Nazar Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Etkiler?

Nazar Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Etkiler?

Nazar Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Etkiler?

Nazar nedir? Nazar nasıl oluşur ve nasıl etkiler? Nazar adı verilen enerjinin bu kadar etkili olmasının nedeni nedir? Etki mekanizması nasıl çalışır?

Nazar değmesi bilinenden çok daha etkilidir ve bir çoğumuz farkına varmadan negatif enerjilerin etkisi altında ortaya çıkan, tanımlanamayan ve çare bulunamayan rahatsızlıklarla yaşamımızı sürdürürüz. Nazar nedir? Nasıl Oluşur ve Nasıl Etkiler? Konuyu iki ayrıntılı ve uzun yazı halinde sunmayı düşünüyorum. İlk yazımızda nedenler ve sonuçları üzerine yoğunlaşarak ikinci yazımızda çözümlere odaklanalım.

Nazar Nedir? Nazar, Arapça “bakmak” fiilinden gelmektedir. Ancak “bakmak” ifadesi “nazar” kelimesinin anlamını tam olarak karşılamamaktadır. Nazar kelimesindeki “bakış”, “yoğun bir dikkatle bakmak” şeklinde ifade edilebilir. “Nazar değdirme” bakışın isabet etmesi, içsel enerjilerin yoğunlaşarak bir noktaya akması ve etkilemesi anlamında kullanılabilir. Nazar, bilinçsiz oluşan bir eylemdir. Bilinçli oluşumu telekinezi konusu içerisinde de ele alınmaktadır.

Nazar Nasıl Oluşur ve Nasıl Etkiler?

Nazar değmesi, içsel enerjilerin yoğunlaşması ve bir noktaya odaklanması ile ilgilidir. Oluşumunda ve dikkatin yoğunlaşmasında “yüksek konsantrasyon“, alfa, teta ve gama frekanslarının etkileşime geçmesine neden olacak derin trans halinin ortaya çıkması gerekir.

Nazar Değmesine Neden Olan Etkenler

 • Aşırı dikkat çeken objeler
 • Dikkat çeken yüz hatları
 • Cezbedici güzellikler
 • İnsanların dikkat çekecek kadar olumlu ve canlı enerji yaydıkları durumlar
 • Kıskançlık, çekememezlik, öfke ve kızgınlık gibi negatif enerjileri tetikleyen durumlar

Nazarla birlikte yoğunlaşmış enerjinin açığa çıkarak nasıl odaklandığını olumlu ve olumsuz durumlarla açıklamaya çalışayım.

Olumlu Enerji Etkisi

Olumlu Nazar Etkisi Nasıl Oluşur ve Nasıl Etkiler?

Arkadaşınızın çocuğu olmuştur. Tebrik için ziyarete gidersiniz. Ziyarete, daha önce gördüğünüz yeni doğan bebeklerin zihninizdeki hazır görüntüleri ile gidersiniz. Zihninizde belli bir şablon vardır ve göreceğiniz bebeği de zihninizdeki o şablona uygun şekilde görmeyi umarsınız. Bebeği gördüğünüzde bir anda tüm dikkatiniz bebeğe yönelir. Çünkü bebek daha önce gördüğünüz bebeklerden çok daha güzel ve sevimlidir.

O an kalp çakranız açılır ve yoğun bir enerji açığa çıkar bunu nasıl ifade edeceğinizi bilemezsiniz. Kucağınıza alıp sevmek, öpmek istersiniz. Göz kaslarınız o kadar hızlı kasılıp açılırlar ki kısa bir an tüm dikkatiniz bebeğe odaklanır ve o an içinizde hissettiğiniz ve bir türlü deşarj edemediğiniz enerji gözleriniz aracılığı ile bebeğin o an baktığınız bölgelerine enerji olarak aktarılır.

Eğer bu enerji negatif unsurlar barındırmıyorsa bebeğe olumlu etki de yapabilir. Enerjisi yükselir, güler, neşelenir, hareketlenir, içi içine sığmaz. Bu süreci etkileyen önemli bir faktörde bakışları bebeğe yoğunlaşan insanın düşünce yapısı ve içinden geçirdikleridir. Çünkü her düşünce ve her kelime aynı zamanda yoğunlaşmış bir enerji haline gelecektir.

Eğer o an orada bebeği kendi bebeği veya çocukları ile kıyaslayacak ve kıskanacak biri varsa dikkat edilmelidir. Benzer durum negatif enerji ağırlıklı gerçekleşirse nasıl sonuçlanabileceğini bilemezsiniz.

Olumsuz Enerji Etkisi

Olumsuz Nazar Etkisi Nasıl Oluşur ve Nasıl Etkiler?

Arkadaşınızı ziyarete gittiğinizde masanın üzerinde duran vazo dikkatinizi çeker. Benzer bir vazo sizin evinizde de vardır ama sizin vazonuz bu kadar güzel durmuyordur. Vazonun duruşu sizi o kadar etkiler ki içinizde tarif edemediğiniz bir enerji akışı meydana gelir.

Enerjinin kökeni negatif olduğu için etkisi de negatif yönde olacaktır. Kısa bir an göz kaslarınız hızla kasılıp açılır ve enerji bakışın odaklandığı vazoya akar. Eğer enerji çok yoğun ve yüksek frekansta olursa vazo o anda veya kırılma direnci aşıldığında bir süre sonra kırılır.

Eğer enerji vazonun kırılmasına neden olacak kadar yoğun değilse başka bir risk ortaya çıkar. Enerji vazoda kaldığı sürece vazoya dokunanlar ve vazoya bakanlar ayrı ayrı üzerindeki negatif enerjiden etkilenirler. Bakanlar için artık vazo eskisi kadar güzel görünmeyebilir. Her cismin etrafa yaydığı bir enerji vardır.

Nazar etkisi ile vazoyu kaplayan enerji vazonun pozitif enerjisinden daha yoğunsa, vazo etrafa olumlu enerji değil olumsuz enerji yaymaya başlar. Bakanlar olumsuz yönde etkilenirler ve güzel olan çirkin görünmeye başlar.

Nazarın İçsel Mekanizması

Nazarın ortaya çıkmasına neden olan duygusal derinlikler her birimizin bünyesinde bulunan enerji noktaları ve düşüncelerimizle bağlantılı bir şekilde çalışır. Aşır sevgi, tarifsiz sevme isteği, kıskançlıkla ortaya çıkan yıkıcı etkiler, çekememezlik ve “bende olmayan başkasında da olmamalı” düşüncesi gibi insanın ruh dünyasını saran yoğunluklar konuşarak dile getirilmediğinde, enerji deşarj edilmediğinde, çakra adı verilen enerji kanallarının açılmasına, odaklanan nesnelerin veya canlıların etkilenmesine neden olur.

Saf ve temiz düşünceler olumlu yönde etkilerden, kötü ve kirli düşünceler olumsuz yönde etkiler.

Bu mekanizmayı suyla doldurulan bir bardağa benzetebiliriz. İçsel coşkunun fazla olduğu durumlarda bardak dolar fazlası ise taşmaya başlar. Bu taşan kısım nazar olarak dışarıya yansır.

nazar nasıl etkiler, nazarın etkileri, nazarın etkilediğini nasıl anlarız, nazar değdiğini nasıl anlarız

Nazar Nasıl Etkiler?

Nazarı yoğun bir ışık ve lazer ışını olarak zihninizde canlandırın. İnsan bedeninde ilk etki yapacağı nokta aura adı verilen insanın manyetik alanıdır. Eğer bu nokta sağlıklı ve dıştan gelebilecek enerjilere karşı dirençli ise enerji belli oranda etkisiz hale gelerek auradan bedene ulaşır. Enerjinin ne kadarının bedene ulaşıp yayılacağı auranın etkinliğine ve nazar olarak gelen enerjinin yoğunluğuna bağlıdır.

Aura gün içerisinde gelen enerjilerin büyük kısmını etkisiz hale getirir. Gün sonunda yorgun oluşumunuzun nedenlerinden biri de budur. Ancak yüksek frekansta odaklanmış güçlü bir nazar karşısında aura yeterli gelemeyebilir. Enerjilerin birbirlerini karşılama oranlarını puanlayacak olursak. Aura 7 ise gelen enerjinin etkin olabilmesi için 8 ve üzerinde güce sahip olması gerekir.

