Kategoriler: Telekinezi

Telekinezi Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir? Telekinezi Tekniği

Telekinezi Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir? Telekinezi Teknikleri

Telekinezi nasıl yapılır? Telekinezi yapabilmek için bilmemiz ve dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

Telekinezinin ne anlama geldiğine ve nasıl bir işleyişe sahip olduğuna önceki yazımızda değinmiştik. Bu yazımızda Parapsikoloji denilince ilk akla gelen konulardan biri olan telekinezinin nasıl yapılacağına kısaca değinelim. Telekinezi nasıl öğrenilir ve nasıl yapılırTelekinezi veya psikokinezi ile herhangi bir maddeye yoğunlaştırılmış düşünce gücü ile etki edebilmek için öncelikle kişinin buna hazır hale gelmiş olması gerekir. Eğer kişide doğuştan bu etki mekanizması açıksa nazar konusunda olduğu gibi etki süreci çok daha hızlı işleyebilir veya kısa sürede bu etki mekanizmasını kontrol altına alabilir.

Telekinezi Hakkında Bilgi Edinme ve Amaçlar

Telekinezi yapmak isteyen kişinin öncelikle neden böyle bir çaba içerisine girdiğini biliyor olması gerekir. Neden telekinezi? Bu sorunun cevabı telekinezi nasıl yapılır sorusuna bulunacak cevaptan daha önemlidir. Basit bir heves, etkilenen bir film karesi, kendini gösterme ve ispatlama çabası gibi kısa sürede sönecek etkenler kişinin sabırla sonuna kadar gitmesine yeterli olmayacaktır. Bunun yerine insanın varolan beyin gücünü keşfetme, kendini tanıma, neler yapabileceğini görme gibi düşünceler daha olumlu etki yapacak ve kişiyi çok daha uzun süre motive edecektir.

Telekinezinin ne olduğu ve ne anlama geldiği konusunda yeterli araştırma yaparak; konu hakkında bilgi sahibi olmak kişinin motivasyonunu olumlu yönde etkileyecektir. Telekinezi hakkında yeterli bilgi sahibi olmak bilinçaltındaki telekinezi nasıl yapılır sorusunun cevabının kendiliğinden oluşmasını ve gerekli mekanizmaların çalışmasını sağlayacaktır. Unutmayın zihninizde cevapsız kalan tüm sorular kısa sürede size başarısızlık olarak geri döner.

Basit bir tanımla bir maddeye düşünce gücü ile etki etmek olan telekinezi ve psikokinezi nedir, herhangi bir fiziki temas olmadan bir cisme nasıl etki edilebilir, bu etkiye sebep olan faktörler nelerdir? Bu sorular hakkında yeterli bilgi sahibi olunması gerekir. En azından kişinin ruhsal düzeyde ve beynindeki nöron hücrelerinde bu etkiye sebep olacak enerjinin her zaman varolduğunun bilmesi önemlidir. Bu konuda ön bilgi edinmek amacıyla Telekinezi Nedir? konusunu inceleyebilirsiniz.

Telekinezi Nasıl Yapılır? Konusuna Geçmeden Bilinmesi Gerekenler

Telekinezi Nasıl Yapılır? Telekinezi göz teması veya el hareketleri ile enerjiye yön verilerek yapılabilir. Kolay ve basit telekinezi teknikleri ile İlk çalışmalarda nesnelere basit hareketler verilebilir ancak uzun vadede istenilen hareketlerin verilebilmesi için daha fazlası gerekir. Bu alanda ilerlemek isteyenlerin imajinasyon (Canlı görüntüleme, hayal etme) konusunu iyi kavramış olmaları gerekir.

Önceki konumuzda da değinmiştik hiçbir düşünce evrende kaybolmaz tıpkı radyo sinyalleri gibi etrafa yayılır. Bunun gibi zihinde oluşturulan görüntülerde aynı etkiye sahiptirler ve bir noktaya yoğunlaştırıldıklarında enerjiyi kontrol etme, düşünceyi aktarma gibi bir özellikleri de vardır. Bir cisme sadece bakarak yapacağınız etki ile gözlerinizden çıkan enerji hüzmelerinin baktığınız cismi sardığını ve ona istediğiniz şekilde yön verdiğinizi hayal ederek yapacağınız bir çalışma aynı olmayacaktır.

