Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Uymayan Yaşamlar

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Sığmayan Yaşamlar

Paranormal Kişilikler; Eğer parapsikolojiye ilginiz varsa normal bir yaşantınızın olmasını beklemek büyük bir hata olur. Acaba normal bir yaşantınız olmadığı için mi parapsikolojiye ilgi duyuyorsunuz, veya parapsikolojiye ilgi duyduğunuz için mi normal bir yaşantınız olmuyor. Belli başlı konularda çalışmalar (Veya hiçbir şey yapmadan bekleyenler) yapanlar bir süre sonra bir şeylerin normal olmadığını farkettiğinde bu soruyu mutlaka kendilerine sormuşlardır. Bu sorunun cevabını bulmak gerçekten güç. Net bir cevap verebilmek için uzun süreli istatistiki bir çalışma yapmak gerekebilir.

Yalnız kalmayı seversiniz, geceleri daha çok tercih edersiniz, sessizliği seversiniz, gizemli konular ilginizi çeker, başkalarının korku duyduğu konular size heyecan verir, içinizde bir şeyler vardır ancak tam olarak ne olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz.

Sosyal yaşam sizin için tam bir felakettir, hayatta birçok şey size anlamsız gelir. Başkalarının havalara uçtuğu olaylara siz hiç tepki vermeyebilirsiniz. Uykularınız ve rüyalarınız çok ilgi çekicidir. Anormal bir yaşamınız olduğunu düşünürken aslında kendinizin bu anormalliğin en büyük parçası olduğunu keşfedersiniz. Çok şey yapmak istersiniz ancak yapılacak hiçbir şey yoktur. Hayatı çok sıradan görürsünüz. Etrafınızda yaşadığınız, hissettiğiniz çoğu şeyi paylaşacak birilerini bulmakta zorlanırsınız. Paylaştıklarınızın da sizi ne kadar anladığına şüphe ile bakıp onlardan da vazgeçebilirsiniz.

Psikoloğa gitmeniz gerektiğine karar verirsiniz veya birileri sizi bu zahmetten kurtarıp sizin yerinize bu kararı alır. Teşhisler, terapiler, ilaçlar… Geçici güzel mutluluklar…

Sorun Siz misiniz?

Sorun sizde mi? Paranormal kişilikler sorun olarak görülebilir mi? Ya da acaba sorun, herkesi aynı kefeye koyup ona göre değerlendirmeye çalışan ve sosyal yaşamı tüketimin birinci basamağı haline getirip bu basamaktan tırmanmayanlara uygun bir alan sağlamayanlar da olabilir mi? Eğer şanslı iseniz iyi bir ortamda yetişmiş ve sizi anlayacak sizin frekansınıza uyum sağlayabilecek birileri ile yaşamınızı sürdürürsünüz. Karşılaştığınız sıkıntıların büyük kısmına gülüp geçebilirsiniz.

Buraya kadar yazdıklarım genelde çevresinde kendi düzleminde hareket eden birilerini bulamayanlar için geçerli. Yaşamı yönlendirme ve çevrenizi etkileme kabiliyetiniz varsa çok fazla olumsuzluk yaşamadan sahip olduklarınızı bir şov malzemesi haline de getirip eğlenmeyi tercih edebilirsiniz.

Konu bir şekilde parapsikoloji eğitimine önem verilmemesine gelecek biliyorum ancak bu konu günümüzde mazeret olmaktan çıkmak üzere. İnternete girme imkânı olan herkes bir şekilde aradığına ulaşma imkanına sahip. Bilgiler düzensiz, dağınık, aynı metinler defalarca değiştirilerek kullanılmış hatta birçok bilgi orjinalliğinden uzaklaşmış olsa da aradığınızda istediğiniz tüm bilgilere artık ulaşma imkanına sahipsiniz.

