Psişik Saldırı Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Etkiler?

Psişik Saldırı Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Etkiler?

Psişik Saldırı Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Etkiler?

Psişik saldırı nedir? Psişik saldırı nasıl yapılır? Bilinen veya bilinmeyen Psişik saldırılar hayatımızı nasıl etkiler?

Daha önce “Psişik” kavramını Psişik Nedir konusunda açıklamıştım. Psişik kelimesini, ruhla ilgili enerjilerin yansıması olarak ele alacak olursak Psişik Saldırı da “Ruhsal enerjilerin yıkıcı bir şekilde, bilinçli veya bilinçsiz, bir noktaya yönlendirilmesi” şeklinde tarif edilebilir. Burada özellikle “yıkıcı” ifadesini kullandım çünkü “saldırı” ifadesi negatif unsur içermektedir. Karşı yapıyı (canlı – cansız) yıkmak ve bozmak üzerine temellendirilmiş bir enerji söz konusudur.

Psişik Saldırı Mekanizması

Saldırı ifadesi, madde düzeyinde bir canlının karşı tarafı yıldırmak, geri çekilmeye zorlamak, istediği yönde bir sonuç elde etmek veya ortadan kaldırmak amacıyla yaptığı eylemleri ifade etmek için kullanılır. Psişik Saldırı ise, madde düzeyi ötesinde istediği sonuçları elde etmek için yapılan eylemdir.

Psişik saldırıların kökeninde duygusal yoğunluklar bulunur. Madde düzeyde istediğini elde edememe, aşırı hırs, öfke, kin, kıskançlık vb. gibi nedenlerle ortaya çıkar. Ortaya çıkan enerji (yoğunluk) nörotik bağlarla madde düzeyine yansıtılarak karşı tarafın aurasından, ruhsal yapısına yönlendirilir. Amaç ruhsal yapıyı bozmaktır.

Bu mekanizmanın çalışmasına neden olan duygulardaki yoğunluktur. Yoğunluk, negatif duygularla beslendiğinde yıkıcı, pozitif duygularla beslendiğinde yapıcı bir enerji ortaya çıkar. Kendisinde olmayanı arkadaşında gördüğünde kıskançlıkla ortaya çıkan enerji negatif, Arkadaşını üzgün gördüğünde şefkatle ortaya çıkan enerji pozitiftir.

Psişik Saldırıda Süreç ve Etkileri

Enerji karşı tarafa yönlendiğinde önce karşı tarafın manyetik kalkanı olarak ifade edebileceğimiz aurasına etki eder.

 1. Eğer aura sağlıklı ve enerjinin çıktığı kaynakla eşit seviyede ise, negatif enerji zayıflar veya çok azı ruhsal yapıya ulaşır. Bu durumda etki kişiye göre farklılıklar göstererek hafif halsizlik, esneme, enerji düşüklüğü vb.  şeklinde kendini gösterir.
 2. Aura, gelen enerjinin beslendiği kaynaktan daha güçlü ve zayıf noktası daha azsa, gelen negatif enerji aura yüzeyinde dağılarak etkisiz hale gelir. Bazı durumlarda enerji geldiği yönde tekrar sahibine geri döner ve farklı oranlarda etki gösterir. Tekrar edilen durumlarda aura mutlaka zayıflar ve bir şekilde etki ortaya çıkar. Bu süreçte sonuç saldırının ne kadar uzun sürdüğü ile ilgilidir. Eğer Aura sürekli canlı tutuluyor ve yenileniyorsa enerjinin geldiği kaynağın gücüne göre enerji etkisini yitirir. Bu yitirme, öğrenilmiş bilinçli ve bilinçsiz vazgeçme, pes etme demektir.
 3. Tehlikeli olan, auranın zayıf olduğu anlardır. Aura, gelen enerjiye göre zayıfsa, Gelen enerji zayıfta olsa aurayı geçerek ruhsal katlarda derin yıkımlara sebep olabilir. Uykusuzluk, yorgunluk, depresyon, ruhsal enerjinin düşük olduğu anlar ve hastalık gibi etkenler aurayı zayıflatır. Negatif enerji etkisi ile, Baygınlık, başarısızlık, hastalık, derin sıkıntılar, umutsuzluk, isteksizlik, konuşma zorluğu, düşüncenin toparlanamaması vb. durumlar ortaya çıkabilir.

Kapsam Olarak Psişik Saldırı

Psişik saldırı ifadesi genel olarak insanlar arasında canlıdan – canlıya şeklinde kullanılır. Ancak anlam itibari ile enerjinin bir yapıya etkisi söz konusudur. Bu durumda enerjinin kaynağı veya hedefinin insan olup olmaması anlamı ve sonucu değiştirmez. Kapsam, enerji boyutunda etkileyen ve etkilenen yapılardır. Nazar, Büyü ve Madde ötesi varlıkların etkileri de bu kapsama dahil edilebilir.

 • Bir eşyanın hiçbir fiziksel sebep yokken kırılması veya bozulması,
 • Sebebi bulunamayan rahatsızlıklar,
 • Bitki ve hayvanlarda görülen ani olumsuz değişimler,
 • Bir anda ortaya çıkan içsel korkular, tedirginlikler ve iç sesler,
 • Sebebi bilinmeyen enerji düşüşleri,

bu kapsamda ele alınabilir.

Psişik saldırılar ile oluşan negatif enerjiler, ruhsal yapıyı bozduğu için normal yaşamı altüst etmektedir. En kötü yanı da ortada hiçbir sebep bulunamadığı için tüm çözüm yolları sonuçsuz kalır.

Aura adı verilen dış enerji kalkanı her insanda aynı güçte değildir. Yapılacak bazı çalışmalarla aura güçlendirilerek dış saldırılara karşı etkinliği artırılabilir. Konuya sonraki yazılarda “Psişik Saldırı Türleri” ve “Psişik Saldırılardan Korunma Yolları” başlıkları ile devam edilecek.

 

Diğer Psişik Konuları

Psişik Nedir?

Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

 

Psişik Saldırı Nedir?

www.parapsikoloji.net

4 Şubat 2018

“Psişik Saldırı Nedir” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Tartışmaya açıktır. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

Son Güncelleme 20 Ağustos 2023 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Aktuğ dedi ki:

  Nasıl yapılıyor tam olarak anlamadım anlaşılır şekilde yaza mısınz

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Konu insanlara yapılan psişik saldırı ile ilgili

 2. blank kübra dedi ki:

  Merhaba. Bir insan bilinçli olarak mesela nazarı güçlü ise psişik saldırı yapabilir mi? Bazı insanlar ne zaman yanıma gelse enerjim düşüyor. Bunları tersleyip kırıcı olmadığımda ne kadar mutlu olursam olayım bunlara karşı iyi niyetle veya saygıyla yaklaştığımda hep enerjim azalıyor. Bunu bilinçli mi yapıyorlar nazarlar mı ilgili düşünceleri ile mi ilgili?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Bilinçli yapanların sayısının fazla olduğunu sanmam. Ama mutlaka enerji çekme özelliğini keşfedenler bunu kullanıyordur.
   Enerjinizi düşüren insanlardan olabildiğince uzak durun. Diğer insanların moralini bozarak kendilerini iyi hissetmeye çalışan çok fazla insan var. Size zarar veren insanlara saygı duymayın. Siz saygı duydukça doğru yaptıkları düşüncesi ile hareket ederler ki bu sizi de sorumlu hale getirir.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et