Aura arkasına sarkan güçlü bir negatif enerji gerçekten yıkıcı bir etkiye sahip ve auranın zayıf olduğu bir anda etki yapmışsa; bedende ilk geldiği noktada acı, yanma, kızarıklık, şişlik vb. etkiler de görülebilir. Nazar maddeye veya aletlere yönelmişse kırılma, çatlama, bozulma; İnsanlara ve canlılara yönelmişse, Kalp krizi, baygınlık, dikkat kaybı, konuşmada zorluk, halsizlik, uyuyamama, ani enerji düşmesi gibi etkiler görülebilir.

Nazarın bizi etkilediğini, nazar değdiğini nasıl anlayabiliriz?

Nazar nasıl anlaşılır?

Bedenden içeri sızan negatif enerji, bedenimizi kaplayarak tüm enerji sistemlerimizi olumsuz yönde etkilemeye başlar. Bunu elektrik santralinin bilgisayar sistemine bulaştırılan bir virüs olarak niteleyebiliriz. Bu enerji bize ait olmayan yabancı bir enerji olduğu için organ nakillerinde meydana gelen reaksiyonlar ortaya çıkmaya başlar.

Enerji dışarı atılmaya çalışılır.

 • Esnemeler,
 • Gerneşme adı verilen kasların kasılarak biriken enerjilerin dışarı atılmaya çalışılması
 • Kaslarda meydana gelen seyirmeler
 • Gözlerden yaş akması
 • Agresif davranışlar

Ve benzer durumların nedeni bünyeye ait olmayan ve enerji akışını bozmaya başlayan enerjinin dışarı atılmaya çalışılması ile ilgilidir. Etkisi yoğun olmayan enerjiler biz farkına varmadan çoğu zaman bu şekilde etkisiz hale getirilir ancak negatif enerji birikmesi meydana geldiğinde veya bir anda çok yoğun enerji girişlerinin olduğu durumlarda bu reflekslerin hiçbirisi işe yaramaz.

Nazar ve Negatif Enerji Etkilerinde Çeşitlilik

Nazar, Çiftlerin Arasını Bozabilir mi?

Nazar, hangi düşünce ve duygu ile ortaya çıkmışsa o yönde etki eder. Mutlu ve neşeli bir çift olarak nazar etkisi yüksek birinin dikkatini çekmişseniz bir süre sonra bu mutlu birlikteliğiniz bozulmaya başlayabilir. İnsanların birbirleri ile mutlu yaşamalarını sağlayan, birlikteliğin ortaya çıkardığı ve birbirini besleyen ruhsal enerjidir. Bu enerji, sürekli birbirini desteklediği sürece güçlenir.

Nazar ile ortaya çıkan enerji sizin göze çarpan mutlu birlikteliğinizin devamını sağlayan enerjiyi hedef aldığı için uyum enerjisi bozularak ters yönde etki etmeye başlayabilir. Negatif enerji, aradaki enerji döngüsünü keserek negatif yönde etki gösterebilir.

Nazar, Saçları Etkiler mi?

Nazar, sizin güzel saçlarınıza yönelmişse bir süre sonra saçlarınızdaki canlılık kaybolmaya ve saçlarınızın dökülmesine neden olabilir.

Nazar sadece canlı bedenleri etkilemez.

 • Bozulan aletler,
 • kırılan tabaklar,
 • kaza yapan araçlar,
 • kuruyan bitkiler,
 • hastalanan hayvanlar

şeklinde de karşımıza çıkabilir. Bu konuda bilinmesi gereken nazar etkisinin ortaya çıkış nedenidir. Nazar hangi nedenle ortaya çıkmışsa sonucu da o yönde olacaktır.

Nazar Etkisi ve Cinsel Unsurlar

Kadınların nazarımı daha çok etkiler, erkeklerin nazar mı?

Herkesin nazarı değebilir ancak kadınlarda duygu yoğunluğu daha fazla olduğu için, duygu yoğunluğu ile ortaya çıkan nazarın erkeklere göre kadınlarda daha sık görüldüğünü söyleyebiliriz.

Duygusal yoğunluk, hırs ve ruhsal hassasiyetle birleştiğinde kadınların nazar etkisi erkeklere göre daha yoğun olacaktır.