İmajinasyon çalışmalarının ilk aşaması gözler kapalı iken yapılır ilerlediğinizde gözleriniz açıkken de bunu yapabilecek duruma gelmiş olacaksınız.
Diğer bir konuda beden ve irade üzerinde hakimiyet kurmanızı sağlayacak olan oto hipnozdur. Oto hipnozla bedeninizdeki enerjiyi hissedebilir ve kontrol edebilir hale gelmiş olacaksınız. Trans halinde imajinasyon daha güçlü ve etkili olmaktadır. İlerledikçe gözleriniz açıkken dahi net görüntüler görmeye başlayabileceksiniz.

Telekinezi Tekniği ve Uygulama Aşamaları

Yukarıdaki açıklamalardan sonra en azından kullanacağım bazı kavramlar konusunda yabancılık çekmeyeceğinizi umut ediyorum. Psikokinezi veya Telekinezi çalışmaları sırasında kullanılan çok sayıda obje vardır, nasıl bir materyal kullanacağınızı belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Materyal kullanımında zordan kolaya telekinezi aşamaları için bir kaç örnek verecek olursak,

Kavanoz kapağı delinerek ipin ucuna herhangi bir nesne bağlayabilir kapağı kapatarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu materyalin en büyük avantajı meydana gelen kıpırdanmaların hava akımı ile meydana gelip gelmediği şüphesini hiçbir zaman yaşamazsınız. İpin ucuna folyo, tam ortasından tutturulmuş iğne, uygun uzunlukta kesilmiş ve ortasından bağlanmış pipet olabilir.

Psi Wheel adı verilen ve yapımını aşağıda göreceğiniz materyal en çok bilinen ve kullanılanıdır. Ancak hava akımlarına açık olması sizde şüphelere neden olabilecek bir materyaldir. Eğer Psi Wheel kullanacaksanız üzerine bir cam kavanoz ile kapatabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kağıdı dengede duracak bir silgiye tutturulmuş uzunca bir iğnenin üzerine tam merkeze gelecek şekilde oturtabilirsiniz.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Telekinezi alıştırmaları ve uygulamaya başlamadan önce eğer zihnen rahat değilseniz kendinizi rahatlatmaya çalışın. Stres, kaygı, öfke, aşırı açlık veya tokluk, yoğunlaşmanıza engel olacak bedensel herhangi bir ihtiyaç, aşırı soğuk veya sıcak ortamda olup olmadığınız gibi noktalara dikkat edin. Sayılanlar dışında dikkatinizi dağıtacak herhangi bir sorun varsa onları da ortadan kaldırmaya çalışın. Özellikle yapacağınız ilk çalışma kendinize duyacağınız güven ve motivasyon için oldukça önemlidir. Mümkünse bir süre kimsenin sizi rahatsız etmemesini sağlayın, telefonunuzu kapatın veya sesini kısın. Tam bir sükunet ortamı oluşturduğunuza emin olduğunuzda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Telekinezi Nasıl Yapılır? Telekinezi Alıştırması Uygulamada ilk Aşama

Öncelikle üzerinizdeki negatif enerjiyi deşarj edin, bedeninizi ve beyninizi oksijenle besleyin, tıkalı bir enerji kanalınız varsa onları açın.

Sırtüstü uzanın 5 kez ciğerlerinizi tümüyle dolduracak kadar nefes alıp verin. Nefesinizi eğer tıkalı değilse burnunuzdan alıp ağzınızdan verin ve bir süre bedeninizdeki değişimleri inceleyin.

5 defa derin nefes daha alın ve son nefesinizi verdiğinizde bedeninizde ne kadar kas varsa tümünü 3-4 saniye boyunca sıkın. Bedeninizdeki enerjiyi ve dalgalanmaları hissetmeye çalışın. Bu esnada kendinize “Enerjiyle dolup taşıyorum, enerjimi kontrol edebiliyorum ve enerjimi madde üzerinde etki edecek şekilde kullanabiliyorum” gibi telkinler de verebilirsiniz. Çalışmayı biraz daha ileri boyutlara taşımak isterseniz nefes alırken burnunuzdan içinize müthiş bir enerjinin girdiğini hayal edip nefesinizi verirken bedeninizdeki tüm kirli ve negatif enerjinin atıldığını da hayal edebilirsiniz.

