Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

Psişik saldırılar hayatımızın bir parçası. Yaşadığımız sürece nasıl bir insan olduğumuz farketmeksizin bu saldırılara maruz kalmaya devam edeceğiz. Yaşam kalitemizi, bu saldırılara karşı oluşturacağımız bilinç ve eylemler belirleyecektir. Yağmurun yağışını durduramayız ama bir şemsiye açmak elimizde. Aldığımız pozitif ve negatif etkiler karşısında oluşturacağımız bilinç, yaşam kalitemizi büyük ölçüde etkileyecektir.

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları ve Nötralizasyon

Her varlık bir enerji yayar. Bu enerjileri buhara benzetebiliriz. Etrafa yayılır ve tutunduğu ortamda birikerek, bir araya gelen su tanecikleri gibi yoğunlaşabilir. Negatif bilinç taşıyan enerjiler, içeriğinde zararlı kimyasallar bulunduran buhar gibi zarar verirken, pozitif enerjiler olumlu etki yapar. Rahatlama hissetiğimiz ortamlar ve varlıklar pozitif bilinçle yüklü enerji yayarken, tersi durum negatif enerji yayar. Üzerimizde biriken negatif enerjilerden korunma imkanımız bulunmuyor ve madde ötesi bilinmeyen bir kaynaktan geliyorsa bu enerjilerin üzerimizde yoğunlaşmasını önleyerek nötralize etmemiz gerekir.

Nötralizasyon üzerimizdeki enerjinin ayrıştırılarak etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Negatif enerji madde ötesi negatif ve sürekli tekrarlanan bilinçli bir enerji ile yoğunlaşıyorsa yetersiz gelebilir. Önceki yazıda belirttiğim gibi kaynağı belirsiz enerjilerin etki mekanizması bizde bir bilinç uyandırmadığı için karşı bir bilinç oluşturulması güçtür. Ancak gündelik yaşamda üzerimizde biriken ve yoğunlaşarak ruhsal dengemizi bozan enerjiler nötralize edilerek enerji dengemiz korunabilir.

Alınabilecek tedbirleri ve yapılması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları ve Auranın Güçlendirilmesi

Aura adı verilen enerji canlı cansız tüm oluşumlarda gözlemlenir. Her oluşum kendine has bir enerji ile çevrelenmiştir. Kirlian fotoğraflama teknikleri ile çekilen fotoğraflarda bu enerji alanı görülebilmektedir. Aurayı içten dışa yansıyan manyetik bir kalkan gibi düşünebiliriz.

Başka bir kaynaktan gelen enerjiler öncelikle auraya etki etmektedir. Aura zayıf olduğunda negatif enerjilerin etki oranı yükselmektedir. Öncelikle savunma sistemimiz olarak görebileceğimiz auranın güçlendirilmesi bu kanaldan alınabilecek etkileri azaltacaktır. Auranın nasıl güçlendirilebileceğini örnek olması açısından Aura Nedir? Nasıl Güçlendirilir? linkinden bakabilirsiniz.

Kirlian Fotoğrafında El Çevresindeki Enerji

Olumlu Bakış Açısı Geliştirmek

Hayatta herşey mıknatıs gibidir. Her düşünce bir mıknatıs etkisini beraberinde getirir. Negatif olumsuz düşünceler, negatif enerjileri çekerken; Pozitif düşünceler ve olumlu bakış açıları, pozitif enerjileri kendisine çeker. Buna en güzel örneği yaşamınızda bulabilirsiniz. Etrafımıza baktığımızda negatif enerji yayanların kendileri gibi düşünen insanlarla, pozitif enerji yayanların da pozitif insanlarla bir arada olduğunu görebiliriz.

Hayata, olaylara ve insanlara karşı olumlu bir bakış açısı geliştirmek pozitif bilinç taşıyan enerjileri bize çekecektir. Bu her zaman mümkün olmayabilir. Ama bu konuda çaba göstermemize de bir engel var mı? Hayatımızı olumsuz etkileyen insanlardan, yazılardan, görsellerden, seslerden ve ortamlardan uzak durmak bakış açımızı büyük ölçüde etkileyecektir.

Tütsü ve Koku Kullanmak

Yaşadığımız ortamın havasını değiştirmek için kullandığımız oda spreyi ve parfümlere fazla güvenmeyin. İçerikleri ve enerjileri, olumsuz etkilere sebep olabilir. Mümkün olduğunca doğal olan kokuları tercih etmeye çalışmalıyız. Her kokunun bir alıcısı vardır. Hangi kokunun ne tür enerjileri çektiğini bilemeyiz.

