MH370 Uçağının Havada Kaybolması Olayı

MH370 Uçağının Havada Kaybolması Olayı

MH370 Uçağının Havada Kaybolması Olayı

Malezya Havayolları’na ait 370 sefer sayılı uçak 8 Mart 2014 günü dünyada büyük bir panik ve korkuya neden oldu.  Afrika’nın en ücra ülkeleri dahi o gün bu olaydan haberdar olurken, havalandıktan 60 dakika sonra radardan kaybolan ve bir daha izine ulaşılamayan Malezya Havayolları’na ait 370 sefer sayılı uçağın içerisinde bulunan mürettebat ve pilot dahil kimseye ulaşılamaması olayın arkasında gizemli güçlerin olduğu iddialarının ortaya atılmasına neden oldu.

MH370 sefer sayılı uçağın havalanmadan hemen önce tüm kontrolleri başarıyla yapılmış ancak havalanmasının ardından 1 saat sonra radarla bağlantısı kesilmişti. Bu olay üzerine yetkililer uçak ekibi ile iletişime geçmeyi defalarca denemiş ancak bir sonuç alınamamıştı.

Aramalar 2016’da sona erdi!

Uçak enkazının bulunabilmesi amacıyla çok sayıda ülke havadan, karadan ve denizden aramalara katılmış; ABD, dünyanın en gelişmiş arama ve sondaj gemilerini; Hint Okyanusu ve uçağın gözden kaybolduğu bölgeyi araması için göndermiş ancak uçak, yolcular ve mürettebat bulunamamıştır.

Fransa’nın denizaşırı ili olan Reunion yakınlarında okyanusun 5000 metre derinliklerinde uçağa ait olduğu düşünülen bir enkaz parçası bulunmasına rağmen sonuç alınamadığı için aramalar sonlandırılmıştır.

Ani kayıp ve bulunamama gibi olayların büyük kısmının arıza ve kaza nedeni ile oluştuğu sonradan yapılan araştırmalarla ortaya çıkartılmakta. Ancak bazı olaylar var ki geride olaya dair hiçbir iz bulunamaması, araştırmaların sonuçsuz kalması, Materyalizasyon Demateryalizasyon yani maddenin mekan ve zamanda yer değiştirmesi gibi olayları akla getirmektedir.

 

MH370 Uçağının Havada Kaybolması Olayı

7 Ağustos 2018

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Turhan Doğan
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Korumalı İçerik!