Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir?

08.01.2017
545
A+
A-

Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir?Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir?

Telekinezi orjinal adıyla Telekinesis, Yunanca bir kelimedir. “Uzak” anlamına gelen “Tele” kelimesi ile “hareket” anlamına gelen “Kinesis” kelimelerinin birleşmesi ile meydana gelmiştir. Uzaktan kontrol, uzaktan etki etme, uzaktan hareket ettirme gibi anlamlara gelir. Metapsişikler “Telekinezi” kelimesini kullanmayı tercih ederken, Parapsikologlar “Psikokinezi” Yani ruhsal etki, zihnin veya ruhun maddeye tesiri demeyi uygun görmüşlerdir. Günümüzde daha çok İngilizce olarak “Telekinesis” Türkçe olarak ta “Telekinezi” ifadesi kullanılmaktadır.

Geçmişten Günümüze Telekinezi Nedir?

Telekinezi alanında şu ana kadar adları en çok duyulan iki isim var. SSCB döneminde yaptığı çalışmalar kayda alınan Nina Kulagina ile “Parapsikoloji Kurumu” kurucularından olan Uri Geller. Uri Geller yaptığı şovlarla, kurucusu olduğu kurum aracılığı ile çalışmalarını tanıtmaya çalışırken; Nina Kulagina ise eski SSCB tarafından yaptığı çalışmalar kaydedilerek, devlet eliyle parapsikoloji alanında adı duyurulmuş bir isimdir. Telekinezi nedir ifadesinin sıkça duyulmaya başlandığı dönemler, Nina Kulagina ile başlayan çalışmaların duyulmaya başladığı dönemlerdir.

Geçmişte devletlerin birbirlerine karşı parapsikolojik savaşlarda kullanmak amacıyla gizli olarak yürüttüğü çalışmalar günümüzde ortaya çıkmaya başlamıştır. Yakın zamanda gizlilik süreleri dolduğu için açılan CIA arşivleri buna örnek gösterilebilir (Uri Geller ve CIA) Günümüzde ise üniversitelerde kurulu Parapsikoloji bölümlerinin yerini klinik psikoloji bölümleri ve laboratuvarları almakta, telekinezi gibi paranormal olayların mekanizmaları teknolojiye uyarlanmaktadır. 1 2

Telekinezi Nedir?  – Nazar ve Telekinezi

Kültürümüzde “nazar” olarak bilinen etki de aslında bir nevi telekinetik bir konudur. Bazı insanlar yoğun duygularını bilinçli veya bilinçsiz bir noktaya yönelttiklerinde canlı ve cansızlar üzerinde yıkıcı etkilere sahiptirler. İnsanların rahatsızlanmaları, cisimlerin kırılması, aletlerin bozulması vs. bir çoğumuzun şahit olduğu durumlardır. Telekinezi ile arasındaki fark Telekinezinin kontrollü, Nazarın ise kontrolsüz oluşudur. Burada aslında telekinezi olgusunun anlaşılması ile, nazar ve etkilerinin de kontrol altına alınabilmesi mümkün hale getirilebilir. Peygamber Efendimize’e (S.A.V.) inen Nas ve Felak sureleri olumsuz etkilerden korunması ve bizlere de örnek olması için indirilmiştir. Bu sureler okunduğunda ortaya çıkan frekanslar acaba nasıl etki ediyor, hangi mekanizmaları harekete geçiriyor ve aurada nasıl bir onarım yapıyor? Acaba bu frekanslar tersine çevrildiğinde ne tür etkiler ortaya çıkarılabilir? Üzerinde durulması ve araştırılması gereken konulardır.

Telekinezi Nedir? Telekinezi Nasıl Oluşur?

Gündelik yaşantımızda farkında olmadan maddeye ve canlılara ne tür etkilerde bulunduğumuzu tam olarak bilmiyoruz. İnsanın ruh dünyasında meydana gelen tüm değişimler tıpkı yoğunlaştırılmış radyo dalgaları veya enerji olarak etrafa yayılıyor. Bunun sebebi de aslında insanın hem bedenen hem de ruhen enerji üreten bir varlık olması ile ilgilidir. Hücreler ve özellikle nöron hücreleri bedenin ve düşüncenin aktivitesine göre enerji üretirler. Düşünce gücü ile daha yoğun etkileşimi olan nöronlar bu açıdan, bedenin için enerji santrali ve dağıtım şebekesi gibidirler. Enerji, beden aracılığı ile aktarıldığı gibi düşünce ile de belli bir noktaya odaklanarak iletilebilmektedir. Bir ortama girdiğinizde “Burada hoşuma gitmeyen bir şeyler var” demeniz veya arkadaşınızı görmeden az önce arkadaşınızı hatırlamanız gibi. İster kontrollü ister kontrolsüz olsun her insanın ruhundan kaynaklanan ve kimliğini belli eden ve sürekli etrafa salınım yapan enerji uzantıları mevcuttur.

Telekinezide başarı elde edenler eğer doğuştan bu salınımı yapabilecek kabiliyete sahiplerse, enerjiyi bir noktaya odaklayarak maddeye de etki edebilmektedirler. Güzel ve çirkin sözler söylenen ve dondurulan suda oluşan buz kristallerini bir çoğunuz görmüşsünüzdür. Bizim canlı olarak nitelemediğimiz su sözlerden etkileniyor. Tıpkı bunun gibi zihinsel enerjide düşünce ile kontrol edildiğinde madde üzerinde şaşırtıcı etkilere sahip olabilmektedir. Ancak bu etkinin süreklilik kazanabilmesi için uzun ve sabırlı bir süreçten geçmek gerekmektedir.

Telekinezide Şartlanma ve Başarıya Etkisi

Telekinezi üzerine çalışma yapanlar çoğunlukla ilk denemelerinde başarılı olur. Şartlanmamış, denemekten bir şey çıkmaz denilerek yapılan çalışmalar sonrası Psi Wheel hareket eder. Ancak beyin normal yaşantı için kabullenemediği bu durumu manipüle ederek sizi gerçek olmadığına inandırmaya çalışır. Çünkü o ana kadar ne aileniz, ne okul hayatınız, ne okuduklarınız ne de çevreniz bunun varolduğuna dair bir kanıt sunmamıştır.

Sadece bir web sitesinden okuduğunuz ve ilginizi çeken bir yazı sonrası deneme yaptınız o kadar. Hava akımıdır, tesadüftür, nefesiniz etkilemiştir vs. Sonra bilinçaltınız size telekinezinin gerçek olmadığını ispatlamak için çalışmayı tekrar ettirir. Sonuç; Başaramadınız. Çünkü artık şartlandınız ve tüm yaşamınız boyunca edindikleriniz, yaptığınız denemenin başarısız olması gerektiği üzerine kurgulu. Az sayıda kişi başarmak için devam eder ancak şartlandırılmış düşünce ile serbest kalamayan enerji maddeye etki etmeyecektir.

Telekinezi Çalışmalarında Başarılı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

Öncelikle yapacağınız bu çalışmanın normal yaşam standartlarına uygun olmadığını ve sıradan yaşam normlarını aşarak bir çalışma yaptığınızı kabullenmeniz gerekmektedir.
Eğer gerçekliği konusunda şüphe duyuyorsanız Nina Kulagina gibi kişilerin yaptığı çalışmaların videolarını izleyebilirsiniz.
Yeterince bilgi edinin. Beynin enerji potansiyelini araştırın.
Telekinezi yapacak kişinin ruhen durgun bir durumda olması gerekir. En azından Alpha dalga ritmini yakalamanın ne olduğunu biliyor olması gerekir.
Çakra adı verilen enerji kanallarını araştırın ve ilgili kanalları açık tutarak enerji akışını maksimuma çıkarmaya çalışın.

Eğer kendinizi ruhen nasıl hazır hale getireceğinizi bilmiyorsanız hafif meditasyon “Nefes alıp verme” egzersizleri yapabilirsiniz. Bu noktada konsantrasyonunuzu sağlamak için dikkatinizi sadece alıp verdiğiniz nefesinize yönlendirebilirsiniz. Dış dünya ile bağlantınızın kesildiğine kanaat getirecek kadar derinleşmeniz yeterlidir.
Nefes alıp verme egzersizleri ile transa geçerek bedeninizdeki enerjiyi hissetmeye çalışın. Bu enerjiyi bedeninizde istediğiniz noktalara hareket ettirerek ve biriktirmeye çalışın.
Eğer telekinezide ellerinizi kullanacaksanız trans halinde iken enerjiyi ellerinizde yoğunlaştırmaya çalışın, elleriniz ısınıyor ve titreşimleri hissedebiliyorsanız başarıyorsunuz demektir. Aynı ısınma ve titreşimleri telekinezi çalışmalarınız sırasında da hissedeceksiniz.

En önemlisi, Neden Telekinezi yapmak istediğinizi sorgulayın. Nedeniniz bilinçaltınızı tatmin edecek düzeyde değilse başarılı olmak için yeterli motivasyonu elde edemezsiniz.

Telekinezide Gelişmek ve İlerlemek için Yapılması Gerekenler

Bedeninize ve enerjinize hakim olmayı öğrenebilmek için oto hipnoz konusunda araştırmalar yapın. Bu konuda kendinizi geliştirmeye özen gösterin çünkü telekinezi konusunda enerji hakimiyeti kadar beden, düşünce ve enerji kontrolü de çok işinize yarayacaktır.

İmajinasyon yani hayal kurma konusunda bilgi sahibi olun. Nefes alıp verme egzersizleri ile transa girerek imajinasyonunuzu güçlendirmeye çalışın. İlerki safhalarda enerjiyi imajinasyonla maddeye etki etmede kullanacaksınız. Ayrıca İmjinasyon size telepati ve astralseyahat konularında da yararlı olacaktır.

Telekinezi tekniklerini inceleyin ancak hiçbir tekniği birebir uygulamaya çalışmayın. Her insanın özelliği farklıdır. Teknikler onları geliştirenlere uygun olabilir ancak size uygun olduğunu kimse bilemez. Teknikleri kendinize göre yorumlayarak uyarlayın. Hatta kendi tekniklerinizi kendiniz geliştirin.

Çalışmalara başladığınızda kendinizi belli bir zaman dilimine hapsetmeyin. Bunu sadece hayatınıza renk katacak bir çalışma olarak görün. Unutmayın telekineziyi başarmak sizi zengin etmeyecek, ders notlarınızı yükseltmeyecek, iş hayatınızı mükemmelleştirmeyecek. Eğer gösteri dünyası ile ilgili bir alanda çalışmayı düşünmüyorsanız telekineziyi sadece hayatın ve insanın sahip olduğu perde arkası alanları keşfetme çabası olarak görün.

Telekineziyi asla filmlerde ve dizilerde izlediğiniz yıkıcı ruhsal güçler olarak görmeyin. İnsanlara zarar verme veya zor durumda kaldığınızda eşyaları uçurma düşüncesi ile telekinezi yapmayı düşünüyorsanız şu an bu düşüncenizi gerçekleştirebilecek bir yaşama sahip olmadığınızı da bilmelisiniz.

 

Konuya Telekinezi Teknikleri ile devam edilecek.

İlgili Konular:

Telekinezi Nasıl Yapılır?

İmajinasyon ve Telekinezi Çalışmaları

 

Telekinezi Nedir? Daha fazla bilgi için:   Forum Sayfalarımız

8 Ocak 2017

Telekinezi Nedir? Nasıl Gerçekleşir? – www.parapsikoloji.net
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Korumalı İçerik!