Kategoriler: Psişik

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

Psişik insanların özellikleri nelerdir? Psişik olduğunuzu nasıl anlayabilirsiniz? Sayfada okuyacaklarınızın büyük kısmı sizde bulunuyorsa siz bir psişiksiniz demektir. Maddeler halinde sıraladığım özellikleri psişik testi olarak kullanabilirsiniz.

Psişik insanlar, dünyada dolaşan hüzünlü bulutlar gibidirler. Psişikler, herşeyden nem kapıp yağmur yüklenirler ama ne yapacaklarını bilmedikleri için bir türlü yağamazlar. Yalnız ve garip bir ruh hali içerisinde kendilerini evrenin bilinmeyen bir köşesinden dünyaya atılmış ve dünyaya ait olmayan, dünyaya bir türlü uyum sağlayamayan canlılar gibi görürler. İçlerinde hep bir şeyler yapma dürtüsü vardır, bir şeyler yapmaları gerektiğini hissederler ama ne yapmaları gerektiğini bir türlü bulamazlar. Herkes derin uykuda iken onlar çoğu zaman bir köşede mahzun bir bekleyiş içerisinde neyi beklediklerini dahi bilmeden öylece kalırlar.

Evet ne zaman içindeki cevherden habersiz bir psişik görsem hep bu duygulara kapılırım. Uzun zamandır bu konu hakkında yazmak istiyordum. Nasip bu güneymiş. Yazıyı birkaç bölümden oluşturarak mümkün olduğunca ayrıntılara girmek istiyorum çünkü bana göre çok önemli bir konu. Psişiklerin özellikleri nelerdir? Psişiklerin ruh halleri, Psişik özelliklere sahip insanlar ne yapmalı, nasıl yaşamalı ve nelere dikkat etmeliler?

Psişiklerin Özellikleri Nelerdir?

Psişikleri Nasıl Tanıyabiliriz?

Eğer parapsikoloji ve alt alanları hakkında az çok bilginiz varsa, ruhsal sezgilere sahipseniz yani karşınızda gördüğünüz bir insanın ruh halini hemen anlayabiliyorsanız psişikleri kolayca tespit edebilirsiniz. Birçoğu kendi özelliklerinin farkında olmadığı için topluma adapte olamazlar ve yaşadıkları adaptasyon sorunları nedeni ile psikolojik sorunlarla boğuşmak zorunda kalırlar. Diğer insanlara göre sezgileri ve ruhsal algıları daha derin ve yoğun olduğu için insanlardan uzak bir yaşam sürmeyi; bu mümkün değilse onlara ayak uydurma numarası yapmayı tercih ederler. Öyle görünürler ama öyle değildirler. Hep içlerinde farklı olma duygusu barınır.

Psişik özelliklere sahip insanları üç bölüme ayırabiliriz

1- Sahip olduğu özelliklerin farkında ve bunları keşfetmeye çalışan, öğrendikleri ile kendisi ile uyum içerisinde olan Psişikler.

2- Sahip oldukları içsel dürtülerle araştırırlar ve öğrendikleri ile kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Kendilerinde farklı olan bir şeylerin olduğunun bilincindedirler. Olumlu aile içi iletişim ve çevre ile fazla sorun yaşamadan bu sürecin içerisine girerler.

3- Sahip oldukları özelliklerin farkında olmadıkları için ne yapacaklarını bilmeyen, bilmedikleri için de yaşama bir türlü uyum sağlayamayan Psişikler. Bu gurupta yer alanlar sadece içsel dürtülerle bir şeylerin varolduğunun farkındadırlar ama ne yapacaklarını bilemezler. Aile içi iletişimleri genellikle sorunludur veya bir birey olarak farklı bir yeri yoktur. Kompleks sahibi olmaları için gerekli olumsuz çevre faktörleri ile iç içedirler.

Tüm gruplarda yer alanlar psişikler için belirleyici temel unsurlar doğum anında aldıkları astrolojik etkiler, aile içi iletişim, eğitim ve çevre faktörleridir. Doğum anında alınan etkileri araştırmak için Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları linkine bakabilirsiniz.

Psişiklerin Genel Özellikleri

Bir Psişik misiniz? Psişik Olduğunuzu Nasıl Anlayabilirsiniz?

İşte Psişik Yetenek Testi Eğer bu özellikler sizde varsa siz de bir psişik olabilirsiniz.

Psişik insanların sahip olduğu genel özellikler. Psişik insanlar ruhsal algıları doğuştan gelişmiş insanlardır. Eğer baskı altında yetişmiş veya ruhsal özellikleri baskılanmamışsa diğer insanlardan kendilerini farklı kılan bazı özelliklere sahip olduklarını anlayabilirler.

Psişik Güç Belirtileri Psişik Yetenek Belirtileri Nelerdir?

Ruhsal yönden hassas insanlardır. Duygusal yönleri ağır basar. Alınan bazı astrolojik etkilerle sert bir yapıya sahip olanlar da olabilir ancak bunlar henüz kendilerini keşfedememişlerse kompleksleri bu sert yönlerini bastırır.

Diğer insanlara karşı kırıcı değillerdir. Yapıları gereği aniden sinirlenip kırıcı olsalar da ruhsal hassasiyetlerinden dolayı karşı tarafın hislerini algılayıp pişmanlık duyarlar.

Birçoğu genel bir alıcı gibidirler. Bulundukları ortamdaki enerjiyi algılayabilirler. Negatif etkilere sahip enerjilerin yoğun olduğu ortamlardan çok rahatsız olurlar ve bir an önce oradan uzaklaşmak isterler. Pozitif enerjinin yoğun olduğu yerlerde ise kendilerini çok iyi hissederler. Bu özellik tüm insanlarda olsa da Psişiklerde bu durum daha yoğun yaşanır.

Psişikler, Yüksel Algılara Sahiptirler

Gördükleri insanların ruhsal enerjilerini algılayabilirler. Henüz onlarla konuşmadan nasıl insanlar olduklarını anlayabilirler. Pozitif ve negatif enerjilerinin yoğunluğuna göre onlara yakın veya uzak dururlar. Hoşlanmadıkları insanlarla kendilerini zorlasalar da bu zorlama kendilerinin enerji harcamalarına neden olacağı için uzun süre birlikte olamazlar çünkü bu zorlama enerjilerini düşürür.

Psişiklerin genelinde Rüyalar yoğun ve nettir. Geçmiş ve gelecek ile ilgili gördükleri rüyalar genelde canlıdır. Rüyaları geçmişte yaşanmış bir olayla veya ileride yaşanması muhtemel olaylarla ilgili ipuçları verir.

Psişiklerin Altıncı hisleri güçlüdür. Birisi aramadan önce arayacak kişinin ismi aklına gelir veya zihninde onunla ilgili bir hatıra canlanır. Kapı çalınmadan önce kapının çalınacağını hisseder. Bir arkadaşı ile karşılaşmadan önce onu hatırlar. Biri ölmeden önce O’nun öleceğini hisseder veya görür, iyi bir haber alacağında içi mutlulukla dolar. Kötü bir haber alacağında içi sıkılır.

Şans Oyunlarında Tahminleri Çıkar. Maddi kazanca yönelmez ve bu konuda kendilerini zorlamazlarsa, Borsa, forex, yatırımlar, at yarışları veya şans oyunlarında içlerine doğanlar çıkabilir. Maçların sonuçları ile ilgili hisleri bilinçli bir şekilde yönlendirmeye çalışmazlarsa tahmin ettikleri sonuçlar genelde çıkar. Eğer özellikleri körelmemiş ve baskılanmamışsa sonuçlar genellikle tutarlıdır. Ancak kendilerini kazanmaya adapte ettiklerinde, hisleri karışır ve bilinçli yönlendirme nedeni ile başarısız olurlar.

Psişiklerin Ruhsal Enerjileri Etkilenebilir

Ruhsal Enerjileri Çabuk Etkilenir. Enerji alışverişleri fazla olduğu için enerji verdiklerinde güçsüz, negatif enerji aldıklarında gergin ve halsiz, pozitif enerji aldıklarında ise aşırı neşeli olabilirler. Eğer biriken negatif ve olumsuz enerjileri deşarj etmeyi bilmiyor ve deşarj olamıyorlarsa doğal bir deşarj mekanizması devreye girer ve bilmedikleri nedenlerden dolayı ağlamaya başlarlar. Rahatlamaları için bu gereklidir. Bu ağlama krizleri onlar için oldukça önemlidir, engellenmemelidir. (Yapılması gerekenler için Negatif Saldırılardan Korunma Yolları konusuna bakabilirsiniz)

Belirgin Yetenekleri Olabilir. Bazı psişiklerin durugörü, duruişiti, telekinezi, telepati, prekognisyon (öngörü), premonisyon (önsezi), postkognisyon (geçmişe gitme), ruhsal şifa, radyestezi ve parapsikolojinin diğer alt alanlarında belirtilen özellikleri belirgindir. Farkında olmadan elektronik aletleri bozabilirler, radyo sinyalleri bozulabilir, işitme cihazları çalışmayabilir, metalleri çekebilirler, insanların zihinlerinden geçenleri bilebilirler. Bazılarında bu özelliklerin birkaçı birden bulunabilir.

Madde Ötesi Varlıkları Görebilirler. Bu görüntülere seslerde eşlik edebilir. Üçüncü gözleri açık olabilir. Bu durum duyu dışı algılarının belli zamanlarda ve mekanlarda veya yaşadıkları olaylar sonrası aktif olması ile ilgili olabilir. Bu etkilere astrolojik etkilerde dahildir. Gezegenlerin ve ayın etkileri bu özelliklerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Güçlü Doğa Olaylarından Etkilenirler. Dolunay gibi yüksek enerjilerin ortaya çıktığı zamanlarda, deprem öncesinde veya kötü bir olay olmadan önce huzursuz olabilirler. Uyumakta zorluk yaşayabilirler.

