Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan SorunlarParapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

Hangi konulara eğilimimiz olacağını doğduğumuzda biz belirleyemiyoruz. Bunu bazen dünya üzerinde biten rengarenk çiçeklere benzetiyorum. Farklı renklerde, farklı kokularda, dünyanın farklı coğrafyalarında açan milyarlarca çiçek… Bizi diğer tüm canlılardan ayıran özelliklerse aslında bizim üstün olmamızı da sağlayan güzellikler. Bilinçli bir şekilde, egolarımızı bir kenara bırakarak, Kendimizi tanımak, keşfetmek, kabiliyetlerimizi ortaya çıkarıp kullanmak ve ortak bir potada tüm kabiliyetleri değerlendirerek gelişmek.

Konuyla ilgili bir önceki yazımızı bazı anahtar kelimelerle bitirmiştik. Eğer ilk gruptaki kelimeler size daha aşina ve çekici geliyorsa büyük ihtimalle doğuştan parapsikoloji ile ilgili konulara yatkınlığınız var demektir. Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

Her insanın farklı bir alanda parapsikolojik eğilime sahip olması gerçekten güzel; her insan sahip olduğu özelliklerle bir eksiği tamamlıyor. Tıpkı büyük bir pazılın küçük parçaları gibi. Ancak ne yazık ki insanın gelişimi ile ilgili şu an yeryüzündeki en büyük sıkıntılardan biri, az veya çok parapsikolojik yeteneklerle dünyaya gelen fakat bu yeteneklerini kullanabilmesi için uygun bir eğitim alınamamasından kaynaklanan nedenlerle ortaya çıkan, bastırılması ve tedavi edilmesi gerekliymiş gibi sunulan yeteneklerle bağlantılı sorunlardır.

İnsanın sahip olduğu her özellikle birlikte yanında mutlaka aşılması gereken bazı sorunlarda karşımıza çıkabiliyor. Bizim sorun olarak belirttiğimiz konular belki de şu an aile içinde veya eğitim sisteminde parapsikolojik hassasiyetlerin yer bulamaması ile de ilgili olabilir.

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar – Yaşanması Muhtemel Bazı Sorunlar

# Altıncı hissi doğuştan güçlü olan insanlar algılama düzeyleri yüksek olduğu ve bununla nasıl başa çıkabileceklerini, nasıl kontrol edeceklerini bilmedikleri için yüzeysel yaşayamazlar. Attıkları her adıma normalden daha fazla dikkat etmek zorunda kalabilirler.

# Telepatik yeteneği olanlar karşılaştıkları her insanın düşüncelerini belli düzeyde algıladıkları için insanlardan uzaklaşmak zorunda kalabilirler.

# Sahip olduğu yüksek hassasiyet nedeni ile madde ötesi varlıkları görenlerin yaşamları kabusa dönebilir ve Paranoya teşhislerine kadar gidebilecek bir süreci yaşayabilirler.

# Eşyalar üzerinde istemsiz bir etkiye sahip olanlar nazar olarak ta bilinen enerji ile çevrelerindeki eşyalara ve canlılara zarar verebilecek düzeyde güce sahip olabilirler. Nasıl kontrol edeceklerini bilemedikleri için de çevrelerinde kaçınılması gereken zararlı etkiye sahip bir insan olarak tanınabilirler.

# Prekognisyon ve Premonisyon Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme özelliği olanlar sahip oldukları özellikle sürekli tedirgin bir yaşam sürebilir ve çevrelerinde felaket tellalları olarak anılabilirler.

# Rüyalarını net bir şekilde hatırlayanlar, istem dışı astral seyahat (beden dışı yolculuk) yapanlar kendilerini yaşamın içerisinde kaybolmuş, gerçeklik duygularını yitirmiş gibi hissedebilirler.

# #  Asıl korkutucu olan ise sahip olunan özelliklerin farkında olunmadan ortaya çıkan etkileri ile iç mekanizmaları savunma psikolojisi olarak devreye sokması, sürekli bir bastırma psikolojisi ile kişinin kendisini diğer insanlardan farklı ve anormal görmeye başlamasıdır. Bu süreçte kendisinden uzaklaşarak çevresinde gördüğü diğer insanlar gibi olma düşüncesi ise insanın asıl kopuş noktası olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bu sürecin ve etkilerin insanda tanımı yapılan hangi psikolojik rahatsızlıkları tetikleyerek ortaya çıkardığı yapılması gereken ciddi bir araştırma konusudur.

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar ile ilgili Neler Yapılabilir?

# Önceki yazıda da kısaca değindiğimiz gibi her şeyden önce bilgi sahibi olmak, araştırmak ve bilinçli davranmak çok önemlidir. Sahip olduğunuz yeteneklerin farkına vardığınız anda mümkün olduğunca çok araştırma yapıp bilgi edinmeye çalışın.

# Eğer üstesinden gelemeyeceğiniz bir aşamaya gelmişseniz en azından parapsikoloji hakkında bilgi sahibi olan parapsikoloji ve psikoloji arasında bağlantı kurabilen psikologlardan yardım talep edin. Bu konuda asla çekingen davranmayın. Sizi anlayacak birini buluncaya kadar gerekirse doktor doktor dolaşın. Alacağınız profesyonel yardımların işinizi kolaylaştıracağınızı unutmayın. Eğer maddi olanaklarınız iyi durumda ise bir parapsikologla görüşmeniz daha yararlı olacaktır.

# Eğer size yardımcı olabilecek etkili birini bulamazsanız, Kendinizi keşfetmeye ve tanımaya çalışın. Sahip olduğunuz özelliklerin sebep ve sonuçlarını iç analizle ortaya çıkarmaya çaba gösterin. İç mekanizmaların öğrenilmesi ve çözümlenmeye çalışılması sebep sonuç ilişkilerinin ortaya çıkarılması cevapsız kalan çok sayıda sorunun karşılık bulmasını sayılayabilir.

# Sahip olduğunuz özelliklerin neler olduğunu anlamaya çalışın.

Bilgi en büyük güçtür!

# Araştırın ve öğrenmeye çalışın. Bu konuda internette çok sayıda kaynak bulabilirsiniz. Eğer sahip olduğunuz yetenekler sizde kontrolsüz bir şekilde ortaya çıkıyorsa denetim altına almak için neler yapmanız gerektiğine odaklanın.

# Kendinizi tanımanın önemli aşamalarından biri de iç dünyanıza yapacağınız yolculuklardır. İç dünyanıza nasıl yöneleceğinizi ve derinleşeceğinizi öğrenmeye çalışın. Nefes egzersizleri ve derin transa geçiş çalışmaları ile alfa ve teta düzeylerinde kontrol mekanizmalarınızı geliştirmeye çalışın. Nasıl Transa Geçilir? – Derin Transa Geçiş ve Yararları – İmajinasyon ve Kabiliyetlerin Geliştirilmesi

# Ailenizde dahil çevrenizdeki birçok kişi sizi anlamaktan uzak olabilir. Sizi zor durumda bırakabilecek anlatımlara girmemeye özen gösterin. Hayat film karelerinde olduğu gibi size özel imkanlar sunmayacaktır. Eğer aileniz sizi dinliyor ve yaklaşımları çözüm odaklı ise öncelikle onlarla konuşmanız daha sağlıklı olacaktır.

# Kendinize değer vermeyi unutmayın. Her insan özeldir ve içinde ayrı bir cevher taşır. Bu cevherlerin ortaya çıkarılabilmesi için kişiye özel eğitimler gerekebilir. Böyle bir imkan yoksa kişi bunu kendisi yapmalıdır. Ne kadar değerli ve özel olduğunuzu hissedebilmek için kendinizi tanımayı, keşfetmeyi ve daha fazla bilgi sahibi olarak öğrenmeyi ihmal etmeyin.

Bir psişik olduğunuza inanıyorsanız Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

Kendinizi geliştirmek için bilmeniz ve yapmanız gerekenler: Ruhsal Gelişim Konuları

Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

www.parapsikoloji.net 8 Eylül 2017

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Sena dedi ki:

  Ben ruh rehberimle tanıştım ve bunu annem öğrendi. Bana saçma davranmaya başladı. Telepati konusunda gücümü aşıyorum. Etrafa zarar veriyorum. Kişilerin isteklerini anlayabiliyorum ve korkuyorum.

  1. Korkunun nedeni nedir tam olarak?

  2. dilek dedi ki:

   merhaba bana ulaşır mısın instagram adresim *** bu hesaba mesaj atar mısın lütfen

   1. Dilek hanım lütfen herkesin göreceği şekilde adres paylaşmayınız. Mail adresinize yazıyorum oradan devam edersiniz.

error: Korumalı İçerik!