Subliminal Mesaj Hazırlamada Kullanılan Programlar

Subliminal Mesaj Hazırlamada Kullanılan Proramlar

Subliminal Mesaj Hazırlamada Kullanılan Programlar

Subliminal mesaj hazırlamada kullanılan programlar ve kullanımları

Subliminal telkin mesajlarının ilk safhası olan telkin yazma işlemini tamamladıktan sonra subliminal telkinlerimizi üç aşamada dinlenebilir ses dosyası haline getirebiliriz. Ancak kayıt işlemine geçmeden önce yazdığınız telkinlerle kayıt provaları yapmanızda yarar var. Gün içerisinde istediğiniz kaydı yapamazsanız bir sonraki gün devam edin. Ses tonunuza yansıyacak gerginlik subliminal mesaj telkinlerinizi dinlerken size de yansıyacaktır.

Subliminal Mesaj Programları

Subliminal mesaj telkinleri oluşturmak için kullanılabilecek çok sayıda program mevcut. Bu programların büyük kısmı müzik endüstrisine yönelik üretilmiş programlar. Asıl amaçları subliminal mesaj telkinleri oluşturmak değildir. Bir çoğunu sesinizi kaydetmek veya müzik dosyaları üzerinde düzenlemeler yapmak için program aradığınızda görmüş olabilirsiniz. Bu konu ile ilgili özel olarak üretilen programlar da mevcut ancak önereceğim programlarla demo süreleri boyunca ücretsiz olarak çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Subliminal mesaj hazırlamada kullanılan programlar temel olarak dijital sesler üzerinde değişiklik yapmamıza ve bu değişiklikleri istediğimiz formatlarda kaydetmemize olanak tanırlar. Asıl kullanım alanları ise müzik dünyası ile ilgilidir. Subliminal mesaj telkinleri oluşturmak için kullanacağımız programları üç ana başlık altında 3 sayfaya bölerek inceleyeceğiz.

1- Ses Kayıt Programı
2- Ses İşleme-Düzenleme Programı
3- Sesleri Derleme-Birleştirme Programı

1- Subliminal Telkin Mesajı için Ses Kayıt Programı

Bu konuda çok sayıda alternatif var istediğiniz programı seçebilirsiniz. Ben telkin kayıtları yaptığım dönemde çok güzel sonuçlar aldığım için Sony’nin “Sound Forge Audio Studio” adlı programını kullandım. Sony’nin yazılım sitesinde programı göremedim ansak programın 12. Sürümü indirilebilir durumda. Aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.

Not: Programlarla ilgili bazı bilgiler (deneme süreleri ve içerikleri) siz indirdiğinizde güncellemeler nedeniyle değişmiş olabilir.

Sony Forge Audio Studio 12 Resmi İndirme Linki

 

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt

İndirme aracını indirdiğinizde ek olarak yüklemek istediğiniz seçime hazır yardımcı programlarda bulunuyor. Sadece kayıt programını seçerseniz 177 Mb. Tümünü seçerseniz toplam boyutu 1 Gb’ın üzerine çıkıyor.

Sony Forge Audio Studio 12 kurulumu tamamlandığında programı nasıl kullanacağımızı soran ekran geliyor. Eğer uzun süreli bir çalışma yapmayı düşünmüyorsanız deneme sürümü yeterlidir. Trial versiyon 30 gün boyunca kullanıma izin veriyor.

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 2

Yeni bir ses kaydı başlatmak için File/New veya CTRL+N

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 3

Kayıt kalitesi ile ilgili ayarları belirledikten sonra “Ok” ve “Record” veya CTRL+R

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 4

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 5

Şu an PC’de mikrofon takılı olmadığı için sizde görüntü farklı olabilir. Eğer kayıt işlemine hazırsanız “Record” tuşuna basarak kayda geçebilirsiniz.

Kayıt işlemini tamamlayıp onayladığınızda aşağıdaki gibi ses dalgası tüm ayrıntıları ile görüntülenecektir. Ben örnek olması için bir video dosyası açtım.

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 6

Bu tarz programların en güzel yanı, istenmeyen kısımların kolayca çıkarılabilmesi. Kesmek istediğiniz bölümü tarayıp temizlemeniz yeterli. Böylece kayıt öncesini ve sonrasını kolayca istediğiniz yerde başlatıp bitirebilirsiniz.

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 7

Eğer isterseniz ses üzerinde farklı efektler uygulayabilirsiniz. Telkine ve müziğe göre sesinize farklı tonlar ekleyebilirsiniz.

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 8

Ses üzerindeki tüm işlemleriniz tamamlandığında kayıt formatını belirlemek amacıyla File/Save As (Yani farklı kaydet) bölümüne geliyoruz. Bu bölümde dosyamızı hangi ses formatında kaydedeceğimizi ve özelliklerini belirliyoruz. Wav formatı ses kaybının olmadığı (veya en az) formattır ancak boyutu mp3 formatına göre daha büyüktür. Oluşturacağınız telkinlerin uzunluğuna göre ortalama 5 dakikalık bir ses kaydı 50 mb civarında olacaktır.

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 9
Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 10
Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 11

3.20 sn süreli örnek ses dosyası wav formatında 33 mb iken aynı dosya 320 kb ile 7 mb alan kapladı. 320 kb bizim için yeterli olacaktır. Yapay beyin dalgaları ile aynı anda kayıt yapmıyorsanız 256 kb hatta daha altı da yeterli olur.

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 12

Özellikleri onaylayıp “Save” ile ses dosyamızı kaydediyoruz.

Subliminal Mesaj Programı Ses Kayıt 13

Bu ses dosyasını diğer programlarda ileri boyutlarda ses işlemlerine tabi tutacaksanız wav formatında kaydetmeniz daha mantıklı olur. Ses dosyasına son halini verdiğinizde mp3 ile sıkıştırarak kaydedin. Wav dosyasını diğer programlar üzerinde Binaural etkilerde ekleyerek müzik dosyaları ile birleştirmek için saklamanız iyi olur. Çünkü yaptığınız bir ses kaydı ile farklı düzenlemelere sahip onlarca subliminal telkin hazırlamanız gerekebilir. Arka fonlarda farklı müzikler veya yapay beyin dalgaları eklemek istediğinizde her zaman orjinal kayıt üzerinden çalışma yapma imkanı bulursunuz.

Subliminal Mesaj Ses ve Müzik Dosyalarınızı ileride Karıştırmamak için

Telkinler (klasör)
Fon Müzikleri (klasör)
Orijinal Ses Kayıtları (klasör)
Astral Seyahat Telkini (klasör)

Ses kayıt – Astral Seyahat 1 Orijinal

Ses kayıt – Astral Seyahat 1
Ses kayıt – Astral Seyahat 1 ekolu
Ses kayıt – Astral Seyahat 1 binarual etki
Ses kayıt – Astral Seyahat 1 eko+binarual+teta 7 hz

Şeklinde de kaydedebilirsiniz.

Not: Orijinal ilk kayıtlarınız üzerinde değişiklik yapmayın ne zaman tekrar kullanmanız gerekeceğini bilemezsiniz. Tüm değişiklikleri kopyalar üzerinde yapın. Orijinal kayıt dosyanıza dokunmayın. Etkileri azaltmak veya artırmak istediğinizde gene aynı orijinal dosyanın kopyası ile devam edersiniz. Her defasında tekrar tekrar kayıt yapmak zorunda kalmazsınız.

Eğer daha önce kendi sesinizi kaydedip dinlememiş ve benzer çalışmalar yapmamışsanız, büyük bir ihtimalle okuduğunuz her kelimeyi kendi sesinizi dinlediğinizde beğenmeyip tekrar tekrar tekrar kayıt yapmak isteyebilirsiniz. Onca emek verip orijinal dosyanız üzerinde deneme yanılma çalışmaları yapıp tekrar baştan başlamak motivasyonunuzu azaltabilir.

Subilimanal Mesaj Telkinlerinin Seslendirilmesinde Dikkat Edilecek Noktalar

Yazmış olduğunuz telkin ne kadar önemliyse O Telkini seslendirmekte bir o kadar önemlidir. Telkini kaydetmeden önce mutlaka provasını yapın. Nerelerde vurgu yapacaksınız. Nerelerde sesinizi yükselteceksiniz veya kısacaksınız, nerelerde duracaksınız; Bunları önceden belirlemeniz kayda başlamadan önce işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer önceden belirlemişseniz kayıt sırasında  fon müziğini kulaklıktan dinleyerek telkini okumak müziğe göre yapılan tonlamalarda etkiyi artıracaktır.

Telkin kaydını yaptığınız anda ruh halinizin iyi olmasına dikkat edin çünkü sesler gündelik yaşantıda pek ayırt edilemese de ruhsal durumumuzdan izler taşırlar. Bilinçaltı ise farklı ses tonlamalarını ve analizlerini kaçırmayacak kadar güçlüdür. O anki ruh halinizin telkini her dinlediğinizde bilinçaltına yansıyacağını unutmayın. Kendinizi ruhsal yönden iyi hissettiğiniz, negatif enerjilerinizi attığınız bir anda yapılan kayıt, telkini dinlerken de sizi olumlu yönde etkileyecektir.

Telkine göre güçlü veya hafif tonlar kullanın. Oto Hipnoz veya Transa girmenizi gerektiren bir telkin hazırlamışsanız yumuşak bir ses tonu; Güven verici telkinler için de güçlü ve vurgulu tonlamaları tercih edin.

Diğer Sayfada Ses İşleme – Düzenleme Programı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Merve dedi ki:

  Be programın kullanımını nasıl yapabiliyoruz ben bu programı kurdum ama kullanımını yapamadım bir türlü seai müziğin alrına çekmemiyorum. Yardımcı olur musunuz

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Resimler TR’de görünmüyordu tekrar yükledim. Konun başından itibaren sıra ile resimlerle takip ederseniz kolayca yapabilirsiniz. Takıldığınız noktaları ayrıntıları ile aktarırsanız yardımcı olurum.

 2. Emrecan dedi ki:

  Merhabalar;
  Oluşturduğumuz telkinlerde ses kayıt dosyası ve müziği birleştirip kayıt ederken ses kayıt dosyasının desibel seviyesi ve müziğin desibel seviyesi kaç olmalıdır? Standardı varmıdır?

  Ve telkinlerde kullanmak içim en ideal müzik türleri nelerdir hangi sitelerden temin edebiliriz?

  İyi Günler dilerim.

  1. E. Emre Sönmez dedi ki:

   Merhaba,

   Eğer kendiniz dinleyecekseniz desibel değerlerini kendi duyum eşiğinize göre ayarlayabilirsiniz. Sözler duyum eşiğinin altında, müzikler üstünde olmalı. Yapay beyin dalgaları ekleyecekseniz ikisi arasında bir değer ekleyin. Sesleri algıladığınızda hiçbiri sizi rahatsız etmemeli.

   Müzikler telkin içeriğine göre seçilmeli. Müziklerdeki ritmler beyin dalga ritmleri ile benzer özelliklere sahip olmalı. Güçlü ve hızlı = beta, Yavaş ve içsel = alfa, teta gibi. Bu özeliklere dikkat edildiği sürece müziğin türü çok önemli değil. Sözsüz olduğu için klasik veya enstrümantal müzikler tercih edilebilir. Müzik seçimi ile ilgili müsait olduğumda daha geniş kapsamlı bir makale hazırlayıp yayınlarım.

   1. Emrecan dedi ki:

    Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
    Sanırım 4-5 farklı çeşit telkin hazırlama yöntemi varmış. Bu yöntemlerin yapımı ile ilgili bir yazı yazmayı düşünüyormusunu?
    İyi Çalışmalar dilerim.

    1. E. Emre Sönmez dedi ki:

     Rica ederim.

     Farklılık telkinlerin hangi amaçla hazırlandığına bağlı. Sadece yazdığınız sözleri okuyup dinleyebilirsiniz. Bir konuyu kavramak, öğrenmek, tekrar etmek için kullanılabilir. Bilinçaltı ile ilgili konularda subliminal telkinler kullanılır. Psikolojik sorunlar, motivasyon ve bilinçaltı programlama için kullanılır. Bunlar çeşitlendirilebilir.

     Telkin Kategorisi altında temel bilgileri bulabilirsiniz. Telkin hazırlamak istiyorsanız orada yayınladığım konuları kavramadan ayrıntılara girmeyin. Zaman buldukça öncelikle daha önceki mesajda belirttiğim konuyu eklerim. Şu an “Yapay Beyin Dalgaları” konusunu hazırlıyorum. O yazı dizisi tamamlandığında daha önceden hazırladığım bazı telkin örnekleri var onları yayınlamayı düşünüyorum. Eksik olanları belirtirseniz sırası ile eklerim.

     Ancak bazı ayrıntılar var ki herkese açık bir şekilde yayınlanmaması daha doğru olmaz. Çalışmaya başlayıp ayrıntılara inerseniz kendiniz de bu ayrıntıları keşfedeceksiniz.

error: Korumalı İçerik!