Kaynağı ne olursa olsun nazarın nasıl etkileyeceği,

 • insanın nasıl düşündüğü,
 • hayata bakış açısı,
 • ruhsal eğitimi
 • ve iç dinamikleri ile ilgilidir.

Nazar etki ettiği kişiyi mutlu da edebilir mutsuz da. Zarar da verebilir yarar da.

Nazarın Kontrol Edilemezliği

Nazar olarak ifade edilen yoğunlaşmış enerji akışı bilinçli yapılan bir eylem değildir. Bu durumun bilinçli yapılması telekinezi‘de göz ile yapılan maddenin etkilenmesi olarak karşımıza çıkar. Bu durumu, içimizde meydana gelen duygu ve düşüncelerin anlık olarak gözler aracılığı ile yoğunlaşmış bir enerji halinde odaklanan noktaya akması olarak ifade edebiliriz.

Madde planında duygular ve düşünceler, sözlerle ve davranışlarla ifade edilemediğinde yoğun enerji halinde dışa yansırlar.

nazar etkisi, kimlerin nazarı daha çok değer

Nazarı Değenler, Nazar Etkisinin Yoğun Olduğu İnsanlar ne Yapmalı?

Nazarımızın değmemesi için yapmamız gerekenler

Bazı insanlarda enerji yoğunluğu kontrol edilemeyecek kadar fazla olabilir. Bir noktaya odaklandıklarında ister canlı ister cansız herşeye etki edebilirler. Bu durumda olanlar,

* İçlerinde kontrolsüz bir duygu ve enerji akışı meydana geldiğinde bakışlarını zarar veremeyecekleri yerlere çevirmelidirler.

* Canı kaynadı, içi kaynadı şeklinde ifade edilen duygusal yoğunluk yaşandığında veya yaşanmaya başlandığında bakışlar insanlar üzerinden çekilmelidir.

* Bebekler ve çocuklara karşı aşırı sevgisi varsa onların dikkatinizi çeken noktalarına (gülüşleri, mimikleri, gözleri vs.) bakmamaya çalışılmalıdır.

Nazar Herkesi Etkiler mi?

Bana nazar etki etmez, nazar beni etkilemez” diyenlerdenseniz yanıldığınızı hemen belirtmek isterim. Nazar herkesi etkiler ancak etkileri herkeste farklı olur.

Aldığınız etki,

 • auranızın ne kadar güçlü olduğu,
 • diğer canlılardan gelen enerjileri nasıl deşarj ettiğiniz
 • ve ruhsal yapınızla ilgilidir.

Nazara karşı hassas mısınız?

Bazı insanlar ruhsal yönden çok hassastırlar. Nazar bu gibi insanlarda etkisini hemen gösterir. Bunun iyi yönü, ne kadar erken farkına varırsanız o kadar erken müdahale edebilirsiniz. Aslında bu durumda bulunan insanlarla ilgili yanlış bilinen bir algıyı da düzeltmek isterim. Ruhsal hassasiyeti yüksek insanlar nazardan daha fazla etkilenmezler, nazar etkisini ruhsal hassasiyetlerinden dolayı hemen farkederler.

Nazar sizi hiç etkilemez. Emin misiniz?

Bazı insanlarda ise nazar etkisi birikerek zamanla ortaya çıkar. Bu durumda etkisi daha yıkıcı olabilir. Auradan içeri giren negatif enerjiler, enerji akışını bozarak enerji merkezlerini yıkıma uğratır ve etkisi madde seviyesine ulaştığında geç kalınmış olabilir.

Üzerinizde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Nazar etkisi nasıl anlaşılır? Nazar değdiğini nasıl anlarız?

Nazar herkeste farklı etkilere sahiptir. Eğer ruhsal hassasiyetiniz fazla ise bünyenizdeki yabancı ve yıkıcı enerjiyi hemen tanıyabilir ve etkilerini anında hissedebilirsiniz. Genel olarak nazarın neden olduğu etkileri şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Nazar ve Sebebi bilinmeyen uykusuzluk

Bu durumda bize ait olmayan enerjiler zihnimizi sürekli meşgul eder. İleri seviyelerde ise nazar ile birlikte bizi etkileyen enerji, içerisinde barındırdığı sahibine ait düşüncelerle zihnimizi meşgul eder. (Psişik Saldırı Türleri)

Bize ait olmayan düşünceler tanımlanamadığı için sürekli bir şeyleri çözmeye çalışırız, başaramayız. Farklı konuları ele alırız ama bir türlü çözüm bulamayız. Bir konuyu saatlerce en ince ayrıntısına kadar düşünürüz. Sonuç, uykusuz kalırsınız. Uykunuz vardır fakat uyuyamazsınız.

2- Nazar ve Enerji Düşüklüğü

Herşey güllük gülistanlıkken bir anda tüm moralimiz bozulur. Enerjimiz düşer. Hiçbir şey tat vermez olur. Gülemeyiz, eğlenemeyiz, tat alamayız. Adeta birisi fişimizi çekmiş ve yaşamla olan tüm bağlarımız kopmuştur. Çoğu bu duruma kısa süreli depresyon deyip ilaçlara yönelme hatasını yapabilir. İlaçlar, yaşadığımız durumu içinden çıkılmaz bir hale sokabilir.

Nazar ile birlikte bedenimize yerleşen enerji atılmadığı sürece normale dönemeyiz. Bedenin kendi içsel oranım sistemi yoğun enerjileri atmakta zorlanır ve süre uzarsa ilaçlarla sadece rahatsızlıkların üzeri örtülebilir. Daha kötüsü bedenin kendini iyileştirme sistemi de kapatılacağı için sorun biz farkına varmadan da içten içe derinleşebilir.

3- Nazar ve Konuşma Güçlüğü

Nazarla birlikte negatif enerjinin etkisi insanda düşüncelerini ifade etmede güçlük yaşamasına neden olur. Normalde düşüncelerinizi kolayca ifade edebiliyorsanız nazar etkisi altında düşüncelerinizi ifade etmekte güçlük çekebilirsiniz. Cümleler anlamsız ve ifade etmek istediğinizden farklı bir formatta ortaya çıkabilir. Neticede düşüncelerinizi tam olarak karşı tarafa yansıtamayabilirsiniz.

Eğer uzun süredir nazar etkisi altında iseniz kekemelik ortaya çıkabilir. Kelimeler unutulur. Konuşmaya başladığınızda ne söyleyeceğinizi unutur farklı konularla bağlantı kurmaya başlarsınız. Cümleye başladığınızda anlatmaya çalıştığınız konu ile cümleyi bitirdiğinizde anlattığınız konu bambaşka olabilir.

4- Nazar ve Anlık Bilinç Kayıpları

Nazar etkisi altında “neredeyim, ne yapıyorum, nereye gidiyorum, neden buradayım” şeklinde anlık bilinç kayıpları yaşayabilirsiniz. Nazarın sinir sistemindeki etkisi beynin bilgi alışverişlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Zaman ve gerçeklik kavramlarında değişimlere neden olabilir

5- Nazar ve Kulak Çınlamaları

Nazar etkisi altında iken fiziksel hiçbir neden yokken sık sık kulak çınlamaları yaşayabilirsiniz.

6- Nazar ve Denge Kaybı

Enerji akışımızda meydana gelen bozulmalar nedeni ile zaman zaman dengemizi kaybedebiliriz. Düşmeler, çarpmalar ve araç kullanırken dikkat dağınıklığı nedeni ile birlikte yaşanan kazalar ortaya çıkabilir.

7- Nazar ve Sinir Sistemimiz Üzerindeki Etkileri

Negatif enerjiler deşarj edilemediği sürece aşırı ve ani öfkelenmeler, aşırı tepkiler, süreklilik arzeden sinirlilik, öfke ve sinir krizleri yaşanabilir. Bunlar enerjinin deşarj edilebilmesi için verilen aşırı reflekslerdir. Çoğunlukla yaşanan sinir patlamaları sonrası rahatlama meydana gelir ancak sonuçları itibariyle kırılan kalpler ve verilen zararlar geri çevrilmesi zor sonuçlar ortaya çıkarabilir.

8- Nazar ve Kabuslar

Bazı insanlarda negatif enerjiler kabusların görülmesine neden olabilir.

9- Nazar ve Sağlık Sorunları

Nazar etkisi, belli bir noktaya odaklı ise o bölgelerde sağlık sorunları yaşanabilir.

