Subliminal Mesaj Nasıl Hazırlanır? Nasıl Yazılır?

Subliminal Mesaj Nasıl Hazırlanır Nasıl Yazılır

Subliminal Mesaj Nasıl Hazırlanır? Nasıl Yazılır?

Subliminal Mesaj Nasıl hazırlanır? Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir? Subliminal hazırlama sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Subliminal mesaj nasıl hazırlanır konusuna başlamadan önce bir konuyu özellikle vurgulamak istiyorum. Subliminal mesaj bizler için çok şeyler vaat etse de kesinlikle hazırlayanlar ve dinleyenler için asla hafife alınmaması gereken bir konudur. Çünkü subliminal mesajla deyim yerinde ise işletim sisteminiz üzerinde oynamış oluyoruz.

Yapacağımız yanlışlar yarardan çok zarar getirebilir. Karşımızda, yaşadığımız dönemde dahil henüz tam olarak çözümlenememiş dünyanın en karmaşık, parmak izi kadar kişiye özel Bilinçaltı bilmecesi bulunmaktadır. Subliminal mesajlarla bilinçaltının yanlış şekilde etkilenmesi veya hatalar yapılması kişinin ruhsal ve sosyal dengesini bozmaya neden olabilir.

Subliminal mesaj hazırlamaya başlamadan konu hakkında bilgi sahibi olunması, en azından bilinçaltı ve davranışlar konusunda araştırma yapılarak subliminal mesaj çalışmalarına başlanması daha uygun olacaktır.

Subliminal Mesaj Nasıl Hazırlanır Nasıl Yazılır?

Ön Bilgilendirme

İnternette çok sayıda subliminal mesaj mp3’ü üreten, dağıtan ve ticari olarak kullanan site var. Eminim sayıları daha da artacaktır. Ancak subliminal mesajlar ne kadar güvenli sorusu indirilen tüm mp3’ler için geçerli bir soru olacaktır. Özellikle içerisinde yapay alfa, teta ve delta dalgaları içeren mp3’ler başta olmak üzere bu mp3’leri dinleyecek olanlar ayrıntılı bir analizden geçirilmeden, dinleyenlerin ne tür etkilere maruz kalacakları bilinemez.

Bir çoğu yapay beyin dalgası içeren mp3’lerle ilgili “epilepsi ve benzeri rahatsızlığı olanlar dinlememeli” uyarısı dahi yapmamaktadır. Bu ve benzeri sorunları aşmanın en kolay yolu kendi subliminal mesajlarınızı yapacağınız araştırmalardan sonra kendinizin hazırlamasıdır. Böylece bilinçaltınızın oluşturacağı şüphe dirençlerini aşmanız da daha kolay olacaktır.

Hiçbir subliminal mesaj ne kadar iyi olursa olsun asla %100 herkes için geçerli olamaz. Çünkü her insanın özellikleri ve algı türleri farklıdır. Amacım herkesin kendi ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda kendi subliminal mesajlarını hazırlayabilmelerini sağlamaya çalışmaktır. Bu alanda yaptığım çalışmalar sonrası subliminal mesajda derine inmeyi, bilinçaltını doğrudan etkilemeyi sağlayıcı teknikleri ve etki artırıcı yöntemleri şimdilik konunun hassasiyeti nedeniyle yayınlamayı düşünmüyorum.

Bu yazılardan etkilenerek subliminal mesaj hazırlayan arkadaşların, hazırladıkları subliminal mesajlar sonrasında ortaya çıkabilecek durumların kendi sorumlulukları dahilinde olduğunu bilmeleri gerektiğini belirtmek isterim.

Subliminal Mesaj Ne Kadar Etkili ve Gerekli?

İnsan fıtratı gereği her zaman kolay olanı tercih eder, herşeyin kendiliğinden olmasını beklemek “sihirli değnek beklentisi” olarak karşımıza çıkar. Subliminal mesaj asla; mutlaka olması gereken, olmazsa olmaz bir kavram olarak ele alınmamalıdır. Her ne kadar çok etkili ve yararlı olsa da bir o kadar da “tembelliğe itici ve bir şeylerin kendiliğinden olmasını beklemeye sevk edici” niteliği olduğu için ancak gerektiğinde kullanılmalıdır. Neticede subliminal mesaj yapay bir etki oluşturmaktadır.

Yapaylığın olağan hale gelmesi için de çoğu insanın göze alamayacağı karmaşık, değişken ve uzun tekrarlar gerektirir. Mümkün olduğunca doğal yöntemler yani her şeyi bizzat yaşayarak tecrübe etmek gerekir ancak harekete geçmede zorlanma ve potansiyelleri değerlendirmede yetersiz kalındığında subliminal mesajlara başvurulmalıdır.

Bir öğrenciye,

 • ders çalışma alışkanlığı kazandırmada,
 • korkuları hafifletmede,
 • dikkati ve konsantrasyonu artırmada,
 • parapsikolojik çalışmalarda inilemeyen alfa, teta ve delta evrelerine inmede ve imajinasyon çalışmalarının güçlendirilmesinde kullanılabilir.

Gerçekte var olmayan, varolması mümkün olmayan şeyler subliminal mesajlarla kazandırılmaya-kazanılmaya çalışılmamalıdır. Bu durum kişinin dengesini bozabilir veya bir süre sonra gerçeklik olgusu ile bağlarının kopmasına neden olabilir.

Subliminal Mesaj Hazırlama ve Yazma

Hazırlık aşaması

 • İstediğiniz tam olarak nedir?
 • Tamamlamak istediğiniz eksikler neler?
 • Amacınız Nedir?

Bu tarz soruların net bir şekilde zihnen cevaplarının bulunmuş olması gerekir. Hazırlanacak olan subliminal mesaj inşa edilecek bir bina gibidir. Hangi malzemeleri kullanacağınızı önceden kararlaştırmış olmalısınız.

Subliminal mesajı eğer kendiniz hazırlayacaksanız subliminal mesaj MP3’ü hazırlamadan önce mutlaka kelimeleri ve cümleleri zihnen kendi üzerinizde deneyin. Hangi kelimeler ve cümleler sizde ne kadar etkili, hangi kelime ve cümleler hangi etkileri oluşturuyor bunları gözlemleyerek subliminal mesajlarınızı oluşturmaya başlayın.

Bir subliminal mesajı tek bir seferde oturup yazmaya kalkışmayın, edebi tabirle cümlelerin olgunlaşmasına izin verin. Birkaç gün veya birkaç haftalık süreçte “Evet artık tamam, tüm taşları yerlerine koydum” diyebildiğinizde diğer aşamalara geçmeye başlayın.

Doğru kelime ve cümleler için kendinize zaman ayırın. Kendinizi ve diğer insanları gözlemleyin. Ses tonları, seslerdeki dalgalanmalar, o an ki psikolojik durum hepsi belli bir etki bırakır. Sizi ve çevrenizdekileri daha hızlı etkileyecek kelimeleri ve cümleleri seçerek kullanmaya çalışın.

Subliminal Mesajlarda Görsel Etkiler ve Neden Sonuç İlişkisi

İnsanın davranışlarını şekillendiren temeller zihinde oluşan görüntülerle doğru orantılıdır. İnsan kendisini zihninde nasıl görüntülüyorsa dış dünyada da o şekilde olur. Farkında olmadan bilinçaltı sürekli bu görüntülerle kendi kendini programlar ve dışa da bunu yansıtır. Kendisini sürekli mutsuz gören birisi gerçekten de mutsuz olur, Zihninde sürekli kendini mutlu edecek şeyler gören kişi ise mutlu olur.

Subliminal mesajın temelinde de bu ve benzeri unsurlar yatmaktadır. Bilinçaltını sözel ya da görsel olarak etkileyerek davranışlar olumlu yönde değiştirilmeye çalışılır. Eğer siz yapacağınız subliminal mesajlarda zihinde oluşacak görüntülere ağırlık verecek olursanız subliminal mesajınızın başarıya ulaşma şansı daha fazla olacaktır.

 • Kullanacağınız kelimelerin zihninizde oluşturacağı imajlara dikkat edin.
 • Hangi kelimeler ne tür görseller oluşturuyor bunları test ederek kelimeleri seçmeye çalışın.
 • Kelimelerin çağrıştırdığı görüntüler sizi amacınıza götürecek görüntüler olmalıdır.

Subliminal Kelimeler Nedenlerin Karşılığı Olmalı

Eğer korkuları hafifletmek için bir subliminal mesaj hazırlıyorsanız korkunuzu hafifletecek görüntüleri zihninizde çağrıştıracak sesler bulmalısınız. “rahat” “güçlü” “cesur” gibi kelimeler güçlü etkileri olan kelimelerdir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu, neden sorusunun da karşılığını verebilmektir.

Rahat ama neden rahat? Güçlü ama neden güçlü? Cesur ama neden cesur? Nedenleri tam karşılamadan verilen subliminal mesajlar ya başarısız olup bilinçaltı tarafından etkisizleştirilir ya da etkileri çok yapay olup çok kısa sürede etkilerini yitirirler. “Mutluyum çünkü kilo veriyorum”, “kilo verme konusundaki kararlılığım beni mutlu ediyor” veya “Astral seyahat yapabileceğimi bilmek ve bu konudaki kararlılığım beni mutlu ediyor” gibi neden sonuç ilşkisi bulunan cümleler tercih edilmelidir.

Nedenler kesin ve net bir şekilde cavabını bulur nitelikte olmalıdır. Eğer açık kapı kalırsa bilinçaltı kısır bir döngü içerisine girip ya subliminal mesajı reddeder ya da yan etki olarak geri döner. Subliminal mesajlar bilinç altı tatmin oluncaya kadar geliştirilerek gerekirse tüm ayrıntılara yer verilmelidir. En uygun örnek mesaj aşağıda belirtilmiştir.

 • Bilinçaltı şu soruların cevabını almak zorundadır.
 • Mutlusun ama Kilo verdiğini nerden biliyorsun?
 • Neden ve nasıl kilo veriyorsun?

Bu sorulara göre olması gereken en uygun mesaj “Mutluyum çünkü her gün daha az ve sağlıklı beslenerek kilo verdiğimi görüyorum bu da beni daha sağlıklı ve zinde yapıyor” şeklinde olmalıdır. Mesajlar kişinin kendisini dinleyerek, bir mesaj okunduğunda oluşacak sorular veya boşluklar göz önünde bulundurularak son halini almalıdır.

Olumlu ve Olumsuz Subliminal Etki Avı

Gündelik yaşantınızda sizi hızlı ve güçlü bir şekilde etkileyen cümleleri yakalamaya, size söylendiğinde sizde olumlu bir etki oluşturan sözleri bulmaya çalışın. Olumlu veya olumsuz tüm sözler işinize yarayacaktır. Olumluları olduğu gibi alabilir veya subliminal mesaj konusuna göre değiştirebilir, Olumsuzları da etkisiz hale getirecek sözlerle üzerinizdeki etkilerini ortadan kaldırmaya çalışabilirsiniz.

Korkak = Eski

Cesur = Yeni

gibi.

Subliminal Mesajlarda Zaman Kavramı

Subliminal mesajlarda zaman kavramını doğru kullanmak çok önemlidir. Yukarıdaki örnekte de olduğu gibi geçmiş, gelecek ve şimdiki zaman içerisinde kuracağınız cümleler subliminal mesajin bilinçaltının dar süzgeçlerinden geçip etkisini göstermesinde temel noktalardan birini oluşturur. Örnek olarak “Korku” kelimesini yukarıdaki örnekte bilinçaltındaki etkilerini yıkmak için geçmiş zamanla bağdaştırıyoruz. Bilinçaltı bunu eskiden varolan bir olgu gibi algılayacaktır.

Bu cümlenin devamını “Cesur = Şimdi“, “Cesur = Daima, Her zaman” şeklinde geniş zamanla pekiştirebilirsiniz.

Subliminal Mesajda Zaman Kavramı Neden Önemli?

İstiyorsunuz ama hangi zamanda. Şu an mı, her zaman mı, gelecekte mi? İyi bir subliminal mesaj için zamanlamayı ayarlamanız çok önemlidir. Belki siz zihninizde belli bir zamana oturtmuş olabilirsiniz ancak bilinçaltı yapacağınız zaman hatalarını asla affetmeyecektir. “ders çalışmak istiyorum” veya “ders çalışacağım” gibi cümleler sizi belirsiz bir zamanda oyalayıp duracaktır. “Ders çalışmak istiyorum veya çalışacağım” ama ne zaman?

Zaman kargaşasını önlemek için doğru cümle “her gün mutlaka düzenli bir şekilde ders çalışıyorum” şeklinde olabilir. Buradaki cümleyi subliminal mesaj içerisinde “Sınavlarda başarılı olabilmek, daha iyi yerlere gelebilmek, daha kültürlü ve bilgili biri olabilmek için hergün mutlaka düzenli bir şekilde ders çalışıyorum ve başarılı olacağımı bildiğim için bundan büyük bir keyif alıyorum” şeklinde kullanılabilir. Bu tür cümleler, sonucunda hayal kırıklığına neden olmamak ve subliminal mesajin yan etkilerinden kaçınmak için “kazanamasam da edindiğim bilgiler için çok mutluyum” şeklinde bitirilebilir.

Subliminal Mesaj ve Zaman Aşamaları

En ideal ve kalıcı etkinin yakalanabilmesi için konuya göre bir kaç aşamadan oluşan subliminal mesajlar oluşturulmalıdır. Birinci aşamada konu odaklanma için “istekliyim“, ikinci aşamada “en iyi şekilde hazırlanıyorum“, üçüncü aşamada “hazırım” diğer aşamalarda ise davranışa yönelik şimdiki, geniş ve gelecek zamanlı “yapıyorum, her zaman” şeklinde hazırlanmalıdır.

Zaman Kavramında Kişisel Özellikler

Dikkat edilmesi gereken bir noktada zaman kavramı etkisinin kişiden kişiye değişebilecek olmasıdır. Bunun nedeni de kişisel birikimlerin farklılığıdır. Okunan kitaplar, kişisel farklılıklar, algı türlerindeki farklılıklar ve çevresel etkiler zaman kavramı etkisinin herkeste farklı sonuçlar doğurmasına neden olabilir. Bazıları şimdiki zamana odaklanırken bazıları da geniş ve gelecek zamana odaklanabilir. Bu farklılıkları olumlu yönde kullanmak için,

 • Mesajda zaman kavramını belirten kelimeyi bir cümlede kullanın.
 • Cümleyi geçmiş, şimdiki, gelecek ve geniş zaman formatında yazın.
 • Sizin için en etkili cümle sizin için en uygun cümle olacaktır.

Ancak bu tür farklılıkların sonuçları ne ölçüde değiştirip değiştirmediğini de kontrol etmeyi unutmayın.

Subliminal Mesajlda Güçlü Etkiler ve Vurgular

Subliminal mesajlarda cümlelerin gücünü artırıcı vurgu kelimelerini doğru yerlerde kullanmaya özen gösterin. “mutlaka, kesinlikle, asla, hiçbir şekilde, yalnızca, kocaman, güçlü” gibi kelimeler subliminal mesajların şiddetini artıracaktır. Bu kelimeler kişiden kişiye, yaşanılan çevreye ve kültüre göre değişiklik göstereceği için mutlaka belli kelimelere takılıp kalınmamalıdır. Başkaları için etkili kelimelerin herkes için aynı etkiyi göstermesi beklenmemelidir. Önemli olan kelimelerin sizin üzerinizde ne kadar etkili olduklarıdır.

Etkiyi artırmak için seslendirme sırasında yapılan vurgular kelimeler kadar önemlidir, gerektiğinde “çooookkkk, aslaaaaa, mutlakaaaaa” gibi uzatmalar kişisel özelliklere ve cümlelere göre kullanılabilir.

Sonuç

Subliminal mesajların ne kadar uzun veya kısa olduğunun çok büyük bir önemi yok. Önemli olan kendinizi tatmin etme noktasında, ihtiyaçlarınıza cevap verebilen bir subliminal mesaj yazısı oluşturabilmenizdir. Eğer tüm taşları yerli yerine oturttuğunuza inanıyorsanız yazdığınız yazıyı seslendirmeye geçmeden önce tekrar tekrar okuyun. Hatta en ideal olanı bir kaç hafta test edin.

Oluşturduğunuz ilk subliminal mesajlarda her okuduğunuzda çok sayıda hatanın ve eksiğin olduğunu göreceksiniz. Zihninizde kuşku bırakacak eksikler giderildiğinde, tüm soru işaretleri kalktığında, acabalar silindiğinde subliminal mesajı seslendirmeye geçebilirsiniz.

Bundan sonraki konumuzda subliminal mesajları seslendirmede ve oluşturmada hangi programlar nasıl kullanılır onları göreceğiz.

 

İlgili Diğer Konular

Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder? Bilinçaltı ve Etki Mekanizması

Telkin, Subliminal Mesaj ve Hipnoz Etkisi

Subliminal Mesaj Hazırlamada Kullanılan Programlar

Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder?

Subliminal Mesaj Nasıl Hazırlanır? Nasıl Yazılır?

www.parapsikoloji.net

İlk yayın tarihi 24 Mart 2007
Konu daha önce, 25 Ağustos 2006 Tarihinden başlayarak farklı bir kaynakta yazı dizisi halinde yayınlanmıştır. Konu yeniden düzenlenerek eklenmiştir.

Son Güncelleme 18 Eylül 2021 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. blank hanifedvr dedi ki:

  Merhabalar bilgiler için teşekkür ederim ben 8.evdeyim akrebim sesler duyuyorum bende var olan hakkında nasıl kontrol edeceğim konusunda yardıma ihtiyacım var yardımcısı olursaniz sevinirim…..

  1. blank EMR dedi ki:

   Merhaba. Bu başlık altına yazdığınız için sorma gereği hissettim, Subliminal mesajlarla mı ilgili? Bu tarz ses kayıtları dinliyor musunuz?

 2. blank ali cem dedi ki:

  emre bey mail olarak size ulaşabilir miyim ücretli şekilde kendi subliminalimi hazırlamama yardım eder misiniz

  1. blank EMR dedi ki:

   Mail adresinize yazdım.

  2. blank hanifedvr dedi ki:

   Merhabalar bilgiler için teşekkür ederim ben 8.evdeyim akrebim sesler duyuyorum bende var olan hakkında nasıl kontrol edeceğim konusunda yardıma ihtiyacım var yardımcısı olursaniz sevinirim…..

 3. blank loriw dedi ki:

  Subliminal hazidliyorken cumlenin birden fazla tekrarlanmasi dogru mudur?

  1. blank EMR dedi ki:

   Bazı kelime ve cümleler var ki, sonuç alınabilmesi açısında tekrarlanmasında yarar var. Ancak bu konu kişiden kişiye ve konuya göre değişir. Bu konuda genelleme yapmak doğru olmaz. Eğer tekrar edilen kelimeler sizde rahatsızlığa neden oluyorsa kullanmayın.

   Anlamı pekiştirmesi için kullanılması gerekiyorsa eğer tekrar edilecek kelime veya cümle uygun şekilde tekrar edilebilir.

   Eğer bir başkası için hazırlanacaksa kişinin özellikleri ve doğum haritasındaki etkiler gözönünde bulundurulursa daha etkili olur.

 4. blank soru soran okuyucu dedi ki:

  merhaba öncelikle çok teşekkürler fazlasıyla yararlı oldu ama subliminal mesajlarda etki vurgu kelimelerinde asla hiç bir zaman gibi kelimelerin kullanılmaması gerektiğini görmüştüm başka bir yerde yani doğrusu nedir acaba ona göre kullanacağım

  1. blank EMR dedi ki:

   Merhaba. Konuların genelinde de bahsetmiştim, bu konuları işlememin nedeni de budur; Bir çok konu kişinin şahsına özeldir. Vurgu kelimeleri de kişiden kişiye değişir. Kelimelerin etkisi kişinin eğitimi, kültürü, hatta burcuna göre de değişkenlik gösterir. En ideal olanı kendi yaşamınızdaki etkin kelimeleri kullanmaktır.

   Kesinlik ifadesi içeren kelimeleri, telkinde belirsizlik bulunmaması amacıyla kullanmalısınız. “asla, hiçbir zaman” gibi kelimeler kullanmak şart değildir. Önemli olan telkinde tam olarak ne istediğinizi yansıtan kesinlik ifade eden vurgulu kelimeler kullanmaktır. Soru işaretleri bırakan, net olmayan ve muğlak ifadeler bilinçaltında etkili olmayacaktır.

 5. blank BERAT ÇETİN dedi ki:

  merhaba ilk önce emeğinize ve yüreğinize sağlık değerli bilgileriniz için teşekür ediyor ve başarıların devamını diliyorum yazdığınız makaleyi okududum gerçekten çok başarılı ama ben yinede tam olarak kararsızım siz bir subliminal mesaj örneği paylaşanız bizde onu kendimize göre ayarlayalım şimdiden teşekürler

  1. blank EMR dedi ki:

   Merhaba. Rica ederim, faydalı olmasını dilerim.
   Makaleyi yazdığım dönemde konu belirtip talep etmiş olsa idiniz yazardım ancak şu an zamanım olmadığı için söz veremem.

   Bir örnek metin talebinden dolayı ayrıntılı üzerinde durduğum metinler için Örnek Telkin Metinleri linkine bakabilirsiniz.

 6. blank Gencay dedi ki:

  Merhabalar,
  Güzel bilgileriniz için teşekkür ederim.Sübliminal kayıt oluşturma ile ilgileniyorum size bir sorum olacak.Bazı kaynaklar sübliminal mesaj hazırlarken ses kaydının olması gereken frekansı yazıyor, bazıları desibel miktarının düşürülmesi gerektiğini söylüyor.Ben desibel miktarını düşürerek yaptım ancak bunda bi ölçüt var mıdır?Beyin her derece desibeli algılar mı?

  1. blank EMR dedi ki:

   Merhaba rica ederim.

   Hz olarak 20–20.000 Hz
   Db olarak 0-140 dB

   aralıkları duyu organı tarafından algılanır. Bu aralıkların dışına çıkıldığında titreşimler sadece anlamları sesler olarak algılanmaz ancak ses dalgaları beynimiz tarafından alınmaya devam eder. Kalabalık içerisinde fısıltı ile konuşanları değil yüksek sesle konuşanları duyarız ancak fısıltıyla konuşanlar adımızı andığında hemen dikkatimizi çeker. db ve hz değerleri düşük seslerde bunun gibidir. Algılanır fakat ses olarak değil amacına uygun anlam bütünlüğü halinde algılanır.

   Db veya hz değerini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Çünkü bu algı eşikleri herkeste farklı olacaktır. Kulaklıkla önizleme yaparak ayarlayabilirsiniz. Önemli olan mesajların bilinç deve dışı bırakılarak bilinçaltına verilmesidir.

   1. blank Emine Nur Çalışkan dedi ki:

    Merhabalar.subliminal Mesajlar için
    Alınan ses kayıtlarının olması gereken hızları,ses yükseklikleri,katmanlar ve bunları yapabileceğimiz uygulamalar ile ilgili bilgi verir misiniz? Baktım ama bulamadım.

    1. blank EMR dedi ki:

     Merhaba. Telkin Kategorisi altında bulabilirsiniz. Ses ayarları yapılacak telkine ve içeriğe göre değişebileceği için bunu kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Uygulamaları anlatımları ile birlikte verdiğim link altında bulabilirsiniz.

 7. blank Rafiq Aliyev dedi ki:

  Merhaba. Cok teşekkür ederim guzel bilgiler verdiginiz icin. Size bir soru sormak isterim. Telkin mp3 le rüylari kontrol altina almak mümkünmü ? Birkac site üzerinden bakdim ruyalarinizi kontrol edin baslik altinda telkin mp3 ler satilmkda. Bu yuzden cok merak etdim.

  1. blank EMR dedi ki:

   Merhaba, rica ederim. Faydalı olmasını dilerim.
   Evet mümkün. Bu iki aşamalı gerçekleştirilebilir.
   Birincisi herhangi bir yapay beyin dalgası (alfa, teta, delta) kullanılmadan sadece sözle telkin verilerek.
   İkincisi kısa sürede etki almak ve telkinlerin gücünü artırmak amacıyla yapay beyin dalgaları kullanılarak.

   Yalnız yapay beyin dalgaları herkes için önerilmez. Özellikle epilepsi ve benzer rahatsızlığı olanlarda veya olma riski taşıyanlarda nöbet tetikleme riski vardır. Bu risklerden dolayı telkinlerin sadece sözle hazırlanması daha sağlıklı olacaktır. Herhangi bir risk olmadığından emin olunmuşsa yapay beyin dalgaları da dahil edilebilir.

   1. blank Rafiq Aliyev dedi ki:

    Cok sagolun cevap verdiyiniz icin. Bir soru daha sormak istedim. Kendi sesimle kayit etdigim sesi hicbir muzikin icine gizlemeden dinlemeek etki edermi ?

    1. blank EMR dedi ki:

     Rica ederim.
     Kendi sesinizi doğrudan da dinleyebilirsiniz ama o subliminal mesaj değil açık telkin olur. Tekrar eden her şey etkilidir ancak konularda da bahsettiğim gibi belli bir süre zihniniz, söylediğiniz her şeyle meşgul olacaktır. Değişen ruh halinize göre telkinler hakkında yorum yapıp değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Sorunu aşmak için buna uygun telkinler hazırlayabilirsiniz. Test amaçlı yapacağınız telkinlerden sonra ideal olanı oluşturabilirsiniz.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin