Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri

Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri

Psişik Saldırı Türleri

Psişik saldırı türleri nelerdir? Madde boyutlu ve madde ötesi psişik saldırılar ve etkileri

Bu konuyu kapsamı daraltmak amacıyla madde ötesi psişik saldırılar ve madde planındaki pisişik saldırılar olarak ele almak istiyorum. Bilinen ve varsayılana karşı alıcının verdiği tepki ile bilinmeyene karşı verilen tepki farklıdır. Sesin nereden geldiğini bilirseniz hareketlerinizde bir bilinç oluşur. Kaynağı belirsiz sese karşı oluşan eylemler ise kaynağı bulmaya/aramaya yöneliktir. Bu yönelişte ne yazık ki belirsizlik hakimdir. Psişik saldırı olarak tanımlanan eylemlerin asıl sorun oluşturan noktası da, kaynak belirsizliğine neden olan türlerdir.

Hayatınız normal seyrinde ilerlerken bir anda herşey değişebilir. Mutsuzluk, enerji kaybı, uyku sorunları, karar vermede zorlanma, yapmak istediklerinizi yapamama, düşüncelerinize odaklanmada zorlanma, çekinme, korku, öfke ve adını olumsuz olarak niteleyebileceğimiz pek çok durum. Herşey bir anda olur ve nedenini bulamazsınız.

Doktorlar, nasihatlar, telkinler, eş dost sohbetleri, biraz gezinti, spor, eğlence… Kısa süreli toparlanma… Ama sonuç değişmez. Bir türlü yaptıklarınızdan tat alamazsınız.  Değişimin nedenini bulmaya çalışırsınız, bilindik ve bilinmedik yollara başvurursunuz bulduğunuz çareler hep geçici sonuçlar doğurur. Sebep nedir? Neden? Nasıl? Kim? Ne için? Çok sayıda soru sorulabilir. Ancak madde boyutuna bağlı olduğumuz için, pek çoğu nedenleri bulunamadan, hangisinin fayda sağladığını bilmediğimiz uygulamalarla ya çözüme kavuşur veya herşeyi kabullenip farkında olmadan etkiyi kabullenerek, bünyemizde biriktirir ve yaşama devam ederiz.

Bilinen ve Bilinmeyen Enerjilerde Etki

Kaynağı madde planındaki bir varlığın enerjisine verilen tepki ile Madde ötesi enerjiye verilen tepkiler farklıdır. Bunu madde planından örneklendirecek olursak.

* Bir ortama girdiğinizde orada gördüğünüz tanıdıklarınıza karşı nasıl tepki vereceğinizi bilirsiniz. Enerjileri sizde tanımlanmıştır. Yaptıklarının ve yapacaklarının sizde bir kaşılığı vardır. Enerjisindeki değişimleri hissedebilirsiniz. Tanımadıklarınıza karşı mesafeli durursunuz. Hissedersiniz ama enerjileri ile davranışlarını bütünleyemediğiniz sürece mesafeyi bozmasınız. Gelen enerjiler sonuçlarla bağdaştırılabilir, bedendeki yansımalarıyla karşılaştırılabilir. Bu tür durumlarda bilinç kıyaslama imkanına sahip olduğu için etki alsanız da sebeplerini tahmin edebilirsiniz.

* Daha önce gitmediğiniz bir yere gidersiniz. Alışık olmadığınız hisler içinizi kaplar. Ruhsal bir tedirginlik yaşarsınız, Kendinizi iyi hissetmezsiniz. Fakat bu durumu madde seviyesinde kıyaslayabileceğiniz bir ölçüt, davranış, şekil, beden ve kaynak bulamazsınız. Hislerin kaynağı tanımlanamadığı için oradan uzaklaşmak istersiniz. İnsanda negatif ve pozitif etki oluşturan her enerji iz bırakır. Bu izlerin ne kadarı sizi ne kadar etkiler, bunu zamanla öğrenebilirsiniz.

* Daha önce karşılaşmadığınız birisi ile arkadaş ortamında tanışırsınız. Oturup birlikte sohbet edersiniz. Bakışları size odaklıdır ve ısrarla devam ettirir. Rahatsız olursunuz ama ortamı bozmamak adına bunu dile getirmezsiniz. O gün akşam ve sonraki zamanlarda kendinizi rahatsız, tedirgin, bunalmış ve bitkin hissedersiniz. Geçici bir rahatsızlık olduğunu düşünürsünüz ancak rahatsızlığınız bir türlü geçmez. Uyuyamazsınız, düşünceler zihninize ardı arkasına hücum eder. Yeterince sıkıntı yaşadıktan sonra bir anda o gün üzerinize ısrarla odaklanan bakışları hatırlarsınız…

Kaynağı hakkında fikir yürütebileceğimiz enerjiler, bu enerjilerin yapısını bozacak frekanslarla etkisiz hale getirilebilir. Kaynağı bilinmeyen enerjilerin bir kısmı (enerjisi düşük olanlar) biz farkında olmadan topraklama ve pozitif enerjiler ile etkisiz hale gelir. Güçlü enerjiler etkisizleştirilemediği için ruh ve enerji dengemizi bozarak hasarlara neden olabilir.

Madde Boyutlu Psişik Saldırılar

Bu enerjileri şu şekilde sıralayabiliriz,

 • İnsanlar üzerinden gelen negatif enerjiler,
 • Diğer canlılardan yönelen enerjiler. Sıkıntı verilen hayvanlar, bitkiler..
 • İnsan beyninin ürettiği frekanslar taklit edilerek oluşturulan yoğun sinyaller,
 • Ruhsal sıkıntısı olanların bıraktıkları (pasif) enerjiler,
 • Eski kavimlerin yaşadıkları yerlerde kalan negatif enerjiler,
 • Resimler ve fotoğraflar üzerinden alınan etkiler,
 • Yiyecek, içecek ve giysiler üzerinde birikmiş negatif enerjiler,
 • Öfke, şiddet ve kavga sonrası oluşan enerjiler..

Örnekler artırılabilir. Bu enerjiler madde boyutunda oluşur ve madde boyutunda etki gösterir. İnsanlar tarafından yöneltilen enerjiler nazar olarak ta adlandırılır.

Madde Ötesi Psişik Saldırılar

En tehlikeli olan enerji türüdür. Kaynağını belirlemek her zaman mümkün olmayabilir. Daha da kötüsü negatif enerji olduğu bilinemeyebilir. Negatif enerjilerin birikmesi ve uzun süre deşarj edilemeden kalması hastalık olarak bedene yansımışsa döngünün geriye işletilmesi iyileşme sürecini uzatabilir.

 • Madde ötesi varlıkların kendilerine ve yakınlarına verilen zarar sonrası yaptıkları psişik saldırılar,
 • Büyü ile görevlendirilmiş madde ötesi varlıkların yaptıkları etkiler ve psişik saldırılar,
 • Rüyada alınan etkiler ve psişik saldırılar,
 • Ruh çağırma! seansları sırasında yaşanılan psişik saldırılar,
 • Uyku ile uyanıklık durumunda, iki boyut arasında kalındığında alınan etkiler ve psişik saldırılar,
 • Rüyada veya uyku-uyanıklık arasında, uyarı amaçlı yapılan iyi niyetli psişik etkiler,
 • Define arama ve çıkarma sırasında madde ötesi varlıkların yaptığı psişik saldırılar,
 • Madde ötesi varlıkların madde boyutunda bıraktıları olumsuz enerjiler,

psişik saldırı türleri olarak sıralanabilir. Psişik saldırı türleri arasında eklediğim bazı maddeler pasif olarak değerlendirilebilir. Etkileri, saldırı amaçlı kullanılan enerjilerle benzerlik gösterdiği için sonuç itibari ile pasifte olsa bu kategoride değerlendirdim. Çünkü negatif yüklenmiş tüm enerjiler zaman, mekan ve muhatap gözetmeksizin ilk oluştukları anda bir hedefe yönelik ortaya çıkmışlardır. Enerji etkiyi alan tarafından bırakılmışta olabilir (üzüntü, korku, endişe) ancak bu enerjiler saldırı amaçlı oluşturulan enerji ile bütünleşmiş veya bir araya gelmişte olabilir.

 

Diğer Psişik Konuları

Psişik Nedir?

Psişik Saldırı Nedir

Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

 

Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri

www.parapsikoloji.net

4 Şubat 2018

“Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Tartışmaya açıktır. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. blank Ali Y. E. dedi ki:

  Merhabalar. Kendimi bildim bileli gece korkusu yaşamışımdır. Çok küçükken hayali figürler gördüğümü hatırlıyorum. Geceleri gözlerimi kapattığımda – hala da sık sık olur – deprem oluyormuş gibi sallanma hissi olurdu. Bunlar büyük ihtimal yaşımın getirdiği durumlardı ve psikolojik olduğunu düşündüğüm şeylerdi ancak 13 – 14 yaşlarıma geldiğimde geceleri ve sabahın erken saatleri uyumaya çalıştığımda hafiften bir kulak çınlaması başlıyor ve kalkmayıp yatmaya çalışırsam giderek artıp en son çok güçlü bir hale geliyordu o an hem çok güçlü hem de çok sessizmiş gibi iki tezat hisse kapılıyordum. Bunun yanında çınlama son safhaya geldiğinde üstümde çok büyük bir baskı oluyor sanki üstüme rüzgarlar esiyordu, yüzümde soğukluğunu hissediyordum. Hemen sonra da (bu dediklerim tam olarak sıra sıra değil de iç içe geçmiş bir şekilde yaşanıyordu.) uyku felci denilen durumu yaşıyor kıpırdayamıyordum. O an bir şey görürüm korkusuyla gözlerimi açamıyordum ki büyük ihtimalle istesem de açamazdım. Bu oldukça uzun bir süre boyunca devam etti ya da aklımda öyle kalmış. Sizce bilinçsiz astral çıkışlarla bir alakası olabilir mi ? Bunun dışında uyurgezerlik ve geceleri konuşma ve bağırma gibi şeyler de yaşıyorum. Tabi bunları sonradan ailemden öğreniyorum. Birkaç kere yaşadığım bir durum da var: Gecenin bir saati uyandığımda karanlıktan daha karanlık insan şeklinde bir silüet görüyorum. O sırada büyük bir korku yaşıyorum ve istemsizce bağırıyorum. Işıklar açıldığında bir şey olmuyor tabii ki. Görece uzun periyotlarla olduğu için bu da çok önemsediğim bir şey değildi ancak yakın zamanda gece yine kalkmışım ve anneme gülerek çok korktuğumu ve yine geldiğini söylemişim. İsim gibi bir şey de söylemişim ama annem hatırlayamadı. Sizce bunlar psikolojik mi yoksa psişik bir saldırı mı? Olayların birbiriyle bağlantısı olabilir mi? (Kulak çınlaması için doktora gittiğimde bir sorun olmadığı, ergenlikle alakalı olabileceği söylenmişti.) Görüşleriniz benim için çok değerli, şimdiden teşekkür ederim.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Doktora gittiğinizde bir şey olmadığını söylemişse psikolojik olma ihtimalinden daha çok aşağıda linkini vereceğim konu ile ilgili görünüyor. Bu tür durumlar daha çok diğer varlıkların sizin enerji alanınıza girişleri ile ilgili. Ancak neden sizi tercih ettiler? Yaşadığınız evde buna sebep olacak bir durum var mı? Bunların araştırılması daha doğru olur. Bu tür konularda ücret almadan yardımcı olan insanlara ulaşabilirseniz yardımcı olacaklardır.

   Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider?

 2. blank Gül dedi ki:

  Merhaba burda yazılan herşeyi 2 yıldır yaşıyorum gündelik hayatımı etkilememesi için uğraşıyorum ve çaresini arıyorum ne yapmam gerekiyo

 3. blank Müşkülpesent dedi ki:

  Merhaba. Özellikle geceleri aklıma kötü düşünceler geliyor çoğu zaman uykusuz geceler geçiriyorum. Geldiği zaman artık etkisine girmemeye çalışıyorum. Onun dışında üniversitede aşk yaşadığım biri oldu. Birbirimizi sevdik ama ilişkimiz olmadı uzaktan sevdik. Çok acı çektik. Bana bir yanlışı oldu ve sevmeyi bırakmak zorunda kaldım. Üzerinden 4 yıl geçti. Hâlâ beni seviyor. Hiçbir iletişimimiz yok. Ama belli aralıklarla rüyama giriyor. Onu düşünmüyorum bile ama rüyalarıma giriyor. Hep konuştuğumuzu, iyi olduğumuzu görüyorum. Bilinçaltı deyip geçiyorum ama sizce psişik saldırı mı?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.

   Sadece bu cümlelere bakarak net bir şeyler söylemek doğru olmaz. Bir insanı gerçekten tüm kalbimizle sevmişsek yani ruhsal bir temasımız olmuşsa bu etkinin geçmesi kolay olmaz. Aradan yıllar geçse dahi astrolojik bir etki sonrası onu hatırlar, rüyanızda görür veya hatıralarınız canlanabilir.

   Güvenli Telepati ve Koruma Kalkanı Oluşturma
   Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

   konularına bakar mısınız.

 4. blank Şahika dedi ki:

  İnsanlarla birebir konuşurken başıma çok güçlü ağrı giriyor , konuştuğum kişide de aynısı oluyor. Ne zaman toplantıya veya bir derse katılsam akşamında şiddetli baş ağrısı ve uyuma isteği oluyor ama uyuyamıyorum. Son yıllarda ailenden kişilerle de aynı durumu yaşıyorum. Hayat kalitem yıllardır yok sevisinde
  Şimdiden teşekkür ederim

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Auranızda yani sizi diğer enerji alanlarından koruyan enerji kalkanınızda sorun olabilir. Enerjinizi güçlendirmeye çalışın. Her gün yatmadan önce Ya Hafiz (998 defa) okur musunuz.

   Ayrıca Aura Nedir? Nasıl Güçlendirilir? Güçlendirme Tekniği konusunda anlatılan aura güçlendirme tekniğini de uygulayabilrisiniz.

   Mümkünse enerjinizi toplamadan diğer insanlarla fazla irtibat kurmamaya çalışın.

   Ek olarak bu yaşadığınız vitamin eksikliği ile de ilgili olabilir. Vitamin değerlerinizi kontrol ettirmeyi de unutmayın.

 5. blank Gece dedi ki:

  Merhabalar , sürekli uyumakta zorlanıyorum veya uyamaya çalıştığımda aklıma sürekli korkacağım türden şeyler geliyor acaba psişik saldırı olabilir mi ? Bir diğer sorumsa bir gün kabus görmüştüm ve kabusumdaki şeyin üzerine doğru itilmiş/çekilmiştim o sırada rüyamdaki bedenim yarı felçliydi içimden bile konuşamıyorum sonra birden o varlığı kabul ettiğimi göstermek istedim ve ona seni seviyorum dedim ve uyanmıştım bu ne olabilir yorumlayabilir misiniz ?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Sağlık sorununuz olmadığına eminseniz (tansiyon veya hormonlar gibi) olabilir. Psişik Saldırı Nedir, Nasıl Yapılır ve Nasıl Etkiler?

   Psişik Saldırılardan Korunma Yolları burada anlatılanları denediğinizde rahatlıyorsanız kaynağı madde ötesi olabilir.

 6. blank Anonim dedi ki:

  Merhaba. Geceleri uyumaya çalıştığım da vücudum buz gibi oluyor ve içten yanıyorum ve ardından etrafımda ki masa dolap ne varsa çatırdamaya başlıyor. Çok korkuyorum. Ben bu yüzden doktorlara gittim. Bana şizofreni teşhisi koydular. Bazen rahat uyuduğum da ise rüya gördüğüm de sonra uyandığım da sanki yukarıdan düşüyor gibi oluyorum. Duyduğum seslerin içinde yarasa sesinden daha ince bir ses nereden geldiğini bilemediğim sesler duyuyorum istemsizce korktuğum da ve çığlık attığım da etrafta ki nesneler yine çatırdamaya başlıyor. Sizce ben şizofreni miyim, misofonya mıyım yoksa benim bilmediğim yeteneklerim mi var? Teşekkür ederim.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba, teşhis koyacak konumda değilim ama bana bunları yazan birinin şizofren olması çok mantıklı gelmedi. Bakış açıları teşhisleri etkileyebilir. Farklı doktorlarla da görüşün, yaklaşım farklılıkları teşhisi etkileyebilir.

   Misofonya veya adı ne olursa olsun şu an yaşadıklarınızın asıl nedenini bulmak önemli. Aşırı stres mi? Aşırı yorgunluk veya duygusal trafmalar mı? Geçirdiğiniz ağır bir rahatsızlık mı? Mutlaka bir başlangıç nedeni olmalı.

   Ruhsal hassasiyetlerinizi Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu ineleyerek öğrenebilirsiniz.

 7. blank Nur dedi ki:

  Merhaba sanırım bende psişik saldırılara maruz kalıyorum genellikle uyku ile uyanıklık arasında ki evrede. Bunu biliyorum ve direk dua etmeye başlıyorum her neyse beni rahatsız eden şeyler bir anda gidiyorlar ve uyanıyorum.Bunu kendim kendimi deneyerek öğrendim ki ne zaman saat 15.30- 20.00 saatleri arasında uyusam geceleri bu şekilde rahatsız edildiğimi farkettim. Sizde bu durum nedir? ve Neler yapılmalıdır?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   İnsanın güçlü olduğu saatlerle diğer varlıkların güçlü olduğu saatlerin farklılığı diyebiliriz. Belli zaman dilimlerinde insanın savunma sistemi zayıflar, baskı daha yoğun olur. Bu nedenle güneş doğarken ve özellikle güneşin batımına yakın saatlerde uyunmamalıdır. İkindi ile akşam arası uyursanız ruhsal durumunuza göre saldırılar daha yoğun olur.

  2. blank ebru dedi ki:

   bunu biraz daha açarmısın yani bu tür olaylara karşı ilgiliyimde

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et