 • Yüzde çıkan sivilceler, çıbanlar,
 • bedenimizde meydana gelen sebepsiz ağrılar ve kasılmalar,
 • gözlerde oluşan kanlanmalar,
 • göz çıbanları,
 • sebepsiz saç dökülmeleri..

Eğer enerji uzun süre atılamazsa iç organların işlev bozukluklarına kadar uzanan rahatsızlıklar görülebilir.

10- Nazar ve Psikolojik Sorunlar

İnsan bilinmeyene karşı çaresizdir. Bilinmeyen etkiler çözümleri de geciktirir.

 • Sürekli sıkıntı hali,
 • uykusuzluk,
 • isteksizlik,
 • enerji düşüklüğü ve halsizlik

bir süre sonra depresyon adı verilen durumların yaşanmasına neden olabilir.

Pasifleşmiş bir yaşam insanı işe yaramaz ve istediklerini yapamaz hale getirdiğinde yaşam sevinci ve amacından uzaklaşmaya başlayabilir.

nazar öldürür mü, cinlerin nazarı değer mi,

Nazar Etkisi ve Çözüm Arayışları

Bu noktada düşülen en büyük yanılgı herşeyin nazara bağlanarak gerçeklerden kaçma kolaycılığıdır. Her olumsuzluk nazardan kaynaklanmayabilir. Her olumsuzluğun nazara ve büyüye bağlanması insanı çözümden uzaklaştırabilir. Nazardan korunmak için yapılması gerekenler bellidir. Eğer sonuç alınamıyorsa öncelikle tıbbi çözümler aranmalıdır. Tıp çözüm bulamadığında alternatif çözümler aranmalıdır.

İnsanın Kendisine Nazarı Değer mi?

İnsan, kendi kendine nazar değdirir mi? Nazarımız bizi etkiler mi?

Aynada kendinize baktınız ve bir anda kendinizi çok hoş, güzel veya yakışıklı buldunuz. O an aşırı bir duygusal yoğunlaşma meydana gelmiş ve enerji odaklanarak bir noktaya akmışsa, içsel enerjilerin coşkusu nazar olarak gözlerinizden odaklandığınız noktayı etkileyecektir. Gözlerinizi çok beğenmişseniz gözlerinizi, burnunuzu çok beğenmişseniz burnunuzu, dudaklarınızı veya saçlarınızı çok beğenmişseniz o noktaları etkileyecektir.

Bu etkinin nasıl ortaya çıkacağı enerji seviyesine göre değişebilir.

 • Sivilce,
 • dudaklarda uçuk,
 • göz kapaklarında çıban, kanlanma, sulanma, kaşıntı,
 • veya saç dökülmesi

şeklinde ortaya çıkabilir. Etkiler ruhsal durumunuza göre farklılıklar gösterebilir.

Nazar Öldürür mü?

Gama frekansında güçlü bir nazar enerjisi ölüme sebep olabilecek güçte olabilir. Ani kalp krizine, felç geçirilmesine ve ölümcül diğer hasarlara neden olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kimse bir insanın ölümünden veya rahatsızlığından dolayı “nazarı değdi, o sebep oldu” şeklinde suçlanmamalıdır. Belki sizin nazarınız değdi, belki nazarla hiç ilgisi yoktu. Nereden bilebilirsiniz? Nazar konusu “suçlu ve sorumlu” aranacak bir konu değildir. Nazarda bilinç aranmamalıdır. Yıllar önce sizin nazarınız değmiş ve O’nu sizden çıkan enerji de o hale getirmiş olabilir.

Evet nazar hepimizi tahmin edemeyeceğimiz kadar kötü yönde etkileyebilir ancak çözümsüz bir konu değildir. Sonraki yazımızda korunmanın ne kadar kolay olduğunu gördüğünüzde kendinizi suçlamak zorunda kalabilirsiniz.

Cinlerin Nazarı Değer mi?

Cinlerin nazarı insanlara etki eder mi? İnsanlara cinlerin nazarı değer mi?