Ev ortamının havasını değiştirmek için doğal gül suyu kullanabiliriz. Rahatlatıcı etkisini göreceksiniz. Tütsü olarak bir miktar üzerlik, adaçayı veya defne yaprağı rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Fesleğen negatif enerji dağıtan bitkilerden biridir. Odamızda ve evimizin belli yerlerinde saksıda fesleğen yetiştirebiriz. Fesleğenin hem rahatlatıcı kokusu hem de negatif enerji kaynaklarını uzaklaştırıcı etkileri vardır.

Rahatlatan Müzikler ve Doğal Sesleri Dinlemek

Müziğin rahatlatıcı etkisini hepimiz biliriz. Kendimizi iyi hissettiğimiz müzikleri seçerek bunları dinleyebiliriz. Mümkünse doğal enstrümanlarla oluşturulan müzikleri tercih etmeye çalışmalıyız. Elektronik sistemlerde üretilen müzikler doğal etki yapmaktan uzaktır.

Doğanın içinden gelen sesleri dinlemek insanı rahatlatır. Eğer şehir ortamından her zaman çıkma imkanı bulamıyorsanız parkları tercih edin. Gözlerinizi kapayın ve sadece doğal seslere odaklanmaya çalışın.

Topraklanın, Akan Suya Bakın ve Tuzlu Suyla Deşarj Olmak

Fırsat buldukça toprağa dokunun, ayaklarınızı toprakla temas ettirin. Banyo sırasında kaya tuzu ile kendinize masaj yapın. Odanızda bir miktar kaya tuzu bulundurun.

Akan bir suya bakmak insanı rahatlatır. İmkan bulursanız ayaklarınızı suya batırın. Su ile bütünleşip suyun akışını izlemek hem bedensel hem de ruhsal enerjinizi deşarj edecektir.

Olumlu İmajinasyon Çalışmaları Yapmak

Gözlerinizi kapayın. Derin bir kaç nefes alın. Nefesinizi alırken pozitif enerjilerin hava ile birlikte tüm bedeninize girip her yanınızı kapladığını, auranızı canlandırdığını; nefesinizi verirken de negatif enerjilerin bedeninizden dışarı atıldığını canlandırın. Pozitif enerjinin tüm bedeninizi kuşatarak auranızı güçlendirdiğini hayal edin. Aldığınız her nefesle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Zihnen gülümseyin, kendinizi pozitif ve olumlu bir insan olarak hayal edin. Yatmadan önce kendinizi bir sonraki gün için programlayın. Nasıl bir insan olduğunuz büyük ölçüde kendinizi zihninizde nasıl gördüğünüzle doğru orantılıdır.

Ametist Taşı

Doğal Taşlardan Yararlanmak

Taşları üzerimizde bulundurabileceğimiz gibi yaşadığımız ortamlarda da kullanabiliriz. Elektromanyetik etkileri hafifletmek için büyükçe bir kuvars taşını odamızın bir köşesinde bulundurabiliriz mesela.

Üzerimize yönelebilecek negatif enerjileri çekmeleri için Ametist, Siyah Oniks, Obsidyen, koyu tonlarda Kuvars, Florit ve Kaplan Gözü gibi taşları kullanabiliriz. Taş seçiminde öncelik, baktığınızda sizde olumlu hisler uyandıran taşlardır ancak belirlemekte zorlanırsanız koyu tonlar negatif enerjiyi çekme özelliğine sahiptir.

Taşlarla ilgili bilinmesi gereken diğer önemli bir nokta; belirli aralıklarla kullandığımız taşları, üzerlerinde biriken enerjileri deşarj etmek için topraklamamız gerekir.

Duanın Gücünden Yararlanmak

Dua manevi bir çekim oluşturur ve olumlu enerjileri bize yönlendirir. Neye yöneldiğimiz ne alacağımızı da belirler. Yapılan çalışmalar dua edilen hastaların daha hızlı iyileştiklerini göstermektedir.

San Francisco Genaral Hospital’da Koroner Bakım Ünitesinde Dr. Byrd  tarafından 393 kalp hastası üzerinde yapılan araştırma ile David ve Susan Larson’un Los Angeles’de psikolojik sorunları olan 400 hasta üzerinde yaptıkları araştırmalar dua etkeninin iyileşme üzerindeki olumlu sonuçlarını ortaya koymuştur. Duaya katılanlar ve kendisi için dua edilenlerin diğer hastalara göre daha hızlı iyileşme gösterdikleri görülmüştür.

Dua edenlerin olumlu enerjileri kendilerine çektiklerini, hastalara dua edenlerin de olumlu enerjileri, hastalar üzerine kanalize ettiklerini söyleyebiliriz. Enerjinin türü ve yoğunluğu diğer enerjileri ayrıştırarak ruhsal boyuttaki etkilerini değişime uğratacaktır. Enerji hislerimizi, hislerde bağışıklık sistemimizi olumlu yada olumsuz değişime uğratır.

