Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı?

Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı?

Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı?

Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı? Görülen kötü rüyalar, kabuslar neden anlatılmamalı? Rüyalar anlatıldığında ne gibi etkiler ortaya çıkar? Her rüya neden anlatılmaz? Rüyalar neden herkese anlatılmamalı?

Gördüğümüz rüyaların büyük kısmı bilinçaltımızla ilgilidir. Çözülmesi ve pekiştirilmesi gereken konular rüyalarda ele alınarak değerlendirilirler. Görülen bazı rüyalarsa zaman ve mekan ötesini aşarak öngörü niteliği kazanırlar. Henüz olmamış bazı olaylar bu tarz rüyalarda önceden görülebilir. Rüyaların önemli bir kısmı sembolik ve soyut kavramlar içerir. Ne anlam ifade ettiği tam olarak bilinemez. Bilinmezlik merak uyandırır ve cevap bulabilmek için anlatma ihtiyacı duyarız. Rüyaların sembol dilini ve anlamını bilmeyenlere anlatılması ise meydana gelebilecek sonuçların değişmesine neden olabilir.

Görülen tüm rüyalar neden anlatılmamalı? Gördüğümüz rüyaları neden herkese anlatmamalıyız? Bu konuyu iki bölümde ele alalım.

Görülen Her Rüya Neden Anlatılmamalı?

İki önemli nedeni vardır.

Psikolojik Etkiler.

 Anlatmak ve dile getirmek henüz gerçekleşmemiş olayları tetikleyici etkiye sahiptir.

Rüyanın Anlatılmasının Psikolojik Etkileri ve Sonuçları

Sebepler sonuçları doğurur. Yanlış yorumlanan bir rüya ile olumsuz etkilenen insan, olumsuz bir şeylerin olacağına inanmışsa beyni o noktaya kenetlenecek ve olayların gidişatı olumsuz yönde etkilenecektir.

Başına kötü şeylerin geleceğine işaret eder” gibi bir ifade kullanıldığı anda rüyayı gören insanın ruhsal yapısı etkilenmeye açıksa, “kötü gidebilecek tüm ihtimalleri” değerlendirerek olumsuz sonuçlanmayacak olayların da olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Sonunda kullanılacak ifade ise “Böyle olacağı söylenmişti” olacaktır.

“Olacak olana hazırlanmak” ve “olduktan sonra sebepler” hazır olmuş olacaktır. Gördüm, söylendi ve oldu.

Görülenin Anlatılması Olayları Tetikleyebilir

Kötü rüyalar anlatılır mı? Kötü rüya görmek neye işaret eder? Kötü rüyalar neden anlatılmaz? Kötü rüyayı anlatmak ne tür sonuçlar doğurur? Bir başkasına anlatılan kötü rüyaların sonuçları nelerdir, anlatılırsa ne olur?

Rüyada görülen her kötü olay birebir yaşanmaz. Kötü rüya görmek başımıza kötü bir şeylerin geleceği anlamına gelmeyebilir. Prekognisyon (öngörü) yeteneğine sahip insanlar henüz yaşamadıkları olayları önceden rüyalarında açıkça görebilirler. Bunun dışında rüya görenlerin rüyaları açık değil çoğunlukla sembolik nitelik taşır. Rüyada görülen olumsuz görüntülerin anlamları da kötü olacak diye bir kural yoktur.

Kötü rüyalar size ne tür tedbirler almanız gerektiğini söyleyemeyecek insanlara anlatılmaz. Çünkü meydana gelecek olaylar ve bu olayların meydana, gelmesi şifresi çözülmüş kodlar gibi açığa çıkmaya başlayacaktır.

Bilinmeyen bilinir olduğunda, çözülmeyen çözülür olduğunda; kimle ve nasıl bilinmeye ve çözülmeye başladığına göre farklı şekillenecektir. Rüyanın yoğunluğuna ve sembol diline göre yorumlayan bir insan öğrendiğinizde kötü sonuçlanmasına neden olacak kısımları değil öğrendiğinizde tedbir almanızı gerektirecek kısımları size aktarır.

Şifrelenmiş rüyalar yanlış insanlarda yanlış çözüldüğünde, sonuçlarda çözümleme ile birlikte değişime uğrayacaktır.

Yanlış Yorumlama Nasıl Kötü Sonuçlara Neden Olur?

Sosyal medya hesaplarınıza, mail hesabınıza veya para çekme makinelerine yanlış şifre girdiğinizde değişen sonuçları düşünün. Doğu kombinasyonlar oluşmadığında sonuçlar her zaman değişir ve etkilenir. Rüyaların frekansları da doğru frekansla okuyamayan bir insanın yorumu ile sonuçları değiştirebilir. Tedbir alındığında olumlu sonuçlanabilecek bir rüya tam tersi etkiler ortaya çıkarabilir.

Rüyanın içeriğinin ve ne anlama geldiğinin bilinmesi çalınan bir parçada hangi notaların kullanıldığının bilinmesi gibidir. Notaları okumayı bilmeyen bir insan eline müzik aletini aldığında, notaları olması gerektiği gibi kullanamadığında ortaya çıkan sonuç, rüyaların yoğunluğuna ve anlam derinliğine inemeyen bir insanın rüyayı yorumlaması ile aynıdır.

Rüyalar, ruhsal boyutta farklı anlamlar taşır. Anlam yoğunluğuna göre çözülmesi ancak benzer yoğunluğu görebilecek bir ruh yapısı ile mümkün olabilir. Doğuştan rüyaları anlama yeteneğine ve becerisine sahip olunması gerekir.

Rüyaların Doğru Yorumlanabilmesi için Doğum Haritasında Konumlar

Sahip olduğumuz kabiliyetlerin büyük kısmı doğuştan gelir. Gelişmesi veya gerilemesi ise sonradan edilenlere bağlıdır. Aşağıda bulunan doğrum haritası konumlarına sahip olan insanlar rüyaları doğru yorumlama becerisine sahiptirler. Yorumlarındaki isabet oranı ise kendilerini geliştirmelerine bağlıdır.

 11. Evde Yengeç Burcu
 12. Evde Yengeç Burcu
12. Evde Akrep Burcu
12. Evde Koç Burcu

Özellikle 11. ve 12. Evde bulunan yengeç burcu konumu, yorumların çözümlenip analiz edilmesinde etkilidir.

Kötü Rüya Görüldüğünde Ne Yapmak Gerekir?

Kötü rüya gördüğümüzde olumsuz enerji yoğunluk kazanmışsa Psişik Saldırılardan Korunma Yolları linkinde anlatılanları yapabilirsiniz.

 • Dua etmek,
 • Kendinizi iyi hissedeceğiniz insanlarla birlikte olmak
 • Yeşil alanlara çıkmak, sahilde veya mümkünse akan suların yakınında dolaşmak, akan sulara bakmak (aynı zamanda sünnettir)

kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve negatif enerjilerin dağılmasını sağlayacaktır.

Rüyaları diğer varlıklarda etkileyebileceği için onlardan kaynaklanan bir rüya olduğundan şüphe ediyorsanız ve bu rüyalar tekrarlanıyorsa yatmadan önce ve rüya gördükten sonra aşağıdaki ayetlerden derlenmiş duayı okuyabilirsiniz.

Rabbi inni messeniyeş şeytanu binusbin ve azâb; Rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatıyni ve euzü bike rabbi en yahdurun. Ve hifzan min külli şeytanin marid.”
(Sad: 41 / Mü’minun: 97-98 Saffat: 7)

Anlamı: Rabbim muhakkak ki şeytan bana bitkinlik ve azap yaşattı. Rabbim, şeytanların vesvesesinden sana sığınırım. Ve sana sığınırım Rabbim çevremde bulunmalarından. (Dünya semasını) kurallara itaatten çıkan her şeytandan koruduk.

 

İlgili Konular

Rüyalarımızı Hatırlamak için Neler Yapabiliriz

Prekognisyon Gelecekte Olacak Olayları Görme

 

Kötü Rüyalar Neden Anlatılmaz ve Anlatılmamalı?

www.parapsikoloji.net

14 Şubat 2019

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 24 YORUM
 1. blank Mesut dedi ki:

  Ben rüyamda siyah bir keçi adam gördüm bu iyi birşeymi

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Rüya yorumu konusunda yetenekli birine sormanız daha doğru olur. Rüyalar kişiye özeldir.

 2. blank Cemre dedi ki:

  Rüyamanda ailemle bir şeyden kaçıyorduk, sonra karşımıza 2 sene mi ne önce gördüğüm bir adam çıktı, o adamdan o kadar çok korkuyorum ki anlatamam, sizi öldürücem diyordu galiba, beni hep öldürmek istiyor, ama beni öldürmeyi denediği an uyanıyorum ve uçukluyorum yolumuzu hep kesip sizi öldürücem diyor…

 3. blank Serap dedi ki:

  Rüyamda hala sevdiğim eski sevgilimin konuştuğu bir kız var rüyamda sevgilim beni seviyor mu sevmiyor mu anlamadım neyse biz otururken ben o kızla konuşman var mı dedim baktım sildin dimi dedim onu seviyor musun dedim bişey demedi galiba kuzeni birbirlerini seviyorlar belli dedi o arkadaşına dönüp sana anlatıyor mu onu dedim biraz dedi merak etme dedi sonrasında benimle ilgili iyi bir şey söyledi ama sanki rüyamda bunu duyduktan sonra gerisinin önemi kalmamış gibiydi gözlerim doldu çok gerçekçiydi özellikle sevgilimin tepkileri

 4. blank Şerife dedi ki:

  Mrb ben dun abımın olumunu gordum. 2ıncı gunu esımı ıse gonderdım ama sonra ruyada baska bır afam vardı yanımda ellerı nı gordum ve zwten hıssettım onun olmadıgını cok korktum bıraz koluma sarıldı sıkar gbı. Sonra baska bır yere ındım evın assagısına azraıl gbı bırı benı kovaladı kara bseydı goremedım kım oldugunu. Ama cok karmasık tı ruyam. Sonra bı kadın bırıne ne zmqn gelebiliriz buraya gene dedı afam da dedıkı 150 yılda 1 dedı gelebılırsın cok korktum ne oldugunu anlamadımm. Neden boyle kotu lorkutucu bsey gordum bılmıyorum lutfen yardımcı olun cok merak ediyorum. Yanı sonra dolu ınsan ıcındeydık ama sankı yanımdakiler ölü ama dırılmıs ınsanlarmıs gbu hıssettım bunsekıldeydı sımdıden tesekkurler…

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Rüyalar kişiye özel olduğu için net bir şey söylemek zordur. Bir çok şey bu rüyayı görmenize neden olmuş olabilir. En kötü ihtimalle diğer varlıkların etkileri olabilir. Bu varlıkların iyi niyetli mi kötü niyetli mi olduklarını algıladığınız hislerden anlayabilirsiniz. Sizi belli bir noktaya çekmek veya bir düşünceyi sizde oluşturmak için de tasarlamış olabilirler. Mesela belli bir süre sonunda bir insana “diğer gezegenlerden beni ziyaret ettiler”, “gelecekten gelenler benimle irtibat kurdu” düşüncesini farklı yöntemlerle aşılayabilirler.

 5. blank sevsen avan dedi ki:

  Genelde gördüğüm mekanlar gerçek oluyor veya bir olayla bağdaşıyor. Çözemediğim için bende sıkıntı yaratıyor. Rusya rüyamı son olaylara bağladım.
  3 göl olan mekan muhtemelen iskandinav ülkelerinden birinde.
  Baktığım kahve fallarında ( çok yapmamya çalışıyorum ) mekan ve yüz görürüm ve genelde söylediklerim çıkar. ama bu bir yetenek mi yoksa başarılı uydurma mı bilemiyorum.
  Kişiye özel harita çıkartmak için ne yapmam lazım?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Eğer gördükleriniz gerçekleşiyorsa prekognisyon (öngörü) yeteneğiniz olabilir. Bu konu üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme linkinde yer alan konudan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Arkadaşlar size mail ile ulaşırlar.
   Kişisel tercihlere müdahaleyi sevmem ama kahve falı vb. uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Görüntüler etkiye açıktır, ortaya çıkan her görüntü ile söylenenler olacak olaylarla ilgili iradeyi etkiler ve sorumlusu siz olursunuz.
   Düşünce ve Sözler Oluşları ve Geleceği Nasıl Etkiler?
   Psişikleri Diğer Varlıklar Neden ve Nasıl Kullanır?