Bir çoğu için saçma gelebilecek konulardan biridir bu. Ancak bazı konular bizim kabul edip etmemize bağlı değildir ne yazık ki. Konuyu Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri başlığı altında da işlemeye çalışmıştım. Cinlerin etkileri enerji şeklinde ortaya çıkar ve onların nazarları da bizi etkiler. Bu nedenle uzun süre özellikle banyo gibi yerlerde çıplak olarak oyalanmamız uygun görülmez.

Kıskançlık, insanlara karşı duyulan hamaset ve çekememezlik, güzel yaratılış, cezbedici enerjiler onların bize karşı bakışını negatif yönde etkileyebilir. Bazı durumlarda “cin çarpması” veya “cinlenme” olarak ta ifade edilen bu etkiler nazar etkisi olarak ta karşımıza çıkmaktadır.

Diğer yazımızda nazara karşı neler yapmamız gerekir, nasıl korunabiliriz ve negatif enerji nasıl deşarj edilebilir konuları üzerinde duracağız.

Nazara Karşı Yapılması Gerekenler, Nazardan Nasıl Korunabiliriz?

 

Nazar Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Etkiler?

23 Ekim 2018

www.parapsikoloji.net

“Nazar Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Etkiler?” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir. Konu içeriğindeki detaylar için her alanın uzmanı ile görüşebilirsiniz.

Son Güncelleme 21 Mart 2024 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. blank Hümeyra dedi ki:

  Nazar yoğunlugundan dolayı nişanlı kişileri etkileyip ayrılmasöz konusu olurmu?

  1. blank EMR dedi ki:

   Nazar adı verilen negatif enerjinin yaşamda ne kadar etkili olduğunu herkes bilse gerçekten korkar ve korunmak için elinden geleni yapardı. Evet etkiler.

 2. blank Emre dedi ki:

  Yazının bir bölümünde nazarın etkisinin olumlu ya da olumsuz olmasının içimizden geçen duyguyla alakalı olduğu yazarken yazının başka bir kısmından çıkardığım anlamda ise içimizdeki duygu olumlu ve yapıcı bile olsa etkisinin negatif olabileceği. Bununla ilgili yine yazınızda geçen cümlelerden aşırı sevgi , tarifsiz sevme isteği ve bebeklere karşı aşırı sevgi varsa onlara bakmamaya çalışmalı cümlesinden biraz endişe duydum. Küçük bir yeğenimiz veya bebeğimiz olduğunda ona olan sevgimizi sınırlandırmaya mı çalışmalıyız veya sevgimizi olumlu bir etkiye dönüştürmek için yapabileceğimiz şeyler var mıdır?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Sevgi sınırlandırılmamalı. Sevginizi hissetmeye ihtiyacı var. Tabiki ona sevginizi yansıtmalısınız. Enerjinin anlamı ve içeriği ne ise karşı tarafta da o şekilde karşılık bulur. Saf sevgi enerjisi onu olumlu yönde destekleyecektir.

   Sadece içinizde kontrolsüz bir duygusal yoğunluk oluştuğunda farklı bir yere bakın. Veya içinizden inançlı iseniz “Barekallah, MaşaAllah” deyin (Anlamlarını araştırın bilerek söyleyin), “Allah seni tüm kötü olan herşeyden korusun” vb. İnançlı değilseniz “Enerjim sana zarar vermesin, güzelliğine güzellik katsın, seni daha da güçlendirsin” diyebilirsiniz. Ama en güzel olanı duygusal yoğunluk arttığında başka bir yere bakmaktır. İçinizden geçireceğiniz sözlerle bu yoğunluğu dağıtabilirsiniz.

   (Seni yaratan ne güzel yaratmış, güzellik seni yaratandandır, Allah’ım yüzünü güzelleştirdiğiniz gibi kalbini de güzelleştirin, Allahım benden gelebilecek zararlardan bu çocuğu koruyun, benden ona gelebilecek zararlardan size sığınıyorum),
   (Benden sana dokunabilecek olumsuz hiçbir enerjinin sana ulaşmasına izin vermiyorum, benden sana yönelebilecek hiçbir enerji sana zarar vermesin, benden sana sadece sevgi enerjileri ulaşsın)

   Mümkünse özellikle ilk 40 gün ve belli bir yaşa gelinceye kadar resmini herkesin görebileceği yerlerde yayınlamayın. Özellikle çok dikkat çekici ise.

 3. blank Joy dedi ki:

  Merhaba benim merak ettiğim bişey var daha doğrusu şüphelendiğim durum ve cevabı nerde bulacağım bilmiyorum tesadüf burayı gördüm, nazar bi insanın hayatını yada yaşamını etkiler mi, son senelerde çünkü her konuda herşeyim kitlenmiş vaziyette

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Rahatsızlıkların ne kadarının psişik etkiler ve negatif enerji kaynaklı olduğu bilinmiyor. Bilinse insanlar birbirlerinden korkarlardı.
   Yaşadığınız sorun astrolojik etkilerle de ilgili olabilir. Nazarla ilgili olup olmadığını anlamak için Nazara Karşı Yapılması Gerekenler, Nazardan Nasıl Korunabiliriz? konusunda anlatılan uygulamaları yapabilirsiniz.

 4. blank Sibel dedi ki:

  Annem komşuları davet ettiğinde yeni çar bardağı takımını o kadar övdüler ki kesin bunlara bir şey olacak dedim anneme. Herkes gittikten sonra annem tam bir şey olmadı tutturamadın dedi o anda tepsiyle mutfağa götürdüğü bardaklar kırıldı. 😂
  Anne bir şey kırıldı duydun mu 😂

  Merak ettiğim oluş zamanı, neden o anda oldu?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Annenizin, sizin veya evdeki enerjinin etkisi (belki okunan dualar) negatif enerjinin etkisini engellemiştir, annenizin söylediği sözler enerjiyi serbest bırakmış olabilir. Bu nedenle ağızdan çıkan her söze dikkat etmek gerekir.

 5. blank Beliz Melek dedi ki:

  Tekrar merhaba Elif hanım. Bugün içinde yoğun enerji ile ilgili sorumdan sonra beni buraya yönlendirmiştiniz gerçekten de nazarımız değmiş. O bana bakarken 2 saniye içinde 2 kez düşme tehlikesi yaşadığımı hiç unutamıyorum. Merdivenlerden düşme tehlikesi, nefes alamama hissiyatım hatta boğuluyormuş gibi olduğum bir dönem vardı gerçekten bu kadar büyük bir enerjiyi nasıl yakaladık bilmiyorum.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Alışık olmadığınız yoğunluktaki enerji pozitifte olsa negatifte olsa dengenizi bozmuş olabilir. Sonraki yaşayacaklarınızın yaşamınıza güzellikler katmasını dilerim.

 6. blank Palmiye dedi ki:

  Elif hanım teşekkürler. Çok güzel açıklamışsınız. Bazı detaylar dikkatimi çekti. Ben sevimli bir bebek gördüğümde içimde bir yoğunluk ve titreşim hissettiğimde hemen farklı bir yere bakıyordum. Bunu neden yaptığımı tam olarak bilmiyordum. İçimden böyle yapmamın doğru olacağına dair bir düşünce geçiyordu. Yazınızda okuyunca dikkatimi çekti. Bilgi isteyen herkese açık bir kavram. Sadece ulaşma yolları farklı.

 7. blank Levent dedi ki:

  Harika bir yazı

 8. blank Can dedi ki:

  Çok berbat bir durum. Günlerce uyuyamamıştım. Nazarla ilgili olabileceği aklımın ucundan bile geçmedi. Annemler ziyaretime geldiğinde halsiz oluşum dikkatini çekip sormuştu. Bende bir kaç haftadır uyuyamadığımı söyleyince okumaya başladı. Uzun uzun esneyerek gözlerinden yaşlar aktı. Okudukça rahatladım. O gece uykusuzluğunda verdiği etkiyle bebekler gibi uyumuştum.

 9. blank Bwngisu dedi ki:

  Çok teşekkürler. Ayrıntılı, farklı ve güzel bir çalışma sunmuşsunuz. Nazara karşı hassas bir yapım var. Biri nazar ettiğinde hemen o gün içinde etkilenirim. Yaşamımı çok olumsuz etkiliyor. Enerjim hemen düşüyor. Halsiz ve bitkin oluyorum. sitenizde paylaşılan derin trans çalışması ile bu sorundan bir nebze kurtuldum ama kesin bir çözümü yok mu?

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin