Astral Seyahat Çeşitleri ve Gerçek Astral Evresi

Astral Seyahat Çeşitleri

Astral Seyahat Çeşitleri

Astral seyahat çeşitleri nelerdir? Her çıkış gerçek bir astral seyahat olarak değerlendirilebilir mi?

Sanıldığının aksine astral seyahat olarak adlandırılan beden dışı seyahat tek boyutlu bir kavram değildir. Her astral seyahatte gerçek bir seyahat olmayabilir. Kanıt arayanların aradıklarını bulamamalarının, para ödülü konulduğu halde ispatlanabilecek deneyimlerin ortaya konulamamasının nedenleri de konumuzla ilgili.

Hemen herkes beden dışı seyahat yapabilir ancak herkes istediği an gerçek bir deneyim yaşayamayabilir. İstediği an istediği şekilde deneyim yaşayabilecek insanlar da kimseye bir şey ispatlama pozisyonunda veya ödül peşinde olmayan insanlardır.

Astral seyahat hakkında detaylı bilgileri bu makalede paylaşmayı düşünmüyorum bu konu hakkında detaylı bilgi edinmek için Astral Seyahat kategorisi altındaki makaleleri inceleyebilirsiniz.

Astral Seyahat Çeşitleri

Bu konu altında yapılan tanımlamaları daha önce “Astral Seyahat Nedir” konusu altında paylaşmıştım. Bu makalede daha önce bahsettiğim 3 astral seyahat çeşidini biraz daha açmak istiyorum. Tanımlamalar farklı kaynaklarda farklı şekillerde geçiyor olabilir, astral seyahat çeşitleri daha az veya fazla zikredilmiş olabilir. Bu gibi farklılıklara takılmamanızı öneririm.

1- Zihinsel – Nefsi Astral Seyahat

Kişinin henüz ego aşamasında olduğu dönemde kendi istek ve arzularının etkisi ve bilinçaltı kayıtları ile oluşan görüntüler evresidir. Tıpkı derin trans evresinde veya hipnoz altında oluşan görüntüler gibi. Yaşamda edindikleri bilgi ve tecrübelere göre görüntüler şekillenir. Görüntülerin doğruluğu konusu net değildir. Kısmi gerçek çıkışlar olsa dahi tümü hakkında net bir şeyler söylemek mümkün değildir. Astral seyahat ile meşgul olanların veya astral seyahat yaptıklarını söyleyenlerin büyük kısmı bu evrede takılıp ilerlemedikleri için astral seyahat konusu hep emin olunamayan bir kavram olarak kalmıştır.

Bu evre bilinçli rüyanın farklı versiyonları gibidir. Rüyada bilincin açılması, trans halinde bilinçli yönlendirmeler yapılması, uykuya geçiş anında bilincin açılması bu evreye geçişi sağlayabilmektedir.

Doğuştan çıkış yapmaya elverişli bir ruhsal yapıya sahip olanların büyük kısmı da bu evreye yakın çıkışlar yaparlar. Nedeni temelden çalışarak gelmedikleri ve ruhi hassasiyetleri ile bunu yaptıkları için ilerleme yetileri zayıftır. Duvarı tırmanarak aşmamışlardır doğrudan duvarın diğer tarafından başlamışlardır. Mevcut noktaları doğuştan sahip oldukları ile sınırlı kalmıştır.

Bu evrede kendilerinden okumasını istedikleri bir yazı okunmak istendiğinde bellekte konuyla ilgili bir veri olmadığı için okunamaz, bulanık görülür veya bilinçaltında bulunan en yakın görüntüler yerine eklenir. Görüntülerde çizimler; beyin, bilinçaltı ve dış etkiler önemli unsurlardır.

Ruh ile arada ego, hala büyük bir engel olarak bulunur. Asıl amaç yaşadıklarını başkalarına anlatmak, önemli biri gibi kabul görmek, egosunu güçlendirmek, taktir edilmek ve alkışlanmak temel amaç olduğu için ego yönlendiricidir. Ego beslenmediğinde istekler söner ve çalışmalar bırakılabilir.

2- Ruhsal Astral Seyahat

Gerçek astral seyahat yani beden dışı bir yolculuk bu evre ile başlar. Madde bedenle Enerji beden veya Ruh arasındaki mesafe büyük oranda kısaldığı için etkin olan ruhtur. Zaman ve mekana madde beden gibi bağlı olmadığı için madde ötesinde gerçek seyahatler başlar. Madde planından uzaklaşma, maddeye bağlı kalmama, olayları değerlendirmede objektiflik, kendisini boşlukta salınım halinde hissetme, algılarda açılma, aşırı ruhi hassasiyetlerin görülmesi, bedensel solunum, beden frekansının değişmesi, enerji akışının hissedilmesi, bedenin belli noktalarındaki titreşimlerin hissedilmesi ve artması, bu evrenin belli başlı özellikleri arasındadır. Kişi daha çok madde düzeyinde değil mana düzeyinde düşünür ve yaşar.

Madde ile bağı zorunlulukların ötesine geçmez. Sürekli bir sükunet ve huzur hali gözlemlenir. Kaygılar, endişeler, korkular bu evrede bilindik haliyle anlamını yitirmiştir. Yaşama ve insanlara bakış açısı tümüyle değişir.

Seyahatlar gerçektir ve dilediği zaman istediği yere gidebilir. Ancak Fiziki dünyaya herhangi bir etkisi yoktur. Seyahatler madde dışında ruhsaldır. Bu evrede Prekognisyon özellikleri ortaya çıkar. Bu gaybı görme değildir. Değişken ve kesinleşmemiş olaylar görüntüsüdür. Görülen rüyalar, anlık görüntüler, seyahatler sırasında veya sonrasında görülenler aslında gelecekte olma olasılığı olan olaylarla ilgili olabilir.

3- Fiziksel Astral Seyahat – Tayy-i Mekan

Bu evrede hem madde hem de ruhsal seyahat söz konusudur. Materyalizasyon ve Demateryalizasyon mümkün hale gelmiştir. Ruh maddeye üstün geldiği için maddenin ruh üzerinde herhangi bir etkisi kalmamıştır. Madde ve maddenin kısıtlayıcı hükümleri yerini ruhun hükümranlığına bırakmıştır. Bir yerden başka bir yere gitme, aynı anda birden fazla yerde bulunma, fiziksel olarak bulunulan bir yerde durup aslında hem ruhsal hem de bedensel olarak başka yerlerde de bulunma, madde ötesinden fiziksel etkilerde bulunma bu evrede görülür.

Bazı durumlarda kişi bu noktaya gelmişse dahi bunun farkında olmayabilir.

2. ve 3. evrede bulunan insanlar bırakın para ödülünü almak için yarışmalara katılmayı, ispatlama çabasına girmeyi, neler yaşadıklarını dahi anlatıp egolarının canlanmasını istemezler. Bu 50. kata çıkıp bodrum katını havaya uçurmak gibidir. Maddeyi aşan bir insan ruhunu ezip maddeyi onun üzerine çıkarmaz.

Astral Seyahate Çıktığımızı Nasıl Anlayabiliriz?

Astral seyahate çıktığımızı nasıl anlarız, gerçek bir çıkış yaşadığımızı anlamanın yolu var mı? Yaşadığımız deneyimin gerçek bir astral seyahat deneyimi olduğunu nasıl bilebiliriz?

Bunu anlamanın çok basit bir yolu vardır. Çalışmaya başlamadan önce bir kitabı gözleriniz kapalı bir şekilde rastgele ortasından açarak masanızın üzerinde bırakın. Sayfaların kapanmaması için sayfalara bastırın veya ağırlık koyun. Çıkış yaşadığınızda gidip kitabın sayfa numaralarına ve yazılanlara bakın.

Gözlerinizi açıp kitabı kontrol edin. Sayfa numaraları ve yazılar gördüklerinizle örtüşüyor ise gerçek bir çıkış yaşamışsınız demektir.

Bu çalışmada gerçek çıkış yaşayanlar kitaba baktıklarında net bir şekilde görüp okuyabilirler. Sayfa boş veya yazılar okunamayacak kadar bulanıksa gerçek bir çıkış yaşanmadığının göstergesidir.

Doğuştan gelen astral seyahat yatkınlığınız yoksa ilk çalışmalar moralinizi bozmamalıdır. İnsanın bir bütün olarak çıkış sürecine adapta olabilmesi için zamana ihtiyacı vardır. Başarısızlıklarınızı asla başkaları ile paylaşmayın. Yaşadıklarınızı sizi anlamayacak insanlara asla anlatmayın. İnsanın yapı olarak hem yükselmeye hem de düşmeye müsait olduğunu unutmayın. Programınızı yükselmeye göre hazırlayın.

Kendilerini ruhsal yönden düşmeye veya sabit kalmaya programlamış insanların sizde her zaman eksik veya eleştirecek bir şeyler bulmaya çalışacaklarını unutmayın. Enerjinizi onlara değil kendinize saklayın.

 

Konuyla ilgili Makaleler

Tüm Astral Seyahat Konuları

Muhyiddin-i-Arabi Marstaki Yazılar

Aynı Anda iki Farklı Yerde Bulunma ve Kuantum Fiziği

 

Astral Seyahat Çeşitleri

www.parapsikoloji.net

23 Eylül 2017

Makale görsel Doktor Strange Filminde Astral konularının bulunduğu bölümden alınmıştır.

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. blank abdullah dedi ki:

  ne zamandan berı merak ettıgım bır konu fakat hep otelıyordum.ama bu merakım yüzünden ya bela alıcam yada bana değer katacak ama korkularım var,astrolojık olarak parapsıkolojıye yakınlığım var ve rüyalar anlamlı felan,nasıl bır yol ızlemelıyım,ne yapmalıyım

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Ruhsal Güçleri Geliştirme Yöntem ve Teknikleri konusunda neler yapabileceğiniz hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

 2. blank karmen Alsoy dedi ki:

  merhabalar. yine çok güzel ve açıklayıcı bir anlatım olmuş. elinize sağlık, türkçe kaynak olarak bir siz varsınız zaten =) sorun şu olacak: ben astral seyahate hazırlık olarak sizin derin trans konu başlığındaki nefes egzersizlerinizi yapıyorum. çok faydası oluyor. ve astral seyahati de birkaç aydır hemen hemen her gün deniyorum. bazen sesler geliyor, vücudumda zaten her seferinde ilk 10dk’dan sonra uyuşukluk başlıyor ve gerçekten bir şey de -ruh- kalkıyormuş gibi hissediyorum. ama yapıp yapmadığımı anlamak için her seferinde tam böyle korktuğum anda gözümü açıp vücuduma bakıyorum.
  ben bunu yapmış olsam bile vücuduma bakmalı mıyım? çünkü bakarsam da sanırım hiçbir şey göremeyeceğim ve bu beni baya korkutuyor.
  ya da ne olursa gözümüzü açmalıyız yapıyor olduğumu anlamak için? o kısımları anlamadım.

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba, teşekkürler faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize.

   Çalışmaya başlamadan önce yapmanı ve yapmamanız gerekenlerle ilgili kararlar alın. Vücudunuza bakmanız çalışmanızı olumlu yönde etkilemiyor ve dikkatinizi dağıtıyorsa bunu yapmayacağınıza dair karar alın. Merak etmeyin zihnen, bedenen ve ruhen hazır olduğunuzda çıkış gerçekleşecek. “Ne zaman olacak?” gibi beklentileri tümüyle terkedin sürecinizi uzatır. Çıktığınızda bunu anlayacaksınız beden gözünüzü kullanmanıza gerek yok.

   Astral Seyahat İçin Önemli Noktalar konusuna bakın mutlaka.

 3. blank atiny dedi ki:

  astralde iken başka bir yerden bir şey alabilir miyiz bu mümkün müdür geri bedene geldiğimizde aldığımız şeyle birlikte mi geliriz teşekkürler

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Mümkün ancak o seviyeye herkes gelebilir mi konusu tartışmalı.
   Aşağıdaki konularda ayrıntılar bulunuyor.

   Astral Seyahat Sırasında Başkası Bize Dokunabilir mi?
   Apor – Aspor, Materyalizasyon ve Demateryalizasyon

 4. blank Tembel İko dedi ki:

  Harika bilgilendirme için teşekkür ederim. Benim bir sorum olacaktı. Bir kişi, diğer bir kişiye, benzetme olarak, kanal açabilir mi? Astrale çıkıp yanına gelebilmesi için? Veya astral ile yanına gelebilen diğer kişi ile telepatik olarak bağlantılıysa astraldeki haliyle onun, kendisine dokunabilmesini veya dokunuyormuşçasına hissedebilmesini sağlayabilir mi? Aynı hissiyatı kendisi de yaşayabilir mi?

  1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

   Rica ederim. Aslında sorunun cevabını da vermişsiniz. Telepatik bağlantı halinde olabildiğiniz birisi ile bunu yapabilirsiniz.
   Dokunma hissi rüyada hissetiğimizle aynı diyebiliriz. O boyutta iletişim telepatik; algılarda his boyutunda olduğu için maddenin pek bir anlamı kalmıyor.
   Herkes aynı seviyede yaşayamayabilir. Nedeni de çıkışı hangi evrede gerçekleştirdiği ile ilgili olabilir. Ancak rüyanızda yaşadıklarınızda hissettiğiniz gerçekliğin benzerini astral alemde de yaşayabilirsiniz. İlk zamanlarda gerçeklik duygusu ile ilgili karmaşalar yaşanabilir ancak zamanla denge sağlanıyor.

   1. blank Ferhunde dedi ki:

    Merhabalar Emre Bey, bebeğim sabah altı sularında kalkıyordu her zaman bir yarım saat oynayıp tekrar yatıyordu yine aynı şekilde oldu ve onu salıncağına yatırdım ben de yerde oyun matının üzerinde uyuyakalmışım( astral seyahate ruhsal olarak irtibata inanıyorum ve rüyalarımda yakın zamanda mekan değiştiren babam ile de buluşuyorum ) yerden yükseldim her şey aynıydı oğlum uyuyordu ancak oğlumun üzerinde bulutumsu bir şey vardı salıncağın üzeri bu bulutla paralel bir şekilde kaplanmıştı ancak oğlumun sanırım üç katı kadar bir uzunluktaydı bu dumanımsı şekil onun nedense babam olduğunu düşünüyorum birden uyandım geriye çekildim gibi oldu herhangi bir ses yoktu aynı şekilde sessizlik hakimdi dumanı gördüğümde , sadece paylaşmak istedim teşekkürler

    1. blank E. Emre Sönmez dedi ki:

     Merhaba Ferhunde Hanım.
     Doğum haritanızı çıkarıp Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları konusundan ruhsal yeteneklerinizi kontrol eder misiniz. Doğuştan bir yatkınlığınız olabilir.

     Bir de küçük çocuklar uyumadan önce Ayetel Kürsi okuyup üzerlerine okumak iyidir. Veya bulundukları odada Bakara suresini kısık sesle açık bırakın odanın enerjisi değişecektir.

 5. blank Gülüm Nurs dedi ki:

  Bu sınıflandırmanın yapılması iyi olmuş. Astral seyahat çıkışlarında herkes uçtuğunu sanmasın

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et