Parapsikoloji Birliğinin 60. Yıllık Konvansiyonu

21.06.2017
363

Parapsikoloji Birliğinin 60. Yıllık Konvansiyonu
Program Başkanı: Callum E. Cooper
Düzenlemeleri Oturum Başkanı: Nikolaos Koumartzis
Parapsikoloji Derneği (PA), Atina’nın 87 yıllık uluslararası parapsikoloji toplantısına ev sahipliği yapmak için Yunanistan’a gelecek. Etkinlik, Syntagma meydanının yakınındaki Titania Hotel’de düzenlenecek ve dünyanın dört bir yanından gelen bilim adamları ve bilim adamları üç gün süreyle kağıt sunumları, çalıştayları ve psi ile ilgili en son araştırmalar ve ekstra-duyusal gibi ilgili olgular üzerine panel tartışmaları düzenleyecektir. Algı, psikokinesis, psişik iyileşme, değişen bilinç halleri, bedensel güç ve vücut ölümünün sağkalımı. PA Üyeleri Callum E. Cooper ve Nikolaos Koumartzis tarafından organize edilen etkinlik, hem kamuoyuna hem de akademisyenlere açık olacak.

Program Başkanı Callum E. Cooper , Northampton Üniversitesinde Anormal Psikolojik Süreçler Araştırması Merkezi (CSAPP) üzerine kurulmuştur. Doktora araştırması, ölenlerdeki anormal deneyimler ve bunların kişisel sağlık, refah ve umut yorumları üzerine etkisi üzerine yoğunlaştı. Psikoloji ve parapsikolojide 30’u aşkın makalenin yazarı, bir düzine kitap bölümü katkıları ve bugüne kadar 4 kitap yazmış ve düzenlemiştir. Halen, Northampton Üniversitesi’nde BSc Psikolojisi lisans derecesinin bir parçası olarak, her yıl yaklaşık 50 öğrenci tarafından alınan 3. sınıf sınıfı Parapsikoloji ve Anormal Deneyimler için oyunculuk modülü koordinatörüdür.

Düzenlemeler Sandalye Nikolaos Koumartzis , PA’nın görsel varlığını belirleyen ve Mindfield bültenini düzenleyerek son beş yıldır PA Sanat Yönetmeni olarak görev yapıyor. Bir PA görevlisi olarak gelmeden önce, üç yıldan fazla bir süredir Yunan dergilerinde dünyadaki parapsikolojik araştırmalar hakkında bir sütun düzenledi, çok sayıda ilgili makale yayınladı ve iki ilgili kitap yayınladı. Thessaloniki Aristoteles Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde doktora yapmış ve üç yayın etiketi, kültürel çok alanlı ve müzik kayıt etiketi bulunan bir yayıncı grubunun ortağıdır.

Nikolaos’un Yunan izleyicisine dünyadaki parapsikolojik araştırmalarla bağlantı kurmasına yardımcı olma çabaları Dr. Angelos Tanagras’a olan saygısıdır; Yunanistan’ın önemli bir olayı olan Atina’da (Nisan, 1930) 4. Parapsikoloji Konferansı’nın getirilmesinden sorumlu Helicic Society of Psychical Research’in ilk ve tek cumhurbaşkanı oldu.

Bu PA kongresi, parapsikolojide konular hakkında en son ve en ileri bilimsel düşünceyi dinlemek için ‘psişik’ veya ‘paranormal’ olarak popüler olan geniş çapta insan işleviyle ilgilenen uluslararası ve Yunan izleyiciler için bir fırsat sunacak. Bu PA kongresi, parapsikolojide konular hakkında en son ve en ileri bilimsel düşünceyi dinlemek için ‘psişik’ veya ‘paranormal’ olarak popüler olan geniş çapta insan işleviyle ilgilenen uluslararası ve Yunan izleyiciler için bir fırsat sunacak. Bu PA kongresi, parapsikolojide konular hakkında en son ve en ileri bilimsel düşünceyi dinlemek için ‘psişik’ veya ‘paranormal’ olarak popüler olan geniş çapta insan işleviyle ilgilenen uluslararası ve Yunan izleyiciler için bir fırsat sunacak.

Parapsikoloji Birliğinin 60. Yıllık Konvansiyonu

Kayıt Olmak İçin Tıklayınız

60th Annual Convention of the Parapsychological Association

Program Chair: Callum E. Cooper
Arrangements Chair: Nikolaos Koumartzis

The Parapsychological Association (PA) will be coming to Greece to host Athens’ first international parapsychology meeting in 87 years. The event will be held at the Titania Hotel near Syntagma square, where scientists and scholars from around the world will gather for three days of paper presentations, workshops, and panel discussions on the latest research into psi and related phenomena, such as extra-sensory perception, psychokinesis, psychic healing, altered states of consciousness, mediumship and possible survival of bodily death. Organized by PA Members Callum E. Cooper and Nikolaos Koumartzis, the event will be open to the public and to academics alike.

Program Chair Callum E. Cooper is based at the University of Northampton within its Centre for the Study of Anomalous Psychological Processes (CSAPP). His PhD research focused on anomalous experiences during bereavement, and their impact on personal health, well-being and interpretations of hope. He is the author of over 30 articles in psychology and parapsychology, a dozen book chapter contributions, and has authored and edited 4 books to date. He is currently the acting module co-ordinator for the 3rd year class Parapsychology & Anomalous Experiences which is taken by approximately 50 students every year, as part of their BSc Psychology degree at the University of Northampton.

Arrangements Chair Nikolaos Koumartzis has been the PA Art Director for the last five years, establishing the PA’s visual presence and laying out it’s Mindfield bulletin. Prior to coming aboard as a PA staff member, he kept a column about parapsychological research around the world in Greek magazines for more than three years, published numerous related articles, and two related books. He is a PhD Candidate at the Dept. of Journalism, Aristotle University of Thessaloniki, and the co-owner of a publishing group (with three publishing labels, a cultural multi-space and a music recording label).

Nikolaos’s efforts to help the Greek audience to come in touch with parapsychological research around the world is his homage to Dr. Angelos Tanagras, the first and only president of the Hellenic Society of Psychical Research, which was responsible for bringing the 4th International Conference of Parapsychology in Athens (April, 1930) – a major event for Greece.

This PA convention will offer an opportunity for international and Greek audiences interested in that wide range of human functioning popularly known as the ‘psychic’ or ‘paranormal’ to hear the latest and most advanced scientific thinking about topics in parapsychology.

Register today!

http://parapsych.org/section/54/2017_convention.aspx

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

    20-23 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı duyurulmuştu. Şu ana kadar bir sonuç bildirisi yayınlanmadı veya ben kaçırmış ta olabilirim. Mail gönderdim cevap gelince iletirim.

  2. Tamamlandı mı çalışmalar?

error: Korumalı İçerik!