Psişiklerin Ruh Halleri

Özelliklerinin farkında olanlar kendilerini geliştirme imkanı bulmuşlarsa hem madde hem de madde ötesi hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldukları için daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürebilirler. Çünkü ne yapmaları gerektiğini öğrenmişlerdir. Bu kategoride yer alanlar ya kendilerine bir rehber bulmuşlardır veya araştırma yaparak bilgi sahibi olmuşlardır.

Bir çoğunun ruh hali belirsiz geliş gidişler sergileyebilir. Bunun en büyük nedeni ise neyin neden ve nasıl olduğu hakkında fikir sahibi olmadıkları için denizde sürüklenen sandal gibidirler. Kendilerini iyi hissettiklerinde neden iyi hissettiklerini bilmezler veya kendilerini kötü hissettiklerinde neden kötü hissettiklerini bilmezler. Ancak şu an okuyanlar gibi bilgi sahibi olduklarında nedenler ve sonuçlar hakkında fikir sahibi olmaya başlarlar. Bilmek ve sebep sonuç ilişkisi kurmaya başlamak bu kategoride yer alan Psişikler için zihinlerindeki soru işaretlerinin birçoğunun giderilmesinin verdiği rahatlama ile kendilerini daha iyi hissetmelerine neden olur.

Psişik özellikler sadece telepati, telekinezi veya duru görü yeteneği ile ilgili değildir. Yüksek ruhsal hassasiyetleri nedeni ile her şeyi hissetmeleri de onları psişik yapar. Bu kategoride yer alanların özellikleri madde ve olaylar üzerinde etkili olmadığı için anlamak daha güç olabilir. Derin sessizlik ve yalnızlık içerisinde bulunanlar genelde bu grupta olanlardır.

Yeterli bilgiye sahip olmayanların büyük kısmı yaşadıkları sorunları sadece kendilerinin yaşadıklarını düşünürler. Bu düşünceler onların dünyada benzersiz ve yalnız olduklarını düşünmelerine neden olabilir. Hangi özelliğe sahip olursanız olun, yalnız olmadığınızı ve benzer durumda olan çok sayıda insan olduğunu bilmeniz gerekir.

Psişik Özelliklere Sahip İnsanlar Neler Yapmalı?

Psişik yeteneklerinizi geliştirmek için neler yapmanız gerekir?

Bilgi Edinin ve Öğrenin: Herşeyden önce parapsikoloji ile ilgili derin bir araştırma yapmaları gerekir. Parapsikolojinin alt dalları nelerdir, parapsikoloji nelerle ilgilenir, İnsanın ruhsal özellikleri nelerdir… Sitemizde temel bilgi edinmek için yeterli bilgi mevcut ancak bununla yetinmeyip kendilerine hitap eden farklı kaynaklardan da yararlanarak kendilerini tanımaya çalışmalıdırlar.

Kendinizi Tanıyın: Tanımaya öncelikle doğum haritanızı çıkarmakla başlayabilirsiniz. Bu konu da arkadaşlar da size yardımcı olacaklardır. Kimsiniz? Hangi özelliklere sahipsiniz? Anlam veremediğiniz özelliklerin kökenleri nelerdir? Bu konular hakkında detaylı bir araştırma yapın. Bu konuda Astroloji Linki altındaki konulardan yararlanabilirsiniz.

Psişik Özelliklerinizi Kontrol Altına Almaya Çalışın: Sahip olduğunuz özelliklerin neler olduğunu öğrendiğinizde belirgin olan özellikleriniz sizin kontrolünüz dışında ortaya çıkıyorsa onları kontrol altına almaya çalışın.

Diğer Psişiklerle Tanışmaya Çalışın

Benzer Özelliklere Sahip İnsanlarla Tanışmaya Çalışın: Burası gibi platformlar aracılığı ile benzer durumda olan insanlarla bilgi alışverişinde bulunun. Bu sizin yalnız olmadığınızı görmeniz ve benzer sorunları yaşayan, benzer özellikleri taşıyan çok sayıda insan olduğunu görmeniz ve kendinizi daha iyi hissetmeniz açısından son derece önemlidir. (Kimseye anne adınızı, adresinizi, gerçek kimlik bilgilerinizi vermeyin. Gerçek yaşamda kimseyle tanışmak zorunda değilsiniz. Bu konuda çıkar sağlamak isteyen çok sayıda insan olduğunu unutmayın)

Etkinliklere Katılın: Eğer çevrenizde benzer konularda etkinlikler düzenleniyorsa bu etkinliklere katılmaya çalışın. Kendinizi keşfetmek için fırsatları değerlendirmeye çalışın.

Sahip Olduğunuz Özellikler Sizi Rahatsız Ediyorsa: Korku, endişe, gerginlik ve stres kaynağı olan özelliklerinizi ayrıntılı bir şekilde araştırın. Neden ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Bu özelliklerden kurtulmak için olmadık yollara başvurmayın.

Özelliklerinizi Öncelikle Kendiniz Kontrol Altına Almaya Çalışın: Öğrenin, geliştirmeye ve kontrol altına almaya çalışın. Unutmayın hiç kimse sizi sizden daha iyi tanıyamaz. Daha iyi olmak için başkasına teslim edeceğiniz benliğiniz ve ruhunuz çoğunlukla çıkar için kullanılabilir. Önceliği kendinize verin. Öğrenmek ve bilgi sahibi olmak en büyük hazinedir. Kolay olan hiçbir şey kesin çözüm sunmayabilir. Derin trans, oto hipnoz, nefes egzersizleri ve tekniklerini öğrenmeye çalışın.

İnancınızı Yaşayın: Eğer dini inancınız varsa tüm gereklerini yerine getirmeye çalışın. İnancınızın sağlam ve yaşanır olması size muhteşem bir manevi kalkan sunacaktır. Eğer inancınız yoksa veya zayıfsa aura hakkında bilgi sahibi olun. Auranızın ve ruhsal enerjinizin güçlü olması çok önemlidir. Çünkü sizi zayıflatan etkenler ilk olarak auranızdan yani dış manyetik alanınızdan geçer.

Psişikler Nasıl Yaşamalı ve Nelere Dikkat Etmeli

Psişiklerin yaşamları ancak kendileri ile ruhsal bütünlük sağladıklarında normale dönebilir. Bu evreye kadar kendinizle barışık olmakta sorun yaşayabilirsiniz. Arayışınız bilgi edinmek, kendinize yönelmek ve kendinizi keşifle birlikte ruhsal bütünlükle sağlıklı ve huzurlu bir yaşama kavuşabilir.

Bazı psişik özelliklere sahip insanlar yoğun ruhsal hassasiyetlerinden dolayı diğer insanlarla tam olarak uyum içerisinde yaşayamayabilirler. Eğer imkanları varsa doğa ile iç içe bir yaşam sürmeleri huzursuz ve mutsuz bir yaşam sürmelerinden daha iyidir.

Eğer bu evrede ruhsal bütünlüklerini sağlayabilir ve diğer insanlara verebilecekleri bir şeyler olduğuna inanırlarsa o zaman diğer insanlarla birlikte yaşayabilirler. Ama o zamana kadar kendilerini keşfetmeleri, psişik özellikleri ve yaşadıkları sorunlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları oldukça önemlidir.

Uzmanların Görüşlerine Başvurun

Gerekirse bu konular hakkında bilgi sahibi olan parapsikolog, psikolog, medyum ve şamanlarla görüşebilirler. Kiminle görüşürseniz görüşün mevcut ruhsal bütünlüğünüze zarar vermeyeceğine emin olduğunuz insanlarla görüşmeye dikkat edin. Yanında bulunduğunuzda kendinizi iyi hissetmediğiniz insanlarla görüşmeyin. (Varlıkların etkisi altında kalanlar müstesna)

Sağlıklı beslenmek sizin için çok önemli. Hazır gıdalardan ve sağlıksız ürünlerden uzak durmaya çalışın. Enerjinizi düşüren besinleri tespit edin ve onlardan uzak durun.

Gelişiminize katkı sağlamayacak olan tüm stresli ortamlardan, enerjinizi düşüren insanlardan ve yerlerden mecbur olmadıkça uzak durmaya çalışın.

Sizi anlamayanlara ve anlamayacağınızı düşündüğünüz insanlara hiçbir şey anlatmak zorunda değilsiniz. Sahip olduğunuz özelliklerle ilgili herkesle herşeyi paylaşmayın. Paylaşımlarınız sadece sahip olduğunuz özelliklerin farkında olan insanlarla olmalı.

Enerjinizi sık sık deşarj etmeye çalışın. İhtiyacınız olursa kendinizi pozitif enerjilerle şarj etmeye çalışın. Doğal ortamlarda doğa ile başbaşa kalmaya çalışın. Eğer yalnız kalma ihtiyacı hissederseniz bir süre yalnız kalmaya çalışın.

Unutmayın siz bu dünyanın tanınmayan, bilinmeyen ve içindeki gizemleri çözülmeyi bekleyen nadide insanlardansınız. Kendinizi tanıyın ve hayata sunun ki varlığınız kıymet bulsun.

Faydalanabileceğiniz bazı konu başlıkları

Paranormal Kişilikler ve Sosyal Normlara Sığmayan Yaşamlar

Psişik Güçler Nasıl Geliştirilir?

