Overtoun Köprüsü Gizemi ve Enerjinin Negatif Etkileri

Overtoun Köprüsü Gizemi

Overtoun Köprüsü Gizemi

Dünyada henüz çözülmemiş olan binlerce farklı gizemli olaydan bir tanesi de Overtoun Köprüsü olarak bilinir. ”İntihar Köprüsü” olarak adlandırılan ve köpek sahiplerinin adını bile duymak istemediği bu köprünün yapım tarihi 1859 yılı ve öncesine işaret etse de olayların yaşanmaya başladığı tarihler 1950 yılı ve 1960 yılları arasındadır.

İskoçya’da Milyon kentine yakın bir bölgede geçiş amacı ile tasarlanan ve yapımına başlanan Overtoun Köprüsü, yapımı tamamlandıktan sonra, bölgede bulunan köpek ölüleri ile bir anda gündeme geldi. 1950-60 yılları arasında köpeklerin bu köprüde tek bir noktaya çıkarak kendilerini 15 metre yüksekten aşağı bıraktıkları ve sonucunda öldüklerinin ortaya çıkması o dönemde ”ruhani psişik güçler” düşüncesini akıllara getirmişti.

1994 Yılında İnsan Ölümü!

Köprünün adı 1994 yılında yaşanan bir olay sonrası, daha popüler hale geldi. Bir adam köpeklerin atladığı kısımdan önce elindeki bebeği attı. Daha sonra kendisi atlayarak intihar etti. Köpeklerin ve adamın atladığı bölümde yapılan araştırmalarda, köprü yapımında kullanılan materyal dışında, farklı herhangi bir malzemeye veya sıradışı bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Bu olaylar sonrasında köprü yerliler tarafından ”hayaletli ve sihirli köprü” olarak anılmaya başladı.

Bu ve benzer konuların nasıl meydana gelebileceği ile ilgili yapılan değerlendirmeyi Psişik Saldırı Türleri adlı makalemizden okuyabilirsiniz.

Enerjinin Negatif Etkileri

Bu ve benzeri olayların iki nedeni bulunabilir

1- Daha önce bir yerde yaşanan olumsuz olayların enerjisi o bölgeyi negatif unsurlar için cezbedici bir alan haline getirebilir. O alanlarda birikme ve yüksek etkiye sahip negatif enerjiler oluşabilir. Bu oluşum için olumsuz ve negatif olayların hangi zaman diliminde meydana geldiğinin hiçbir önemi yoktur.

Konuyu farklı bir örnekle açacak olursak,

Yeni taşındığınız evde huzurlu ve mutlu değil misiniz?

Yeni bir eve taşınırsınız ancak büyük bir umutla ve severek aldığınız, yerleştiğiniz evde bir türlü mutlu ve huzurlu bir yaşam süremezsiniz. Üstelik durum giderek daha da kötüye gider.

Daha önce kaldığınız evde kavga, hakaret ve gerilimler eksik olmuyorsa; bu enerjiyi siz tersine çevirmediğiniz veya deşarj etmediğiniz sürece sizi etkilemeye de devam edecektir. Çünkü duygular, hisler ve bilinç, enerji ile birlikte ortaya çıktığı yerde ve yayıldığı alanda kalıcı özelliğe sahiptir. Mutfaktaki gaz birikimini pencereyi açıp ortamı havalandırarak ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak olumsuz enerjileri ortadan kaldırmak için ondan daha büyük bir etkiye sahip olumlu enerji ile ortamı doldurmalısınız.

2– Madde ötesi varlıkların yaşam alanları, orada yaşayanların taşıdığı enerji ve farklı nedenlerden dolayı gösterdikleri tepkiye bağlı olarak etki edebilir veya bilinçli bir eyleme dönüşebilir.

Overtoun Köprüsü Gizemi ve Enerjinin Negatif Etkileri

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Turhan Doğan
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et