İmajinasyon ve Çakra Açma Çalışmaları

imajinasyon ve Çakra Açma Çalışmaları, imajinasyonla kalp çakrasının açılması

İmajinasyon ve Çakra Açma Çalışmaları

İmajinasyon Çakra ilişkisi

Daha önce parapsikolojide imajinasyonun önemi, telepati, astral seyahat ve telekinezide imajinasyonun nasıl kullanılabileceği üzerinde durmuştuk. İmajinasyonun aktif olarak kullanılması gereken konulardan biri de çakraların açılmasıdır. İmajların yani bilinçli oluşturulan hayaller ve görsellerin bizleri hem ruhsal hem de bununla bağlantılı bedensel olarak nasıl etkilediğine önceki konularımızda değindiğimiz için bu konu üzerinde fazla durmak istemiyorum.

İmajinasyonun bizleri nasıl etkilediğini ve mekanizmasını öğrenmek için diğer yazıları okumayacak olanlar için kısaca özetleyecek olursak, Düşünceler hayallerimizi, hayaller de tıpkı telepatik etkide olduğu gibi bizleri hem ruhsal hem de bedensel olarak etkilemektedir. Bu etki mekanizmasını kendi üzerinizde görmek için yaptığınız işleri gözden geçirin.  Tümünün başlangıcında düşünce ve zihinde ortaya çıkan tasarılar bulunur. Yaptıklarımız aslında zihnimizde tasarladıklarımızın madde seviyesinde şekillendirilmeye çalışılmasından ibarettir.

İmajinasyon ve Çakralara Etkisi

Çakralar bedenimizde bulunan enerji merkezleridir ve bu enerji merkezleri tüm bedenimizi kaplayan küçük merkezlerle bağlantılıdır. Enerji aura ve bilincimizle de bağlantılı olduğu için düşüncelerimizden doğrudan etkilenme özelliğine sahiptir. Bunu test etmek ister misiniz? Gün boyu evde oturmaktan sıkıldığınızda etrafınızda sıkıcı ve olumsuz enerjiler birikir.

Bulunduğunuz ortamda kaldığınız bu enerjinin merkezi siz olduğunuz için sürekli birbirini besleyen çift yönlü bir enerji ortaya çıkar. Bunu aşmak için bulunduğunuz ortamı değiştirmeniz gerekir. Hemen kalkın ve kendinizi yeşilliklerin bulunduğu bir parka götürün veya olumlu enerjilerin bulunduğu farklı ortamlara gidin. Bunu yapma imkanınız olmadığında kendinizi evin hangi bölümünde daha iyi hissediyorsanız oraya gidin.

Bu yaptığınız madde seviyesindeki etkilenmedir. İmajinasyonla madde seviyesinde yapılanlar bilinçli olarak üretilen hayallerle de gerçekleştirilebilmektedir. İmajinasyon çakra çalışması tümüyle öznel bir çalışma olduğu için kendinize uyarladığınız oranda başarı şansınızda artacaktır.

Çakralar ve İçsel Enerji

Çakralar içsel ve ruhsal enerjilerle bağlantılı olduğu için düşünce ile değişebilen, etkilenebilen ve yönlendirilebilen özelliklere sahiptir. Üzgün olduğumuzda, mutlu olduğumuz bir anı hatırlayarak farklı bir ruh haline bürünmemiz bununla ilgilidir. Kaydedilebilir Ruhsal Farkındalıklar konusunda bahsedildiği gibi hisler ve ruhsal durumlar enerjilerle bağlantılı olduğu için hatırlandığında ruh halimizi ve enerjimizi de etkilemektedir.

İçsel enerjiler düşünce ve bilinçle etkilenebilir, zihinde oluşturulan görsellerle yönlendirilebilir. Bu nedenle çakraların (Enerji merkezlerinin) açılmasında imajinasyon çakra teknikleri kullanılır.

Çakraların Açılmasında İmajinasyon ve Bedensel Deşarj

İmajinasyon çakra çalışmalarına geçilmeden önce “Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi” konusunda bahsedilen çalışmanın yapılmasında büyük yarar vardır. İmajinasyon, uzun süreli sağlıklı ve düzenli bir yaşam ile sadece düşünce olarak ta etkili olabilir ancak günümüz yaşamı bunu mümkün kılmadığından enerji kanallarındaki enerji akışını sağlamak amacıyla kaslarımızda biriken enerjilerin dağıtılarak enerji akışının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanmalıdır.

 • Gün boyu yaptığımız faaliyetler,
 • düş kırıklıkları, üzüntüler,
 • koşuşturmalar,
 • olumsuz davranışlar,
 • depresyon, stres ve diğerleri

sadece ruhsal durumumuzu değil aynı zamanda madde bedenimizi de etkiler. Yaşadığımız olumsuzluklar karşısında farkında olmadan kaslarımızı belli oranlarda kasarız ve bir süre bu kasılmalar sabit kalır. Beynimiz belli bölgelerimizle ilgili sürekli rahatsız olduğumuza dair sinyaller gönderir. Bu süreçte dikkatimizi enerjimize ve çakralarımıza yoğunlaştırmak çok zor olacaktır. Zihninizi boşaltmadığınızda düşünceler, bedeninizi rahatlatmadığınızda kasılmalar yoğunlaşmanıza sürekli engel olacaktır. Öncelikle bedenimizde biriken ve enerji kanallarımızı tıkayan enerjilerin atılması ve kaslarımızın gevşetilmesi gerekir.

Çakra Açma İşlemleri ve Olumsuz Sonuçları

Örnek çalışmamıza geçmeden Çakra Açma ve Meditasyonun Olumsuz Etkileri ile Çakra Nedir? Çakralar Nasıl Açılır? Yöntem ve Faydaları linkinde bulunan uyarıları ve dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurmanızı öneririm. Çakralar bir bütün halinde aktif edilmeli ve tüm çakralar dengeli olmalıdır. Örnek olarak anlatacağım yöntemi tüm çakralar için yapmalısınız.

İmajinasyon ve Çakra Açma Çalışması

Örnek Çalışma Kalp Çakrasının İmajinasyonla Açılması

Kalp çakramız uzun süren üzüntüler, kırgınlıklar, depresyon, bencillik, kibir, haset, kıskançlık ve benzeri durumlarda aktivitesini kaybetmeye başlar. Bu çakra aynı zamanda benliğimiz ve ruhsal bütünlüğümüzle ilgili olduğu için aktivitesi azaldığında kendimizden kopukluk ve dışa yönelik tutumlarımızda negatif eğilimler gözlemlenmeye başlar.

Kalp çakramızın aktif olduğu durumlarda ise kendimizle barışık, sevgi dolu, anlayışlı, sakin, ruhsal bütünlük içerisinde, ilhamlara açık, empati ile yaklaşma ve benzer durumlar yaşanır.

imajinasyon ve çakra açma çalışmaları

Kalp Çakramızı İmajinasyon Yöntemi İle Açma Çalışması

Çakra Açma Öncesi Hazırlıklar ve Yapılması Gerekenler

Çalışmayı yapmaya başlamadan önce zihninizde sizi rahatsız eden düşünceler varsa öncelikle onları tekrar etmeyi bırakın.
Açlık, tokluk, ortam ısısı, bedensel ihtiyaçlar ve kıyafetlerimizin bizi rahatsız etmeyecek şekilde olmasına özen gösterin.
Mümkünse loş ışıklı bir ortam tercih edin. Eğer bu mümkün değilse gözlerinizi ışık sızmayacak şekilde bağlayın.
Gürültünün en az olduğu yeri tercih edin.
Kimsenin sizi rahatsız etmemesi için birlikte yaşadığınız insanları bilgilendirin veya kapınıza rahatsız edilmemeniz için bir not yapıştırın. Dikkatinizin dağılmaması çok önemlidir.
Sırtınızın ve boynunuzun aynı hizada olmasına özen gösterin.

Oturuş Şekli ve Diğer Ayrıntılar

Bağdaş kurarak oturulabilir ama sırtüstü uzanmak kaslarımızın daha rahat sıkılmasını sağlayacağı için daha iyi olacaktır.
Aldığınız her nefeste içinize olumlu enerjilerin dolduğunu verdiğiniz nefesle birlikte de içinizde mevcut negatif enerjilerin dışarıya atıldığını düşünün.
Nefes alıp vermeler karnının şişirilmesi şeklinde diyafram solunumu ile yapılmalıdır.
Burundan nefes alın ve aldığınız nefesi ağzınızdan verin. Burnunuz tıkalı ise sorun yapmayın. Ağızdan nefes alıp verin. Ama doğru olanın burundan nefes almak olduğunu unutmayın.
Nefes alındığında ciğerler tümüyle havayla doldurulmalıdır. Eğer uyun zamandır derin nefes almamışsanız ilk denemelerinizde hafif ağrı hissedebilirsiniz.

Örneğimizde sadece bir çakra üzerinde durulacaktır. Siz bu örneği kök çakranızdan başlayarak tepe çakranıza kadar sırası ile yapınız.

Derin trans çalışmasında anlatılan 10 nefeste tüm beden kaslarının sıkılması işlemini çakraların açılmasından önce bir kez yapmanız gerekir.

imajinasyon çakra açma teknikleri

İmajinasyon Çakra Tekniğinin Uygulanması

Yöntem ve tekniklerin kişiye özel değiştirilebilir olduğu bilinci ile hareket edin. Yazdığım herşeyi birebir yapmak zorunda değilsiniz. Ruhsal çalışmalar, çözülmesi için tek bir formülün uygulandığı matematiksel problemler değildir. Değiştirin, geliştirin ve kendinize uyarların. Mükemmel olan başkasının sunduğu değil kendinize uygun hale getirdiğinizdir.

1- Sırtınız düz olacak şekilde uzanın ve derin bir nefes alın.
2- Gözlerinizi kapatın ve gözleriniz kapandığı anda tümüyle iç dünyanıza yönelin. Yöneldiğiniz dünyanın sadece size ait olduğunu ve oranın sizin gerçek yaşam alanınız olduğunu unutmayın.
3- Derin bir nefes alın, ldığınız nefesle birlikte etrafa parlak ışıklar saçan, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan enerjilerin bedeninize girdiğini ve tüm bedeninizi kapladığını hayal edin.
4- Derin bir nefes alın, aldığınız nefesle birlikte bedeninize giren enerjinin her yerinizi sardığını ve bedeninizi ısıttığını hayal edin.
5- Derin bir nefes daha alın ve bedeninizdeki enerjiyi hissetmeye çalışın.
6- 〉 Kalp çakranızın bulunduğu yerde uzun zamandır dönmediği için paslanmış ve üzerinde örümcek ağları oluşmaya başlayan bir çark hayal edin. Bu aşamadan sonra alacağınız nefesler ile bedeninize giren enerjinin bu çark üzerinden girdiğini hayal edin. Nefes alış verişlerinizi kalp çakranız üzerinden yapın (ayrıntılar için Çakra Nedir? Çakralar Nasıl Açılır? Yöntem ve Faydaları )

Çakra Üzerinden Nefes Alıp Verilmesi

7- Kalp çakranız üzerinden derin bir nefes alın, nefesinizi alırken kalp çakranız üzerinden anafor şeklinde, enerjinin bedeninize dolduğunu, kalp çakranız üzerinden içinize dolan bu enerjinin çakranızı hareket ettirmeye başladığını hayal edin. Bu aşamadan sonra zihninizde, her nefes alışınızda kalp çakranızın hızla dönmeye başladığını canlandırın.
8- Kalp çakranızdan derin bir nefes alın. Güçlü bir enerji anaforunun kalp çakranızdan içinize doğru güçlü bir şekilde çakranızı çevirerek girdiğini hayal edin. Etrafa kıvılcımlar saçıldığını, dönmenin şiddeti ile dumanlar çıktığını ve bu dumanların nefesinizi verirken dışarı atıldığını hayal edin.
9- Kalp çakranız üzerinden derin bir nefes daha alın ve içinize giren enerjinin kalp çakranızı daha hızlı döndürdüğünü hayal edin. Hayallerinize sınır koymayın. Bu aşamadan sonra istediğiniz şekilde canlandırma yapabilirsiniz.

Olumsuz Olan Olan Herşeyi Nefes Verirken Dışarı Atın

10- Kalp çakranızdan derin bir nefes daha alın ve Çakranızın hızla dönmeye başladığını, üzerindeki tüm pasların dökülerek ışıldamaya başladığını hayal edin. Nefesinizi verirken bu pasları dışarı atın.
11- Çakranız üzerinden derin bir nefes daha alın ve çakranızdan içeri giren enerjinin çakranızı müthiş bir hızla döndürmeye başladığını, çakranızın nefes alışınızdan bağımsız, sürekli bir döngüye kavuştuğunu, dönme hareketi ile birlikte tüm bedeninizi saran bir enerji ürettiğini hayal edin. Bu enerjinin bedeninize yayılması ile birlikte kendinizi yukarıdan gülümserken ve kalp çakranızdan etrafa ışıklar saçarken görüntüleyin. Yapacağınız canlandırmanın ayrıntıları vereceğiniz tepkilerle de bağlantılı olduğu için mümkün olduğunca ayrıntıya inmeye çalışın.

Kısaca özetlemeye çalıştığım bu çalışmayı kendi özelliklerinize göre farklı şekillerde düzenlemeye çalışın.

Kalp Çakrasının Açıldığını Nasıl Anlarız?

Yaptığımız bu çalışma sonrası kalp çakranızın bulunduğu noktada hafif titreşimler hissetmeye başlarsınız. Bu titreşimler ayağımız uyuştuğunda hissettiğimiz karıncalanmalar gibidir. Bu titreşimlerin şiddeti yaptığınız çalışmaya, çalışmanın ne kadar süre yapıldığına ve kişiye göre değişir. Bu çalışmayı yapanların büyük kısmı ilk çalışmada bu titreşimleri farklı oranlarda hissederler. Çalışmayı tekrarladığınız her gün bu titreşimlerin arttığını göreceksiniz. Belli bir süre sonra (kişiye göre 1 hafta veya 1 ay) sadece kalp çakranızı düşünmek ve dikkatinizi o noktaya vermek titreşimleri hissetmeniz için yeterli olacaktır.

Kalp Çakrası Hangi Durumlarda Hissedilir ve Titreşir

 • Yaşadığınız olaylarda, sizi etkileyen ve duygulanmanıza neden olan durumlarda
 • Günün belli saatlerinde
 • Sevindiğiniz veya üzüldüğünüz durumlarda
 • Başkalarına ihtiyacınız olduğunu hissettiğinizde
 • Yalnızlık hissettiğinizde
 • Kırılıp incindiğinizde
 • Manevi duygular yaşadığınızda
 • İbadet ve dua ettiğiniz anda
 • Yaptığınız bir iyilikten dolayı bir başkasının mutlu olduğu anlarda

Kısacası sizi etkileyecek duygusal ve ruhsal durumlarda kalp çakranız üzerinde bu titreşimleri hissedersiniz. Benzer titreşimleri diğer çakralarınızı açtığınızda da o çakralarınızla ilgili konularda hissedersiniz.

Doğum Haritasında imajinasyon Gücünü Etkileyen Konumlar

Doğrum haritasında hangi konumlar imajinasyonu (hayal gücünü) etkiler?

Doğum haritanızda aşağıdaki konumlar bulunuyorsa yapacağınız imajinasyon çalışmaları daha net, berrak ve güçlü olacaktır. Konum etkileri hayal gücünüzdeki netliği, düşündüğünüzü zihninizde net olarak canlandırabilmeyi doğrudan etkiler. Özellikle Neptün’ün bulunduğu konumlar ve etkin olduğu dönemler hayal gücümüzü aktif olarak kullanabilmemizi sağlar. Neptün, Balık Burcu’nun yönetici gezegenidir ve imajinasyon konusunda Balık Burcu doğal bir yeteneğe sahiptir.

Balık burcu olmayanlar veya Doğum haritasında aşağıdaki konumlardan biri bulunmayanlar imajinasyon konusunda bir süre kendilerini geliştirmeye çalıştırmalıdırlar. İmajinasyon çalışmalarında yeterince ilerlemeden imajinasyon çakra açma çalışmaları yapmanız sonuç almanızı zorlaştıracaktır.

Doğum Haritasında İmajinasyona Etki Eden Konumlar

 • Ay 3. Evde
 • Ay Yengeç Burcunda
 • Mars Balık Burcunda
 • Merkür 12. Evde
 • Neptün Akrep Burcunda
 • Neptün 1. Evde
 • Neptün 2. Evde
 • Neptün 3. Evde
 • Jüpiter Yengeç Burcunda
 • Jüpiter Balık Burcunda
 • 1. Evde Yengeç Burcu
 • 1. Evde Balık Burcu
 • 12. Evde Balık Burcu

 

İmajinasyon Çakra Konusu İle Bağlantılı Konular

Çakra Nedir? Çakralar Nasıl Açılır? Yöntem ve Faydaları

Çakra Açma ve Meditasyonun Olumsuz Etkileri

Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

İmajinasyon Teknikleri

Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi

 

imajinasyon ve Çakra Açma Çalışmaları

www.parapsikoloji.net 7 Aralık 2018

Son Güncelleme 22 Ocak 2023 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Kemal dedi ki:

  Merhaba, Çarkların, erkek ve kadınlarda dönüş yönleri hakkında bilgi verebilir misiniz? İmajinasyonları kurarken bu yönlere dikkat etmeli miyiz?

  1. Merhaba. Bu konu ayrıntı olduğu için çok ta gerek yok. Çünkü sağlıklı durumda enerji merkezleri kendi dönüşlerini ayarlamaktadır.

   Ama bu şekilde çalışma yapmak isterseniz;

   Kök Çakra Erkeklerde sağ, Kadınlarda sol tarafa döner
   Sakral Çakra Erkeklerde sol, Kadınlarda sağ tarafa döner
   Solar Çakra Erkeklerde sağ, Kadınlarda sol tarafa döner
   Kalp Çakrası Erkeklerde sol, Kadınlarda sağ tarafa döner
   Boğaz Çakrası Erkeklerde sağ, Kadınlarda sol tarafa döner
   Üçüncü Göz Çakrası Erkeklerde sol, Kadınlarda sağa tarafa döner
   Taç Çakra Erkeklerde sağ, Kadınlarda sola tarafa döner.

   1. blank Fatih Erdogan dedi ki:

    Merhaba, cakralari hayal ederken vücudun ön kısmında mı yoksa arka kısmında mı hayal etmeliyiz? Bu arada kök çakrası iki boyutlu resimde bir yere karşılık gelmiyor, onu da cinsel organ ve anüs arasına vücudumuzun alt noktasına mı koymalıyız?

    1. Merhaba. Konumun tam olarak belirtilmesinin ne kadar etkili olabileceği konusunda kıyaslama yapmadığım için net bir şey söyleyemiyorum. Ben bir sıra takip ederek yapıyorum. Tüm çakraları bu sıraya göre omurga hizasında içte hayal ediyorum. Ancak özellikle şu noktada olsun şeklinde bir zorlama yapmadım. Bir süre sonra düşünmek dahi onların titreşmesini sağlıyor. Sadece hangi çakra ile ilgili çalışma yaptığınızı düşünmek te yeterli. Konum olarak hangi bölgelerde olduklarını bilerek dikkatinizi o noktaya yönlendirmeniz yeterli. Düzenli çalıştığınızda titreşimlerinde konumlarını net olarak belirleyebileceksiniz.

error: Korumalı İçerik!