Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Astral Seyahat Teknikleri

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat nasıl yapılır? Öncesinde yapılması gereken hazırlıklar nelerdir? Astral seyahate çıkmak için hangi teknikler nasıl kullanılır?

Astral seyahate çıkmak için yapılması gerekenler ve Astral seyahate çıkış belirtileri nelerdir? Astral çıkış için hangi teknikler nasıl kullanılmalı? Astral seyahat teknikleri ve uygulamaları, Astral seyahatten nasıl geri dönülür? Astral seyahat öncesi yapılması gereken hazırlıklar, Astral Seyahate çıkış anı ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir? Astral seyahat yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve astral seyahatle ilgili diğer tüm ayrıntılar..

Bu makalede sürekli tekrarlanan teknikler yerine, gerçekten astral seyahat yapmak istiyorum diyenler için neler yapmaları gerektiği üzerinde durarak, astral seyahat en kolay nasıl yapılır ve astral çıkış için en kolay teknikler hangileridir, kesin çıkış için öncesi ve sonrası ile tüm detayları kendi kullandığım tekniklerle aktarmak istiyorum.

Önceki yazımızda astral seyahatin tanımından, içeriğinden ve çeşitlerinden söz ederek gerçek bir astral seyahatin nasıl olması gerektiğinden bahsetmiştik o yüzden astral seyahat nedir kısmını geçiyorum.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır ve Nasıl Yapılmalıdır?

Ruh Maddesel Sınırlara Bağlı Değildir

İnsan sadece madde bedenden oluşan bir varlık değildir. Aslını oluşturan ruh, madde gibi sınırlara bağımlı kılınmamıştır. Madde sınırlı, geçici ve kısıtlı iken Ruh kalıcı ve ilahi kurallar çerçevesinde sınırsızdır. Maddenin ruh üzerindeki hükümranlığı uyku sırasında kalktığında zaman ve mekan ötesine geçebilmektedir. Bu geçiş bilinçsiz olduğu için bize sadece yaşadıkça hatırladığımız gelecekle ilgili “astral çıkış anıları” bırakır.

Bilinçli yapıldığında ise istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme, ruhun sınırları dahilinde zaman ve mekanla sınırlı kalmama, farklı alemleri keşfetme imkanı doğar. Kapsamı itibari ile kazandırdıkları, telepati, telekinezi ve diğer dallara göre daha ileri seviyededir. Madde sınırlarını aşıp size tüm alemi keşfetme imkanı sunar. Ancak keşifler kişinin sınırları aşma kabiliyeti ve ruhsal irtibatı ile sınırlıdır.

Astral seyahat nasıl yapılır teknik ve uygulama bölümüne geçmeden önce çoğu zaman atlanan, ama bilinmesi gereken ayrıntılara değinmek istiyorum. Bu bilgilerin ardından örnek bir uygulama ile konunun sonunda vereceğim ve bizzat uyguladığım astral seyahat tekniklerini inceleyerek çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Astral seyahat nasıl yapılır, nasıl çıkılır

Astral Seyahat Öncesi Yapılması Gerekenler?

Astral Seyahat için Mutlaka Bilinmesi ve Uygulanması Gerekenler

Astral seyahat nasıl yapılır? Hazırlık Evresi

Eğer zihniniz gündelik işlerle sürekli meşgul ve karmaşıksa bu karmaşıklıktan kurtulup madde ötesine geçmek bilinçli olarak mümkün olamayacaktır. Sürekli madde ve maddesel olgularla meşgul bir yaşam insanın ruhsal bağlarını koparacak, ruhu ile irtibatını sarsacaktır. Bir an için dünyayı ve içinde varolan herşeyi bir kenara bırakıp ruhsal boyuta uzanmak için, durgun bir zihin yapısıyla alfateta dalga düzeyine yakın bir frekans aralığı yakalamak gerekmektedir. (bakınız alfa dalgaları ve teta dalgaları)

Bunu ister meditasyon yaparak, ister nefes egzersizleri yaparak isterseniz derin trans çalışmaları ile sağlayabilirsiniz. Adına her ne derseniz deyin, yaptığınız çalışmanın adı her ne olursa olsun, gündelik yaşantıdan bir an sıyrılıp sadece kendinizle başbaşa kalarak ruhsal irtibata geçmeniz gerekir. Bunu bir kez başardığınızda, ruhsal aleminizdeki güzellikleri keşfettiğinizde, o kapıdan içeriye bir kez girdiğinizde artık maddesel düzeyde hiçbir şey size tat vermeyecek kadar sıradan ve yüzeysel gelmeye başlayacaktır.  Ruhsal Gelişimde Yalnızlık Etkisi ve Yapılması Gerekenler

Astral seyahat nasıl yapılır madde ötesine geçiş

Astral Seyahate Çıkış için Açlık ve Seçicilik

Astral seyahat nasıl yapılır? Madde Seviyesini Açlıkla Zayıflatın

Aç kaldığınız zamanlar olsun. Açlık ruh ile irtibatı kolaylaştırır, madde bedenle ruhsal beden arasındaki dengeyi sağlar. Bu noktayı nasıl yakalayacağınız size bağlı. Az yiyebilirsiniz, oruç tutabilirsiniz, öğlen yemeğini kaldırabilirsiniz, yediğiniz yemek miktarını azaltabilirsiniz. Ruhsal Gelişimde Açlık ve Ruhun Yükselişi

Ruhsal düzeylere ulaşmanıza engel olacak yiyecekler tüketmemeye çalışın. Hayvansal gıdalardan, mevsiminde çıkmayan sebze ve meyvelerden, dondurulmuş gıdalardan, içerisinde koruyucu madde olan gıdalardan uzak durun. Uzak durmadığınız da başarılı olamaz mısınız? Elbetteki olursunuz ancak daha uzun zaman alabilir veya Astral çıkışta 1. evreyi aşamayabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen ruhunuzla irtibatınız doğuştan güçlü ve henüz madde boyutu ile tümüyle bütünleşmemişseniz başarı şansınız her zaman yüksektir. Bu konuda Aidin Salih’in yazmış olduğu “Gerçek Tıp” adlı eseri okumanızı tavsiye ederim.

Gereksiz yaptığınız, zihninizi meşgul eden konuşmalardan ve ortamlardan uzak durun. Eğer zihniniz gün sonunda sürekli konuştuklarınız ve size verilen karşılıklarla meşgulse amacınıza ulaşmanız zorlaşacaktır. En azından çalışma yaptığınız sürece buna dikkat edin.

Astral seyahat çıkış anı ve öncesinde yapılması gereken hazırlıklar

Düşünce Düzeyinde Astral Çıkışa Hazır Olun

Astral seyahat nasıl yapılır? Düşünce Seviyesinde Hazır Olmak

Astral seyahat çalışmalarına başlamadan önce zihnen kendinizi hazırlayın. Eğer kararlı iseniz mutlaka başaracağınızı bilin. Astral çıkış çalışmalarına başlamadan önce kendinize telkinler vererek ön hazırlık yapabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olun. Astral seyahat için ön hazırlık aşaması, atacağınız adımların daha sağlıklı olmasını sağlayacak ve başarabileceğinize olan inancınızı artıracaktır.

Astral seyahat tekniklerini kendinize uyarlayın. Kendinize uygun olanları geliştirmeye çalışın. Çalışmalara başlamadan önce zihninizde teknikleri test edin. Bir teknik, sahibini başarıya ulaştırır ancak o tekniğe sizden bir şeyler katmazsanız astral çıkış için sonuç almanız kolay olmayacaktır (Teknikleri konunun sonunda inceleyebilirsiniz.)

Astral seyahat yapmaya başlamadan önce hazırlık evresinde dikkat edilmesi gereken önemli noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.

Astral Seyahat için Ortam Nasıl Olmalı?

 • Çalışma yapacağınız ortam az ışık almalı, mümkünse hiç olmamalı. Böylece melatonin salgısı başlayacak ve uyku ile uyanıklık arasında trans haline ulaşmanız kolaylaşacaktır.
 • Dışarıdan gelen seslere karşı duyarlı iseniz çalışma yapacağınız yer sesin az olduğu bir yer olmalı.
 • Ortam ısısı dikkatinizi dağıtmayacak düzeyde olsun.
 • Çalışma yaptığınız ortama habersiz girişlerin olmayacağından emin olun.

Eğer emin olamıyorsanız çalışmanızı herkes uyuduğunda yapmaya çalışın. Trans halinde iken veya çıkış anında irkilerek kendinize gelmeniz pek hoş olmayacaktır.

Astral Seyahat İçin Bedensel hazırlıklar

 • Çalışmanızı sırtüstü uzanarak yapın. Bu pozisyon enerji akışının daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.
 • Üzerinize sizi sıkmayacak rahat kıyafetler giyin.
 • Tüm bedensel ihtiyaçlarınızı karşılayın.
 • Dikkatinizi dağıtacak kadar aç ve tok olmayın.
 • Boynunuzun sırtınızla paralel olmasına yüksek olmayan bir yastık kullanmaya dikkat edin.
 • Gerekirse yastık kullanmayın. Boynunuza gelecek bir baskı dikkatinizi dağıtacağı gibi enerji akışını da olumsuz etkileyecektir.
 • Ayaklarınızı birleştirmeyin hafif aralık bırakın.
 • Elleriniz vücudunuza temas etmeden yanlarda olsun.

Astral seyahat seyahat teknikleri

Teknik Düzeyde Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Doğru teknikle astral çıkış nasıl yapılır? Hiçbir teknik herkeste aynı sonuçları vermez. Duyuşsal, görsel ve dokunsal eğilimler algılarımızı farklı şekillerde etkilemektedir. Bir başkasının başarılı olduğu teknik sizde aynı etkiyi yapmayabilir. Bu nedenle kendi tekniğinizi bulmanız ve mümkünse kendinize bir teknik uyarlayıp geliştirmeniz astral çıkış için yararlı olacaktır. Daha önce hazırlık aşamasında seçmiş olduğunuz teknikleri gece uyumadan önce uygulamaya başlayın. Bu uygulamalar sonrası en iyi sonucu aldığınız teknikleri seçerek istediğiniz sonucu alabileceğiniz şekilde geliştirin.

Örnek: Eğer görsel bir algıya sahipseniz, kendinizi bedeniniz dışında hayal etmek veya yattığınız yerden kendinizi izlemek sizde daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Dokunsal bir algıya sahipseniz, bedeniniz dışına çıkıp kendinize dokunmak veya diğer cisimlere dokunarak onları hissetmeye çalışmak, bir ipe tutunup bedeninizden çıkmak etkili olacaktır.

Tüm hazırlıkları tamamlayıp kendinizi hazır hissettiğinizde uygulamaya başlayın. Uygulamaya başlamadan önce tüm soru işaretlerini tükettiğinizden emin olun.

Astral Seyahatte Korku Engeli

Korku Çıkışa En Büyük Engeldir

Astral seyahat korku engeli

Korkuyu yenerek Astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat çalışmalarında başarısızlıkların büyük kısmı korku ile ilgilidir. Madde düzeyinde yaşamaya alıştığımız için madde seviyesinden ayrılmak ve farklı boyutlara açılmak insanda nelerle karşılaşacağını bilmemesinden kaynaklanan korkuları beraberinde getirir. Karanlık bir odanın insanda sebep olduğu korkular gibi astral seyahat ile yaşayacaklarımız bizi endişelendirebilir.

Korkularınızı ortadan kaldırabilecek iki çözüm vardır. Karanlık odanın ışığını yaktığınızda içeride korkulacak bir şey olmadığını okuyarak (bilgi edinerek) öğrenmek veya Karanlık odanın ışığını yakarak bizzat bakmak, yani yaşayarak öğrenmek. Bu noktada cesaretinize güvenmiyor ve korkularınızın üzerine gitmekte çekingen davranıyorsanız çıkış anında yaşayacaklarınızın sizi daha fazla korkutacağından emin olabilirsiniz. Korkularınızı zamana bırakın ve adım adım üzerine gidin. Bu konuda sayfa altında linki bulunan “Astral seyahat riskler ve önlemleri” konusuna bakabilirsiniz.

Astral Seyahat Tehlikeli mi? Kimler Astral Seyahat Yapmamalı?