Kelimelerin Frekans Etkilerinden Yararlanmak

Her kelimenin bizde ses ve frekans olarak karşılıkları bulunur. Kendimize iyi geldiğini gördüğümüz kelimelerin frekanslarını kullanabiliriz. Düşüncelerimizi olumlu etkileyen, ruhsal yapımızı güçlendiren kelimeleri seçerek kullanabiliriz.

Benzer etkiler, ayetler ve esmalar içinde geçerlidir. Nas ve Felak surelerinin negatif enerjiler üzerinde, bu enerjileri etkisiz kılacak özellikleri, Ayetel Kürsi’nin aurayı güçlendirici, negatif enerjileri bloke edici özelliği vardır. Her Esmanın frekans değeri de tekrar sayısına göre belirli etkilere sahiptir.

Saç Tırnak Gibi Bedenimize Ait Atıklara Dikkat Etmek

Bedenimizin bir parçası olan atıklar özellikle saç ve tırnaklar bizimle irtibat kurmaya çalışan madde ötesi varlıklar için bir ulaşım kanalı gibi kullanılabilir. Büyü yapmak isteyen kötü niyetli insanlarda en çok bu atıklardan yararlanırlar. Bu atıkları mümkünse bir yerde biriktirip yakmak veya toprağa gömmek bu noktadan gelebilecek saldırıları önleyecektir.

Resimleri Paylaşırken Dikkatli Olmak

Yüz ruhun yansımasıdır. Ruh hali yüze yansır ve ruhsal telepatik irtibatta kullanılır. Özellikle her türlü psişik alış verişe açık durumda olan küçük çocukların resimlerini herkesin nazarına açık hale getirmemek gerekir. Bakışlarda dikkat yoğunluğu oluşturan her resim ruhsal çekim alanı oluşturur. Yüzümüzü gösteren resimler görenler için pozitif veya negatif bir etki uyandırmamalı. Kullanılması gerekiyorsa nötr ruh hali tercih edilmeli. Mümkünse hiç kullanılmamalı.

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları ve Derin Trans Çalışması Yapmak

Derin trans çalışmaları; Meditasyon, nefes egzersizleri ve yoga gibi farklı isimlerle, farklı yöntemler sunar. Ortak noktaları bedensel deşarjla ruhsal derinliğin yakalanmasıdır. Düzenli yapılan çalışmalar enerji dengemizi korumamızı sağlamakta yararlıdır. Bu konuda yapılabilecek örnek bir çalışma için Nasıl Transa Geçilir? linkine bakabilirsiniz.

Söz ve müziğin su üzerinde bıraktığı etkileri incelemek için Söz ve Müziklerin Su Kristalleri Üzerindeki Etkileri adlı çalışmaya bakabilirsiniz.

Kirlian fotoğraflarını incelemek için Ottophoto Kirlian Albümü

 

Diğer Psişik Konuları

Psişik Nedir?

Psişik Saldırı Nedir

Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri

 

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

www.parapsikoloji.net 

11 Şubat 2015

“Psişik Saldırılardan Korunma Yolları” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir. Konu içeriğindeki detaylar için her alanın uzmanı ile görüşebilirsiniz.

Son Güncelleme 1 Kasım 2023 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank kalbi kırık adam dedi ki:

  Emre bey malesef siteye koyduğunuz resimler beni çok rahatsız etti özellikle bu konu başlığındaki resimler anlamadığım şekilde beni gerdi sitede çok fazla emek var elinize sağlık rahatsızlığımı dile getirmek istedim lütfen yanlış anlamayın

  1. blank EMR dedi ki:

   Konuyu ekleyen arkadaşın tercihi. Konuyla örtüşmesi için hazırlanmış bir çalışma. Psişikler ve ruhsal hassasiyeti olanlar doğrudan etkilenecektir. Çoğu insanın farketmediği alt ayrıntılarla bağlantılı. Psişik Nedir? konusunda benzer etkiler yoktur.

   Rahatsızlığınızı belirttiğiniz için teşekkürler.

 2. blank Tembel İko dedi ki:

  Çok teşekkürler 🙂 Ancak bazılarına karşı kendimizi koruyabilmemiz için saldırıda bulunmamız gereken zaman da olmaz mı? Merak ettim, acaba psişik güçle nasıl saldırılır… İlla kıskançlık, öfke mi olmalı?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Saldırı, saldırının geldiği kaynağı daha aktif hale getireceği için büyük sorunlara da sebep olabilir. Enerjisi düşük biri etrafına meydan okuyan enerjilere sahip birinin yanında ne kadar saldırgan olabilir. Saldırı tüm enerjinin üzerine çekilmesine neden olur. Enerjiyi dağıtan ve etkisiz kılan bir savunma saldırıdan daha etkilidir.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin