Telkin Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telkin Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telkin Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Telkin hazırlarken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

İnternette ve youtube kanallarında sayıları giderek artan yapay beyin dalgaları ile desteklenmiş çok sayıda subliminal içerik bulunuyor. Bunların bir kısmı frekans bir kısmı beyin dalgalarının adları ile lanse edilmekte. Bu içeriklerin alt katmanlarında amacı dışında hazırlanmış telkinlerin bulunup bulunmadığını anlamak mümkün değildir. Eğer bu şüphelerden dolayı kendi subliminal telkinlerinizi oluşturmak istiyorsanız dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunların bir kısmını diğer konularda dile getirmeye çalışmıştık. Bazı ayrıntıları da bu konuda ele alalım.

Subliminal telkin hazırlarken müzik seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? Beklentimiz ne olmalı? Yapay beyin dalgaları kullanılmalı mı? Telkin ve Subliminal etkisi nasıl değerlendirilmelidir?

Fon Müziği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Eğer hazırlayacağınız subliminal telkini fon müziği eşliğinde hazırlamayı düşünüyorsanız, eklemeyi düşündüğünüz parçalar, hazırladığınız telkinle uyumlu olmalıdır. Derin uyku veya oto hipnozla ilgili bir subliminal içeriğe hızlı ritm içeren parçalar eklenmemelidir. Veya enerjiyi artırıcı subliminal telkinler için düşük ritmler kullanılmamalıdır.

Telkin Hazırlarken Eklenecek Müzikte Dikkat Edilecek Noktalar

 • Müzik telkin metni ve konusu ile uyumlu olmalıdır. Uyum karmaşası beta ve alfa dalgaları arasındaki uyumu bozacağı için istenilen sonuç elde edilemeyecektir.
 • Yapay beyin dalgaları kullanılacaksa Alfa dalgasına uyumlu metin için beta veya gama dalgaları kullanılmamalı. Müzik ve metin bu dalgalara uygun olmalıdır.
 • Sözlü müzikler dikkat dağınıklığına neden olabileceği için tercih edilmemelidir.
 • Telkin metni içeriğine göre duyguları yansıtan klasik müzik, enstrümantal veya tasavvufi müzikler tercih edilebilir.
 • Kişiye uygun hazırlanacak subliminal telkinlerde kişinin burcuna uygun sanat müziği makamlarının tercih edilmesi daha uyun olur. (Akrep burcu için hüseyni makamı gibi. Tam listeyi aşağıda bulabilirsiniz.)
 • Mümkünse kendinizi bağdaştırdığınız, sizin için anlamı olan müzik parçaları seçilmelidir.
 • İmkan varsa doğal sesler tercih edilmelidir.

Sanat Müziğinde Burçların Makamları

Subliminal telkin hazırlarken kişiye özel kullanılabilecek sanat müziği makamları

Koç Burcu : Rast Makamı
Boğa Burcu : Irak Makamı
İkizler Burcu : İsfahan Makamı
Yengeç Burcu : Zirefkend Makamı
Aslan Burcu : Büzürk Makamı
Başak Burcu : Zengüle Makamı
Terazi Burcu : Rehavi Makamı
Akrep Burcu : Hüseyni Makamı
Yay Burcu : Hicaz Makamı
Oğlak Burcu : Nihavend Makamı
Kova Burcu : Neva Makamı
Balık Burcu : Uşşak Makamı

Kullanılacak müzik eserleri kişinin ruh haline ve  amacına hitap edecek şekilde seçilmelidir. Seçimler kişinin kültürel birikimi de göz önünde bulundurularak seçilebilir. Beethoven, Mozart, Schubert, Brahms ve Bach gibi müzisyenler ruh hallerini dile getiren besteler yaptıkları için bu sanatçılara ait klasik eserlerde kullanılabilir. Bunlara ek olarak müzik kültürümüzle özdeşleşmiş olan eserlerde değerlendirilebilir.

Doğal Müzik mi Elektronik Müzik mi?

Doğal olanın etkisi, elektronik devrelerle oluşturulan müziklerden, frekans değerlerinden dolayı her zaman daha iyi etkilere sahiptir. Algılarımız elektronik seslerle yanıltılarak beğeni oluşturulsa da doğal olan müziğin etkisi daha yoğundur ve sanatçının ruh halini doğrudan yansıtan bir etkiye sahiptir. Mümkünse doğal sesler, doğal müzik aletleri ve doğanın içinde kaydedilen sesler tercih edilmelidir.

Eğer telkin hazırlarken doğal ses elde etme imkanı yoksa Kitaro gibi duyguları çok iyi ifade eden sanatçıların eserleri tercih edilebilir. (Alfa dalgası eşliğinde “ipek yolu” eseri gibi)

Beklentileriniz Amaçlarınıza Uygun Olmalı

Subliminal telkinlerde beklenti çok önemlidir. Süpermen olmak için subliminal telkin hazırlanmamalı. Subliminal telkinler bilinçaltı ve gerçeklik olgularını doğrudan hedef almamalıdır. Telkinler sadece bakış açınızı değiştirmek için belirli bir süre kullanılabilir. Bir süre sonra zeminde ne varsa o yüzeye çıkacaktır. Ancak zeminde bir şey yoksa gerçekler yaşamın içerisinde oluşturulmalıdır.

Öğrenilmiş yanlışların değiştirilmesi, olumsuz bakış açılarının ortadan kaldırılması ve yerlerine olumlu bakış açılarının getirilmesi, yaşama daha olumlu bakılması, negatif düşüncelerin temizlenmesi, hızlı öğrenme, ders çalışma veriminin artırılması, bir hedefe odaklanma, konsantrasyonun artırılması, oto hipnoz, derin transa girme, bilinçli rüya evresinin yaşanması ve benzer durumlarda kullanılabilir. İleride ortaya çıkması muhtemel rahatsızlıkların ve sorunların üzerinin örtülmesi amaçlanmamalıdır.

Yapay Beyin Dalgaları ve Rahatsızlıklar

Subliminal telkinlerde sıklıkla kullanılan yapay beyin dalgalarının epilepsi gibi rahatsızlıkları tetiklediği unutulmamalıdır. Emin olmadıkça yapay beyin dalgaları kullanılmamalı ve etkileri tam olarak bilinmeyen “frekans” adı verilen müzikler dinlenilmemelidir.

Telkinlerin asıl etkisi belli bir amaca yönelik hazırlanmış sözler ve bunlarla uyumlu müziklerle ortaya çıkmaktadır. İlk etki plasebo etkisidir, asıl etkinin ortaya çıkması 2 haftalık süreçte gerçekleşir. İlk etkiler ortaya çıktığında mümkün olduğunca gerçek yaşamda tecrübe edilerek etkiler pekiştirilmelidir. Süreç iyi değerlendirilmediği taktirde hızla geriye dönüş yaşanır ve istenilen sonuca ulaşılamaz. Bu süreçte pekiştirme için sürekli yapay beyin dalgalarının kullanılması sadece yapay bir etki oluşturur ve bir süre sonra bu etki de gerçeklik duygusuna karşı etkisiz hale gelir.

Telkinler var olanı iyi değerlendirmek ve durumu iyileştirmek için idealdir ancak olmayan tecrübeyi elde etmenizi sağlayamaz. Astral seyahat veya telepati yapmak isteyen birisi sadece bu amaca yönelik hazırlanmış bir telkin ile belli noktaya kadar gelebilir, ruhsal yönden motive olabilir ancak geliştirmek için bilinç, bilgi ve deneyim gerekir. Bilgi, bilinç ve tecrübe ile desteklenmeyen telkinler insanı sadece rüya ile gerçek arasında oyalamaya yarayacaktır.

Yapay Beyin Dalgaları Nasıl Değerlendirilebilir

Yaptığımız her faaliyetin beynimizde frekans olarak bir karşılığı vardır. Bu frekanslar belli aralıklarda sınıflandırılarak dalga boyları olarak adlandırılmışlardır. Bu dalga boylarını telkin hazırlarken dikkate alarak kullanabilirsiniz.

Beta Dalgaları: Dışsal konularda. Heyecan, hareket ve düşüncelerin eyleme dönüştürülmesi gerektiğinde. Sportif faaliyetlerde enerji ve çabanın artırılmasında. Bilincimizin açık kalmasını gerektirecek durumlarda.

Alfa Dalgaları: İçsel konularda, sakinleşme ve derinleşmeye geçişte ilk adımda. Uyku ile uyanıklık evresinin yakalanmasında.

Teta Dalgaları: Bilinçaltı programlamada, olumsuz düşüncelerin yerine olumlu düşünceleri yerleştirmemiz gerektiğinde. Hızlı öğrenmede. Alfa dalgaları ile birlikte bilinçli rüya evresine geçişte.

Gama ve Delta dalgaları ileri seviyeleri temsil ettiği için bu evrelerde yapılan faaliyetler bilinçdışı olarak kabul edilir. Delta içsel kopuşu, Gama dışsal kopuşu belirtir. Her ikisinde de bilinçle birlikte kontrol sağlanabilirse yapılabilecekler madde sınırları dışına yansıyacaktır.

Beyin Dalgaları, İşleyişi ve Evrelerini Tanıyın

Eğer subliminal telkin hazırlarken yapay beyin dalgalarını da kullanacaksanız beyin dalgalarını ve içeriklerini çok iyi biliyor olmanız gerekir. Şu ana kadar yapılan sınıflandırmada 5 beyin dalgası isimlendirilmiştir. Bunlar Dışsal en uçta bulunan Gama dalgası ile İçsel en uçta bulunan Delta dalgaları arasında yer alan Beta, Alfa ve Teta dalgalarıdır.

Beyin dalgaları yaptığımız tüm zihinsel ve bedensel faaliyetlere eşlik eden dalgalardır. Bu dalgalarının kullanılma mantığı yanıltmaya dayalıdır. “İyi olduğumuz durumlarda yayılan dalgalar kopyalanarak kendimizi kötü hissettiğimizde tekrar edilirse kendimizi iyi hissedebiliriz” düşüncesi ile hareket edilir. Bu noktada bilinçle desteklenmeyen hiçbir yapay unsurun başarı getirmeyeceği unutulmamalıdır. Ancak herşeyin bir frekansa sahip olduğu ve bu frekanslara uygun atılacak her adımın “mevcut durumları” iyi ve kötü yönde değiştirme kabiliyeti olduğu gerçeği de gözardı edilmemelidir.

 

İlgili Konular

Telkin Kategorisi Altında

– Telkin Nedir? Nasıl Etki Eder? Bilinçaltı ve Etki Mekanizması
– Telkin, Subliminal Mesaj ve Hipnoz Etkisi
– Subliminal Mesaj Nasıl Hazırlanır? Nasıl Yazılır?
– Subliminal Mesaj Hazırlamada Kullanılan Programlar

Beyin Dalgaları; Gama, Beta, Alfa, Teta, Delta işlev ve Kullanımları

Kaydedilebilir Ruhsal Farkındalıklar

 

Telkin Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

www.parapsikoloji.net

1 Ocak 2019

Son Güncelleme 20 Ekim 2020 Emr

Emr
“İnsan ruhunu yitirmediği sürece yapamayacağı şeyler sınırlıdır AMA sınıra ulaşmak için vazgeçmesi gerekenleri terkedemeyecek kadar da bencil, tembel ve egoisttir”
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. blank Senem dedi ki:

  Size minnetarim.
  Bu site sayesinde cok gelisim sagladim
  Yazi icerisinde meydana gelecek hastaliklari bastirmaya calismayin demissiniz ben kendimi gelistirmek icin bu surece basladigim ilk zamanalrda birkac kez bayilma yasadim kalabalik ortamlarda astral icin muzik dinlemekteydim tabiiki kimseye yaptiklarimi veya yolculugumu anlatmiyordum
  Doktorlar ozel bir epilepsi dedi bu durum birkac kez tekrarladi
  Epilepsi disinda farkli bir hastalik meydana cikiyormu (akil hastaligi 😉 disinda
  Buarada bu yol hastalik yolu herseyden ote artik hastalanmayi ve buna alismayi ogrenmek gerekiyor galiba

  1. blank Senem dedi ki:

   Ps: kalabalik ortamda astral muzik dinlemiyordum onu trans calismalarinda dinliyordum.
   Kalabalik icerisinde bayiliyordum.

  2. blank EMR dedi ki:

   Rica ederim. Faydalı oluyorsa mutlu olurum.

   Epilepsi dışında beyin dalgaları ile yoğun çalıştığım dönemde denge kaybı, dikkat dağınıklığı, algılama sorunları ve uyku sorunları ortaya yaşadığım zamanlar oldu. Bunlar benim gözlemlediklerim ancak bunlar herkeste olmayabilir. Ağır frekanslar ve uç noktaları test ettiğim için bu geçici durumlar yaşanmış olabilir. Ama bunlar da ihtimaller dahilinde tutulmalı. Kişisel farklılıklara göre farklı sonuçlar gözlemlenebilir.

   Epilepsi var ise yapay beyin dalgalarından uzak durmanızı öneririm. Telkin hazırlamak için yapay beyin dalgaları kesinlikle şart değildir.

 2. blank Mustafa dedi ki:

  Emre bey telkin almayı düşünüyorum internetten ama güvenemiyorum sonuçta bizim elimizde olmadan gerçekleşen bir süreç oluyor telkinin bilinçaltına yerleşmesi
  Bunun yerine mesela lucid rüya için söylenen
  “Bana bu olay rüyayı anımsatıyor,sanki şuan rüyadayım, Bugün gece yattığımda rüyamda bilinçli olacağım vs.”
  Bu sözleri gün içinde aklımıza geldiğinde içimizden söylesek MP3 telkinler kadar faydalı olur mu?

  1. blank EMR dedi ki:

   Telkinde amaç insanın kendisini bir konuya odaklayabilmesidir. Bunun için yöntemin nasıl olduğunun hiçbir önemi yok. Etkiyi artırmak için yaptıklarınıza şu yöntemi de ekleyin.
   – Hedefinizi belirleyin
   – Uygun kelime ve cümleleri oluşturun
   – Bu cümleleri her gün belli zamanlarda yazın ve yazdıklarınızı okuyun.

   Güçlü ve yoğun bir isteğiniz varsa buna ek olarak yaptığınız çalışma ile birlikte telkinlerinizi yazarak tekrar etmek etkiyi artıracaktır. Buna ek olarak çok basit gibi görünse de yazdığınız sayfada ulaşmak istediğiniz hedefle ilgili resimler yapmak (güzel olması şart değil) amacınızla ilgili karalamalar yapmak bilincinizi belli bir noktaya odaklamada etkili olacaktır.

error: Korumalı İçerik!

Parapsikoloji.Net sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin