Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder? Bilinçaltı ve Etki Mekanizması

Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder?

Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder?

Telkin nedir, telkin nasıl etkiler, nasıl etki eder?

Bir çoğumuzun aşinası olduğu bu kelime Arapça kökenli olup, “Bir duyguyu, bir düşünceyi aşılama“, “Bilinç dışı bir süreç aracılığıyla, kişinin ruhsal veya fizyolojik alanıyla ilgili bir düşüncenin gerçekleştirilmesi“, “Aşılamak” Anlamlarına gelir. (TDK) Subliminal telkin nedir? Sublimal telkinde mesaj açıktan verilmez, Subliminal telkin, mesajın gizli bir şekilde farklı yöntemlerle verilmesidir. Mesajın verildiğinden kişi habersizdir. Gördüğü bir resim, film karesi veya duydukları telkini alması için yeterlidir. Subliminal telkinlerde mesaj genellikle sesler ve görsellere eklenerek kullanılır.

Bu kavramları biraz daha açacak olursak Etkileme, Psikolojik yönden düşünce ve davranışları değiştirme, belli bir hedefe yöneltmek için kişinin etkilenmesi diyebiliriz. Günlük yaşantımızda olduğu gibi parapsikolojik çalışmalarda da telkinler bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde hedefe ulaşmada kullanılır. Telkinlerin parapsikolojik çalışmalarda kullanımına geçmeden önce daha önce farklı platformlarda yayınladığım yazılar üzerinden telkin konusunu ayrıntılı bir şekilde ele alalım.

Telkin Nedir? Nasıl Etkiler?

İnsan beyni, sınırları çok geniş ve anlaşılması zor, büyüleyici bir mekanizmaya sahiptir. Siz bunun içerisine bilinç altı gibi karmaşık ve insan yaşamında son derece güçlü etkileri olan alt mekanizmayı da dahil edecek olursanız kontrol edildiğinde (veya edilebildiğinde) ortaya muhteşem bir kontrol mekanizması çıkar. Riskli olan kısmı ne yazık ki Bu kontrol hem içsel hem de dışsal bilinçli ve bilinçsiz etkilere açık bir mekanizmadır.

İnsan dünyayı temel olarak dört ana duyu organıyla algılar. Görür, Duyar, Koklar ve Dokunur. Dış dünyadan bu organları aracılığı ile topladığı bilgileri beyninde analiz ederek yaşantısını şekillendirir. Telkin konusunda bizi en çok ilgilendiren algılarımızdan biri duyuşsal algıdır. Peki neden Görme değil de duyuşsal algı daha etkilidir. Küçük bir ayrıntıdan dolayı!

Görme eylemi tarafımızdan gerçekleştirilir; yani gözlerimizi açarız, görmek istediğimizde görürüz. İstemediğimizde gözlerimizi kapatmamıza kimse engel olamaz. Ancak Duymak dıştan gelir. Yani başkası tarafından oluşturulan etkiler söz konusudur. Her zaman kontrol edilemez. Duyuş aralığının altındaki ve üstündeki sesler de biz farkında olmadan etki etmeye devam eder. Hipnozla ilgilenen arkadaşlar iyi bilirler.

Klasik Hipnozda asıl önemli olan Hipnotizörün deneğe fısıldadıklarıdır. Yani siz istediğiniz kadar deneğin gözleri önünde sarkaç sallayın, dikkat çekici nesnelere baktırın; değişik ses tonlarıyla deneğe gerekli telkinler verilmediği sürece denek uyusa dahi Hipnoz seansı hiçbir işe yaramayacaktır. Deneğin etkilenmesi ve istenilenlerin yapılabilmesi için mutlaka sesli ve belirli anlamlar ifade eden kelimeler kullanılmalıdır.

Bilinçaltı, Telkin ve Etki Mekanizması

Telkin konusunda diğer önemli bir etkense bilinçaltı mekanizmasıdır. Bilinçaltı nasıl etkilenir? Kaynağı nedir? Bunu bir örnekle açıklayalım….

Gece Çok geç yatmıştınız. Uyandığınızda Saat hayli geç olmuş, Neredeyse geç kalıyorsunuz. Apar topar giyindiniz, eşyalarınızı aldınız ve buluşmak için sözleştiğiniz arkadaşlarınızın yanına gitmek üzere evden çıktınız. Tam siz yoldayken telefonunuz çaldı. Çekinerek telefona baktınız “Nerede Kaldın. Haydi Çabuk Ol Biraz” Bunları algılayan beyniniz sizi daha aktif hale getirebilmek, üzerinizdeki uykuyu ve gevşekliği ortadan kaldırabilmek için bir kimyasal salgıladı ve bir anda damarlarınızdaki kanın ısısını hissetmeye başladınız.

Adımlarınızı hızlandırdınız. Uykusuzluğun etkisi ile Dikkatinizi tam olarak toparlayamadığınız için yanınızdan geçen birisine çarptınız. “Önüne baksana!” Bunu duyunca gerildiniz. Beyniniz olası bir saldırıyı karşılayabilmek için Adrenalin salgıladı ve tüm dikkatiniz karşınızdaki şahsa yöneldi. Sizin sert tutumunuz karşısında söylenerek yoluna devam etti.

Bu arada cep telefonunuzu yere düşürdünüz. Gerilen sinirleriniz telefonu almak için yere eğildiğinizde gördüğünüz manzara karşısında iyice gelirdi. Telefonunuzun camı kırılmıştı.  Sinirlerinizi yatıştırmak için derin bir nefes alıp offff çekerek yolunuza devam ettiniz.

Bir kez işler ters gitmeye başlayınca devamı da geldi. Kaldırımdan yürürken yoldan hızla geçen araba kaldırımın kenarındaki su birikintisini üzerinize boca etti. Bir an kararsız kaldınız, “Hiçbir şey olmamış gibi yola mı devam edeceksiniz, üzerinizi mi sileceksiniz yoksa hızla uzaklaşan arabanın şoförüne mi bağıracaksınız” Siz bu kararsızlığı yaşarken camı kırılmış cep telefonunuz tekrar çalmaya başladı.

“Ne var! Çatladınız mı geliyorum işte.” Telefonu cebinize attınız, çoktan uzaklaşmış olan arabanın ve size bakanların ardından söylenerek ve üstünüzü başınızı elinizle temizlemeye çalışarak yola devam ettiniz.

Artık aceleniz yoktur çünkü zihniniz, yaşadıklarınızla ve beyninizin sinirleri rahatlatmak için çabalamasıyla meşguldür. Arkadaşlarınızın sizi uzaktan gördüklerinde “Nihayet gelebildi, ne olmuş buna böyle” tarzı seslerini duymaya başladınız. Yanlarına gittiğinizde ise Kahkahalar arka arkaya gelir, çünkü çamurluğun yaz modasını yaşamaktasınız. Ne kadar berbat göründüğünüzle ilgili bir yığın kahkaha ve söz işitirsiniz.


Telkin Etki Mekanizması

Yukarıdaki metni okuyanlar az veya çok belki benzer durumları yaşadıkları için veya yaşanılanların hiç te hoş şeyler olmadığını düşündükleri için negatif düşünceler içerisine girmişlerdir. Bu etkiyi sağlayan nedir? Gördüğünüz harfler veya kelimeler mi?

Bu etkiyi, tüm Hipnoz, Trans ve benzer uygulamaları gerçek kılan, Okuduklarınızın Zihninizde Oluşturduğu, Farkettiğiniz veya Farketmediğiniz Bilinç Altı Görüntüleridir. Bu görüntüler sizin daha derin ve gerçekçi hisler yaşamanızı sağlar. Bir yönüyle kendinizi o görüntülerin baş kahramanı yapar. Bu mekanizma sizi Hayallerde ve Rüyalarda dahi Gerçek Dünyaya Bağlayan bir mekanizmadır.

Telkinler, Duyduklarımızı Bilinç Altını Etkileyerek Gerçek Dünyaya Yansıtacak olan Sihirli Kelimeler gibidirler. Bu kelimeleri telekinezi, telepati, astral seyahat, durugörü ve diğer parapsikoloji ile ilgili alanlarda da başarılı bir şekilde istediklerimizi elde etmek amacıyla kullanabiliriz.

Konunun devamı

Telkin, Subliminal Mesaj ve Hipnoz Etkisi

Subliminal Mesaj Nasıl Hazırlanır Nasıl Yazılır

Subliminal Mesaj Hazırlamada Kullanılan Programlar

Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder?

www.parapsikoloji.net

11 Haziran 2018

“Telkin Nedir? Konulu yazı ilk kez 27 Haziran 2006 tarihinde forum sayfalarımızda “telkin mp3’leri nasıl hazırlanır” dizisinde kullanılmıştır. Yazı düzenleme yapılarak eklenmiştir.

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. blank Mehmet dedi ki:

  Hocam size nereden ulaşabilirim bu sayfanın kapanmasından endişe ediyorum teşekkürler

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Burada yazabilirsiniz.

 2. blank ilker zöhre dedi ki:

  Bilinçaltı ile ilgili çok kötü şeyler yaşamaktayım bu benimle alakalımı yoksa olacak olan şeylermi bilinç altıma yerleşiyor anlamıyorum. Bekarım komşumuzun karısı göğüs kanseri ve göğsü alınyor bende içimden nasıl oluyor ya nasıl yaşıyor dedim.Evlendim ve eşim göğüs kanseri oldu ve göğsü alındı. Bu olay benim bilinç altımla ilgilimi anlamıyorum ve bunun gibi birçok şey yaşamaktayım.Benle ilgili ise iyi şeylerde düşünyorum ama onlar gerçekleşmiyor çoğunlukla. Yapmam gereken birşey varmı bilinçaltımı kontrol etmek istiyorum ,kötü şeyler yaşamak istemiyorum . Teşekkürler

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et