Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Teknikleri

07.05.2018
2.038
A+
A-

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Teknikleri

Astral seyahate çıkmak için yapılması gerekenler ve Astral seyahate çıkış belirtileri nelerdir? Astral çıkış için hangi teknikler nasıl kullanılmalı? Astral seyahat teknikleri ve uygulamaları, Astral seyahatten nasıl geri dönülür? Astral seyahat öncesi yapılması gereken hazırlıklar, Astral Seyahate çıkış anı ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir?

Bu makalede sürekli tekrarlanan teknikler yerine, gerçekten astral seyahat yapmak istiyorum diyenler için neler yapmaları gerektiği üzerinde durarak, astral seyahat en kolay nasıl yapılır ve astral çıkış için en kolay teknikler hangileridir, kesin çıkış için öncesi ve sonrası ile tüm detayları kendi kullandığım tekniklerle aktarmak istiyorum.

Önceki yazımızda astral seyahatin tanımından, içeriğinden ve çeşitlerinden söz ederek gerçek bir astral seyahatin nasıl olması gerektiğinden bahsetmiştik o yüzden astral seyahat nedir kısmını geçiyorum.

Ruh Maddesel Sınırlara Bağlı Değildir

İnsan sadece madde bedenden oluşan bir varlık değildir. Aslını oluşturan ruh, madde gibi sınırlara bağımlı kılınmamıştır. Madde sınırlı, geçici ve kısıtlı iken Ruh kalıcı ve ilahi kurallar çerçevesinde sınırsızdır. Maddenin ruh üzerindeki hükümranlığı uyku sırasında kalktığında zaman ve mekan ötesine geçebilmektedir. Bu geçiş bilinçsiz olduğu için bize sadece yaşadıkça hatırladığımız gelecekle ilgili “astral çıkış anıları” bırakır.

Bilinçli yapıldığında ise istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme, ruhun sınırları dahilinde zaman ve mekanla sınırlı kalmama, farklı alemleri keşfetme imkanı doğar. Kapsamı itibari ile kazandırdıkları, telepati, telekinezi ve diğer dallara göre daha ileri seviyededir. Madde sınırlarını aşıp size tüm alemi keşfetme imkanı sunar. Ancak keşifler kişinin sınırları aşma kabiliyeti ve ruhsal irtibatı ile sınırlıdır.

Astral seyahat nasıl yapılır teknik ve uygulama bölümüne geçmeden önce çoğu zaman atlanan, ama bilinmesi gereken ayrıntılara değinmek istiyorum. Bu bilgilerin ardından örnek bir uygulama ile konunun sonunda vereceğim ve bizzat uyguladığım astral seyahat tekniklerini inceleyerek çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Astral seyahat nasıl yapılır, nasıl çıkılır

Astral Seyahat Öncesi Yapılması Gerekenler?

Astral Seyahat için Mutlaka Bilinmesi ve Uygulanması Gerekenler

Astral seyahat nasıl yapılır? Hazırlık Evresi

Eğer zihniniz gündelik işlerle sürekli meşgul ve karmaşıksa bu karmaşıklıktan kurtulup madde ötesine geçmek bilinçli olarak mümkün olamayacaktır. Sürekli madde ve maddesel olgularla meşgul bir yaşam insanın ruhsal bağlarını koparacak, ruhu ile irtibatını sarsacaktır. Bir an için dünyayı ve içinde varolan herşeyi bir kenara bırakıp ruhsal boyuta uzanmak için, durgun bir zihin yapısıyla alfa dalga düzeyine yakın bir frekans aralığı yakalamak gerekmektedir.

Bunu ister meditasyon yaparak, ister nefes egzersizleri yaparak isterseniz derin trans çalışmaları ile sağlayabilirsiniz. Adına her ne derseniz deyin, yaptığınız çalışmanın adı her ne olursa olsun, gündelik yaşantıdan bir an sıyrılıp sadece kendinizle başbaşa kalarak ruhsal irtibata geçmeniz gerekir. Bunu bir kez başardığınızda, ruhsal aleminizdeki güzellikleri keşfettiğinizde, o kapıdan içeriye bir kez girdiğinizde artık maddesel düzeyde hiçbir şey size tat vermeyecek kadar sıradan ve yüzeysel gelmeye başlayacaktır.  Ruhsal Gelişimde Yalnızlık Etkisi ve Yapılması Gerekenler

Astral seyahat nasıl yapılır madde ötesine geçiş

Astral Seyahate Çıkış için Açlık ve Seçicilik

Astral seyahat nasıl yapılır? Madde Seviyesini Açlıkla Zayıflatın

Aç kaldığınız zamanlar olsun. Açlık ruh ile irtibatı kolaylaştırır, madde bedenle ruhsal beden arasındaki dengeyi sağlar. Bu noktayı nasıl yakalayacağınız size bağlı. Az yiyebilirsiniz, oruç tutabilirsiniz, öğlen yemeğini kaldırabilirsiniz, yediğiniz yemek miktarını azaltabilirsiniz. Ruhsal Gelişimde Açlık ve Ruhun Yükselişi

Ruhsal düzeylere ulaşmanıza engel olacak yiyecekler tüketmemeye çalışın. Hayvansal gıdalardan, mevsiminde çıkmayan sebze ve meyvelerden, dondurulmuş gıdalardan, içerisinde koruyucu madde olan gıdalardan uzak durun. Uzak durmadığınız da başarılı olamaz mısınız? Elbetteki olursunuz ancak daha uzun zaman alabilir veya Astral çıkışta 1. evreyi aşamayabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen ruhunuzla irtibatınız doğuştan güçlü ve henüz madde boyutu ile tümüyle bütünleşmemişseniz başarı şansınız her zaman yüksektir. Bu konuda Aidin Salih’in yazmış olduğu “Gerçek Tıp” adlı eseri okumanızı tavsiye ederim.

Gereksiz yaptığınız, zihninizi meşgul eden konuşmalardan ve ortamlardan uzak durun. Eğer zihniniz gün sonunda sürekli konuştuklarınız ve size verilen karşılıklarla meşgulse amacınıza ulaşmanız zorlaşacaktır. En azından çalışma yaptığınız sürece buna dikkat edin.

