletişim kurar ve anlaşır. Çok canlı ve enerjiktir. Hemen her konuda bilgi sahibidir ancak durağan olamadığı için hiçbir konuda ayrıntıya inemeden çabuk sıkılır. Yüksek konsantrasyon gerektiren işlerde sorun yaşayabilir. Uzmanlık alanı, hızlı öğrenme, iletişim ve sosyal yaşamdır. Yeni bir şeyler öğrenmek, yeni insanlarla tanışmak ve bildiklerini onlarla paylaşmak enerji kaynağıdır. Bilgi aktarımı ve iletişimle ilgili alanlarda verimlidirler.

Terazi Burcu

Yönetici Gezegeni: Venüs
Bulunduğu Ev Konumu: 7. Ev
İlgili Olduğu Alan: Evlilik, Denge ve Ortaklıklar

Sosyal ortamların aranılan insanları arasında yer alır. İnsanlar arasındaki dengeyi sağlamaya çalışır. İletişim becerileri gelişmiştir. Öncü olmasından dolayı sahip olduğu iletişim becerileri ile insanları çok kolay etkileyip yönlendirebilir. Estetik, güzel olan herşey ve sanatla ilgilidirler. Enerji kaynakları iletişim becerileri ile istedikleri sonuçları elde edebilmektir. İletişim, estetik ve sanatla ilgili alanlarda verimli olurlar.

Gezegenlerin burçlara etkileri ve özellikleri. Burca göre meslek seçimi

Gezegenlerin Burçlara Etkileri ve Özellikleri

Güneş: Benlik ve Ego. Ben merkezcilik (Aslan burcu 5. Ev)
Ay: Duygusal yönlerimiz (Yengeç Burcu 4. Ev)

Merkür: İletişim becerisi, pratiklik ve düşünce hızı (İkizler ve Başak Burcu 3. ve 6. Evler)
Venüs: Aşk, Estetik, Sevgi ve Evlilik (Boğa ve Terazi Burcu 2. ve 7. Evler)

Mars: Tutku, Enerji ve Mücadele: (Koç ve Akrep Burcu 1. ve 8. Evler)
Jüpiter: Şans ve İyi Olasılıklar. (Yay ve Balık Burcu 9. ve 12. Evler)

Satürn: Disiplin, kurallar ve Olgunluk (Oğlak ve Kova burcu. 10. ve 11. Evler)
Uranüs: Yenilik, Buluşlar ve Teknoloji (Kova Burcu ve 11. Ev)

Neptün: Hayaller ve yanılsamalar. (Balık Burcu ve 12. Ev)
Pluto: Değişim, Dönüşüm, Ölüm ve Güç (Akrep Burcu ve 8. Ev)

Doğum Haritasına ve Burçlara Göre Doğru Mesleğin Belirlenmesi

Doğru meslek seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar, hangi ev konumları ele alınmalı ve incelenmelidir? Doğum haritasına göre meslek hesaplama işleminde bilinmesi gerekenler.

Buraya kadar burçların kısa özellikleri, burç niteliklerini ve element özelliklerini gördük. Bu noktada yapılması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Doğum haritasına göre meslek hesaplamada kullanılacak bilgiler

Ağırlıklı elementinizi belirleyin. Doğum haritanıza hakim olan element hangisi?
 10. Evinizdeki burcunuzu ve yönetici gezegenini belirleyin.
İletişim becerileri ile ilgili olan 3. ev ve para ile ilgili olan 2. evinizdeki burç ve yönetici gezegeni belirleyin.
Sağlık, hizmet sektörü ve günlük yaşamla ilgili 6. evinizde bulunan burç ve yönetici gezegenini belirleyin.

