Aparisyon Nedir? Cin, Hayalet, Melekler ve Diğer Varlıklar Nasıl Görülür?

Aparisyon, Cinlerin ve Diğer Varlıkların Görülmesi

Aparisyon Nedir? Cin, Hayalet, Melekler ve Diğer Varlıklar Nasıl Görülür?

Aparisyon ne demektir? Cin, hayalet, melekler ve diğer varlıklar nasıl görülür? Neden onları farklı şekillerde görürüz?

Aparisyon Nedir? Orijinal adıyla apparition spiritüalizmde kullanılan bir tanımlamadır. Diğer varlıkların veya hayalet olarak adlandırılan görüntülerin nasıl oluştuğunu tanımlamak için kullanılır. Enerjisel varlıkların ve madde boyutu dışında bulunan varlıkların farklı molekülleri veya ışığı kullanarak nasıl görünür hale geldiklerini konu alır.

Aparisyon, tanımı itibari ile diğer varlıkların bizim boyutumuzda görülebilmesi için boyutumuza has unsurları nasıl kullandığı ile ilgilidir. Varlığın doğrudan gerçek görünüşü; üçüncü gözü açık kimselerin ruhsal görüşü veya telepatik görüşle ilgili değildir.

Ruh fotoğrafları Ektoplazma konusunda formülüne değinilen maddeler kullanılarak ve ışığın yansıtılması ile maddesel bir görünürlük elde edilir.

Cinleri, melekleri ve diğer varlıkları nasıl görebiliyoruz? Bir kişi görebilirken diğerleri neden göremez? Farklı boyutlarda olunmasına karşın onları nasıl görebiliyoruz?

Normal koşullarda farklı boyutlardaki varlıklar madde seviyesinde görülemez. Çünkü frekanslar farklıdır. Bulunduğumuz boyutta vantilatörün kapalı olduğunu diğer boyutta ise en hızlı ayarda döndüğünü düşünün. Bu farklılık boyutlar arasındaki görüşün farklı olmasına neden olur.

Tesla’nın yapmış olduğu frekans titreşim deneylerini incelemişseniz frekans cihazını bir binanın frekansına ayarladığında deprem etkisi yaptığını belirtir. Tesla’nın deneyindeki durum farklı iki boyutta bulunan, iki varlığın birbirlerini görmesinde de geçerlidir. Birbirlerini görebilmeleri için aynı frekansta yer almaları gerekir.

Cinler ve Diğer Varlıklar Gerçekte Görülebilir mi?

Normalde, diğer boyutlardaki varlıkları bizim gerçek görüntüleri ile görebilmemiz mümkün değildir. Prekognisyon konusunda verilen örnekte olduğu gibi bu durum ancak dönen bir vantilatörün dönüş hızını yakalayıp ağır çekim dönüşünü görüntüleyerek elimizle her bir kanada dokunabildiğimizde mümkün olabilir. Bu tarz bir görüş madde bedenin imkanlarını aşan bir durumdur, çünkü duyu organlarımızın algı eşikleri vardır ve bu eşiklerin alt ve üstünde yer alan hiçbir şey algılanamaz. Ancak ruhsal özellikler kullanılabildiğinde, aynı frekans hızına ulaşıldığında algı mümkün olabilir.

Maddesel ve Ruhsal Görüş Farklılıkları

Maddesel Görüş ve Aparisyon

Buna rağmen Cinler, melekler ve diğer varlıkları görenler nasıl görebiliyor. Aparisyon tanımının önemi de burada ortaya çıkmaktadır. Aparisyon konusuna giren görüntüler herkes tarafından algılanabilir çünkü görüntü maddesel bir niteliktedir. Bir insanın gördüğünü diğer insanlarda görebilir, fotoğrafı çekilebilir, görüntülenebilir.

Ancak ortaya çıkan görüntüler birebir gerçek görüntüler olmayabilir çünkü maddesel bir görünüm kazanmak için kullanılan moleküller yapılan seanslarda medyumlar tarafından veya madde ötesi varlıklar tarafından şekillendirilebilir. Bu şekillendirmede imajinatif yansıtmalar yapılabilir.

Neden Birinin Gördüğünü Herkes Göremez?

Konu başlıkla ilgili değil ancak aparisyon konusunun daha iyi kavranması için değinilmesi gerekli bir konu. Gece eğlenmek için birbirlerine korku hikayeleri anlatan bir gurup içerisinde sadece bir kişi hayalet gördüğünü veya cin gördüğünü söyler. Korku ile gördüğü noktayı işaret eder ancak diğerleri bir şey görmedikleri için kendileri ile dalga geçildiğini düşünüp inanmazlar. Israrla gördüğünü söylese de kimseyi inandıramaz.

Daha önce ölmüş bir insanı aile içerisinden yalnız biri görür ancak diğerleri göremez. Oradan ayrıldığında diğerlerine onlarında görüp görmediklerini sorar ancak herkes “üzüntüsünün yoğunluğuna” verir.

Hızır aleyhisselam yaşlı amcanın elinden tutarak yolun karşısına geçirir. Teşekkür etmek için başını kaldırır ancak kimseyi göremez, etraftakilere nereye gittiğini sorar ancak kimse görmemiştir.

Hızır aleyhisselamın görülmesi ancak başkalarının görememesi, şehitlerin görülmesi, ölen çok sevdiğiniz bir insanın görülmesi, cinlerin görülmesi, meleklerin insan kılığında görülmesi; ama sizden başka hiç kimsenin görememesi; Bu ve buna benzer çok sayıda örnek tüm dünyada farklı kültürler ve dinsel tanımlamalarla mevcuttur. Ne yazık ki bu örnekler yaşanmadan inanılması güç ve bilimsel tanımda yer almayan örnekler olduğu için ben sadece neden bir kişi görürken diğerleri göremez o kısmını açıklayayım.

Ruhsal görüş iki bölümde ele alınabilir

1- Üçüncü gözün açılması sonrası elde edilen istemli görüş. Bu görüşte, görüş belli uygulamalar yapılarak madde boyutundan madde ötesi boyuta uzanır. Görüş sadece üçüncü gözü açık kişi tarafından gerçekleşir. Diğerleri göremez.

2- Madde ötesinden insana yönelen istemli, istemsiz veya çift taraflı (medyumlarda olduğu gibi seans sırasında) görüş. Bu görüşte diğer varlıklar kişinin frekansına eşitlenir veya aynı frekansta titreşirler. Nasıl görünecekleri İmajinatif yansıtmalarla¹ gerçekleşebilir. Telepatik etkiler ve algılar, sadece odaklanan şahısla ilgili olur. Diğer insanlar tarafından görülemez ve algılanamaz ancak çok nadirde olsa görüş kazanan kişinin frekansına yakın diğer insanlar görebilirler ve algılayabilirler.

Her iki durumda da görüş ruhsal boyutta gerçekleştiği için sadece kontak kurulan insanlar görebilirler. Telsiz iletişiminde kullanılan frekanslarda veya telefon numarasını tuşladığınızda sadece o numarayı kullanan telefonun çalması gibi.

 

¹ İmajinatif yansıtmalarda kendinizi zihninizde nasıl görüntülerseniz, görüntü karşı tarafa da o şekilde yansır ve sizi zihninizdeki görüntü ile algılar. Bu görüntünün oluşabilmesi için ilgili kişinin belleğindeki birikimler etkilidir. En yakın tanımlamalar kullanılır. Hipnoz altında “şu an ne görüyorsun” denildiğinde kişinin geçmiş deneyimlerden yola çıkarak yaptıkları anlatımlarda olduğu gibi.

 

İlgili Konular

Çocuklar Cinleri Görür mü? Melekleri Görebilir mi?

Cinler insanları Nasıl Etkiler? Psikolojik ve Fiziksel Etkileri

Aparisyon Nedir? Cin, Hayalet, Melekler ve Diğer Varlıklar Nasıl Görülür?

www.parapsikoloji.net

12 Ağustos 2018

“Aparisyon Nedir? Cin, Hayalet, Melekler ve Diğer Varlıklar Nasıl Görülür?” Konusu içerisinde geçen tanımlamalar, Kendi tanımlamalarımı ifade eder. Tartışmaya açıktır. Genel geçer olarak kabul edilmeyebilir. 

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. blank Mslaecivk Şzavdburtnlauv dedi ki:

  Merhaba, bu durum bende çocukluğumdan beri var. Söylediğiniz gibi çizgifilmlere bağladılar hatta psikiyatıra falan göndermişlerdi küçükken. Büyüyünce de durum düzelmedi. Hatta hocaya gittim yakmalı bir işlem yapıp muska yazdırdık ama o da kayboldu bir süre sonra. Bu durumu ortadan kaldıracak bir teknik yok mu yani görmemek için? Çünkü özellikle geceleri falan rahatsız oluyorum, gece uyandırıyorlar sonra birdaha uyumakta sıkıntı çekiyorum.

  1. blank Elif Sude dedi ki:

   Merhaba. Yaşadığınız sorunların temeli çoğunlukla doğum anında aldığınız etkiler ve sonradan yaşanan olaylarla ilgili. Mutlaka bir başlangıcı vardır.

   Öncelikle konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmeye çalışın. Olayların nedenleri hakkında elde edeceğiniz bilgiler size çözüm olarak sunulanların ne kadar çözüm üretebileceği hakkında da bilgilenmenizi sağlar.

   Öncelikle doğum haritanızı çıkararak Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları linkinde yer alan konumları inceleyin. Aldığınız etkiler yaşadıklarınızla ilgili ise çözüm arayışınızı o noktadan başlatın.

   Psişik Kategorisi (Psişik Saldırılar ve Çözüm Yolları) linki altındaki konuları inceleyin. Edineceğiniz bilgiler sebep sonuç ilişkileri hakkında size önemli ipuçları verecektir.

   Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? konusunda nasıl etki yaptıkları ile ilgili temel bazı etki mekanizmalarını bulabilirsiniz.

   Cinler insanları Nasıl Etkiler? Psikolojik ve Fiziksel Etkileri konusu hem psikolojik hem de fiziki etkileri hakkında bilgi verir.

   Tüm bunları sabırla okursanız aslında neler olduğu hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Çözüm yollarını konularda bulabilirsiniz. İradenizle aşamayacağınız sorunları bilimsel veya dini uygulamalarla aşmaya çalışın. Sizi aşan bir durumsa öncelikle para karşılığı yapmayan birilerini bulmaya çalışın. Muskaların nasıl kaybolduğunu bilimsel olarak Apor – Aspor Materyalizasyon ve Demateryalizasyon konusunda öğrenebilirsiniz. Muska işe yaramaz diyenlere aldırış etmeyin. Bu şekilde çözüm bulan çok tanıdığım oldu. Önemli olan hangi niyetle işin ehli insanlar tarafından yazılmasıdır. Muskaları besmele çekmeden bir yere koymayın. Bu konunun bilimsel açıklaması, harflerin ve kelimelerin bir araya geldiklerinde telepatik bir bağlantı oluşması için ortaya çıkan frekanslardır. Bazı konularda ayrıntılı açıklamasını bulabilirsiniz şu an hatırlayamadım.

error: Korumalı İçerik!