Astral seyahat çıkış anı ve öncesinde yapılması gereken hazırlıklar

Düşünce Düzeyinde Astral Çıkışa Hazır Olun

Astral seyahat nasıl yapılır? Düşünce Seviyesinde Hazır Olmak

Astral seyahat çalışmalarına başlamadan önce zihnen kendinizi hazırlayın. Eğer kararlı iseniz mutlaka başaracağınızı bilin. Astral çıkış çalışmalarına başlamadan önce kendinize telkinler vererek ön hazırlık yapabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olun. Astral seyahat için ön hazırlık aşaması, atacağınız adımların daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve başarabileceğinize olan inancınızı artıracaktır. Astral seyahat tekniklerini kendinize uyarlayın. Kendinize uygun olanları geliştirmeye çalışın. Çalışmalara başlamadan önce zihninizde teknikleri test edin. Bir teknik, sahibini başarıya ulaştırır ancak o tekniğe sizden bir şeyler katmazsanız astral çıkış için sonuç almanız kolay olmayacaktır (Teknikleri konunun sonunda inceleyebilirsiniz.)

Astral Seyahat için Ortam Nasıl Olmalı?

# Çalışma yapacağınız ortam az ışık almalı, mümkünse hiç olmamalı. Böylece melatonin salgısı başlayacak ve uyku ile uyanıklık arasında trans haline ulaşmanız kolaylaşacaktır.

# Dışarıdan gelen seslere karşı duyarlı iseniz çalışma yapacağınız yer sesin az olduğu bir yer olmalı.

# Ortam ısısı dikkatinizi dağıtmayacak düzeyde olsun.

# Çalışma yaptığınız ortama habersiz girişlerin olmayacağından emin olun. Eğer emin olamıyorsanız çalışmanızı herkes uyuduğunda yapmaya çalışın. Trans halinde iken veya çıkış anında irkilerek kendinize gelmeniz pek hoş olmayacaktır.

Astral Seyahat İçin Bedensel hazırlıklar

# Çalışmanızı sırtüstü uzanarak yapın. Bu pozisyon enerji akışının daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

# Üzerinize sizi sıkmayacak rahat kıyafetler giyin.

# Tüm bedensel ihtiyaçlarınızı karşılayın.

# Dikkatinizi dağıtacak kadar aç ve tok olmayın.

# Boynunuzun sırtınızla paralel olmasına yüksek olmayan bir yastık kullanmaya dikkat edin. Gerekirse yastık kullanmayın. Boynunuza gelecek bir baskı dikkatinizi dağıtacağı gibi enerji akışını da olumsuz etkileyecektir.

# Ayaklarınızı birleştirmeyin hafif aralık bırakın.

# Elleriniz vücudunuza temas etmeden yanlarda olsun.

Astral seyahat nasıl yapılır teknik

Teknik Düzeyde Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Doğru teknikle astral çıkış nasıl yapılır? Hiçbir teknik herkeste aynı sonuçları vermez. Duyuşsal, görsel ve dokunsal eğilimler algılarımızı farklı şekillerde etkilemektedir. Bir başkasının başarılı olduğu teknik sizde aynı etkiyi yapmayabilir. Bu nedenle kendi tekniğinizi bulmanız ve mümkünse kendinize bir teknik uyarlayıp geliştirmeniz astral çıkış için yararlı olacaktır. Daha önce hazırlık aşamasında seçmiş olduğunuz teknikleri gece uyumadan önce uygulamaya başlayın. Bu uygulamalar sonrası en iyi sonucu aldığınız teknikleri seçerek istediğiniz sonucu alabileceğiniz şekilde geliştirin.

Örnek: Eğer görsel bir algıya sahipseniz, kendinizi bedeniniz dışında hayal etmek veya yattığınız yerden kendinizi izlemek sizde daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Dokunsal bir algıya sahipseniz, bedeniniz dışına çıkıp kendinize dokunmak veya diğer cisimlere dokunarak onları hissetmeye çalışmak, bir ipe tutunup bedeninizden çıkmak etkili olacaktır.

Tüm hazırlıkları tamamlayıp kendinizi hazır hissettiğinizde uygulamaya başlayın. Uygulamaya başlamadan önce tüm soru işaretlerini tükettiğinizden emin olun.

Astral Seyahatte Korku Engeli

Korku Çıkışa En Büyük Engeldir

Astral seyahat korku engeli

Korkuyu yenerek Astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat çalışmalarında başarısızlıkların büyük kısmı korku ile ilgilidir. Madde düzeyinde yaşamaya alıştığımız için madde seviyesinden ayrılmak ve farklı boyutlara açılmak insanda nelerle karşılaşacağını bilmemesinden kaynaklanan korkuları beraberinde getirir. Karanlık bir odanın insanda sebep olduğu korkular gibi astral seyahat ile yaşayacaklarımız bizi endişelendirebilir. 

Korkularınızı ortadan kaldırabilecek iki çözüm vardır. Karanlık odanın ışığını yaktığınızda içeride korkulacak bir şey olmadığını okuyarak (bilgi edinerek) öğrenmek veya Karanlık odanın ışığını yakarak bizzat bakmak, yani yaşayarak öğrenmek. Bu noktada cesaretinize güvenmiyor ve korkularınızın üzerine gitmekte çekingen davranıyorsanız çıkış anında yaşayacaklarınızın sizi daha fazla korkutacağından emin olabilirsiniz. Korkularınızı zamana bırakın ve adım adım üzerine gidin. Bu konuda sayfa altında linki bulunan “Astral seyahat riskler ve önlemleri” konusuna bakabilirsiniz.

Astral Seyahat Tehlikeli mi? Kimler Astral Seyahat Yapmamalı?

Kimler Astral seyahat yapmamalı

Bu konu astral seyahat nasıl yapılır konularında çoğu zaman atlanır; Astral çıkış anı, eğer kendinizi yeterince hazırlamamışsanız yüksek heyecanla birlikte kalp ritminde artışı da beraberinde getirmektedir. Eğer kalbiniz hassas ise veya panik atak rahatsızlığınız (ve benzeri rahatsızlıklar) varsa o anda yaşayacağınız heyecanı kaldıramayabilirsiniz. Bu konuda kendinize güvenmiyorsanız çalışmalarınızı erteleyerek, uzun süre nefes egzersizleri, oto hipnoz ve trans çalışmaları yaparak kendinizi çıkış anına hazırlamalısınız. Mümkünse astral seyahati bilen bir psikolog ile de görüşmeniz sizin için iyi olabilir. Vereceği tavsiyeler işinizi kolaylaştıracaktır.  

Astral Seyahate Çıkış Belirtileri Nelerdir?

Ruhsal, zihinsel ve bedensel hazır oluşunuza göre ilk çalışmanızdan itibaren farklı astral çıkış belirtileri algılamaya başlarsınız. Bu belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz,

# Rüyada farkındalık yaşamaya başlarsınız. Yani bilinçli rüya (Lucide rüya) evresine girersiniz. Bilinç seviyeniz değişeceği için rüya anında uyanıp rüyalarınızı kontrol etmeye başlarsınız.

# Çıkış öncesi uğultu, çınlama sesleri, kasılmalar ve içsel parlak ışıklar görülmeye başlanır. Ancak uzun süreli yapılan çalışmalar sonrası bu belirtiler rahatsızlık vermeyecek seviyeye iner.

# Astral çıkış öncesi ve çıkış sırasında kayma, kontrolü kaybetme hissi, dalgalanma, hafifleme, titreşimler ve karıncalanmalar hissedilmeye başlanır.

Bu belirtiler kişiden kişiye değişebilir. Kısa sürede astral çıkış yapmak için yoğun çaba sarfederseniz belirtiler sizin için sıkıntı verici bir hal alabilir. Çalışmalarınızı zamana yayın ve acele etmeyin. En sağlıklı astral çıkış uzun süre yapılan çalışmalar sonrası elde edilir.

Astral seyahate nasıl çıkılır, çıkış belirtileri nelerdir

Astral Seyahatten Nasıl Geri Dönülür?

Astral seyahatten nasıl çıkılır? Nasıl uyanılır? Astral seyahatten geri dönememek mümkün mü? Astral seyahat sırasında ölen var mı? Bu ve benzeri çok sayıda soru var. Öncelikle astral seyahate çıkış sonrası bedene geri dönememek değil, geri dönmeden durabilmek sorundur. Astral seyahate çıktıktan sonra geri dönememe düşüncesi nasıl ortaya çıktı bilmiyorum ancak konu insanları korkutmaya çok elverişli olduğu için sürekli üzerinde duruldu sanırım.

Eğer gerçek bir astral çıkış yaşamışsanız geri dönüş için sadece bedeninize geri dönmeyi istemeniz yeterlidir. Sorun yaşadığını söyleyenlerin büyük kısmı büyük ihtimalle kataleptik evrede takılı kaldıkları için karabasan tarzı bir olay yaşamış olabilirler. Bunun dışında gerçek bir çıkış yaşamışsanız bedeninize dönmek için sadece bedeninize dönmeyi istemeniz veya düşünmeniz yeterli.

Astral düzeyde tüm iletişim ve onaylamalar zihinsel ve telepatik yolla yapılır. Yani bir şeyi zihninizden geçirmeniz, düşünmeniz yeterlidir. Eğer daha önce rüyanızda birisi ile hiç konuşmadan iletişim kurmuşsanız veya rüyanızda karşınızdaki insanın ne söylemek istediğini konuşmadan anlamışsanız astral alemdeki iletişimde buna benzer.

Astral Seyahat Öldürür mü?

Astral seyahat sırasında doğrudan bu olayla ilgili bir ölüm olması mümkün değil. “Astral seyahat öldürür mü?” Astral seyahate çıktığınız için ölmezsiniz. Bir üst başlıkta belirttiğim gibi panik atak veya kalp sorunu olanlar için yüksek heyecanla ilgili bir sorun yaşanabilir. Bilinçsiz astral seyahat uyku ile başlar eğer astral çıkış ölümle neticelenmiş olsa idi uyku hepimiz için son olurdu. Kaldı ki astral seyahat çalışmaları bilinçli yapılan çalışmalardır ve bilincin olduğu durumlarda beyin hayatın devamı için donatılmış uyarıcılarla doludur. Astral seyahati farklı kılan şeyin bilinç olduğunu unutmayın.

Gümüş Kordon Koparsa Ne Olur?

Gümüş kordon adı verilen ruh ve beden arasındaki bağ sadece ölüm adı verilen kesin ve nihai ayrılıkla kopar. Astral seyahat anında bu bağın kopması mümkün değildir. Ancak kişinin ölüm anı astral seyahate çıkış anına denk gelirse bu astral seyahatle ilgili bir durum değildir. Bu bağ yapılan herhangi bir faaliyetle kopabilecek bir bağ değildir. Şu an madde boyutundan evrene baktığımız için madde bedenimizden ruha bağlı olduğumuz yanılgısına kapılıyor olabiliriz ancak aslında bağ adını verdiğimiz, Ruhun bu aleme madde beden ile tutunmasıdır ve ruhsal faaliyetler bu bağı koparmaz bir değişim olacağı düşünülüyorsa tersine güçlendirir.

Kimler Astral Seyahat Yapabilir? Kaç Yaşında Yapılabilir?

Ne yaptığının farkında olan, kalp ve panik atak sorunu olmayan, ruhu olan herkes tarafından yapılabilir. Ruh varolduğu sürece bilinçsiz olarak her yaş gurubu tarafından yapılır. Bilinç evresinde ise astral seyahat yapmak isteyenler bilgiyi nasıl kullanacağını öğrendiği yaştan itibaren yapabilir. Bu konuda herhangi bir yaş sınırı yok. Bu yazıyı okuyacak kadar sabrı olan herkesin, kaç yaşında olursa olsun astral seyahat yapabilecek kadar da sabrı mutlaka vardır. Önemli olan insanın ne yaptığının farkında olarak, buna uygun hareket ederek yapmasıdır.

Astral seyahat teknik uygulama çıkış belirtileri

-Astral Seyahat Tekniği ve Uygulama-

Evet hazırsanız başlıyoruz. Bu uygulamayı farklı açılardan ele alıp kendinize göre uyarlayabilir konu sonunda verdiğim tekniklerle çeşitlendirebilirsiniz.

# Sırtüstü uzanın ve tüm bedeninizi serbest bırakın.

# Burnunuzdan derin bir nefes alın (Nefesinizi alırken dikkatiniz aldığınız nefeste olsun) ciğerlerinizi tümüyle doldurun. Bir kaç saniye bekleyin ve nefesinizi ağzınızdan verin. Bunu 5 kez tekrarlayın. (10 kez de yapabilirsiniz)

# Son nefesinizi aldığınızda tutun ve tüm bedeninizi sıkın. Bedeninizde sıkabileceğiniz bütün kasları sıkın. (5-6 saniye) Nefesinizi verirken kaslarınızı da gevşetin. (Bu teknikle bedeniniz deşarj olacak enerji kanalları açılacak ve transa girmeniz kolaylaşacaktır. Eğer yeterli gelmediğini düşünüyorsanız aşağıdaki adımdan devam edin)

# Derin bir nefes alın ve ayaklarınızı parmaklarınızla birlikte sıkın. Nefesinizi verirken ayaklarınızı da gevşetin.

# Derin bir nefes alın ve ayaklarınızdaki diğer kaslarınız için aynı yöntemi uygulayın. Aynı işlemi sırasıyla, kalçalarınız, karnınız, göğsünüz, elleriniz, kollarınız, boynunuz, yüzünüz ve son olarak tüm bedeniniz için uygulayın. Bedeninizde sıkmadığınız kas kalmadığından emin olun.