Eğer parapsikoloji eğitiminin olmamasını (dünyada artık doğrudan parapsikoloji eğitimi adı altında bir eğitim sistemi de yok denecek kadar az bunun yerine bölümlere ayrılmış klinik psikoloji veya alt dallar almaya başlıyor.) çizgi dışı yaşamınıza bir mazeret olarak görüyorsanız buna dayanmaktan vazgeçin. Siz acaba kendinizi geliştirmek adına neler yapıyorsunuz. Kendinizi yeterince tanıyor musunuz? Kendinizi tanımak ve geliştirmek adına neler yaptınız?

Sahip olduklarınız sizin içinizde kullanılmayı bekleyen üzerleri örtülü hazır cevherler gibidir. Onların üzerini açmadığınız sürece varolduklarını bilecek fakat varolanın ne olduğunu hiçbir zaman bilemeyeceksiniz. Sizi sıradanlıktan alıkoyanların neler olduğunu bilmediğiniz için de bir süre sonra, sönenler ve zoraki sıradanlaşanlardan olacaksınız.
Unutmayın bu hayatı sadece bir kez yaşayacaksınız. Kendinizi keşfetmek adına bir şeyler yapın. Kendinizi keşfettikçe daha mutlu olacağınızı ve kendinizi daha çok seveceğinizi göreceksiniz.

Neler yapabilirsiniz?

Yüzeysel olarak astroloji öğrenin, doğum haritanızı çıkarın ve aldığınız etkileri kontrol edin. Cevapsız kalan soruların bir kısmına orada cevap bulacaksınız. (Eğer astroloji = fal, ne ilgisi var diyor ve tek pencereden bakıyorsanız çekilebilirsiniz. Astroloji insanın kişisel gen haritası gibidir. Kendinizi orada bulabilirsiniz.)
Parapsikolojinin alt dallarını inceleyin. Hangileri size daha yakın onları not alın.
İlginizi çeken ve sizde varolduğuna inandığınız konuları tatmin oluncaya kadar araştırın ve önemli gördüğünüz noktaları not alın.
Şunu unutmayın, şov amaçlı bir iş edinmeyecekseniz parapsikoloji alanında ülkemizde para kazanmak zordur. Sadece kendinizi tanıyın ve bunları hayatınızda hangi alanlarda değerlendirebilirsiniz, kendinizi geliştirmek adına nasıl fayda sağlarsınız, çevrenize nasıl yararlı olursunuz bu noktalara odaklanın.

Eğer henüz üniversiteye gitmemiş ve alt eğitimleriniz devam ediyor ve uzun vadeli akademik bir eğitim amaçlıyorsanız; üniversiteyi, adını duyurmuş iyi bir yerde mümkünse psikoloji alanında okuyun. Okuduğunuz sürece yurtdışında parapsikoloji ile ilgili eğitim veren okullarla bağlantı içerisinde olun.
Parapsikoloji ile ilgili konularda kendinizi bireysel olarak geliştirecekseniz Hipnoz, Meditasyon (Nefes egzersizleri ve konsantrasyon), İmajinasyon, Oto Hipnoz, Telekinezi, Telepati, Astral Seyahat, Durugörü vb. konularda bilgi sahibi olun. Birçoğu birbiriyle bağlantılıdır. Bir alanda yapacağınız çalışma diğer alanları da etkiler.
Uzakta bir yer olduğunu öğrenmek veya öğrendiğiniz yere gitmek. Buna karar verin. Yeterli gördüğünüz noktada bırakın.

Hangi kelimelerin sizin için daha etkileyici olduğuna karar verin!

Gece, ay ışığı, gün batımı, gölgeler, sessizlik, yıldızlar, sonbaharda kuruyan yapraklar, terk edilmiş ahşap bir ev, karınca yuvası, kilitli bir kapı, siyah, kahverengi, gri tonlar

Gündüz, güneş, gün doğumu, coşku, düğün, yeşeren yapraklar, lüks daire, güvercinler, açık bırakılmış kapılar, mavi, yeşil, beyaz

 

Konunun devamı: Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

Bir psişik olduğunuza inanıyor musunuz? Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

Kendinizi Ruhsal yönden geliştirmek için bilmeniz ve yapmanız gerekenler: Ruhsal Gelişim Konuları

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Sığmayan Yaşamlar

www.parapsikoloji.net

16 Temmuz 2017

Son Güncelleme 9 Şubat 2023 Emr

Bukra Tarık Dora
Uyanmak için dar bir dehlizden geçiyoruz. Biz yaşayan ölüler, ölülerin uyandıklarını anladığımızda dünyanın, gerçeğin sadece küçük bir parçası olduğunu anlarız. Anladığımızda uyanmış oluruz.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. Merhaba. Konunun bütününü gözönünde bulundurarak kendinize özel çıkarım yapabilirsiniz.

  Gece ile başlayan kelimeler: Alfa, Teta, Delta. Ruhsal derinlik
  Gündüz ile başlayan kelimeler: Beta ve Gama. Madde seviyesinde yaşam

  Konunun devamı Parapsikolojik Hassasiyetler ve Yaşanan Sorunlar

 2. blank Rosa dedi ki:

  Merhaba, hangi kelimelerin bizim için daha etkileyici olduğu ne anlama geliyor? Yani ben şu kelimelerden hoşlandıysam bu ne anlama gelir?

 3. blank Persephone dedi ki:

  Bu aynı bana benziyor,sanki benim özel bir yeteneğim varmış gibi içimde birşey var ve dışarı çıkmayı bekliyormuş gibi hissediyorum,sanki içimde dünyayı yok edecek bir kötülük varmış gibi sizce bunlar normal düşünceler mi. Sadece korkuyorum belkide hazır değilimdir.

  1. Hazır olduğunuzda emin olun ihtiyacınız olanlara ulaşırsınız ve harekete geçersiniz. Belki biraz çaba da gerekiyor olabilir.
   Bu tür düşünceler eğer vesvese ile madde ötesinden yapılan bir yönlendirme değilse normaldir. Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?

 4. blank gözde dedi ki:

  selamlar. Bu sosyal normlar hiçbir zaman uymadı. ruhsal gelişimim ilerlediği vakit insanlardan daha da uzaklaşma onların yaptıklarının manadan uzak, boş ,anlamsız bularak küçümsediğim kibirlendiğim vakitler oldu. Hatta neden böyle farkındalıktan uzaklar diyerek öfkelendiğimi hatırlıyorum. insanları değiştiremeyeceğimi anlamam zaman aldı. aralarında görünmez olmak için ben de algımı kapatmak zorunda hissettim. Ki öyle de oldu. şu an ruhaniyet adına hiç bir şey yaşamıyorum. bunu kendi kendime yaptım.Benim süper olduğum vesiyonuma ulaştıkça insanlarla aram hep açık olacaktı. ruhsal gelişimim ilerledikçe kendime yakın çevreme uzak kalacağım gibi geliyor. tam tersini yaptığımda da kendime ihanet etmiş gibi hissediyorum. şu an kendime ihanetin zirvesindeyim diyebilirim. Peki ruhaniyeti ve maddi dünyayı nasıl dengede tutacağız. bu çok önemli bir terazi.

  1. Bu denge ancak zamanla tecrübe kazanıldıkça, yaşamın anlamını daha iyi kavradıkça sağlanabilir. Her insanın farklı özellikleri var bunu anlayabilmek için astrolojiyi ve burçları yeterli ölçüde bilmek gerekir. Belki en büyük yanılgılarımızdan biri herkesin aynı çizgide olmasını istemek. Her insanın aynı olması, hayata aynı açılardan bakması ve olanları aynı şekilde kavraması mümkün değil. Her insanı ve herşeyi olduğu gibi kabullenmek önemli bir başlangıç.

   Kendimizi tanımaya başladığımızda aslında herşeyi tanımaya başlıyoruz.

 5. blank E. Selin dedi ki:

  O özelliklere insanları sevmeme, onlardan nefret etme de eklenebilir mi yoksa bu gibi kişiler genelde hümanist mi olurlar? Ayrıca o yazdıklarınız aynı zamanda bir sosyapatın karakterinde yüksek oranda bulunur. Peki öyleyse insanın aklına ilk ne gelmeli? Psişik güçleri olduğu mu yoksa bir sosyapat olduğu mu?

