Stonehenge Anıtı Esrarı Kimler Neden ve Nasıl Yaptı?

Stonehenge Anıtı Esrarı

Stonehenge Anıtı Esrarı

İngiltere’de bulunan ve gizemi yıllardır çözülemeyen Stonehenge Anıtı ile ilgili yapılan araştırmalar anıtın yapımı ile ilgili farklı iddiaları da beraberinde getirmekte. Anıt ile ilgili bugüne kadar yapılan çok sayıda araştırma olmasına rağmen tam olarak ne zaman yapıldığı ve yapım sebebinin ne olduğu konusunda kesin ve net bilgilere ulaşılamaması bilim insanlarında soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmaktadır.

İngiltere’de girişlerin paralı olduğu Stonehenge Anıtı ile ilgili, bilim insanları araştırmalara devam etmekte ancak henüz istenilen sonuca tam olarak ulaşılabilmiş değil. Anıtın yapımı ile ilgili yapıldığı dönemde astroloji, güneş sistemi, inanış ve toplanma alanı gibi  nedenler üzerinden durulmakta.

MÖ 8.000 Yılına Dayanıyor

Araştırmalar kesin bir tarih veremiyor olsa da Stonehenge Anıtı yapım tarihinin, tarih öncesi 8.000 yılına dayandığı iddia edilmekte. Yapılan araştırmalar farklı bölgelerde çok sayıda dev taş sütunlarının da bulunduğunu ortaya çıkardı. Eski çağlarda devasa taş sütünlarının neden belli şekillerde ve belli yerlerde bir araya getirildiği büyük bir merak konusu. Kimlerin ne için yaptığı henüz anlaşılamayan bu anıtın gizemi çözüldüğünde merak edilen çok sayıda sorunun da cevap bulunmuş olacak.

Asıl merak edilen bir başka konu ise; tarihi bilgilere göre henüz hiçbir kaldıracın ve gelişmiş aletin bulunmadığı dönemlerde insanların bu kadar ağır taşları, nasıl şekillendirip taşıyabildikleri.

İlginizi çekebilecek konu Apor ve Aspor Materyalizasyon – Demateryalizasyon Maddenin bir yerden başka bir yere itme çekme kanunu ortadan kaldırılarak taşınması veya yok edilmesi.

Görsel ve araştırma kaynak: http://www.english-heritage.org.uk/visit/places/stonehenge/things-to-do/#Section1

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

ETİKETLER:
Turhan Doğan
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et