Müdahaleci Olmayın

# Son aşamadan sonra kendinizi tamamiyle serbest bırakın. Bedeninizdeki titreşimleri, enerji akışını ve beliren görüntüleri izleyin. Hiçbir şeye müdahalede bulunmayın. Hiçbir şeyi zihnen de olsa yönlendirmeye çalışmayın. Kendinizi boşlukta asılı bir şekilde duruyormuş hissini yaşayın. Madde bedeninizden daha çok akıp giden enerjiye ve titreşimlere dikkat edin ve sadece izleyin. (Bu aşama, genelde aşırı rahatlama ile salgılanan melatonin nedeniyle uykuyu da beraberinde getirebilir, uyumayın. Müdahaleci olmayın ancak bilincinizi de kaybedip uykuya dalmayın)

# Bir süre bu şekilde kaldıktan sonra belirlemiş olduğunuz tekniği uygulayın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tekniği uygularken kendinizi zorlamayın, kaslarınızı sıkmayın. Spor yapmıyorsunuz ruhsal bir çalışma yapıyorsunuz ve bu bilinçle hareket edin. Sadece düşünün ve düşüncenizle yön bulmaya çalışın.

Tekniği Uygularken Dikkat Edilecek Noktalar

# Trans halinde iken herşey düşünce ile şekillenir. Tekniğinizi uygularken bedensel reflekslere kapılarak bedeninizi hareket ettirmeye çalışmayın. Gayri ihtiyari olan hareketlere de müdahalede bulunmayın.

# Tekniğinizi uygularken, öncesinde ve sonrasında bedeninizde aşırı titreşimler meydana gelebilir. Sesler duyabilir, aşırı parlamalar görebilirsiniz. Bunların bedeninizin vermiş olduğu tepkiler (Kasların gevşemesi, rahatlama, beyne fazla oksijen gitmesi, negatif enerjinin deşarjı) olduğunu unutmayın. Bir beklenti içerisine girmeyin veya endişeye kapılmayın.

# Aynı çalışmayı düzenli olarak her gün tekrarlayın. Kendinizi belirli bir zamana odaklamayın. Şu zaman olur, bu zamanda olması gerekir şeklinde şartlandırmalara girmeyin. Hazır olma anı koşullu olarak belirlenemez. Sorunsuz bir çıkış için herşeyi zamana bırakın ve yaptığınız çalışmalar sonrası edineceklerinizin tadını çıkarın.

# Çıkış anı aşırı heyecanı da beraberinde getirecektir, kalbiniz daha hızlı atacaktır. (Eğer yeterince uzun bir çalışma süresi geçirmişseniz herşey çok sakin olur) Bu anı zaman zaman düşünün ve çok doğal bir süreç olduğunu düşünün. Aynı durumu uykuya daldığınızda da bilinçsiz bir şekilde yaşadığınızı unutmayın.

Astral seyahatten nasıl geri dönülür, tepkisiz ve hissiz oluş

Hisler ve Tepkisiz Oluş

# Çıkış anına yakın dönemlerde yüksekten düşüyormuş hissi yaşayabilirsiniz. Tüm bedeninizi saran karıncalanmalar olabilir. Müdahalede bulunmayın geçicidir.

# Çıkış öncesi ve çalışmalar sırasında çok kısa bir ana sıkıştırılmış normal zaman diliminde kavranamayacak yoğunlukta görsel, hissel ve duyuşsal anlar yaşayabilirsiniz. Bunlara takılıp kalmayın, ileride “Ben bu anı hatırlıyorum” diyeceğiniz anlar olarak size geri dönerler. (Açık bilinç normal zaman diliminde bu paketleri çözemez, uyku esnasında rüyada zaman kavramı farklı işlediği için 3-5 saniyede saatler süren rüyalar görülmesi gibi)

# Çok nadir de olsa tüm katlarda hazır olanlar ilk çalışma anında çıkış yaşayabilirler. Ancak büyük çoğunluk için ruhen ve bedenen çıkışa hazırlık süreci yaşanır. Bu sürecin olması gereken bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Hemen olmasını istemek daha önce hiç araba kullanmamış birinin şehir içinde araba kullanmaya başlamasına benzeyecektir. Acele etmeyin ve zamana bırakın.

# Bedenen ve ruhen hazır olduğunuzda çıkış anını yaşarsınız. Sürenin ne kadar olacağı, kişiye ve kişinin ne kadar zamanda hazır olacağına bağlıdır. Günler, haftalar, aylar ya da yıllar da sürebilir. Süreye takılmayın sadece yaşayacaklarınızın tadını çıkarın.

Astral Seyahat Öncesi ve Sonrası Yaşananlar

Bir kez çıkış yaşadığınızda mekanizma çözüldüğü için sonraki çıkışlar daha kolay olacaktır. Tüm bu çalışma süresince yaşadıklarınızı dikkatle takip edin. Aslında, istemekle başlayan bu süreçte siz, ilerledikçe adım adım bu noktaya hazırlanmaya başlarsınız. 1-2 hafta içerisinde rüyada farkındalık yaşarsınız, rüyada iken rüyada olduğunuzu bilir ve rüyalarınızı yönlendirmeye başlarsınız. Lucid Dream olarak adlandırılan bilinçli rüyalar ruhsal yönde hazırlığın ilk aşamasıdır.

Uykularınız daha derin ve dinlendirici olur. Gördüğünüz rüyaları daha net bir şekilde hatırlamaya başlarsınız. Bu süreçte rüyalarınızı not almaya başlarsanız aslında zaman içerisinde gündelik yaşantınızın önemli bir bölümünü rüyalarınızda daha önceden gördüğünüzü farkedersiniz.

Hayata bakış açınız değişmeye, durgunlaşmaya, daha sakin bir yaşam sürmeye başlarsınız. Zevk algınız, hayatı algılamanızda değişimler olmaya, daha duygusal ve objektif bir bakış açısına sahip olmaya başlarsınız. Eğer belli belirsiz bedeninizin farklı yerlerinde ve kalbinizin etrafında titreşimler hissederseniz endişelenmenize gerek yok bu enerji kanallarının (Çakra, Letaif) çalışmaya başladığının belirtisidir.

Astral Seyahat Teknikleri

Doğru bir teknikle astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat yapanlar iyi bilirler ki doğru bir teknik, başkaları tarafından yapılmış ve başarı elde edilmiş teknik değildir. Doğru teknik, kendinize uygun teknikleri inceleyerek kendinize uyarladığınız tekniktir. Aşağıdaki teknikleri inceleyerek kendinize uyarlayın. Teknikleri uygulama başlığı altında anlatılanları uyguladıktan sonra, en son aşamada uygulayın.

Düşme Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat düşme tekniği

Düşme tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Eğer uzun bir süre astral seyahat üzerine çalışmalar yapıyorsanız son aşamaya geldiğinizde tüm enerji bedeninizi hissediyor olmalısınız. Bu aşamada enerji bedeninizi sadece düşünce ile dalgalandırabilir, aşağıya, yukarıya, sağa ve sola hareket sağlayabilirsiniz. Bu evrede tümüyle düşünceler ve hisler hakimdir.

 • Yeterince derinleştiğinize inandığınız anda, aşağıya doğru çekildiğinizi düşünün. 
 • Bu çekilme eylemini farklı imajinasyon teknikleri ile çeşitlendirebilirsiniz. Su şeklinde akış, atomlara bölünerek aşağıya doğru akma, yüksek çekim gücü vb.
 • Aşağıya doğru çekilmenin sürekli şiddetlenmesini sağlayın.
 • Belli bir noktadan sonra gerçekten derin trans halinde iseniz bu çekilme kontrolünüzden çıkacak tüm bedeniniz uyuşarak yüksek bir titreşim haline geçeceksiniz.
 • Bu evrede istemsiz olun ve hiçbir şeye müdahale etmeyin. Çıkış ilk yaşandığında uğultu, çınlamalar ve farklı kopma sesleri eşliğinde gerçekleşebilir. Eğer uzun süredir çalışma yürütüyorsanız çıkış anı çok daha kolay ve sakin olacaktır.

Buharlaşma Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat buharlaşma tekniği

Buharlaşma tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Uygulama ve düşme tekniğinde bahsettiğim aşamaları göz önünde bulundurarak uygulayın.

 • Son aşamaya geldiğinizde tıpkı su gibi buharlaşmaya başladığınızı düşünün.
 • Düşme tekniğinde bahsettiğim aşamaları tekrar ederek kendinizin buharlaşarak adım adım yukarıya doğru çıktığınızı düşünün.
 • Eğer imajinasyon çalışmalarında da belli bir aşamaya gelmişseniz, bir bütün halinde enerji bedeninizin yukarıya doğru çekildiğini hayal edin. 

Ani Kopuş Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat ani kopuş tekniği

Ani kopuş tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Bu teknik için daha önce kendinizi farklı ortamlarda düşünmüş olmanız gerekir. Mesela trans halinde iken evin başka bir odasında olduğunuzu, kapı kolunu incelediğinizi, evin dış kapısını, sokağı ve benzer yerlere zihnen gitmiş olmanız gerekir. Uygulamaya başlamadan önce kendinizi en kolay projekte ettiğiniz yeri belirlemiş olmalısınız.

 • Son aşamaya geldiğinizde aşağıya doğru çekildiğinizi ve bir süre sonra belirlediğiniz noktaya bedeninizden ayrılarak bedeninizden fırlatılacağınızı düşünün.
 • Büyük bir çekim gücünün sizi aşağıya doğru çektiğinizi düşünün.
 • Çekiş son noktaya geldiğinde sizi aşağıya doğru çeken ipin koptuğunu ve belirlediğiniz noktaya duvarlardan geçerek gittiğinizi hayal edin. (farklı sahneler kullanabilirsiniz.)
 • Bu teknikte önemli olan sizin bedeninizden çıkmanızı sağlayacak bir tetiklemeyi önceden tasarladığınız bir şekilde kullanmaktır. Eğer yeterince hazırsanız kolayca çıktığınızı göreceksiniz.

Astral Seyahat Neden Yapılır?

Astral seyahat neden yapılır? Yaşamı sıradan karşılayıp kendisini yaşamın kurallarına ve akışına bırakanlar için astral seyahat kesinlikle sıradışı bir konudur. Bir faaliyetin yapılabilmesi için belirgin bir “neden” olması gerekir. Ruhsal faaliyetlerin nedenleri de madde duvarının arkasına taşmayı gerektirecek unsurlardan oluşur.

Keşfetmek, araştırmak, sıradışı konulara ilgi, kendi sınırları dışına çıkmak, mevcut imkanlarla yapamadıklarını yapabilmek, kendisini ispatlamak… Sebepler ne olursa olsun temelinde duyu organları ile algılanamayan boyutları keşfetme merakı egosal nedenlerin üstünde yer alır.

Astral Seyahat Zararları

Her çalışma uygun olmayan koşullar, yetersiz bilgi ve tecrübe, yanlış teknikler ve aşırı hırs ile zararlı hale gelebilir. Yanlış uygulamalarla ortaya çıkabilecek zararları şu şekilde sıralayabiliriz

 • Uyku düzensizlikleri (Sağlıklı bir gelişimde görülmez)
 • Korku ve panik
 • Aşırı heyecanla birlikte kalp sorunları
 • Sosyal yaşamda sorunlar
 • Gerçeklik duygusunda değişimler
 • Diğer varlıklarla irtibat ve sonrası yaşanabilecek sorunlar

Astral seyahat zararları kategorisinde sıralayabileceğimiz konular hemen hemen tüm paranormal çalışmalar içinde geçerli olabilir. Bu zararları en aza indirmek için,

Sağlıklı bir süreçle astral seyahat nasıl yapılır?

 • Yeterli bilgi birikimine sahip olmak
 • Sağlıklı bir gelişim için aceleci olmamak ve gelişimi zamana yaymak
 • Doğru teknik ve uygulama için kendi ruhsal özelliklerimizi tanıyarak sağlıklı bir etkileşim oluşturmak

gerekmektedir.

Her Astral Çıkış Gerçek midir?

“Astral seyahat yaptım” diyenlerin büyük kısmı astral seyahatin sadece ilk aşamasında yer alırlar. Astral seyahatin gerçek olup olmadığını anlamak için aşağıdaki maddelere bakabilirsiniz.

 • Net olmayan görüşler
 • Rahat hareket edememe
 • Okunamayan yazılar

Bunlara ek olarak astral seyahat yaptığını söyleyen ancak henüz ilk aşamayı geçemeyenler karabasan denilen sıkıntılı kataleptik (kas hareketlerini kontrol edememe) sorunları yaşayabilirler.

Gerçek bir astral seyahat yapıp yapmadığınızı nasıl anlayabiliriz? Gerçek bir çıkış yaşayıp yaşamadığımızı anlamak için çalışmaya başlamadan önce masanın üzerine rastgele bir kitap açıp bırakın. Seyahatiniz sırasında öncelikle bu kitabı kontrol edin. Sayfa numaralarını ve sayfalarda neler yazıldığınızı geri döndüğünüzde kontrol edin. Eğer gerçek bir çıkış yaşamamışsanız kitabı okuyamayabilir, yazıları silik veya bulanık görebilirsiniz.

Astral Seyahat Yapanlar ve Çıkış Anı

Yaşanmadan tarif edilemeyecekler kategorisinde yer alır. Eğer uzun süre düzenli bir şekilde çalışmış ve sağlıklı bir ruhsal evreye girmişseniz benim gibi nasıl çıktığınızı anlamayabilirsiniz. Bu durumda olanlar çıkış anı belirtilerini daha çok önceki çalışmalarında yaşarlar. Astral seyahat yapanlar çıkış anlarını şu şekilde tanımlarlar (Bu tanımlara göre teknik uyarlayabilirsiniz),

Astral seyahat yapanların anlattıkları ve tecrübeleri;

 • Ani bir düşüş
 • Bir anlık yokluk hissi
 • Uğultu, çınlama ve parlak ışık eşliğinde çatırdamalar, nihayet sessizlik.
 • Yoğun bir karıncalanma ve titreşimle ağır bir düşüş
 • Bir anda, kendisine dışarıdan bakarken bulunma
 • Ani hissizlik
 • Sıyrılma hissi
 • Vakumlanma hissi
 • Açıldığında başka yerlerin görüldüğü bir halkanın içerisinden geçiş
 • Bir anda kendisini başka bir yerde bulma

Her astral çıkış kişiye ve yaptığı çalışmalara hastır. Astral seyahat gerçek mi? Şeklinde bir sorgulamaya girmeden yapacağınız çalışmalarda sağlıklı bir astral çıkış gerçekleştirmenizi dilerim.

 

Astral Seyahat Nasıl Yapılır ilgili makaleler 

Astral Çıkışta Uykuya Dalış Anı

Riskler ve Önlemleri 

İleri seviyeler için

Astral Projeksiyon ve İmajinasyon Çalışmaları 

Astral ve Yapay Beyin Dalgalarının Kullanımı

Ayrıntılı bilgiler için Forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Uygulama ve Teknikler

www.parapsikoloji.net
Astral Seyahat Nasıl Yapılır” – İlk Yayın Tarihi 19 Mart 2017

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 31 YORUM
 1. Feyzullah dedi ki:

  cin mussallatı gibi şeyler olurmu

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Konuyla ilgili Astral Seyahat Sonrası Riskler ve Önlemleri konusunu inceler misiniz.

   Doğrudan cin musallatı demek çok doğru bir tanımlama olmayabilir. Ruhsal hassasiyetleri olanlar herkesin algılayamadığı varlıkları daha kolay algılayabilirler. Konunun ruhsal mekanizması için Astral Seyahatte, Ölenler Görülebilir mi? konusuna bakabilirsiniz. Herkeste benzer sonuçlar ortaya çıkmayacaktır.

 2. ayhan dedi ki:

  bende yaklasık 10 yiĺdır astrak yapıyorum….bir sorunuz varsa deneyimlerime dayanarak …yorum yaparım….hic bir şekilde kendinizi kasmayacaksınız tam tersi ….vucudunuzu tamamen serbet bırakacaksınız…sessiz ve rahat bir ortam sart

  1. resul dedi ki:

   denemeye çalışan her insan yapabilir mi

   1. E. Emre Sönmez dedi ki:

    Ruhsal Doğum Haritası linkinde belirtilen ruhsal hassasiyet konumları doğrum haritasında bulunanlar daha hızlı ilerler. Ruhsal hassasiyet konumları bulunmayanların ilerlemesi daha yavaş olabilir. Ruhu olan herkes yapabilir. Sadece süre değişir.

    Konum etkisi zayıf olanlar gelişimlerini oto hipnoz ile Veya Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi linkinde belirtilen çalışma ile hızlandırabilirler.

  2. Semih dedi ki:

   Son aşamaya kadar geldim ama çıkış yaşamad ne yapmam lazım

 3. Sude dedi ki:

  Kaslarınızı sıkın yazmışsınızda fiziksel olarak mı sıkacağız yoksa zihinsel mi?odada başkaları olursa sorun olur mu?dışarıdan sesler geliyorsa olmaz mı?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   1- Kaslarınızı fiziksel olarak sıkmanız gerekir.
   2- Eğer odada sizden başkasının bulunması sizi rahatsız etmeyecek, konsantrasyonunuzu bozmayacaksa sorun olmaz. Odada bulunan kim olursa olsun bu konular hakkında önceden bilgilendirilmeli ve olumlu enerjiye sahip birisi olmalı.
   3- Konsantrasyonunuzu bozmadığı sürece sorun olmaz.

 4. Onur TazefidaN dedi ki:

  Ben zaten yeterince araştırdım 2 yıldır araştırıyorum şöyle diyeyim 2 haftada toplamda 2 kez yaptım titreme oldu benim tek sorunum çıkmamaydı onu sorucaktım cevapladınız teşekkürler witch coven yöntemiyle yapmıştım ben rüyamda astral seyahati

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   İki yıl araştırılması güzel ancak belli bir süre günde en az bir kez alıştırma yapılması daha iyi olur. Kullanılan teknikler önemli değil, tüm teknikler sadece tekniği kullananların ulaşmak istedikleri hedef için açılım yaşamalarını sağlar. Kullanılan tekniklerin geliştirerek uyarlanması daha iyi sonuçlar verir. Görsel, duyuşsal, dokunsal vb. algılar herkeste aynı olmadığı için teknikler yetersiz gelebilir.

   Parapsikoloji ile ilgili konularda ulaşılan hedeflere nasıl ulaşıldığı kişiye has bir durumdur. Tekniklerle sadece somutlaştırılmaya çalışılır. Teknikler gidilebilecek bir yoldur ama bu yol tekniğin sahibine aittir ve teknikle o yol tarif edilmeye çalışılır. Ruhsal çalışmalarda gelişim hislerle ilgili olduğu için tam anlamıyla kelimelerle ifade etmek mümkün değildir.

   Yaşadığın sorunla ilgili Astral seyahatte sorun yaşayanlar için linkindeki yazıyı okumanı öneririm. Astral seyahat veya diğer çalışmalarla ilgili yapılan hatalar orada yazılan konulara dikkat edilmemesi ile ilgili.

   Gelişim için acele edilmeden, düzenli pratik yapılarak eksikler giderilmeye çalışılmalıdır. Yapılan her çalışma bir önceki çalışmanın tamamlayıcısı olmalıdır.

 5. Onurtzfdn dedi ki:

  Merhabalar ben rüyamda witch coven ile astral seyahat yaptım. Fakat bilinçli yapmak istiyorum şimdi 2 kez denedim 2 kez de titreme anına geldim fakat ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz.
  Titreme anında ne yapmayalım bir sürü teknik denedim olmadı vücudumu serbest mi bırakmalıyım.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, Henüz 2 kez deneme! Acele etmeyin. Yazıyı içerisinde linkleri verilen konularla birlikte tekrar okuyun. Gerekirse notlar alın. Trans haline geçildiğinde, herhangi bir teknik uygulanmadığında tümüyle tepkisiz kalınmalı. Zihnen ve bedene hazır olunduğunda çıkış gerçekleşecektir. İlk çıkışlar rüyalarda bilinçli rüya şeklinde olur. Bilinçli çıkış yaşanabilmesi için düzenli çalışma gerekir.

   Farklı ve hızlı çıkış denemeleri için Astral Seyahat Yapmak için Kolay ve Etkili Teknik konusuna bakabilirsiniz.

 6. Sena dedi ki:

  Benim kafam çok karışık ve yardıma ciddi bir yardıma ihtiyacım var ulaşabileceğim bir instagram adresiniz yok mu?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Sena Hanım, yeterli zamanım olmadığı için sosyal medya hesaplarını kullanmıyorum çünkü anlık karşılık vermem mümkün olmuyor. Sorunlarınızı buradan aktarırsanız zaman bulduğumda daha geniş kapsamlı cevap verme imkanım oluyor.

 7. ilhan dedi ki:

  astral seyehati ilk defa bugun denedim karincalanmalar oldu gibi aklimda 2 tane soru var 1. astral boyutta gece gündüz farkı 2. rehber varlik varmidir

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   1- Gece özellikle 2-3 arası beyin fonksiyonları astral çıkış için daha uygundur. Bunun dışında derinleşmeyi sağlayacak loş ışığın olduğu herhangi bir saatte yapılabilir.
   2- “Rehber varlık” adında bir varlık yok. Ancak diğer boyutlardaki varlıklardan (Cinler veya diğer Ruhaniler) yardımcı olanlar olabilir. Olumsuz etkileyenler de olmaktadır.

 8. Sena Yılmsz dedi ki:

  İyi günler Emre bey ben yaklaşık olarak 2 -3 aydan beri uģraşıyorum lakin hâlâ hiç bir şekilde çıkamıyorum. Bu çalışmalarımı genelde geceleri yapıyorum ama yinede hiç bir sonuç alamıyorum. Bunu yanı sıra çok cabuk dikkatim dağılıyor ne biliyim tam odaklanmışken nefes alıp vermek karın guruldaması gibi olaylar beni transtan çıkarıyor. Titreşimleri hissediyorum ama devamı gelmiyor. Birde şunu farkettim astral denemeleri yaptığım günler sabaha kadar uyuyamıyorum böyle sanki kulagimda yada ne biliyim kafamda birileri cok hizli anlayamadigim sekilde konusuyor sinirleniyorum. Bazenleri kendimi aslında olduğum yerde değilde baska bir yerdeymiş gibi hissediyorum ama irkilip kendime geldiğimde o ana kadar nerde oldugumu falan hiç hatırlamıyorum.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   İyi günler Sena Hanım,

   Odaklanmada sorun yaşıyorsanız öncelikle bu sorununuzu aşmaya çalışın. Bir süre sadece linkinde anlatılan Trans Çalışması ve Astral Seyahat İmajinasyon Çalışması yapın.

   Bunun dışında yaşadıklarınız astral seyahat ile ilgili çalışma yapanların çoğunda görülebilen belirtiler. Dikkat etmeniz gereken nokta; “hemen olmasını istemeyin” zamana bırakın. En büyük engel sabırsızlık ve sonuçların bir an önce alınması isteğidir.

   Eğer ruhsal hassasiyetiniz yüksekse madde dışına erişim için yapılacak tüm faaliyetler beraberinde biraz korku biraz da tedirginliği beraberinde getirebilecek sonuçlar doğurabilir. http://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-riskler-onlemleri/

 9. Yılmaz Çakmak dedi ki:

  Ben Yapıyorum Olmuyor

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Kaç aydır veya Kaç yıldır düzenli olarak çalışıyorsunuz?
   “Yapıyorum olmuyor” tarzı bir yaklaşım içerisine girip olumsuz düşünmeyin. Herşeyin herkes için bir zamanı vardır. Çok az sayıda insan ruhsal hassasiyetlerinden dolayı ilk denemede sonuç alırken bazılarının yıllarca çalışması gerekebilir.

 10. Elifan dedi ki:

  Çok teşekkür ederim harika bir çalışma olmuş. Bir süredir astral seyahat çalışmaları yapıyorum henüz istediğim sonuçları alabilmiş değilim ama yazınızda belirttiğiniz bazı belirtileri bende yaşamaya başladım.

  Bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim

  1 Astral çıkış için ortalama ne kadar zaman gerekli
  2 Çıkış öncesi tüm belirtilerin yaşanması gerekli mi
  3 Astral seyahatte cinlerle karşılaştıklarını iddia edenler var böyle bir ihtimal var mı, olursa ne yapmamız gerekir

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim. Faydalı olması dileği ile..

   1- Çıkış süresi kişiden kişiye değişir. Eğer zihnen, bedenen ve ruhen hazırsanız ortalama 2 hafta ile 1 ay içerisinde çıkış olabilir. Ancak bu süre daha kısa ve uzun da olabilir. Süre tümüyle çalışmayı yapana bağlı.
   2- Bazıları belirtileri hiç yaşamadan da çıkabiliyor. Sanırım bu da gene hazır oluş ve kişinin özellikleri ile ilgili. Birer birer tüm belirtiler olsun şeklinde bir beklentiye girilmemeli. Belirtiler herkeste aynı oranda gerçekleşmeyebilir.
   3- http://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-riskler-onlemleri/ Linkinde değinilmişti oradan bakabilirsiniz.

 11. klarion dedi ki:

  astral seyahat hakkinda su ana kadar okudugum en ise yarar yazi olmus. tesekkur ederim bu guzel calisma icin.
  gecen yil merak edip denemeye karar vermistim, bedenimdeki karincalanmalari hissedebiliyordum. farkli bir alan, en sevdigim yonu calisma sonunda deliksiz bir uyku cekmem. yaklasik 1 ay kadar hemen her gun bir kursta anlatilan benzer teknigi uyguladim abd-de bu tur teknikler uygulamali ve ucret karsiligi belli bir sure ogretilir. bu kadar ayrintiya heryerde inmezler, peganum harmaladan buraya geldim 😉 takibimdesiniz

 12. Emirhan dedi ki:

  Merhaba ben astral seyahati en az 10 kere denedim ve buna benzer şeyler yaptım 2 tanesinde belirtileri aldım fakat bazı durumlardan dolayı çıkamadım acaba yanlışım ne olabilirdi (korkum yok) şimdi umarım sizin yöntemini olur en mantıklı yazı bu benc. Bundan sonra size neler olduğunu ileteceğim. Teşekkürler.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Gelişmeleri ve takıldığın noktaları yazarsan yardımcı oluruz. Bu yöntem şu an astral seyahat için kullanılan en etkili yöntemler arasında. Ancak tüm tekniklerin ne kadar işe yaracağı uygulayanın ne kadar hazır olduğuna bağlıdır.
   10 deneme standart bir gelişim için 100 basamaklı bir merdivende henüz ilk basamakları temsil eder.
   “Her aşamanın tadını çıkarın, acele etmeyin, keşfedilecek nice güzellikler varken herşeyin bir anda olup bitmesini istemeyin.”

 13. yılmaz kaan Baba dedi ki:

  Merhaba bugün üzerlik otu deneyimlerinizi takip ederek kullandım gerçekten yazdiklarinizla çok benzer tepkimeler yaşadım bu etkileri kullanarak astral deneyim yaşama şansım nedir?
  Merhaba üzerlik otu kullanımı astral seyahati kolaylaştırır mı?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Kaan Bey,

   Bu konuda bir yazıyı abartacak çok kişi olacağı düşüncesi ile yayınlamadım. Ancak Üzerlikle ilgili yayınlanan yazıyı dikkate alarak kullanırsanız çıkışlar doğal olarak daha kolay oluyor. Astral seyahatle ilgili denemeleri ben yaptım ve belirgin bir kolaylık sağladığını gördüm. Özellikle geçiş aşamasındaki ara evrede (belki ayların, yılların sığdığı saniyeler) ilk defa uzun süre kaldım.

   Ancak önemli bir nokta var. Daha önce astral seyahat çalışması yapmamış ve belli bir temeli olmayan birisi için etkinin çok önemli olacağını sanmam. Ruhsal derinliği yakalamadan sadece teknikler üzerinde takılı kalanlar yoğunlaşmakta zorlanabilirler.

 14. Ahu dedi ki:

  Merhaba astral seyahat ile ilgili bir çabam olmamasına rağmen daha önce deneyimlemiştim. İki gece önce uykuya dalmadan hemen önce uyku felci gibi birşey hissettim bilinç açık ama hareket edemiyorum. Astral denemek istedim. Birkaç dakika sonra müthiş bir titreşim hissettim anlatabilmem mümkün değil ve şiddetli bir baş ağrısı. Akabinde göz hizamda parlak beyaz bir top belirdi büyümeye başladı kuş şekline kadar geldiğinde titreme dayanılacak gibi değildi ve uyanmak istedim bitirdim. Daha önce böyle birşey yaşamadığım için bunun olağan birşey olup olmadığını merak ettim. İlk deneyimlediğimde lucid rüyada olduğumu farkettiğimde rüyamı yöneterek yatak odasına soğru uçtum fakat yatakta kendimi gördüğüm anda uyandım. İlginç olan kızım yatağın ucunda çapraz şekilde aynen gördüğüm gibi yatıyordu. Artık bişinçli olarak yapmak istiyorum. Yardımlarınızı beklerim.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Ahu Hanım,
   Gerekli şartlar oluştuğunda siz ek bir çaba sarfetmeseniz de seyahat gerçekleşebilir. Genelde bu tür istemsiz çıkışlar, uyku felci veya kara basan adı verilen durumlarda, uyku uyanıklık arasında kalındığında kataleptik evrelerde meydana gelebilir. Bu durumun tetiklenmesine neden olan etken, bilincin uyanmadan açılmasıdır. Beden uyumaya devam eder ancak bilinciniz açık olduğu için yönlendirme imkanınız olur. Ancak çıkışlar istem dışı meydana geldiği için genelde yaşadığınız olayda olduğu gibi sıkıntılı olabilir.

   Normal bir çalışma seyrinde meditasyon, nefes egzersizleri veya derin trans uygulamaları yapılarak belli bir ruhsal seviyeye gelinir. Sonuç almak kişinin ruhsal hassasiyeti veya ne kadar hazır olduğu ile ilgilidir.
   Şu aşamaları uygulayabilirsiniz,
   * Derinleşmek için bir yöntem belirleyin. http://www.parapsikoloji.net/nasil-transa-gecilir/ Linkinde anlattığım çalışma temel bir çalışmadır ve diğer örnekleri de kapsar.
   * Bu konuda anlatılanlarla birlikte http://astralseyahat.net/astralseyahat-teknikleri/ linkinde bahsedilen teknikleri inceleyin. İleri aşamalar için http://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-imajinasyon-calismalari/ linkinde anlattığım imajinasyon çalışmasını ve benzerlerini uygulayabilirsiniz.

   Konularda da bahsettiğim gibi düzenli çalışırsanız, çalışmalara başladıktan bir süre sonra bilinçli rüya evrelerini sık sık yaşamaya başlayacaksınız. Bu evreden sonra bilinçli çıkışlar kolay olacaktır. Acele etmeyin, zihnen, bedenen ve ruhen hazır hale gelmek önemlidir. Her çıkışın gerçek bir çıkış olamayacağını da lütfen unutmayın. http://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-imajinasyon-calismalari/

   Teknikler konusunda dikkat etmeniz gereken; teknikleri kendinize uyarlamanızdır. Neyi nasıl yaptığınızdan ziyade size ne kadar uygun hale getirdiğinize dikkat etmeye çalışın.

   Takıldığınız bir nokta olursa iletirsiniz.

   1. Sezer dedi ki:

    Tekniğimde sorun olduğunu düşünmüyorum. Düşünsel ve fiziksel olarak hazır olduğumu hissediyorum korkum yada endişem yok. Çıkış için aşırı istekliyim. Bütün vücudum uyuşuyor titreşim çınlama herşey olması gerektiği gibi. Sonra kollarım kendiliğinden havaya kalkıyor ve kasılıyor ardından bacaklarım aynı şekil sanki vücudum yavaşça yükseliyor gibi oluyor. Sonra aniden hepsi bitiyor kesiliveriyor. Sersem gibi kalıyorum neden acaba bunun sebebi nedir ne olabilir yardım edin lütfen

    1. E. Emre Sönmez dedi ki:

     Hazır olduğumuzu düşünmek “hazır olduğumuz” anlamına gelmez. Çıkış öncesi tüm belirtiler varsa normal çalışmalarınızı yapmaya devam edin. Eğer henüz bilinçli rüya evresine girmemişseniz yani rüya anında bilinciniz açılıp rüyalarınızı kontrol etmeye başlamamışsanız; her gün ilk defa çalışma yapıyormuşcasına hiçbir beklentiye girmeden çalışmaya devam edin.

     “Her gün ilk defa çalışmaya başlamak” tüm çalışmalarınızı bu bilinçle yapın. Her çalışmanın sonucu olarak çıkış beklentisine girmek farkında olmadan istemsiz müdahaleleri beraberinde getirir.

error: Korumalı İçerik!