Psikotronik Bilim ve Parapsikoloji

Psikotronik Bilim ve Parapsikoloji

Psikotronik Bilim ve Parapsikoloji

Psikotronik Bilim terimi ilk kez Moskova Uluslararası Parapsikoloji Konferansında Dr. Zdenek Rejdak başkanlığındaki bir grup bilim adamı tarafından kullanıldı. Psikotronik çalışmalar psikoteknik ya da kognitif çalışmalar olarak da isimlendirilmektedir. Psikotronik, parapsikoloji çalışmalarının temelini oluşturan enerjiyi bilimsel olarak incelemektedir. Parapsikolojinin ilgi alanı olan her şey psikotronik adı altında incelenip değerlendirilmektedir. Parapsikolojide bilgi kişilerin deneyimleriyle elde edilirken psikotronik de sonuç odaklı olarak yapılan deneylerden bilgi toplanır.

Psikotronik Bilim ve Parapsikoloji

Psikotronik Bilim: Zihin, beden, çevre, madde, enerji ve bilincin sentezlenmesi sonucu ortaya çıkan paranormal olayların bilimsel temeller üzerine oturtularak açıklanması ve teknolojiye uyarlanmasıdır.

Parapsikoloji ise dilimize Türk Dil Kurumu tarafından “Ruh Bilimi” olarak çevrilmiştir. Dilimizdeki karşılığı ruh bilimi olsa da bilim camiası parapsikolojiyi bilim olarak kabul etmemektedir. Bunun sebebi ise biraz önce açıkladığımız gibi parapsikolojide bilgi, bilimsel verilerden çok kişilerin deneyimleriyle elde edilir. Psikotronik ise kişilerin deneyimlerini adeta elinin tersiyle itip olaya tamamen bilimsel açıdan yaklaşır. Parapsikoloji ve Psikotronik de gidilen yollar farklı olsa da varılacak yer aynıdır. Ancak bir fark var ki Parapsikoloji insanın kabiliyetlerini ele alıp incelerken, Psikotronik bu kabiliyetleri teknolojik olarak değerlendirmeyi amaçlar.

Bu konuda materyalist bir tavır takınan psikotronik bilime göre insan, yalnızca enerji üreten bir makine gibidir ve ürettiği enerji ile farklı çalışmalar gerçekleştirebilir. Parapsikoloji de kişi bizzat kendisi zihin okuyup kontrol edebilirken psikotronik de insanların bu etkileşimi kapsamlı bir şekilde analiz edilip, zihin okuma ve zihin kontrolü, bir makine aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Ancak üretilen veya üretilmesi planlanan teknolojik aletlerin temeli insanın ruhsal yetenekleridir. Savaş teknolojilerinde telepatinin kullanılarak askerler arasında telepatik iletişim kurmaya yarayan iletişim araçları gibi…

Nikola Tesla’nınEvrenin gizemini anlamak istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim yasalarıyla düşünün” sözünü kendilerine misyon olarak belirlemiş olacaklar ki psikotronik bilim adamları bir şeyi gözden kaçırmışlardır; Ruh. Telepatinin elektromanyetik dalgalar ile değil ruh ile gerçekleştiği Prof. Vassilyev tarafından ispatlanmıştır. Ruhun gücü beynimizde bulunan epifiz bezi aracılığı ile maddesel dünyaya aktarılıp hedeflenen kişi ile arada bağ kurulur. Veya bu etki maddesel aleme gelmeden ruhlara özgü alemde kalıp iletişim öyle gerçekleştirilebilir. Olaya bu yönden bakılırsa psikotronik bilimi diğer bilimler gibi ruhun etkisini tam anlamıyla araştırmayıp sadece dalgalar üzerinden giderek telepatiyi gerçekleştirmesi çok zor olacaktır.

Epifiz Bezi ve Psikotronik Bilim

Epifiz Bezi Ruh ve Beden Arasında Bir Köprü işlevi görmektedir. Fiziki bedende bulunmayıp da ruh da bulunan bazı özellikler epifiz bezi aracılığı ile maddesel dünyaya aktarılabilir. Bu olayı İngiltere’den Türkiye’ye gelmek olarak örnekleyebiliriz. Ama psikotronik bilim diyor ki biz beyni etkileyecek dalgaları kullanarak bu telepatiyi gerçekleştirebiliriz. Biraz önceki örneğin tam zıttı olarak Türkiye’den İngiltere’ye gitmeyi hedefliyorlar.

Doğru bir şekilde analiz yapılırsa Türkiye’den İngiltere’ye gitmek yani elektromanyetik dalgalar ile ruha etki etmek çok zor belki de imkansıza yakındır. Bu şekilde düşünmelerinin sebebi parapsikoloji çalışmalarında olduğu gibi kişilerin deneyimleyerek yavaş bir şekilde ilerlemesini beklemeden teknoloji yardımı ile hedeflerine kolay yoldan ulaşmaktır.

Psikotronik Bilim ve Psişik Silahlanma

Boruto animesindeki Boruto karakteri, uzun çalışmalar yapıp jutsu (enerji kullanılarak yapılan parapsikoloji teknikleri)  öğrenmek yerine “Bilimsel Ninja Aleti” adı verilen teknolojiyi kullanarak kolay yoldan jutsu yapmaya başlamıştı. Başından geçen bir takım olaylar sayesinde kolay yoldan teknik edinmek yerine kendini geliştirip, tekniklerde ustalaşmayı seçti ve başarılı oldu. Psikotronik Bilim bana bu olayı hatırlatıyor.

Hiçbir şey kişinin deneyimlediklerinin yerini tutamaz. Evet yapılan parapsikoloji çalışmalarının bilimsel olarak açıklanması gerekir. Ancak insanın ruhsal yönlerinin devre dışı bırakılarak tüm ruhsal kabiliyetlerin tek bir boyutta ele alınması insanı sadece mekanik bir varlık haline getirecektir.

X-Men karakterlerinden olan Charles Xavier ya da diğer adıyla Profesör X, telepati yeteneğine sahip bir mutanttır. Telepati yeteneğini kendisi çalışarak geliştirmiştir, ayrıca çok sayıda insan ya da zihnine girilmesi çok zor olan kişiler için “Cerebro” adı verilen bir aleti kullanmıştır. Cerebro telepati yeteneğini çok üst noktalara çıkarmıştır. Bu tür icatlara karşı gelinmesi doğru olmadığı gibi sadece aletlerden medet ummakta kişinin ruhsal gelişimi açısından doğru değildir.

Teknolojinin Ruhsal Dönüşümü

Ruhsal yetenekler teknoloji yardımı ile geliştirilebilir ancak belli bir aşama katedilmeden elde edilecek güçler kontrolsüz bir şekilde gene insanlığın zararına kullanılacaktır. Çünkü belli kabiliyetlerin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, insana insani yönlerinin ortaya çıkarılmasında önemli kazanımlar sağlamaktadır. Aksi durumda insanı sadece enerjiden ibaret sayan bir bilimin sonuçları, insanı robotlardan farksız bir hale getirecektir.

Einstein’ın atomu parçalaması belki merak belki de bilimi ilerletip insanlığa faydalı olmaktı. Ama hiçbir zaman atom bombası yapmak gibi bir amaçla yola çıkmamıştı. Psikotronik Bilim de insanı tedirgin eden paranormal hadiselerin açıklanması veya ilerletilmesi değil, bu gücün silah olarak kullanılmasıdır. Beyni etkileyen dalgalar göndererek insanların zihnini kontrol etmekten tutunda ne tür davranışlar sergileyeceğine kadar her şey kontrol edilebilir. Enerji silahları ile telekinezi de yapılması yıllar alabilecek çalışmalar belki daha yıkıcı bir şekilde bir anda gerçekleştirilebilir hale gelecektir.

 

Düzenleme: Bukra Tarık DORA

İlgili Konular:

Parapsikolojik Kabiliyetler ve İstihbarat Çalışmaları

Dünyada Parapsikoloji Araştırma Merkezi Bulunan Ülkeler

Psikotronik Bilim ve Parapsikoloji

www.parapsikoloji.net 1 Eylül 2018

Son Güncelleme 10 Mayıs 2024 Emr

Uchiha Sasuke
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank suat temiz dedi ki:

    psikotronik bilim hakkında daha geniş bilgiler nasıl temin edebiliriz. psikotronik bilimde de ne gibi ölçüm cihazları kullanılmaktadır.

    1. blank Elif Sude dedi ki:

      Bu konuda yabancı siteleri araştırmanızı öneririm. Ülkemizde bu konuda çok fazla araştırma bulunmuyor.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin