İmajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları

İmajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları

İmajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları

Yapmak istediklerinizi zihninizde canlandıramazsanız üç boyutlu maddesel dünyaya isteklerinizi tam olarak yansıtamazsanız“. Daha önceki yazımızda bir telepati örneği ile imajinasyonun öneminden ve etkisinden bahsetmiştik, aynı etkiler telekinezi içinde geçerlidir. Örneğimizdeki imajinasyon etkisi bilim insanları tarafından laboratuvar ortamında gerçekleştirildiği için bu etki konusunda herhangi bir şüphe duymadan imajinasyon çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

imajinasyon İnanç, Güç, Enerji ve Telekinezi

Herhangi bir şeyi zihninizde canlandırdığınızda ortaya çıkan her görüntü yoğun bir zihinsel aktivite ile birlikte ruhsal bağların ürünüdür. İstekler gerçek yaşama yansımadan önce zihinsel ve ruhsal katlardan geçerek iç mekanizmaları tetikler. Ortaya etki edecek enerji çıkar ancak bu enerji kontrolsüz ve etkisizdir çünkü yönlendirilmemiştir. Enerjinin etki edebilmesi amacıyla enerjinin programlanması ve hedeflenmesi gerekir. Tıpkı bir binayı yapmadan önce o binanın plan ve projesinin hazırlanması gibi telekinezi çalışmalarında da yapılmak istenilenlerin zihinde ön hazırlıklarının yapılması ve resmedilmesi gerekir.

Ev almak istediğinizde bitirilmiş bir proje içerisinde alacağınız evi görmek eminim herkes için daha inandırıcıdır. Aynı durum Telekinezi çalışmaları içinde geçerlidir. İnanmadığınız ve zihninizde planını çizmediğiniz hiçbir şey madde üzerinde yeterli etkiyi gösteremeyecektir. İnanç; güç ve enerji demektir. Bu ikili, etki için gerekli iki temel unsurdur. İnanmadan bu ikilinin oluşması mümkün değildir. İnanmak için de önce kendinize ne yapmak istediğinizi resmederek, canlandırarak göstermeniz gerekir.

imajinasyon ve Hedeflenen Enerji

Yukarıda bahsettiğimiz gibi enerjinin programlanması ve hedeflenmesi gerekir. Programlanmamış ve hedeflenmemiş enerji “Ben telekinezi yapmak istiyorum” ifadesi gibi çok geniş kapsamlıdır ve enerjiyi dağıtır. Sadece istemek yeterli değildir. Telekinezi ile ilgisi olan herkes Psi Wheel adı verilen çalışmayı yapmıştır – Telekinezi ve Psi Wheel – kağıdın sadece dönmesini istemek ne kadar etki oluşturdu? İçsel enerjinizi ne kadar yoğunlaştırdı? Acaba hedeflenmemiş ve programlanmamış enerji kağıda ne kadar etki edip dönmesini sağlayabildi? Protonların sese ve isteklere tepki verdiğinden bahsedildiği bir zamanda acaba düşünce ve zihinsel görüntülerin etki etmeyeceğinden bahsedebilir miyiz?

Psi Wheel

imajinatif Telekinezi Çalışması ve Uygulama

Konuyu çok fazla uzatıp teknik detaylarla sıkıcı hale getirmeden imajinasyonun etkisini bir uygulama ile anlatmaya çalışayım. Uygulamaya başlamadan önce eğer yaptığınız bir uygulama yoksa meditasyon, nefes egzersizleri veya benzeri bir uygulama ile kendinizi içsel olarak hazırlamıyorsanız Nasıl Transa Geçilir? başlığında anlatılan uygulamayı yaparak enerji kanallarınızı açın ve kendinizi uygulamaya hazır hale getirin.

Örneği, çok bilindiği için Psi Wheel üzerinden anlatıyorum. Evin sakin ve sessiz bir odasında tüm hazırlıklarınızı tamamlamış olun. Çalışmayı yapacağınız malzemeler ve ortam hazır olsun. Sizi kimsenin rahatsız etmeyeceğinden emin olmalısınız.

Derin bir şekilde gevşediğinizde zihninizde öncelikle imajinasyona ön hazırlık olması açısından en kolay resmettiğiniz şey ne ise ondan başlayın. Bu sayılar olabilir, bir dağ manzarası olabilir. Odanızın içi olabilir. Çalışma masanızda her zaman kullandığınız bir kalem olabilir. Önemli olan nokta “Mümkün olduğunca ayrıntıya inmektir“.

Mesela sayıları resmedecekseniz 1 rakamını üzerindeki sisleri rüzgarın oradan oraya savurduğu serin bir dağ başında; 2 rakamını gün batımına yakın bir zamanda göl kıyısında (Renk ve ışık tonlarına dikkat); 3 rakamını sesini dahi duyabileceğiniz akan bir nehir kıyısında; Kalemin üzerindeki renkleri, girinti ve çıkıntıları adeta bir büyüteçle bakıyormuşçasına ayrıntılı bir şekilde zihninizde canlandırın. Maddeye nüfuz ederek içerisine girin, kokusunu almaya çalışın. Bu çalışmayı aynı zamanda imajinasyonu geliştirmek ve durugörü çalışmalarında ilerlemek içinde düzenli olarak yapabilirsiniz.

Zihninizde şu canlandırmayı yapın. “Çok dinlenmiş, kendine güven duyan, her yanından enerji fışkıran biri olarak kalkıyorsunuz. (Enerjiyi üzerinizden akan ışıklar veya etrafa saçılan kıvılcımlar şeklinde canlandırabilirsiniz) Psi Wheel çalışması yapacağınız yere gidip enerjinizi en iyi şekilde kullanabileceğiniz pozisyonda oturuyorsunuz. (Duruş şekli önemlidir. Enerji akışını engellememeli veya duruşunuzda zorlama olmamalı) Derin bir nefes alıyorsunuz, burnunuzdan nefes alırken prana adı verilen ve atmosferde bulunan enerji içinize dolarak enerjinizi dahada artırıyor.”

Görüntüleme kendi gözünüzden olmalı, Gerektiğinde kısa süreli kendinizi dışarıdan izleyin.

 • Enerjiyi ellerinize yönlendiriyorsunuz (eğer göz teması ile çalışma yapıyorsanız gözlerinize) enerjinin yoğunluğundan elleriniz ısınmaya ve karıncalanmaya başlıyor.
 • Enerjinin yoğunluğunu ve etkisini ellerinizde hissedebiliyorsunuz.
 • Ellerinizi Psi Wheel kağıdının iki yanına koyuyorsunuz.
 • Ellerinizdeki enerji o kadar yoğun ki Psi Wheel kağıdına kıvılcımlar sıçrıyor.
 • Sağ elinizdeki enerji kağıdın sağ tarafından ileriye doğru, sol elinizdeki enerji kağıdın sol tarafından geriye doğru güçlü bir şekilde ilerliyor. Böylece kağıt sağdan sola doğru dönmeye başlıyor. (İstediğiniz yönde çevirin)
 • Kağıdın dönüş hızını istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

imajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları “Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar”

 • Bu örneği kendi içsel özelliklerinize göre geliştirin ve düzenli olarak uygulayın. Görüntüyü zihninizde mümkün olduğunca net bir şekilde canlandırmadan çalışmaya başlamayın.
 • Çalışmanızı sürekli aynı ortamda yapın. Enerji ve zihinsel çalışmaların nüfuz etme – ortama yerleşme özelliği vardır.
 • Herhangi bir beklenti içerisine girmeyin. Kendinizi kandırmayın. Egonuzun sizi esir almasına izin vermeyin.
 • Enerjiyi hedefleme ve serbest bırakma eylemi belli bir süreç gerektirir ve sonuç herkeste farklı olur. Çalışmayı yaptıkça eksiklerinizi görecek, hangi adımları attığınızda enerji serbest kalıp etki ediyor zamanla öğreneceksiniz.
 • Yapamadım“, “Olmadı“, “Başaramadım“, “Başardım“, “Hemen oldu” gibi kalıpları zihninizden çıkarın. Her kalıp peşinden koşmanızı gerektirecek beklentiler oluşturacaktır. Sadece süreci eğlenceli hale getirin ve elde edeceklerinizin – ettiklerinizin tadını çıkarın.
 • İmajinasyon çalışmaları sırasında kaslarınızı sıkmayın, sadece zihninizi kullanın. Düşünün ve canlandırın. Madde bedeninizin etkisini en aza indirin.
 • ++ İmajinasyon sırasında kaslarınız, göz bebekleriniz veya ellerinizde istemsiz etki hareketleri olabilir bu etkiler ortadan kalktığında imajinasyonun maddeye etkisi artacaktır. Bu trans halinde konuşurken dudaklarınızı hiç hareket ettirmeden zihnen konuşmaya başladığınız evre gibidir.
 • İmajinasyon çalışmaları bilinçli rüyaları tetikleyebilir veya rüyaları daha net hatırlamanıza neden olabilir.

Başarı ve Kararlılık

Her insanın farklı özelliklere sahip olduğunu unutmayın. İmajinasyon hiçbir çalışma için şart değildir ancak hızlandırıcı bir katalizör olarak kullanılabilir. Fıtri farklılıklardan dolayı imajinasyon çalışmaları özellikle görsel zekası baskın olmayanlarda daha fazla pratik yapmayı gerektirebilir. Komplekse kapılmayın sadece her insanın farklı özelliklere ve yeteneklere sahip olduğunu hatırlayın.

Sabırlı ve azimli olun. Eğer başarmak için yola çıkmışsanız hemen pes etmeyin. Israrcı olun. İmkansız kelimesini paranormal çalışmalar için kullanmayın, asıl önemli olan elde edeceğiniz kazanımlardır. Yapacağınız çalışmalarla elde edeceğiniz içsel kazanımlar size hiçbir eğitim kurumunda, web sitesinde ve kitapta verilemez. Her insan ayrı bir dünyadır ve bu dünyayı ancak siz keşfederek ortaya çıkarabilirsiniz.

İmajinasyon ve diğer konular için Telekinezi.com.tr adresine bakabilirsiniz.

imajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları konusu dışında imajinasyon ve diğer imajinasyon uygulamaları hakkında yazılan makalelere gözatmak için İmajinasyon Konulu Diğer Makaleler linkine bakabilirsiniz.

imajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları

www.parapsikoloji.net

5 Temmuz 2017

Son Güncelleme 9 Şubat 2023 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Not düşmek istiyorum. Zihinde bir görüntünün oluşabilmesi için meydana gelen akımın maddeyi oluşturan parçacıklara etkisi nettir. Bunu kendilerine ispatlamak isteyenler suya güzel sözler söylemek yerine suyu zihinlerinde çok güzel ve çirkin resmederek dondurup kristalleri inceleyerek kanıtlayabilirler.

  Farklı bir örnekte evinde çiçekleri olanlar, evcil hayvanları olanlarda deneyebilirler.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et