  1. İki kavram birbirinden farklıdır. Biri ruhsal yetenekleri ve algıları diğeri kişilik bozukluğunu tanımlar.

   Ortak benzer özelliklerin olduğu bir insana bakan insanın hangi bilgilerle donandığı çıkarımlarını etkileyecektir. Bakış açıları bilgilerden etkilenir, etkiler de sonuçları değiştirir. Bir konuda hiç fikri olmayan insan ilk sorduğu kişiden alacağı bilgi ile hareket eder. Bir konuda bilgi sahibi olmakla olmamak ve kendini tanımakla tanımamak farklı sonuçlar doğurur. Öncelik bu konuda bilinç sahibi olan bir insanın kendisini keşfetme sürecidir. Psişik etkilerin ne kadar yoğun olduğu, konuda linkini verdiğim makalede doğum bilgileri doğru ise doğum haritasında büyük oranda görülebilmektedir.

   Ayrıntılar için şu konulara bakabilirsiniz.
   Psişik Nedir? Psişik Güçler ve Kapsamı
   Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

   Psişikler hümanist mi olurlar? Bu kişinin kendisini keşfetme süreci ile ilgilidir. Aile, çevre, edinilen bilgiler, değişen bakış açıları ortaya bir hümanist çıkıp çıkmayacağını belirleyebilir. Kendisinin farkında olan bir psişik büyük ihtimalle yoğun empati yeteneğinden dolayı bir sosyopat gibi hareket edemeyecektir.

 6. blank zeynep dedi ki:

  bunu okurken resmen kendimi buldum saol Nazlı 🙂

 7. blank Oğuzhan Bozdağ dedi ki:

  Öncelikle merhabalar
  Hocam bu paylaşımda bulunduğunuz makale size mi ait yoksa alıntı olarak mı yazıldı bilmek istiyorum bir de sizinle tanışma fırsatımız varmıdır

  1. Merhaba Oğuzhan Bey, Makale bana ait.
   Alıntılar makale altında mutlaka belirtilir.

   Eğer yardımcı olabileceğim bir konu olursa mail adresinize yazabilirim.

 8. blank Nazlı dedi ki:

  Ben çok değişik mi garip mi çözemediğim bir durumum var şöyle ki eyer siz ban bir anınızı anlatırsanız ben sizi dinlemem hemen hayal etmeye başlarım.
  Bu çok oldu hep oluyor elimde değil koltukta oturuyorum ve televizyon izliyorum izlediğim her karakterin her şeyini hissediyor ve sanki gerçekten ordaymışım gibi düşünüyorum ve her zaman kız kardeşimle iddiaya gireriz ve hep ben kazanırım filimin sonunu bilirim.

  Bu anlatılmaz birşey..
  Bana Afrika’ya gittiğinizi ve orda aslanlarla dokunduğunuzu söylerseniz bende oraya gitmiş ve aslana dokunmuş gibi olurum. Siz anlatınca ben hayal eder ve bir sonraki söyleyecenizi yada yaptığınızı tahmin ederim bu elimde değil. Çocukluktan beri belgesel izlerdim dinazorlarla ilgili televizyondaki ses anlattıkça ben hayal eder veya zihnimde orayı yaratırdım çok eğlenceli tabi benim pek arkadaşım yoktu zamanımı hep bununla harcardım.

  Şimdi büyüdüm ve daha fazlasını yapabiliyorum bazen bir şarkıya kafayı takınca o şarkı geceleyin şarkı olmadan çalıyor anlatsam inanamazsınız öyle ki kafamda şarkıcının sesi var bu bazen korkutucu oluyor korkunç yüzler düşününce kalbim hızlı atıyor tüylerim diken diken oluyor sanki ona dokunan eller düşünsem ona gerçekten dokunucam ve canlanacak gibi.

  Bunun ne olduğunu bir türlü çözemiyorum bu yüzden İnternette araştırırken bu siteyi gördüm.
  Buna bir ad veremiyor ve git gide bu durumlar benim ruh halimi düşüncelerimi etkiliyor sanki hiç durmadan değişiyorum.

  Bunu anlatmak istedim. Sadece ve fikrinizi merak ediyorum. Buna benzer çok garipliklerim var.

  1. Ruhsal hassasiyeti fazla olanlar için yaşadıklarınız oldukça doğal şeyler. Büyük ihtimalle doğumunuzda aldığınız etkilerle ilgilidir. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu doğum haritanızla birlikte incelerseniz. Ruhsal hassasiyetinizi artıran konumları görebilirsiniz. İmajinasyon yeteneği ve Neptün etkisi muhtemeldir.

   Ayrıca Premonisyon Gelecekteki Olayları Hissetme ve Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme konularında yeteneklerinizle ilgili ayrıntılara bakabilirsiniz.

   Yapacağınız en büyük hata kendinizi “anormal” görmeniz olacaktır. Her insanın farklı özellikleri var. Kimisi madde planında kabiliyetlere sahiptir. Kimisi de sizin gibi ruhsal planda kabiliyetlere sahiptir. Sadece araştırın ve kendinizi keşfetmeye çalışın. Takıldığınız konular olursa yardımcı olmaya çalışırız.

   1. blank Nazlı dedi ki:

    Teşekkürüler
    Enazından bunu
    Anlayan birilerinin olması
    İyi hissettiriyor

    1. Bizler, hepimiz kendimizi tanıdığımız ve kendimizi keşfettiğimiz sürece varlığımız ayrı bir anlam ifade edecektir.
     Sorununuz olursa buralardayız.

 9. blank behbat dedi ki:

  Kendimi bildim bileli farklı bir kişiliğe ve yaşantıya sahip olduğumu biliyordum kimseyle kolay arkadaşlık kuramazdım bende bir farklılık olduğunu biliyordum kimseye anlatamazdım hala anlatamıyorum.
  Psikolok psikolok gezdim ilaçlar kullandım ama hi bir faydası olmadı.
  İçimde anlam veremediğim bir his sürekli beni bir yerlere çekti ama bir türlü varamıyorum. Ait olduğum bir yer var ama neresi bilmiyorum benim gibi insanların olduğu bir yer gibi düşünüyorum
  ulaşamıyorum…
  insan içine çıkmak bana zulüm gibi geliyor onlar gibi hissetmiyorum. Başkalarına travma yaşatacak olaylar benim hoşuma gidiyor heyecanlandırıyor. Başka tarafa doğru çekildiğimi hissediyorum ama orayı bulamıyorum sosyal hayatım tamam bitmiş durumda.
  Yardım edin lütfen !!

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Doğum haritanızı incelemek ister misiniz? Doğum haritaları insanın gen haritaları gibidir. Hangi davranışın neden ve nereden geldiği hakkında cevaplar verebilir. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceler misiniz!

   Yalnız değilsiniz, bu konuda endişeye kapılmayın. Sizin gibi çok sayıda insan var.

 10. blank sezgi gül dedi ki:

  Bana uyan ifadeler bunlar. Küçüklüğümden bu yana kendimi hep farklı hissettim, psikolojik bir vakaya konu değil bu. algı ve kavrayış farklı. beni anlayacak kimse bulamadığım için yaşadıklarımı anlatmakta hep zorlandım, sonrada vazgeçtim. bu yaklaşım insanı narsist bir yaşama doğru sürüklüyor. kendimizi doğru tanımakla başlamak en akıllıca yol, kendimizi tanımadan geliştirmemiz zor görünüyor.
  Teşekkürler bu konuyu sunduğunuz için, anlayan ve aynı durumda olduğunu bildiğim insanların varolmasını bilmek güzel bir duygu.

  1. blank Fərid Məhmərzəyev dedi ki:

   Bendede Kardeşim.Kendimi sen söylediğin gibi hep farklı hissetdim.Benide anlayan biri yok hala.

 11. blank Tly dedi ki:

  Yukarida yazilanlar beni anlatiyor ve dogumumdan itibaren psisik yada bi takim seylerin benimle oldugunu dusunuyorum.Lutfen bana yardim edin

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et