Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır? Bioenerji Nasıl Geliştirilir?

Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır? Bioenerji Nasıl Geliştirilir?

Bioenerji nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır?

Bioenerji Nedir? Bioenerji orijinal adıyla bioenergy, “Yaşam” anlamına gelen “bio” sözcüğü ve “enerji” kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Evrensel enerji veya yaşam enerjisi anlamlarına gelir. Temel işlevi, evrende ve tüm canlılarda bulunan kozmik enerjiyi “şifa” ‘ya kanal olmak maksadıyla kullanmaktır. Bioenerji ilk kez Avusturyalı Hekim ve Psikanalist Wilhelm Reich tarafından kullanılmıştır. Reich, bioenerji terimini sadece “vücuttaki yaşam enerjisi” anlamında kullanmıştır. Bioenerjiye Sanskritçe de Prana adı verilir. Bu enerjiye Japonlar Ki, Çinliler ise Chi demektedir.

Bioenerji, 1976 Yılında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kabul edilmiştir.

Bioenerji Etki ve Çalışma Prensibi

Fiziki bedenin kaynağı dışarıdan aldıklarımızdır. Yediklerimiz, içtiklerimiz, soluduğumuz hava, kısacası dışarıdan bedenimize aldığımız tüketilebilen her şey vücut sisteminde uygun şekilde parçalanarak enerjiye dönüşür. Fiziki beden alınan bu yakıtla çalışır.

Peki, kirlian fotoğrafçılığı ile varlığı kanıtlanan aura ve ondan önce bizim ruhumuz, hangi besinle varlığını sürdürüyor ?

Aura, bizim ruhsal ve fiziki durumumuzu yansıtan enerjiden bir gölge gibidir. Fiziksel durumumuza bakıp hastalık teşhisinin konulması gibi, Auraya bakarak da karakter analizi dahil ruhi ve fiziki hastalıkların teşhisi konulur. Ayrıca, aurada ki olumsuzluklar giderilerek bu tür sıkıntılar tedavi edilir.

İnsanın fiziki bedeni ve ruhu üst düzeyde birbiri ile ilintilidir. Bu şu demek, bedene alınan besinlerin enerjiye dönüşmesi ruhu etkilediği gibi aynı şekilde ruhun enerjisi de fiziki bedeni etkiler. Aralarında kusursuz bir uyum vardır.

Her şeyin özü enerji olduğuna göre, hasta ya da sağlıklı olmanın sebebi de enerjidir. Bioenerji ile bu negatif enerjiler giderilerek kişinin iyileşmesi için şifa’ya kanalize etmek amaçlanır.

Bioenerji Nedir? Bioenerji Tedavi İçin Yeterli mi?

Şu akıldan asla çıkarılmamalıdır ki Bioenerji tek başına tedavi için yeterli değildir. Geleneksel yani Alternatif Tıp tekniklerinden birisi olan Bionerji, Modern Tıbba destek niteliğindeki yardımcı tedavi yöntemlerinden birisidir. Dünya Sağlık Örgütü de bioenerjiyi tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak görüp, kabul etmiştir.

Modern Tıp diğer bilimler gibi maddesel açıdan değerlendirme yaptığı için, yetersiz kaldığında, tam anlamıyla tedavi edilemeyen hastalıklarda bioenerji ve türevi olan geleneksel tıp yöntemleri kullanılabilir.

Bioenerji Tedavide Nasıl Kullanılır?

Hastalık insanın enerjisini bozabileceği gibi insan enerjisinin bozulması da hastalığa sebebiyet verebilir. Hastalıkların insanın yaşam enerjisinde bir karşılığının bulunması teşhis ve tedavide çift taraflı kolaylık imkanı sağlar.

Bedenimizde bir yerimiz ağrıdığında refleks ve içgüdü ile karışık hemen elimizle ağrıyan yerimize dokunuruz. Bunu yapmamızın sebebi hiç şüphesiz, ağrıyan yerimize dokunduğumuzda oraya elimizden gönderilen enerji ile ağrıyı azaltmak ve şifaya sebebiyet vermektir.

Bedenimizde 7 ana enerji merkezi (çakra) bulunmaktadır. Bunlar haricinde avuç içlerimiz dahil bir çok yerde küçük merkezlerde bulunmaktadır. Ve bu merkezlerin tüm beden üzerinde irtibatını sağlayan enerji kanalları bulunur. Avuç içlerinde bulunan çakralar enerjiyi çeken ve aktaran gurupta yer aldığı için bioenerjide de etkin şekilde kullanılmaktadır.

