Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider?

10.01.2015
342
A+
A-

– Karabasan Nedir?
– Karabasan Nasıl Oluşur?
– Karabasan Olayı ve Etkenler
– Karabasan Olaylarında Paranormal Çalışmaların Etkileri
– Karabasan Oluşmasında Korku Faktörü ve korku Mekanizması
– Karabasandan Kurtulmak için Ne Yapmak Gerekir?
– Karabasan Olaylarında Pasif Direniş
– Karabasandan Kurtulmak için Dua okunması!
– Karabasan, Dua ve Frekans Etkisi

Karabasan Nedir Nasıl Oluşur?Karabasan Nedir? Karabasan Nasıl Oluşur?

TDK sözlüğünde “Sıkıntılı ve korkulu düş, kâbus” diğer anlamı ile de “Bir kimsenin içinde bulunduğu karmakarışık, sıkıntılı ruh durumu” olarak tabir edilmiş. İçinden çıkılması zor bir durum olarak ta tarif edilebilir. Peki bu durum nasıl oluşur ve özellikle Astral Seyahat çalışmaları sırasında meydana gelen bu durumdan nasıl kurtulabiliriz.

Öncelikle fizyolojik nedenleri üzerinde duralım.

# Uyku esnasında bedene rahatsızlık verecek bir durum meydana geldiğinde,
# Lavaboya gitme ihtiyacı ortaya çıktığında,
# Vücudumuzun bir bölümü açıkta kalıp üşüdüğümüzde,

Bu ve benzeri durumlarda uykunun ağırlığından dolayı da bedensel ihtiyaçlarımızı karşılamayı erteleriz. Bu esnada fizik bedenden gelen ihtiyaç uyarıları ile ağır uyku halinde olan kişi katalepsi (Hipnozda ilk evre – kaskatı kesilme durumu) durumu yaşayabilir.

Uyku esnasında enerji beden diye tabir ettiğimiz ruh ile beden arasında irtibat, bilincin kapanması ile farklı bir boyuttadır. Aşırı uyaranlar, normalden önce bilincin açılmasına neden olursa yani; Bilinç erken açılır veya enerji beden erken eski konumuna çekilirse her iki beden birbirine tam olarak adapte olamadığı için böyle bir durum yaşanabilir.

Karabasan Olayı ve Etkenler

Bu durumun yaşanmasına neden olan etkenler arasına, fiziki nedenlerle birlikte, günlük yaşanan ve bilinçaltına atılan sorunları, sıkıntıları ve çözülememiş konuların ortaya çıkardığı huzursuzlukları da ekleyebiliriz. Uykunun kalitesini bozan bu gibi durumlar da bu gibi olayların yaşanmasına neden olabilir.

Böyle bir sorun yaşandığında sakin olunmalı, hiçbir şekilde tepki vermemeli sadece olanları gözlemleyip beklemelidir. Bir süre sonra ortadan kalktığını hepimiz biliriz.

Bunun dışında bizi ilgilendiren asıl karabasan olayı Cinlerle ilgili olandır. Ülkemizde parapsikoloji alanında akademik düzeyde bir çalışma olmadığı için karabasan olayı ile ilgili sadece fizyolojik ve tıbbi nedenler üzerinde durulmaktadır. Bizzat yaşadığım ve üzerinde ayrıntılı bir şekilde durduğum için bu konuda çok rahat yazabilirim.

İster Astral seyahat çalışmaları ister diğer parapsikolojik çalışmalar olsun insan yaşadığı 3 boyutlu madde alem dışına yaklaştıkça o alem dışındaki varlıklar da kişiye daha kolay etki edebilir hale geliyor. Bunu şu basit örnekle açıklayabiliriz.

Uzakta bir ateşin yandığını görürsünüz ancak sadece ışığını görür ısısından etkilenmezsiniz. Yaklaşırsanız sadece ışığın şiddeti değil ısının şiddeti de sizi etkilemeye başlar. Bu etki sizin mesafenizle doğru orantılıdır. Bu durumun karşılıklı olduğunu düşünebilirsiniz.

Karabasan Olaylarında Paranormal Çalışmaların Etkileri

Bizler istesek te istemesek te çalışmalara başladığımız andan itibaren yani 3. boyut dışına çıkma girişimlerimizden itibaren bu etkiye veya etkilere maruz kalabiliriz. Bu çalışmaları 100 basamaklı bir merdiven olarak ifade edecek olursak astral seyahate çıkmak için araştırmak ve bir şeyler yapmaya başlamak birinci basamağa adım atmak demektir. Alıştırmalar yaptıkça ve ilerledikçe basamakları tırmanmaya başlar ve 100. basamaktaki dış aleme yaklaşırız. Sadece biz değil doğal olarak o alemde bize daha yakın hale gelir.

Bu nedenlerden dolayı kişi bazı etkilere maruz kalabilir. Kişinin ruhsal yapısı veya genel yaşantısı bu etkilerin nasıl olacağını da belirleyen önemli bir unsurdur. Eğer kişi Manevi bir kalkana sahipse yani dini bir yaşantısı varsa bu etkiler manevi yardım şeklinde de görülebilir veya kişinin ruhsal yapısı ve aurası güçlü ise olumsuz etkilere maruz kalmayabilir veya manevi kalkanı yoksa olumsuz etkilere daha açık hale gelebilir.

Peki karabasan dediğimiz bu durum nasıl oluşuyor?

Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Karabasan oluşumunda Cinlerin bir etkisi var mıdır? Cinlerin doğrudan madde aleme etkileri normal şartlarda mümkün değildir çünkü özellikleri itibari ile 3. Boyutun dışındaki bir varlığın 3. Boyuta maddesel bir tesiri mümkün değildir. Bunun olabilmesi için olağanüstü şartlar gerekir ki bu konumuz dışında olduğu için geçiyorum (Aynı durum bizim 5. boyutta iken maddeye tesir etmemizle aynı pozisyondadır)

Cinlerin bize etki edebilmesinin en kolay ve basit yolu bizde korku uyandırmalarıdır. Kısaca korku mekanizmasını kullanmalarıdır. Telepatik etkilerle rüyalarımıza etki edebildikleri için, Bize karmaşık ve korku duyabileceğimiz rüyalar göstermeleri mümkündür yukarıda da bahsettiğim gibi bu kişinin ruhsal yapısı ve manevi kalkanının gücüyle bağlantılıdır. Günlük hayatta vesvese ile tesir edebilirlerken uyku halinde ruh dünyamızı rüyalarla manipüle edebilirler. Bizde kataleptik bir etki oluşturabilmeleri için (Beden üzerimizdeki sinirsel hareket mekanizması) mutlaka bizim kontrolümüzü, soğukkanlılığımızı kaybetmemiz, bunun için de heyecan ve panik gerekir. Önce his ile (Telepatik) etki oluştururlar (Biri seni izliyor, biri seni gözetliyor, içeride biri var vb.).

Karabasan Oluşmasında Korku Faktörü ve Korku Mekanizması

Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Korku ve Karabasan Başlangıcı! Karabasan olaylarının oluşumunda Korku en büyük faktörlerden biridir. Eğer kişi yeterince güçlü veya daha önce benzer durumlara karşı tecrübesi olmuş ise bunu aşar sonraki evrelerde Eğer kişi astral çalışmada ve trans halinde ise insanı tedirgin edecek korkutacak görüntüler veya uyku halinde ise korkacağı rüyalar başlar. İşte bu durumda kişi gerçekten korkarsa beyin insanın sağlığını koruması için savunma sistemini harekete geçirecek kimyasallar salgılamaya başlar (Size doğru koşan bir köpek gördüğünüzde yaşandığı gibi, bu durumda eğer kişi korkmasa kaçma eğiliminde olmaz. Bu kimyasalları köpek algıladığı için de üzerinize gelmeye devam eder.) işte o an kişinin kontrolü kaybettiği andır ve bir anda kişi korku ve panikle tüm kontrolü kaybeder.

Artık daha şiddetli bir etki başlayabilir bu etki Sinir sistemi üzerinde meydana gelecek olan ister telepatik ister kinetik olsun kataleptik bir etkidir ve kişi kaskatı kesilir. Bu durum aynı zamanda enerji bedenle madde bedenin zamansız bir araya gelmeye çalıştığı ana denk geldiği ve tam olarak yerine oturmadığı için yaşanan bir durumdur.

Bu durum yaşandığı anda kişi üzerinde birisinin oturduğunu, birisinin boğazını sıktığını veya üzerine boyluboyunca birisinin yattığını hisseder vb. Bu ister his aleminde ister madde aleminde olsun gerçek bir maddesel tesir değildir. Bunu rüyada elimizi bıçakla kestiğimizde elimizin acımasına benzetebiliriz. Gerçekte elimiz kesilmez ama acıyı hissederiz. Bu yaşananlarda buna benzemektedir. Madde boyutunda üzerimize oturan yoktur ancak o an derin hipnoz altındaki insanların durumuna benzer bir etkiye açık hale geldiğimiz için biz bunu rüyada yaşanan durum gibi gerçek olarak algılarız.

Karabasandan Kurtulmak için Ne Yapmak Gerekir?

Peki bu durumda ne yapılmalı. İlk akla gelen dua okumaktır doğal olarak. Ancak o an bunu yapmanızın da çok kolay olmadığını tecrübe edenler biliyorlardır. Okuyabilirseniz ne âlâ ancak zaten duayı tamamlayabilecek kadar sükuneti ve soğukkanlılığı ve kontrolü kazandığınızda bu durumdan da kurtulmuş olursunuz. Bu durumdan kurtulmak edinilmiş tecrübe gerektirir.

Sakin olunmalı, bu durumun doğal olduğu bilinmeli ve sadece yaşananlar gözlemlenmeli. Bunları yapmak elbetteki kolay değildir kim hareketsiz, sessiz ve kontrolsüz kaldığında bu korku ve panik halinde basit bir şekilde sükunetini koruyabilir ki. Ancak merak etmeyin zamanla kişi bunu öğrenebiliyor.

Karanlık bir odadan herkes korkar ve tedirgin olur çünkü içeride ne olduğunu bilmeyiz. Bildiğimizde bu korkuyu yenebiliriz. Bazı şeyler yaşanarak, tecrübe edilerek ortadan kaldırılabilir.

O anda herkes mücadeleye başlar, ayağa kalkmaya çalışırsınız, üzerinizde yorgan veya örtü varsa onu atmaya, bağırıp yardım almaya çalışırsınız; elinizi kolunuzu hareket ettirmeye ağzınızı açmaya dilinizi oynatmaya çalışırsınız, en azından bedeninizin bir yerlerine sahip olmaya çalışırsınız. Ama hepsi nafiledir ve daha da kötüsü siz bunları yapmaya çalıştıkça hisler aleminde bunları yaptığınızı zannedersiniz. Ancak gerçekte ne bağırabilir, ne bir yerlerinizi hareket ettirebilirsiniz.

Karabasan Olaylarında Pasif Direniş

Bu kataleptik düzeyden ancak sakin olarak ve kendinize olumlu telkinler vererek kurtulabilirsiniz. Gerçek ve gündelik hayatla ilgili bağlantılar kurmaya çalışın. O gün yaptıklarınızı hatırlayın, sadece farklı şeyler düşünmeye çalışın ve bu durumun bir süre sonra geçeceğini unutmayın. Kimse bu durumda sürekli kalmaz bir süre sonra beyin eğer siz kontrolü sağlayamazsanız devreye girecek ve sizi bu durumdan kurtaracak tedbirleri alır.

Ya tekrar uykuya dalacaksınız veya nöronlardan o kadar şiddetli bir uyarı gelecek ki; his aleminden çıkıp bir yerlerinizi hareket ettirmeye başlayacaksınız. Bu evreden sonra zaten siz yavaş yavaş ya korku ve panik havasında kan ter içerisinde veya sükunetinizi sağlamış bir şekilde kendinize geleceksiniz.

Karabasandan Kurtulmak için Dua okunması!

Eğer okuyabilirseniz ve cin etkisinden meydana gelmişse işe yarayabilir. Dualar okunduğunda, belli kelimeler tekrar edildiğinde ortaya çıkan frekans, üzerinizdeki baskıyı ortadan kaldırabilir. Ancak o anda bunu yapabilmek zordur çünkü zihinsel ve düşünsel anlamda tam bir panik ve kontrolsüzlük yaşandığı için yapamayabilirsiniz.

Karabasan, Dua ve Frekans Etkisi

Tedbir baştan alınmalıdır. Fizyolojik nedenler için bir şey diyemeyiz ancak Cinlerin etkisi ile olan bu gibi kataleptik etkilerden korunmak için; uyumadan önce veya çalışmalara başlamadan önde bu konularda frekans etkisi yoğun olan Ayetel Kürsi okunabilir. Abdestli yatılabilir veya çalışma yapılabilir.

Eğer hassas bir ruh yapısına sahipseniz ve çok kolay etki altında kalıyorsanız; yatmadan önce veya çalışmaya başlamadan önce yatacağınız veya çalışma yapacağınız yeri Peygamber Efendimizin (S.A.V.) uygulanmasını tavsiye ettiği bir yöntem vardır. 7 Defa Ayetel kürsi okuyup her defasında üzerinize veya çalışma yapacağınız yere üfleyebilirsiniz. (Şartlandırmalı Üfürükçülük gelmesin aklınıza bakınız: Müzik ve Sözlerin Su Kristalleri Üzerinde Etkisi )

Astral Seyahat İle İlgili Yazılar: Astral Seyahat Kategorisi

Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur?

3 Aralık 2012

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Erman Fıçıcı dedi ki:

  Geçen gece 3 kere başıma geldi aynı gecede ilkinde bir varlığı ögrdüm odamda gri dumansı, 2cisinde ellerimi slow motion hareket ettiriyordum bilincim açıktı ama bir boşluğun dibinde gibiydim yine gözlerim açıktı, 3. sünde ise tamamen bilincim acıktı ve biri benle konusuyordu sankı gelişimle ilgili bir öğütte bulunuyordu hala cevabını bulamadım
  Konu hakkında yardımınızı rica ediyorum

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Yazıda anlatılanları uyguladınız mı?

 2. nergis dedi ki:

  ben çok farklı yaşadım makalenizde yazdığınız gibi hareket edemedim bağırdım duyulmadı fakat bir süre sonra ayağımdam bir şey tutup beni odamın kapısına sürükledi aşağıda arkadaşlarım vardı seslendm ama duymadılar kapıyada vurdum beni sürükleyen şeyin yüzünü görmedim ne olduğuna bakmadım ve beni yatağa geri fırlattı 1dk snra yataktan kalktım ve boynumda izler vardı rüya olduğunu sanmıyorum yada halisinasyon ve mutfaktaki arkadaşlarım odamdan müzik sesi geldiğini söylediler ve müzik açık deildi

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Yaşadığınız duruma bilimsel yönden şu şekilde açıklama getirilebilir,

   Kataleptik evrede herşey yaşanmış gibi algılanır. Hipnoz altında olan birisine “elini şimdi çakmakla yakıyorum” dediğinizde o bölgeye sadece parmağınızı hafifçe dokundurursunuz ancak beyin o bölgenin yandığı gerçeğini kabullendiği için büyük bir acı duyar ve o bölge şişer. Gerçekte sadece parmağınızı dokundurdunuz oysa O’nun dünyasında gerçekler bambaşkadır. Olduğuna inandığı şey gerçek olur.

   Farklı açıdan ele alacak olursak,

   Bir komşumuz vardı, gece herkes uyuduğunda evinden çıkar gider, sabah ezanı okunduğunda kendisini dikenlerin içerisinde bulurdu. Bu olaylar yaşandığında şunu söylerdi “Dün gece düğünleri vardı, beni düğüne götürdüler”

   Eğer bir müdahale varsa müdahalenin kaynağı bulunmalı. Korku mu? Korku filmi mi? Evde değişen bir şeyler mi oldu? Farklı ne oldu da böyle bir şey yaşandı?

 3. Sebnem dedi ki:

  Merhabalar,
  Telepati konusunu arastirirken sitenize denk geldim ve yazılarınızı buyuk dikkatle okudum. Bircok da not aldim, emekleriniz icin tesekkur ederim.
  Benim merak ettigim soyle bir sey var; ben agnostigim ama dunya disi, farkli boyutlardaki varliklara inaniyorum. Cin diye tabir edilen varligin verdigi rahatsizligi bazen fazlasiyla hissediyorum. Hatta soyle ki; bazi zamanlar yatakta uykuya gececekken farkli (kotu) titresimler aliyorum ve anliyorum. O gece ruyamda gorecegimi biliyorum
  Normal ruya gorurken, bir anda o kisinin artik o olmadigini anliyorum. Farkli bir sey yapmıyor ama yine o kotu titresimi, hissi aliyorum ve uyanmak icin kendimi zorluyorum. Bunun ne zaman basladigini da biliyorum sanirim. Ama bunu nasil sonlandiracagim hakkinda bilgim yok. Dualara inanmadigim icin sanirim bende bir etkisi olmuyor. Bununla ilgili yapilabilecek baska bir sey var midir ? Meditasyonla ilgileniyorum, aurami guclendirmek icin de calisiyorum ama bunların daha cok basindayin.
  Fazlasıyla uzattim farkindayim 🙂 Beni yonlendirebileceginiz bir yontem var midir ?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Şebnem Hanım, rica ederim yararı olmuşsa ne mutlu. Yıllar önce yazdığım bir yazıydı eminim çok sayıda hata vardır, çok fazla dokunmadan yayınlamıştım.
   Estafurullah uzatmadınız bende ilgiyle okudum.

   Dualaraın etkisi sadece inançla ilgili değil. Bu konuda Ruh’un asıl kaynağı ile meydana gelen telepatik etkileşim dışında, iki yönlü etki daha vardır. Birincisi inanırsınız ve plasebo etkisi gibi etki gösterir hangi sebeple okuyorsanız o yönde etki alırsınız. İkincisi frekans etkisidir. Her harfin, kelimenin, cümlenin ve düşüncenin hatta imajinasyonun bir frekans etkisi vardır. Ortaya çıkan titreşimler beraberinde etki de meydana getirirler. Bu konuda Dr. Masaru Emoto’nun su kristalleri üzerinde yapmış olduğu çalışmaları bilirsiniz, mekanizması ona benzetilebilir. (Konu sonunda da farklı bir link mevcut http://www.parapsikoloji.net/telepati-ve-nesneler-uzerinden-aktarim/ ) Dua konusunda isterseniz deneme yapabilirsiniz. Abdest konusunu da temizlenme ve topraklanma, negatif enerji atımı ve auranın düzenlenmesi olarak ele alabilirsiniz.

   Asıl önerdiğim çözüm dualar değildi. Konu içerisinde de bahsettiğim gibi olayların başlaması korku ve panikle hakimiyetin kaybedilmesidir. Bunu şu şekilde düşünün. Birisi her gün yanınıza gelip sizi korkutuyor. Ancak ne zaman ve ne şekilde geleceğini bilmiyorsunuz. Burada korkunun meydana gelmesinin nedeni “bilinmeyenler” dir. Bir süre sonra bu yaşananlar size korku vermeyecektir çünkü bilinmeyenler parça parça bilinir hale gelecek ve bilinen çok boyutlu tecrübeler bütünü oluşacaktır. Sorunlu olabilecek kısmı bilincin madde düzeyinde değil ruhsal düzeyde açılıyor olması. Çok fazla aşinası olunmayan boyutta bu tarz bir sorun yaşamak bilmediğimiz bir yerde nerede olduğumuzu bulmaya çalışmak gibi bir durum.

   Etkiye sebep olan bir Cinde olsa yaşanan olay bizim sahnemizde gerçekleşiyor. Konuyu tekrar gözden geçirirseniz pasif direniş etkisinden bahsetmiştim. Mekanizma basit işliyor ama bilinmeyen bölgede herşey karmaşık geliyor. Korku+Panik=Kontorlü kaybetme. Olay olduğunda pasif kalın, müdahale etmeyin, sadece izleyin hatta bu durumu fırsata dönüştürün; asral seyahate çıkış için güzel bir fırsattır. Meditasyonda ilerlediğinizde alfa+teta seviyelerinde benzer durumları yaşayabilirsiniz. Konuya heyecan ve yeni edinimler olarak bakın.

error: Korumalı İçerik!