Merkür’ün hangi burçta ve evde bulunduğunu belirleyin (Pratiklik ve zeka işleyiş hızı)
Ay burcunuzu ve ev konumunu belirleyin (Duygusal yönünüz)
Yükselen burcunuzu yani 1. evinizdeki burcu ve yönetici gezegenini belirleyin. (Dışa yansıyan yönünüz)
Güneş burcunuzu ve yönetici gezegenini belirleyin. (İç yönünüz)

1- Ağırlıklı element
2- Ağırlıklı burç
3- Ağırlıklı ev konumları
4- Ağırlıklı gezegen
5- 10. ev, 2. ev, 3. ev, 5. ve 6. evlerde bulunan burçlar ve gezegenler

sizin hangi işi yaptığınızda daha başarılı olabileceğinizi büyük oranda gösterecektir.

Özellikleriniz belirgin ise temel olarak aşağıdaki örnekte verildiği gibi 5 ana kriteri ön plana çıkartarak değerlendirebilirsiniz. Karar vermekte zorlandığınızda ayrıntılara inerek çözüm üretebilirsiniz.

Doğum Haritasına Göre Doğru Meslek Hesaplama ve Örnek Çıkarım

Bu örnekleri yaşamınızda etkilen olan evleri de dahil ederek yapabilirsiniz.

Ağırlıklı elementi: Hava
Ağırlıklı burcu: Terazi
Ağırlıklı Gezegeni: Venüs
10. Evi: İkizler (Yöneticisi Merkür)
2. Evi: Kova
3. Evi: Terazi

Bu tarz bir tablo çıktığında Terazi burcu, diğer insanlarla olan ilişkilerin ön plana çıktığı, iletişim becerisinden dolayı diğer insanlarla iletişimin ağırlıklı olduğu halkla ilişkiler, sanat, estetik ve göze hitap eden alanlarda çalışmaktan zevk alacaktır. Yapılan işten alınan zevk aynı zamanda başarıyı ve tatmin olmayı da beraberinde getirecektir.

2. ev para ile ilgili olduğu için para kazanma ile ilgili düşünce ve fikirleri sıradışı olacaktır.

10. Ev ‘de bulunan ikizler, terazi burcu gibi hava grubunda yer aldığı için iletişim becerileri ile ilgili meslekleri temsil eder. Yönetici gezegeni olan Merkür hızlı düşünme, karar verme ve hızlı hareket etmeyi temsil eder.

3. Ev’de bulunan Terazi burcu da iletişim ve sosyal becerileri destekleyecektir.

Bu tarz hava grubu veya Venüs – Terazi ağırlıklı bir tablo için aşağıda bulunan Terazi veya eğilimlerinize göre İkizler burcuna uygun mesleklere bakabilirsiniz.

Burçlara Göre Meslekler 10. Ev ve Satürn

10. ev meslek, kariyer, bireysel başarılarımız, disiplin, toplumdaki yerimiz, meslek yaşantımız, ulaşmak istediğimiz hedefler, şöhret, tutkular ve sorumluluklarımızla ile ilgili konumdur. Doğum haritasına göre meslekler belirlenirken 10. evde bulunan burç ve 10. evin yöneticisi Satürn’ün bulunduğu ev konumu önemlidir.

Mesela Satürn 6. evde ise Sağlıkla ilgili alanlar 10. evde balık burcu bulunuyorsa Psikoloji tercih edilebilir.

Doğum Haritasına Göre Burçlara Uygun Meslekler

Burçlara Göre Uygun Meslekleri Şu Şekilde Sıralayabiliriz.

Koç Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Yöneticilik ve Liderlikle ilgili meslekler
 • Sporla ilgili alanlar
 • Güç ve enerji gerektiren işler
 • Askeri alanlar
 • Avukatlık ve hukuk
 • Rehberlik, koçluk

Boğa Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Doğa ile iç içe olabilecekleri tüm meslekler
 • Coğrafya
 • Mimari meslekler
 • Para ile ilgili meslekler
 • Denetleme ve denetim ile ilgili meslekler
 • Sesini kullanabileceği meslekler

İkizler Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • İnsan ilişkilerini temel alan tüm meslekler
 • Gazetecilik, sunuculuk, yazarlık
 • İnsanların eğlenebilecekleri alanlar
 • İnsanlara bilgi verilen meslekler (Öğretmenlik gibi)
 • Sözel ifadeye ağırlık verilen meslekler
 • Pazarlama ve satış ile ilgili meslekler

