Kaybolan eşyayı bulmak için ne yapılabilir?

30.04.2018
389
A+
A-

Kaybolan eşyayı bulmak için, kayıp eşyayı bulmak için, yapılması gerekenler, ne yapılabilir, okunacak dua esmaKaybolan eşyayı bulmak için neler yapılabilir?

Kayıp Eşyayı Bulmak İçin Yapılması Gereken Ruhsal Çalışmalar ve Okunacak Dualar

Hayat tüm karmaşasıyla zihnimizi bulandırdığında, elimizde tuttuğumuz eşyaları, gözümüzdeki gözlüğü aradığımız zamanlar dahi olur. Unutkanlık, dalgınlık ve ne olduğu belirsiz durumlar. Az önce bıraktığımız yerde bulamadığımız, nereye koyduğumuzu hatırlamadığımız ve ne olduğunu, nereye gittiğini bilmediğimiz eşyalar Bir yerde mi unuttuk, bir yerde mi düşürdük, bir türlü bulunamayan, daha çok ihtiyacımız olduğunda aklımıza gelen kayıp eşyalar.

Kaybolan eşyayı bulmak için yapmadığımız şey kalmaz. Fakat bir türlü bulamayız. Bazı eşyalar koyduğumuza emin olduğumuz yerlerde değillerdir. Bazılarını çok farklı yerlerde buluruz, bazıları ise asla bulunamaz. Ne oldukları ve nerede kayboldukları hakkında hiçbir fikrimiz olmaz.

Kaybolan Eşyalar Nasıl Bulunur?

Kaybolan eşyayı bulmak için tüm çabalarımız sonuçsuz kalıpta artık hafızamızda bakınacak yer kalmadığında madde ötesinin kapılarını çalmaya başlarız. Kayıp eşyayı bulmak için; Dualar, esmalar, zikirler, ayetler ve sureler okunur. Hatırlı büyüklerden yardım istenip onlara da dua ettirilir. Bazıları bulunur, bazıları ise belirsizliğe mahkum edilip unutulup gider. Peki kayıp eşyayı bulmak için neler yapabiliriz ? Kaybolan bir eşyayı nasıl bulabiliriz? Kaybolan bir şey nasıl bulunur? Evde kaybolan eşya nasıl bulunur? Kaybolan birşeyi bulmak için ne yapılır? Evde kaybolan altın, yüzük, küpe ve değerli eşyaları nasıl bulabiliriz? Tüm bunların cevabı gene kendi içimizde saklı. Konuyu sonuna kadar takip edebilirseniz kaybolan eşyaları nasıl bulabileceğinizi, nasıl kaybolduklarını öğrenerek bulma imkanı bulacaksınız. 

Sabırla sonuna kadar takip ederseniz yapmanız gerekenleri tüm ayrıntıları ile öğrenmiş olacaksınız.

Konuyu iki yönlü ele almak istiyorum.

Birincisi eşyanın kayboluşu, ikincisi eşyanın bulunması.

Kaybolan eşyayı bulmak için yapılması gerekenleri de

hem ruhsal yetenekler hem de okunacak dualar, ayetler ve esmalar yönüyle değerlendirelim.

Önereceklerim arasında bizzat deneyip başarı elde ettiklerim de bulunuyor.

Eşyaların, Bilinenin Dışında Kaybolması

Eşyalar neden ve nasıl kaybolur? Eşyaların kaybolması çoğunlukla nereye koyduğumuzu unutmamız, bir yerlerde düşürmemiz veya başkaları tarafından alınması şeklinde olur. Konunun bu kısmı bilinen ve bizim konuları ele alışımıza göre değeri olmayan kısma girer. Farklı bir konu daha var ki, fizik ötesi kanunlarla da bağlantılı olan, maddenin dış müdahale ile mekan değiştirmesidir. Demateryalizasyon ve materyalizasyon konusunu daha öne işlemiştik. Bir eşya, madde ötesi varlıklar veya ruhsal güçlerini kullanan kişiler tarafından maddenin bütünlüğünü sağlayan itme-çekme dengesi bozularak, bir yerden başka bir yere taşınabilmektedir. Konu, aşina olmayanlar tarafından gerçek dışı olarak kabul edilebilir ancak bilimsel ispatı mümkün olmasa da defalarca şahit olduğum bir konu olduğu için rahatlıkla dile getirebiliyorum.

Kaybolan Eşyalar ve Psişik Müdahaleler

Normal şartlarda madde ötesi varlıklar fiziki aleme müdahale edip değişim meydana getiremezler. Ancak kendileri ile ilgili ve bağlantılı olan konularda müdahale edebilmektedirler. Psişik konusu işlenirken ayrıntılı bir şekilde bunun nasıl olduğuna değinilmişti. Konu telepatik ve enerji boyutu ile de ilgili olduğu için kısaca, boyutlar arası etki – tepki sonucu eşyaya yapılan bir müdahale olarak değerlendirebiliriz. Size ait bir eşyayı başkasında gördüğünüzde veya sizi olumsuz etkileyen bir eşyaya karşı sizde ortaya çıkan sinerji gibi. Ortaya çıkan çekim ruhsal yapınızı etkiler ve müdahale etme ihtiyacı hissedersiniz.

Bunu daha somut bir şekilde örneklendirecek olursak; Tanımadığınız bir yerde dolaşırken uzaktan çok sevdiğiniz bir arkadaşınızı gördüğünüzde ruhsal anlamda ne gibi değişimler yaşarsınız? Kaybolan eşyayı bulmak için yola çıktığınızda sizi ona götüren ve bulmanızı sağlayan şey nedir? Çoğu zaman içinizde bir his belirir ve “şuraya da bak” şeklinde bir yöneliş olur. “Ruhsal ve telepatik bağ size ait olan herşeyi ruhsal anlamda da sizin bir parçanız haline getirir“.

kayıp eşyayı bulmak için

Kaybolan eşyayı bulmak için yapılması gerekenler

Kayıp Eşya İçin Ruhsal Yöntemler

1- Kaybolan eşyayı bulmak için yapılması gereken ruhsal yöntemler

Eğer bulmaya çalıştığınız eşya size aitse ve bir süre kullanmışsanız bulmanız daha kolaydır. İnsanı çepeçevre saran aura dokunduğumuz her eşya ile ruhsal bir bağ kurmamızda enerji aktarım rolünü üstlenir. Tıpkı parmak izlerimiz gibi ruhsal enerjimizde benzersiz ve sadece bize aittir. Bu yönüyle dokunduğumuz herşeyle ruhsal irtibat kurmak mümkündür. Sorun eşyayı birden fazla kişinin kullanması ve bu ruhsal izlerin nasıl takip edileceği, nasıl tekrar bağ kurulacağı noktasındadır. Durum maddesel yaşamla sıkı bağımız nedeniyle bu yoğunluğa ulaşamamızdan dolayı çöldeki bir kum tanesini aramak kadar karmaşık gelebilir. Telepati konusunu takip edenler veya telepati konusuna aşina olanlar ruhsal bağ kurmakla neyi kastettiğimi anlayacaktır.

Kaybolan eşyayı bulmak için yapmamız gereken kayıp eşya ile ruhsal düzeyde bağ kurmaktır. Eğer aradığınız eşya sizin için gerçekten önemli ve bir türlü bulamıyorsanız öncelikle yeterli düzeyde ruhsal yoğunluğa ulaşmanız gerekir. Bunu kısaca derin transa geçiş çalışması ile yapabilirsiniz. Nasıl Transa Geçilir konusunda neler yapmanız gerektiğine değinmiştik. Uygulama nefes egzersizleri ile konsantrasyon, ruhsal yapının hissedilmesi ve içsel yönelim çalışmasını esas alır. Ruhsal hassasiyeti olanlar anlatacağım sonraki uygulamalarla da kolayca kayıp eşyayı bulmak için ruhsal bağ kurabilirler. Derin transa geçiş çalışmasını ilk defa yapacak olanlar yeterli seviyeye geldiklerinde uygulamaya başlayabilirler.

Kaybolan eşyayı bulmak için ruhsal bağ kurma çalışması

Evde gizli ve kayıp bir eşya nasıl bulunur? Evdeki kayıp eşyaların kolay bulunması için yapılması gerekenler nelerdir? Kaybolan birşeyi bulmak için ne yapılır?

Bu çalışmada kayıp eşyayı bulmak için eşya ile kuracağımız ruhsal bağ İmajinasyon ile sağlanacak. Uygulama için sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir zaman ve ortam seçin. Mümkünse ortam kendinizi rahat hissettiğiniz, karanlık veya loş bir ortam olsun. (Karanlık melatonin ve dmt salgısı için gerekli, farklı varlıklarla bağ kurmak için değil)

# Alfa seviyesi adını verdiğimiz uyku ile uyanıklık evresine geçiş yapın. Bunun için yukarıda linkini verdiğim “Nasıl transa geçilir” konusunda anlatılan uygulamayı yapabilirsiniz.

# Bulmak istediğiniz eşyayı düşünün. Bu düşünme ayrıntılara girilerek yapılması gereken imajinatif bir düşünme olmalıdır. Konu hakkındaki uygulama örneklerine İmajinasyon linki altındaki konulardan bakabilirsiniz.

# Kayıp eşyayı bulmak için öncelikle ruhsal boyutta o eşya ile bağlantı kurmanız gerekir bunun için de ilk aldığınız andan hatırladığınız son ana kadar o eşyayı düşünün.

# Nasıl kullandığınızı, neler hissettiğinizi, o eşya ile nerelerde bulunduğunuzu, hangi ortamlarda ve hangi ruh hallerinde o eşyaya dokunduğunuzu hatırlayın.

# Tüm detaylara indikten sonra kaybolan eşyayı bulmak için alnınızın ortasından, üçüncü göz adı verilen noktadan etrafa sizi o eşyaya götürmesi için sinyaller yayıldığını hayal edin. Sinyalleri etrafa dağılan sis olarak ta görselleştirebilirsiniz. (Bu aşama sizi zorlayacaksa atlayabilirsiniz)

# Son aşamada kendinizi tümüyle serbest bırakın.

Kendinizi Serbest Bırakın

Zihniniz aradığınız eşyaya odaklandığı için bu aşamadan sonra bilinçli olarak yapılabilecek pek bir şey yoktur. Bu durumu şuna benzetebilirsiniz. “Tümüyle nötr bir halde, Boşlukta asılısınız” Göreceğiniz hiçbir görüntüye ve sese müdahale etmeyin. Kendinizi serbest bırakın. Kaybolan eşyayı bulmak için odaklanılan bir çalışma olduğu için kendinize sürekli telkin vermenize gerek yok. Ancak dilerseniz kendinizi tümüyle serbest bırakmadan önce “Beni bulmak istediğim eşyaya götür” şeklinde bir söz söyleyebilirsiniz. Soru işareti oluşmaması açısından; Burada ifade edilen ve götürmesi gereken “Ruhsal bilincinizdir”

kaybolan eşyayı bulmak için

Kayıp eşyayı bulmak için yaptığınız çalışmanın sonucu

İlk Aşama: Son aşamada kendinizi tümüyle serbest bıraktıktan sonra, bilinciniz hızla hafızanızı ve geçmişi gözden geçirir. Yeterli derinliğe inmişseniz normalde bilinç seviyesinde hatırlanamayanlar o evrede hipnoz altında olduğu gibi, üzeri örtülü bilgiler bilinç seviyesine çıkarak hatırlanır.  (Görülen, duyulan, dokunulan, hissedilen herşey beyne kaydedilir ve yok olmaz) Eğer eşya kaybolmadan önce son olarak siz bir yerlere koymuşsanız, yerini siz değiştirmişseniz yani son fiil sizinle ilgili ise kayıp eşya hatırlanarak bulunabilir.

İkinci Aşama: Herhangi bir müdahalede bulunmadan kendinizi tümüyle serbest bırakmışsanız, konsantrasyonunuz bozulmamış “neden hala bulamıyorum” şeklinde derinliğinizi kaybetmemişseniz; kaybolmadan önceki son fiil size ait değilse ve halen alfa seviyesinde bulunuyorsanız kayıp eşyayı bulmak için iki aşama başlar. Bu aşama ruhsal seviyede gerçekleşir. Buluş genelde anlık bir görüntü, derin bir hissediş veya yöneliş şeklinde ortaya çıkar. Bu evrede doğuştan premonisyon ve prekognisyon özelliği bulunanlar çok hızlı sonuç alabilirler.

Bu aşamada herhangi bir görüntü, his veya yöneliş beklentisi olmadan bekleyişinizi sürdürmelisiniz. Çünkü bilinç devreye girip “nerede, neden bulamadım, acaba şu görüntü mü, şurada olduğunu görsem, şurada olduğunu hayal etsem” şeklinde yönlendirmeler, ruhsal bağı keserek madde seviyesine çıkmanıza neden olup tüm çalışmanızı bozacaktır.

Deneyimlerim ve Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Kaybolan eşyayı bulmak için yaptığım bu çalışma ile genelde sonuç aldım. Bir kısmında son fiil bana ait bir kısmında ise bulduğum yere nasıl geldiği konusunda hiçbir fikrim yoktu. Hatırlamalar bir anda son fiili işlerken kendimi görmem şeklinde olurken diğer durumlarda aradığım eşyaya doğru anafora kapılmış gibi çekilme şeklinde oldu. Bazı durumlarda ise nerede olduğunu gördüm.

Kayıp eşyayı bulmak için yaptığınız çalışmadan alacağınız sonuç bu tür çalışmalara yatkınlığınız ve çalışma sırasında ne kadar yoğunlaştığınızla ilgili olacaktır. Eğer kayıp eşya sizinle ilgisi olmadan kaybolmuşsa veya madde ötesi varlıklarla ilgili ise bulunduğu yer sizin tanımlayamayacağınız bir yer olabilir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta, bulmaya çalıştığınız eşya demateryalizasyonmateryalizasyon konusu kapsamında ise diğer varlıklarla da ruhsal bağ kurma ihtimalini ortaya çıkarır.

Ruhsal Erişimde Adresler

Konuyu kısaca şu şekilde özetleyebilirim. Büyü yapanlar büyü yaptıkları insanlara ait eşyaları, tırnak ve saçları ile ruhsal adres olarak anne adını kullanırlar. Büyü etkisi yapan varlıklar bu eşyalar aracılığı ile bağ kurarlar. Sizin arayışınız da kısa süreli de olsa etkisiz bir temasa sebep olabilir. Bu tür temaslar genelde ani irkilmeler, korku hissi, belirsiz sesler ve bir anda uyanma şeklinde son bulabilir.

Bu gibi etkilerden korunmak için çalışma öncesinde aura güçlendirme yöntemleri (en kolayı abdest alma veya deşarj için banyo yapma, çıplak ayak ile toprakta yürüme, denize girme ve güçlü enerjileri çekme) veya frekans etkilerinden yararlanmak için sure ve ayetler okunabilir. (7 adet Ayetel kürsi, nas ve felak sureleri gibi surelerin frekansları etkilidir. İnanmak veya inançsız olmak frekans etkilerini değiştirmez. Sadece etki sürecini hızlandırır veya yavaşlatır. Sayı adetleri frekans gücünü artırmak içindir. Motor devir hızlarının ortaya çıkartacağı güçte olduğu gibi. Sayılar frekans dengesi için tekil olarak artırılır. 1-3-5-7 gibi)

Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua ve esmalar

Kaybolan eşyaları bulmak için dua ayet ve esma çalışmaları, evdeki kayıp eşyaların kolay bulunması için neler okunabilir?

Şu ana kadar evde veya dışarıda kayıp eşyayı bulmak için kendim dua okuyarak deneme yapmadım. Ancak okuyarak bulunduğuna çok defa şahit oldum. Bunlardan bir tanesi kaybolan ve artık bulunma ihtimali olmayan önemli bir eşyam için annemin okuduğu dua sonrası hiç ilgisi olmayan bir yerde o eşyayı bulmam oldu. O dönem ruhsal bağ kurarak kaybolan bir eşyayı bulmak için neler yapılacağı hakkında bir fikrim yoktu. İlk yöntemle bulunabilir miydi bilmiyorum ancak beni çok şaşırtan bir olay olmuştu.

Kaybolan bir eşyayı dua yoluyla bulma nasıl gerçekleşir

Kaybolma diğer varlıklarla ilgili ise ve sadece mekanda yer değiştirmişse, ruhsal bağ kuramıyorsanız, hiçbir şekilde hatırlayamıyorsanız ilahi katlarla bağ kurarak ta bulunabilir. Konu çok ayrıntılı olduğu için hadim, hüddam ve yardımcı melekler kısmına girmeden kısaca şu şekilde ifade etmeye çalışayım. Herşey bir bütündür. Bizde dahil aradığımız herşey de o bütüne dahildir. Parça bütünden ayrıldıkça diğer parçalarla irtibat zayıflar. Tıpkı elektrik dağıtım şebekesinde meydana gelen arızalar gibi tüm hatlarla irtibat kurmakta zorluk yaşayabiliriz.

Bu dahil olma ve irtibat kurma o kadar büyük çaplıdır ki bağı kurmak bazı durumlarda bizi aşabilir veya yöntem eksikliği bizi çaresiz bırakabilir. İşte bu noktada bütünden bize yansıyan parçalarla doğru frekanslar oluşturularak düşük voltajda olan elektriğimizi yükselterek kopuk hatlar arasında bağ kurulabilir. Bu bağ kurma ve ortaya çıkan akımlar bizim yapamadığımız veya bilmediğimiz mekanizmaların harekete geçmesini sağlamaktadır.

Kısaca konuyu, kablo bağlantısı olmayan bir yerde uzak mesafelere telsiz aracılığı ile iletişim hattına bağlanıp yardım istemeye benzetebiliriz.

Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak ayet ve dualar

Kaybolan eşyayı bulma duası

Evde kaybolan bir şeyi bulmak için okunacak dua ve ayetler. Kaybolan eşyanın nerede olduğu farketmeksizin okunabilir. Kaybolan bir eşyayı ararken okunacak dua, ayet ve esmalar.. 

1- ‘Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.’

Dua, aranan eşya bulununcaya kadar okumaya devam edilir.

Anlamı: Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola ulaştıran Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir. ¹

2- ‘Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne. (eşya adı)’ ²

Etki için günde 25 defa ve kaybolan eşya bulunancaya kadar her gün okunur. Duanın sonunda bağlantı kurmak için kaybolan eşyanın adı söylenir.

3- “Rabbenâ inneke câmiun nâsi li yevmil-lâ raybe fîh (fîhî), innallâhe lâ yuhliful mîâd (mîâde).” Ali İmran – 9

رَبَّنَا إِنَّكَ جَامِعُ النَّاسِ لِيَوْمٍ لاَّ رَيْبَ فِيهِ إِنَّ اللّهَ لاَ يُخْلِفُ الْمِيعَادَ

Anlamı: Rabbimiz! Şüphesiz sen, hakkında şüphe olmayan bir günde insanları toplayacaksın. Şüphesiz Allah va’dinden dönmez. (Bu kısımda dua eklenecek -Bu ayetin hakkı için beni de kaybettiğim şeyle buluştur.)

Ayet ve Dua Birlikte 

4- ÖnceVe indehû mefâtih’ul-gaybi lâ ye’lemuha illâ huve ve ye’lemu mâ fi’l-berri ve’l-behri ve mâ tesgutu min veragatin illâ ye’lemuha ve lâ habbetin fî zulumât’il-arzi ve lâ retbin ve lâ yabisin illâ fî kitabin mubîn.” En’am 59

وَعِندَهُ مَفَاتِحُ الْغَيْبِ لاَ يَعْلَمُهَا إِلاَّ هُوَ وَيَعْلَمُ مَا فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَمَا تَسْقُطُ مِن وَرَقَةٍ إِلاَّ يَعْلَمُهَا وَلاَ حَبَّةٍ فِي ظُلُمَاتِ الأَرْضِ وَلاَ رَطْبٍ وَلاَ يَابِسٍ إِلاَّ فِي كِتَابٍ مُّبِينٍ

ayeti okunur.

Anlamı: Gaybın anahtarları yalnızca O’nun katındadır. Onları ancak O bilir. Karada ve denizde olanı da bilir. Hiçbir yaprak düşmez ki onu bilmesin. Yerin karanlıklarında da hiçbir tane, hiçbir yaş, hiçbir kuru şey yoktur ki apaçık bir kitapta (Allah’ın bilgisi dâhilinde, Levh-i Mahfuz’da) olmasın (Diyanet meali)

Kayıp bir şeyi bulmak için yapılan dua örneklerinden biri okunabilir. Yukarıdaki ayet anlamını kavrayarak okunduktan sonra aşağıdaki dua okunabilir.

Daha sonra: ‘Allâhumme inneke tehdî min’ez-zalâleti ve tuncî min’el-emâ ve tereddu’z-zalâlete fe-salli alâ Muhammedin ve Âl-i Muhammedin veğfir lî rudde zalletî ve sallallâhu alâ Muhammedin ve Âlihî ve sellem.’

Kaybedilen Eşya İçin Dua

Bu dua okunur.

Anlamı: Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.

Not: Dualar ayet ve Esmalardan farklı olarak, sizin kendi içsel yakarışlarınızdır. Duaları ruhsal içtenliğinizi artıracak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak esmalar

Kayıp Eşya İçin Okunacak Esmalar

Kaybedilen eşyayı bulmak için kalben niyet edilerek şu Esmalar okunabilir.

1- Ya Vacid

Anlamı: Kendisinden hiç bir şey gizli kalmayan, hiç bir şeye muhtaç olmayan. İstediğini istediği anda bulan.

Günde: 196 defa

2- Ya Halık (ı harfi ı ve i arası yumuşatılarak okunacak. Yani şapkalı i’deki gibi)

Anlamı: Herşeyi yoktan var eden. Her şeyin varlığını ve varlığı süresince her hallerini, hadiseleri tayin ve tesbit eden.

Günde: 731 defa

Esmalar okunurken edebe uygun bir şekilde, kimin adının anıldığının farkında olarak okunmalı. Dudaklar hafif kıpırdayacak şekilde, sadece siz duyacak kadar sesli okunmalı. (Beyin titreşimleri için)

Esmalar okunduktan sonra, kaybolan eşyayı bulmak için eşyanın adını zikrederek dua edilebilir.

 

Kaynaklar:

1-Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, sayfa: 304
2- İbni Âbidin

 

Kaybolan eşyayı bulmak için yapılması gerekenler

www.parapsikoloji.net
30 Nisan 2018

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. ada dedi ki:

  aminnnnn, çok güzel yazmışsınız teşekkürler

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Ben teşekkür ederim. Faydalı olmasını dilerim.

 2. sadık AYDOGAN dedi ki:

  Allah razı olsun allah ne muratın varsa versin.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Amin. Teşekkür ederim. Allah sizin ve herkesin hayırlı olan tüm muratlarını versin inşallah.

error: Korumalı İçerik!