20 Yıl içerisinde Telepatik iletişim Mümkün Olabilir

20 Yıl içerisinde Telepatik iletişim Mümkün Olabilir

20 Yıl içerisinde Telepatik iletişim Mümkün Olabilir

Teknolojik gelişmeler sınırları zorlamaya devam ediyor. Birçoğu telepatinin gerçekliğini sorgulaya dursun, bilim insanları gelecekte telepatinin teknolojide nasıl daha verimli kullanılabileceğinin yollarını aramaya devam ediyorlar. Mevcut durumda belki yıllar hatta bir ömür boyu çalışılarak elde edilebilecek ruhsal yetenekler teknolojik gelişmelerle daha kısa sürede kullanılabilir hale gelebilecek.

Gelecekte insan beyninin tıpkı “Evrim – Transcendence” filminde olduğu gibi internete ve bilişim ağına hiçbir kablo bağı olmadan düşünce yoluyla bağlanabileceği üzerinde duruluyor. Bunun için mevcut teknolojinin bir cep telefonundaki tüm özellikleri, bir pirinç tanesi boyutuna sığdırabilecek düzeye gelmesi gerekiyor. Öngörülen süre ise 20 yıl. Bu süre teknolojiye yapılacak yatırım ve teknolojideki gelişmelerin hızına göre değişim gösterebilir.

Washington Üniversitesi’nden Dr. Eric Leuthardt yayınlanan bir röportajında gelişmeleri “Gerçek bir sıvı sinirsel iletişim entegrasyonu gerçekleşecek. Bu sadece bir an meselesi. Teknolojilerin gelişim sürelerinin geçmişten günümüze sürekli nasıl kısaldığına bakacak olursak, ne kadar kısa bir zaman diliminden bahsettiğimiz görülecektir.” Şeklinde özetlemekte.

Dr. Eric Leuthardt telepatik iletişim ile ilgili teknolojinin bu alanda geliştirilirken üzerinde duracağı noktaları da telepati ile ilgili yaptığı şu değerlendirmede belirtiyor; “Telepati ile sadece insanlar birbirleri ile iletişim kurmuyorlar aynı zamanda diğer insanların beyinlerini de okuyorlar.“ *

Telepati ve Teknolojik Yeterlilik

20 Yıl içerisinde Telepatik iletişim Mümkün Olabilir - Teknolojik Yeterlilikler

Mevcut teknolojiye ulaşmak için gelinmesi gereken noktayı “Elde edilmesi gereken teknolojiye ulaşmak içinse, güçlü bir hedefi beynimize sığdırabilecek kadar bilgisayarları küçültmeye devam etmek…” şeklinde özetliyor.

Gelecekte teknoloji – insan bütünleşmesini ise şu şekilde tarif ediyor: “Teknoloji bu hızla ilerlemeye devam edecek olursa, 20 yıl içerisinde bir cep telefonu içerisindeki tüm özellikler bir pirinç veya tahıl tanesi içerisine konulabilecek seviyeye gelecektir. Bu akıl almaz veya gerçekleşmesi imkansız bir olay değildir. Teknoloji bu seviyeye geldiğinde ve sinirsel bütünleşme sağlandığında, küçük boyuttaki bilgisayarlar beynimize yerleştirilebilir. Bu durumda beyin aktivasyonları daha etkili bir şekilde kullanılabilir. Bu sayede insanlar çok kısa sürede tüm hesaplamaları yapabilecek seviyeye geleceklerdir.”

Dr. Eric Leuthardt, şu an asıl karşılaşılan sorunun ise beynin iletişim sisteminin henüz tam olarak çözülememesi olduğunu şu şekilde dile getiriyor. “Beynin iç iletişim sistemi ve telepatik konuşmalar ayırt edilemeyecek düzeyde ve şu an bu sistem tam olarak çözülebilmiş değil.”

20 Yıl içerisinde Telepatik iletişim Mümkün Olabilir - Nöronlar

Dr. Eric Leuthardt, Şu an bu sistemin nasıl çözülebileceğinin bilinmediğini ancak çözüleceğine kesin gözüyle baktığını, tüm detaylar öğrenildiğinde ve gerekli teknolojik gelişmelerle birleştirildiğinde hayatlarımızın tamamen ve benzeri görülmemiş bir şekilde değişeceğini belirtiyor.

Leuthardt, Yaşanılan diğer bir sorunun da finansman olduğunu belirtiliyor ancak gelişmeler sürekli askeri sistemlerle birleştirildiği için, çalışmalar devam ettiği sürece sıkıntı yaşanması pek mümkün değil. Röportajında da aslında bu konuda açık bir kapı bırakmış “bu iletişim sayesinde sadece insanlar birbirleri ile iletişim kurmayacaklar, insanların düşünceleri de okunabilecek“.

Şu an askeri alanda telepatik iletişim geliştirilmeye devam ediliyor. Konuyla ilgili detaylara daha önce yayınladığımız bir yazıda değinilmişti Telepati Nasıl Yapılır?

 

* Finansman sorununu çözmenin güzel bir yolu olabilir.

KaynakTelepathy Real Brain implants Communicate 

20 Yıl içerisinde Telepatik iletişim Mümkün Olabilir – www.parapsikoloji.net

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Elif Sude
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Korumalı İçerik!