Aşağıda vereceğim konu başlıklarına bakarak sahip olduğunuz yetenekler hakkında bilgi sahibi olup psişik yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

1- Psişik Nedir,

2- Psişik Saldırı Nedir, Nasıl yapılır, Nasıl Etkiler

3- Psişik Saldırı Türleri ve Etkileri

4- Psişik Saldırılardan Korunma Yolları

Konuyla İlgili Diğer Makaleler

1- Ruhsal Gelişimde Yalnız ve Etkisi

2- Ruhsal Gelişimde Açlık ve Ruhun Yükselişi

3- Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

.. ve Diğerleri

Ruhsal Gelişim İçin Bilinmesi Gerekenler

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri

www.parapsikoloji.net

18 Ağustos 2018

Psişik İnsanların Özellikleri ve Ruh Halleri” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Tartışmaya açıktır. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir.

Bu yayın en son güncelleştirildi 2 Ağustos 2019 14:08

Elif Sude

Yorumları Göster

 • Merhaba . Geçen günlerde doğum haritamı yorumlattım ve psişik olduğumu oradan öğrendim . Tam anlamıyla hangi alanda olduğunu anlayamıyorum ama maddesel değil de ruhsal olduğunu hissediyorum . Enerji ve hisleri duyumsayabiliyorum. İnsanlarla iç içe olduğumda Ruh hali dalgalalanmalarını cok sık yaşıyorum . 2 yıl önce hiç sebebi olmadığı halde kalp atağı geçirdim doktorlarda sebebini söyleyemedi ( bu arada bende tıpçıyım konunun içindeyim ) O olaydan sonra da kişiliğim değişti . Saldırıdan bahsettiğiniz yazınızı okudum onunla ilgili olabilir mi diye düşünüyorum. Ayrıca Tam olarak hangi alanda yeteneğim olduğunu ve bunu kontrol etmeyi nasıl öğrenebilirim ?

  • (Başka bir tıbbi sorununuz olmadığına emin olduğunuzu varsayarak yazıyorum)
   Merhaba. Geçmiş olsun. Dalgalanma yaşamanız çok doğal çünkü karşılaştığınız her insanın ruhsal enerjisi ile muhatap olursunuz. Her enerji kaynağından dolayı kendine has etkiler barındırır. Her gün kendinizi deşarj etmeniz gerekir. Veya bu özelliğinize uygun bir meslek alanı seçmelisiniz.

   Yaşadığınız rahatsızlığa benzer rahatsızlık yaşayanlar var ancak düşüncenizi o noktaya odaklamadan araştırmanız daha iyi olur.
   Şu an dikkat etmeniz gereken nokta enerjinizi dengelemeyi öğrenmek. Olumsuz enerjiler yoğunluk kazandığınızda size zarar verebilecek seviyeye gelebilir.

   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan ruhsal yeteneklerinizin ayrıntılı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda kontrol mekanizmasını geliştirmek için neler yapmanız gerektiği anlatılmakta oraya bakabilirsiniz.

   Tekrar geçmiş olsun.

 • Merhabalar, size psişiklik hakkında danışmak ve yardım istemek için ulaşabileceğim mail hesabı gibi bir yer var mı acaba?

  • Merhaba, buradan ulaşabilirsiniz buyurun. Özel bir durumsa mail adresinize yazarız.

   • Ben çok uzun zamandır kafamın içinde sorularla boğuşuyorum. Sürekli ne olduğunu açıklayamadığım bir şeyler yapma isteği, bir şeyleri değiştirme isteğiyle boğuşuyorum. Ne yapmak istediğimi bulsam veya açıklayabilsem harekete geçicem ama ne olduğunu bile bilmiyorum. Geceleri uyuyamayıp neden olduğunu bile bilmeden gökyüzünü izlemeye çıkıyorum ve zaman zaman da sebepsizce gülme veya ağlama krizlerine giriyorum.Ayrıca bir futbol taraftarı olarak ertesi günkü maçın gidişatını rüyamda gördüğüm oldu ve ertesi gün maçta da birebir aynı şey oldu ve derbi maçındaki golü de maç sabahı birebir anlatmıştım tahmin etmeye çalışsam tutturamazdım ama o anlatım kendiliğinden döküldü. Daha yazamadığım birçok şey var. Bir gece aniden tam olarak ne olduğunu bile bilmediğim psişiklik geldi aklıma ve araştırmaya başladım daha sonra sizin makalenize denk geldim ve kafamdaki neredeyse her şeyin burada yazdığını gördüm. Ayrıca o fark ettiğim günden beri sürekli başım ağrıyor ve iki kez de kafamdan geçirdiğim şeyler gün içinde karşıma çıktı. Doğum haritama baktığımda da sezgisel olarak farklılıklar gösteriyor fakat ben tam olarak emin olamıyorum. Gerçekten psişik olduğuma ikna olsam çalışıp kendimi geliştirip bir şeyler yapmak istiyorum fakat tam olarak emin de olamıyorum. Emin olmam için bir yol var mı acaba ve sizin fikriniz, öneriniz nedir? Ayrıca cevap verdiğiniz için de çok teşekkür ederim.

    • Rica ederim Ceyda hanım, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.
     Yaşanmamış bir olayı önceden görmek Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme yeteneği ile ilgilidir.
     Etkilerin başlamasını astrolojik bir olay, derin travmalar, depresyon, yoğun stres ve bir kaza tetikleyebilir. Ruhsal yeteneklerinizi anlamanın en kolay yolu, doğum haritanızdaki etkilere bakmaktır.
     Geliştirme konusunda verilecek karar önemlidir çünkü gerçekten bir sebep olup olmadığına kendinizi ikna etmeniz gerekir.
     Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda bu konuda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

     Bir sorun yaşarsanız lütfen yazın. Yalnız olmadığınızı bilmeniz size iyi gelecektir.

     • Peşini bırakmamaya ve kendimi geliştirmeye karar verdim. Gerçekten çok teşekkür ederim size.

 • Merhaba. Ben elektronik eşyalarımı düzgün kullanmama rağmen sürekli bozuluyorlar, acaba psişik olabilir miyim? Spirituel şeylere ilgim var ilgileniyorum. Elektronik eşyalarımın bozulması dışında başka şeylerde oluyor ama emin olamıyorum.

 • merhabalar öncelikle.Ben sadece kendimde şüphelendiğim için okudum yazıyı.Ömcelikle ben özellikle şu günlerde epey arttı deja vu yaşıyorum gün içinde 5 den fazla yaşadığım oluyor.Ve bir de çevremdekilerin bir yeri ağrıdığı zaman masaj yapıyorum çok güzel tepkiler alıyorum iyi olduğuna dair ama bu sefer de benim masaj yaptığım elim güçsüzleşiyor karıncalanıyor üstelik neresine masaj yaptıysam benimde oram ağrıyor ve güçsüz düşüyorum.
  bir çok kez kafamın içinde sesler duyduğum oluyor benimle konuşuyor gibi bunun sebebini çözemedim.Ve bazı dönemler içimden geçirdiğim şeyler oluyor,sürekli bardak çıtlarıyorum evde her gün,baz geceler gözümün yanında karanlık şeyler görüp hissediyorum.Bunların ne ile bağlantısı var acaba kimseye bir şey de açıklayamıyorum teşekkür ederim.

  • Merhaba. Öncelikle doğum haritanızı çıkarıp Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu incelemenizi tavsiye ederim.
   Doğuştan gelen Biyoenerji yeteneğiniz olabilir. Bu yeteneğinizi geliştirerek değerlendirebilirsiniz. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.
   Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır? Bioenerji Nasıl Geliştirilir?

   İçsel enerjiler kullanılmadığında dışa vurumları farklı davranışlara neden olabilir. Yaşadıklarınızın büyük kısmını buna yorabilirsiniz. Ruhsal hassasiyeti bulunan insanların madde ötesi algıları daha hassastır.

   • Merhaba ben de doğum haritama baktım nerdeyse bütün gezegen ev ve burçlar psişik alanda bu kadarını görünce ben de yıllardır çözemediğim gerçeğimle yüzleştim.şimdi bu konuda kendimi korkmadan geliştirmek istiyorum .ilk ne yapmalıyım nerden başlamalıyım.teşekkürler.

    • Merhaba Serpil hanım. Yeteneklerin ilk keşfi insanda büyük bir sinerji açığa çıkarır. Dilerim en iyi şekilde değerlendirirsiniz. Aşağıdaki linki takip edip lütfen. Orada neler yapmanız gerektiği ve dikkat etmeniz gereken noktalar ayrıntıları ile anlatılmaktadır.

     Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri

   • Merhabalar yanıtınız için teşekkür ederim.Siz bunu yazınca ben de hemen doğum haritamı çıkardım ve şaşkınlıkla içerisindeyim.Jüpiter balık burcunda ve bu önsezi yeteneği ile alakalıymış çok az varmış ama geliştirilebilirmiş. Ama beni en çok şaşırtan Jüpiter 6.evde ve şifa yeteneğinin olduğu konummuş.Tipik olanın ötesine geçen bir yetenekmiş ama orayı pek anlamadım. Her neyse 6.evde bu ruhsal şifa bir armağanmış yani bunu geliştirmem gerek. Attığınız linkleri inceleyeceğim.Ve ben açıkcası benim gibi olan kişilerle tanışmak isterim çünkü yalnız olduğumu hissediyorum bu konuda.
    Tekrardan böyle bir içerik için size teşekkür ediyorum

    • Rica ederim. İnsan kendisini tanıdıkça değer bulur. Fayda sağlamanıza çok sevindim. Yetekenlerinizi keşfedip içinizdeki cevherleri ortaya çıkarttıkça kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

 • Ben psişik bir insanım %90 ihtimal. Psikolog olmak istiyorum ama şu da var ki ileride hastalarımın düşük enerjileri benim hayatımı kötü yönde etkileyebilir diye şüphe duydum şu an. En ufak bir psikoljik rahatsızlık okuduğumda bile hemen etkilenip üzülüyorum insanlar bunları yaşadığı için. Ama bir yandan da alışırım gibi geliyor. Eğer böyle ruhsal bir yeteneğim varsa bu benim auramı çok etkiler mi? Bende telepati yeteneği var ve biraz da durugörü. Trans çalışmaları yapıyorum vs ama tam kontrol edemiyorum stresimi ve enerjimin düşüklüğünü. Şu an çünkü yaşım gereği istediğim gibi bir hayatım yok, ailemle yaşıyorum. Empatim gelişmiş olduğu, karakter okumada başarılı olduğum ve merak da ettiğim için psikoloji istemiştim lakin kendi hayatımdaki en ufak sorun dahi enerjimi altüst ediyor. Toparlamada zorluk çekiyorum... Sizce benim gibi bir insan için başka hangi meslekler uygun olabilir?

 • Merhaba ben sayfayı daha yeni keşf ettim ve içinde yazılanlardan bazıları bende var ama daha üstünde çalışmadığım için ve ya anlamlarını bilmediyim için ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten bana yardımcı olursanız çok sevinirim yetenek kısmına gelirsek aslında bu güne kadar farkında olduğum bir kaç şey oldu mesela sessiz bir alanda en çokta geceleri eyer istersem her hangi bir şey üstünde düşünüyorum ve düşündüğüm şeyi o kadar canlı biçimde görüyorumki yani bir nevi görü görmek gibi . Ve ya yanlız olduğumda sesler duyuyorum ,gözümün kenarlarında en çokda geceleri gözlerimin kenarlarından gölgeler görüyorum ,rüyalarımı idare edebiliyorum ve ya rüyamda koku, acı ,hissede biliyorum.sizce ben psişikmiyim ve ya bu tür güçlere sahip olmak için ne yapa bilirim nasıl yapa bilirim? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba Zeynep hanım. Aramıza hoş geldiniz. Sizi bu yazıyı yazmaya iten sizce nedir? Arayışa giren insanlar iç dünyalarında varolan ama tanımlayamadıkları güçleri keşfetmeye çalışırlar. Konuyu okumuşsanız bir psişik olduğunuz sonucunu siz de çıkarabilirsiniz. Eğer kendinizi geliştirmek isterseniz Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz. İhtiyacınız olan bilgilere ve yapmanız gerekenlere konu içerisinde yönlendirmeler yapılmakta.
   İhtiyacınız olursa konu altlarına yazın yardımcı olmaya çalışırız.

 • Yukarıdaki metinde ' Bu kategoride yer alanların özellikleri madde ve olaylar üzerinde etkili olmadığı için...' diye bir cümle var. Yani ben bu kategoride isem benim düşüncelerim yaşayacağım olayları etkilemez mi? Başka bir deyişle çekim yasasını kullanamaz mıyım? Büyük ihtimal ' düşünce ve sözler geleceği nasıl etkiler ' yazınızı okumamı tavsiye edeceksiniz o yüzden zaten okuduğumu belirteyim. O yazıya rağmen yukarıdaki metindeki sözünüz acaba psişik insanlar olarak olaylar üzerinde etkili değil miyiz diye düşündürdü. Şimdiden teşekkür ederim

  • O cümle psişik özelliklerinin farkında olmayanlar için, farkındalıkla ilgili. Kendilerini keşfedemedikleri için yeteneklerini kullanamamakta, dışarıdan bakıldığında da "psikolojik bir sorunu mu var, psişik özelliklere mi sahip" belirlenememesi ile ilgili.

   Psişikler kendilerini keşfettiklerinde, yeteneklerinin farkına vardıklarında ve bu yönde bir bilinç geliştirmeye başladıklarında daha net bir şekilde etki sahibi olmaya başlarlar.

 • Merhaba bana yardım edebileceğinizi düşünüyorum ruhları görüyorum ve hissediyorum yaklaştıklarında içimde tuhaf bir his oluyor sürekli rüya görüyorum ve rüyaları gerçek hayatta da yaşıyorum içimde bir şey var tutamıyorum bıraksam çok büyük şeyler olacakmış gibi yukarıda anlattığınız bazı şeyler uyuyor bana yardım edin ruhları hissetmekten görmekten deliye döneceğim ınstagram hesabım .... bana ulaşın lütfen

 • Merhaba makalenizi okudum ama hala kafam karışık. Ben kendimi çok farklı hissediyorum içimde dışarı çıkmak için can atan birşey var ama ne olduğunu nasıl çıkacağını ve çıkınca neler olacağı hakkında hiçbir fikrim yok. Yukarda anlattığınız özelliklerden bazıları var ama en belirgin olanı farklı boyuttaki varlıkları görmüyorum ama hissedebiliyorum fakat hiç korkmuyorum bazen rüyamın farkında olduğumuda yani lucid rüya modundayken daha doğrusu bu modda olduğumu farkettiğim an o farklı boyuttaki varlıklar yüzünden uyanıyorum ve yarım saat kadar uyku ve uyanıklık arasında kalıyorum, herşeyin bilincindeyim fakat hiçbirşeyi kontrol edemiyorum; düşüncelerimş ve bedenimi. Yine de korkmadım hiç ama içimde keşfedilmeyi bekleyen şeyle alakası olduğunu düşünüyorum. Siz beni anlayacak en doğru kişilerden birisiniz lütfen bana ulaşın yardımınıza ihtiyacım var çünkü içimde bekleyen şey gelmiş geçmiş herşeyi tamamen değiştirecekmiş gibi hissediyorum, beni anlayan hiçkimse çıkmadı anlatmaya çalıştığım kişiler ise benden uzaklaştı. Korkularım veya endişem yok ama içimdekileri keşfetmem lazım çünkü yaratılış amacımı farkettim; yaratılış amacım içimdekini farkedip dışarı çıkarıp uygulamak. Beni en iyi burdaki arkadaşlar ve makale sahibi anlayabilir hepinizden ve özelliklede yazardan yardım istiyorum.

  • Merhaba,psişikleri anlatan,tanımlayan çok fazla makale okudum ama en açıklayıcı olan sizinkiydi.Yorumlar olsun,yazınız olsun anlatılan özelliklerin neredeyse tümüne sahibim Ben de küçüklüğümden beri yaşıtlarımdan veya diğer insanlardan farklı olduğumu hissediyorum.Ama çözemiyorum ne olduğunu.İnsanlarla konuşmak bile istemiyorum.Yoldan geçenlerin bile İçlerinden geçeni,düşündüklerini anlıyorum sanki.Böyle olunca da sürekli kendi halimdeyim.Madde üzeri varlık demişsiniz görebiliyorum,duyabiliyorum.Bu da bebekliğimden gelen bir şey o yüzden alıştığım için korkmuyorum.Bir insanla temas ettiğim zaman ne olduğunu bilmiyorum ama farklı bir şey oluyor.Sanki onun ruhu benim ruhumla karışıyor.Onun yerine geçiyorum saniyelik.Bazı günler hiçbir neden olmadan sürekli ağlıyorum.Ama nedensiz mutlu olduğum pek olmuyor.Baskıcı bir aile beni yetiştirdiği için bunları kimseye söylemedim.Ayrıca hayatımda çok sayıda travma,uyku problemi(insomnia) ve bazı psikolojik rahatsızlıklar var.Çok karışığım ve cidden kendimde bir şey varsa merak ediyorum.Sizce bunlar psişik olduğumun göstergesi mi?

   • Merhaba teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için.
    Anlattıklarınızdan yola çıkacak olursak baskı ortamı sizi sürekli iç dünyanıza çekilmenize ve doğuştan aldığınız ruhsal yetenekler varsa onlarında aktif hale gelmesine neden olmuş olabilir. Aile, çevre, yaşadığımız sorunlar ve geçirdiğimiz rahatsızlıklar doğuştan aldığımız etkilerle birleştiğinde ortaya normalde olmayan tablolar çıkarabilir.
    Emin olmak için doğum haritanızı incelemenizi öneririm. Bahsettiğiniz özellikler doğum haritanızdaki konumlarla da destekli ise psişik olup olmadığınız ortaya çıkacaktır. Sebepleri bir kenara bırakacak olursak psişik olduğunuz söylenebilir. Elinde fırçası ve boyaları olan ama resim yapmak için tuvali bulunmayan bir ressam düşünün. Ortaya bir resim çıkmadığı sürece ne ressamın yeteneği ne de malzemeler bir işe yarar.
    Emin olmak için Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyebilirsiniz.

1 2 3 5
Paylaşım
Tarafından yayınlandı
Elif Sude

Son Konular

Doğum Haritasında Medyum Özelliği Kazandıran Konumlar

Doğum Haritasında Medyum Özelliği Kazandıran Konumlar Doğum haritasında medyum özelliği ve yeteneği kazandıran konumlar hangileridir?…

28 Ocak 2020

Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telepati Gerçek mi? Hayatımızdaki Yeri ve Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Telepati Gerçek mi? Telepati gerçek…

11 Ocak 2020

Nefes Çalışmaları ve Değişim

Nefes Çalışmaları ve Değişim Uzun zamandır konum insanın bilincinin farklı katmanlarını keşfetmek... Neden? Fizik ötesi…

30 Kasım 2019

Ölüme Yakın Deneyimler Araştırması

Ölüme Yakın Deneyimler Araştırması Parapsikoloji Derneği, dünyadaki çok disiplinli araştırmacıların araştırmalarını destekleyerek ölüme yakın deneyimler…

13 Eylül 2019

Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?

Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler? Düşünceler ve bu düşüncelerin sözle ifade edilmesi…

14 Ağustos 2019

Biyokinezi ile Göz ve Saç Rengi Değiştirilebilir mi? Boy Uzatılabilir mi?

Biyokinezi ile Göz ve Saç Rengi Değiştirilebilir mi? Boy Uzatılabilir mi? Biyokinezi ile göz rengi,…

6 Ağustos 2019