5 defa derin nefes daha alıp verin ve tüm dikkatinizi bedeninizdeki enerji akışına verin. Enerjiyi imajinasyonla kontrol etmeye çalışın. Enerjinin ellerinizde, gözlerinizde veya alnınızın ortasında toplandığını hayal edin. Bir süre sonra gerçekten enerjinin hayal ettiğiniz noktalarda toplanmaya başladığını o bölgelerin ısınmaya ve karıncalanmaya başladığını göreceksiniz. Bu uygulamayı tekrarladıkça bu etkinin daha da arttığını görebilirsiniz. Son olarak biraz sonra yapacağınız çalışmayı hayal ederek hangi materyal üzerinde çalışacaksanız o materyali istediğiniz şekilde hareket ettirdiğinizi görüntüleyebilirsiniz.

** Bu çalışmayı istediğiniz gibi geliştirebilir ve kendinize uyarlayabilirsiniz. Eğer düzenli bir şekilde yaparsanız faydasını mutlaka göreceksiniz. Meditasyon yapanlar için aşina olan bu çalışma enerji kanallarınızı daha aktif bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacak aynı zamanda günün yorgunluğunu da atmanızı sağlayacak enerjinizi dengeleyecektir.

Telekinezi Nasıl Yapılır? Uygulamaya Geçiş, Telekinezi Tekniği Uygulama

Materyalinizi rahat olabileceğiniz bir noktaya yerleştirin. Bu bir masa üstü veya sehpa olabilir.

Oturduğunuzda çok rahat olmalısınız, sırtınızın dik olmasına dikkat edin. Çok sorun olmamakla birlikte materyali yukarıdan değil yandan görebileceğiniz bir pozisyon ayarlamaya çalışın. (Etki kişiden kişiye değişir siz kendiniz için en uygun olanı bulmaya çalışın)

Gözlerinizi kapatın, tüm dış dünyadan soyutlanarak sadece materyale odaklanın.

Nasıl bir hareket vermek istiyorsanız önce bunu hayal edin. Zihninizdeki görüntü ne kadar canlı ve net olursa etki de o kadar güçlü olacaktır.

Enerjinin ellerinizde biriktiğini hayal edin. Karıncalanmayı ve ısınmayı hissedin. Ellerinizin siz istediğinizde istediğiniz şekilde hareket edecek bir enerjiyle dolup taştığını ve parlak bir ışıkla kaplandığını hayal edin. (Eğer ellerinizi kullanacaksanız elleriniz, gözlerinizi kullanacaksanız gözleriniz)

Görsel ve Dokunsal Özelliklerinizi Göz Önünde Bulundurun!

Algısal özelliklerimiz gözönünde bulundurularak telekinezi nasıl yapılır?

 Gözlerinizi açmadan ellerinizi materyale doğru uzattığınızı ve bu esnada ellerinizdeki enerjinin küçük kıvılcımlar çakarak materyale doğru gittiğini ve onu sardığını hayal edin. Materyali bu enerji ile istediğiniz şekilde hareket ettirdiğinizi hayal edin. (Objelerle iç sesle konuşmak, mesaj iletmek, söz dinlediğini hayal etmek eklenebilir zamanınıza bağlı)

 Hazır olduğunuza inandığınızda gözlerinizi açın ve ellerinizi materyalin iki yanına yaklaştırın az önceki hayal ettiğinizi şimdi gözleriniz açık iken yapın. Psi Wheel kullanıyorsanız ellerinizden çıkan enerjinin kağıdı yavaş yavaş sağa doğru döndürdüğünü hayal edin. Bu esnada kaslarınızı veya bedeninizin herhangi bir yerini sıkmayın. Farkına varmadan yapacağınız kasmalar bir süre sonra size ağrı ve yorgunluk olarak geri dönecektir. Kendinizi serbest bırakın ve tadını çıkarmaya çalışın. Yapmak istediklerinizin sadece hayal gücünüzle sınırlı olduğunu unutmayın.

