Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı?

14.02.2019

Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı?

Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı?

Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı? Görülen kötü rüyalar, kabuslar neden anlatılmamalı? Rüyalar anlatıldığında ne gibi etkiler ortaya çıkar? Her rüya neden anlatılmaz? Rüyalar neden herkese anlatılmamalı?

Gördüğümüz rüyaların büyük kısmı bilinçaltımızla ilgilidir. Çözülmesi ve pekiştirilmesi gereken konular rüyalarda ele alınarak değerlendirilirler. Görülen bazı rüyalarsa zaman ve mekan ötesini aşarak öngörü niteliği kazanırlar. Henüz olmamış bazı olaylar bu tarz rüyalarda önceden görülebilir. Rüyaların önemli bir kısmı sembolik ve soyut kavramlar içerir. Ne anlam ifade ettiği tam olarak bilinemez. Bilinmezlik merak uyandırır ve cevap bulabilmek için anlatma ihtiyacı duyarız. Rüyaların sembol dilini ve anlamını bilmeyenlere anlatılması ise meydana gelebilecek sonuçların değişmesine neden olabilir.

Görülen tüm rüyalar neden anlatılmamalı? Gördüğümüz rüyaları neden herkese anlatmamalıyız? Bu konuyu iki bölümde ele alalım.

Görülen Her Rüya Neden Anlatılmamalı?

İki önemli nedeni vardır.

Psikolojik Etkiler.

 Anlatmak ve dile getirmek henüz gerçekleşmemiş olayları tetikleyici etkiye sahiptir.

Rüyanın Anlatılmasının Psikolojik Etkileri ve Sonuçları

Sebepler sonuçları doğurur. Yanlış yorumlanan bir rüya ile olumsuz etkilenen insan, olumsuz bir şeylerin olacağına inanmışsa beyni o noktaya kenetlenecek ve olayların gidişatı olumsuz yönde etkilenecektir.

Başına kötü şeylerin geleceğine işaret eder” gibi bir ifade kullanıldığı anda rüyayı gören insanın ruhsal yapısı etkilenmeye açıksa, “kötü gidebilecek tüm ihtimalleri” değerlendirerek olumsuz sonuçlanmayacak olayların da olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Sonunda kullanılacak ifade ise “Böyle olacağı söylenmişti” olacaktır.

“Olacak olana hazırlanmak” ve “olduktan sonra sebepler” hazır olmuş olacaktır. Gördüm, söylendi ve oldu.

Görülenin Anlatılması Olayları Tetikleyebilir

Kötü rüyalar anlatılır mı? Kötü rüya görmek neye işaret eder? Kötü rüyalar neden anlatılmaz? Kötü rüyayı anlatmak ne tür sonuçlar doğurur? Bir başkasına anlatılan kötü rüyaların sonuçları nelerdir, anlatılırsa ne olur?

Rüyada görülen her kötü olay birebir yaşanmaz. Kötü rüya görmek başımıza kötü bir şeylerin geleceği anlamına gelmeyebilir. Prekognisyon (öngörü) yeteneğine sahip insanlar henüz yaşamadıkları olayları önceden rüyalarında açıkça görebilirler. Bunun dışında rüya görenlerin rüyaları açık değil çoğunlukla sembolik nitelik taşır. Rüyada görülen olumsuz görüntülerin anlamları da kötü olacak diye bir kural yoktur.

Kötü rüyalar size ne tür tedbirler almanız gerektiğini söyleyemeyecek insanlara anlatılmaz. Çünkü meydana gelecek olaylar ve bu olayların meydana, gelmesi şifresi çözülmüş kodlar gibi açığa çıkmaya başlayacaktır.

Bilinmeyen bilinir olduğunda, çözülmeyen çözülür olduğunda; kimle ve nasıl bilinmeye ve çözülmeye başladığına göre farklı şekillenecektir. Rüyanın yoğunluğuna ve sembol diline göre yorumlayan bir insan öğrendiğinizde kötü sonuçlanmasına neden olacak kısımları değil öğrendiğinizde tedbir almanızı gerektirecek kısımları size aktarır.