Yengeç Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Çocuklarla ilgili tüm meslekler
 • Aile ve aileyi konu alan meslekler
 • Çocuklara yönelik öğretici meslekler (anaokulu öğretmenliği gibi)
 • Tarih, arşiv, koleksiyonculuk ve birikimle ilgili meslekler
 • İnsanlarla onları incitmeden ilgilenilmesi gereken meslekler, psikoloji
 • Yemek ve ev düzeni ile ilgili meslekler

Aslan Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Farklı kademelerde müdür ve yönetici kadrolar
 • Kendisini kanıtlayabileceği ve ilgi odağı olabileceği tüm meslekler
 • Spor alanları ile ilgili meslekler
 • Sanat ve sanatsal faaliyetlerle ilgili meslekler
 • Moda ve lüks giyimle ilgili meslekler. Satış temsilcilikleri
 • İnsanların ilgisinin çekilmesi gereken meslekler

Başak Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Sağlıkla ilgili meslekler
 • Doktor, hasta bakıcı, hemşire, laboratuvar, eczane, diyetisyen…
 • Hizmet sektöründe titizlik gerektiren meslekler.
 • Arşiv, mühendislikler, doküman işleri, istatistik gerektiren meslek grupları.
 • Fizik ve kimya ile ilgili alanlar
 • Sosyal hizmetler ve topluma yararlı olunacak işler

Terazi Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Sanat ve estetikle ilgili meslekler
 • Süsleme ve göze hitap edebilecek mesleki alanlar
 • Sahne ve film sektörü
 • Halkla ilişkiler
 • Çiçek, parfüm ve diğer kişisel bakımla ilgili alanlar
 • Terzi, hukuk, politika ve uygun mühendislikler

Akrep Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Ölüm ve cinsellikle ilgili tüm meslekler
 • Yüksek konsantrasyon gerektiren cerrahlık gibi meslekler
 • Psikolog ve psikoloji ile ilgili meslekler
 • Araştırmaya ve gizli olanları ortaya çıkarmaya yönelik gizlilik gerektiren meslekler
 • Parapsikoloji, alternatif tıp ve duyu dışı algılara dayalı meslekler
 • Güvenlikle ilgili meslekler

Yay Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Yabancı dil öğrenimi ve öğretimi ile ilgili meslekler.
 • Farklı kültürler ve seyahatlerle ilgili meslekler
 • Ülkeler arası iletişimle ilgili meslekler
 • Seyahatle ilgili tüm meslekler
 • Felsefe ve düşünce ile ilgili meslekler
 • Spor, basın ve halkla ilişkiler

Oğlak Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Yüksek disiplin gerektiren meslek grupları
 • Araştırmacı, bilim insanı ve matematik ile ilgili alanlar
 • Arkeoloji, müze ve kütüphane
 • Uzun süreli çalışma gerektiren ve dikkat gerektirecek memuriyetler
 • Mimar, inşaat kolları ve işçilikleri
 • Kontrol ve hesapla ilgili memuriyetler

Kova Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • Matematik ve matematikle ilgili sayısal alanlar
 • Uzay ve gök bilimleri
 • Tekniker ve mühendislikler
 • Öğretim kolları ve rehberlik alanları
 • Sunuculuk ve medya alanında teknoloji gerektiren kollar
 • Bilim kurgu, teknoloji ve yenilik gerektiren alanlar

Balık Burcuna Göre Uygun Meslekler

 • İnsanlara yardımı esas alan tüm alanlar
 • Sosyal yardımlaşma, vakıf ve kuruluşlar
 • Çocuklara yönelik öğretim alanları
 • Duygusal yönünü ortaya koyabileceği sahne sanatları
 • Müzisyen, yazar ve tasarım işleri
 • Psikoloji ve politik alanlar

Bu mesleklere benzer meslekler ve meslek grupları da dahil edilebilir.

Doğum Haritasına Göre Meslek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Doğum haritaları çıkarılırken tam doğum saati not alınmamışsa ev konumları çoğu zaman yanlış çıkabilmektedir. Doğum saati konusunda şüpheler var ise belirlenen konumların size ne kadar uyup uymadığına bakarak sonuç çıkarabilirsiniz. Bazı konum etkileri, çevre ve aile eğitimi ile doğrudan ön plana çıkarken bazı etkiler arka plana itilebilir. Gözönüne alınması gereken, o anki eğilimler olmalıdır.

 

İlgili Konular

Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

Parapsikoloji Astroloji ilişkisi

 

Doğum Haritasına Göre Doğru Meslek Seçimi

www.parapsikoloji.net

11 Şubat 2019

Konu uzmanlık değil araştırma ve birikime dayalı bir çalışmanın ürünüdür. Birikimin büyük bölümü akrep-burcu.com forum sitesinde yapılan çalışmaların sonucudur. Hatalar ve eksikler olabilir. Konu içerisinde güncellemeler yapılmaya devam edilecektir. Konu büyük orada uygun mesleklerin belirlenmesi için yeterli bilgi içerir ancak yeterli gelmediğinde veya profesyonel sonuçlar gerektiğinde konunun uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

Son Güncelleme 11 Mart 2022 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 32 YORUM
 1. blank MsM dedi ki:

  Merhaba 24.09.2014 ,eskisehir merkez, saat 14.30 da dunyaya gelen kızım için sadece nasıl bir eğitim ve nasıl meslekler konulu kısa bir özet yapabilir misiniz ? Kendisi su ana kadar gözlemlediğim kadarıyla inanılmaz narin bunu değiştiremeyiz bende biraz araştırdım sizin sitenizde öyle karakteri ve yanlış mesleklere yönlendiririm diye çok korkuyorum çünkü depresyona girermiş öyle olursa bu nedenle kısa bir özet rica ediyorum , tesekkurler

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Siz kısaca yazın demişsiniz ama ben ayrıntılı bir dosya hazırlayıp mail adresinize gönderdim. Lütfen en azından benim çaba sarfettiğim kadar siz de zaman ayırıp okuyun. Gerekli yerlerde notlar alın. Çünkü sizin bakış açınız, atacağınız adımlar ve alacağınız kararlar geleceğinde önemli rol oynayacaktır.

 2. blank Kiwi Birb dedi ki:

  Merhaba. Ben hesaplamamı yaparken gerçek düğüm ve verteks burcu dahil ediliyor mu onu merak ettim?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Tüm konum ve açıların etkisi olur ancak benim yazıyı hazırlarken o konumları dikkate almadım. Konu daha çok gezegen ve ev konumları ile ilgili sonuçları gösteriyor.

   1. blank Kiwi Birb dedi ki:

    Teşekkür ederim.

 3. blank Ahmet PEHLİVAN dedi ki:

  Emre bey merhabalar sanırım mesleğime kendimi uyduramadığım için işsiz kalıyorum bu yüzden meslek değiştirmek istiyorum.Güneş mc kavuşum boğa,ay merkür kavuşum boğa ve gad boğa yükselenim aslan mars ile kavuşum,satürn 8. ev balık,venüs 9. ev koç 2. ev başak kiron,3. ev terazi boş,Jüpiter yay 5. ev,plüton ay ve merkür ile tam karşıt akrep bana uygun bir kariyer önerir misiniz?cevabınız için teşekkür ederim..

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Şu ana kadar hangi alanlardan para kazandınız? Hangi işi yaparsanız kendinizi daha rahat ve güçlü hissedersiniz?

 4. blank elif dedi ki:

  merhaba emre bey , doğum haritamı detaylı inceleyebilir misiniz lütfen meslek konusunda yardımcı olması için

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, gecikme için kusura bakmayın.
   Sitede sadece kolay analiz edebilmeniz için ruhsal yetenek konumlarına bakıyoruz. Meslek ile ilgili Doğum Haritasına Göre Doğru Meslek Seçimi konusuna bakabilirsiniz. Doğum haritası verilerinizi bilmiyorsanız,

   Doğum yeriniz
   Doğum tarihini (gün,ay,yıl)
   Doğum saatiniz

   iletirseniz yardımcı oluruz.

 5. blank Emir dedi ki:

  Çok teşekkürler çok faydalı bir konu olmuş

 6. blank Duygu Demir dedi ki:

  Hocam merhabalar 🙂

  Yükselenim Aslan 1./12. Evimde
  Güneşim Aslan 1./12. Evimde
  Ayım İkizler 11. Evimde
  Merkürüm Başak 2. Evimde
  Venüsüm Başak 2. Evimde
  Marsım Başak 2. Evimde
  Jüpiterim Aslan 1. Evimde
  Satürnüm Kova 6. Evimde
  Bana uygun meslek hangisi olur?
  Şimdiden çok teşekkür ederim sevgiler saygılar🌞

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Duygu Hanım.

   KAD ve 10. evi de bu liste ile birlikte yazar mısınız.

   1. blank Duygu Demir dedi ki:

    Emre bey KAD Oğlak 10.evim Boğa 🤗

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Güneş ve yükselen Aslan burcunda olduğu için hangi işte olursanız olun ön plana çıkıp herkesin ilgi ve beğenisini kazanacağınız bir meslek olmalı. Taktir edilmeyi, beğenilmeyi ve ilgi gösterilmeyi seversiniz. Aslan burcu ego merkezli olduğu için buna dikkat etmeniz gerekir. Egonuz beslendiği ölçüde yaptığınız işten keyif alırsınız.

     Satürn 6. evde. Bu ev Sağlık, temizlik, çevre, moda ve hastalıklar ile ilgilidir. Bu alanlara eğiliminiz varsa ve egonuzu tatmin edebilecekseniz seçenek olabilir.

     10. Eviniz Oğlak burcunda. Kuralların net belirlendiği alanlarda başarılı olursunuz. Konu içerisinde oğlak burcu meslekleri bölümüne bakabilirsiniz. KAD’da oğlak burcu olduğu için konuda belirtilen meslekler sizin için daha uygun olacaktır.

     Kendiniz için bir liste yapın ve bu listede yer alan meslekleri yaptığınızı hayal edin. Hangisi sizi daha çok mutlu eder, hangisini yaptığınızda huzur duyarsınız onları belirlemeye çalışın. Mümkünse o meslek dalları ile ilgili ortamlara gidip bir süre gözlemleyin.

 7. blank Zeynep dedi ki:

  merhaba. ilgili başlık altına yazmaya çalıştım ama başaramadım sanırım. rica etsem detaylı doğum haritamı inceleyebilir misiniz?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Yoğun olduğum için şu an bakamıyorum. Müsait olduğumda Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu yoruma açarım oradan yazabilirsiniz. Şu an yoruma kapalı.

 8. blank Deniz dedi ki:

  Merhaba, öncelikle buraya verdiğiniz emek için size çok teşekkür ediyorum yazilarınızın çoğunu okudum.
  Ruhsal yetenek konumları yazınızdaki pek çok konum haritamda mevcut. Ay 12. evde, uranüs 8. evde,neptün 9. Evde ve yayda, merkür yengeçte, akrep 8. evde, kova 12de.
  Bir süre öğretmenlik yaptım ama kapalı ortamlarda çalışmak benim için iskence gibi. Negatif enerji aldığım insanla aynı yerde bulunmak, yüzüne bakmak konuşmak filan sanki ömrümden birkaç yıl götürüyor benim. Özellikle paragöz patronlardan adeta kaçıyorum mecbur kalmadıkça iletişim kurmuyorum, sadece iş dahilinde gerektiği kadar konuşuyorum. Bu durum kariyerime pek iyi yansımıyor tabii. Gençleri seviyorum ama öğretmenlik demek tüm gün boyunca konuşmak demek bu da benim açımdan yıpratıcı. Sanirım yanlış işi yapıyorum.
  Sizce alan mı değistirmeliyim yoksa bazı önlemler alarak bu mesleği sürdürmem mümkün mü?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Rica ederim. Faydalı olmuşsa ne mutlu bana.
   Yaptığınız işte huzurlu ve mutlu değilseniz yaşınız ilerledikçe sizin için ekstra yıpratıcı ve yorucu olacaktır. Çok iyi bir psikolog olabilirsiniz, bireysel işlerde ve kendi yürüttüğünüz işlerde başarılı ve mutlu olabilirsiniz ama yetenekleriniz öğretmenlik için uygun değilse kendinizi yıpratırsınız.