Kimler Astral seyahat yapmamalı

Bu konu astral seyahat nasıl yapılır konularında çoğu zaman atlanır; Astral çıkış anı, eğer kendinizi yeterince hazırlamamışsanız yüksek heyecanla birlikte kalp ritminde artışı da beraberinde getirmektedir. Eğer kalbiniz hassas ise veya panik atak rahatsızlığınız (ve benzeri rahatsızlıklar) varsa o anda yaşayacağınız heyecanı kaldıramayabilirsiniz. Bu konuda kendinize güvenmiyorsanız çalışmalarınızı erteleyerek, uzun süre nefes egzersizleri, oto hipnoz ve trans çalışmaları yaparak kendinizi çıkış anına hazırlamalısınız. Mümkünse astral seyahati bilen bir psikolog ile de görüşmeniz sizin için iyi olabilir. Vereceği tavsiyeler işinizi kolaylaştıracaktır.

Astral Seyahate Çıkış Belirtileri Nelerdir?

Ruhsal, zihinsel ve bedensel hazır oluşunuza göre ilk çalışmanızdan itibaren farklı astral çıkış belirtileri algılamaya başlarsınız. Bu belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz,

Rüyada farkındalık yaşamaya başlarsınız. Yani bilinçli rüya (Lucide rüya) evresine girersiniz. Bilinç seviyeniz değişeceği için rüya anında uyanıp rüyalarınızı kontrol etmeye başlarsınız.

Çıkış öncesi uğultu, çınlama sesleri, kasılmalar ve içsel parlak ışıklar görülmeye başlanır. Ancak uzun süreli yapılan çalışmalar sonrası bu belirtiler rahatsızlık vermeyecek seviyeye iner.

Astral çıkış öncesi ve çıkış sırasında kayma, kontrolü kaybetme hissi, dalgalanma, hafifleme, titreşimler ve karıncalanmalar hissedilmeye başlanır.

Bu belirtiler kişiden kişiye değişebilir. Kısa sürede astral çıkış yapmak için yoğun çaba sarfederseniz belirtiler sizin için sıkıntı verici bir hal alabilir. Çalışmalarınızı zamana yayın ve acele etmeyin. En sağlıklı astral çıkış uzun süre yapılan çalışmalar sonrası elde edilir.

Astral seyahate nasıl çıkılır, çıkış belirtileri nelerdir

Astral Seyahatten Nasıl Geri Dönülür?

Astral seyahatten nasıl çıkılır? Nasıl uyanılır? Astral seyahatten geri dönememek mümkün mü? Astral seyahat sırasında ölen var mı? Bu ve benzeri çok sayıda soru var. Öncelikle astral seyahate çıkış sonrası bedene geri dönememek değil, geri dönmeden durabilmek sorundur. Astral seyahate çıktıktan sonra geri dönememe düşüncesi nasıl ortaya çıktı bilmiyorum ancak konu insanları korkutmaya çok elverişli olduğu için sürekli üzerinde duruldu sanırım.

Eğer gerçek bir astral çıkış yaşamışsanız geri dönüş için sadece bedeninize geri dönmeyi istemeniz yeterlidir. Sorun yaşadığını söyleyenlerin büyük kısmı büyük ihtimalle kataleptik evrede takılı kaldıkları için karabasan tarzı bir olay yaşamış olabilirler. Bunun dışında gerçek bir çıkış yaşamışsanız bedeninize dönmek için sadece bedeninize dönmeyi istemeniz veya düşünmeniz yeterli.

Astral düzeyde tüm iletişim ve onaylamalar zihinsel ve telepatik yolla yapılır. Yani bir şeyi zihninizden geçirmeniz, düşünmeniz yeterlidir. Eğer daha önce rüyanızda birisi ile hiç konuşmadan iletişim kurmuşsanız veya rüyanızda karşınızdaki insanın ne söylemek istediğini konuşmadan anlamışsanız astral alemdeki iletişimde buna benzer.

Astral Seyahat Öldürür mü?

Astral seyahat sırasında doğrudan bu olayla ilgili bir ölüm olması mümkün değil. “Astral seyahat öldürür mü?” Astral seyahate çıktığınız için ölmezsiniz. Bir üst başlıkta belirttiğim gibi panik atak veya kalp sorunu olanlar için yüksek heyecanla ilgili bir sorun yaşanabilir. Bilinçsiz astral seyahat uyku ile başlar eğer astral çıkış ölümle neticelenmiş olsa idi uyku hepimiz için son olurdu. Kaldı ki astral seyahat çalışmaları bilinçli yapılan çalışmalardır ve bilincin olduğu durumlarda beyin hayatın devamı için donatılmış uyarıcılarla doludur. Astral seyahati farklı kılan şeyin bilinç olduğunu unutmayın.

Gümüş Kordon Koparsa Ne Olur?

Gümüş kordon adı verilen ruh ve beden arasındaki bağ sadece ölüm adı verilen kesin ve nihai ayrılıkla kopar. Astral seyahat anında bu bağın kopması mümkün değildir. Ancak kişinin ölüm anı astral seyahate çıkış anına denk gelirse bu astral seyahatle ilgili bir durum değildir. Bu bağ yapılan herhangi bir faaliyetle kopabilecek bir bağ değildir. Şu an madde boyutundan evrene baktığımız için madde bedenimizden ruha bağlı olduğumuz yanılgısına kapılıyor olabiliriz ancak aslında bağ adını verdiğimiz, Ruhun bu aleme madde beden ile tutunmasıdır ve ruhsal faaliyetler bu bağı koparmaz bir değişim olacağı düşünülüyorsa tersine güçlendirir.

Kimler Astral Seyahat Yapabilir? Kaç Yaşında Yapılabilir?

Ne yaptığının farkında olan, kalp ve panik atak sorunu olmayan, ruhu olan herkes tarafından yapılabilir. Ruh varolduğu sürece bilinçsiz olarak her yaş gurubu tarafından yapılır. Bilinç evresinde ise astral seyahat yapmak isteyenler bilgiyi nasıl kullanacağını öğrendiği yaştan itibaren yapabilir. Bu konuda herhangi bir yaş sınırı yok. Bu yazıyı okuyacak kadar sabrı olan herkesin, kaç yaşında olursa olsun astral seyahat yapabilecek kadar da sabrı mutlaka vardır. Önemli olan insanın ne yaptığının farkında olarak, buna uygun hareket ederek yapmasıdır.

Astral seyahat teknik uygulama çıkış belirtileri

Astral Seyahat Tekniği ve Uygulama

Evet hazırsanız başlıyoruz. Bu uygulamayı farklı açılardan ele alıp kendinize göre uyarlayabilir konu sonunda verdiğim tekniklerle çeşitlendirebilirsiniz.

Sırtüstü uzanın ve tüm bedeninizi serbest bırakın.

Burnunuzdan derin bir nefes alın (Nefesinizi alırken dikkatiniz aldığınız nefeste olsun) ciğerlerinizi tümüyle doldurun. Bir kaç saniye bekleyin ve nefesinizi ağzınızdan verin. Bunu 5 kez tekrarlayın. (10 kez de yapabilirsiniz)

Son nefesinizi aldığınızda tutun ve tüm bedeninizi sıkın. Bedeninizde sıkabileceğiniz bütün kasları sıkın. (5-6 saniye) Nefesinizi verirken kaslarınızı da gevşetin. (Bu teknikle bedeniniz deşarj olacak enerji kanalları açılacak ve transa girmeniz kolaylaşacaktır. Eğer yeterli gelmediğini düşünüyorsanız aşağıdaki adımdan devam edin)

Derin bir nefes alın ve ayaklarınızı parmaklarınızla birlikte sıkın. Nefesinizi verirken ayaklarınızı da gevşetin.

Derin bir nefes alın ve ayaklarınızdaki diğer kaslarınız için aynı yöntemi uygulayın. Aynı işlemi sırasıyla, kalçalarınız, karnınız, göğsünüz, elleriniz, kollarınız, boynunuz, yüzünüz ve son olarak tüm bedeniniz için uygulayın. Bedeninizde sıkmadığınız kas kalmadığından emin olun.

Müdahaleci Olmayın

Son aşamadan sonra kendinizi tamamiyle serbest bırakın. Bedeninizdeki titreşimleri, enerji akışını ve beliren görüntüleri izleyin. Hiçbir şeye müdahalede bulunmayın. Hiçbir şeyi zihnen de olsa yönlendirmeye çalışmayın. Kendinizi boşlukta asılı bir şekilde duruyormuş hissini yaşayın. Madde bedeninizden daha çok akıp giden enerjiye ve titreşimlere dikkat edin ve sadece izleyin. (Bu aşama, genelde aşırı rahatlama ile salgılanan melatonin nedeniyle uykuyu da beraberinde getirebilir, uyumayın. Müdahaleci olmayın ancak bilincinizi de kaybedip uykuya dalmayın)

Bir süre bu şekilde kaldıktan sonra belirlemiş olduğunuz tekniği uygulayın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tekniği uygularken kendinizi zorlamayın, kaslarınızı sıkmayın. Spor yapmıyorsunuz ruhsal bir çalışma yapıyorsunuz ve bu bilinçle hareket edin. Sadece düşünün ve düşüncenizle yön bulmaya çalışın.

Tekniği Uygularken Dikkat Edilecek Noktalar

Trans halinde iken herşey düşünce ile şekillenir. Tekniğinizi uygularken bedensel reflekslere kapılarak bedeninizi hareket ettirmeye çalışmayın. Gayri ihtiyari olan hareketlere de müdahalede bulunmayın.

Tekniğinizi uygularken, öncesinde ve sonrasında bedeninizde aşırı titreşimler meydana gelebilir. Sesler duyabilir, aşırı parlamalar görebilirsiniz. Bunların bedeninizin vermiş olduğu tepkiler (Kasların gevşemesi, rahatlama, beyne fazla oksijen gitmesi, negatif enerjinin deşarjı) olduğunu unutmayın. Bir beklenti içerisine girmeyin veya endişeye kapılmayın.

Aynı çalışmayı düzenli olarak her gün tekrarlayın. Kendinizi belirli bir zamana odaklamayın. Şu zaman olur, bu zamanda olması gerekir şeklinde şartlandırmalara girmeyin. Hazır olma anı koşullu olarak belirlenemez. Sorunsuz bir çıkış için herşeyi zamana bırakın ve yaptığınız çalışmalar sonrası edineceklerinizin tadını çıkarın.

Çıkış anı aşırı heyecanı da beraberinde getirecektir, kalbiniz daha hızlı atacaktır. (Eğer yeterince uzun bir çalışma süresi geçirmişseniz herşey çok sakin olur) Bu anı zaman zaman düşünün ve çok doğal bir süreç olduğunu düşünün. Aynı durumu uykuya daldığınızda da bilinçsiz bir şekilde yaşadığınızı unutmayın.

Astral seyahatten nasıl geri dönülür, tepkisiz ve hissiz oluş

Hisler ve Tepkisiz Oluş

Çıkış anına yakın dönemlerde yüksekten düşüyormuş hissi yaşayabilirsiniz. Tüm bedeninizi saran karıncalanmalar olabilir. Müdahalede bulunmayın geçicidir.

Çıkış öncesi ve çalışmalar sırasında çok kısa bir ana sıkıştırılmış normal zaman diliminde kavranamayacak yoğunlukta görsel, hissel ve duyuşsal anlar yaşayabilirsiniz. Bunlara takılıp kalmayın, ileride “Ben bu anı hatırlıyorum” diyeceğiniz anlar olarak size geri dönerler. (Açık bilinç normal zaman diliminde bu paketleri çözemez, uyku esnasında rüyada zaman kavramı farklı işlediği için 3-5 saniyede saatler süren rüyalar görülmesi gibi)

Çok nadir de olsa tüm katlarda hazır olanlar ilk çalışma anında çıkış yaşayabilirler. Ancak büyük çoğunluk için ruhen ve bedenen çıkışa hazırlık süreci yaşanır. Bu sürecin olması gereken bir süreç olduğunu bilmelisiniz. Hemen olmasını istemek daha önce hiç araba kullanmamış birinin şehir içinde araba kullanmaya başlamasına benzeyecektir. Acele etmeyin ve zamana bırakın.

Bedenen ve ruhen hazır olduğunuzda çıkış anını yaşarsınız. Sürenin ne kadar olacağı, kişiye ve kişinin ne kadar zamanda hazır olacağına bağlıdır. Günler, haftalar, aylar ya da yıllar da sürebilir. Süreye takılmayın sadece yaşayacaklarınızın tadını çıkarın.