 6. blank sevsen avan dedi ki:

  Merhaba,
  Genelde film gibi rüya görüyorum ama bazıları net olarak mekan içeriyor. Sembol dilini bilmediğimden yorum yapamıyorum ama çoğunlukla dağlık, doğal yerlerdeyim. 3 hafta önceki rüyamda Yerlebir olmuş bir saray’ın bahçesindeydim. Sarayı balkon sütunlarını gayet net görüyordum. Bahçenin köşesinde yarısı yıkılmış büyük su çeşmesi ve üzerinde kiril alfabesi ile yazılmış yazılar vardı. Sabah rüyamda Rusya’daydım diye düşündüm. Hatta evdekilere anlattım güldüler bana .
  1 hafta önceki rüyamda ise birbirine bağlantısı olmayan ama aynı güzergahta 3 adet göl olan yine dağlık bir bölgedeydim. Kuşbakışı görüyorum, tamamen cam kaplı ve birbirine uzak birçok ev gibi ama evden çok bir oda görünümlü kutu gibi binalar vardı, bu binaların tam karşısına denk gelen bölgede ise Eski bir yerleşim alanı vardı hafif yokuşlu ve parke taşı döşenmiş. Sonra bu alan ziyarete kapatıldığı için kimseyi içeri almadılar
  böyle birçok rüya zihnimde . Bu rüyaları gördüğüm günlerin sonrasında ilk gün derin bir orada olma hissi oluyor sonrasında belki oraya gerçekten gittim, gezdiğim yerlerde görürüm diye zihnimde arşivliyorum.Bu rüyaların anlamlarını çözümlemek isterdim. Nasıl bir kaynaktan yararlanabilirim?

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Rüya yorumunda kitabi bilgi, öğretiler ve ilham etkili. Doğuştan gelen bir yeteneğiniz varsa rüyalarınıza yoğunlaşarak ne anlama geldiklerini zamanla kendinizde çözebilirsiniz. Rüyada görülen sembollerin ne anlama geldiğini anlatan kitaplar var onlardan yararlanabilirsiniz. Edindiğiniz her bilgi zamanla parçaları bileştirmenizde yarar sağlayabilir. Bu konuda kurs veya ders veren varsa onlardan da yararlanabilirsiniz. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunda bu alana ne kadar yatkın olduğunuza bakabilirsiniz. İmajinasyon, rüya ve prekognisyon oranı yüksek olabilir.

   Gördüğünüz rüyalarda gerçekleşme oranı nedir?

 7. blank Beste Barışık dedi ki:

  Merhabalar,
  İki gün üst üste aynı/benzer rüyanın görülmesinin sebebi nedir? Rüya kötüydü…

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Sizinle bir bağlantısı varsa uyarı olabilir. Eğer Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme konusunda anlatıldığı gibi gelecekle ilgili olayları görebiliyorsanız buna göre değerlendirebilirsiniz.
   Rüya sahibi siz olduğunuz için sizinle ve yaşamınızla ne kadar ve hangi konularda bağlantılı olduğunu çözmeye çalışın. Rüyalarda görülen ve hissedilen her şeyin bir anlamı vardır ancak her rüyadan da bir anlam çıkarıp ona göre hareket etmek gerekmez. Bu şekilde hareket etmek yaşam dengemizi bozabilir.
   Bilinçaltınızı etkileyen ve rüya ile bağlantılı konuları gözden geçirin mutlaka sizinle ilgili bir bağlantı vardır. Ancak üzerinde çok fazla yoğunlaşıp mutlaka bir anlam çıkarmak için çaba harcamayın. Sadece analiz yapın, çıkarım yapabilirseniz yapın, aşırı çaba harcamayın.

 8. blank Elif dedi ki:

  Rüya değil fakat dün gece bir olay yaşadım kime anlatıp kimden ne olduğunu öğrenebileceğimi bilemedim. Geceleyin odama girdim saat 12-12.30 sıraları odamda çok kötü bir şey hissettim. Çok korktum. Ne olduğunu bilmiyorum. Sonra ışığımı kapatıp doğruca yatağıma yattım. Dualarımı okudum. Sonra gözlerimi kapadım. Gözlerimi kapamamla bacaklarımın üstüne bir şey oturması bir oldu. Böyle koca bir enerji topluluğuymuş gibi ağır bir şey. Korkudan gözlerimi açamadım. Ama bacaklarım felç oldu o an oynamadılar ve o şey üstünde oturdu. Yaklaşık yarım saat falan ecel terleri döktüm sonra kalkıp gitti. Sizce bu neydi, neden oldu çok korktum.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Yaşadığınız olay ayrıntılı olarak Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider? yazısında anlatılmaktadır. Hepimizin az çok yaşadığı bir olaydır. Korkmanıza veya endileşenmenize gerek yok. Sadece nasıl gerçekleştiğini anlamaya çalışın.

   1. blank Elif dedi ki:

    Lakin karabasan değildi bana bir zararı yoktu içimi darlamadı nefesimi kesmedi hiçbir şey yapmadı. Sadece bacaklarıma oturdu dinlendi ve gitti gibi bir şeydi

    1. blank Elif Sude dedi ki:

     “Karabasan” ifadesi yaşanan benzer durumlar için genel anlamda kullanılır. Zarar görülmesi, korku duyulması ve olumsuz durumlar yaşanması gerekmez. Önemli olan bu ve benzer olayların yaşanmasına neden olan durumların iç dünyamızda hangi mekanizmaların tetiklenerek ortaya çıktığını bulmaktır. Konuda kısmen buna değinildiği için benzer olayları tekrar yaşadığınızda açıklamalardan yola çıkarak çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

     1. blank Elif dedi ki:

      Teşekkürler, Elif Hanım

 9. blank Kayhan dedi ki:

  rüyalardan ziyade bir şeyle boğuştuğum oluyor birebir maddesel fiziksel uyarım hissi oluyor tabi mesela kolu ve elleri olan bir varlık tam yatağın içerisinde yatar pozisyonda boğuştuğumu anımsamakla başlıyor.rüya olmadığından eminim uzun zamandır uyku olan biten kabus gibi bütün korkuları artık geçtim sanırım uykuda olduğumu hissettiğimden ötürü kara basan azabını ki tam bir azap biraz çözümsedim gibi sıkıntı esnasında yinemi diyerekten hafifliyor ve yataktan kalktığımı düşündüğüm anda sıkıntı bitiyor ve yorganı kaldırıp evde gezdiğimi görüyorum sadece birkaç saniye ama çok hızlı gelişiyor sonra yeniden yattığım yatağa yönelip bedenin içine girdiğimi gördüğümde hafiften uyanıyor yeniden rahatça sabahlıyorum.. o boğuştuğum şey her ne ise alt ediyorum merak etmeyin rüyalar veya başka uyku halleri insanın iç dünyasının başka bir yansımasıdır bence oranın hakimi sizsiniz korkuya hiç gerek yok saygılar.

 10. blank Kayhan dedi ki:

  Rüyalardan ziyade yılda bir iki veya birkaç defa bir şeylerle boğuşuyor olurum eli ve kolları olan bir varlık gibi tabi korkuları yeneli yıllar sadece boğuşuyor ve bir şekilde üstün geliyorum karabasan denilen olayı çözümledim gibi o rüya sız sıkıntılı anda hafifleyip yataktan kalktığımı düşündüğümde aniden geçiyor ve evde çok hızlı bir şekilde hareket ediyorum birkaç saniye sürüyor sonra hafif uyanıp yeniden rahatça uyuyabiliyorum ama o boğuştuğu şey nedir çözemedim. Bazı rüyalarda küçük küçük yaratıkları kovaladigim oldu iki gün önce ise bayağı kötü bir yaratıkla yine savaştım rüyalar sizin dunyanizdir herşeyi alt edebilirsiniz saygılar.

 11. blank Murat dedi ki:

  Kuantumcuların dediğine göre bizdeki inanç ve düşünce kalıplarına ait dalgalar schulman boşluğuyla çarpıştığında karşımızda olaylar beliriyormuş. Bu durumda rüyayı kötü yorumlayan birine inandığımızda başımıza kötü bir olay çıkması bununla da açıklanabilir mi? (Herşey Takdiri İlahi:))

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Düşüncenin değişimi olasılıkları, hem psikolojik hem de enerji boyutunda bir şekilde etkilemekte. Sabah uyandığımızda günün nasıl geçeceği ile ilgili düşüncelerimiz tüm günün nasıl geçtiğini büyük oranda belirler. Bakış açıları değişir. Değişen bakış açıları attığımız adımlardan, ilgilendiklerimize, konuşmalarımıza ve verdiğimiz cevaplara yansır. Tüm bunların geri dönüşümü de olayların nasıl gelişeceğine etki eder.

 12. blank Emel Gülseren dedi ki:

  Merhaba Emre bey , doğum haritasına göre ruhsal yetenekleri öğrenme sayfasında ne yazık ki yorum yazma kısmını bir türlü bulamadım?
  Eğer sesimi duyup da yardımcı olursanız çok memnun olurum??.Kendim için geç kalmış olsam bile en azından kızlarımın geleceği için onları yeteneklerine uygun doğru biçimde yönlendirebilmeyi istiyorum??. Teşekkür ederim ?.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   İlgili bölüm sadece müsait olunduğunda açılmaktadır. Talep çok fazla olduğu için mevcut talepler bitirildiğinde yenileri kabul edilmektedir.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et