Telekinezi Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir? Teknikleri

11.01.2017
692
A+
A-

Telekinezi Nasıl YapılırTelekinezi Nasıl Yapılır? Nasıl Öğrenilir? Telekinezi Teknikleri

Telekinezinin ne anlama geldiğine ve nasıl bir işleyişe sahip olduğuna önceki yazımızda değinmiştik. Bu yazımızda Parapsikoloji denilince ilk akla gelen konulardan biri olan telekinezinin nasıl yapılacağına kısaca değinelim. Telekinezi nasıl öğrenilir ve nasıl yapılırTelekinezi veya psikokinezi ile herhangi bir maddeye yoğunlaştırılmış düşünce gücü ile etki edebilmek için öncelikle kişinin buna hazır hale gelmiş olması gerekir. Eğer kişide doğuştan bu etki mekanizması açıksa nazar konusunda olduğu gibi etki süreci çok daha hızlı işleyebilir veya kısa sürede bu etki mekanizmasını kontrol altına alabilir.

Telekinezi Hakkında Bilgi Edinme ve Amaçlar

Telekinezi yapmak isteyen kişinin öncelikle neden böyle bir çaba içerisine girdiğini biliyor olması gerekir. Neden telekinezi? Bu sorunun cevabı telekinezi nasıl yapılır sorusuna bulunacak cevaptan daha önemlidir. Basit bir heves, etkilenen bir film karesi, kendini gösterme ve ispatlama çabası gibi kısa sürede sönecek etkenler kişinin sabırla sonuna kadar gitmesine yeterli olmayacaktır. Bunun yerine insanın varolan beyin gücünü keşfetme, kendini tanıma, neler yapabileceğini görme gibi düşünceler daha olumlu etki yapacak ve kişiyi çok daha uzun süre motive edecektir.

Telekinezinin ne olduğu ve ne anlama geldiği konusunda yeterli araştırma yaparak; konu hakkında bilgi sahibi olmak kişinin motivasyonunu olumlu yönde etkileyecektir. Telekinezi hakkında yeterli bilgi sahibi olmak bilinçaltındaki telekinezi nasıl yapılır sorusunun cevabının kendiliğinden oluşmasını ve gerekli mekanizmaların çalışmasını sağlayacaktır. Unutmayın zihninizde cevapsız kalan tüm sorular kısa sürede size başarısızlık olarak geri döner. Basit bir tanımla bir maddeye düşünce gücü ile etki etmek olan telekinezi ve psikokinezi nedir, herhangi bir fiziki temas olmadan bir cisme nasıl etki edilebilir, bu etkiye sebep olan faktörler nelerdir? Bu sorular hakkında yeterli bilgi sahibi olunması gerekir. En azından kişinin ruhsal düzeyde ve beynindeki nöron hücrelerinde bu etkiye sebep olacak enerjinin her zaman varolduğunun bilmesi önemlidir. Bu konuda ön bilgi edinmek amacıyla Telekinezi Nedir? konusunu inceleyebilirsiniz.

Telekinezi Nasıl Yapılır? Konusuna Geçmeden Bilinmesi Gerekenler

Telekinezi Nasıl Yapılır? Telekinezi göz teması veya el hareketleri ile enerjiye yön verilerek yapılabilir. Kolay ve basit telekinezi teknikleri ile İlk çalışmalarda nesnelere basit hareketler verilebilir ancak uzun vadede istenilen hareketlerin verilebilmesi için daha fazlası gerekir. Bu alanda ilerlemek isteyenlerin imajinasyon (Canlı görüntüleme, hayal etme) konusunu iyi kavramış olmaları gerekir.

Önceki konumuzda da değinmiştik hiçbir düşünce evrende kaybolmaz tıpkı radyo sinyalleri gibi etrafa yayılır. Bunun gibi zihinde oluşturulan görüntülerde aynı etkiye sahiptirler ve bir noktaya yoğunlaştırıldıklarında enerjiyi kontrol etme, düşünceyi aktarma gibi bir özellikleri de vardır. Bir cisme sadece bakarak yapacağınız etki ile gözlerinizden çıkan enerji hüzmelerinin baktığınız cismi sardığını ve ona istediğiniz şekilde yön verdiğinizi hayal ederek yapacağınız bir çalışma aynı olmayacaktır.

İmajinasyon çalışmalarının ilk aşaması gözler kapalı iken yapılır ilerlediğinizde gözleriniz açıkken de bunu yapabilecek duruma gelmiş olacaksınız.
Diğer bir konuda beden ve irade üzerinde hakimiyet kurmanızı sağlayacak olan oto hipnozdur. Oto hipnozla bedeninizdeki enerjiyi hissedebilir ve kontrol edebilir hale gelmiş olacaksınız. Trans halinde imajinasyon daha güçlü ve etkili olmaktadır. İlerledikçe gözleriniz açıkken dahi net görüntüler görmeye başlayabileceksiniz.

Telekinezi Tekniği ve Uygulama Aşamaları

Yukarıdaki açıklamalardan sonra en azından kullanacağım bazı kavramlar konusunda yabancılık çekmeyeceğinizi umut ediyorum. Psikokinezi veya Telekinezi çalışmaları sırasında kullanılan çok sayıda obje vardır, nasıl bir materyal kullanacağınızı belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Materyal kullanımında zordan kolaya telekinezi aşamaları için bir kaç örnek verecek olursak,

Kavanoz kapağı delinerek ipin ucuna herhangi bir nesne bağlayabilir kapağı kapatarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu materyalin en büyük avantajı meydana gelen kıpırdanmaların hava akımı ile meydana gelip gelmediği şüphesini hiçbir zaman yaşamazsınız. İpin ucuna folyo, tam ortasından tutturulmuş iğne, uygun uzunlukta kesilmiş ve ortasından bağlanmış pipet olabilir.

Psi Wheel adı verilen ve yapımını aşağıda göreceğiniz materyal en çok bilinen ve kullanılanıdır. Ancak hava akımlarına açık olması sizde şüphelere neden olabilecek bir materyaldir. Eğer Psi Wheel kullanacaksanız üzerine bir cam kavanoz ile kapatabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kağıdı dengede duracak bir silgiye tutturulmuş uzunca bir iğnenin üzerine tam merkeze gelecek şekilde oturtabilirsiniz.

Psi Wheel Nasıl Yapılır?

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Telekinezi alıştırmaları ve uygulamaya başlamadan önce eğer zihnen rahat değilseniz kendinizi rahatlatmaya çalışın. Stres, kaygı, öfke, aşırı açlık veya tokluk, yoğunlaşmanıza engel olacak bedensel herhangi bir ihtiyaç, aşırı soğuk veya sıcak ortamda olup olmadığınız gibi noktalara dikkat edin. Sayılanlar dışında dikkatinizi dağıtacak herhangi bir sorun varsa onları da ortadan kaldırmaya çalışın. Özellikle yapacağınız ilk çalışma kendinize duyacağınız güven ve motivasyon için oldukça önemlidir. Mümkünse bir süre kimsenin sizi rahatsız etmemesini sağlayın, telefonunuzu kapatın veya sesini kısın. Tam bir sükunet ortamı oluşturduğunuza emin olduğunuzda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Telekinezi Nasıl Yapılır? – Telekinezi Alıştırması Uygulamada ilk Aşama

Öncelikle üzerinizdeki negatif enerjiyi deşarj edin, bedeninizi ve beyninizi oksijenle besleyin, tıkalı bir enerji kanalınız varsa onları açın.

Sırtüstü uzanın 5 kez ciğerlerinizi tümüyle dolduracak kadar nefes alıp verin. Nefesinizi eğer tıkalı değilse burnunuzdan alıp ağzınızdan verin ve bir süre bedeninizdeki değişimleri inceleyin.

5 derin nefes daha alın ve son nefesinizi verdiğinizde bedeninizde ne kadar kas varsa tümünü 3-4 saniye boyunca sıkın. Bedeninizdeki enerjiyi ve dalgalanmaları hissetmeye çalışın. Bu esnada kendinize “Enerjiyle dolup taşıyorum, enerjimi kontrol edebiliyorum ve enerjimi madde üzerinde etki edecek şekilde kullanabiliyorum” gibi telkinler de verebilirsiniz. Çalışmayı biraz daha ileri boyutlara taşımak isterseniz nefes alırken burnunuzdan içinize müthiş bir enerjinin girdiğini hayal edip nefesinizi verirken bedeninizdeki tüm kirli ve negatif enerjinin atıldığını da hayal edebilirsiniz.

5 derin nefes daha alıp verin ve tüm dikkatinizi bedeninizdeki enerji akışına verin. Enerjiyi imajinasyonla kontrol etmeye çalışın. Enerjinin ellerinizde, gözlerinizde veya alnınızın ortasında toplandığını hayal edin. Bir süre sonra gerçekten enerjinin hayal ettiğiniz noktalarda toplanmaya başladığını o bölgelerin ısınmaya ve karıncalanmaya başladığını göreceksiniz. Bu uygulamayı tekrarladıkça bu etkinin daha da arttığını görebilirsiniz. Son olarak biraz sonra yapacağınız çalışmayı hayal ederek hangi materyal üzerinde çalışacaksanız o materyali istediğiniz şekilde hareket ettirdiğinizi görüntüleyebilirsiniz.

** Bu çalışmayı istediğiniz gibi geliştirebilir ve kendinize uyarlayabilirsiniz. Eğer düzenli bir şekilde yaparsanız faydasını mutlaka göreceksiniz. Meditasyon yapanlar için aşina olan bu çalışma enerji kanallarınızı daha aktif bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacak aynı zamanda günün yorgunluğunu da atmanızı sağlayacak enerjinizi dengeleyecektir.

Telekinezi Nasıl Yapılır? – Uygulamaya Geçiş, Telekinezi Tekniği Uygulama

Materyalinizi rahat olabileceğiniz bir noktaya yerleştirin. Bu bir masa üstü veya sehpa olabilir.

Oturduğunuzda çok rahat olmalısınız, sırtınızın dik olmasına dikkat edin. Çok sorun olmamakla birlikte materyali yukarıdan değil yandan görebileceğiniz bir pozisyon ayarlamaya çalışın. (Etki kişiden kişiye değişir siz kendiniz için en uygun olanı bulmaya çalışın)

Gözlerinizi kapatın, tüm dış dünyadan soyutlanarak sadece materyale odaklanın.

Nasıl bir hareket vermek istiyorsanız önce bunu hayal edin. Zihninizdeki görüntü ne kadar canlı ve net olursa etki de o kadar güçlü olacaktır.

Enerjinin ellerinizde biriktiğini hayal edin. Karıncalanmayı ve ısınmayı hissedin. Ellerinizin siz istediğinizde istediğiniz şekilde hareket edecek bir enerjiyle dolup taştığını ve parlak bir ışıkla kaplandığını hayal edin. (Eğer ellerinizi kullanacaksanız elleriniz, gözlerinizi kullanacaksanız gözleriniz)

Görsel ve Dokunsal Özelliklerinizi Göz Önünde Bulundurun!

Gözlerinizi açmadan ellerinizi materyale doğru uzattığınızı ve bu esnada ellerinizdeki enerjinin küçük kıvılcımlar çakarak materyale doğru gittiğini ve onu sardığını hayal edin. Materyali bu enerji ile istediğiniz şekilde hareket ettirdiğinizi hayal edin. (Objelerle iç sesle konuşmak, mesaj iletmek, söz dinlediğini hayal etmek eklenebilir zamanınıza bağlı)

Hazır olduğunuza inandığınızda gözlerinizi açın ve ellerinizi materyalin iki yanına yaklaştırın az önceki hayal ettiğinizi şimdi gözleriniz açık iken yapın. Psi Wheel kullanıyorsanız ellerinizden çıkan enerjinin kağıdı yavaş yavaş sağa doğru döndürdüğünü hayal edin. Bu esnada kaslarınızı veya bedeninizin herhangi bir yerini sıkmayın. Farkına varmadan yapacağınız kasmalar bir süre sonra size ağrı ve yorgunluk olarak geri dönecektir. Kendinizi serbest bırakın ve tadını çıkarmaya çalışın. Yapmak istediklerinizin sadece hayal gücünüzle sınırlı olduğunu unutmayın.

Genelde ilk denemelerde ilk hareketler kolay alınır ancak aşırı bir beklentiye girmek her zaman hayal kırıklıklarını da beraberinde getirir. Herşeyi ilk gün başaracağınız gibi bir saplantıya kapılmayın bu düşünce sizin çok çabuk pes etmenize neden olacaktır. Şunu düşünün “Eğer ömrüm varsa önümdeki 40 yıl içerisinde benim en büyük eğlencem, hobim ve stres atma aracım budur” Bu ve benzeri düşünceler sizi hem rahatlatacak hem de gerçekten bu çalışmadan büyük keyif almanıza yardımcı olacaktır. Kısa sürede büyük sonuçlar alma düşüncesi kısa sürede size geri dönecek büyük hayal kırıklıkları olacaktır.

Telekinezi Nasıl Yapılır? Telekinezi Nasıl Geliştirilir? Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

◊◊  Eğer yeterli donanıma zaten sahipseniz kısa sürede başarılı olabilir hatta ilk denemede sürpriz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

◊◊  Yöntem ve teknikler herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Görsel, Dokunsal veya Duyuşsal algıdan hangisine sahipseniz ona göre yöntemleri kendinize göre düzenlemeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Eğer dokunsal bir algıya sahipseniz  materyale dokunduğunuzu onu hissettiğinizi onu dokunarak çevirdiğinizi de hayal edebilirsiniz. Duyuşsal algıya sahip olanlar rüzgar estiğini sesini duyduğunuzu ve bu rüzgarın sizin gözlerinizden veya ellerinizdeki akımla oluştuğunu hayal edebilirsiniz.

◊◊ Telekinezide gelişme göstermek istiyorsanız öncelikle kendinize bir “telekinezi çalışma programı” hazırlamanız gerekir. Bu programda her gün ne kadar süre çalışacağınız, hangi teknikleri ne kadar süre kullanacağınız, gün ve gün ilerleme raporlarınız gibi ayrıntılar yer almalıdır.

Telekinezi nasıl yapılır? Telekinezi teknikleri nelerdir? Dikkat edilmesi gereken konular ve daha fazlası için: Telekinezi Forum Sitesi ni inceleyebilirsiniz.

İlgili Konular:

Telekinezi Nedir Nasıl Gerçekleşir?

Beyindeki Kinezinin Oluşumu ve Maddeye İletimi (Uygulama)

İmajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları

Psi Whel Görsel: Dicuzzion

Telekinezi Nasıl Yapılır?  – www.parapsikoloji.net

11 Ocak 2017

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Gökçen dedi ki:

  Çalışırken ellerimde ısınma ve karıncalanma oldu ama psi wheeli istediğim gibi çeviremedim hareket edip aniden durdu ne yapmam lazım

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bu duruma sebep olan beynin gerçeklik olgusudur. Kısa bir an Psi Wheel döner ancak o anda beynimizin müdahale ettiğini hissedebilirsiniz. Bilinçaltımız, edindiğimiz bilgile ve tecrübeler bize bunun olmayacağını söyler. Tümü o an müdahale olarak karşımıza çıkar. Bu müdahaleyi aşmak zaman ve sabır gerektirebilir, çoğu neler olduğunun farkına varmadan o evreyi aşar. Tümüyle zihnimizi ne kadar kontrol edebildiğimizle ilgili bir durum.

   Bu gibi sorunları aşmanın en kolay yolu çalışma öncesi imajinasyon yapmaktır. Çalışmaya başlamadan önce yapmak istediklerimizi önce zihnimizde canlandırmamız gerekir. Düşünceler ve görüntüler oluşları etkileme gücüne sahiptir. İmajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları adlı konuda ayrıntılara bakabilirsiniz.

 2. Rose dedi ki:

  psi wheel denedim ve azda olsa hareket etti günden güne çalışacağım ve yapacağım buna inanıyorum amacım da canım sıkıldığında yapmak umarım başarabilirim

 3. Burak Demir dedi ki:

  ”Etkilenen bir film Karesi” benim sebebim 😀 Carrie gibi olmak istiyorum 😀 ben Carrie yi ilk hani Japonya ya da Çin de 2 öğrenci vardı onlardan birine 2 erkek bulaşıyordu sonra onları duvara yapıştırıyodu sonra korkup/şaşırıp çığlık atınca masadaki şeyler falan düşüyordu ya, birisi de bunu Carrie ye benzetmişti ben de Carrie nin resmini görünce korktum ve içine şeytan girmiş ya da zombi olduğunu düşündüm, 25. Eylül de de sebebini bilmememe rağmen bakayım dedim ve… anladım ki. spo olmasın izlemedim ama izlicem. benim sebebim bu 😀

 4. Banu mukaddes dedi ki:

  Ya ilk defa denedim şimdi ama olmuyor konsantre oluyorum inanıyorum da olacağına ama olmuyor herşeyi yapıyorum yine olmuyor NE YAPABİLİRİM YARDIM EDİN LÜTFEN ACİLLL

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bu kadar acele etmeni gerektirecek bir neden var mı?
   http://www.parapsikoloji.net/telekinezi-nedir/ linkindeki konunun son bölümlerini dikkatli bir şekilde okur musun. Lütfen acele etmeyin. Küçük adımlarla…

 5. Psikolojik Whell dedi ki:

  İlk denemelerimde psi whell dönüyor daha sonra istesem de hareket ettiremiyorum ne yapmalıyım?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Forum sitesinde de benzer bir konuda cevaplamıştım oradaki metni aynen kopyalıyorum.

   Genelde ilk uygulama ve uygulamalar çok başarılı olur. Herhangi bir şartlanma yoktur, kimseyi inandırmak zorunda değilsiniz, başarılı olursanız devam edersiniz, olamazsanız “Böyle bir şey yok” der bırakırsınız. Ortaya koymanız gereken hiçbir şey yok. Denersiniz başarı sizin, başarısızlık hiç kimsenin olur.

   Sorunun büyük kısmı ilk denemelerde başarılı olunması ile başlar. Bilinçaltınız ve o zamana kadar edindiğiniz tüm bilgi ve birikimleriniz size “aslında bunun bir rastlantı olduğunu, rüzgar akımının neden olabileceğini, nefesinizin etki ettiğini, elinizdeki statik elektriğin neden olduğunu vs.” söyler durur. Tıpkı astral seyahat çalışmalarında olduğu gibi beyin sizi gerçekliğine inandırmaya çalıştığı madde seviyesine getirmeye çalışır.

   İlk denemelerden sonra çalışmayı bırakın, bir süre ara verin. Bu süreyi araştırmaya ve bilgi edinmeye ayırın. Kendinizi iyi hissettiğinizde, enerjinizi tekrar toparladığınızda devam edin. Zihninizdeki “ya olursa, ya dönerse, ya başarırsam, ya gerçekten dönmemişse vb.” düşünceleri uzaklaştırın. Sorun cisimlerin hareket etmesi değil sorun bizlerin bu gerçekliği kabullenmemizdir.

   http://www.parapsikoloji.net/imajinasyon-ve-telekinezi-calismalari/ linkinde imajinasyon yöntemlerine bakabilirsin.

  2. rose dedi ki:

   bence daha çok denemelisin ve başarabilirsin inanıyorum ♥

 6. Taner dedi ki:

  Güzel teknik teşekkürler. Görselleme yapamayanlar zorlanabilir her gün tekrarlanırsa fazla efor sarfetmeye gerek kalmıyor

 7. tanselkahraman dedi ki:

  Populer bir çok adı olan Telekinezi, cisimle etkileşim gibi.. Bence bunun bir tekniği yada taktiği yok. Her insan farklı ve her insan gücü de farklı. Tanrı parçacığını yoğun kullanan var kullanamayan var.

  Telekinezi dalını genele vuralımmı? PARAPSİKOLJİ diyelim…

  Bu okuyup öğrenebileceğiniz bir şey değil. Daha bebekliğimizden başlayan bilinçaltı yasaklarımız var. Öncelik bu yasakları delebilmek olmalı. Doğru diye kabul ettiğimiz her şey bizim icadımız değil mi? Örnek verebilirim yola çıkmadan önce sağına soluna bak. Halbuki baktığımız halde geçiyoruz yinede araba gelse bile. Bilinç altı böyle birşey. Bilinçaltı olayına girmicem fazlası ile derin.. başlı başına kitap diyebilirim. Bildiğiniz herşeyin unutulduğunu düşünün sadece insanlar değil mesela kuşlar….. unutuldu gitti hepsi kuş uçarmıydı hayır. gene bilinç altına gidiyoruz yavaştan ama olay bu zaten BİLİNÇ ALTI. yasaklar.. yada bizden kısıtlanmış olanlar.

  Bilinç altı konusunu kapatıp hemen telekinezi dolayısı ile parapsikolojiye geçiyorum. Tamamı duygularımız üstüne kurulu bir yapısı var. Hislerin gücüne göre aktif olan bir güç aslında. Mesela normal zamanda elinizle kıramadığınız bir bardağı sinirli iken çok rahat kırabiliyorsunuz. Peki normal zamanda bu gücü engelleyen ne? veeee yine hoşgeldin bilinç altı.. arkadaş uzak tutmaya çalışıyorum ama hep o var. Peki kendini çatıdan at desem atmazsın ama aşık oldup ihanete uğrasan atarsın neden duygu gücü bilinç altının karşısında arkadaş ben ne dersem onu yapıcaksın der o an. beyin resetlenir.. Kısaca duygular arkadaşlar duygularımız bu gerek aşk, gerek sevinç, gerek sinirli hal gibi bir çok duygumuz altında bizim gizli güçlerimiz mevcut. Bir örnek daha çok mutlu iken heyecan duygusu harekete geçer kalp hızlı çarpar ve vücut enerji üretir bizde dokunduğumuz herkesi çarparız bunu hemen hemen herbirimiz yaşadı. Konuya yorum olmadı konuya konu yazmak gibi oldu afedersin admin. hayatımı verdim bunlara. dileyen arkadaşlar bana [email protected] adresimden ulaşabilir. Konuyu uzatmicam. Ancak parapsikoloji farklı duygu durum gücü bence.

error: Korumalı İçerik!