   Öğretmenlik sosyal ve iletişim becerileri ön planda olan hava grubu burçları için idealdir. Doğum haritanızda ikizler, terazi, kova ve bu burçların yönetici gezegenleri daha yoğun olmalı. Merkür iletişim üzerinde etkilidir. Merkürünüz Yengeç burcunda olduğunu için diğer insanlarla iletişimizde sizi tedirgin yapacaktır. Benzer konumlara sahip olduğu halde rahat olanlarda olabilir, işinizi en iyi şekilde yapabilmeniz içni ihtiyacınız olan enerjileri kesen açılarda bulunuyor olabilir.

   Hayal dünyanızı yoklayın. Nasıl bir ortam ve işte olsanız kendinizi çok mutlu, huzurlu ve rahat hissederdiniz. Hangi işte daha verimli olurdunuz?

   Kendinizi geliştirme imkanınız varsa tüm imkanlarınızı sonuna kadar zorlayın. Doğum haritası etkileri insanda dürtü gibidir, aşılması zor olan konuları aşmak sizi daha başarılı da yapabilir. Ancak bu tür süreçler yıpratıcı da olabilir. Sabır gerekir.

   Yaşınız henüz gençse, zamanınız ve imkanlarınız müsaitse tabiki daha verimli olabileceğiniz bir işe yönelmek en iyisidir. Ancak böyle bir karar vermeden önce yapılabilecek herşeyi yaptığınızdan ve doğru kararlar verdiğinizden de emin olmanız gerekir.

  2. blank Emre dedi ki:

   1. Ev (Yükselen): Balık (23° 54′ 25″)
   2. Ev: Boğa (7° 18′ 12″)
   3. Ev: İkizler (5° 6′ 29″)
   4. Ev (IC): İkizler (26° 49′ 21″)
   5. Ev: Yengeç (18° 0′ 37″)
   6. Ev: Aslan (13° 53′ 39″)
   7. Ev (Alçalan): Başak (23° 54′ 25″)
   8. Ev: Akrep (7° 18′ 12″)
   9. Ev: Yay (5° 6′ 29″)
   10. Ev (MC): Yay (26° 49′ 21″)
   11. Ev: Oğlak (18° 0′ 37″)
   12. Ev: Kova (13° 53′ 39″)

   Hocam benim harita böyle peki bana en uygun iş nedir? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Zamanında eğitim almadığım için yabancı dilim hiç yok.

   1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

    10. Ev Yay burcunda. Sadece yabancı dil olarak düşünmeyin. Diğer maddeler de önemli.
    Doğum haritasındaki açılar da önemli. Doğum haritasında 10. evle ilgili açılara dikkat edin. Hangi ev ve burçlara açısı var. Açısal etkiler de yön verebilir.
    3. evinizde ikizler burcu var. Olumsuz açılar yoksa iletişiminiz güçlü ve akıcıdır. (Merkür konumu da önemli)
    3. evinizle 10. eviniz arasında olumlu bir açı varsa veya insanlarla etkileşim halinde olmayı seviyorsanız rehberlik, basın yayın, kültürel faaliyetler, organizasyonlar ve diğer bir çok alanda başarılı olabilirsiniz.

 9. blank Ed dedi ki:

  Hava burcunun iletişimsel yönünden bahsetmişsiniz. Bende hava grubundanım ve çocukken iletişimim iyi denebilirdi bazen gereksiz fazla ama ergenlikte sosyal fobi vurgunu yedim ve iletişimden eser kalmadı, üstüne hayat ile bağ sağlayan egom da bir miktar zarar gördü belki öldü bir dönem için.

  İmam-ı Gazali yada İmam-ı Hanefi diyordu yanılmıyorsam(iftira olmasın). Ergenlikte Anneden Babadan geçen bir takım özellikler ve Anne ve Babanın bir takım günahları, özellikle anne karnında iken olanlar ergenlikte bir tuşa basılmış gibi devreye girer gibi bir manaya gelen bir şey aktardıklarını okumuştum. Babamda da ağır sosyal fobi var, bu şey nesilden nesile aktarılıyor sanırım, dedemde de bir miktar vardı. Onlara benziyorum gittikçe bu sosyal fobinin bana etkileri yüzünden ve o yüklerden nasıl kurtulacağımı çözemiyorum. Yani bir sonraki nesil, geçmiş nesilin yüklerinden nasıl kurtulabilir. bilinç altı düzeyde vs. Var mı acaba sitenizde bununla ilgili çalışmalar.

  Bir tuşa basılmış ve işlevlerim kapatılmış hissediyorum. Ergenliğe girdiğimden beri yaşamayı unuttum, hatırlayamıyorum.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Eğer aktarılanlar yapılan hatalarla ilgili ise, onların yaptıkları hata kadar siz iyilik yapın. Cam kirlenmiş ve kat kat toz olmuşsa arkasını görebilmek için size gelinceye kadar birikenleri temizlemeniz gerekir. Yanlışlar da iyilikler de genetik kodla veya ruhsal enerji ile aktarılır. Bunu bir zincir olarak düşünün. Biri çıkıp ta bu zincirin halkasını bozmak için çaba göstermediğinde aktarılmaya devam eder. Değişen kodların veya enerjinin değiştirilmesi sonradan gelenleri de etkiler.

   Doğum haritasında alınan etkilerde sonuçları değiştirebilir. Gezegen konumları ve etkileri sabit değildir. Dönem dönem değişikliğe uğrar. Bazı etkiler uzun bir süre ortaya çıkmaz ancak bir anda konumların değişmesi ile tetiklenebilir. Tersi durumda olabilir.

   Burada önemli olan insanın ortaya çıkan olumsuz sonuçları aşması için bilinçli bir çaba içerisine girmesidir. “Bu olacakmış” şeklinde düşünülmemelidir. Yağmur elbetteki yağar ancak şemsiye açıp korunmak ta insanın elindedir.

  2. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Doğrudan “şunu yapın düzelir” denilebilecek bir çalışma yok. Sitede bulunan tüm yazıları bir araya getirdiğinizde ne yapmanız gerektiği ile ilgili bir fikir edinebilirsiniz.

   Şu an içinde bulunduğunuz durumu çıkış kapısını bulamadığınız karanlık bir odada geçirdiğiniz evre olarak düşünün. Elde edeceğiniz ruhsal veriler, çıkışı bulduğunuzda tüm hayatınıza ışık tutacak kadar güçlü olacaktır. Bir ok tek başına etki sahibi değildir. Ancak yayda gerilip fırlatıldığında etki meydana getirebilir.

 10. blank Kübra Arslantürk dedi ki:

  Merhabalar. Doğum haritam ve ruhsal yeteneklerimle ilgili yardımcı olursanız sevinirim.Bilgiler için teşekkürler.

  1. blank Serhat Çiçek dedi ki:

   Merhaba,doğum haritada baktırmak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

   1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

    Vaktim olmadığı için şu an ilgilenemiyorum. Müsait olduğumda ilgili başlık altında belirtirim.

    1. blank Ebra dedi ki:

     Merhaba Emre bey. Doğum haritam üzere meslek ve ruhsal yeteneklerim için yardımcı olabilir misiniz?

     1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

      Merhaba, zaman bulduğumda yardımcı olurum. Şu an malesef vakit ayıramıyorum.

 11. blank Sena Yılmaz dedi ki:

  Merhabalar Emre Bey bu doğum haritası hakkında yardımcı olabilir misiniz?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Sena Hanım. Konuda da belirttiğim gibi astrolojide uzman değilim. Sadece birikimlerimi aktarmaya çalışıyorum. Yardımcı olabileceğim bir konu olursa vaktim olduğunda yardımcı olmaya çalışırım.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et