Astral Seyahat Öncesi ve Sonrası Yaşananlar

Bir kez çıkış yaşadığınızda mekanizma çözüldüğü için sonraki çıkışlar daha kolay olacaktır. Tüm bu çalışma süresince yaşadıklarınızı dikkatle takip edin. Aslında, istemekle başlayan bu süreçte siz, ilerledikçe adım adım bu noktaya hazırlanmaya başlarsınız. 1-2 hafta içerisinde rüyada farkındalık yaşarsınız, rüyada iken rüyada olduğunuzu bilir ve rüyalarınızı yönlendirmeye başlarsınız. Lucid Dream olarak adlandırılan bilinçli rüyalar ruhsal yönde hazırlığın ilk aşamasıdır.

Uykularınız daha derin ve dinlendirici olur. Gördüğünüz rüyaları daha net bir şekilde hatırlamaya başlarsınız. Bu süreçte rüyalarınızı not almaya başlarsanız aslında zaman içerisinde gündelik yaşantınızın önemli bir bölümünü rüyalarınızda daha önceden gördüğünüzü farkedersiniz.

Hayata bakış açınız değişmeye, durgunlaşmaya, daha sakin bir yaşam sürmeye başlarsınız. Zevk algınız, hayatı algılamanızda değişimler olmaya, daha duygusal ve objektif bir bakış açısına sahip olmaya başlarsınız. Eğer belli belirsiz bedeninizin farklı yerlerinde ve kalbinizin etrafında titreşimler hissederseniz endişelenmenize gerek yok bu enerji kanallarının (Çakra, Letaif) çalışmaya başladığının belirtisidir.

Astral Seyahat Teknikleri

Doğru bir teknikle astral seyahat nasıl yapılır? Astral seyahat yapanlar iyi bilirler ki doğru bir teknik, başkaları tarafından yapılmış ve başarı elde edilmiş teknik değildir. Doğru teknik, kendinize uygun teknikleri inceleyerek kendinize uyarladığınız tekniktir. Aşağıdaki teknikleri inceleyerek kendinize uyarlayın. Teknikleri uygulama başlığı altında anlatılanları uyguladıktan sonra, en son aşamada uygulayın.

Düşme Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat düşme tekniği

Düşme tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Eğer uzun bir süre astral seyahat üzerine çalışmalar yapıyorsanız son aşamaya geldiğinizde tüm enerji bedeninizi hissediyor olmalısınız. Bu aşamada enerji bedeninizi sadece düşünce ile dalgalandırabilir, aşağıya, yukarıya, sağa ve sola hareket sağlayabilirsiniz. Bu evrede tümüyle düşünceler ve hisler hakimdir.

 • Yeterince derinleştiğinize inandığınız anda, aşağıya doğru çekildiğinizi düşünün.
 • Bu çekilme eylemini farklı imajinasyon teknikleri ile çeşitlendirebilirsiniz. Su şeklinde akış, atomlara bölünerek aşağıya doğru akma, yüksek çekim gücü vb.
 • Aşağıya doğru çekilmenin sürekli şiddetlenmesini sağlayın.
 • Belli bir noktadan sonra gerçekten derin trans halinde iseniz bu çekilme kontrolünüzden çıkacak tüm bedeniniz uyuşarak yüksek bir titreşim haline geçeceksiniz.
 • Bu evrede istemsiz olun ve hiçbir şeye müdahale etmeyin. Çıkış ilk yaşandığında uğultu, çınlamalar ve farklı kopma sesleri eşliğinde gerçekleşebilir.

Eğer uzun süredir çalışma yürütüyorsanız çıkış anı çok daha kolay ve sakin olacaktır.

Buharlaşma Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat buharlaşma tekniği

Buharlaşma tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Uygulama ve düşme tekniğinde bahsettiğim aşamaları göz önünde bulundurarak uygulayın.

 • Son aşamaya geldiğinizde tıpkı su gibi buharlaşmaya başladığınızı düşünün.
 • Düşme tekniğinde bahsettiğim aşamaları tekrar ederek kendinizin buharlaşarak adım adım yukarıya doğru çıktığınızı düşünün.
 • Eğer imajinasyon çalışmalarında da belli bir aşamaya gelmişseniz, bir bütün halinde enerji bedeninizin yukarıya doğru çekildiğini hayal edin.

Ani Kopuş Tekniği ile Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat ani kopuş tekniği

Ani kopuş tekniği ile astral seyahat nasıl yapılır? Bu teknik için daha önce kendinizi farklı ortamlarda düşünmüş olmanız gerekir. Mesela trans halinde iken evin başka bir odasında olduğunuzu, kapı kolunu incelediğinizi, evin dış kapısını, sokağı ve benzer yerlere zihnen gitmiş olmanız gerekir. Uygulamaya başlamadan önce kendinizi en kolay projekte ettiğiniz yeri belirlemiş olmalısınız.

 • Son aşamaya geldiğinizde aşağıya doğru çekildiğinizi ve bir süre sonra belirlediğiniz noktaya bedeninizden ayrılarak bedeninizden fırlatılacağınızı düşünün.
 • Büyük bir çekim gücünün sizi aşağıya doğru çektiğinizi düşünün.
 • Çekiş son noktaya geldiğinde sizi aşağıya doğru çeken ipin koptuğunu ve belirlediğiniz noktaya duvarlardan geçerek gittiğinizi hayal edin. (farklı sahneler kullanabilirsiniz.)
 • Bu teknikte önemli olan sizin bedeninizden çıkmanızı sağlayacak bir tetiklemeyi önceden tasarladığınız bir şekilde kullanmaktır. Eğer yeterince hazırsanız kolayca çıktığınızı göreceksiniz.

Astral Seyahat Neden Yapılır?

Astral seyahat neden yapılır? Yaşamı sıradan karşılayıp kendisini yaşamın kurallarına ve akışına bırakanlar için astral seyahat kesinlikle sıradışı bir konudur. Bir faaliyetin yapılabilmesi için belirgin bir “neden” olması gerekir. Ruhsal faaliyetlerin nedenleri de madde duvarının arkasına taşmayı gerektirecek unsurlardan oluşur.

Keşfetmek, araştırmak, sıradışı konulara ilgi, kendi sınırları dışına çıkmak, mevcut imkanlarla yapamadıklarını yapabilmek, kendisini ispatlamak… Sebepler ne olursa olsun temelinde duyu organları ile algılanamayan boyutları keşfetme merakı egosal nedenlerin üstünde yer alır.

Astral Seyahat Zararları

Her çalışma uygun olmayan koşullar, yetersiz bilgi ve tecrübe, yanlış teknikler ve aşırı hırs ile zararlı hale gelebilir. Yanlış uygulamalarla ortaya çıkabilecek zararları şu şekilde sıralayabiliriz

 • Uyku düzensizlikleri (Sağlıklı bir gelişimde görülmez)
 • Korku ve panik
 • Aşırı heyecanla birlikte kalp sorunları
 • Sosyal yaşamda sorunlar
 • Gerçeklik duygusunda değişimler
 • Diğer varlıklarla irtibat ve sonrası yaşanabilecek sorunlar

Astral seyahat zararları kategorisinde sıralayabileceğimiz konular hemen hemen tüm paranormal çalışmalar içinde geçerli olabilir. Bu zararları en aza indirmek için,

Sağlıklı bir süreçle astral seyahat nasıl yapılır?

 • Yeterli bilgi birikimine sahip olmak
 • Sağlıklı bir gelişim için aceleci olmamak ve gelişimi zamana yaymak
 • Doğru teknik ve uygulama için kendi ruhsal özelliklerimizi tanıyarak sağlıklı bir etkileşim oluşturmak

gerekmektedir.

Her Astral Çıkış Gerçek midir?

Astral seyahat yaptım” diyenlerin büyük kısmı astral seyahatin sadece ilk aşamasında yer alırlar. Astral seyahatin gerçek olup olmadığını anlamak için aşağıdaki maddelere bakabilirsiniz.

 • Net olmayan görüşler
 • Rahat hareket edememe
 • Okunamayan yazılar

Bunlara ek olarak astral seyahat yaptığını söyleyen ancak henüz ilk aşamayı geçemeyenler karabasan denilen sıkıntılı kataleptik (kas hareketlerini kontrol edememe) sorunları yaşayabilirler.

Gerçek bir astral seyahat yapıp yapmadığınızı nasıl anlayabiliriz? Gerçek bir çıkış yaşayıp yaşamadığımızı anlamak için çalışmaya başlamadan önce masanın üzerine rastgele bir kitap açıp bırakın. Seyahatiniz sırasında öncelikle bu kitabı kontrol edin. Sayfa numaralarını ve sayfalarda neler yazıldığınızı geri döndüğünüzde kontrol edin. Eğer gerçek bir çıkış yaşamamışsanız kitabı okuyamayabilir, yazıları silik veya bulanık görebilirsiniz.

Astral Seyahat Yapanlar ve Çıkış Anı

Yaşanmadan tarif edilemeyecekler kategorisinde yer alır. Eğer uzun süre düzenli bir şekilde çalışmış ve sağlıklı bir ruhsal evreye girmişseniz benim gibi nasıl çıktığınızı anlamayabilirsiniz. Bu durumda olanlar çıkış anı belirtilerini daha çok önceki çalışmalarında yaşarlar. Astral seyahat yapanlar çıkış anlarını şu şekilde tanımlarlar (Bu tanımlara göre teknik uyarlayabilirsiniz),

Astral seyahat yapanların anlattıkları ve tecrübeleri;

 • Ani bir düşüş
 • Bir anlık yokluk hissi
 • Uğultu, çınlama ve parlak ışık eşliğinde çatırdamalar, nihayet sessizlik.
 • Yoğun bir karıncalanma ve titreşimle ağır bir düşüş
 • Bir anda, kendisine dışarıdan bakarken bulunma
 • Ani hissizlik
 • Sıyrılma hissi
 • Vakumlanma hissi
 • Açıldığında başka yerlerin görüldüğü bir halkanın içerisinden geçiş
 • Bir anda kendisini başka bir yerde bulma

Her astral çıkış kişiye ve yaptığı çalışmalara hastır. Astral seyahat gerçek mi? Şeklinde bir sorgulamaya girmeden yapacağınız çalışmalarda sağlıklı bir astral çıkış gerçekleştirmenizi dilerim.

 

İlgili makaleler 

Astral Çıkışta Uykuya Dalış Anı

Riskler ve Önlemleri 

İleri seviyeler için

Astral Projeksiyon ve İmajinasyon Çalışmaları 

Astral ve Yapay Beyin Dalgalarının Kullanımı

Ayrıntılı bilgiler için Forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Uygulama ve Teknikler

www.parapsikoloji.net
İlk Yayın Tarihi 19 Mart 2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 101 YORUM
 1. Açelya dedi ki:

  Merhaba ben uzun bir süredir oturma meditasyonları yapıyorum.Sadece o anda kalıp duyumları izliyorum ve bunu felsefem haline getirmeye çalışıyorum gün içinde de zihnim geçmiş ve gelecekle kaygılanacak gibi olsa farkındalıkla o anda yaptığıma odaklanıyorum ve zaman geçtikçe bunu daha iyi yapabildiğimi farkettim. Bu konuları araştırdıkça parapskoloji ve astral seyahat üstüne araştrmaya başladım ve deneyebilirim dedim ve deneyimlerimden bahsedeceğim.

  İlk olarak ben yıllardan beri rüyalarımı çok net hatırlarım genelde uyandıktan sonrada uzun bir süre unutmuyorum ve farkettm ki medit. yaptığım süre boyunca daha renkli ve hissedilir olmaya başladı rüyalarım. Astral seyahatle ilgilide buradaki ilgili makaleler ile denemelerimi yaptım yükseğe çekildiğimi hissettiğimde heyecanlandım ve tam bir çıkış gerçekleştiremedim ( bikaç denemede ) fakat bir gün bu evrede uyuya kaldım ve lucid rüya gördüm rüya daha başladığı anda tamam dedm ben buradayım ve bilinçliyim renkler görüntüler çok canlıydı ve sahil kasabasında keyifli bir rüyaydı. Bu beni daha çok heyecanlandırdı ve denemelere devam ettim ama dün gece denediğimde tekrar ışık hüzmeleri ve çekilmeler oldu tam bir çkış yaşamadm ama sonra nedense uyuyamadımda içimi gereksiz bir korku kapladı sanki biri beni izliyor gibi bir his sanırım vesvese yaptım ama denemeye devam etmeyi düşünüyorum …bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Çok güzel ifade etmişsiniz. Korku ve izlenme ile ilgili Astral Seyahat Sonrası Riskler ve Önlemleri konusunda değinmiştim. Doğal bir süreç. Size korku vermeyecekse Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider? konusunda farklı detaylarda bulabilirsiniz.

   “Çıkış anı” için acele etmeyin. O zamana kadar geçen süre daha öğretici ve eğlencelidir. İlk denemede çıkanların asla öğreneyeceği ayrıntıları bu süreçte öğreneceksiniz. Bilinçli rüya evresi ne kadar uzun sürerse öğreneceklerinizde o kadar ayrıntılı olacaktır. Korku ortaya çıktığında size engel olacaktır öncelikle onu aşmanız daha sağlıklı olur.

 2. Astral dedi ki:

  Merhaba ben yaklaşık iki aydır astral seyahat deniyorum herşey yolunda gidiyor tüm evreler gerçekleşiyor titreme kulak çınlaması uçma hissi vs. Ama sonrasında geçiyor gözümü açtıp yatağıma dönüp bakıyorum ve çıkmadığımı anlıyorum oysaki beni engelleyen nedeni anlayabilmiş deilim yani korku sıfır inanç azim desen tavan zaten birkaç hafta önce güvendiğim bı arkadaşima anlatmıştım çıkmak istediğimi o da bı merak saldı iki haftada üç kez astrale çıktı acaba beni engelleyen sebepler neler olabilir merak ediyorum

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. “engel” kavramını kullanmamalısınız. Temel sebebini ayrıntıları ile Parapsikoloji Astroloji ilişkisi ve Paranormal Kabiliyetler ve Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konularında bulabilirsiniz.
   “Hazır oluş” anı herkes için aynı değildir. Bir günde de çıkılabilir 1 yılda da. Zihnen ve bedenen hazır oluş anı herkeste farklıdır. O ana kadar sadece sürecin tadını çıkarın. Çıkış anına kadar yaşayacağınız her tecrübe size hiçbir kitabın, hiçbir öğretinin veremeyeceği kadar değerlidir.

 3. Louis dedi ki:

  Merhaba. Ben her akşam uyumadan önce zihnimi boşaltıp rahatlarım. Ve bunu yaptıktan sonra genellikle bedenim bir yerden düşüyormuş gibi hissederim. Fakat tam düşüş anında bilincim açılıyor. Sanki Astral dünyaya geçecekmişim ama arada kalmışım gibi bir his oluyor. Bu konu hakkında düşüncelerinizi bilmek isterim.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Çok farklı şeyler söylenebilir ancak kısaca ara evre diyebiliriz. Ne madde boyutunda ne de madde ötesi boyutta.. ne ruhsal ne bedensel; beden uyur, bilinç bir anda açılır. Teta veya daha çok Delta evresine yakın seviyelerde iken bilincin açılması diyebiliriz. Tam kapıdan geçerken o anın donması ve sürekli geçişi yaşamak gibi bir durumdur. Deneyimler artıp kontrol mekanizması geliştirildiğinde o evreden çok kolay çıkışlar yapılabilmektedir.

   İncelemek için:
   Astral Seyahate çıkışta uykuya dalış anı
   Teta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları
   Delta Dalgaları, Özellikleri ve Kullanım Alanları

 4. İsmail dedi ki:

  Merhabalar, zaman zaman uyku ile uyanıklık arasında anlamlandıramadığım şekilde beni rahatsız eden şu hisseleri yaşıyorum;

  Zamanın çok hızlı ve kaba aktığını hissediyorum,
  Kendimi boşlukta ve hissiz hissediyorum,
  Kıyamet koparcasına hızda değişimler olduğunu hissediyorum,
  Elime aldığım herhangi bir nesnenin hacmi beynimde devasa boyutlarda hissediliyor,
  Acı veren telafisi olmayan, hüzünlendirci bir zaman akışı karşısında çaresizlik hissediyorum
  Ben parapsikoloji ile ilgilenen birisi değilim ancak istemesemde birçok paranormal hadiseler yaşıyorum, yukarıdaki yaşadığımın ne olduğunu biliyorsanız açıklarmısınız.
  Teşk. Kolay gelsin

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.
   Öncelikle doktorunuzla görüşüp tıbbi bir durum olup olmadığına mutlaka bakın. Çünkü madde beden enerji bedeni, enerji beden de madde bedeni karşılıklı olarak etkilerler.
   Son zamanlarda yedikleriniz, ruhsal durumunuz ve yaşamınızdaki değişikliklerin tümünü gözden geçirin. Bu hislerin başlangıcını bulup neyin sizi etkilediğini bulmaya çalışın.
   Zaman kavramını ve algılarımızı etkileyen çok fazla faktör var ancak önemli olan başlangıca neyin sebep olduğunu bulmaktır.

   Zaman kavramı ve değişim konusunda şu konuya bakabilirsiniz DMT ve Zaman Algısı Üzerindeki Etkileri

 5. Hasret dedi ki:

  Ruh diye bir seye inandığımı soylemem yazdığınız bir cok seyin mantık yonunden elle tutulur bir yanı yok. Bir kimsenin ruhunun cikacak olmasi ve bunu bilincli bir sekilde yapabilmesi de mümkün değil. Insanlarda ruh diye bir sey olmadigi icin bunu kendilerinin kontrol etmesi ve bedenin dışına cikarmasi imkansız.

  Bilinçaltınıza yerleştirdiğiniz inançlarınız sizi alıp hayaller alemine götürmüş

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Konu ruhun ispatına yönelik bir konu değil. Sadece astral seyahat ile ilgili çalışma yapmak isteyenler için tecrübelerin paylaşıldığı bir konudur. “Ruh” kelimesini bilinçaltının katmanları, astral seyahat’i de bilinçaltının katmanlarına inmek için yapılan bir çalışma olarak değerlendirebilirsiniz.
   Bu konuda Jim DeKorne’nin “Psikedelik Şamanizm” adlı eserini okuyabilirsiniz. Yıllar süren çalışmalarını astral seyahat konusunu da dahil ederek yayınlamış. Parapsikoloji Nedir? Neden Bilim Dalı Değil? konusunda da bahsettiğim gibi parapsikoloji ve parapsikoloji alanına giren konular bilimsel değildir.
   DMT Nedir? DMT Molekülü ve Ruhsal Boyutu konusuna eklenmiş belgeselde, bilim insanlarının DMT ile ilgili yaptıkları ayrıntılı bir çalışma bulunuyor. Astral seyahat’e yakın deneyimleri denekler kendileri aktarmaktadır.

   Konuyu “mutlak doğru” olarak değil, insanda varolan yeteneklerin ve mekanizmaların çözümlenmesi olarak ta değerlendirebilirsiniz.

 6. büşra dedi ki:

  merhaba iyi günler benim bir sorum var astral seyahat yapan iki kişi ruhlarını değiştirebilme imkanı var mı böyle bir şey mümkün mü?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Net bilgim yok. Tümüyle birebir değişim mantıklı gelmiyor çünkü her beden ruhsal anlamda birbiriyle özel olarak bağlantılı. Bu astral seyahat konularında gümüş kordon olarak geçer. Bu kordonun kopması yaşamın sona ermesi demektir.

 7. Nikolssoon dedi ki:

  Astral seyahat yapan kişiler dünya yüzeyine indikleri vakit bağışıklık sistemi için çok ciddi bir tehdit oluşturup oluşturmadığı hakkında fikrinizi almak istiyorum.
  Çünkü bu seyahatleri iradem dışında gerçekleşti de.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Astral seviyede veya madde ötesi düzeyde “dünya yüzeyine inmek ve bağışıklık sistemi” gibi bir tanım yapmak çok doğru değildir. Madde sınırları aşıldığında zaman ve mekan kavramında büyük değişiklikler olmaktadır. Ortaya çıkan etkiler düşünce ve enerjinin madde bedene yapacağı etkilerle ilgilidir. İstemli veya istemsiz yapılan seyahat sonrası duyulan heyecan, korku, endişe, rahatlama ve hafifleme hissinin etkisi gibi.
   Rüyamızda korktuğumuzda veya mutlu olduğumuzda salgılanan hormonlar bedenimizi nasıl etkiliyorsa astral çıkış sonrası etkiler de o şekilde değerlendirilebilir.

 8. Anonim dedi ki:

  Merhabalar hocam ben bilmem gereken bilgiyi herşeyi öğrendim astral seyahat denemelerimde ve öncesine aklımda tek bi soru var..
  Şimdi ben vücudumu hissetmiyorum boşlukta gibiyim hafif hissediyorum bi süre sonra yatağım dönüyor gibi olur çatırdama sesi duyduktan sonra odaklanın çıkmaya çalışıyorum ama aklımdaki tek soru yüzünden çıkamıyorum. Oda şu… her hissi yaşadıktan sonra çıkışı hissettiğimiz de gözlerimizi açmalımıyız? Çoğu insan gözlerini açma olmaz diyor.. astral çıkışta gözlerin otamatik açılır diyor ? Sizce gözlerimizi bedenimizden açmalımıyız yoksa çıkış anında kendisi mi açılıyor görüş yani?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.
   Gözleri açma veya açmama düşüncesi; kapıyı elimdeki anahtarla mı açıp gireyim yoksa kapıyı açmadan girmeye mi çalışayım gibi bir şey olur. Sonuca ulaşmak için aradaki ayrıntılara takılmayın.
   Gözleri açmak dikkati dağıtır. Göreceklerin ve yaşayacakların gözlerinin açık veya kapalı olması ile ilgili değildir. Eğer oto hipnoz seviyesinde derinleşemiyorsan veya ileri seviye imajinasyon yapamıyorsan, gözlerini açtığında istediklerini göremiyorsan gözleri açmanın bir anlamı yok.

 9. ilknur ülker ilhan dedi ki:

  merabalar.
  Öncelikle bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ben genelde uykuya dalış anında bilincim yarı açıkken bazen bir titreme oluyor ve kendime geliyorum. Bu yaşadığım şey astral seyahat olarak değerlendirebilir miyim. Ayrıca bilinçli olarak denemeye başladım. denememde gözlerim kapalı olduğu halde sürekli hareket ediyor gibiydi. Ayak ve el parmaklarım istemsiz şekilde hareket ediyordu ve gözlerimi açmak istemiyordum. Doğru yolda mıyım acaba?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, rica ederim.
   Uykuya dalış anında meydana gelen titremeler melatonin salgılandığı anda yaşanan ani bilinç açılmaları ile ilgili olabilir. Bu evre çoğunlukla bedende hissedilen hafif ısınma, baş bölgesinde hafifleme ve titreşimlerle deneyimlenir. Eğer uykuya geçiş yani bilincin kapanması anında bilinç açılırsa (birinin seslenmesi, bir ses duymak vb.) ani bir irkilme ile kendimize geliriz, tüm bedenimizde titreşimler meydana gelir.
   Bu aşamada uykuya geçiş her defasında bölünüyorsa bir sorun olabilir.

   Bu evrede yaşananlar astral seyahat olarak değerlendirilmez ancak bu noktadan çıkış yaşayanlar vardır. Astral Seyahatin ilk Evresi Bilinçli Lucid Rüyalar konusunda anlatılanlar bu evre ile ilgilidir.

   Yaşadıklarınızdan yola çıkarak net bir şey söylemek zor çünkü astral seyahat çalışmalarına başlandığında herkeste farklı tepkiler görülmektedir. Tepkilerin büyük kısmı zihnen, bedenen ve ruhen istenilen hedefe ulaşmak için alışma evresinde verilen tepkilerdir. İstemsiz kas hareketleri çoğu zaman görülür. Örnek çok uygun değil ama sizin bedensiz olarak yapmak istediklerinize beynin, “tutmak istersen eller, yürümek istersen ayaklar, kavramak istersen kaslar.. hazır” şeklinde tepkisi diyebiliriz.

 10. Sevda dedi ki:

  Merhaba…
  Makalenizi baştan aşağı okudum bu seyahati yapmayı yaklaşık 2-3 ay öncesinden düşünüyodum fakat kendimi hazır hissetmediğim için pek fazla araştırma gereği duymadım. Bu güne kadar… bu siteden önce farklı sayfalara da göz atmıştım tabii ama sizin açıklamalarınızla daha fazla tatmin oldum diyebilirim fazla amatörüm ve belli başlı tedirginliklerim var mesela çıkış anının günker haftalar aylar hatta yıllar sürebileceğinden bahsetmisşiniz. Bu uzun bir süre seyahatte kalacağımız anlamına mı geliyor? Peki seyahat anında aniden dikkatimiz dağılırsa mesela asıl dünyadan yüksek bi ses… ya da uyandırılmaya falan çalışılırsak kendi isteğimiz dışında çıkış anını yaşayabilir miyiz? Gideceğimiz yerleri düşünerek mi belirliyoruz? Bu seyahayle başkalarının rüyasına girebileceğimizi, istediğimiz kişinin bize aşık olmasını sağlayabileceğimizi ya da kişilerin hakkımızda düşündüğü iyi kötü her şeyi öğrenebileceğimizi duymuştum bu doğrumu? Doğru ise bu konular hakkında da biraz bilgi verir misiniz? Ayrıca başlarda küçük küçük seyatler yapıp belli bir tecrübeye erişinde daha büyük seyate çıkmamın daha uygun olduğunuz düşünüyorum son olarak bu amatörlük anımda seyate çıkmadan sadece hazırlık evrelerini gerçekleştirmem mümkün mü???

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba,

   Astral seyahat çalışmalarına başlandıktan sonra çıkış, çalışmayı yapan, her yönden hazır olduğunda gerçekleşir. Bu en sağlıklı olanıdır. Şu şekilde düşünün. Bir dağ tırmanışına çıkmadan aylar önce tırmanış için kurslara katıldığınızı, tüm malzemeleri aldığınızı, nereye ve nasıl çıkılacağını, tırmanışın ne kadar zaman alacağını hesapladığınızı düşünün. Tüm ayrıntıları gözden geçerek bir kaç küçük çaplı test tırmanışı da yapmış olun. Ne kadar sorun yaşayabilirsiniz? Hiçbir hazırlık yapmayan, ne ile karşılaşacağını tam olarak bilmeyen, hayatında ilk defa tırmanışa katılan bir insanla sizin durumunuz aynı olabilir mi?

   Sağlıklı bir süreç, sizin daha uzun süre deneyim yaşamanızı kolaylaştıracaktır. Çünkü çıkış anına kadar çok farklı evrelerden geçeceksiniz, hazır oluncaya kadar farklı deneyimler yaşayacaksınız.

   Çıkış anında veya sonrasında bir başkası size müdahale ederse ani bir geri dönüş olacaktır. Seyahat halinde iken tekrar çıkış anını yaşama ile neyi kastettiğinizi anlamadım tam olarak.

   Rüyaya girme konusunu Rüyaya Girmek ve Rüyaların Kontrol Edilmesi konusunda bulabilirsiniz.

   Bir başkasını yönlendirmek ve etki altına almak için telepati konusunda da gelişmeniz gerekir. Telepatik fısıltılarla insanlara sorular sorarak onların düşüncelerin zihnen alabilirsiniz. Ancak bu aşama kolay ulaşılabilir bir nokta değildir. Eğer doğuştan gelen ruhsal yetenekleriniz yoksa, var ise de bunları kontrol altına almak için, yaşamınızın uzun bir süre sadece bu konulara odaklı olması tüm düşünce sisteminizi, beslenmenizi, hayata bakışınızı değiştirmeniz gerekebilir.

   Son bölümde doğru düşünüyorsunuz.

 11. Fereh dedi ki:

  Merhaba. Astral seyahet yapmadım, jiçnir çalışmam olmdı ama her zaman ilgimi çekti. Ama bazen uykuda olduğum zamanlarda garip bir hal yaşıyorum kendimi uyanık hissediyorum bilincim yerinde ama sanki üzerimde ağır bir yük var eıimi kolumu birileri sarmış uyanmak istiyorum uyanamıyorum, dışarının seslerini falan duyar gibi oluyorum çok korkuyorum o anlarda kendimi uyanmaya zorlayıp bir süre sonra uyanabiliyorum. Uyandığımda kalbim hızlı-hızlı çarpıyor. Başka bir konu ise bazen gerçek hayatta bir an daha önce rüyada ya başka bir yerde bu anı yaşadığımı hatırlıyorum. Bunlar kafamda soru işaretlerine neden oluyor. Acaba nedeni ne? Astral seyahetle ilgisi varmı? Çok önemli benim için

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba.
   İlk sorunuz Karabasan adı verilen katalepsi evresi ile ilgili Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Nasıl Gider? ayrıntılara konusunda bakabilirsiniz.

   Diğeri prekognisyon yani öngörü yeteneği ile ilgili Prekognisyon Öngörü Gelecekte Olacak Olayları Görme konusundan ayrıntılı araştırabilirsiniz.

 12. Alper Demir dedi ki:

  Merhaba bi sorum olucakti şimdi ben yaklaşık 2-3 haftadır yapıyorum ve gayet güzel geçiyor verimli olarak sonuç veriyor denemelerim fakat her deneyişimde tam böyle titreme gelıyor yukari çekiliyorum fakat sonradan herşey bi anda bitmeye başlıyor gözümü açıyorum ayni yerdeyim hiç bir şey deişmemiş bunun neyle alakası vardır ve çözümü varmıdır ? Teşekkürler 🙂

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Zihnen, bedenen ve ruhen hazır olmaya ihtiyacınız var. Ani çıkışlar çok sarsıcı ve zorlayıcı olur. Küçük ve emin adımlarla ilerleyin. Kendinizi “ne zaman olacak”, “neden olmuyor” gibi sorgulara hapsetmeyin. Çalışmanıza devam edin. Her yönden hazır olduğunuzda çıkış sağlıklı bir şekilde gerçekleşecektir.

   Kısa bir çalışma sonrasında çıkış yaşamak 1. vitesten 5. vitese geçmekle benzer özelliklere sahiptir. İnsan yapısı böyle bir geçişi mümkün olduğunca zamana yayarak geçişi sorunsuz hale getirmeye programlıdır. Yaşadıklarınız ve yaşayacağınız bedensel tepkilerde bu süreçte verilen reflekslerdir. Şu ana kadar bildiğiniz ve öğrendiğiniz şeylerin aksine bir şey yapıyorsunuz, normal olan yaşadığınız yıl kadar zaman geçmesidir ancak yaptığınız çalışmalar bu süreci hızlandırmaktadır.

 13. Fadime dedi ki:

  Öncelikle size bazı soruların olacak yanıtlarsanız çok sevinirim
  Astral seyahatta ölmüş birinin yanına gidip onu görebilirmiyiz ?????
  Astral seyahatta göreceğimiz yaratıklar bize musallat olabilirim soracakarım bu kadardı bu arada makaleyi okudum çok bilgili ve mantıklı buldum çok teşekkürler sağolun

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim. Dilerim faydalı olur

   İlk sorunuzla ilgili aşağıdaki konulara bakabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.
   Astral Seyahatte, Ölenler Görülebilir mi?
   Astral Seyahat Sırasında Başkası Bize Dokunabilir mi?

   ikinci sorunuzla ilgili
   Astral Seyahat Sonrası Riskler ve Önlemleri

 14. Salim dedi ki:

  Ben yaklasik 1 aydir deniyorum cok asamalara geldim aslinda cok kisa sure sonra herseyi hissettim ancak cok daraliyorum bi zaman sonra sebebi ise vucudum cikmak istiyo ama cikamiyo o yuzden daraliyorum su ana kadar tum seviyeleri gectim ancak son cikis evresini tamamlayamiyorum calistikca olacagini dusunuyorum ayriyetten zihin okuma ve telekinezi ile ilgileniyorum.
  Baslica birkac sorum olacak
  1-Astral seyahatte ayna ile ilgili bir sorun varmidir yaptigimiz odada ayna olmasi veya astral seyahatte aynaya bakarsak ne goruruz?

  2-karsimiza varlik cikabilirmi cikarsa ne yapmaliyiz ?

  3- astral seyahat ile istedigimiz kisinin ruyasina girebilirmiyiz ?

  Bunlar astral seyahatle ilgi sorularim birde sizinle ilgili sormak istedigim sorular var;

  1- bu sitenin yoneticisi sizmisiniz?
  2 – size ozel olarak ulasabilecegim bir yer varmi ? ( instagram vb. )

  Son olarak astral seyahat yapan bir tanidigim var ondan cok bilgi aldim siz cok ayrintili anlasilir ve dogru bir sekilde anlatmissiniz o yuzden size cok tesekkur ederim . Sitenizi ana sayfama aldim farkli konularida okuyorum .

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   1- Maddeyi yansıtan bir cisimde madde olmayan bir enerjinin görünmesi mümkün değildir. Görülüyorsa da bu farklı bir görüştür ve gözün görmesi şeklinde değerlendirilmemelidir. Çalışma yaptığım dönemlerde aynaya bakmadım, böyle bir iddia olduğuna dair bilgim olsa bakardım. Bu konuda kişinin sahip olduğu düşünceler, nelerden ne şekilde etkilendiği, bilinçaltındaki bilgiler etkili olacaktır. Normalde aynada görüntü oluşabilmesi için ışığın ve bu ışığın dokunduğu bir maddenin belirgin hale gelmesi gerekir. Astral seyahat sırasında aynada görülebilecek bir madde olmadığı için zihninizdeki alt yapı çok önemlidir. Kendinizi görürseniz daha önce edindiğiniz “aynada kendimi görürüm” bilgisinin etkisi ile zihninizdeki hazır görüntüyü görürsünüz. Veya aura görme, üçüncü göz, durugörü gibi yetenekleriniz varsa farklı renklerde bir enerji alanı ile ruh halinizin yansımasını görebilirsiniz.

   2- Astral Seyahat Sonrası Riskler ve Önlemleri

   3- Rüyaya Girmek ve Rüyaların Kontrol Edilmesi

   1- Çok sayıda yönetici var. Herkes ilgi alanına ve bilgisine göre destek oluyor.
   2- Sosyal medya hesabı kullanmıyorum. Çünkü sorulara cevap vermek veya her istenildiğinde saat ayrımı gözetmeksizin gelen taleplere zamanında geri dönüş yapabilmek için yeterli zamanım yok. Karşılayamayacağım beklentiler oluşsun istemem. Böyle bir imkan oluşursa site üzerinden ekleme yaparak herkesin ulaşımına açık hale getiririm.

   Eğer çok özel bir durum değilse ilgili konular altına yazmanız benzer sorulara sahip insanların da ulaşması ve zaman kaybının önlenmesi için daha pratik olur. Eğer önemli bir durum ise belirtin müsait olan arkadaşlar yazacaktır.

   Rica ederim. Faydalı olması mutluluk verir.

 15. Veysel dedi ki:

  Ben daha yeni başladım 13 yaşındayım gözlerimi kapatıp su altı tekniği halat tekniğini kuzey Güney tekniğini denedim hepsindede vücudum kasılmaya titremeye başladı gözlerim sürekli kırpılıyormuş gibi oluyordu farklı renkler görüyodum bazende bana bakan yüzler ardından makalenizi okuyup zamana yayacağım teşekkürler. Ve bu kasılmalar kırpılmalar titremeler normalmi

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim. Eğer bir sağlık sorunun yoksa normal. Yaptığın çalışmalardan aileni haberdar etmeyi lütfen unutma.

 16. Muhanad dedi ki:

  Emre Bey; Merhabalar..
  Öncelikle çok ayrıntılı yazdığınız için teşekkür ederim. kafamda açıklanmayan olmayan bir kaç noktayı açıkladınız. yabancı merciler bazan konuyu dağıtıyor neden bilmiyorum. Benim sormak istediğim iki sorum olacak;
  1. Ben astral projection daha yapıp yapmadığımdan emin değilim ama, vucüdün uyuşması ve kasılmasını yaşıyorum ve bir türlü yarılamıyorum, bunu güçlendirmek için ne yapmalıyım.
  2. Seyahat ederken; küsmüş darılmış yada darılmış ya da ilişkimiz düzgun oömayan insanlara ziyaret edip bu tür ilişkileri düzeltme imkanımız var mı? yoksa sadece kişisel deneyim olarak mı kalıyor ?
  şimdiden teşekkür ederim.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Faydalı olmasını dilerim.
   1- Gerçek bir ayrılma zamanı her insanın kendisine göre zihnen ve bedenen hazır olması ile ilgilidir. Doğuştan yatkın olanlar hiçbir çalışma yapmadan bunu yapabilirlerken, bazıları bir kaç haftada başarır, bazıları ise aylar ve yıllar çalışması gerekir. Bu süre daha çok doğum anında aldığımız etkiler, yetişme tarzımız, beslenme alışkanlıklarımız ve bakış açılarımızla ilgilidir. Eğer gerçekten deneyim yaşamak istiyorsanız her insanın farklı bir yapıya sahip olduğu unutulmamalıdır. Kompleks yapılmamalıdır. Sadece bakış açımızı değiştirerek hazır olacağımız ana kadar devam etmeliyiz. Kısa sürede başarabilmek veya başaramamak bir ayrıcalık veya eksiklik değildir. Sizin yaptığınızı bir başkası yapamaz, başkasının yapamadığını ise siz yapamazsınız. Eksikler var olanlarla tamamlanır, bu durum insanları bir arada tutan önemli bir noktadır.

   Süreci hızlandırmak için aşağıdaki konulara bakabilirsiniz
   Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi
   Beyin Dalgaları; Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta işlev ve Kullanımları
   Telkin Kategorisi

   2- Astral seyahat sırasında iletişim daha çok his seviyesinde telepatiktir. Rüyada bir çok şeyi hissederiz, duyar ve algılarız. Kimse konuşmadan neler olup bittiğini biliriz. Astral seyahat sırasında da iletişim buna benzer. Doğrudan etkiler için ileri seviyeler gerekir ancak muhatabın durumuna göre mutlaka etkiler olacaktır. Bunun için Telepati kategorisinde anlatılan teknikleri kullanabilirsiniz. Kısaca düşünmeniz ve hissettirmeniz yeterlidir. (Ağlama noktasında duygulanmak gibi, düşünceler aktarılır)

   Astral seyahat sırasında ruhsal algı seviyesinde etkileşim mümkündür. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta Astral Seyahat Çeşitleri ve Gerçek Astral Evresi konusunda bahsedildiği gibi doğru bir evrede olunmasıdır. Aksi taktirde yaşanılanlar sadece bilinçaltında olanlardan ibaret olacaktır.

   1. Muhanad dedi ki:

    Çok teşekkür ederim; baya faydalı oldu. Ayrıca ilk yazdıklarımda kullanadığım Türkçe için kusura bakmayın, öyle hızlı bir şekilde yazıp okumadan gönderdim. Ben başarana kadar denemeye devam edeceğim, çünkü içimde bunu yapmamı gerektiren bir gerekçe var. Yılmak yok 🙂
    şimdilik teşekkür ederim

    1. E. Emre Sönmez dedi ki:

     Rica ederim. Farkında olmak ve daha iyisi için çaba göstermek güzel bir davranış.
     Başaracağınıza eminim.

 17. Ceren dedi ki:

  astral deneme sırasında arafta kalma gibi bir olay var mı acaba ??

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Karabasan konusunda anlattığım olaya benzer olaylar yaşanabilir ancak bu durum herkeste her zaman olmaz. Astral seyahat noktasına gelen bir insan o evreleri geçmiş olmalı. Bazı istisnai durumlarda, yeterli bilgi edinmeden, zihin-beden-ruh etkileşimi tamamlanmadan acele ile sonuca gitme çabası sorunlara neden olabilir. Nasıl ve ne şekilde bir yol izlendiği, ne kadar bilgi sahibi olunduğu ile ilgili bir durum.

 18. Erol dedi ki:

  Merhaba ilk kez bugün denedim. Öğle saatiydi. uykum vardı uyudum. Uykumun sonlarında bilincimin olduğunu farkettim siyah görüyordum sadece seyrek, yıldız gibi ışıklar görüyordum. bedenden ayrılmaya çalıştım o sırada bedenim hareket edemiyordu alttan sanki çıkmamam için vakumlanıyor gibiydim en sonunda pes ettim ve saldım hala hareket edemiyordum parmaklarımı hareket ettirmeye çalışırken uyandım. Bu ne demek oluyor şimdi ? yardımcı olabilir misiniz

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Bedenin verdiği doğal refleksler. Suya girdiğimizde meydana gelenler, madde dışına çıkış aşamasında da meydana gelir. Alışık olmadığınız her değişim için zihinsel ve bedensel belli bir değişim ve entegrasyon süreci vardır.

 19. Azat Kaya dedi ki:

  Öncelikle merhabalar makale çok bilgilendirici ve açıklayıcı olmuş teşekkür ederim. Ben bu makalenin tamamını okudum ve Astral Seyahat yapmayı denemeye karar verdim. şu anda 17 yaşındayım ve bu makaleyi gördükten sonra bir istek meydana geldi ve denemeye karar verdim. makalede yazanları yaptım. derin nefes alma ve nefesi tutup kasları sıkma işlemine kadar hepsi. ayağa kalkıp bir eşyayı hissetmeye çalıştım. son olarak Buharlaşma taktiği ile adım adım yukarı doğru çıktığımı düşündüm ve ayaklarımdan başlayarak (yavaş yavaş) kafa bölgeme kadar titreşimler hissetmeye başladım ve bir el -ele benziyordu biraz ve uzaya açılan kapı misali ele baktığımda uzayı görüyordum- parmaklarını birleştirmiş şekilde yüzüme doğru hızlıca geldi ve bir anda gözlerimi açtım ve açtıktan kısa süre sonra yani bu yorumu yazarken başım ağrımaya başladı.
  1- Başımın ağrımasının sebebi ne olabilir?
  2- o ele benzeyen şey hakkında yorumunuz nedir ?
  Not: meditasyon deneyimim var ve baya sakindim bunu denerken.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba rica ederim.

   Daha önce meditasyon yapmış olmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır. Aşina olduğunuz durumlarla karşılaştığınızda sebeplerini anlamanız daha kolay olur.
   1- Bu tür çalışmalarda baş ağrısı eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa daha çok aşırı ve ısrarlı zorlamalarda meydana gelir. Tansiyonla da ilgili olabilir, beyninin yanıltılmaya çalışılmasından dolayı verilen refleksler ve mevcut enerjinin yetersiz oluşu ile de ilgili olabilir. Kendinizi zorlamadığınız halde her tekrar ettiğinizde baş ağrısı olursa öncelikle doktora gitmenizi öneririm.

   2- Madde seviyesinin dışına açılımlarda görüşler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Görüntülerin ne kadarının gerçek ne kadarının bilinçaltı ile ilgili olduğu konusunda net bir şeyler söylemek zor. Çalışmalarda ilerlediğinizde daha net anlayabilirsiniz.

   İlk çıkışlar öncesi çoğunlukla bilinçli rüyalar ortaya çıkmaya başlar. Bu evreye gelindiğinde her çalışma öncesi bir kitap alıp rastgele sayfalarını açarak masanın üzerine bırakın. Çıkış sonrası kitabın sayfalarını kontrol edin. Bu çıkışın gerçekliğini test etmeniz için basit bir tekniktir.

 20. Muhammed Tekin dedi ki:

  merhabalar 1-astral seyahat sırasında dıger astral seyahata cıkanları gorebilirmiyiz? 2-astral seyahat sırasında dıger ınsanları gorursek konusabilirmiyiz veya nasıl konusuruz?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba,

   Aşağıdaki konularda cevaplar mevcut. Yeterli olmazsa ayrı bir konu halinde yazayım.

   1- Astral Seyahatte, Ölenler Görülebilir mi?
   2- Astral Seyahat Sırasında Başkası Bize Dokunabilir mi?

 21. Ömer dedi ki:

  Merhabalar şuanlık sadece nefes alıp verme aşaması ile aura kontrolü yapıp kendimi yalnızlıştırıyorym fakat daha transa geçmediğimi hissediyorum. Transa geçtiğimi nasıl anlayabilirim?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, Derin trans halinde iken Alfa Dalgaları ve Teta Dalgaları evresinde yaşananları yaşamaya başlarsınız.
   Bedeninizdeki tüm enerji akışını hissetmeye başlarınız. Maddesel tüm baskıların ortadan kalktığını deneyimlemeye başlarsınız.

   Derin Transa Geçiş ve Yararları konusunda anlatılanları hayatınızda yaşamaya başlarsınız. Bu evrelere geçiş doğum hanında aldığınız etkilere göre kısa veya uzun sürede gerçekleşebilir.

 22. Mustafa dedi ki:

  Merhaba ben ara sıra farkında olmadan lucid rüya yapabiliyorum veya uykum olduğu sıra yatıp hiçbir şey düşünmediğim zaman düşüyormuş hissi oluyor astral seyahate kolayca geçebilir miyim? (14 yaşındayım.)

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba. Evet, doğuştan yatkınlığınız varsa daha kolay olabilir. Bilinçli rüya astral seyahat çalışmaları yapanlar için ilk deneyimdir. Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusunu inceleyin. Ruhsal hassasiyetiniz fazla ise sonuç almanız daha kolay olacaktır.

 23. Mustafa dedi ki:

  Ben rüyamda kameraman gıbı video cekıyodum ama sarı bı efekt vardı sonra cektıgım yerin yattığım yerde karşımda duran kapı oldugunu farkettım(benım odam) sonra kapsül gıbı bısey vardı ustumde dediğim sarı ton kapsulun ustunde vardı alt taraflarda beyazdı neyse sonra gördüğüm ruyayla alakam kalmadı ama uykudaydım yandan beyaz bişeyler gectı ben de bosver ruyadasın zaten akışına bırak dedim içimden sonra yatağımın ayak koyduğum yer taraflarında beyaz bısey gordum hafif bı tırstım sonra birden havalandım 1metre falan ama dusunce olarak bedenimin hala assagıda oldugunu hissedebiliyordum ama bı bulut gıbı bıseydım sonra sevindim aha cıktım aylardır uğraşıyodum sonunda falan dıye sonra yatağımın önündeki beyaz sey aklıma geldı ve korktum o an çıkmaya hazır olmadığımı hissettim ve bedenime kendımı çektim ve bedenime dondum uyandım ve titriyordum ciddi ciddi sonra tıtremem yavas yavas azaldı sonra durdu (abi ben ne yasadım)?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Ne yaşadım derken?

   Eğer sorudan kastettiğin “yaşadığım astral seyahat miydi” ise Astral Seyahat Çeşitleri ve Gerçek Astral Evresi konusuna bakabilirsiniz.

   Sonraki çalışmaya başlamadan önce bir kitabı alıp kitabı rasgele açık bırak. Çıkış sonrası kitabın sayfasını ve yazanları kontrol et. Çalışma sonrası bilgileri karşılaştır.
   Kitabı görmeye çalıştığın halde göremiyorsan bu astral seyahat değildir. Hipnoz altında da benzer durumlar olur. Bilinçaltı mevcut bilgilerden yola çıkarak gördüklerini anlatır. Eğer konuyla ilgili bir bilgisi yoksa cevap çoğunlukla “göremiyorum, bulanık” olur.

 24. Hatice dedi ki:

  Merhaba. Makaleniz çok ayrıntılı ve açıklayıcı olmuş. Teşekkür ederim. Merak ettiğim bir konu. Ben de denemek istiyorum fakat Astral seyahatin zararları başlığında “diğer varlıklarla irtibat ve sonrasında yaşanabilecek sorunlar” kısmı beni biraz ürkütücü. Ne gibi varlıklarla karşılaşılabilir ve sonrasında neler olabilir?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, teşekkürler Hatice Hanım.

   Ürkütücü kısmı herkes için geçerli değil. Daha çok ruhsal yönü hassas olanlara yönelik. Herkes benzer sorunları yaşamayacaktır. Ayrıntılar için aşağıdaki makalelere bakabilirsiniz.

   Astral Seyahatte, Ölenler Görülebilir mi?
   Astral Seyahat Sırasında Başkası Bize Dokunabilir mi?
   Astral Seyahat Tehlikeli mi? Zarar Verir mi?
   Astral Seyahat Sonrası Riskler ve Önlemleri
   Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

 25. Gayb Sancak dedi ki:

  bir şey daha diyicem bir sorun yaşadım ilk defa uyuyordum yani bedenim altında farklı bir beden varmış gibi yatıyordum bir anda uykuya daldım ve beni karabasan basmış gibi bir şey oldu sanki bedenim den dışarı ruhum zorla çıkartılmaya çalışılıyor gibi uyandım anda üstüm açıktı ve üstümden küçük bir örtü kalkar gibi oldu ve başka bir yere odamın duvarından geçip gitti bir olay daha yaşadım kimse bana inanmadı zaten inanılacak gibi değil bir gün banyoya gireceğim bir kül yüzlü bembeyaz yüzlü siyah kıyafetli bir varlık duvar dan geçerek iki kere bana çarptı ve yere düşürdü hiç bir şey olmamış gibi duş alıp çıkmıştım. bu kötü bir ruh olabilir mi yoksa iyi bir ruh mu?

 26. Gayb Sancak dedi ki:

  Kaygısız oldum sanki beden olarak hiçbir şeyi takmıyorum gamsız gibiyim dördüncü boyutu zorlamaktan milletin dertlerine saygı duymama yada başladım insanlar beni severken şimdi küfür ediyorlar arkadaş milletinde saçma sapan birinin sevgiliye duyduğu aşk var diyeri geçmişi düşünüp yakınıyor diğeri geleceğe bakıp kaygı duyuyor ölümden bile korkum yoktur artık.

 27. Su damlası dedi ki:

  Merhaba ben astral seyahat çalışmasına başladıktan sonra rüyamda bir yerlerden düşmeye başladım. Düşerken her yanımda şiddetli bir uyuşma hissediyorum. Bu uyuşmayı kulak çınlaması takip ediyor. Delta dalgası konusunda yayınladığınız örnek delta sesine benzer uğultu oluşuyor. Buna benzer etkilerin olacağını bekliyordum ama ilk defa böyle bir tecrübe yaşadığım için çok heyecanlandım. Endişe ile birlikte bana farklı ve heyecan verici geldi.
  Yaşadıklarım normal mi?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Delta evresine yakın evrelerde veya girebilirseniz bilinçli delta evresinde bu durum çoğunlukla yaşanır. Anlattıklarınız Astral seyahat çalışmalarında sıklıkla yaşanan bir durum. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa endişelenmenizi gerektirecek bir durum değil.

 28. Mert dedi ki:

  Merhaba Emre bey merak ettiğim bir konu var

  Önceleri parapsikolojik bir yönümün olabileceğini hiç düşünmemiştim ancak bu sitede ki çok faydalı bilgiler beni meraklandırdı.Bundan 2 3 hafta önce sabah erkenden uyanmıştım okul saatime 1 saat kadar vardı bende biraz daha yatayım ama uyumayayım diye kendimi şartlandırdım aradan 15 dakika falan geçti aşırı garip bir ruh haline girdim sanki uyuyordum ama zihnim herşeyin farkındaydı çok yoğun bir karıncalanma ve kulağımda sanki bebek sesi gibi bir çınlanama geldi yatağımın içinden sanki yere düşüyormuş gibi his vardı dönüyordum korktum ve yatağımdan kalktım bu Astral seyahete çıkış evresimiydi Emre bey?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, Bu gibi deneyimler ilk yaşandığında insanı tedirgin eder ancak Astral seyahat veya bilinçli rüya çalışmalarında sıklıkla yaşanır. Astral seyahat yapabilmek için girilen evrelerde yaşadığınıza benzer durumlar yaşanır. Kısmi de olsa astral seyahat yaşanabilir veya o noktadan geçiş yapılabilir.

   Astral Seyahate çıkışta uykuya dalış anı
   Karabasan Nedir? Nasıl Oluşur? Farklı bir açıdan ruhsal mekanizması

 29. Hüseyin dedi ki:

  50 bin ışık yılı uzaklıktaki gezegenlere gidilebilirmi? Veya ay’a ?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Sınırları insan kendisi belirler. Herkesin sınırı da kendisi ile ilgilidir.

   Muhyiddin-i Arabi ve Marstaki Yazılar
   Bermuda Şeytan Üçgeni Varsayımlar ve Geçmiş Bilim

 30. Talha dedi ki:

  merhaba 2-3 haftadır araştırıyorum okuyorum nerdeyse tüm yazılarınızı okudum 1-2 deneme yaptım da 2.denememde hazırlıksız olduğum bi anda diyebilirim görüntüde kayma yaşadım bi anda irkildim ve normale döndü yani çok erken olduğunun farkındayım ilk olarak şunu sorucaktım 1-İlk çalışmalarda çıkış yaşar mıyız bu biraz beklenmedik olurda benim için 2-Denemelerden önce auramızı geliştirmeye çalışmak daha mı önemlidir şimdiden teşekkürler.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba,
   Eğer ruhsal yatkınlık ve zihinsel alt yapı var ise (veya yüksek motivasyon) ilk deneme de çıkış yaşanabilmekte. Ancak sizin de anlattığınız gibi hızlı gerçekleşen her deneyim sorun yaşanma riskini de beraberinde getirir. Korku, gerilim ve endişe olağan sonuçları mutlaka etkileyecektir. Deneyimleriniz arttıkça çıkışlar kolaylaşacaktır.

   Auramızın iyi durumda olması her konuda önemli ancak astral çıkış için doğrudan etkili değil. Ruhsal çalışmaların daha sağlıklı olması için auranın da iyi durumda olması sonuçları doğal olarak etkiler. Araba, ön camı ve tavanı olmadan da ilerleyebilir ancak aracı her koşulda istediğiniz gibi kullanamazsınız. Dış etkilere maruz kalmanız kaçınılmaz olur.

 31. blsda dedi ki:

  Merak etiğim bir şey var esrtal seyhat yapan kişi acaba dış dünya ile etkileşime geçebilirimi yada dokuna bilir mi

 32. Mustafa dedi ki:

  Birkaç hafta önce sabah saat 6 gibi uyanmıştım uyumak istemiyordum yarı bilinçli yarı uyumuş haldeydim astral seyaheti düşündüm düz yatıyordum ama sanki sırtım dönüktü tüm vücudum kaskatı kesildi uyuşmaya başladı sanki yere düşüyormuş gibi oldum kulağımın yanında çan çalıyorlarmış gibi güçlü bir çınlama oldu sonra korktum ve bıraktım bilincim yerine geldi sizce asral seyehate çıkış evresinde miydim ?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Evet çıkışta yaşanan belirtiler arasında. En kolay çıkış evreleri, Uykuya dalış ve uykudan çıkış evreleridir. Bu gibi durumlarda hiçbir şekilde müdahale etmeyin sadece izleyin. Korkunun sebebi ne olacağı hakkında fikir sahibi olmamamızdır. Ne olacağı yaşanmadan bilinemez. Öğrenmeden de korku varlığı devam ettirir. Sadece izleyip gözlemleyin.

 33. naime dedi ki:

  bugün yapacağım üç harfliler yada ruhlar görülüyor mu eğer görmeyeceksem yapmayı düşünüyorum

 34. Feyzullah dedi ki:

  cin mussallatı gibi şeyler olurmu

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Konuyla ilgili Astral Seyahat Sonrası Riskler ve Önlemleri konusunu inceler misiniz.

   Doğrudan cin musallatı demek çok doğru bir tanımlama olmayabilir. Ruhsal hassasiyetleri olanlar herkesin algılayamadığı varlıkları daha kolay algılayabilirler. Konunun ruhsal mekanizması için Astral Seyahatte, Ölenler Görülebilir mi? konusuna bakabilirsiniz. Herkeste benzer sonuçlar ortaya çıkmayacaktır.

 35. ayhan dedi ki:

  bende yaklasık 10 yiĺdır astrak yapıyorum….bir sorunuz varsa deneyimlerime dayanarak …yorum yaparım….hic bir şekilde kendinizi kasmayacaksınız tam tersi ….vucudunuzu tamamen serbet bırakacaksınız…sessiz ve rahat bir ortam sart

  1. resul dedi ki:

   denemeye çalışan her insan yapabilir mi

   1. E. Emre Sönmez dedi ki:

    Ruhsal Doğum Haritası linkinde belirtilen ruhsal hassasiyet konumları doğrum haritasında bulunanlar daha hızlı ilerler. Ruhsal hassasiyet konumları bulunmayanların ilerlemesi daha yavaş olabilir. Ruhu olan herkes yapabilir. Sadece süre değişir.

    Konum etkisi zayıf olanlar gelişimlerini oto hipnoz ile Veya Nasıl Transa Geçilir? Derin Transa Geçiş, Alfa Teta Evresi linkinde belirtilen çalışma ile hızlandırabilirler.

  2. Semih dedi ki:

   Son aşamaya kadar geldim ama çıkış yaşamad ne yapmam lazım

  3. blsda dedi ki:

   Astral seyhay esnasında dış dünya ile etkileşimizin nasıl oluyor yanı bir şeylere dokunup onların yerlerini değiştire bilirmisiniz

 36. Sude dedi ki:

  Kaslarınızı sıkın yazmışsınızda fiziksel olarak mı sıkacağız yoksa zihinsel mi?odada başkaları olursa sorun olur mu?dışarıdan sesler geliyorsa olmaz mı?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   1- Kaslarınızı fiziksel olarak sıkmanız gerekir.
   2- Eğer odada sizden başkasının bulunması sizi rahatsız etmeyecek, konsantrasyonunuzu bozmayacaksa sorun olmaz. Odada bulunan kim olursa olsun bu konular hakkında önceden bilgilendirilmeli ve olumlu enerjiye sahip birisi olmalı.
   3- Konsantrasyonunuzu bozmadığı sürece sorun olmaz.

 37. Onur TazefidaN dedi ki:

  Ben zaten yeterince araştırdım 2 yıldır araştırıyorum şöyle diyeyim 2 haftada toplamda 2 kez yaptım titreme oldu benim tek sorunum çıkmamaydı onu sorucaktım cevapladınız teşekkürler witch coven yöntemiyle yapmıştım ben rüyamda astral seyahati

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   İki yıl araştırılması güzel ancak belli bir süre günde en az bir kez alıştırma yapılması daha iyi olur. Kullanılan teknikler önemli değil, tüm teknikler sadece tekniği kullananların ulaşmak istedikleri hedef için açılım yaşamalarını sağlar. Kullanılan tekniklerin geliştirerek uyarlanması daha iyi sonuçlar verir. Görsel, duyuşsal, dokunsal vb. algılar herkeste aynı olmadığı için teknikler yetersiz gelebilir.

   Parapsikoloji ile ilgili konularda ulaşılan hedeflere nasıl ulaşıldığı kişiye has bir durumdur. Tekniklerle sadece somutlaştırılmaya çalışılır. Teknikler gidilebilecek bir yoldur ama bu yol tekniğin sahibine aittir ve teknikle o yol tarif edilmeye çalışılır. Ruhsal çalışmalarda gelişim hislerle ilgili olduğu için tam anlamıyla kelimelerle ifade etmek mümkün değildir.

   Yaşadığın sorunla ilgili Astral seyahatte sorun yaşayanlar için linkindeki yazıyı okumanı öneririm. Astral seyahat veya diğer çalışmalarla ilgili yapılan hatalar orada yazılan konulara dikkat edilmemesi ile ilgili.

   Gelişim için acele edilmeden, düzenli pratik yapılarak eksikler giderilmeye çalışılmalıdır. Yapılan her çalışma bir önceki çalışmanın tamamlayıcısı olmalıdır.

 38. Onurtzfdn dedi ki:

  Merhabalar ben rüyamda witch coven ile astral seyahat yaptım. Fakat bilinçli yapmak istiyorum şimdi 2 kez denedim 2 kez de titreme anına geldim fakat ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olabilir misiniz.
  Titreme anında ne yapmayalım bir sürü teknik denedim olmadı vücudumu serbest mi bırakmalıyım.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, Henüz 2 kez deneme! Acele etmeyin. Yazıyı içerisinde linkleri verilen konularla birlikte tekrar okuyun. Gerekirse notlar alın. Trans haline geçildiğinde, herhangi bir teknik uygulanmadığında tümüyle tepkisiz kalınmalı. Zihnen ve bedene hazır olunduğunda çıkış gerçekleşecektir. İlk çıkışlar rüyalarda bilinçli rüya şeklinde olur. Bilinçli çıkış yaşanabilmesi için düzenli çalışma gerekir.

   Farklı ve hızlı çıkış denemeleri için Astral Seyahat Yapmak için Kolay ve Etkili Teknik konusuna bakabilirsiniz.

 39. Sena dedi ki:

  Benim kafam çok karışık ve yardıma ciddi bir yardıma ihtiyacım var ulaşabileceğim bir instagram adresiniz yok mu?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Sena Hanım, yeterli zamanım olmadığı için sosyal medya hesaplarını kullanmıyorum çünkü anlık karşılık vermem mümkün olmuyor. Sorunlarınızı buradan aktarırsanız zaman bulduğumda daha geniş kapsamlı cevap verme imkanım oluyor.

 40. ilhan dedi ki:

  astral seyehati ilk defa bugun denedim karincalanmalar oldu gibi aklimda 2 tane soru var 1. astral boyutta gece gündüz farkı 2. rehber varlik varmidir

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   1- Gece özellikle 2-3 arası beyin fonksiyonları astral çıkış için daha uygundur. Bunun dışında derinleşmeyi sağlayacak loş ışığın olduğu herhangi bir saatte yapılabilir.
   2- “Rehber varlık” adında bir varlık yok. Ancak diğer boyutlardaki varlıklardan (Cinler veya diğer Ruhaniler) yardımcı olanlar olabilir. Olumsuz etkileyenler de olmaktadır.

 41. Sena Yılmsz dedi ki:

  İyi günler Emre bey ben yaklaşık olarak 2 -3 aydan beri uģraşıyorum lakin hâlâ hiç bir şekilde çıkamıyorum. Bu çalışmalarımı genelde geceleri yapıyorum ama yinede hiç bir sonuç alamıyorum. Bunu yanı sıra çok cabuk dikkatim dağılıyor ne biliyim tam odaklanmışken nefes alıp vermek karın guruldaması gibi olaylar beni transtan çıkarıyor. Titreşimleri hissediyorum ama devamı gelmiyor. Birde şunu farkettim astral denemeleri yaptığım günler sabaha kadar uyuyamıyorum böyle sanki kulagimda yada ne biliyim kafamda birileri cok hizli anlayamadigim sekilde konusuyor sinirleniyorum. Bazenleri kendimi aslında olduğum yerde değilde baska bir yerdeymiş gibi hissediyorum ama irkilip kendime geldiğimde o ana kadar nerde oldugumu falan hiç hatırlamıyorum.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   İyi günler Sena Hanım,

   Odaklanmada sorun yaşıyorsanız öncelikle bu sorununuzu aşmaya çalışın. Bir süre sadece linkinde anlatılan Trans Çalışması ve Astral Seyahat İmajinasyon Çalışması yapın.

   Bunun dışında yaşadıklarınız astral seyahat ile ilgili çalışma yapanların çoğunda görülebilen belirtiler. Dikkat etmeniz gereken nokta; “hemen olmasını istemeyin” zamana bırakın. En büyük engel sabırsızlık ve sonuçların bir an önce alınması isteğidir.

   Eğer ruhsal hassasiyetiniz yüksekse madde dışına erişim için yapılacak tüm faaliyetler beraberinde biraz korku biraz da tedirginliği beraberinde getirebilecek sonuçlar doğurabilir. https://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-riskler-onlemleri/

 42. Yılmaz Çakmak dedi ki:

  Ben Yapıyorum Olmuyor

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Kaç aydır veya Kaç yıldır düzenli olarak çalışıyorsunuz?
   “Yapıyorum olmuyor” tarzı bir yaklaşım içerisine girip olumsuz düşünmeyin. Herşeyin herkes için bir zamanı vardır. Çok az sayıda insan ruhsal hassasiyetlerinden dolayı ilk denemede sonuç alırken bazılarının yıllarca çalışması gerekebilir.

 43. Elifan dedi ki:

  Çok teşekkür ederim harika bir çalışma olmuş. Bir süredir astral seyahat çalışmaları yapıyorum henüz istediğim sonuçları alabilmiş değilim ama yazınızda belirttiğiniz bazı belirtileri bende yaşamaya başladım.

  Bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız çok sevinirim

  1 Astral çıkış için ortalama ne kadar zaman gerekli
  2 Çıkış öncesi tüm belirtilerin yaşanması gerekli mi
  3 Astral seyahatte cinlerle karşılaştıklarını iddia edenler var böyle bir ihtimal var mı, olursa ne yapmamız gerekir

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim. Faydalı olması dileği ile..

   1- Çıkış süresi kişiden kişiye değişir. Eğer zihnen, bedenen ve ruhen hazırsanız ortalama 2 hafta ile 1 ay içerisinde çıkış olabilir. Ancak bu süre daha kısa ve uzun da olabilir. Süre tümüyle çalışmayı yapana bağlı.
   2- Bazıları belirtileri hiç yaşamadan da çıkabiliyor. Sanırım bu da gene hazır oluş ve kişinin özellikleri ile ilgili. Birer birer tüm belirtiler olsun şeklinde bir beklentiye girilmemeli. Belirtiler herkeste aynı oranda gerçekleşmeyebilir.
   3- https://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-riskler-onlemleri/ Linkinde değinilmişti oradan bakabilirsiniz.

 44. klarion dedi ki:

  astral seyahat hakkinda su ana kadar okudugum en ise yarar yazi olmus. tesekkur ederim bu guzel calisma icin.
  gecen yil merak edip denemeye karar vermistim, bedenimdeki karincalanmalari hissedebiliyordum. farkli bir alan, en sevdigim yonu calisma sonunda deliksiz bir uyku cekmem. yaklasik 1 ay kadar hemen her gun bir kursta anlatilan benzer teknigi uyguladim abd-de bu tur teknikler uygulamali ve ucret karsiligi belli bir sure ogretilir. bu kadar ayrintiya heryerde inmezler, peganum harmaladan buraya geldim 😉 takibimdesiniz

 45. Emirhan dedi ki:

  Merhaba ben astral seyahati en az 10 kere denedim ve buna benzer şeyler yaptım 2 tanesinde belirtileri aldım fakat bazı durumlardan dolayı çıkamadım acaba yanlışım ne olabilirdi (korkum yok) şimdi umarım sizin yöntemini olur en mantıklı yazı bu benc. Bundan sonra size neler olduğunu ileteceğim. Teşekkürler.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Gelişmeleri ve takıldığın noktaları yazarsan yardımcı oluruz. Bu yöntem şu an astral seyahat için kullanılan en etkili yöntemler arasında. Ancak tüm tekniklerin ne kadar işe yaracağı uygulayanın ne kadar hazır olduğuna bağlıdır.
   10 deneme standart bir gelişim için 100 basamaklı bir merdivende henüz ilk basamakları temsil eder.
   “Her aşamanın tadını çıkarın, acele etmeyin, keşfedilecek nice güzellikler varken herşeyin bir anda olup bitmesini istemeyin.”

 46. yılmaz kaan Baba dedi ki:

  Merhaba bugün üzerlik otu deneyimlerinizi takip ederek kullandım gerçekten yazdiklarinizla çok benzer tepkimeler yaşadım bu etkileri kullanarak astral deneyim yaşama şansım nedir?
  Merhaba üzerlik otu kullanımı astral seyahati kolaylaştırır mı?

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Kaan Bey,

   Bu konuda bir yazıyı abartacak çok kişi olacağı düşüncesi ile yayınlamadım. Ancak Üzerlikle ilgili yayınlanan yazıyı dikkate alarak kullanırsanız çıkışlar doğal olarak daha kolay oluyor. Astral seyahatle ilgili denemeleri ben yaptım ve belirgin bir kolaylık sağladığını gördüm. Özellikle geçiş aşamasındaki ara evrede (belki ayların, yılların sığdığı saniyeler) ilk defa uzun süre kaldım.

   Ancak önemli bir nokta var. Daha önce astral seyahat çalışması yapmamış ve belli bir temeli olmayan birisi için etkinin çok önemli olacağını sanmam. Ruhsal derinliği yakalamadan sadece teknikler üzerinde takılı kalanlar yoğunlaşmakta zorlanabilirler.

 47. Ahu dedi ki:

  Merhaba astral seyahat ile ilgili bir çabam olmamasına rağmen daha önce deneyimlemiştim. İki gece önce uykuya dalmadan hemen önce uyku felci gibi birşey hissettim bilinç açık ama hareket edemiyorum. Astral denemek istedim. Birkaç dakika sonra müthiş bir titreşim hissettim anlatabilmem mümkün değil ve şiddetli bir baş ağrısı. Akabinde göz hizamda parlak beyaz bir top belirdi büyümeye başladı kuş şekline kadar geldiğinde titreme dayanılacak gibi değildi ve uyanmak istedim bitirdim. Daha önce böyle birşey yaşamadığım için bunun olağan birşey olup olmadığını merak ettim. İlk deneyimlediğimde lucid rüyada olduğumu farkettiğimde rüyamı yöneterek yatak odasına soğru uçtum fakat yatakta kendimi gördüğüm anda uyandım. İlginç olan kızım yatağın ucunda çapraz şekilde aynen gördüğüm gibi yatıyordu. Artık bişinçli olarak yapmak istiyorum. Yardımlarınızı beklerim.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba Ahu Hanım,
   Gerekli şartlar oluştuğunda siz ek bir çaba sarfetmeseniz de seyahat gerçekleşebilir. Genelde bu tür istemsiz çıkışlar, uyku felci veya kara basan adı verilen durumlarda, uyku uyanıklık arasında kalındığında kataleptik evrelerde meydana gelebilir. Bu durumun tetiklenmesine neden olan etken, bilincin uyanmadan açılmasıdır. Beden uyumaya devam eder ancak bilinciniz açık olduğu için yönlendirme imkanınız olur. Ancak çıkışlar istem dışı meydana geldiği için genelde yaşadığınız olayda olduğu gibi sıkıntılı olabilir.

   Normal bir çalışma seyrinde meditasyon, nefes egzersizleri veya derin trans uygulamaları yapılarak belli bir ruhsal seviyeye gelinir. Sonuç almak kişinin ruhsal hassasiyeti veya ne kadar hazır olduğu ile ilgilidir.
   Şu aşamaları uygulayabilirsiniz,
   * Derinleşmek için bir yöntem belirleyin. https://www.parapsikoloji.net/nasil-transa-gecilir/ Linkinde anlattığım çalışma temel bir çalışmadır ve diğer örnekleri de kapsar.
   * Bu konuda anlatılanlarla birlikte https://astralseyahat.net/astralseyahat-teknikleri/ linkinde bahsedilen teknikleri inceleyin. İleri aşamalar için https://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-imajinasyon-calismalari/ linkinde anlattığım imajinasyon çalışmasını ve benzerlerini uygulayabilirsiniz.

   Konularda da bahsettiğim gibi düzenli çalışırsanız, çalışmalara başladıktan bir süre sonra bilinçli rüya evrelerini sık sık yaşamaya başlayacaksınız. Bu evreden sonra bilinçli çıkışlar kolay olacaktır. Acele etmeyin, zihnen, bedenen ve ruhen hazır hale gelmek önemlidir. Her çıkışın gerçek bir çıkış olamayacağını da lütfen unutmayın. https://www.parapsikoloji.net/astral-seyahat-imajinasyon-calismalari/

   Teknikler konusunda dikkat etmeniz gereken; teknikleri kendinize uyarlamanızdır. Neyi nasıl yaptığınızdan ziyade size ne kadar uygun hale getirdiğinize dikkat etmeye çalışın.

   Takıldığınız bir nokta olursa iletirsiniz.

   1. Sezer dedi ki:

    Tekniğimde sorun olduğunu düşünmüyorum. Düşünsel ve fiziksel olarak hazır olduğumu hissediyorum korkum yada endişem yok. Çıkış için aşırı istekliyim. Bütün vücudum uyuşuyor titreşim çınlama herşey olması gerektiği gibi. Sonra kollarım kendiliğinden havaya kalkıyor ve kasılıyor ardından bacaklarım aynı şekil sanki vücudum yavaşça yükseliyor gibi oluyor. Sonra aniden hepsi bitiyor kesiliveriyor. Sersem gibi kalıyorum neden acaba bunun sebebi nedir ne olabilir yardım edin lütfen

    1. E. Emre Sönmez dedi ki:

     Hazır olduğumuzu düşünmek “hazır olduğumuz” anlamına gelmez. Çıkış öncesi tüm belirtiler varsa normal çalışmalarınızı yapmaya devam edin. Eğer henüz bilinçli rüya evresine girmemişseniz yani rüya anında bilinciniz açılıp rüyalarınızı kontrol etmeye başlamamışsanız; her gün ilk defa çalışma yapıyormuşcasına hiçbir beklentiye girmeden çalışmaya devam edin.

     “Her gün ilk defa çalışmaya başlamak” tüm çalışmalarınızı bu bilinçle yapın. Her çalışmanın sonucu olarak çıkış beklentisine girmek farkında olmadan istemsiz müdahaleleri beraberinde getirir.

error: Korumalı İçerik!