Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır?

Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır?

Bioenerji nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır?

Bioenerji Nedir? Bioenerji orijinal adıyla bioenergy, “Yaşam” anlamına gelen “bio” sözcüğü ve “enerji” kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Evrensel enerji veya yaşam enerjisi anlamlarına gelir. Temel işlevi, evrende ve tüm canlılarda bulunan kozmik enerjiyi “şifa” ‘ya kanal olmak maksadıyla kullanmaktır. Bioenerji ilk kez Avusturyalı Hekim ve Psikanalist Wilhelm Reich tarafından kullanılmıştır. Reich, bioenerji terimini sadece “vücuttaki yaşam enerjisi” anlamında kullanmıştır. Bioenerjiye Sanskritçe de Prana adı verilir. Bu enerjiye Japonlar Ki, Çinliler ise Chi demektedir.

Bioenerji, 1976 Yılında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kabul edilmiştir.

Bioenerji Etki ve Çalışma Prensibi

Fiziki bedenin kaynağı dışarıdan aldıklarımızdır. Yediklerimiz, içtiklerimiz, soluduğumuz hava, kısacası dışarıdan bedenimize aldığımız tüketilebilen her şey vücut sisteminde uygun şekilde parçalanarak enerjiye dönüşür. Fiziki beden alınan bu yakıtla çalışır.

Peki, kirlian fotoğrafçılığı ile varlığı kanıtlanan aura ve ondan önce bizim ruhumuz, hangi besinle varlığını sürdürüyor ?

Aura, bizim ruhsal ve fiziki durumumuzu yansıtan enerjiden bir gölge gibidir. Fiziksel durumumuza bakıp hastalık teşhisinin konulması gibi, Auraya bakarak da karakter analizi dahil ruhi ve fiziki hastalıkların teşhisi konulur. Ayrıca, aurada ki olumsuzluklar giderilerek bu tür sıkıntılar tedavi edilir.

İnsanın fiziki bedeni ve ruhu üst düzeyde birbiri ile ilintilidir. Bu şu demek, bedene alınan besinlerin enerjiye dönüşmesi ruhu etkilediği gibi aynı şekilde ruhun enerjisi de fiziki bedeni etkiler. Aralarında kusursuz bir uyum vardır.

Her şeyin özü enerji olduğuna göre, hasta ya da sağlıklı olmanın sebebi de enerjidir. Bioenerji ile bu negatif enerjiler giderilerek kişinin iyileşmesi için şifa’ya kanalize etmek amaçlanır.

Bioenerji Nedir? Bioenerji Tedavi İçin Yeterli mi?

Şu akıldan asla çıkarılmamalıdır ki Bioenerji tek başına tedavi için yeterli değildir. Geleneksel yani Alternatif Tıp tekniklerinden birisi olan Bionerji, Modern Tıbba destek niteliğindeki yardımcı tedavi yöntemlerinden birisidir. Dünya Sağlık Örgütü de bioenerjiyi tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak görüp, kabul etmiştir.

Modern Tıp diğer bilimler gibi maddesel açıdan değerlendirme yaptığı için, yetersiz kaldığında, tam anlamıyla tedavi edilemeyen hastalıklarda bioenerji ve türevi olan geleneksel tıp yöntemleri kullanılabilir.

Bioenerji Tedavide Nasıl Kullanılır?

Hastalık insanın enerjisini bozabileceği gibi insan enerjisinin bozulması da hastalığa sebebiyet verebilir. Hastalıkların insanın yaşam enerjisinde bir karşılığının bulunması teşhis ve tedavide çift taraflı kolaylık imkanı sağlar.

Bedenimizde bir yerimiz ağrıdığında refleks ve içgüdü ile karışık hemen elimizle ağrıyan yerimize dokunuruz. Bunu yapmamızın sebebi hiç şüphesiz, ağrıyan yerimize dokunduğumuzda oraya elimizden gönderilen enerji ile ağrıyı azaltmak ve şifaya sebebiyet vermektir.

Bedenimizde 7 ana enerji merkezi (çakra) bulunmaktadır. Bunlar haricinde avuç içlerimiz dahil bir çok yerde küçük merkezlerde bulunmaktadır. Ve bu merkezlerin tüm beden üzerinde irtibatını sağlayan enerji kanalları bulunur. Avuç içlerinde bulunan çakralar enerjiyi çeken ve aktaran gurupta yer aldığı için bioenerjide de etkin şekilde kullanılmaktadır.

Bir organın hastalanıp görevini yerine getirememesi gibi, enerji merkezlerinde de yaşayışa bağlı olarak bir takım tıkanmalar meydana gelebilir. Bu tıkanmalar sonucu enerji akışı bozulduğu için oluşan negatif enerji insanı ya hasta yapar ya da hastalığa sebebiyet verir.

Bionerji uzmanları, hasta bedendeki bu tür negatif enerjileri gidermek, düzensiz bir şekilde işleyen enerji akışını düzenlemek gibi amacıyla Modern Tıbba ek destek sağlamaktadırlar.

 

Bioenerji Nedir? Tedavide Nasıl Kullanılır?

www.parapsikoloji.net

Bioenerji ile bağlantalı Aura Nedir ve Nasıl Güçlendirilir? konusunu ziyaret edebilirsiniz.

Enerjinin imajinasyon ile kanalize edilmesi ve yönlendirilmesi teknik detaylar İmajinasyon Konuları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kadir kapıcı dedi ki:

    bilgilendirme güzeldi bende ne hikmetse dünyada deprem oluyorken bende bunu hissediyorum deprem olma aşamasında bende ağrılar oluşuyor hatta depremin hangi yönden dahi geleceği bilmeye başladım bunuda yazıyım insanda enerji var her nesne hem parça hemde dalga madde gitmese bile dalga uzaklara ulaşıyor kuantum kalın sağlıcakla

error: Korumalı İçerik!