Bir organın hastalanıp görevini yerine getirememesi gibi, enerji merkezlerinde de yaşayışa bağlı olarak bir takım tıkanmalar meydana gelebilir. Bu tıkanmalar sonucu enerji akışı bozulduğu için oluşan negatif enerji insanı ya hasta yapar ya da hastalığa sebebiyet verir.

Bionerji uzmanları, hasta bedendeki bu tür negatif enerjileri gidermek, düzensiz bir şekilde işleyen enerji akışını düzenlemek gibi amacıyla Modern Tıbba ek destek sağlamaktadırlar.

Bioenerji Kimlerde Olur?

Bioenerji herkeste bulunur ancak bazı insanların doğuştan ruhsal hassasiyetleri yüksek olduğu için enerjilerini bir noktaya yoğunlaştırarak tedavi amaçlı kullanabilirler. Bu insanlarda mekanizma doğuştan işler durumdadır ve kontrol edip kullanabilmeleri için sadece düşünmeleri, bilinçli bir şekilde hareket etmeleri yeterlidir.

Doğum haritalarında aşağıdaki konumları bulunanların doğuştan bioenerji mekanizmaları açık olur

 • Şiron’u balık burcunda olanlar
 • 8. Evinde Venüs olanlar
 • 12. Evinde Akrep burcu bulunanlar

Ayrıntılar için Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

Bioenerji Nasıl Kullanılır ve Nasıl Geliştirilir?

Bioenerji evde nasıl yapılır? Nasıl Uygulanır? Herkes bioenerjiyi kullanabilir mi?

Bioenerji kullanımı ve geliştirilmesi uzun bir süreç isteyebilir ancak denemek isteyenler için kısaca örnek vereyim, ilerleyen zamanlarda bu konu için ayrıntılı bir bölüm hazırlayabilirim.

 • Çalışmalara başlamadan önce iki hafta boyunca düzenli uyku uyuyun. Mümkün olduğunca erken yatın ve güneş henüz doğmadan erken kalkın.
 • Bu süre boyunca doğal ve sağlıklı beslenin.
 • Gene iki hafta boyunca her gün sabah kalktığınızda ve yatmadan önce Nasıl Transa Geçilir? konusunda anlatılan çalışmayı yaparak bedeninizdeki enerjiye odaklanın.
 • İki hafta sonunda bir mıknatıs, hemen ölmeyecek canlı bir bitki, bir taş ve pil temin edin.
 • Bu nesneleri içerisine koyabilmek için her birinin sığabileceği şekilde aynı ebatlarda karton kutular yapın.
 • Nesneleri kutuların içerisine koyarak kutuları yan yana sıralayın
 • Kendinizi iyi hissedeceğiniz, enerji akışınızın kesilmeyeceği, belinizin dik olduğu bir pozisyonda oturun ve gözlerinizi kapatın. Çalışma sonuna kadar da gözlerinizi açmayın.
 • Kutuları rastgele karıştırarak yerlerini değiştirin.
 • Transa geçerek sırası ile elinizi kutuların üzerinde dolaştırın.
 • Bir kutu seçin ve elinizi üzerinde tutun. Elinizdeki titreşimi hissedinceye kadar bekleyin. Hiçbir müdahalede bulunmayın.
 • Hissettiğiniz enerjinin o hangi nesneye ait olduğunu hissettiğinizde kolayca uzanabileceğiniz yerde duran kağıt ve kalemi alarak nesnenin adını yazın ve kutunun üzerine koyun. (gözler açılmadan)
 • Sırası ile bu uygulamayı tüm kutular için tekrarlayın.

Bu çalışmanın etkisini artırmak için İmajinasyon kategorisi altındaki konularda anlatılan teknikleri kullanabilirsiniz. Çalışmada herkes benzer sonuçlar elde edemeyecektir. Eğer derin trans çalışmasını verimli bir şekilde yapmışsanız o çalışma sırasında enerjinizi hissetmeyi de öğrenmişsinizdir. Ruhsal hassasiyeti yüksek olmayanların daha uzun süre çalışmaları gerekecektir.

İkinci Etap, İnsan Bedeni Üzerinde Bioenerji Çalışmaları ve Geliştirilmesi

Benzer çalışmanın farklı versiyonlarını arkadaşlarınız ve tanıdıklarınız üzerinde de deneyebilirsiniz. Özellikle belli bölgelerinde ağrıları olanlar üzerinde ağrıları bağladığında denemeye çalışın.

 • Çalışma öncesinde kendinizi topraklayın, toprakta çıplak ayak yürüyün, ağaçların yapraklarına dokunun, musluktan akan suda ellerinizi yıkayın vb.
 • Seçtiğiniz kişinin ağrısı başladığında sırtüstü uzanmasını rica edin.
 • Transa girerek elinizi bedeni üzerinde dolaştırın (bedenine temas ettirmeden, başından ayaklarına kadar)
 • Bedenindeki enerjiyi hissetmeniz elinizin karıncalanması yani titreşimi ile anlaşılacaktır.
 • Eliniz karıncalanmaya başladığında bedendeki her bölgenin enerjisinin aynı olup olmadığını ve elinizdeki karıncalanmanın farklılığını hissetmeye çalışın.
 • Elinizi ağrı olan bölgeye götürerek üzerinde tutun.
 • Derin bir nefes alın, aldığınız nefesle birlikte o bölgedeki ağrıya neden olan sebepleri siyah toz gibi içinize, elinizden çektiğinizi hayal edin.
 • Bu siyah tozun diğer eliniz ile dışarı atıldığını ve yok olduğunu hayal edin.
 • Bu çalışma sırasında elinizin ısındığını ve yoğun şekilde karıncalandığını hissedeceksiniz bu durum enerji akışı ile ilgilidir ve endişelenmeyin.
 • Şimdi çalışmayı tersine çevirin. Derin bir nefes alın. Nefes aldığınızda içinize iyileştirici yüksek enerjinin girdiğini, nefesinizi verirken de elinizden ağrıyan bölgeye girerek o bölgeyi iyileştirdiğini hayal edin.

Bioeerji Çalışması Sonrası Kendinizi Topraklamayı Unutmayın

İsteseniz de istemeseniz de bu çalışma sonrasında bir enerji alışverişi meydana gelir. Ağrıya neden olan negatif enerjiler size de geçeceği için kendinizi mutlaka topraklayarak enerjiyi dışarı atın. Bunu yapmadığınızda üzerinizde biriken enerjiler sizi olumsuz etkileyecektir.

Topraklanma, derin trans çalışması ve imajinasyon çalışmaları, denize girmek, abdest almak, banyo yapmak, çıplak ayakla toprakta ve çimlerde yürümek şeklinde yapılabilir. Hiçbirine imkanınız yoksa akan suda ellerinizi yıkayın ve imajinasyonla bedeninizdeki enerjinin tümüyle atıldığını hayal edin.

Bu çalışma sırasında yapılan imajinasyonlar ruhsal mekanizmaları ve enerji akışını harekete geçirdiği için siz farkında olmasanızda etki gösterir. Hiçbir zaman değişmeyen bir kural vardır. Düşünceler hayalleri, hayaller de eylemleri etkiler. Bu çalışmayı düzenli yaptığınızda bir süre sonra herşeyi sadece düşünce ve bilinç ile hareket etmeye başlayacaktır. Eğer doğuştan gelen yatkınlıklarınız varsa henüz ilk çalışmalarda hızlı sonuç almaya başlarsınız.

 

Ek bilgi ve teknikler Bukra Tarı Dora

Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır?

www.parapsikoloji.net

Bioenerji ile bağlantalı Aura Nedir ve Nasıl Güçlendirilir? konusunu ziyaret edebilirsiniz.

Enerjinin imajinasyon ile kanalize edilmesi ve yönlendirilmesi teknik detaylar İmajinasyon Konuları

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Uchiha Sasuke
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. blank Kadir kapici deprem tahmincisi dedi ki:

  Bende kendimde koluma bileklik tanıyordum sonra hediye verdiğim insanlarda panik atak anksiyete sitres alerjik durumlar ağrılar eldeki sinir sikismasi geçmeye başladı sonraları bendeki bio enerjinin bileklige geçtiğini farkına vardım bir çok kişiye vesile oldum.

 2. blank kadir kapıcı dedi ki:

  bilgilendirme güzeldi bende ne hikmetse dünyada deprem oluyorken bende bunu hissediyorum deprem olma aşamasında bende ağrılar oluşuyor hatta depremin hangi yönden dahi geleceği bilmeye başladım bunuda yazıyım insanda enerji var her nesne hem parça hemde dalga madde gitmese bile dalga uzaklara ulaşıyor kuantum kalın sağlıcakla

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et