Şifrelenmiş rüyalar yanlış insanlarda yanlış çözüldüğünde, sonuçlarda çözümleme ile birlikte değişime uğrayacaktır.

Yanlış Yorumlama Nasıl Kötü Sonuçlara Neden Olur?

Sosyal medya hesaplarınıza, mail hesabınıza veya para çekme makinelerine yanlış şifre girdiğinizde değişen sonuçları düşünün. Doğu kombinasyonlar oluşmadığında sonuçlar her zaman değişir ve etkilenir. Rüyaların frekansları da doğru frekansla okuyamayan bir insanın yorumu ile sonuçları değiştirebilir. Tedbir alındığında olumlu sonuçlanabilecek bir rüya tam tersi etkiler ortaya çıkarabilir.

Rüyanın içeriğinin ve ne anlama geldiğinin bilinmesi çalınan bir parçada hangi notaların kullanıldığının bilinmesi gibidir. Notaları okumayı bilmeyen bir insan eline müzik aletini aldığında, notaları olması gerektiği gibi kullanamadığında ortaya çıkan sonuç, rüyaların yoğunluğuna ve anlam derinliğine inemeyen bir insanın rüyayı yorumlaması ile aynıdır.

Rüyalar, ruhsal boyutta farklı anlamlar taşır. Anlam yoğunluğuna göre çözülmesi ancak benzer yoğunluğu görebilecek bir ruh yapısı ile mümkün olabilir. Doğuştan rüyaları anlama yeteneğine ve becerisine sahip olunması gerekir.

Rüyaların Doğru Yorumlanabilmesi için Doğum Haritasında Konumlar

Sahip olduğumuz kabiliyetlerin büyük kısmı doğuştan gelir. Gelişmesi veya gerilemesi ise sonradan edilenlere bağlıdır. Aşağıda bulunan doğrum haritası konumlarına sahip olan insanlar rüyaları doğru yorumlama becerisine sahiptirler. Yorumlarındaki isabet oranı ise kendilerini geliştirmelerine bağlıdır.

 11. Evde Yengeç Burcu
 12. Evde Yengeç Burcu
12. Evde Akrep Burcu
12. Evde Koç Burcu

Özellikle 11. ve 12. Evde bulunan yengeç burcu konumu, yorumların çözümlenip analiz edilmesinde etkilidir.

Kötü Rüya Görüldüğünde Ne Yapmak Gerekir?

Kötü rüya gördüğümüzde olumsuz enerji yoğunluk kazanmışsa Psişik Saldırılardan Korunma Yolları linkinde anlatılanları yapabilirsiniz.

 • Dua etmek,
 • Kendinizi iyi hissedeceğiniz insanlarla birlikte olmak
 • Yeşil alanlara çıkmak, sahilde veya mümkünse akan suların yakınında dolaşmak, akan sulara bakmak (aynı zamanda sünnettir)

kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve negatif enerjilerin dağılmasını sağlayacaktır.

Rüyaları diğer varlıklarda etkileyebileceği için onlardan kaynaklanan bir rüya olduğundan şüphe ediyorsanız ve bu rüyalar tekrarlanıyorsa yatmadan önce ve rüya gördükten sonra aşağıdaki ayetlerden derlenmiş duayı okuyabilirsiniz.

Rabbi inni messeniyeş şeytanu binusbin ve azâb; Rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatıyni ve euzü bike rabbi en yahdurun. Ve hifzan min külli şeytanin marid.”
(Sad: 41 / Mü’minun: 97-98 Saffat: 7)

Anlamı: Rabbim muhakkak ki şeytan bana bitkinlik ve azap yaşattı. Rabbim, şeytanların vesvesesinden sana sığınırım. Ve sana sığınırım Rabbim çevremde bulunmalarından. (Dünya semasını) kurallara itaatten çıkan her şeytandan koruduk.

 

İlgili Konular

Rüyalarımızı Hatırlamak için Neler Yapabiliriz

Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme

 

Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı?

www.parapsikoloji.net

14 Şubat 2019

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Kayhan dedi ki:

  rüyalardan ziyade bir şeyle boğuştuğum oluyor birebir maddesel fiziksel uyarım hissi oluyor tabi mesela kolu ve elleri olan bir varlık tam yatağın içerisinde yatar pozisyonda boğuştuğumu anımsamakla başlıyor.rüya olmadığından eminim uzun zamandır uyku olan biten kabus gibi bütün korkuları artık geçtim sanırım uykuda olduğumu hissettiğimden ötürü kara basan azabını ki tam bir azap biraz çözümsedim gibi sıkıntı esnasında yinemi diyerekten hafifliyor ve yataktan kalktığımı düşündüğüm anda sıkıntı bitiyor ve yorganı kaldırıp evde gezdiğimi görüyorum sadece birkaç saniye ama çok hızlı gelişiyor sonra yeniden yattığım yatağa yönelip bedenin içine girdiğimi gördüğümde hafiften uyanıyor yeniden rahatça sabahlıyorum.. o boğuştuğum şey her ne ise alt ediyorum merak etmeyin rüyalar veya başka uyku halleri insanın iç dünyasının başka bir yansımasıdır bence oranın hakimi sizsiniz korkuya hiç gerek yok saygılar.

 2. Kayhan dedi ki:

  Rüyalardan ziyade yılda bir iki veya birkaç defa bir şeylerle boğuşuyor olurum eli ve kolları olan bir varlık gibi tabi korkuları yeneli yıllar sadece boğuşuyor ve bir şekilde üstün geliyorum karabasan denilen olayı çözümledim gibi o rüya sız sıkıntılı anda hafifleyip yataktan kalktığımı düşündüğümde aniden geçiyor ve evde çok hızlı bir şekilde hareket ediyorum birkaç saniye sürüyor sonra hafif uyanıp yeniden rahatça uyuyabiliyorum ama o boğuştuğu şey nedir çözemedim. Bazı rüyalarda küçük küçük yaratıkları kovaladigim oldu iki gün önce ise bayağı kötü bir yaratıkla yine savaştım rüyalar sizin dunyanizdir herşeyi alt edebilirsiniz saygılar.

 3. Murat dedi ki:

  Kuantumcuların dediğine göre bizdeki inanç ve düşünce kalıplarına ait dalgalar schulman boşluğuyla çarpıştığında karşımızda olaylar beliriyormuş. Bu durumda rüyayı kötü yorumlayan birine inandığımızda başımıza kötü bir olay çıkması bununla da açıklanabilir mi? (Herşey Takdiri İlahi:))

  1. Elif Sude dedi ki:

   Düşüncenin değişimi olasılıkları, hem psikolojik hem de enerji boyutunda bir şekilde etkilemekte. Sabah uyandığımızda günün nasıl geçeceği ile ilgili düşüncelerimiz tüm günün nasıl geçtiğini büyük oranda belirler. Bakış açıları değişir. Değişen bakış açıları attığımız adımlardan, ilgilendiklerimize, konuşmalarımıza ve verdiğimiz cevaplara yansır. Tüm bunların geri dönüşümü de olayların nasıl gelişeceğine etki eder.

 4. Emel Gülseren dedi ki:

  Merhaba Emre bey , doğum haritasına göre ruhsal yetenekleri öğrenme sayfasında ne yazık ki yorum yazma kısmını bir türlü bulamadım?
  Eğer sesimi duyup da yardımcı olursanız çok memnun olurum??.Kendim için geç kalmış olsam bile en azından kızlarımın geleceği için onları yeteneklerine uygun doğru biçimde yönlendirebilmeyi istiyorum??. Teşekkür ederim ?.

  1. Elif Sude dedi ki:

   İlgili bölüm sadece müsait olunduğunda açılmaktadır. Talep çok fazla olduğu için mevcut talepler bitirildiğinde yenileri kabul edilmektedir.

error: Korumalı İçerik!