 Genelde ilk denemelerde ilk hareketler kolay alınır ancak aşırı bir beklentiye girmek her zaman hayal kırıklıklarını da beraberinde getirir. Herşeyi ilk gün başaracağınız gibi bir saplantıya kapılmayın bu düşünce sizin çok çabuk pes etmenize neden olacaktır. Şunu düşünün “Telekinezi, boş zamanlarımı değerlendirmek, kendimi keşfetmek ve eğlenmek için bir uğraş olacak” Bu ve benzeri düşünceler sizi hem rahatlatacak hem de gerçekten bu çalışmadan büyük keyif almanıza yardımcı olacaktır. Kısa sürede büyük sonuçlar alma düşüncesi kısa sürede size geri dönecek büyük hayal kırıklıkları olacaktır.

Telekinezi Nasıl Yapılır? Telekinezi Nasıl Geliştirilir? Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 Eğer yeterli donanıma zaten sahipseniz kısa sürede başarılı olabilir hatta ilk denemede sürpriz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

 Yöntem ve teknikler herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Görsel, Dokunsal veya Duyuşsal algıdan hangisine sahipseniz ona göre yöntemleri kendinize göre düzenlemeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Eğer dokunsal bir algıya sahipseniz  materyale dokunduğunuzu onu hissettiğinizi onu dokunarak çevirdiğinizi de hayal edebilirsiniz. Duyuşsal algıya sahip olanlar rüzgar estiğini sesini duyduğunuzu ve bu rüzgarın sizin gözlerinizden veya ellerinizdeki akımla oluştuğunu hayal edebilirsiniz.

 Telekinezide gelişme göstermek istiyorsanız öncelikle kendinize bir “telekinezi çalışma programı” hazırlamanız gerekir. Bu programda her gün ne kadar süre çalışacağınız, hangi teknikleri ne kadar süre kullanacağınız, gün ve gün ilerleme raporlarınız gibi ayrıntılar yer almalıdır.

Telekinezi nasıl yapılır? Telekinezi teknikleri nelerdir? Dikkat edilmesi gereken konular ve daha fazlası için: Telekinezi Forum Sitesi ni inceleyebilirsiniz.

Örnek Telekinezi Psi Wheel Çalışmaları

 

İlgili Konular:

Telekinezi Nedir Nasıl Gerçekleşir?

Beyindeki Kinezinin Oluşumu ve Maddeye İletimi (Uygulama)

İmajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları

Psi Whel Görsel: Dicuzzion

Telekinezi Nasıl Yapılır?

www.parapsikoloji.net

11 Ocak 2017

Bu yayın en son güncelleştirildi 24 Şubat 2021 00:50

E. Emre Sönmez

“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”

Yorumları Göster

 • Merhaba telekinezi var veya yok demiyorum. Bu dünyada her şeyin mümkün olduğuna inanıyorum. Ama bu kadar basit değil. Yorumlara göre çoğu insan başarmış nesneyi hareket ettirmişler. Gerçekten başaran insanlar olsaydı bunu günlük hayatımızda kullananları görmez miydik? Lütfen beni aydınlatırsanız sevinirim.

  • Merhaba. Günlük hayat bu konulara açık mı? Dünyaya geldiğimiz andan itibaren bize öğretildiği şekilde yaşar ve algılarız.

 • İlk denediğimde hiçbir şey olmadı ellerim yaparken kasıldı ve daha sonra başım ağrıdı deniyorum ama olmuyor

  • Kısa süreli çalışmalarda başarı sağlamak için doğuştan etkin olmak gerekir. Acele etmeyin. Çalışmanızı günlük kısa süreli çalışmalarla (10-20 dakika) uzun vadeye yayın. Bu çalışmayı hobi olarak görün. Eğlenceli hale getirmeye çalışın. Kendinizi fazla zorlamayın. Kaslarınızı sıkmayın. Enerjiyi nasıl yönlendireceğinizi ancak zamanla kavrayacaksınız.

 • Ben psi whell kullanıyorum ama bir türlü dönmüyor bunu yaptıktan sonra başımda ağrı hissediyorum ve garip hissediyorum

  • Çok fazla çaba sarfetmeyin. Günlük çalışmanızı kademe kademe artırın. Başlangıç için günde iki kez 10'ar dakika bile yeterlidir. Kaslarınızı sıkmamaya özen gösterin.

 • Yaparken enerjiyi bacaklarımda çok agır hissediyorum gövde ve üstunde hissedildigi cok anlasilmiyor yardimci olabilecek bir şeyiniz varmı acıklama vb.

  • Enerjiyi kullanmayı öğrendiğinizde bunu hangi alanda kullanacağınız size bağlı.

 • enerjiyi hissedince kağıt vs. maddeleri çok rahat oynata biliyorum ama sonrasında yorgunluk baş ağrısı ve enerjimin azaldığını hissediyorum

  • merhaba durumunuzun normal olduğuna inanıyorum. ben çok yoğunlaştım ancak hiçbir şey oynatamadım ve kısa süreli bir baş ağrısı çektim. odaklanmakta sorun yaşadığımı düşünüyorum. bunu nasıl aşabileceğim hakkında bir fikrin var mı?

 • Selam, bu yazıdaki her şeyi uyguladım ama maalesef kağıtta hiçbir şey olmadı. 1 yıl önce galiba, iğrenin üzerine kağıdı sabitlemiştim ve döndürmeyi başarmıştım(ellerimi kullanmamıştım, gözlerimi kullanmıştım). O zaman da başım ağrımıştı. Şimdi kağıda hiçbir şey olmadı. Ama alnımın tam ortası zonklamaya başladı ve şu an başım ağrıyor. Bu ne demek oluyor acaba?? Teşekkürler.

 • Merhaba,telekineziye çok inanmıyorum.Salla gitsin yalan dolan tarzında değil de olabilir olmayabilir tarzında...Önceden bir kere döndüğünü hatırlıyorum,ne yapsam ne etsem fiziki olarak dönmüyordu ama soyut olarak bir kere dönmüştü.Sonra sıkıldım ve 1-2 yıl bıraktım.Herneyse konuyu dağıtmadan söyleyim.Suyun içildiğine inandığımız kadar inanç gerekli mi?Yoksa şu anki inanç durumun başarmaya yeter mi?Yetersede ne kadar sürede başarabilirim?Not:Yapma amacım
  sadece denemek ve hissi yaşamak.Ayrıca bazen rüyamda telekinezi yaptığımı görüyorum.

  • Merhaba. Niyetiniz deneme olduğu için sonuçlarda buna göre şekillenir. Bioenerji ile tedavi, nazar, nöron hücrelerindeki enerji, sözlere ve hislere göre şekillenen buz kristalleri, protonlar söz dinler mi? vb. konuları araştırın. Telekineziye inanmak veya inanmamak önemli değil öncelikle bilgi olarak bunun olabileceğini kendinize gösterin. Sonuç almanız hızlanacaktır.
   Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir?

 • Çalışmaya başladığımda dikkatim çabuk dağılıyor bunun için ne yapmam gerekir?

Son Konular

Cinler Telepatik İletişimi Nasıl Etkiler?

Cinler Telepatik İletişimi Nasıl Etkiler? Cinler telepatik iletişimi etkileyebilir mi? Cinler telepatik iletişime nasıl müdahale…

10 Aralık 2020

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (3. Bölüm)

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (3. Bölüm) Sayın Nazan Gönültaş ile Okült Astroloji…

28 Kasım 2020

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (2. Bölüm)

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (2. Bölüm) Sayın Nazan Gönültaş ile Okült Astroloji…

23 Kasım 2020

Okült Astroloji Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj (1. Bölüm)

Okült Astroloji ve Esma Çalışmaları Hakkında Nazan Gönültaş ile Röportaj 1. Bölüm Konuya Giriş. Okült…

18 Kasım 2020

Doğum Haritasında Dikkat Edilmesi Gereken Konumlar

Doğum Haritasında Dikkat Edilmesi Gereken Konumlar Ruhsal yeteneklerimizi geliştirmeden önce veya paranormal çalışmalarda bulunmadan önce…

15 Kasım 2020

Doğum Haritasında Medyum Özelliği Kazandıran Konumlar

Doğum Haritasında Medyum Özelliği Kazandıran Konumlar Doğum haritasında medyum özelliği ve yeteneği kazandıran konumlar hangileridir?…

28 Ocak 2020