Telepati ve İmajinasyon Çalışmaları

Telepati ve imajinasyon Çalışmaları

Telepati ve İmajinasyon Çalışmaları

Telepati ile uzaktan etki nasıl meydana gelir? Telepati ile etki yapmak istediğiniz insanla nasıl bir bağ ve iletişim kurarsınız? Benzer durumlarda bir başkası ile telepatik iletişim kurmak istediğinizde eğer sizde doğuştan gelen açık bir mekanizma yoksa imajinasyon ile bağ kurmanız gerekir. Elektriğin teller üzerinde taşınması gibi düşüncelerde zihinde oluşturulan imajlar üzerinde taşınabilmektedir.

Telepatinin bilimsel gerçekliğine imajinasyon kategorisi altında İmajinasyon ve Parapsikoloji başlığı altında yapılan deneyleri örnek vererek açıklamıştık. O nedenle telepatinin anlamı ve bilimsel yönüne değinmek istemiyorum. Dileyenler Telepati kategorisi altındaki yazılardan ayrıntılara ulaşabilirler.

Telepati ve İmajinasyon İlişkisi

Düşüncenin, istek ve taleplerin imajlar üzerinden istenilen kişiye nasıl iletilebildiğini, bunun nasıl mümkün olabildiğini  Aynı Anda İki Farklı Yerde Bulunma adlı makalede kuantum fiziği ve metafizik yaklaşımları irdeleyip, konuya bilimsel açıdan bakarak öğrenebilirsiniz. Normal şartlarda insanlar telepati ile birbirlerini etkileyemezler ancak bilinç yüklü imajlar sayesinde bu mümkün hale gelebilmektedir. İmajlara sadece bilincin yüklenmesi de yeterli değildir, imajlar güçlendirilerek odaklanmalı ve iletilmelidir. Bilinçli bir şekilde oluşturulan imajlardaki tüm ayrıntılar sesler, renkler, kokular ve tonlar iletilmek istenen mesajın şiddetini belirler. Kısaca imaj ne kadar güçlü olursa iletimde o kadar güçlü olacaktır. Bu durumu duyularımızdaki algı eşiğine benzetebiliriz. Algının gerçekleşmesi için gereken şiddet aynı şekilde ruhsal algılarda da geçerlidir.

Telepatik Direncin Kırılması ve İmajinasyon

Telepatik iletiler duygusal bağın güçlü olduğu kişiler arasında kolay, duygusal bağın zayıf olduğu kişiler arasında ise zor gerçekleşmektedir. Bu zorluğun ortaya çıkmasına neden olan etkenlerden biri alıcının kendisine gelen iletileri farkında olmasa da çeşitli süzgeçlerden geçirerek değerlendirmesinden kaynaklanır. Tanıdık sesler, görüntüler, iletiler kolayca bu süzgeçten geçerken (Annenin bir an çocuğunun kendisine seslendiği yanılgısına kapılması gibi, oysa çocuk seslenmemiştir ama bir süre önce annesine ileti gitmesine neden olacak bir içsellik yaşamıştır) tanıdık olmayan her veri devre dışı bırakılmaktadır. Bu aşama kişiden kişiye farklılık gösterir.

Hassas insanlarda (Telepatiye yatkın, vesveseci, hipnoza yatkın) bu eleme süreci daha zayıf olmaktadır. Bu aşamanın devre dışı bırakılması amacıyla iletinin gönderileceği insan ile ruhsal bağ kurulması veya tanıdık verilerle eleme süreci atlatılabilir. (Uygulama kısmında örneklendirilmiştir) Bunu yapmanın en kolay yolu da imajinasyondur. Bilinçli imajlar kullanılarak veriler daha sağlıklı bir şekilde karşı tarafa iletilebilmektedir. (Bu kısmı nasıl değerlendireceğiniz tümüyle sizin hayal gücünüze bağlıdır.)

Telepati ve imajinasyon Çalışmaları “Telepatiye Ön Hazırlık”

Eğer uzun süredir düzenli bir çalışma yapıyorsanız, ruhsal anlamda bu tarz bir çalışmaya hazır halde bulunuyor olmanız gerekir. Alfa dalgaları ile başlayıp Teta dalgalarına kadar uzanan süreç bizim hem ruhsal anlamda hazır olmamıza hem de duyu dışı çalışmalarda etkinliğimizin yüksek olmasında önemli bir etken olacaktır. Daha önce bir çok yazıda anlattığım için burada da tekrar ön hazırlık aşamasında nasıl transa geçileceğini yazmak istemiyorum dileyenler Nasıl Transa Geçilir? Makalesinden ön hazırlık aşamasında neler yapmaları gerektiklerine bakabilirler. Eğer bu tarz çalışmaları düzenli olarak yapıyorsanız enerji kanallarınızı açarak Telepatik İmaj çalışmasına başlayabiliriz.

Telepati ve imajinasyon Çalışmaları “Uygulama Aşaması”

Bedensel duruşunuz belli bir aşamaya gelinceye kadar önemlidir bu nedenle rahat edeceğiniz bir pozisyonda ister yatarak ister oturarak ama mutlaka sırtınız dik olarak devam edin. Bu enerji akışının kesilmemesi açısından önemlidir. Belli bir aşamaya geldiğinizde artık mekanizmalar çözülmüş olacağı için sadece düşünmeniz yeterli hale gelebilecektir.

 1. Bedeninizi kaplayan bir enerji olduğunu düşünün. (Etkiyi artırmak için ayrıntılara girebilirsiniz. Enerji veya ışık dalgalanmaktadır, hatta dalgalandıkça düşük tonlarda sesler gelmektedir, rengi açık mavidir, koyu yeşildir, sürekli hareket halindedir gibi)
 2. Tüm dikkatinizi alnınızın ortasına vererek (Epifizin madde aleme bakan yönü, telepatik çıkış noktası) bu noktadan yoğunlaşan enerjinin dışarıya doğru uzandığını düşünün. (Ayrıntıya girerek bedeninizi saran enerjinin renginden daha koyu olduğunu canlandırabilirsiniz)
 3. Etki yapmak istediğiniz kişiyi düşünün. (Başlangıçta duygusal bağınız olan mümkünse Anneniz veya kardeşiniz veya çok samimi olduğunuz bir arkadaşınız sizden habersiz evin neresinde olduğunu bilerek çalışma yapın) Zihninizde enerjinin O’nun yanına kadar gidip alnından içeri girdiğini canlandırın. (Ayrıntıya girmek için enerjinin alnından içeri girdiğinde irkildiğini canlandırabilirsiniz)
 4. Enerjinin alnından içeri girip başından başlayarak tüm bedenini kapladığını ve tıpkı sizdeki gibi bir enerji ile O’nun bedenin de kaplandığını düşünün. (Ayrıntılarda sizdeki enerjinin rengi ne ise aynı renk olsun, kendinizdeki enerjiyi veya ışığı nasıl canlandırmışsanız aynı şekilde canlandırın)

Telepati ve Ruhsal Bütünleşme

 1. Onun hissettiklerini hissetmeye çalışın, O’nun ruh haline bürünün. (Bunu ters yönde de canlandırabilirsiniz önemli olan bütünlük sağlanması)
 2. Kalp atışlarını hissetmeye çalışın, damarlarındaki kanın akışını, göz kırpışlarını, nefes alıp verişlerini hissedin. (Ayrıntıda aldığı nefesi siz alıp verin, kırpdığı göz sizin, atan kalp sizin, damarlarında akan sizin kanınız olsun)
 3. Ruhsal anlamda mümkün olduğunca bütünleşmeye çalışın bunun için kendinizde farklı ayrıntılar bulabilirsiniz.
 4. Artık bir bütün oluşturdunuz ve bundan sonrasına bu düşünce ile devam edin.
 5. Yapmasını istediğiniz şeyi tıpkı siz yapıyormuşcasına O’nun yaptığını, söylemesini istediğiniz sözleri tıpkı siz söylüyormuşcasına  O’nun söylediğini zihninizde canlandırın.
 6. İletim bittiği anda devam etmeyin. En çok yapılan hata bu noktada ortaya çıkmaktadır. Israrcı olmayın, tekrar tekrar yapmayın, yapılmasını istediğiniz şeyleri canlandırın ve çalışmayı sonlandırın.

Telepati ve imajinasyon Çalışmaları “Sonuç”

Çalışma yapan hemen herkes iletinin şiddeti ne olursa olsun son aşamaya kadar gelir ancak son aşamada enerji serbest bırakılmadığı için sonuç alınamaz. Bu aşamaya gelindiğinde “Acaba oldu mu?“, “Yapabildim mi“, “Yeterince ayrıntılı görüntüleyemedim“, “İstediğimi yapmadı, tekrar deneyim“, “Kapıyı açıp içeri girmedi, olmadı galiba” gibi düşüncelerle boğuşmayın. Mesajı iletmiş ve enerjiyi serbest bırakmışsanız iletinin şiddeti yeterli ve alıcının savunma mekanizması direnç göstermemişse süreç işlemeye başlayacak ve yapılmasını istedikleriniz 1 dakika ile 5 dakika arasında yapılmış olacaktır.

Bu süre kişiden kişiye farklılık gösterse de genelde 2 dakika içerisinde iletilen mesaj gerçekleştirilir. Ancak başlangıç aşamasında genel sonuçlar dikkate alınmamalıdır. Çalışmalarınızı herhangi bir beklenti içerisine girmeden gerçekleştirin. Bu bir öğrenim sürecidir yaptığınız her çalışmada ayrı bir ayrıntı öğrenirsiniz, ruhsal öğrenimler kişiye özeldir ve öğrendiğiniz her ayrıntıyı bir sonraki çalışmalarınıza ekleyerek devam edersiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Bu yazı telepati çalışması ile ilgili okuduğunuz ilk yazı ise hangi konularda eksikleriniz olduğunu da sanırım görmüşsünüzdür. Nasıl transa geçileceğini ve İmajinasyonun inceliklerini biliyor olmanız gerekir. Bu eksiklerinizi giderip çalışmalarınıza başladığınızda herkesin yaptığı “Hemen şimdi olmalı” hatasına düşmemeye özen gösterin. Bu gibi çalışmaları hayatınıza açılacak özel bir kapı ve deneyim olarak görün.

Mümkün olduğunca keyifli hale getirmeye çalışın. İntikam, öfke, kin ve nefret gibi hislerle bu tür çalışmalara girişmeyin. Aşırı istek ve aşırı duygu insanı hızlı bir sonuç almaya zorlar ki bu sizin büyük oranda sonuçsuz kalmanıza ve kısa sürede “Yapamıyorum, bana göre değil” söylemleri ile vazgeçmenize neden olacaktır.

Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için İlgili Diğer Makaleler linkine bakabilirsiniz.

 

Telepati ve imajinasyon Çalışmaları

www.parapsikoloji.net

İlk yayın tarihi 22 Temmuz 2017

Son Güncelleme 11 Ağustos 2021 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. blank Mikail eroglu dedi ki:

  Mrb kardeşim. Bu konu hakkinda sana bisey sormak istiyorum. Nasil oluyor bilmiyorum ama vucudumun herhangi bir yerini mesela ellerimi hayal ettigim zaman beynimde canlandirdigim zaman ellerimde aninda bi elektiriklenme oluyor yanma oluyor kecelemeye basliyor bu sadece ellerimle sınırli degil vucudumun neresini kafamda xanlandirsam ayni olay meydana geliyor isin garibi faydalimi yoksa kendime zararmi veriyorum bilmiyorum cvbini merakla bekliyorum simdiden tsk ederim.

 2. blank Ozge dedi ki:

  Bende merak ediyorum banada bu konuda cevap verir misiniz

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merak ettiğiniz ve hangi konuda cevap istediğinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız.

  2. blank Emre dedi ki:

   Merhabalar, anlamadığım bir kaç şey var. İmajinasyon denilen şey karşı tarafın ilgisini çekebileceğimiz türden hayaller mi oluyor? ve telepatinin tam olarak neresinde kullanıyoruz? Bu arada burcum boğa ama yükselenim yengeç. Benim içimdede doğal yetenek var mıdır?
   1-Nefes alıp veriyoruz
   2-Enerjiyi hissediyoruz
   3-Sevdiğimiz kişiyi gözümüzde canlandırıyoruz (Burada mı imajinasyon kullanıyoruz?)
   4-Kendi epifizimizden onun epifizine enerjiyi mesajla birlikte gönderiyoruz.

   1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

    Merhaba.
    İmajinasyon ve Parapsikoloji Çalışmaları konusunda başlayın.

    Daha sonra bu konudaki Telepati ve İmajinasyon Çalışmaları “Uygulama Aşaması” başlığında tekrar okuyun. Gerekli yerlerde not alıp örnek verdiğiniz gibi maddeler halinde sıralamanız işinizi kolaylaştıracaktır.

    Yükselen burç daha çok dışa bakan yönümüzü temsil eder. Diğer tüm konumlarınıza da bakılması gerekir. Doğum haritanızdaki ev, burç ve gezegen konumlarını çıkartarak Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda ruhsal yeteneklerinize bakabilirsiniz.

 3. blank Derya Uşma dedi ki:

  Merhaba ben telepati çalışmalarım sonucunda olumlu dönüşler alıyorum fakat bu ulaşmaya çalıştığım kişiler ile aramda ruhsal/manevi bir bağ olduğu sürece gerçekleşiyor. Bazen sadece denemek için başkaları üzerinde çalışma yapıyorum aynı şekilde imajinasyon ve trans çalışmaları ile sonuç alamıyorum. Fakat telepati de kendimi ilerletmek istiyorum. Ne yapabilirim? Sadece bir kaç kişi ile sınırlı kalmak istemiyorum. O an ihtiyacım olan kişiye mesajımı ulaştırmak istiyorum. Bir de imajinasyon yaparken her zaman değil ama bazen sorun yaşıyorum. Mesela yüzünü ezbere bildiğim halde bazen hayal edemiyorum. Neden olabilir?

  1. Merhaba.
   Telepatik bağlar dediğiniz gibi ruhsal veya duygusal bağlar olduğu sürece daha kolay olur. Sürekli ve düzenli çalışma ile istenilen başarı elde edilebilir ancak telepati yeteneğinin geliştirilmesi gerçekten önemli bir nedeniniz yoksa günlük yaşamınızı olumsuz etkileyebilecek sonuçları da beraberinde getirecektir.
   Ruhsal yetenekler kontrol edile sürecinde yaşam kalitenizin bozulmasına neden olabilir. Telepati yeteneğinize odaklandığınızda ve gelişme başladığında her insanın düşüncesini kontrolsüz bir şekilde almaya başlayabilir ve insanlardan uzaklaşabilirsiniz. Bu konuda çok dikkatli olmanız gerekir.
   Öncelikle Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda telepati yeteneğinizin ne düzeyde olduğunu kontrol edin.
   Telepati Konuları kategorisi altında telepati ile ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm konular bulunmaktadır.

   Eğer doğuştan imajinasyon yeteneğiniz yoksa geliştirmek için Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi konusu ile birlikte uzun süre imajinasyon çalışmaları yapmanız gerekir.

  2. blank Alime dedi ki:

   Ben imgelerken goruntu cok cabuk kayboluyo odaklanamiyorum yillarca vakit gevirdigim sevdigim insanlarin yuzunu hatirlayamiyorum ama onlara seslendigimi duyduklarini falan imgelemeye calısıyorum hissetmekte yada dusunmekte imgeleme sayılırmı? Bide bazen hayal ettigim yada dusundugum kisinin sanki mavi bi ruhu oluyo ve ben onunla konusiyo gibi oluyorum

   1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

    İmajinasyon yeteneği herkeste aynı seviyede değildir. Tıpkı sayısal, sözel, görsel ve bedensel zeka örneklerinde olduğu gibi. Her insanın yetenekleri farklıdır. Sonradan geliştirilmek istenen özellikler ek çalışmalar gerektirir. Çalışarak, birebir Da Vinci gibi resim yapılamayabilir çünkü öznel bir konudur ancak çalışarak kendimize özgü resim yöntemlerimiz geliştirilebilir.

    Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda imajinasyon yeteneğinin hangi konumlarda ağırlık kazandığını araştırabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda imajinasyon yeteneğiniz varsa geliştirmenizi bekliyor olabilir.

    Doğuştan imajinasyon yeteneğiniz yoksa bu sizinle ilgili bir eksiklik değildir. Geliştirmeniz gereken farklı alanlar bulunuyor demektir. İmajinasyon yeteneğinizi geliştirme konusunda ısrarcı iseniz çalışmalara devam etmelisiniz.

    İmajinasyon ve tanımı hakkında İmajinasyon ve Parapsikoloji Çalışmaları konusuna bakabilirsiniz.

 4. blank Yasemin kozak dedi ki:

  Iyi aksamlar benimde oldukca cok yorgunlugum surekli uyku halim var bir turlu kurtulamadigim kan seviyelerim cok dusuk degil;2 yildir antidepresan kullanmama ragmen cozum hala bulunamadi kobay gibi 2 / 3 yildir kobay gibi deneniyorum .bana bu konuda ne diyebilirsiniz aceba ve yorgun oldugum icinde hic birseyi dinleyemiyorum odaklanamiyorum …

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   İyi akşamlar. Konu doktorlarla ilgili olduğu için bir şey söyleyemem. Ancak alternatif bir çözüm bulabilirseniz ve çok zorunlu değilse antidepresan kullanmayın. Eğer yeni bir tür kullanmıyorsanız antidepresanlar enerji vermez. Tam tersine duyuların algılarını değiştirdiği için algılasanız da umursamazsınız, sorunlar çözülmez baskılanır. Uykulu bir ruh haline bürünürsünüz.

   Eğer yapabilirseniz üzerlik tohumunu deneyebilirsiniz. Ancak konuyu doktorlarınızla da görüşürseniz daha iyi olur. Mutlaka antidepresan kullanmanız gerekiyorsa üzerlik tohumu doğal bir antidepresan gibidir. Şu iki konuyu inceleyebilirsiniz.
   Üzerlik Tohumu Antidepresan Yerine Kullanılabilir mi?
   Üzerlik Tohumu, Kullanımı, DMT Etkisi, Faydaları, Zararları ve Diyeti

   Eğer doğuştan bir psişikseniz ve sorunlarınızın kaynağı bu ise, bilim sadece üzerinizde ilaç deneyerek çözüm bulmaya çalışabilir. Psişik Kategorisi altındaki konuları inceleyin, sorununuzun kaynağını bulmanızda yardımcı olabilir.

 5. blank Gül Yurt dedi ki:

  Bende böyle şeyler yapmak istiyorum ancak ruhlardan 3 harflilerden vs çok korkuyorum ne olur yardım edin bu konu hakkında ne yapabilirim böyle şeyler yapınca bana görünürler mi yada korunmak için ne yapabilirim ve bi konu daha var demek istediğim ben yaşam enerjisi yitirmiş gibiyim daha gencim ama yataktan kalkamıyorum bile enerjik yok yemek uyku falan yatakta sağa yatarken sola dönmeye bile üşeniyorum ne olur şu üstündeki kötü enerjinin gitmesi ve eskisi gibi enerjik olmam için bi öneri verin bana bu konuda çok kötüyüm

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Mail adresinize yazıldı Gül Hanım.

   Bunun haricinde enerji düşüklüğü için öncelikle vitamin ve hormon değerlerinizi ölçtürdünüz mü?

   1. blank Zeynep sude dedi ki:

    Bende bu sorunun cevabini merak ediyorum lutfen beni de bilgilendirirmisiniz.

 6. blank Deniz Işık dedi ki:

  Emeğinize sağlık .İmajinasyonu nasıl geliştirebilirim .Örneğin bir arkadaşıma ‘beni ara ‘gönderiyorum .Başı ağrıyor ,ara komutunu duymuyor ama başı ağrıyor ve ne zaman yapsam ona söylemiyor olmama rağmen o bana dönüp ,onu düşündüğümü bana söylüyor .Renkli imajine de 3 boyutlu imajine de nasıl geliştirebilirim kendimi?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Teşekkür ederim Deniz Hanım/Bey,

   İmajinasyon Kategorisi altındaki tüm mesajlara baktınız mı bilmiyorum. Konuları parçadan bütüne doğru farklı alanlardan aktarmaya çalıştım. Telepati ile gönderilen mesajların istenilen şekilde karşı tarafa iletilebilmesi için ya sizin tüm dirençleri ortadan kaldırabilecek kadar güçlü mesajlar göndermeniz veya karşı tarafın gelecek tüm mesajlara açık olması gerekir. Bu durumda eğer karşı taraf iyi bir alıcı ise sizin mesajlarınızı farklı yöntemlerle geliştirmeniz gerekir. Her ikiniz için de görsel, duyuşsal ve dokunsal özelliklerinizin hangisinin daha ağırlıklı olduğunu göz önünde bulundurmaya çalışın. Terminolojide yeri yok ama buna siz bir de hissel algıyı ekleyin. Telepatide Alıcı Özellikleri başlığında bu konuya değilmişti.

   İmajinasyonda renklendirme biraz zaman alabilir. Ancak derin trans çalışması ile derinleştiğinizde hipnoz altında görülebilen tüm netlikleri yakalayabilirsiniz. İlk etapta alfa-teta derinliğinde bu çalışmaları yapın. Zamanla normal seviyede de yapabileceksiniz. Ancak şu an bu seviyelere inemiyorsanız elinize farklı renklerde objeler alarak onlara bir süre bakın ve daha sonra gözlerinizi kapatarak onları renkli olarak hayal edin. Diğer imajinasyon konularında ayrıntıya inmenin inceliklerinden bahsetmiştim. Objelerin tüm detaylarını görselleştirmelisiniz. Ancak bunun için ilk etapta belli bir ruhsal derinliğe inmiş olmanız gerekir.

   1. blank Deniz Işık dedi ki:

    Çokkk teşekkür ederim Emre bey …

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et